TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Модриќ го налути Леви, ќе плаќа дневна казна од 19.000 фунти

Спортманија - 22.07.2012

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ реши да не отпатува со својот тим Тотенхем на американската турнеја и наместо тоа се врати во својата татковина.

Тотенхем го казнува Модриќ

Екипа - 22.07.2012

Раководството на Тотенхем одлучи да го казни Лука Модриќ за неговото отсуство од подготовките со двонеделна плата, во износ од 80.000 фунти.

Претседателот на Тотенхем бесен на Лука Модриќ

СуперСпорт - 22.07.2012

Фудбалерот на Тотенхем Лука Модриќ, кој не отпатува на подготовките со екипата во САД поради бојкот, ќе биде казнет со 19.000 евра дневно!! Овој износ е утврден спрема клубскиот правилник.

Модриќ олеснет за 80.000 фунти

+инфо - 22.07.2012

Тотенхем нема да му исплати две неделни плати на Лука Модриќ за неговото одбивање да отпатува на подготовките во САД. Хрватскиот репрезентативец бара да биде продаден во Реал Мадрид и одбива да ...

Модриќ покус за 100.000 евра

Оn.net - 22.07.2012

Хрватот, за своето одбивање да отпатува со соиграчите за Лос Анџелес и таму да ги продолжи подготовките за новата сезона, доби висока казна од управата на Спарси.

Вила-Боаш ги изгуби нервите со Модриќ

МРТ - 22.07.2012

Менаџерот на Тотенхем Андре Вила-Боаш очигледно е под силно влијание од гласините околу заминувањето на Модриќ и си дозволи да го критикува јавно хрватскиот репрезентативец.

Лука Модриќ се врати во Хрватска

СуперСпорт - 22.07.2012

Фудбалерот на Тотенхем Лука Модриќ продолжува со својот штрајк. Хрватскиот фудбалер не отиде со својот тим за подготовките и се врати назад во родната земја.

Модриќ ги бојкотира Спарси

Оn.net - 21.07.2012

Хрватот е решен да го изнуди своето заминување од Тотенхем ова лето, а со цел да ја оствари таа своја желба тој денеска одби да замине за Лос Анџелес со своите соиграчи.

Тотенхем во САД, Модриќ остана во Лондон

Екипа - 21.07.2012

Лука Модриќ дополнително си ја искомпликува ситуацијата во Тотенхем откако одби да замине на подготовки во САД со останатите фудбалери на лондонскиот премиерлигаш.

Реал за Модриќ не дава повеќе од 27 милиони фунти

+инфо - 21.07.2012

Реал на Тотенхем му понуди 27 милиони фунти отштета за играчот од средниот ред Лука Модриќ. Лондонскиот тим за хрватскиот репрезентативец бара осум милиони повеќе, но претседателот на „кралскиот ...

Перез порача: Не даваме повеќе од 35 милиони за Модриќ

Таратур - 20.07.2012

Претседателот на Реал, Флорентино Перез му даде јасно до знаење на Тотенхем дека нема намера да плати повеќе од 35 милиони евра за хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ.

Перес: Не даваме повеќе од 35 милиони за Модриќ

Спортманија - 20.07.2012

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес, денеска потенцираше дека неговиот клуб нема да ја менува позицијата и не планира да плати повеќе од 35 милиони за услугите на Лука Модриќ.

Реал Мадрид нема да плати 35£ милиони за Лука Модриќ

24Фудбал - 20.07.2012

Менаџерот на Тотенхем, Андре Вилаш Боаш откри дека три клубови се обидуваат да стигнат до потписот на Лука Модриќ, и нагласи дека Хрватот ќе замине само доколку тие добијат соодветна понуда.

Перез порача: Не даваме повеќе од 35 милиони за Модриќ

Спортски - 20.07.2012

Претседателот на Реал, Флорентино Перез му даде јасно до знаење на Тотенхем дека нема намера да плати повеќе од 35 милиони евра за хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ.

Модриќ ја отвори душата

СуперСпорт - 20.07.2012

Хрватскиот фудбалер нема намера да остане на “Лејн“. Лука Модриќ му рекол на АВБ дека сака да замине во Реал Мадрид. Лука Модриќ е одлучен во желбата да го напушти Тотенхем за да му се придружи на ...

Перез: Од 35 мил евра ниту цент повеќе за Модриќ

Вечер Прес - 20.07.2012

Првиот човек на Реал (М), Флорентино Перез откри дека понудата од 35 мил. евра за хрватскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Лука Модриќ, ќе биде финална и дека нема да понуди ниту еден цент ...

Вилаш Боаш: Нема да го дадеме Модриќ евтино

СуперСпорт - 19.07.2012

Менаџерот на Тотенхем Андре Вилаш Боаш ги предупреди клубовите кои сакаат да го купат Лука Модриќ дека нема да ги остварат намерите, додека не ја платат поставената цена од претседателот Даниел Леви ...

Модриќ не тренираше со Тотенхем денес

СуперСпорт - 19.07.2012

Хрватот сепак се појави на клупската база, лондончани ќе сакаат за него барем 35 милиони фунти Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ не тренира денеска со Тотенхем, соопштија шпанските медиуми, со ...

Виљаш Боаш: Понудата за Модриќ е незадоволителна

СуперСпорт - 19.07.2012

Менаџерот на Тотенхем, Андре Виљаш Боаш призна дека неговиот тим, а ниту на самиот Лука Модриќ не им е лесно бидејќи сеуште владее голема неизвесност околу евентуалното заминување од клубот.

