TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Граѓаните ќе видат за каков луксуз се трошени нивните пари

Фокус - 11.06.2017

Граѓаните ќе дознаат и ќе видат какви злоупотреби се правени и за каков луксуз се трошени нивните пари во изминатите 11 години што предизвика 500.000 граѓани, заради таквото расипничко однесување на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, да живеат под прагот ...

СДСМ: Владата ги отвора евро-атлантските перспективи

Канал5 - 11.06.2017

Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и граѓански интерес. За таа цел, неопходно е сите, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ како конструктивна ...

СДСМ: Украдените пари ќе се враќаат во буџетот

Репортер - 11.06.2017

Граѓаните ќе дознаат и ќе видат какви злоупотреби се правени и за каков луксуз се трошени нивните пари во изминатите 11 години што предизвика 500.000 граѓани, заради таквото расипничко однесување на ВМРО-ДПМНЕ и на Никола Груевски, да живеат под ...

СДСМ: Се отвораат евро-атлантските перспективи, завршува изолацијата предизвикана од Груевски!

А1 On - 11.06.2017

Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и граѓански интерес. За таа цел, неопходно е сите, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ како конструктивна ...

СДСМ: Владата ги отвора евро-атлантските перспективи

Р.С.Европа - 11.06.2017

Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и граѓански интерес. За таа цел, неопходно е сите, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ како конструктивна ...

СДСМ: Економијата ќе се зајакнува откако украдените пари ќе се враќаат во буџетот

Стандард - 11.06.2017

„Граѓаните ќе дознаат и ќе видат какви злоупотреби се правени и за каков луксуз се трошени нивните пари во изминатите 11 години што предизвика 500.000 граѓани, заради таквото расипничко однесување на ВМРО-ДПМНЕ и на Никола Груевски, да живеат под ...

СДСМ: Завршува изолацијата на Груевски!

Репортер - 11.06.2017

Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и граѓански интерес. За таа цел, неопходно е сите, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ како конструктивна ...

СДСМ: Се отвораат евро-атлантските перспективи, завршува изолацијата предизвикана од Груевски

Слободен Печат - 11.06.2017

Децениската изолација на Македонија поради криминалните интереси на Никола Груевски и криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ заврши со формирањето на новата реформска и демократска Влада предводена од СДСМ.

СДСМ: Граѓаните ќе видат за каков луксуз се трошени нивните пари 11 години

МКД - 11.06.2017

Транспарентноста и отчетноста во водењето на државата се нови вредности со кои владее и ги воспоставува новата влада предводена од СДСМ кои за ВМРО-ДПМНЕ се непозната категорија, соопшти СДСМ.

СДСМ: Владата ги отвора евро-атлантските перспективи

Сител - 11.06.2017

Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и граѓански интерес. За таа цел, неопходно е сите, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ како конструктивна ...

СДСМ: Се отвораат евро-атлантските перспективи, завршува изолацијата предизвикана од Груевски

Макфакс - 11.06.2017

СДСМ потенцира дека децениската изолација на Македонија поради криминалните интереси на Никола Груевски и криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ завршија со формирањето на новата реформска и демократска Влада предводена од социјалдемократите.

СДСМ: Владата ги отвора евроатлантските перспективи

МКД - 11.06.2017

Владата предводена од СДСМ ги отвора евроатлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и граѓански интерес. За таа цел, неопходно е сите, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ како конструктивна ...

СДСМ: За зајакнување на економијата, украдените пари ќе се враќаат во буџетот

Мета - 11.06.2017

„Граѓаните ќе дознаат и ќе видат какви злоупотреби се правени и за каков луксуз се трошени нивните пари во изминатите 11 години што предизвика 500.000 граѓани, заради таквото расипничко однесување на ВМРО-ДПМНЕ и на Никола Груевски, да живеат под ...

СДСМ: За зајакнување на економијата, украдените пари ќе се враќаат во буџетот

Либертас - 11.06.2017

„Граѓаните ќе дознаат и ќе видат какви злоупотреби се правени и за каков луксуз се трошени нивните пари во изминатите 11 години што предизвика 500.000 граѓани, заради таквото расипничко однесување на ВМРО-ДПМНЕ и на Никола Груевски, да живеат под ...

Се отвораат евро-атлантските перспективи, завршува изолацијата предизвикана од Груевски

Локално - 11.06.2017

Децениската изолација на Македонија поради криминалните интереси на Никола Груевски и криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ заврши со формирањето на новата реформска и демократска Влада предводена од СДСМ.

СДСМ: Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи

Фактор - 11.06.2017

Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и граѓански интерес, велат од партијата.

Кекеновски ја поддржа иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 10.06.2017

Екс-членот на ВМРО-ДПМНЕ, Јово Кекеновски ја поддржува иницијативата за реформи и промена на политиката на доскорешната владејачка партија. Вели дека е крајно време за демократизирање на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите што носат квалитетен живот за сите

Канал5 - 10.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, наведува СДСМ во реакцијата на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. - За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите што носат квалитетен живот за сите

Алсат-М - 10.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, наведува СДСМ во реакцијата на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. – За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, ...

СДСМ: Заврши времето кога без консултација на граѓаните се носеа штетни проекти

Фокус - 10.06.2017

За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, граѓаните веќе ги чувствуваат промените кои носат квалитетен живот за сите. Учениците, наставниците и родителите се ослободени од стресот што им го предизвикуваше непотребното екстерно ...

СДСМ: Граѓаните веќе ги чувствуваат промените, заврши времето на штетни проекти

ТВ21 - 10.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, се вели во партиското сооптение на СДСМ. „За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, граѓаните веќе ги ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите што носат квалитетен живот за сите

24 Вести - 10.06.2017

Новата реформска влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, реагираа преку соопштение од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Каде беа до сега „реформаторите“?

Репортер - 10.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е демократска и модерна партија која им дава подеднаква можност на сите нејзини членови да дејствуваат во рамките на статутот на организацијата и да учествуваат активно во креирањето политики“, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите

Стандард - 10.06.2017

„Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните“, соопштува СДСМ. „За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, граѓаните веќе ги чувствуваат промените кои носат ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречи реформите кои се во интерес на граѓаните

+инфо - 10.06.2017

Спроведувањето на зацртаните реформи ќе се одвива посветено, транспарентно и исклучиво во интерес на граѓаните, наместо избрзано и насилно. ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите што носат квалитетен живот за сите,реагира СДСМ на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите што носат квалитетен живот за сите

Слободен Печат - 10.06.2017

„Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните. За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, граѓаните веќе ги чувствуваат промените кои носат квалитетен живот ...

СДСМ: Запуштениот скапоплатен Мерцедес е најдобар доказ за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон интересите на граѓаните

Слободен Печат - 10.06.2017

„Целата јавност преку проектот Вистината за Македонија имаше можност да чуе, а денеска и да види, како парите на граѓаните се трошеле за исполнување на луксузните желби на Никола Груевски.

