TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чудесното јакнење на Исланд

А1 On - 13.06.2015

Index.hr – Загреб Министерот за финансии на Исланд најави воведување на посебен данок од 39 отсто со кој ќе се даночат парите кои штедачите сакаат да ги повлечат од банките и да ги префрлат во странство.

Како Исланд го прави тоа

Република - 13.06.2015

Министерот за финансии на Исланд најави воведување на посебен данок од 39 отсто со кој ќе се даночат парите кои штедачите сакаат да ги повлечат од банките и да ги префрлат во странство. Исланд на ваков чекор се одлучи бидејќи сакаат да го спречат ...

Пораз на младите фудбалери на гостувањето кај Исланд

Утрински - 12.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија (играчи до 21 година) со пораз ги почна квалификациите за Европското првенство 2017 година во Полска. На гостувањето синоќа кај Исланд нашите млади фудбалери загубија со 3:0 (0:0).

Пораз на младите фудбалери на гостувањето кај Исланд

Канал5 - 12.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија (играчи до 21 година) со пораз ги почна квалификациите за Европското првенство 2017 година во Полска. На гостувањето синоќа кај Исланд нашите млади фудбалери загубија со 3:0 (0:0).

Пораз на младите фудбалери на гостувањето кај Исланд

Дневник - 12.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија (играчи до 21 година) со пораз ги почна квалификациите за Европското првенство 2017 година во Полска. На гостувањето кај Исланд нашите млади фудбалери загубија со 3-0 (0-0).

Видео: Младата репрезентација поразена во Исланд

Спортски - 12.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија со пораз ги почна квалификациите за Европското првенство 2017 година во Полска. На гостувањето кај Исланд нашите млади фудбалери загубија со 3:0.

Македонија напаѓаше, Исланд даваше голови (ВИДЕО)

SportMedia - 12.06.2015

Младата македонска фудбалска репрезентација има за што да жали на дуелот против Исланд. Нашите надежи имаа игра во првото полувреме, но не го претворија тоа во гол и на спротивната страна беа сурово казнети од домашната репрезентација.

У-21: Разочарувачки пораз на Исланд!

Сител - 12.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија иако со многу оптимизам влезе во новиот квалификациски циклус за ЕП ја допре реалноста на гостувањето на Исланд каде загуби убедливо со 3-0 од домашната селекција.

ВИДЕО: Надежите за 12 минути примија три гола од Исланд

Курир - 12.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија (играчи до 21 година) со пораз ги почна квалификациите за Европското првенство 2017 година во Полска. На гостувањето кај Исланд нашите млади фудбалери загубија со 3:0 (0:0).

Македонските надежи повеќе од една деценија немаат победнички старт!

SportMedia - 12.06.2015

Младата македонска фудбалска репрезентација и овој квалификациски циклус за Евро 2017 го започна без победа на стартот, откако синоќа талентираната генерација предводена од Боби Милевски загуби на Исланд со 0-3.

Разочарувачки пораз на Исланд!

А1 On - 12.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија иако со многу оптимизам влезе во новиот квалификациски циклус за ЕП ја допре реалноста на гостувањето на Исланд каде загуби убедливо со 3-0 од домашната селекција.

Македонските надежи торпедирани од Исланд

Вечер Прес - 12.06.2015

Вината за тешкиот пораз мора да се побара во катастрофално лошата игра во второто полувреме во кое избраниците на Благоја Милевски ги примија сите три погодоци и тоа за само 12 минути. Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година доживеа ...

Евтини голови на Исланд и висок пораз на Македонија (видео)

Република - 12.06.2015

Македонија имаше старт со пораз на новите квалификации за пласман на ЕП, за играчи до 21 година. Исланд постигна „ефтини“ голови, а избраниците на Боби Милевски претрпеа убедлив пораз. Погледнете како сме поразени на ...

Пораз на младите фудбалери на гостувањето кај Исланд

Lider - 12.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија (играчи до 21 година) со пораз ги почна квалификациите за Европското првенство 2017 година во Полска. На гостувањето синоќа кај Исланд нашите млади фудбалери загубија со 3:0 (0:0).

Македонија У-21 против Исланд ги стартува квалификациите за ЕП

Канал5 - 11.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година вечер против Исланд на гостински терен ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Нашата млада селекција синоќа во Рејкјавик во терминот за натпреварот – 21:15 часот по ...

Исланд ќе биде првата пречка за „црвено-жолтите“

Дневник - 11.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година денеска (21.15 ч) против Исланд на гостински терен ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. На тимот предводен од селекторот Благоја Милевски му се приклучи и фудбалерот на ...

Велковски: Подготвени сме да се соочиме со предизвикот во Исланд

Дерби - 11.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година денеска против Исланд ги отвара квалификациите за пласман на Европското првенство во 2017 година кое ќе се одржи во Полска. Првиот испит четата на Милевски ќе ја има во далечниот Исланд на меч кој започнува ...

