TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прв пораз на Фени Индустри

А1 - 12.12.2010

Веќе нема непоразена екипа во првата кошаркарска лига на Македонија. МЗТ Скопје дома го совлада Фени со 104-102 по продолжението во дербито на 12-тото коло и му се доближи на актуелниот првак на само ...

Зивчевиќ најде решение за "недопирливите"!

Спорт - 12.12.2010

Пад на шампионот во "Јане Сандански". МЗТ Скопје е екипата која му го нанесе првиот пораз на Фени индустри во оваа сезона.

Кошаркарите на Фени поразени во „Јане Сандански“

БркајРабота - 12.12.2010

Кошаркарите на МЗТ Скопје им го нанесоа првиот пораз на „кавадарчаните“, Фени Индустри. Во драматичен натпревар, кој се одигра вечерва во Скопската населба Јане Сандански, кошаркарите на МЗТ успеаа ...

МЗТ Скопје му го нанесе првиот сезонски пораз на Фени индустри

Канал5 - 12.12.2010

Драма, пресврти, неизвесниот, продолженија и победа на МЗТ, вака во една реченица се опишува дербито во домашниот кошаркарски шампионат во кое МЗТ Скопје славеше над Фени Индустри со 104-102 и му го ...

Кавадарчани се лизнаа после 485 минути игра

Вечер - 12.12.2010

Актуелниот шампион Фени индустри дури во 12 коло од лигата, на гости против МЗТ Скопје, го доживеа првиот пораз во новото првенство против МЗТ Скопје Конечно, после 485 минути игра, падна и ...

Спорт - Најтешка пречка до перфектна сезона

Време - 11.12.2010

Перфектниот резултат на Фени индустри во домашниот шампионат вечерва (19 часот, пренос на „А2“) во салата „Јане Сандански“ ќе биде ставен на вистински тест во дуелот со МЗТ Скопје.

Прв пораз за шампионот

Спортнет - 11.12.2010

Дванаесеттото коло од Првата кошаркарска лига на Македонија, го донесе и првиот пораз за шампионот Фени Индустри. Во дербито во скопската населба Аеродром, кошаркарите на МЗТ Скопје, на крилјата на ...

МЗТ го сруши шампионот

Спортско инфо - 11.12.2010

Во еден исклучително драматичен натпревар, МЗТ Скопје, вечерва во салата "Јане Сандански" успеа да го победи тимот на Фени Индустри со 104:102 и да му го нанесе првиот пораз на актуелниот шампион ...

Дуел на водечките: МЗТ Скопје - ФЕНИ Индустри

Н.Македонија - 11.12.2010

Дерби на 12. коло во Првата кошаркарска лига ќе биде дуелот вечерва помеѓу двете водечки екипи, второпласираниот МЗТ Скопје и лидерот и шампион ФЕНИ Индустри Натпреварот почнува во 19 часот (пренос ...

МЗТ го доби дербито

БркајРабота - 11.12.2010

Tимот на МЗТ Скопје успеа да го добие вечното дерби совладувајќи го Работнички со 62:60 вечерва во салата Борис Трајковски.

Фени Индустри за прв пат оваа сезона почувствува пораз

Mnogoo - 11.12.2010

МЗТ Скопје му го нанесе првиот пораз сезонава на актуелниот шампион. Скопјани вечерва во салата „Јане Сандански“ славеа со 104:102.

Дербито за МЗТ Скопје

Алфа - 11.12.2010

Четири натпревари се одиграа денес во рамките на 14. коло во првата кошаркарска лига. Во крајно неизвесен натпревар и по едно продолжение МЗТ во Јане Сандански со 104:102 славеше над лидерот на ...

Фени падна во Јане Сандански во НБА-меч

Кирилица - 11.12.2010

Македонскиот кошаркарски првак Фени Индустри го доживеа првиот пораз по 11 победи во серија во првенството на Македонија, откако во двочасовен спектакуларен дерби меч, по поени како НБА-дуел, загуби ...

Дерби во кошаркарскиот шампионат

А1 - 10.12.2010

Дерби натпреварот од 12. коло во Првата македонска кошаркарска лига ќе се одигра утревечер во салата „Јане Сандански“ во Скопје каде второпласираниот МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека лидерот Фени ...

Утре дербито МЗТ-Фени

Кирилица - 10.12.2010

Дерби натпреварот од 12. коло во Првата македонска кошаркарска лига ќе се одигра утревечер во салата „Јане Сандански“ во Скопје каде второпласираниот МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека лидерот Фени ...

Спорт - Дербито во Свети Николе за МЗТ

Вест - 07.12.2010

МЗТ Скопје го одржа чекорот со водечките Фени и Работнички откако во најнеизвесниот натпревар од 11. коло на Првата кошаркарска лига забележа триумф во Свети Николе против Овче Поле со 67:59.

МЗТ не простува неефикасност

Дневник - 07.12.2010

Овче Поле е поразен од МЗТ Скопје со 59-67 во последниот натпревар од 11. коло во Првата кошаркарска лига за мажи во Македонија .

МЗТ Скопје славеше и во Свети Николе

Н.Македонија - 07.12.2010

Кошаркарите на МЗТ Скопје со засилено темпо во второто полувреме ја забележаа и деветтата победа сезонава во Првата лига, овој пат во неделата, во Свети Николе, над Овче Поле со 67-59 По првите 20 ...

Очекувани резултати во кошаркарскиот шампионат

А1 - 06.12.2010

Најдобрите кошаркарски екипи во земјава викендов ја одработеа 11-та рунда од домашниот шампионат. Резултатите очекувани, па немаше промени во поредокот.

Спорт - Фени како казнена експедиција

Време - 06.12.2010

Актуелниот шампион Фени индустри продолжува да ги „тероризира“ противниците во домашниот шампионат забележувајќи ја својата 11. победа во исто толку натпревари.

Фени И. се' уште стоотстотен

Утрински - 06.12.2010

Резултати од 11. коло во кошаркарскиот шампионат: АБА Струмица - Работнички 62:79, Торус - Ултимејт баскет 91:57, Лирија - Пелистер 72:64, Фени И - Куманово 104:81. Вчера играа МЗТ Скопје и Овче Поле.

Шампионот не знае за доста

Дневник - 06.12.2010

КОШАРКА - ПРВА ЛИГА, 11 КОЛО Фени индустри лесно дојде до 11. победа во толку одиграни кола, во дуелот со Куманово, а најтрофејниот тим во лигата Работнички не дозволи изненадување во Струмица ...

Комплетирано 11. коло

Алфа - 06.12.2010

МЗТ Скопје забележа победа на гостувањето кај Овче Поле со 67:59 и ја задржа втората позиција на табелата за комплетирање на 11-тото коло во кошаркарското првенство.

Очекувани победи за Фени и за Работнички

Н.Македонија - 06.12.2010

Во дербито на дното од кошаркарската елита Лирија поуспешна од Пелистер Македонскиот кошаркарски првак Фени индустри во 11.

Водечката тројка со нови победи

Курир - 06.12.2010

Победи во ова коло обезбедија Фени Индустри, МЗТ Скопје и Работнички. Водечката тројка во машката кошаркарска лига беше сигурна во 11. коло. Победи забележаа Фени Индустри, МЗТ Скопје и Работнички.