TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорчев: Имаме 20.000 гласови повеќе од СДСМ

Телма - 11.12.2016

Носителот на листата во шестата изборна единица, Влатко Ѓорчев прогласи победа на ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори. Тој кажа и дека вечерва, на 11-ти декември, се случи десеттата победа на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Резултатот меѓу нас и ВМРО-ДПМНЕ е изедначен

Телма - 11.12.2016

Партиските резултати на СДСМ покажуваат изедначен број гласови меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. На 90% од преброените гласови, според СДСМ, и СДСМ и ВМРО-ДПМНе имаат освоено по 51 мадат По изборни единици проекцијата на мандати, според СДСМ, изгледа вака: ...

Ѓорчев: Се случи десеттата победа по ред на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 11.12.2016

На 11 декември се случи 10-тата по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува дека за Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ гласале 390.000, а за СДСМ 370.000 гласови, рече вечерва на прес-конференција во партиското седиште Влатко Ѓорчев.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа

Р.С.Европа - 11.12.2016

Во моментов имаме 20 илјади гласови повеќе од СДСМ, но ќе имаме уште повеќе, рече на прес конференцијата во седиштето на ВМРО- ДПМНЕ Влатко Ѓорчев од оваа партија. И по 71 година, СДСМ останува партијата што само еднаш победила на парламентарни ...

Победа слават и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Deutsche Welle - 11.12.2016

Според ВМРО-ДПМНЕ, разликата меѓу оваа партија и СДСМ е околу 20.000 гласови Тесна битка меѓу двете најголеми партии во македонскиот блок покажуваат досега пребројаните гласови од денешното гласање.

И ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа на изборите

МКД - 11.12.2016

Во прес-центарот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев прогласи победа на денешните избори. „Победивме уште еднаш. Драги браќа и сестри, денеска се случи десетта по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Семафорот во моментов покажува разлика од 20 илјади гласови.

Разликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ околу 13.000 гласа

+инфо - 11.12.2016

Ова се понови резултати од ДИК од пребројани 34,39 гласачки ливчиња. Ова се понови резултати од ДИК од пребројани 34,39 гласачки ливчиња. Според нив, ВМРО-ДПМНЕ има 113.872 гласа, а СДСМ ...

Ѓорчев прогласи победа за ВМРО-ДПМНЕ со 20.000 гласа разлика

+инфо - 11.12.2016

СДСМ има, рече тој убедлива разлика во однос на ВМРО-ДПМНЕ во албанската средина. Вечерва се случи 10-та по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува сè, покажува победа. Нашиот народ повторно победи. Разликата е 390.000 наспроти 370.000 гласови.

Ѓорчев прогласи победа за ВМРО-ДПМНЕ со 20.000 гласа разлика

Тера - 11.12.2016

СДСМ има, рече тој убедлива разлика во однос на ВМРО-ДПМНЕ во албанската средина. Вечерва се случи 10-та по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува сè, покажува победа. Нашиот народ повторно победи. Разликата е 390.000 наспроти 370.000 гласови.

Ѓорчев: Се случи десеттата победа по ред на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 11.12.2016

На 11 декември се случи 10-тата по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува дека за Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ гласале 390.000, а за СДСМ 370.000 гласови, рече вечерва на прес-конференција во партиското седиште Влатко Ѓорчев.

Влатко Ѓорчев прогласи победа на ВМРО – ДПМНЕ со 20.000 гласови повеќе од СДСМ

Фокус - 11.12.2016

Вечерва се случи 10-та по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Нашиот народ повторно победи. Разликата е 390.000 наспроти 370.000 гласови, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ. „Имаме 20.000 повеќе гласови од СДСМ, но ќе имаме уште повеќе.

Победа слават и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Тера - 11.12.2016

Според ВМРО-ДПМНЕ, разликата меѓу оваа партија и СДСМ е околу 20.000 гласови Тесна битка меѓу двете најголеми партии во македонскиот блок покажуваат досега пребројаните гласови од денешното гласање.

СДСМ објави предност пред ВМРО ДПМНЕ во Битола

Тера - 11.12.2016

Вечерва на првата прес конференција во изборниот штаб на СДСМ Александар Кирацовски објави предност на нивната коалиција за околу 3000 гласови пред коалицијата За подобра Македонија предводена од ВМРО ДПМНЕ, а пред зградата на СДСМ имаше ...