Исланд, прва пречка за Милевски и младите фудбалери

Екипа - 11.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година вечерва (21.15 часот) го стартува новиот квалификациски циклус за ЕП 2017, гостувајќи на Исланд против соодветната селекција на оваа земја.

ФФМ обезбеди линк за следење на мечот Исланд – Македонија (У21)

Екипа - 11.06.2015

Фудбалската федерација на Македонија информира дека е обезбеден линк за следење во живо на првиот натпревар од квалификациите на младата репрезентацијата до 21 година, кој се игра вечерва на Исланд против домашната селекција, со почеток во 21.15 ...

ФФМ обезбеди линк за следење на натпреварот Исланд - Македонија

МКД - 11.06.2015

Фудбалската Федерација на Македонија обезбеди линк за следење во живо на првиот натпревар од квалификациите на репрезентацијата до 21 година кој се игра во Исланд на 11 јуни, 2015 година со почеток во 21.15 часот.

Македонските надежи добија фудбалска лекција од Исланд! (ФОТО)

SportMedia - 11.06.2015

Младата македонска фудбалска репрезентација со пораз го започна новиот квалификациски циклус за Евро 2017, окако вечерва во Рејкјавик убедливо загубија од Исланд со 0-3 и тоа пораз доживеан набрзина, за - 12 минути! Дванаесетина лоши минути во ...

Убедлив пораз од Исланд (3-0) за младите: Три примени гола за 12 минути

Екипа - 11.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година со убедлив пораз од Исланд (3-0) ги стартуваше новите квалификации за ЕП 2017 година. Слабата игра во второто полувреме и неколку грешки во одбраната беа причина Исланѓаните да постигнат ...

Исланд е пресилен за македонските надежи

Оn.net - 11.06.2015

Тргнаа амбициозно, храбро и полни со оптимизам, но ниту тоа не беше доволно за да се избегне пораз и тоа убедлив од Исланд, на стартот од квалификациите за европското првенство до 21 година.

Македонските надежи убедливо поразени од Исланд

МКД - 11.06.2015

Македонската фудбалска репрезентација со големи очекувања отпатува во Исланд, но се враќа со полна мрежа, убедлив пораз од 3-0 на стартот од квалификациите за Европското првенство. Избраниците на Боби Милевски имаа лоша премиера во квалификациите, ...

Македонските надежи декласирани од Исланд на стартот на квалификациите

Дерби - 11.06.2015

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година играше повеќе од рамноправно цели 50 минути на денешното гостување кај Исланд, но лошата игра и летаргичноста која траеше нецели 12 минути им дозволи на домаќините во три наврати да ја затресат ...

Македонија У-21 против Исланд ги стартува квалификациите за ЕП

+инфо - 11.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година вечер против Исланд на гостински терен ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Нашата млада селекција синоќа во Рејкјавик во терминот за натпреварот – 21:15 часот по ...

Чудесното заздравување на Исланд: ги оставија банките да пропаднат, а нивните директори ги судеа како криминалци

МКД - 11.06.2015

Министерот за финансии на Исланд најавил воведување специјален данок од 39 отсто со кој ќе се оданочуваат парите што штедачите сакаат да ги повлечат од локалните банки и да ги префрлат во странство.

Македонија У-21 против Исланд ги стартува квалификациите за ЕП

А1 On - 11.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година вечер против Исланд на гостински терен ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Нашата млада селекција синоќа во Рејкјавик во терминот за натпреварот – 21:15 часот по ...

Давид Бабунски загреан за дуелот со Исланд: Со верба во себе до позитивен старт

Екипа - 11.06.2015

Младите репрезентативци на Македонија синоќа го одработија официјалниот тренинг во очекување на денешниот прв наш натпревар од квалификациите за ЕП, кој од 21:15 часот го играме против Исланд во Рејкјавик.

Селекцијата до 21 година ги стартува квалификациите

Алфа - 11.06.2015

Селекцијата до 21 година денеска ги стартува квалификациите за Европскиот шампионат кој во 2017-тата ќе се одржи во Полска. Првиот противник на патот кон континенталното натпреварување е селекцијата на Исланд натпревар на кој што селекторот Благоја ...

Надежите на Исланд ќе одговорат каква репрезентативна иднина имаме

SportMedia - 11.06.2015

Младата македонска фудбалска репрезентација вечерва на Исланд (21.15 часот) ќе го започне новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2017 година, а најталентираната генерација предводена од браќата Бабунски, Зајков, Велковски, Шишковски, Нафиу, ...

12 кобни минути за македонските надежи, убедлив пораз од Исланд

24Фудбал - 11.06.2015

Избраниците на Боби Милевски имаа лоша премиера во квалификациите, убедливо загубија во својот прв натпревар. Македонската млада селекција со позитивна енергија и големи амбиции тргна во Исланд, но очекувањата не се остварија.

