TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во вторник промоција на украинските автобуси

Н.Македонија - 19.02.2011

Петнаесетте нови автобуси, произведени во украинската фабрика „ЛАЗ-Лавов груп“, во вторник напладне и официјално ќе бидат пуштени во сообраќај Надлежните од јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ ...

До Трубарево малку со автобус, малку пеш

Н.Македонија - 18.02.2011

Сега за сега директна линија Скопје - Трубарево нема да има, велат од ЈСП Жителите на Трубарево, иако на десетина километри од центарот на градот, до дома пешачат најмалку половина час.

Хроника - Деца грабнаа автобус на ЈСП

Време - 17.02.2011

Тројца малолетници влегле во паркиран автобус на ЈСП „Скопје“ под скопска Железничка станица, го стартувале и тргнале да го возат.

Тинејџери украле и возеле автобус на ЈСП, двe лица повредени

Сител - 17.02.2011

Две лица се повредени во сообраќајна незгода која вчера попладне ја предизвикаа малолетници на автобуската постојка кај новата железничка станица.

Тинејџери украле автобус на ЈСП

Вечер Прес - 17.02.2011

Две лица биле повредени во сообраќајна незгода која завчера попладне ја предизвикале малолетници со автобус на ЈСП кои го украле.

"Украинците" излегуваат од гаража

Вечер Прес - 17.02.2011

Честа први да се возат ќе имаат граѓаните кои ги користат линиите 3, 4, 7 и 15 Од следната недела по скопските сообраќајници ќе почнат да се возат новите украински автобуси, а честа први да се возат ...

Хроника - Со пиштол во автобус

Време - 16.02.2011

Во полициска контрола во автобус со број 55 е откриено дека еден млад арачиновец носи пиштол без дозвола. Во истиот автобус бил и негов 16-годишен другар кој носел метален боксирач.

Вооружени тинејџери во автобус

Утрински - 16.02.2011

Метален боксирач и пиштол со полна рамка се пронајдени при контрола на полицијата во градски автобус број 55 во Скопје. Боксирачот бил пронајден кај 16-годишник од селото Синѓелиќ, а пиштолот „ТТ“ ...

Деца се обиделе да возат автобус- повреден возач на друг автобус

Форум - 16.02.2011

Возач на автобус на ЈСП е повреден во сообраќајка што се случила попладнево на станицата кај Транспортен центар, под железничката станица, соопштуваат од СВР Скопје Според нивните информации, група ...

Деца стартувале автобус, по 10 метри удриле во друг автобус на ЈСП

Кајгана - 16.02.2011

Возач на автобус на ЈСП е повреден во сообраќајка што се случила попладнево на станицата кај Транспортен центар, под железничката станица, соопштуваат од СВР Скопје.

Деца се обиделе да возат автобус- повреден возач на друг автобус

Точка - 16.02.2011

Возач на автобус на ЈСП е повреден во сообраќајка што се случила попладнево на станицата кај Транспортен центар, под железничката станица, соопштуваат од СВР Скопје.

И покрај милионите, сака повторно да вози автобус

Курир - 16.02.2011

Возачот на автобусот кој доби 2,7 милиони евра на британската Национална лотарија најави дека повторно ќе вози автобус, бидејќи тоа е работата која ја сака.

Киднапирана скопска „65“

Курир - 16.02.2011

Aвтобус на ЈСП Скопје со број „65“ попладнево бил киднапиран од страна на машко лице. Неофицијално, лицето влегло во автобусот и заканувајќи му се на возачот, седнал да управува со возилото.

Киднапирана „65“ на ЈСП

Курир - 16.02.2011

Aвтобус на ЈСП Скопје со број „65“ попладнево бил киднапиран од група тинејџери. Од СВР Скопје информираат дека малолетниците влегле во празниот автобус кој бил паркиран на станицата кај ...

Скопје - Аеродромци и карпошовци први ќе се провозат

Време - 15.02.2011

Роза Петкова Линиите 3,7,15, 5 и 4, најверојатно, ќе бидат првите траси по кои ќе се пуштат 15. нови украински автобуси што пристигнаа во Скопје пред неколку недели.

Новите автобуси следната недела на улица

Утрински - 15.02.2011

„Новите 15 едноподни украински автобуси следната недела ќе бидат пуштени во сообраќај“, најави вчера Мишо Николов, директор на ЈСП „Скопје“, кое со одлука на Градскиот совет од вчера и официјално ...

Во март сефте на украинските автобуси

Дневник - 15.02.2011

Со Одлука на Советот, вчера првите 15 автобуси беа предадени на ЈСП, а од советничката група на СДСМ се спротивставија на глорифицирањето на Владата од Коце Трајановски , со став дека заслугата е на ...

СДСМ: Градот со субвенциите купи дел од автобусите

Н.Македонија - 15.02.2011

Петнаесетте нови украински автобуси од вчера и официјално се дел од возниот парк на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ Градските советници со воодушевување и со скептицизам, го коментираа ...

Не е се во парите...

ЗаЗабава - 15.02.2011

Возачот на автобус кој доби 2,7 милиони евра на британската национална лотарија, најави дека ќе му се врати на... ... возењето бидејќи тоа е работата која ја сака.

Шофер од Британија кој добил милиони на лото и понатаму сака да вози автобуси

Точка - 15.02.2011

Кевин Халстед, 47 – годишен британски возач на автобус, кој во март минатата година освоил 2,3 милиони фунти на лото по што дал отказ на работното место, сега одлучил повторно да се врати на старата ...

Шофер од Британија кој добил милиони на лото и понатаму сака да вози автобуси

Нетпрес - 15.02.2011

Кевин Халстед, 47 – годишен британски возач на автобус, кој во март минатата година освоил 2,3 милиони фунти на лото по што дал отказ на работното место,сега одлучил повторно да се врати на старата ...

Добитникот на 2,7 милиони евра на лото сака повторно да вози автобус

Inpress - 15.02.2011

Лондон, 15. февруари 2011 (ИНПРЕС) Возачот на автобус кој доби 2,7 милиони евра на Националната лотарија, најави дека повторно ќе вози автобус, затоа што тоа е работата која што ја обожава.

Ситно за автобус

Утрински - 14.02.2011

Електронскиот систем на наплата во јавниот градски превоз во Скопје, најверојатно, ќе почека подобри времиња. Едноставното плаќање со електронски картички кај приватниците не заживеа и речиси згасна, ...

Примопредавање на украинските автобуси

Н.Македонија - 14.02.2011

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска и официјално ќе ги добие во владение новите 15 украински автобуси од градот, откако Владата на градските власти ќе им ја предаде оваа вредна донација ...