Во Битола се слави Пред СДСМ

Сакам да кажам - 11.12.2016

Пред седиштето на СДСМ во Битола е еуфорично, се слави и се извикува „Битола, слободен град“, јавува репортерот на САКАМДАКАЖАМ.МК. Носител на листата на СДСМ во петтата изборна единица, каде е и Битола, е Радмила Шеќеринска.

ВМРО ДПМНЕ објави предност пред СДСМ во Битола

Тера - 11.12.2016

ВМРО ДПМНЕ во Битола објави дека тие се во предност на денешното гласање, според обработените нецелосни податоци за околу 2000 гласови пред СДСМ. Благој Шаклевски изјави дека СДСМ нема причина за прослава затоа што победата е на страната на ВМРО ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа, СДСМ слави пред Влада

Сакам да кажам - 11.12.2016

Влатко Ѓорчев прогласи победа на ВМРО-ДПМНЕ со разлика од 20 илјади гласови, додека СДСМ слави пред Влада, а последните резултати од партиските штабови се со израмнет број на пратеници 51:51.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа: Освоивме 20.000 гласови повеќе

Вест - 11.12.2016

На 11 декември се случи 10-тата по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува дека за Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ гласале 390.000, а за СДСМ 370.000 гласови, рече вечерва на прес-конференција во партиското седиште Влатко Ѓорчев.

Прилеп слави победа на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 11.12.2016

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска. Коалицијата „За подобра Македонија“ слави во ...

Ѓорчев: 10-та победа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата!

Сител - 11.12.2016

Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. Драги браќа и сестри вечерва денес на 11 декември се случи 10-тата победа на ВМРО-ДПМНЕ, 10:0. Семафорот покажува разлика, покажува победа.Нашиот народ повторно победи, Македонија се спротивстави на ...

Ѓорчев: Се случи десеттата победа по ред на ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 11.12.2016

На 11 декември се случи 10-тата по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува дека за Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ гласале 390.000, а за СДСМ 370.000 гласови, рече вечерва на прес-конференција во партиското седиште Влатко Ѓорчев.

Први прес-конференции на партиите по затворањето на избирачките места

Канал5 - 11.12.2016

ВМРО ДПМНЕ И СДСМ излегоа со првите изјави по затворањето на избирачките места За ВМРО ДПМНЕ граѓаните имале можност слободно и демократски да гласаат за опцијата за која сметаат дека им обезбедува попросперитетна иднина, а големата излезност според ...

Ѓорчев прогласи победа со разлика од 20 000 гласови

Канал5 - 11.12.2016

Владимир Ѓорчев прогласи победа за ВМРО ДПМНЕ со освоени 390 000 гласови, наспроти СДСМ со освоени 370 000 ...

Граѓани се собираат пред Влада: СДСМ слави победа, ВМРО-ДПМНЕ исто така прогласи победа!

Точка - 11.12.2016

Од штабовите на двете најголеми македонски партии прогласија голема победа, а од СДСМ ги повикаа граѓаните да се соберат пред Влада за да ја прослават победата. Моментално пред Влада се собира народ кој што е тука за да ја прослави победата на ...

ВОДСТВО ОД 20.000 ГЛАСА: ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа на изборите (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 11.12.2016

Нашиот народ повторно победи. Нашиот народ им се спротивстави на црните сценарија и покажа дека државата стои на нозе, истакна Ѓорчев вечерва од седиштето на владејачката партија Вечерва, на 11 декември, се случи десеттата победа на ВМРО-ДПМНЕ.

Разликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ околу 13.000 гласа

Орбис - 11.12.2016

Ова се понови резултати од ДИК од пребројани 34,39 гласачки ливчиња. Според нив, ВМРО-ДПМНЕ има 113.872 гласа, а СДСМ ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победи 10-ти пат по ред

Кајгана - 11.12.2016

„Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. На 11 декември да се случи 10 по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува победа“, изјави на прес-конференција Влатко Ѓорчев. „Нашиот народ повторно победи.

ВМРО прогласи победа – Ѓорчев: 10та победа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата!

За Се - 11.12.2016

Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. Драги браќа и сестри вечерва денес на 11 декември се случи 10-тата победа на ВМРО-ДПМНЕ, 10:0. Семафорот покажува разлика, покажува победа.Нашиот народ повторно победи, Македонија се спротивстави на ...

Прилеп слави победа на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 11.12.2016

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска. Коалицијата „За подобра Македонија" слави во ...

Ѓорчев: 10-та победа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата!

МК News - 11.12.2016

Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. Драги браќа и сестри вечерва денес на 11 декември се случи 10-тата победа на ВМРО-ДПМНЕ, 10:0. Семафорот покажува разлика, покажува победа.Нашиот народ повторно победи, Македонија се спротивстави на ...