Нов почеток со пораз, Исланд пресилен за македонските надежи (3-0)

Република - 11.06.2015

Нов квалификациски циклус по старо со пораз започна младата репрезентација на Македонија за пласман на Европско првенство. Исланд, кој беше учесник на завршниот турнир на минатото ЕП беше пресилен за избраниците на Боби Милевски и не победи со 3-0.

И Венециjа повеќе не е место за слободно изразување

Н.Македонија - 11.06.2015

Инсталацијата „Џамија“ на исландскиот уметник Кристоф Бухел, поставена во просторот на поранешна католичка црква, дневно привлекуваше повеќе од сто верници-муслимани од Венеција и од околината и не беше забележан ниеден инцидент.

Македонија У-21 против Исланд ги стартува квалификациите за ЕП

Lider - 11.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година вечер против Исланд на гостински терен ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Нашата млада селекција синоќа во Рејкјавик во терминот за натпреварот – 21:15 часот по ...

Македонските надежи од Исланд ќе тргнат во победнички поход

Дневник - 10.06.2015

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година утре на Исланд почнува нов квалификациски циклус за ЕП 2017 против соодветната домашна селекција. Експедицијата предводена од селекторот Благоја Милевски замина за Рејкјавик од каде што ...

Давид Бабунски и се приклучи на младата селекција во Рејкјавик (ФОТО)

Екипа - 10.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година утре против Исланд во Рејкјавик ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Нашата млада селекција веќе е во Рејкјавик каде денеска од 21.15 часот по македонско време, во терминот ...

Ниту ладниот Исланд не ја „замрзна“ извонредната атмосфера меѓу надежите (ФОТО)

Екипа - 10.06.2015

Младата репрезентација на Македонија со доаѓањето на новиот селектор Боби Милевски бележи извонредни резултати низ подготвителниот период. Сето тоа беше доволна причина за во максимално позитивна атмосфера да се замине за Исланд на стартот од новиот ...

За одлив на пари Исланд ќе наплаќа еднократен данок од 39 отсто

Дневник - 09.06.2015

Владата на Исланд претстави план за отстранување на мерките за контрола на капиталот, кои беа воведени пред околу седум години поради светската финансиска криза, која предизвика тешка банкарска криза во земјата, објави агенцијата АП.

Милевски верува во позитивен резултат против Исланд и покрај проблемите со повредени играчи

Канал5 - 09.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година денеска патува за Исланд каде на 11 јуни против домашната селекција ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Селекторот Благоја Милевски вели дека тимот е подготвен за ...

Милевски верува во позитивен резултат против Исланд и покрај проблемите со повредени играчи

+инфо - 09.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година денеска патува за Исланд каде на 11 јуни против домашната селекција ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Селекторот Благоја Милевски вели дека тимот е подготвен за ...

Милевски верува во позитивен резултат против Исланд и покрај проблемите со повредени играчи

Сител - 09.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година денеска патува за Исланд каде на 11 јуни против домашната селекција ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Селекторот Благоја Милевски вели дека тимот е подготвен за ...

Милевски: Играчите со нетрпение го очекуваат натпреварот против Исланд

МКД - 09.06.2015

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година вели дека неговите фудбалери во позитивна атмосфера го очекуваат квалификацискиот натпревар против Исланд. Македонија У21 денеска отпатува во Исланд каде што на 11.

Милевски: Играчите ќе го дадат најдоброто од себе против Исланд

24Фудбал - 09.06.2015

Македонија У21 денеска отпатува во Исланд каде што на 11. јуни ќе го одигра првиот квалификациски натпревар за Европското првенство 2017. „Главните подготовки ги одработивме од 3-ти до 8-ми јуни во Охрид, првата фаза ја реализиравме во Скопје со ...

Милевски верува во позитивен резултат против Исланд и покрај проблемите со повредени играчи

А1 On - 09.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година денеска патува за Исланд каде на 11 јуни против домашната селекција ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Селекторот Благоја Милевски вели дека тимот е подготвен за ...

Младите денеска летаат за Исланд: Милевски убеден дека ќе бидеме во најдобро светло на стартот од квалификациите

Екипа - 09.06.2015

Македонската репрезентација до 21 година денеска патува за Исланд каде на 11. јуни против домашната селекција ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година. Селекторот на нашата млада репрезентација, Благоја Милевски вели ...

Младите фудбалери пристигнаа на Исланд (ФОТО)

Екипа - 09.06.2015

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година пристигна на Исланд, каде на 11 јуни ќе го одигра првиот квалификациски натпревар од новиот циклус за ЕП против домашната селекција.

Милевски: Повредите се хендикеп, но од сите што ќе играат очекувам максимум за добар резултат!

SportMedia - 08.06.2015

Младата фудбалска репрезентација денеска ги завршува своите подготовки во Охрид за стартот на квалификациите за Евро 2017 и надежите предводени од селекторот Боби Милевски утре попладне заминуваат на Исланд каде во четврток од 21.15 часот ќе го ...