СДСМ: Запуштениот скапо платен Мерцедес е најдобар доказ за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон интересите на граѓаните

Макфакс - 10.06.2017

„Целата јавност преку проектот Вистината за Македонија имаше можност да чуе, а денеска и да види, како парите на граѓаните се трошеле за исполнување на луксузните желби на Никола Груевски.

СДСМ: Запуштениот скапо платен „Мерцедес“- најдобар доказ за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон интересите на граѓаните

МКД - 10.06.2017

Целата јавност преку проектот „Вистината за Македонија“ имаше можност да слушне, а денеска и да види, како парите на граѓаните се трошеле за исполнување на луксузните желби на Никола Груевски, возврати СДСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите што носат квалитетен живот за сите

А1 On - 10.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, наведува СДСМ во реакцијата на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. – За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува реформите

Р.С.Европа - 10.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, наведува СДСМ во реакцијата на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. - За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, ...

СДСМ: Запуштениот скапоплатен Мерцедес е најдобар доказ за односот на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 10.06.2017

„Целата јавност преку проектот Вистината за Македонија имаше можност да чуе, а денеска и да види, како парите на граѓаните се трошеле за исполнување на луксузните желби на Никола Груевски.

Партиските членови сами да ги бираат функционерите

Слободен Печат - 10.06.2017

Многу партиски задачи во изминатиот период беа направени без искрена желба и поддршка од членовите, симпатизерите и активистите на партијата ВМРО-ДПМНЕ, па токму затоа и партискиот статут сега е целосно недемократски, истакнаа членовите на ...

СДСМ: Запуштениот скапо платен Мерцедес е најдобар доказ за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон интересите на граѓаните

А1 On - 10.06.2017

„Целата јавност преку проектот “Вистината за Македонија“ имаше можност да чуе, а денеска и да види, како парите на граѓаните се трошеле за исполнување на луксузните желби на Никола Груевски.

СДСМ: Односот на ВМРО-ДПМНЕ кон „мерцедесот“ е доказ за односот кон граѓаните

+инфо - 10.06.2017

Додека илјадници граѓани беа на прагот на сиромаштија, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ со пари на граѓаните купија скап „мерцедес“ и го оставија да скапува. Целата јавност преку проектот Вистината за Македонија имаше можност да чуе, а денеска и да види, како ...

Богојески до Милошоски: Ти си уценет и искористен

+инфо - 10.06.2017

Фејсбик преписката меѓу Милошоски и Богојески се случи по иницијативата за промени во ВМРО-ДПМНЕ. Иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ предизвика Фејсбук преписка на Петар Богојески – еден од барателите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ и на членот на ИК ...

Богојески до Милошоски: Ти си уценет и искористен да правиш тоа што и самиот знаеш дека е погрешно

Репортер - 10.06.2017

Интересна појава имаш во приказнава! Јас целосно те разбирам, уценет, обезвреднет, искористен да правиш тоа што и самиот знаеш дека е погрешно. Си напишал дека си член на ВМРО-ДПМНЕ од 16 години.. браво.. и јас сум од мои 15..

СДСМ: Заврши времето кога без консултација на јавноста се спроведуваа штетни проекти

Макфакс - 10.06.2017

„За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, граѓаните веќе ги чувствуваат промените кои носат квалитетен живот за сите. Учениците, наставниците и родителите се ослободени од стресот што им го предизвикуваше непотребното екстерно ...

СДСМ: Никој, па ни ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречи реформите

МКД - 10.06.2017

Новата реформска влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, соопшти СДСМ. „За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, граѓаните веќе ги чувствуваат промените кои носат ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите

Репортер - 10.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, наведува СДСМ во реакцијата на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. – За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите што носат квалитетен

Нетпрес - 10.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните, наведува СДСМ во реакцијата на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, ...

На ВМРО-ДПМНЕ му треба чистка на лицемерите и опортунистите

Република - 10.06.2017

Ненад Мирчевски Таканаречена реформска група на ВМРО-ДПМНЕ се појави во јавноста со барање за демократизација во партијата во екот на преземањето на институциите на државата од предавничката банда предводена од Зоран Заев, а раководена од „дип ...

СДСМ: Заврши времето кога без консултација на јавноста се спроведуваа штетни проекти

Мета - 10.06.2017

„За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, граѓаните веќе ги чувствуваат промените кои носат квалитетен живот за сите. Учениците, наставниците и родителите се ослободени од стресот што им го предизвикуваше непотребното екстерно ...

Богојески до Милошоски: Ти си уценет и искористен да правиш тоа што и самиот знаеш дека е погрешно

Либертас - 10.06.2017

„Интересна појава имаш во приказнава! Јас целосно те разбирам, уценет, обезвреднет, искористен да правиш тоа што и самиот знаеш дека е погрешно. Си напишал дека си член на ВМРО-ДПМНЕ од 16 години.. браво.. и јас сум од мои 15..

Иницијатива за партиски реформи во ВМРО–ДПМНЕ

Локално - 10.06.2017

Неколку членови на ВМРО-ДПМНЕ бараат итни партиски реформи, поради не успехот на партијата да остане на власт. Тие велат дека целта на оваа иницијатива е демократизирање на партијата и нејзино враќање во рацете на членството.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречува дебатите и реформите што носат квалитетен живот за сите

Либертас - 10.06.2017

„Новата реформска Влада предводена од СДСМ со своето работење покажува како се работи во интерес и служба на граѓаните“, стои во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, ...

Кекеновски ја поддржа иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 10.06.2017

Екс-членот на ВМРО-ДПМНЕ, Јово Кекеновски ја поддржува иницијативата за реформи и промена на политиката на доскорешната владејачка партија. Вели дека е крајно време за демократизирање на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Заврши времето кога без консултација на јавноста се спроведуваа штетни проекти

Точка - 10.06.2017

„За само неколку денови од работата на новата реформска Влада, граѓаните веќе ги чувствуваат промените кои носат квалитетен живот за сите. Учениците, наставниците и родителите се ослободени од стресот што им го предизвикуваше непотребното екстерно ...

СДСМ: Запуштениот скапоплатен Мерцедес е најдобар доказ за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон интересите на граѓаните

Либертас - 10.06.2017

„Целата јавност преку проектот Вистината за Македонија имаше можност да чуе, а денеска и да види, како парите на граѓаните се трошеле за исполнување на луксузните желби на Никола Груевски“, стои во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ повеќе не може да го замолкне гласот на граѓаните и да спречува дебата

Фокус - 09.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ водена од Никола Груевски и во опозиција покажува автократски режимски манири што ги поседува и затоа бесрамно признаваат дека се против отворена дебата со граѓаните, невладините организации и целокупната јавност.

Иницијатива, членството на ВМРО-ДПМНЕ директно да ги бира партиските функционери

ТВ21 - 09.06.2017

Промена на статутот на ВМРО-ДПМНЕ за суштинска демократизација на партијата се барањата на Републичкиот штаб за внатрешна демократизација во ВМРО-ДПМНЕ. На денешната прес-конференција одржана не во партиските простории, туку во хотел во Скопје, ...