Ѓорчев: 10-та победа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата!

Вечер - 11.12.2016

Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. Драги браќа и сестри вечерва денес на 11 декември се случи 10-тата победа на ВМРО-ДПМНЕ, 10:0. Семафорот покажува разлика, покажува победа.Нашиот народ повторно победи, Македонија се спротивстави на ...

Ѓорчев: Десета победа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата!

Нетпрес - 11.12.2016

– Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. Драги браќа и сестри вечерва денес на 11 декември се случи 10-тата победа на ВМРО-ДПМНЕ, 10:0. Семафорот покажува разлика, покажува победа.Нашиот народ повторно победи, Македонија се спротивстави на ...

Се виорат црвените знамиња: Прилеп слави победа на ВМРО-ДПМНЕ (Видео)

Република - 11.12.2016

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска. Коалицијата „За подобра Македонија“ слави во ...

ВО ЖИВО: Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски

Република - 11.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во ИЕ 4 на Коалицијата За подобра Македонија Никола Груевски ќе ѝ се обрати на македонската јавност од седиштето на партијата. Благодариме, Македонијо. Победивме уште еднаш.

Aпсолутен победник во ИЕ 3: ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголем број на општини

Република - 11.12.2016

ВРМО-ДПМНЕ во сите 22 општини на ИЕ 3 има голема разлика и апсолутен победник пред СДСМ. Заклучокот е дека Македонците, Турците, Бошњаците, Власите, Ромите, Србите гласаа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголем број на општини

Нетпрес - 11.12.2016

Ова се резултатите кои на прес конференција ги соопшти Ѓорчев, а се однесуваат по општини во изборните единици. Убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела вода пред СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 19 000: СДСМ 15 000.

ВИДЕО: Прилеп слави победа на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 11.12.2016

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска. Коалицијата „За подобра Македонија“ слави во ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголем број на општини

Вечер - 11.12.2016

ВРМО-ДПМНЕ во сите 22 општини на ИЕ 3 има голема разлика и апсолутен победник пред СДСМ. Заклучокот е дека Македонците, Турците, Бошњаците, Власите, Ромите, Србите гласаа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

ВМРО-ДПМНЕ победи во Дебрца

Вечер - 11.12.2016

ВМРО ДПМНЕ ја однесе победата во Општина Дебарца, објави порталот Охрид1. Според резултатите што ги објави порталот, за ВМРО-ДПМНЕ гласале 1573, а за СДСМ 1369 ...

Разликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ околу 13.000 гласа

Стандард - 11.12.2016

Според резултатите од ДИК од пребројани 34,39 гласачки ливчиња, ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ со 13.000 гласа. Според нив, ВМРО-ДПМНЕ има 113.872 гласа, а СДСМ 100.176. СДСМ според досега пребројаните гласови води во Штип, Кочани, Македонска Каменица, ...

ВИДЕО: Прилеп слави победа на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 11.12.2016

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска. Коалицијата „За подобра Македонија“ слави во ...

ВМРО ДПМНЕ прогласи победа Охрид,Вевчани и Дебарца

Press24 - 11.12.2016

ВМРО ДПМНЕ прогласи победа во Охрид. Вечерва пред малку во ОК на Вмро Дпмне соопштија дека од сите обработени податоци со 2100 гласови победи владејачката ВМРО ДПМНЕ. Победа на ВМРО ДПМНЕ прогласија и во општините Дебарца и ...

Ѓорчев: Се случи 10-та победа на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 11.12.2016

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ вечерва се обрати на прес-конференција и рече дека победиле уште еднаш. Вели се случи 10-та победа на ВМРО-ДПМНЕ. „Семафорот покажува разлика, семафорот покажува победа.

Влатко Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ со 10-та победа

Стандард - 11.12.2016

Благодариме Македонијо победивме уште еднаш, рече Влатко Ѓорчев. Вечерва се случи 10-тата победа на ВМРО-ДПМНЕ. 10:0! Браќа и сестри семафорот покажува разлика, семафорот покажува победа. Македонија се спротистави на црните сценарија, обиди за ...

Ѓорчев: 10-та победа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата!

Курир - 11.12.2016

Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. Драги браќа и сестри вечерва денес на 11 декември се случи 10-тата победа на ВМРО-ДПМНЕ, 10:0. Семафорот покажува разлика, покажува победа.Нашиот народ повторно победи, Македонија се спротивстави на ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победи 10-ти пат по ред

Макфакс - 11.12.2016

Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. На 11 декември да се случи 10 по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува победа, изјави на прес конференција Влатко Ѓорчев. „Нашиот народ повторно победи.

