TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД очекуваат Грција и Македонија да се вразумат

Утрински - 26.07.2013

Атина - САД се надеваат дека Македонија и Грција ќе успеат што поскоро да најдат заеднички прифатливо решение. Од Стејт Департментот кусо пред средбата на грчкиот премиер Андонис Самарас со ...

Стејт департментот пред посетата на Самарас - се надеваме на брзо решение за името

24 Вести - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департментот за посетата на Самарас

Deutsche Welle - 25.07.2013

Американскиот Стејт департмент, пред посетата на грчкиот премиер на Вашингтон уште еднаш ја истакна поддршката за напорите во рамките на ОН за изнаоѓање решение за спорот за името меѓу Грција и ...

Стејт департментот за посетата на Самарас

Алсат-М - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департментот за името пред посетата на Самарас

Канал5 - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департментот за посетата на Самарас

Курир - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департментот за посетата на Самарас

Алфа - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департмент: Македонија и Грција да изнајдат решение за меѓусебниот спор

Кајгана - 25.07.2013

Стејт департментот се надева дека Атина и Скопје наскоро ќе го решат спорот за името, нешто што во моментов би било добро за сите, пренесува МИА.

Стејт Департмент - Скопје и Атина да најдат решение за името

Inpress - 25.07.2013

Вашингтон, 25. јули 2013 (ИНПРЕС) Стејт департментот се надева дека Атина и Скопје наскоро ќе го решат спорот за името, нешто што во моментов би било добро за сите.

Стејт департмент: Надеж за скоро решение за името

Нова ТВ - 25.07.2013

Стејт департментот се надева дека Атина и Скопје наскоро ќе го решат спорот за името, нешто што во моментов би било добро за сите.

Стејт департментот за посетата на Самарас

Сител - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департментот се надева на брзо решение на името

+инфо - 25.07.2013

Стејт департментот, пред посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата на премиерот Никола Груевски за интензивни средби за спорот, излезе со куса ...

Стејт департментот со поддршка на напорите на Нимиц

Р.С.Европа - 25.07.2013

„Ние ги поддржуваме тековните напори во Обединетите нации предводени од Метју Нимиц. Се надеваме дека лидерите на Македонија и на Грција ќе најдат взаемно прифатливо решение на спорот за името што е ...

Стејт департментот: Македонија и Грција брзо да го решат спорот со името во интерес на евроатланската интеграција

Press24 - 25.07.2013

Пред посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас во Вашингтон, Стејт департментот изрази надеж дека спорот со името меѓу Македонија и нејзиниот јужен сосед брзо ќе биде решен за доброто на сите, ...

САД се воздржани за постапката на Самарас

Телеграф - 25.07.2013

САД се надеваат дека Македонија и Грција ќе најдат заемно прифатливо решение околу спорот за името Стејт депарментот излезе со кратка реакција за одбивањето на грчкиот премиер Андонис Самарас на ...

Стејт департмент: Македонија и Грција да изнајдат решение за меѓусебниот спор

Макфакс - 25.07.2013

Стејт департментот се надева дека Атина и Скопје наскоро ќе го решат спорот за името, нешто што во моментов би било добро за сите, пренесува МИА.

Стејт департментот за посетата на Самарас

А1 On - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департментот за посетата на Самарас

Денешен - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департментот се надева на брзо решение за името

Либертас - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департментот со реакција за посетата на Самарас

Sky - 25.07.2013

Американскиот Стејт департмент имаше куса реакција за прашањето за името на Македонија. Реакцијата следи во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото ...

Стејт департментот за посетата на Самарас

Вечер Прес - 25.07.2013

Во пресрет на посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, американскиот Стејт департмент имаше куса ...

Стејт департмент: Македонија и Грција да изнајдат решение за меѓусебниот спор

Тера - 25.07.2013

Стејт департментот се надева дека Атина и Скопје наскоро ќе го решат спорот за името, нешто што во моментов би било добро за сите, пренесува МИА.

Стејт департмент: Македонија и Грција да изнајдат решение за меѓусебниот спор

Канал 77 - 25.07.2013

Стејт департментот се надева дека Атина и Скопје наскоро ќе го решат спорот за името, нешто што во моментов би било добро за сите, пренесува МИА.

Стејт департмент: Ги поддржуваме напори во ОН

Република - 25.07.2013

Стејт департмент во куса реакција за прашањето за името, во пресрет на посетата на Самарас Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата за средба за спорот за името со Македонија, посочи дека го ...

Стејт департменот бара брзо решение од „дуелот“ Македонија-Грција

Локално - 25.07.2013

Стејт департментот, пред посетата на грчкиот премиер Андонис Самарас на Вашингтон, како и неговото одбивање на поканата на премиерот Никола Груевски за интензивни средби за спорот, излезе со куса ...