На ВМРО-ДПМНЕ не му требаат безрбетници

Вест - 09.06.2017

- Токму поради тие интересчиите, кои не се ни први ни последни безрбетници од основањето на ВМРО-ДПМНЕ до денес, баш поради таквите, потребни се суштински кадровски реформи во ВМРО-ДПМНЕ, за да излеземе посилни, со сплотување на членството, со ...

Формиран републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 09.06.2017

За попладне е закажана прес-конференција на т.н. „Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“. Во соопштение до медиумите, организаторите пишуваат дека на настанот ќе се обрати координаторот на Републичкиот Штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, во присуство ...

Формирана Иницијатива за реформирање на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 09.06.2017

Повеќе членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција објавија дека формирале Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ кој има за цел да ја демократизира партијата. „Сакаме да означиме почеток на една внатрепартиска иницијатива во ВМРО-ДПМНЕ ...

Формиран штаб кој бара реформи во ВМРО ДПМНЕ

Телма - 09.06.2017

Зад барањето за статутарни реформи во ВМРО ДПМНЕ застанаа неколку поранешни и актуелни фунционери на партијата. Таа е во целосна внатрешна и надворешна изолација како резултат на недостигот на внатрешен демократски капацитет, вели предводникот на ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ бараат реформи во партијата

Алсат-М - 09.06.2017

Некои актуелни и поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ покренаа иницијатива за реформи во партијата. Како што велат, бараат нејзина демократизација и измена на статутот со што партијата би се вратила во рацете на членството.

Барања за реформи во ВМРО–ДПМНЕ

24 Вести - 09.06.2017

Членови на ВМРО-ДПМНЕ, поранешни и сегашни државни и партиски фунцкионери, кои сепак не биле во првите истурени редови на партијата во изминатите години – формираа Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

Фракција во ВМРО–ДПМНЕ – Неколку членови бараат партиски реформи

ТВ21 - 09.06.2017

Неколку членови на ВМРО-ДПМНЕ бараат итни партиски реформи, поради неуспехот на партијата да остане на власт. Тие велат дека целта на оваа иницијатива е демократизирање на партијата и нејзино враќање во рацете на членството.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Самопрогласените реформатори немаат кредибилитет

Фокус - 09.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција за денешната прес-конференција, на која неколкумина членови од партијата побараа внатрепартиска демократизација и иницираа промени во партијата, формирајќи Републички штаб за демократизација на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: Тоа се наводни реформатори

Телма - 09.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е демократска и модерна партија која им дава подеднаква можност на сите нејзини членови да дејствуваат во рамките на статутот на организацијата и да учествуваат активно во креирањето политики.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ повеќе не може да спречува дебата, реформите носат квалитетен живот за сите

ТВ21 - 09.06.2017

Транспарентноста, отвореноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги покажува во своето работење за ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски се мисловна именка, се наведува во соопштението на СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ повеќе не може да спречува дебата

А1 On - 09.06.2017

„Транспарентноста, отвореноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги покажува во своето работење за ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски се мисловна именка.

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ на пладне со обраќање до Груевски

А1 On - 09.06.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, точно на пладне најави прес конференција на која ќе се обрати координаторот на РШ за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, во присуство на претставници од републичкиот, регионалните и општински штабови.

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ на пладне ќе му се обратат на Груевски

+инфо - 09.06.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, за во 12 часот најави прес-конференција на која ќе се обрати координаторот на штабот за реформи. Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, за во 12 часот најави прес-конференција на која ќе се обрати ...

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ со прес напладне

Стандард - 09.06.2017

Републичкииот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ напладне ќе одржи прес-конференција. Организаторите соопштуваат дека на настанот ќе се обрати координаторот на Републичкиот Штаб, во присуство на претставници од републичкиот, регионалните и општински ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ повеќе не може да спречува дебата

+инфо - 09.06.2017

Транспарентноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги покажува за ВМРО-ДПМНЕ се мисловна именка. Транспарентноста, отвореноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги ...

ВИДЕО: Обраќање на Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 09.06.2017

Прва прес конференција на Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Обраќање на координаторот на РШ за реформи во ВМРО-ДПМНЕ до претседателот на партијата, Никола Груевски, со цел да започне процесот на суштински реформи во ...

СДСМ: Демократски процеси за реформи во интерес на граѓаните и државата

Сител - 09.06.2017

Демократските процеси незапирливо продолжуваат во насока на спроведување на реформите што се во интерес на граѓаните и државата и што ќе донесат правда, еднаквост и квалитетн живот за сите, соопшти СДСМ реагирајќи на повикот од ВМРО-ДПМНЕ новата ...

ВИДЕО: Членството на ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива за промени и демократизација на партијата

А1 On - 09.06.2017

Долгогодишни членови на ВМРО-ДПМНЕ, интелектуалци и млади сили од партијата од прес конференција упатија јавен повик за внатрешна демократизација. Тие го повикаа целото членство да се приклучи на иницијативата, а упатија и повик кон сите стари ...

Иницијатива членството на ВМРО-ДПМНЕ директно да ги бира партиските функционери

Р.С.Европа - 09.06.2017

Промена на статутот на ВМРО-ДПМНЕ за суштинска демократизација на партијата се барањата на Републичкиот штаб за внатрешна демократизација во ВМРО-ДПМНЕ. На денешната прес-конференција одржана не во партиските простории, туку во хотел во Скопје, ...

Членството на ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива за демократизација на партијата (ВИДЕО)

Макфакс - 09.06.2017

Реформатори на ВМРО-ДПМНЕ бараат внатрепартиска демократизација и предлагаат нова иницијатива која има за цел да ја разбуди свеста кај сопартијците за итната потреба од суштински статутарни реформи во партијата.

Поранешни и актуелни функционери ќе ја демократизираат ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 09.06.2017

За да има реформи во партијата, како што беше посочено, ќе треба статутот да претрпи измени со што ќе се внесе демократски дух во ВМРО-ДПМНЕ. Јавно обзнануваме почеток на една внатрепартиска иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ, која има за цел да ја разбуди ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Реформаторите“ на партијата лажат за туѓи интереси

МКД - 09.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е демократска и модерна партија која им дава подеднаква можност на сите нејзини членови да дејствуваат во рамките на статутот на организацијата и да учествуваат активно во креирањето политики, реагира ВМРО-ДПМНЕ на иницијативата на ...

Млади бараат реформи во ВМРО-ДПМНЕ: Уништен е угледот на партијата

Нова ТВ - 09.06.2017

Млади сили во партијата ВМРО-ДПМНЕ денеска ја најавија иницијативата за демократизација внатре во организацијата и повикаа членството да им се приклучи. Се работи за долгогодишни членови на ВМРО-ДПМНЕ и млади сили кои на прес конференција упатија ...

Кои се барателите на реформи во ВМРО-ДПМНЕ?

Макфакс - 09.06.2017

Правници со образовно портфолио и долги години на низа позиции во извршната власт и во партиските тела. Ова накусо е профилот на дел од основачите на барањето за реформи во опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска на прес-конференција објавија дека ...