Ѓорчев прогласи победа на ВМРО-ДПМНЕ со разлика од 20.000 гласа

Мета - 11.12.2016

„Благодариме Македонијо! Победивме уште еднаш“, изјави вечерва Влатко Ѓорчев, прогласувајќи десетта победа по ред за ВМРО-ДПМНЕ. – Браќа и сестри, денеска на 11 декември се случи десетта победа на ВМРО-ДПМНЕ.

Победничка атмосфера на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Вечер - 11.12.2016

Започна славењето на 10тата победа на владејачката ВМРО-ДПМНЕ заедно со Коалицијата за подобра Македонија. Победничка атмосфера во штабот и по ...

ВМРО-ДПМНЕ слави победа пред Штабот на партијата (ФОТО+ВИДЕО)

Република - 11.12.2016

Според досегашните 74% обработени гласови од страна на ДИК, ВМРО-ДПМНЕ е во водство. Десеттата по ред победа на партијата ја слават нејзините следбеници пред главниот штаб во Скопје. Погледнете дел од атмосферата во ...

Влатко Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победи по 10-ти пат

Позитив.мк - 11.12.2016

Благодариме Македонијо, победивме уште еднаш! Браќа и сестри на 11 декември се случи 10-та по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ, 10-0. Резултатот, семафорот покажува разлика, покажува победа. Би сакал да одиме со бројки, општина по општина, нашиот народ ...

Зурли и тапани пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, раководството се уште тивко

Фактор - 11.12.2016

Повеќе симпатизери се упатија кон „Белата палата“ новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ кои со зурли и тапани ја слават победата која ја соопшти Влатко Ѓорчев. Засега се уште нема официјално обраќање на ниту еден од раководните лица и најистакнатите членови.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголем број на општини

Курир - 11.12.2016

ВРМО-ДПМНЕ во сите 22 општини на ИЕ 3 има голема разлика и апсолутен победник пред СДСМ. Заклучокот е дека Македонците, Турците, Бошњаците, Власите, Ромите, Србите гласаа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

Прилеп слави ПОБЕДА на ВМРО-ДПМНЕ-Видео

Пулс24 - 11.12.2016

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска. Коалицијата „За подобра Македонија“ слави во Прилеп. Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска.

ВИДЕО: Прилеп слави победа на ВМРО-ДПМНЕ

Маркукуле - 11.12.2016

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска. Коалицијата „За подобра Македонија“ слави во ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа: Еве го нивното водството по општини

Пулс24 - 11.12.2016

ВРМО-ДПМНЕ во сите 22 општини на ИЕ 3 има голема разлика и апсолутен победник пред СДСМ. Заклучокот е дека Македонците, Турците, Бошњаците, Власите, Ромите, Србите гласаа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

Ѓорчев: Се случи десеттата победа по ред на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 11.12.2016

На 11 декември се случи 10-тата по ред победа на ВМРО-ДПМНЕ. Резултатот покажува дека за Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ гласале 390.000, а за СДСМ 370.000 гласови, рече вечерва на прес-конференција во партиското седиште Влатко Ѓорчев.

Ѓорчев: Благодариме Македонијо: 10-та победа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата!

Пулс24 - 11.12.2016

Благодариме Македонијо. Победивме уште еднаш. Драги браќа и сестри вечерва денес на 11 декември се случи 10-тата победа на ВМРО-ДПМНЕ, 10:0. Семафорот покажува разлика, покажува победа.Нашиот народ повторно победи, Македонија се спротивстави на ...

ДИК: Расте предноста на ВМРО- ДПМНЕ пред СДСМ

Пулс24 - 11.12.2016

Последна информација ДИК: Расте предноста на ВМРО- ДПМНЕ пред ...

ВМРО-ДПМНЕ СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА: Еве ги досега преброените гласови!

Пулс24 - 11.12.2016

Еве ги досега преброените гласови! Сушица ВМРО-ДПМНЕ победи со 150 гласа разлика пред СДСМ 2 MINUTES AGO Вранештица (околија) ВМРО-ДПМНЕ 418 СДСМ 212 3 MINUTES AGO с. Враништа, Струга ВМРО-ДПМНЕ 583 СДСМ 343 3 MINUTES AGO Србјани ВМРО-ДПМНЕ 125 СДСМ ...

Се виорат црвените знамиња: Прилеп ја прослави победата на ВМРО-ДПМНЕ (Видео)

Exclusive.mk - 11.12.2016

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ победи на парламентарните избори одржани денеска. Коалицијата „За подобра Македонија“ слави во ...