Боаш: Иднината на Модриќ виси во воздух

Спортски - 19.07.2012

Новиот тренер на Тотенхем им одговори на новинарите дали Лука Модриќ од денес ќе почне со тренинзи со екипата и дали ќе патува со остатокот од екипата на американската турнеја.

Мамиќ: Модриќ ќе потпише за Реал

СуперСпорт - 19.07.2012

Здравко Мамиќ, претседателот на Динамо Загреб, потврди дека Реал Мадрид е блиску до потпис со неговиот поранешен играч. Тој вели дека Жозе Мурињо постојано го следи Модриќ и ги знае неговите ...

Вилјаш-Боаш: Нема да го продадеме Модриќ евтино

Спортманија - 19.07.2012

Новиот менаџер на Тотенхем, Андре Вилјаш-Боаш уште еднаш потенцираше дека Лука Модриќ може да си замине ова лето, но само ако бидат исполнети финансиските услови поставени од претседателот Даниел ...

Вила-Боаш: Лука нема да си замине додека не ја добиеме посакуваната цена

МРТ - 19.07.2012

Менаџерот на Тотенхем Андре Вила-Боаш ги предупреди клубовите кои сакаат да го купат Лука Модриќ дека нема да ги остварат намерите, додека не ја платат поставената цена од претседателот Даниел Леви - ...

Боаш: Иднината на Модриќ виси во воздух

Таратур - 19.07.2012

Новиот тренер на Тотенхем им одговори на новинарите дали Лука Модриќ од денес ќе почне со тренинзи со екипата и дали ќе патува со остатокот од екипата на американската турнеја.

Вилаш Боаш: Модриќ ќе замине само за вистинската цена

24Фудбал - 19.07.2012

Се верува дека Реал Мадрид е фаворит за потписот на репрезентативецот на Хрватска, а интерес за услугите на Лука Модриќ интерес пројавуваат и Челзи, Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

Модриќ го напуштил тренингот на Тотенхем

Точка - 19.07.2012

Хрватската ѕвезда, Лука Модриќ го напуштил тренинг центарот на Тотенхем без да ги одработи вежбите со своите соиграчи. Според Скај Спорт, Хрватскиот фудбалер разговарал со неколку луѓе во клубската ...

Уште еден навивач на Барселона во Реал Мадрид

Таратур - 18.07.2012

„Модриќ, уште еден ’барселонист’ на Бернабеу“, е несловот на каталонски „Спорт“ кој објави неколку години стара фотографија од фудбалерот со дресот на Барселона и неговото презиме.

Уште еден навивач на Барселона во Реал Мадрид

Спортски - 18.07.2012

„Модриќ, уште еден ’барселонист’ на Бернабеу“, е несловот на каталонски „Спорт“ кој објави неколку години стара фотографија од фудбалерот со дресот на Барселона и неговото презиме.

Мамиќ: Модриќ ќе заврши во Реал

24Фудбал - 18.07.2012

Тотенхем потврди дека водат преговори со неколку клубови за продажба на хрватскиот интернационалец, но Лука Модриќ ќе замине од Вајт Харт Лејн само доколку ’Спарси’ добијат соодветна понуда.

Модриќ стигнува во Реал

СуперСпорт - 17.07.2012

Најдобриот хрватски фудбаер и член на лондонскиот Тотенхем Лука Модриќ се наоѓа многу блиску до потпис со Реал Мадрид, пренесува Марка.

Модриќ и Мајкон на чекор до Реал

+инфо - 17.07.2012

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ ги договорил личните услови со Реал Мадрид, но единствена пречка е тврдоглавоста на Тотенхем да го продаде најдобриот играч од средината на теренот.

Игуаин посакува трансфер на Модриќ во Реал Мадрид

24Фудбал - 17.07.2012

Плејмејкерот на Тотенхем, Лука Модриќ силно се поврзува со трансфер во Реал Мадрид. Игуаин има убави зборови за Хрватот и посакува Модриќ колку што е можно побрзо да го облече дресот на Кралевите.

Игуаин: Сите во тимот посакуваат Модриќ што побрзо да премине во Реал

МРТ - 17.07.2012

Напаѓачот на Реал Мадрид Гонзало Игуаин се изрази ласкаво на адреса на една од главните трансфер цели на "Кралевите" ова лето, фудбалерот на Тотенхем Лука, Модриќ, изјавувајќи дека сите во клубот ја ...

Модриќ го одби Тотенхем

СуперСпорт - 17.07.2012

Лука Модриќ, плејмејкерот на Тотенхем ја одби понудата на “петлите“ за да остане на Вајт Харт Лејн. Тотенхем прави се за да го задржи Лука во своите редови, но од тоа изгледа нема ништо.

Само 2 милиони евра го делат Модриќ од Реал Мадрид

Спортски - 16.07.2012

Англискиот и шпанскиот клуб се на прагот да постигнат договор за трансфер на хрватскиот плејмејкер кого само 2 милиони евра го делат од селидба на „Сантиаго Бернабе“, пренесуваат шпанските медиуми.

Само бонусите го делат Модриќ од Реал

МРТ - 16.07.2012

Реал Мадрид е сосема близу до трансфер на Лука Модриќ од Тотенхем, откако сумата за преминувањето на Хрватот на Сантијаго Бернабеу се закова на 30 милиони фунти.

Само два милиони евра го делат Модриќ од Реал

Вечер Прес - 16.07.2012

Постојат две опции, првата е Реал веднаш да му плати на Тотенхем 40 мил. евра, а втората е да му даде 35 мил. и евентуално уште седум, што ќе зависи од бројот на настапите на Модриќ и освоените ...