Формиран Републички штаб за внатрешна демократизација во ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 09.06.2017

Долгогодишни членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција упатија повик за демократизација на партијата. Тие го повикаа членството да се приклучи на иницијативата, а упатија и повик кон исклучените членови да се вратат назад.

Милошоски за „реформаторот“ на ВМРО-ДПМНЕ: Додека имаше 300.000 € годишен приход партијата му беше демократска!

Нетпрес - 09.06.2017

Еден адвокат, во добрите времиња во 2013, 2014, 2015-та година како партиски правен застапник на куп државни претпријатија си правел околу 300.000€ годишен приход и си молчел, нит спомнал реформи, ни режим, се му било демократски.

ВМРО-ДПМНЕ: Самопрогласените реформатори лажат

Макфакс - 09.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на денешната прес-конференција на групата Реформатори кои бараат внатрепартиска демократизација и предлагаат нова иницијатива која има за цел да ја разбуди свеста кај сопартијците за итната потреба од суштински статутарни ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Реформаторите“ немаат кредибилитет и капацитет

Нова ТВ - 09.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е демократска и модерна партија која им дава подеднаква можност на сите нејзини членови да дејствуваат во рамките на статутот на организацијата и да учествуваат активно во креирањето политики.

СЈО и реформаторите ќе одработуваат, Заев може да одмара

Курир - 09.06.2017

Се ветуваа реформи и проекти, а се стартуваше со најави за уривање, блокади и укинување. Новата влада под водство на СДСМ тргна по линија на помал отпор. Наместо да се зафати со реализација на ветувањата до граѓаните, од ден за ден засилува ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Целта на „реформаторите“ е да создадат раздор во партијата

Стандард - 09.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ е демократска и модерна партија која им дава подеднаква можност на сите нејзини членови да дејствуваат во рамките на статутот на организацијата и да учествуваат активно во креирањето политики.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ повеќе не може да спречува дебата, реформите носат квалитетен живот за сите!

Стандард - 09.06.2017

„Транспарентноста, отвореноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги покажува во своето работење за ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски се мисловна именка“, соопштуваат од СДСМ.

Милошоски на Фејсбук: Не нѝ требаат безрбетници и интересџии

МКД - 09.06.2017

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот фејсбук профил ги критикуваше членовите на партијата кои поведоа иницијатива за реформирање и демократизација на партијата, нарекувајќи ги безрбетници.

„Република“: „Реформаторите“ поздравени од Заев и промовирани од медиумите со пари на СОРОС и УСАИД

Нетпрес - 09.06.2017

Стравот од силно ВМРО-ДПМНЕ пред претстојните зафати поврзани со обезличување на македонската нација и распродажбата на државните и национални интереси кои се планирани по поставувањето на квинслишката власт во Македонија, сега сценаристите повторно ...

Милошоски признава дека адвокати од ВМРО-ДПМНЕ заработувале стотици илјади евра од државни фирми?!

Репортер - 09.06.2017

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил реагираше на прес конференцијата на членови на ВМРО-ДПМНЕ кои објавија дека формирале Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ кој има за цел да ја демократизира партијата.

Формиран републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 09.06.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, на прес конференцијата ќе се обрати до Претседателот и останатите тела на Партијата, со цел започнување на процесот на суштински реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО- ДПМНЕ повеќе не може да спречува дебата

МРТ - 09.06.2017

Од партијата велат дека граѓаните на Република Македонија после цели 11 години узурпиран државен систем и заробени институции, ги чувствуваат придобивките од демократското владеење на новата реформска Влада...

СДСМ: Реформите носат квалитетен живот за сите

МКД - 09.06.2017

Граѓаните на Република Македонија после цели 11 години узурпиран државен систем и заробени институции, ги чувствуваат придобивките од демократското владеење на новата реформска влада предводена од СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ повеќе не може да спречува дебата, реформите носат квалитетен живот за сите

Слободен Печат - 09.06.2017

„Транспарентноста, отвореноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги покажува во своето работење за ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски се мисловна именка.

Овие членови на ВМРО ДПМНЕ бараат внатрепартиски реформи и демократизација на партијата

Таратур - 09.06.2017

Правници со образовно портфолио и долги години на низа позиции во извршната власт и во партиските тела. Ова накусо е профилот на дел од основачите на барањето за реформи во опозициската ВМРО ДПМНЕ, кои денеска на пресконференција објавија дека ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива за демократизирање на партијата

МКД - 09.06.2017

Долгогодишни членови на ВМРО-ДПМНЕ, поранешни функционери, интелектуалци и млади сили од партијата денеска на прес-конференција повикаа на внатрешна демократизација на партијата. Тие го повикаа целото членство да се приклучи на иницијативата, а ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ формирале Републички штаб за реформи во партијата

Репортер - 09.06.2017

Повеќе членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција објавија дека формирале Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ кој има за цел да ја демократизира партијата. „Сакаме да означиме почеток на една внатрепартиска иницијатива во ВМРО-ДПМНЕ ...

Кои се барателите на реформи во ВМРО-ДПМНЕ?

А1 On - 09.06.2017

Правници со образовно портфолио и долги години на низа позиции во извршната власт и во партиските тела. Ова накусо е профилот на дел од основачите на барањето за реформи во опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска на прес-конференција објавија дека ...

Кои се барателите на реформи во ВМРО-ДПМНЕ?

Репортер - 09.06.2017

Правници со образовно портфолио и долги години на низа позиции во извршната власт и во партиските тела. Ова накусо е профилот на дел од основачите на барањето за реформи во опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска на прес-конференција објавија дека ...

Нови „реформатори“ со иницијатива за демократизација на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 09.06.2017

Неколку актуелни и поранешни членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција објавија дека формирале Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ кој има за цел да ја демократизира партијата.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и во опозиција се плаши од дебата

Макфакс - 09.06.2017

Транспарентноста, отвореноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги покажува во своето работење за ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски се мисловна именка – велат од СДСМ.

Милошоски за „реформаторот“ на ВМРО-ДПМНЕ: Додека имаше 300.000 € годишен приход партијата му беше демократска!

Курир - 09.06.2017

Денес, секнало изворчето на адвокатот и одеднаш потребни биле реформи и демократија?! Но, на маката, се познаваат и јунаците, и доследните членови и интересџиите, напиша Милошоски. Еден адвокат, во добрите времиња во 2013, 2014, 2015-та година како ...

„Република“: „Реформаторите“ поздравени од Заев и промовирани од медиумите со пари на СОРОС и УСАИД

Курир - 09.06.2017

Стравот од силно ВМРО-ДПМНЕ пред претстојните зафати поврзани со обезличување на македонската нација и распродажбата на државните и национални интереси кои се планирани по поставувањето на квинслишката власт во Македонија, сега сценаристите повторно ...