СДСМ веќе слави во Битола ! (Фото)

Exclusive.mk - 11.12.2016

Пред седиштето на СДСМ во Битола е еуфорично, се слави и се извикува „Битола, слободен град“, јавува репортерот на САКАМДАКАЖАМ.МК. Носител на листата на СДСМ во петтата изборна единица, каде е и Битола, е Радмила Шеќеринска.

ВМРО-ДПМНЕ почна да ја слави ВКУПНАТА победа со над 20.000 гласови разлика пред СДСМ (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 11.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ почна да ја слави ВКУПНАТА победа со над 20.000 гласови разлика пред СДСМ. На прес излезе Влатко Ѓорчев кој ја најави 10-тата победа по ред на ВМРО и кажа дека досега СДСМ досега победиле само еднаш на парламентарни избори далечната 1992 ...

ВМРО слави со зурли и тапани во центарот на Скопје (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 11.12.2016

ВМРО слави во Центарот на Скопје најбитна победа против СДСМ. Со зурли и тапани се слави победата над СДСМ мала но огромна пред СДСМ. Филип Петровски излезе на снимката со изјава дека ВМРО победи со македонски гласови за Македонија, а СДСМ ги добила ...

Во Прилеп избушени гуми на 40 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ

МК News - 10.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин. Имено, според информациите и фотографиите до кои дојдовме, опозициски поддржувачи вечерва ...

Шест победи на ВМРО ДПМНЕ, две на СДСМ на парламентарните избори од 1990 до 2016

Вечер - 10.12.2016

Специфика за утрешните изборен процес е и дека тие се четврти по ред предвремени парламентарни избори на владејачката структура предводена од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, која ниту еден мандат не го истурка до крај, односно не владее четири години Шест победи ...

Шест победи на ВМРО ДПМНЕ, две на СДСМ на парламентарните избори од 1990 до 2016

Република - 10.12.2016

Шест победи на ВМРО ДПМНЕ, а две на СДСМ стојат запишани во историјата на парламентарните избори во период од 1990 до 2016 година, пишува денешен „ Дневник“ . Како што пишува весникот, изборите на кои граѓаните на Македонија в недела ќе одлучат која ...

Дебата на ТВ21: Носителите на листи во ИЕ1 едногласни - нема коалиција со Груевски и со ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 09.12.2016

Носителите на листи во Изборната единица 1 од СДСМ, од Коалицијата за промени и правда, од Левица, од ЛП и од коалицијата ВМРО за Македонија изјавија дека нивните партии и коалиции нема да прават никаква коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски .

СДСМ ГО ПРОБИ ДНОТО: Во Прилеп избушени гуми на 40 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 09.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин. Имено, според информациите и фотографиите до кои дојдовме, опозициски поддржувачи вечерва ...

(ФОТО)Во Прилеп избушени гуми на 40 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 09.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин. Имено, според информациите и фотографиите до кои дојдовме, опозициски поддржувачи вечерва ...

63 пратеници за стабилна држава

Вечер - 09.12.2016

В недела граѓаните на Македонија ќе гласаат на предвремените парламентарни избори. Анкетите сугерираат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе му го нанесе десеттиот изборен пораз на СДСМ, но владејачката партија бара силна поддршка од електоратот за да добие 63 ...

Во Прилеп избушени гуми на 40 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Нетпрес - 09.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин. Имено, според информациите и фотографиите до кои ги објави Курир, опозициски поддржувачи ...

63 пратеници за стабилна држава

Нетпрес - 09.12.2016

Има само еден начин да се излезе од оваа криза, а тоа е поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за 63 пратеници. Не е прашање дали ќе победи ВМРО-ДПМНЕ, туку да победи со доволен број пратеници за да се излезе од кризата, апелира лидерот на ...

СДСМ не може подолу: Во Прилеп дупнати гуми на над 60 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Република - 09.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин. Имено, според информациите и фотографиите до кои дојдовме, опозициски поддржувачи вечерва ...

63 пратеници за стабилна држава

Курир - 09.12.2016

В недела граѓаните на Македонија ќе гласаат на предвремените парламентарни избори. Анкетите сугерираат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе му го нанесе десеттиот изборен пораз на СДСМ, но владејачката партија бара силна поддршка од електоратот за да добие 63 ...

СДСМ ГО ПРОБИ ДНОТО: Во Прилеп избушени гуми на 40 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Press24 - 09.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин. Имено, според информациите и фотографиите на Курир.мк , опозициски поддржувачи вечерва ...

СДСМ ГО ПРОБИ ДНОТО: Во Прилеп избушени гуми на 40 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Курир - 09.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин. Имено, според информациите и фотографиите до кои дојдовме, опозициски поддржувачи вечерва ...

ВМРО-ДПМНЕ: Најдобрата казна за Заев и неговите послушници е казната што граѓаните ќе им ја изречат на избирачкото ...

Курир - 09.12.2016

Резултатот на претстојните избори е познат. Знаат и граѓаните, а знае и СДСМ дека Зоран Заев ќе доживее тежок изборен пораз. СДСМ две години ја држеше Република Македонија во криза и заложништво.

СДСМ ПОВТОРНО ГО ДОПРЕ ДНОТО: Во Прилеп избушени гуми на 40 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 09.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин. Имено, според информациите и фотографиите до кои дојдовме, опозициски поддржувачи вечерва ...

63 пратеници за стабилна држава

Lider - 09.12.2016

В недела граѓаните на Македонија ќе гласаат на предвремените парламентарни избори. Анкетите сугерираат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе му го нанесе десеттиот изборен пораз на СДСМ, но владејачката партија бара силна поддршка од електоратот за да добие 63 ...

Во Прилеп избушени гуми на 40 автомобили на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 09.12.2016

Соочени со неминовниот пораз и казната од граѓаните која ги чека на изборите во недела, СДСМ и нејзините активисти вечерва во Прилеп посегнаа по кукавички чин, пишува Курир . Тие тврдат дека опозициски поддржувачи вечерва додека траеше митингот на ...

63 пратеници за стабилна држава

Телевизија Нова - 09.12.2016

В недела граѓаните на Македонија ќе гласаат на предвремените парламентарни избори. Анкетите сугерираат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе му го нанесе десеттиот изборен пораз на СДСМ, но владејачката партија бара силна поддршка од електоратот за да добие 63 ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

А1 On - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи – СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

Сител - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи - СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

ГРУЕВСКИ: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

Телеграф - 08.12.2016

За малите партии и малите коалиции рече дека се наменски направени од Зоран Заев, како што рече, „истиот сценарист што ни го прави ова во изминатите две и пол години“ Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи - СДСМ и коалицијата со ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

Локално - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи – СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

Стандард - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи – СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Груевски: Гласот за малите партии е фрлен глас за СДСМ

Репортер - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи – СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Ставрески: СДСМ знае дека ВМРО-ДПМНЕ нема да ја продаде државата и народот

Стандард - 08.12.2016

Две ипол години поминаа откако почна оваа агонија, две ипол години СДСМ и неговото раководство потпомогнато однадвор и одвнатре ја малтретира Република Макеоднија, сопствените граѓани, постојано вршејќи пресија врз сите свети нешта во државата, ...

Ставрески: СДСМ знае дека ВМРО-ДПМНЕ нема да ја продаде државата и народот

Република - 08.12.2016

Две и пол години поминаа откако почна оваа агонија, две ипол години СДСМ и неговото раководство потпомогнато однадвор и одвнатре ја малтретира Република Макеоднија, сопствените граѓани, постојано вршејќи пресија врз сите свети нешта во државата, ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

Курир - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи – СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

Република - 08.12.2016

-Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи ­ СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално­разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и за СДСМ!

Пулс24 - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи – СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

Lider - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи – СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Груевски: Гласот даден за малите коалиции е глас за Заев и СДСМ

Телевизија Нова - 08.12.2016

Ова се избори на кои граѓаните имаат две алтернативи – СДСМ и коалицијата со нивните деструктивни политики, договарање со разноразни криминално-разузнавачки структури, пазарење со државните и националните интереси и давање нереални ветувања на ...

Ставрески: Во недела да гласаме за суверена и економски силна Македонија

МКД - 07.12.2016

Две ипол години СДСМ и неговото раководство потпомогнато однадвор и одвнатре ја малтретира Република Макеоднија, сопствените граѓани, постојано вршејќи пресија врз сите свети нешта во државата, истакна вечерва од Ново Село членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не треба својата партиска фрустрација да ја истура врз новинарите

Точка - 07.12.2016

СДСМ мора да се спушти на земја и да го прифати поразот што ги очекува. СДСМ мора да се соочи со фактот дека на 11 декември завршува две годишната политичка криза во која што ја втурнаа државата и дека на изборите граѓаните жестоко ќе ги казнат ...