Формиран републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 09.06.2017

За попладне е закажана прес-конференција на т.н. „Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“. Во соопштение до медиумите, организаторите пишуваат дека на настанот ќе се обрати координаторот на Републичкиот Штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, во присуство ...

Формиран Републички штаб за внатрешна демократизација во ВМРО-ДПМНЕ

Тера - 09.06.2017

Членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција упатија повик за демократизација на партијата. Тие го повикаа членството да се приклучи на иницијативата, а упатија и повик кон исклучените членови да се вратат назад.

Формирана Иницијатива за реформирање на ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 09.06.2017

Реформатори на ВМРО-ДПМНЕ бараат внатрепартиска демократизација и предлагаат нова иницијатива која има за цел да ја разбуди свеста кај сопартијците за итната потреба од суштински статутарни реформи во партијата – пренесува агенцијата Макфакс.

Реформатори од ВМРО ДПМНЕ бараат партијата да се врати во рацете на членовите

Фактор - 09.06.2017

Членството на ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски денеска беа повикани да се приклучат на иницијативата за внатрешна демократизација на партијата. Александар Михајлоскки кој е еден од иницијаторите на иницијативата истакна дека ова не е внатрешна борба за ...

На ВМРО-ДПМНЕ не му требаат реформи од безрбетници како новите „реформатори“

Република - 09.06.2017

„Токму поради тие интересчиите, кои не се ни први ни последни безрбетници од основањето на ВМРО-ДПМНЕ до денес, баш поради таквите, потребни се суштински кадровски реформи во ВМРО-ДПМНЕ, за да излеземе посилни, со сплотување на членството, со ...

Кои се барателите на реформи во ВМРО-ДПМНЕ?

Точка - 09.06.2017

Правници со образовно портфолио и долги години на низа позиции во извршната власт и во партиските тела. Ова накусо е профилот на дел од основачите на барањето за реформи во опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска на прес-конференција објавија дека ...

„Реформаторите“ поздравени од Заев и промовирани од медиумите со пари на СОРОС и УСАИД

Република - 09.06.2017

Стравот од силно ВМРО-ДПМНЕ пред претстојните зафати поврзани со обезличување на македонската нација и распродажбата на државните и национални интереси кои се планирани по поставувањето на квинслишката власт во Македонија, сега сценаристите повторно ...

Милошоски за „реформаторот“ на ВМРО-ДПМНЕ

Тера - 09.06.2017

Еден адвокат, во добрите времиња во 2013, 2014, 2015-та година како партиски правен застапник на куп државни претпријатија си правел околу 300.000€ годишен приход и си молчел, нит спомнал реформи, ни режим, се му било демократски.

Членови на ВМРО-ДПМНЕ формирале Републички штаб за реформи во партијата

Либертас - 09.06.2017

Повеќе членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција објавија дека формирале Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ кој има за цел да ја демократизира партијата. „Сакаме да означиме почеток на една внатрепартиска иницијатива во ВМРО-ДПМНЕ ...

СЈО и реформаторите ќе одработуваат, Заев може да одмара

Република - 09.06.2017

„Наместо да се зафати со реализација на ветувањата до граѓаните, од ден на ден се засилува кампањата која треба да го одвлече вниманието од најавеното покачување на минималната и просечната плата, покачувањето на платите на докторите или растот на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ повеќе не може да спречува дебата

Либертас - 09.06.2017

Транспарентноста, отвореноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги покажува во своето работење за ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски се мисловна именка. Граѓаните на Македонија после цели 11 години узурпиран ...

ВМРО-ДПМНЕ: Каде беа до сега „реформаторите“?

Мета - 09.06.2017

Откако десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска излегоа на прес-конференција и побараа реформи за демократизација на партијата, ВМРО-ДПМНЕ излезе со одговор, обвинувајќи ги „реформаторите“ дека не се искрени и излегуваат во јавност само поради личниот ...

Формиран републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 09.06.2017

За попладне е закажана прес-конференција на т.н. „Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“. Во соопштение до медиумите, организаторите пишуваат дека на настанот ќе се обрати координаторот на Републичкиот Штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, во присуство ...

„Реформаторите“ поздравени од Заев и промовирани од медиумите со пари на СОРОС и УСАИД

Пулс24 - 09.06.2017

Стравот од силно ВМРО-ДПМНЕ пред претстојните зафати поврзани со обезличување на македонската нација и распродажбата на државните и национални интереси кои се планирани по поставувањето на квинслишката власт во Македонија, сега сценаристите повторно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Самопрогласените реформатори лажат

Точка - 09.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на денешната прес-конференција на групата Реформатори кои бараат внатрепартиска демократизација и предлагаат нова иницијатива која има за цел да ја разбуди свеста кај сопартијците за итната потреба од суштински статутарни ...

Наместо поддршка „реформаторите“ добија гнев и навреди од членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ: Губитници кои во ...

Република - 09.06.2017

Полжави, сончогледи, печурки со рогови, тајни есдеесовци, машки проститутки, лижачи, лажни патриоти, губитници кои во ВМРО влегоа како печалбари – реформаторите уште неисполени, го собраа гневот на јавноста, на симпатизерите и членовите на ...

Кои се барателите на реформи во ВМРО-ДПМНЕ?

Либертас - 09.06.2017

Правници со образовно портфолио и долги години на низа позиции во извршната власт и во партиските тела. Ова накусо е профилот на дел од основачите на барањето за реформи во опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска на прес-конференција објавија дека ...

Формиран републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 09.06.2017

За попладне е закажана прес-конференција на т.н. „Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“. Во соопштение до медиумите, организаторите пишуваат дека на настанот ќе се обрати координаторот на Републичкиот Штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, во присуство ...

Додека имаше 300.000 € годишен приход партијата му беше демократска!

Пулс24 - 09.06.2017

Денес, секнало изворчето на адвокатот и одеднаш потребни биле реформи и демократија?! Но, на маката, се познаваат и јунаците, и доследните членови и интересџиите, напиша Милошоски. Еден адвокат, во добрите времиња во 2013, 2014, 2015-та година како ...

(ВО ЖИВО) : Обраќање на Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 09.06.2017

Прва прес конференција на Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Обраќање на координаторот на РШ за реформи во ВМРО-ДПМНЕ до претседателот на партијата, Никола Груевски, со цел да започне процесот на суштински реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

ВО ЖИВО: Формиран републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 09.06.2017

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, на прес конференцијата ќе се обрати до Претседателот и останатите тела на Партијата, со цел започнување на процесот на суштински реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ контра реформаторите: Лажат за статутот и сакаат да направат раздор во партијата

Фактор - 09.06.2017

Откако актуелни и поранешни членови на ВМРО ДПМНЕ покренаа иницијатива за внатрешна демократизација на партијата, од партијата на Груевски ги обвинуваат дека лажат оти статутот бил недемократски.

Милошоски: Потребни се суштински кадровски реформи, а не безрбетници

Вечер Прес - 09.06.2017

„Токму заради оние интересџиите, кои не се ни први ни последни безрбетници од основањето на ВМРО-ДПМНЕ до денес, баш заради таквите, потребни се суштински кадровски реформи во ВМРО-ДПМНЕ, за да излеземе посилни, со сплотување на членството, со ...