Груевски: В недела ќе заврши кризата за земјата да оди напред

Канал5 - 07.12.2016

Помалите коалиции, односно помалите партии, не се ништо друго освен смислено сценарио на сценаристи кои стојат позади лидерот на опозицијата Зоран Заев, со единствена цел, да се ослаби ВМРО ДПМНЕ, а во исто време да му се помогне на СДСМ, истакна ...

Еве како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки судбини

Сител - 07.12.2016

Еве како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки ...

Ѓорчев: Југохром и да работи и да постави филтри

Сител - 07.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ за шестата изборна единица Владимир Ѓорчев, рече дека Владата на ВМРО-ДПМНЕ со години се труди и настојува и да работи Југохром и да има поставени филтри.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не треба својата партиска фрустрација да ја истура врз новинарите

Нетпрес - 07.12.2016

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. За огромниот пораз што го очекува СДСМ не се криви медиумите туку антидржавната политика на Зоран Заев и тргувањето со националните интереси.

На срамниот спот на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ одговори вака… (ВИДЕО)

Нетпрес - 07.12.2016

Еве како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки ...

Груевски: Гласот за помалите коалиции е глас за Заев и за редефинирање на државата (ВИДЕО)

Република - 07.12.2016

Гласот за помалите коалиции кои во јавноста се претставуваат како десничарски е глас за СДСМ и за редефинирање на државата. Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, партија која е дел од т.н.

Ставрески: СДСМ заборави дека народот е стопан на оваа држава

Нетпрес - 07.12.2016

Две ипол години поминаа откако почна оваа агонија, две ипол години СДСМ и неговото раководство потпомогнато однадвор и одвнатре ја малтретира Република Макеоднија, сопствените граѓани, постојано вршејќи пресија врз сите свети нешта во државата, ...

Еве како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки судбини

Вечер - 07.12.2016

Еве како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки ...

Гласот за помалите коалиции е глас за Заев и за редефинирање на државата

Нетпрес - 07.12.2016

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, Никола Груевски, од вчерашниот митинг во Берово повторно нагласи дека помалите коалиции се смислени од сценаристот кој стои зад Заев со цел да се ослаби ВМРО-ДПМНЕ и да му се помогне ...

Ставрески: СДСМ знае дека ВМРО-ДПМНЕ нема да ја продаде државата и народот

Press24 - 07.12.2016

Две ипол години поминаа откако почна оваа агонија, две ипол години СДСМ и неговото раководство потпомогнато однадвор и одвнатре ја малтретира Република Макеоднија, сопствените граѓани, постојано вршејќи пресија врз сите свети нешта во државата, ...

ВИДЕО: Еве како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки судбини

Курир - 07.12.2016

Еве како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки ...

Гласот за помалите коалиции е глас за Заев и за редефинирање на државата (ВИДЕО)

Курир - 07.12.2016

Гласот за помалите коалиции кои во јавноста се претставуваат како десничарски е глас за СДСМ и за редефинирање на државата. Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, партија која е дел од т.н.

ВМРО-ДПМНЕ ја има најквалитетната програма до сега и гарантира за реализација на проектите

Република - 07.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ ја има најдобрата програма до сега, а освен програма треба и да се даде гаранција дека тоа ќе се остври. ВМРО-ДПМНЕ може достоинсвено да застане пред граѓаните и да покаже што се било ветено е остварено и реализирано, истакна носителот на ...

Ставрески: СДСМ знае дека ВМРО-ДПМНЕ нема да ја продаде државата и народот

Курир - 07.12.2016

Две ипол години поминаа откако почна оваа агонија, две ипол години СДСМ и неговото раководство потпомогнато однадвор и одвнатре ја малтретира Република Макеоднија, сопствените граѓани, постојано вршејќи пресија врз сите свети нешта во државата, ...

Видео: Гласот за помалите коалиции е глас за Заев

Пулс24 - 07.12.2016

Гласот за помалите коалиции кои во јавноста се претставуваат како десничарски е глас за СДСМ и за редефинирање на државата. Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, партија која е дел од т.н.

Погледнете како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки судбини

Пулс24 - 07.12.2016

ВИДЕО: Погледнете како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки судбини Еве како ВМРО-ДПМНЕ одговори на срамниот спот на СДСМ во кој се злоупотребуваат човечки ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не треба својата партиска фрустрација да ја истура врз новинарите

Телевизија Нова - 07.12.2016

СДСМ мора да се спушти на земја и да го прифати поразот што ги очекува. СДСМ мора да се соочи со фактот дека на 11 декември завршува две годишната политичка криза во која што ја втурнаа државата и дека на изборите граѓаните жестоко ќе ги казнат ...