Иницијатива членството на ВМРО-ДПМНЕ директно да ги бира партиските функционери

Локално - 09.06.2017

Промена на статутот на ВМРО-ДПМНЕ за суштинска демократизација на партијата се барањата на Републичкиот штаб за внатрешна демократизација во ВМРО-ДПМНЕ. На денешната прес-конференција одржана не во партиските простории, туку во хотел во Скопје, ...

Милошоски за „реформаторот“ на ВМРО-ДПМНЕ: Додека имаше 300.000 € годишен приход партијата му беше демократска!

Точка - 09.06.2017

Денес, секнало изворчето на адвокатот и одеднаш потребни биле реформи и демократија?! Но, на маката, се познаваат и јунаците, и доследните членови и интересџиите, напиша Милошоски. Еден адвокат , во добрите времиња во 2013, 2014, 2015-та година како ...

ВМРО-ДПМНЕ: Каде беа до сега „реформаторите“?

Либертас - 09.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ е демократска и модерна партија која им дава подеднаква можност на сите нејзини членови да дејствуваат во рамките на статутот на организацијата и да учествуваат активно во креирањето политики“, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

СЈО и реформаторите ќе одработуваат, Заев може да одмара

Пулс24 - 09.06.2017

Се ветуваа реформи и проекти, а се стартуваше со најави за уривање, блокади и укинување. Новата влада под водство на СДСМ тргна по линија на помал отпор. Наместо да се зафати со реализација на ветувањата до граѓаните, од ден за ден засилува ...

На „реформаторите“ им горат позициите, затоа токму сега имаат проблем со ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 09.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е демократска и модерна партија, која им дава еднаква можност на сите нејзини членови да дејствуваат во рамките на статутот на организацијата и да учествуваат активно во креирањето политикa, стои во соопштението, кое партијата денес го ...

Милошоски признава дека адвокати од ВМРО-ДПМНЕ заработувале стотици илјади евра од државни фирми?!

Либертас - 09.06.2017

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил реагираше на прес конференцијата на членови на ВМРО-ДПМНЕ кои објавија дека формирале Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ кој има за цел да ја демократизира партијата.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и во опозиција се плаши од дебата

Точка - 09.06.2017

Транспарентноста, отвореноста и демократскиот однос кон граѓаните и медиумската јавност што новата Влада ги покажува во своето работење за ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски се мисловна именка – велат од СДСМ.

Формиран републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ: Нова иницијатива за демократизација на партијата

Точка - 09.06.2017

Реформатори на ВМРО-ДПМНЕ бараат внатрепартиска демократизација и предлагаат нова иницијатива која има за цел да ја разбуди свеста кај сопартијците за итната потреба од суштински статутарни реформи во партијата.

Членови на ВМРО-ДПМНЕ бараат реформи...

Н.Македонија - 09.06.2017

Од партијата ги негираат наводите дека се недемократски Јавно обзнануваме почеток на една внатрепартиска иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ, која има за цел да ја разбуди свеста кај нашите сопартијци за итна потреба од суштински статутарни реформи во ...

СДСМ: Демократски процеси за реформи во интерес на граѓаните и државата

Идивиди - 09.06.2017

Скопје, 9 јуни 2017 (МИА) - Демократските процеси незапирливо продолжуваат во насока на спроведување на реформите што се во интерес на граѓаните и државата и што ќе донесат правда, еднаквост и квалитетн живот за сите, соопшти СДСМ реагирајќи на ...

СДСМ: Ги отвораме евро-атлантските перспективи кои беа оневозможени од Груевски

Фокус - 08.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев ги отвора Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани. Тие посветено и напорно започнаа да работат на деблокада на евро-аталнтските интеграции кои беа закочени од ...

ВМРО-ДПМНЕ не формира пратеничка група за да го блокира Собранието

Сакам да кажам - 08.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, и по пет месеци од конституирањето на Собранието, уште не формираат своја пратеничка група. Претседателот на Собранието Талат Џафери неколку пати ја повика опозиционата ВМРО-ДПМНЕ да ја формира и официјализира пратеничката ...

СДСМ: Новата Влада ги отвора евро-атлантските перспективи што ВМРО-ДПМНЕ ги блокираше

Телма - 08.06.2017

СДСМ смета дека владата на ВМРО-ДПМНЕ изминатите години ги блокирала евроатлантските процеси и тврди дека новата Влада веќе започнала да работи на нивна деблокада. - Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани ги отвора новата реформска ...

СДСМ: Проектите на ВМРО-ДПМНЕ се симбол за криминал

Репортер - 08.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ сериозно ќе се зафати со изградба на нови и реконструкција на веќе постоечките автопати, магистрални и регионални патишта. За таа цел, предвидени се инвестиции од 600 милиони евра во првите две години од ...

Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи што Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ги блокираа

Слободен Печат - 08.06.2017

„Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани ги отвора новата реформска Влада предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев којашто посветено и напорно започна да работи на деблокада на евро-аталнтските интеграции кои беа закочени од ...

СДСМ: Чесните членови и политичари од ВМРО-ДПМНЕ да се оградат од криминалните политики на Груевски

МКД - 08.06.2017

Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани ги отвора новата реформска влада предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев којашто посветено и напорно започна да работи на деблокада на евроатлантските интеграции кои беа закочени од ...

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Заради чии интереси ја уназадивте земјата?

Макфакс - 08.06.2017

Новата влада ги отвора евроатлантските перспективи што ги блокираше ВМРО-ДПМНЕ, одговорија од СДСМ на нападите од доскорешната владеечка партија, која им испорача список на задачи што треба да ги остварат за да бидат рефорсмски.

Членови на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук бараат итни реформи и демократизација на партијата

Репортер - 08.06.2017

„ВМРО ДПМНЕ – посилно за нови победи“ – под ова име на Фејсбук е отворена група во која лица кои тврдат дека се членови и симпатизери на партијата бараат реформи и демократизација со цел „враќање на силата и угледот на ВМРO ДПМНЕ како столб на ...

СДСМ: Придружувањето кон ЕУ и НАТО блокирано од ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 08.06.2017

Стратегиска цел на земјава е влез во ЕУ и НАТО, а ВМРО-ДПМНЕ треба да работи како конструктивна опозиција... Се отвораат вратите за евроатлантските интеграции на Македонија, за разлика од неразумните политики предводени од ВМРО-ДПМНЕ, се вели во ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук бараат итни реформи и демократизација на партијата

Макфакс - 08.06.2017

„ВМРО ДПМНЕ – посилно за нови победи“ – под ова име на Фејсбук е отворена група, во која лица кои тврдат дека се членови и симпатизери на партијата, бараат реформи и демократизација, со цел „враќање на силата и угледот на ВМРO ДПМНЕ како столб на ...

Центар: ВМРО-ДПМНЕ потроши 55 милиони евра само преку општинската каса за „Скопје 2014“

+инфо - 08.06.2017

На ВМРО-ДПМНЕ и на нејзините советници не им преостанува ништо друго освен празна критика на сработеното во Центар. Интегрално ја пренесувамме реакцијата на Општина Центар на прес-конференцијата на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ „На ВМРО-ДПМНЕ и ...

СДСМ: Проектите на ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата се симбол за криминал

А1 On - 08.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ. „Новата реформска Влада предводена од СДСМ сериозно ќе се зафати со изградба на нови и реконструкција на веќе постоечките автопати, магистрални и ...

СДСМ: Ги отвораме евро-атлантските перспективи што Груевски ги блокираше

+инфо - 08.06.2017

Стратешка цел на Р.Македонија е влез во ЕУ и НАТО, а Груевски 11 години го оневозможуваше и кочеше овој процес, велат од партијата. Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани ги отвора новата реформска Влада предводена од СДСМ и ...

СДСМ: Ги отвораме евро-атлантските перспективи што Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ги блокираа

А1 On - 08.06.2017

„Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани ги отвора новата реформска Влада предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев којашто посветено и напорно започна да работи на деблокада на евро-аталнтските интеграции кои беа закочени од ...

СДСМ: Ние ги отвораме евро-атлантските перспективи

Репортер - 08.06.2017

Сооптение на СДСМ: Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани ги отвора новата реформска Влада предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев којашто посветено и напорно започна да работи на деблокада на евро-аталнтските интеграции кои беа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата Влада беше прва која успеа да ја приближи државата до ЕУ и НАТО

А1 On - 08.06.2017

Граѓаните од Зоран Заев очекуваат да ја внесе Република Македонија во ЕУ и НАТО без да задира во идентитетските прашања и без да прави штетни договори на грбот на македонскиот народ, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ во кое владејачката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата Влада беше прва која успеа да ја приближи државата до ЕУ и НАТО

Алфа - 08.06.2017

Партијата наведува дека Република Македонија свртила нов лист во своето европско поглавје со добивање на визната либерализација од ЕУ во 2009 година која, како што додава, беше дадена благодарение на реформите кои Владата ги спроведе во сферата на ...

Центар: Жерновски реализраше повеќе од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ заедно во трите мандати

А1 On - 08.06.2017

„На ВМРО-ДПМНЕ и на нејзините советници не им преостанува ништо друго освен празна критика на сработеното во Центар. За жал, нивната партија која беше 13 години на власт во Центар, не може да се пофали со сработеното, но ќе останат запаметени по ...

Општина Центар со реакција: ВМРО-ДПМНЕ потроши 55 млн. евра само преку општинската каса за проектот „Скопје 2014“

Стандард - 08.06.2017

„На ВМРО-ДПМНЕ и на нејзините советници не им преостанува ништо друго освен празна критика на сработеното во Центар. За жал, нивната партија која беше 13 години на власт во Центар, не може да се пофали со сработеното, но ќе останат запаметени по ...

СДСМ: Проектите на ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата се симбол за криминал

Слободен Печат - 08.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ сериозно ќе се зафати со изградба на нови и реконструкција на веќе постоечките автопати, магистрални и регионални патишта. За таа цел, предвидени се инвестиции од 600 милиони евра во првите две години од ...

СДСМ: Граѓаните веќе ги чувствуваат промените од новата Влада

МКД - 08.06.2017

Од СДСМ реагираат на прес-конференцијата на Владо Мисајловски и велат дека граѓаните веќе ги чувствуваат промените од новата Влада која сериозно ќе се зафати со изградба на нови и реконструкција на веќе постоечките автопати, магистрални и регионални ...

СДСМ: Проектите на ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата се симбол за криминал, ќе има нови автопати и одговорност за ...

Либертас - 08.06.2017

„Новата реформска Влада предводена од СДСМ сериозно ќе се зафати со изградба на нови и реконструкција на веќе постоечките автопати, магистрални и регионални патишта. За таа цел, предвидени се инвестиции од 600 милиони евра во првите две години од ...

СДСМ: Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи што Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ги блокираа

Либертас - 08.06.2017

Сооптение на СДСМ: Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани ги отвора новата реформска Влада предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев којашто посветено и напорно започна да работи на деблокада на евро-аталнтските интеграции кои беа ...

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Заради чии интереси ја уназадивте земјата?

Точка - 08.06.2017

Новата влада ги отвора евроатлантските перспективи што ги блокираше ВМРО-ДПМНЕ, одговорија од СДСМ на нападите од доскорешната владеечка партија, која им испорача список на задачи што треба да ги остварат за да бидат рефорсмски.

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата Влада беше прва која успеа да ја приближи државата до ЕУ и НАТО

Вечер Прес - 08.06.2017

Граѓаните од Зоран Заев очекуваат да ја внесе Република Македонија во ЕУ и НАТО без да задира во идентитетските прашања и без да прави штетни договори на грбот на македонскиот народ, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ во кое владејачката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата Влада ја приближи државата до ЕУ и НАТО...

Н.Македонија - 08.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата Влада ја приближи државата до ЕУ и НАТО Граѓаните од Зоран Заев очекуваат да ја внесе Република Македонија во ЕУ и НАТО без да задира во идентитетските прашања и без да прави штетни договори на грбот на македонскиот народ, реагира ...

Новата Влада ги отвора евро-атлантските перспективи што ВМРО-ДПМНЕ ги блокираше

Идивиди - 08.06.2017

СДСМ смета дека владата на ВМРО-ДПМНЕ изминатите години ги блокирала евроатлантските процеси и тврди дека новата Влада веќе започнала да работи на нивна деблокада. - Европските перспективи за Македонија и нејзините граѓани ги отвора новата реформска ...

Нашата Влада беше прва која успеа да ја приближи државата до ЕУ и НАТО

Идивиди - 08.06.2017

Скопје, 8 јуни 2017 (МИА) - Граѓаните од Зоран Заев очекуваат да ја внесе Република Македонија во ЕУ и НАТО без да задира во идентитетските прашања и без да прави штетни договори на грбот на македонскиот народ, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на ...

СДСМ: Новата Влада ќе ги отвори евро-атлантските перспективи

Алсат-М - 07.06.2017

Отворање на евро-атлантските перспективи како и вклучување на сите партии меѓу кои е опозициската ВМРО-ДПМНЕ во реформските процеси што ќе ги придвижат закочените интеграциски процеси, порачаа попладнево од СДСМ нагласувајќи ја лошата политика на ...

СДСМ: Граѓаните ги чувствуваат придобивките од работата на новата Влада

Канал5 - 07.06.2017

Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните, соопшти денеска СДСМ. Според СДСМ, започнало решавањето на напластените проблеми што, како ...

СДСМ: Заврши времето кога студентите чекаа за стипендии, додека функционерите на ДПМНЕ трошеа стотици илјади евра во ...

Фокус - 07.06.2017

Започна решавањето на напластените проблеми што на граѓаните им ги создадоа и оставија од ВМРО – ДПМНЕ. Граѓаните ги чувствуваат придобивките уште во првите неколку дена од работата на новата Влада, тврдат од владејачката партија.

СДСМ: Граѓаните ќе ги почувствуваат промените на новата Влада

ТВ21 - 07.06.2017

Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните, соопшти денеска СДСМ. „Според СДСМ, започнало решавањето на напластените проблеми што, како ...

СДСМ: Новата влада ќе ги отвори евроатлантските перспективи што Груевски намерно ги кочеше 11 години

МКД - 07.06.2017

Новата рефорсма Влада предводена од СДСМ ќе работи посветено на отворање на евроатлантските перспективи што се врвен државен интерес и коишто носат добро за сите, реагира СДСМ на изјавите на Никола Груевски дадени во Брисел.

СДСМ: Граѓаните веќе ги чувствуваат промените, заврши времето на антиреформската фамилија

+инфо - 07.06.2017

Од партијата истакнуваат дека со тоа започнува новата перспективна иднина за граѓаните и државата. Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на ...

СДСМ: Заврши времето на антиреформската фамилија на Груевски која се коцкаше со иднината на граѓаните

Стандард - 07.06.2017

„Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните. Започна решавањето на напластените проблеми што на граѓаните им ги создадоа и оставија од ...

СДСМ: Новата Влада предводена од СДСМ ќе ги отвори евро-атлантските перспективи што Груевски намерно ги кочеше 11 ...

А1 On - 07.06.2017

СДСМ испрати соопштение како реакција на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. „Новата рефорсма Влада предводена од СДСМ ќе работи посветено на отворање на евро-атлантските перспективи што се врвен државен интерес и коишто носат добро ...

СДСМ: Граѓаните веќе ги чувствуваат промените, заврши времето на антиреформската фамилија предводена од Груевски!

А1 On - 07.06.2017

„Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните. Започна решавањето на напластените проблеми што на граѓаните им ги создадоа и оставија од ...

СДСМ: Граѓаните веќе ги чувствуваат промените

Репортер - 07.06.2017

Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните“, стои во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Заврши времето на антиреформската фамилија предводена од Груевски

МКД - 07.06.2017

Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните, соопшти СДСМ. „Започна решавањето на напластените проблеми што на граѓаните им ги создадоа и ...

СДСМ: Граѓаните веќе ги чувствуваат промените, заврши времето на антиреформската фамилија предводена од Груевски

Слободен Печат - 07.06.2017

„Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните. Започна решавањето на напластените проблеми што на граѓаните им ги создадоа и оставија од ...

Новата Влада предводена од СДСМ ќе ги отвори евро-атлантските перспективи што Груевски намерно ги кочеше 11 години!

Слободен Печат - 07.06.2017

Новата реформска Влада предводена од СДСМ ќе работи посветено на отворање на евро-атлантските перспективи што се врвен државен интерес и коишто носат добро за сите. Непходно е сите, вклучувајки ја и опозициската ВМРО-ДПМНЕ, да се вклучат во ...

СДСМ: Нашата Влада ќе ги отвори ЕУ перспективите

Репортер - 07.06.2017

СДСМ испрати соопштение како реакција на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. „Новата рефорсма Влада предводена од СДСМ ќе работи посветено на отворање на евро-атлантските перспективи што се врвен државен интерес и коишто носат добро ...

Груевски: Македонија силно напредуваше за време на власта на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа го призна и ЕУ со препораките

Вечер Прес - 07.06.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се обрати на конференцијата за Западен Балкан во Европарламентот во Брисел, на која присуствуваа и еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, екс-претседателот на Комитетот за надворешни ...

СДСМ: Граѓаните веќе ги чувствуваат промените, заврши времето на антиреформската фамилија предводена од Груевски

Либертас - 07.06.2017

„Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните“, стои во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Граѓаните веќе ги чувствуваат промените

Локално - 07.06.2017

Граѓаните ги чувствуваат промените што ги носи новата реформска Влада, која покажа како се работи отчетно и транспарентно во служба и интерес на граѓаните, соопшти СДСМ. „Започна решавањето на напластените проблеми што на граѓаните им ги создадоа и ...

Гневот на народот ќе го смируваат со лаги: Нова власт за промена на името

Република - 07.06.2017

Ако до вчера прифаќањето на тиранската платформа во целост беше главен услов на партиите на етничките Албанци од Македонија за коалицирање за идно мнозинство, откажувањето на Али Ахмети од неа, како нејзин потписник, а самиот се посочува и како ...

Груевски: Македонија силно напредуваше за време на власта на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа го призна и ЕУ со препораките

Канал5 - 06.06.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, попладнево со Александар Николоски и Никола Попоски од партиското раководство присуствуваше на конференција во Европскиот парламент посветена на Западен ...

ВМРО-ДПМНЕ негира дека се луксузирале

Фокус - 06.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги нарече лажни вести извештаите за луксузното преуредување на седиштето на владата посочувајќи дека, откако е завршена реконструкцијата пред две години, двајца технички министри и тројца технички заменици министри на СДСМ со право на ...

Груевски: И ЕУ призна дека Македонија напредуваше

Репортер - 06.06.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, попладнево со Александар Николоски и Никола Попоски од партиското раководство присуствуваше на конференција во Европскиот парламент посветена на Западен ...

Груевски: Македонија силно напредуваше за време на власта на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа го призна и ЕУ со препораките

Курир - 06.06.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, попладнево со Александар Николоски и Никола Попоски од партиското раководство присуствуваше на конференција во Европскиот парламент посветена на Западен ...

Груевски: Македонија силно напредуваше за време на власта на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа го призна и ЕУ со препораките

Нетпрес - 06.06.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, попладнево со Александар Николоски и Никола Попоски од партиското раководство присуствуваше на конференција во Европскиот парламент посветена на Западен ...

ГРУЕВСКИ: Македонија силно напредуваше изминатите години, реформите треба да продолжат

Телеграф - 06.06.2017

Претседателот на ВМРО-­ДПМНЕ присуствуваше на конференција во Европскиот парламент посветена на Западен Балкан Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, попладнево со Александар Николоски и Никола ...

Груевски: Македонија силно напредуваше за време на власта на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа го призна и ЕУ со препораките

Сител - 06.06.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, попладнево со Александар Николоски и Никола Попоски од партиското раководство присуствуваше на конференција во Европскиот парламент посветена на Западен ...

Еве кој најави кандидатура за нов претседател на ВМРО ДПМНЕ

Бизнис Вести - 06.06.2017

Актерот Сашо Тасевски најави дека почнува со собирање на потписи за неговата кандитура нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Еве ја неговата порака: „Почнувам да собирам потписи од утре за мојата кандидатура нов претседател на ВМРО ДПМНЕ.

Груевски: Македонија силно напредуваше за време на власта на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа го призна и ЕУ со препораките

Пулс24 - 06.06.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, попладнево со Александар Николоски и Никола Попоски од партиското раководство присуствуваше на конференција во Европскиот парламент посветена на Западен ...