Гласот за помалите коалиции е глас за Заев и за редефинирање на државата (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 07.12.2016

Гласот за помалите коалиции кои во јавноста се претставуваат како десничарски е глас за СДСМ и за редефинирање на државата. Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, партија која е дел од т.н.

Ѓорчев: Југохром и да работи и да постави филтри

Телевизија Нова - 07.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ за шестата изборна единица Владимир Ѓорчев, рече дека Владата на ВМРО-ДПМНЕ со години се труди и настојува и да работи Југохром и да има поставени филтри.

Федерализација: вистинска или измислена тема за изборите?

Р.С.Европа - 06.12.2016

По повеќе од две недели кампања останува нејасно кој бара федерализација и од кого се брани унитарноста. Во четирите неделни интервјуа на РСЕ со СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА, партиските претставници не го прецизираат тоа.

(Архива) Федерализација: Илузија преку која Груевски си бара спас

Deutsche Welle - 06.12.2016

Токму Груевски и Ахмети водат кампањи со етноцентрични пораки, а федерализацијата е измислена само за да ја минираат стратегијата на СДСМ за придобивање гласови кај Албанците, велат аналитичари. Регионализација, кантонизација, федерализација...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не ја истура партиската фрустрација врз новинарите

МКД - 06.12.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ му порача на СДСМ дека „за огромниот пораз што го очекува СДСМ не се криви медиумите туку антидржавната политика на Зоран Заев и тргувањето со националните интереси“.

Станковски: ДПМНЕ го распродаде Охрид

+инфо - 06.12.2016

ВМРО – ДПМНЕ во изминативе 10 години покажа колку навистина го сака Охрид и охриѓани, вели Јоне Станковски од Коалицијата ВМРО за Македонија. ВМРО – ДПМНЕ во изминативе 10 години покажа колку навистина го сака Охрид и охриѓани.

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Идивиди - 06.12.2016

Скопје, 6 декември 2016 (МИА) - Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во ...

Ѓорчев: има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

ТВ21 - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денеска одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

А1 On - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

Милошоски и Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ планира многу проекти во западна Македонија

ТВ21 - 06.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ во својата програма има 48 проекти за развој на Тетово и тетовскиот регион. Носителот во „шестката“ од Коалицијата За подобра Македонија, Владимир Ѓорчев најави реконструкција на голем број улици во градот, како и набавка на современа ...

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Вест - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

ЃОРЧЕВ: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ

Телеграф - 06.12.2016

Главна тема на обраќањето на Ѓорчев беше споредбата на програмите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ во однос на предвидените проекти за Тетово и Тетовско Носителот на листата за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ...

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Точка - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Сител - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

Станкоски: ДПМНЕ го распродаде Охрид, на фирми блиски до партијата

ТВМ - 06.12.2016

ДПМНЕ го распродаде Охрид, на фирми блиски до партијата, по цена која нема скоро никаква вредност, обвини на денешната прес конференција , Јоне Станковски, Претседател на општинскиот изборен штаб на Коалицијата „ВМРО за Македонија“.

DW: Федерализација- Илузија преку која Груевски си бара спас

Локално - 06.12.2016

Токму Груевски и Ахмети водат кампањи со етноцентрични пораки, а федерализацијата е измислена само за да ја минираат стратегијата на СДСМ за придобивање гласови кај Албанците, велат аналитичари.

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Репортер - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Стандард - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица, Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ со 48 проекти за Тетово, а СДСМ едвај со 12

Република - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев, денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ мора да се демократизира, а не да шири говор на омраза кон новинарите по примерот на Заев

Република - 06.12.2016

СДСМ мора да се спушти на земја и да го прифати поразот што ги очекува. СДСМ мора да се соочи со фактот дека на 11 декември завршува две годишната политичка криза во која што ја втурнаа државата и дека на изборите граѓаните жестоко ќе ги казнат ...

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Press24 - 06.12.2016

- Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

СДСМ не треба својата партиска фрустрација да ја истура врз новинарите

Вечер - 06.12.2016

СДСМ мора да се спушти на земја и да го прифати поразот што ги очекува. СДСМ мора да се соочи со фактот дека на 11 декември завршува две годишната политичка криза во која што ја втурнаа државата и дека на изборите граѓаните жестоко ќе ги казнат ...

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Нетпрес - 06.12.2016

По детална анализа на програмите од двете партии за Тетово се доаѓа до јасен заклучок, а тоа е дека програмата на СДСМ предвидува одвај 12 проекти за коишто нема рокови, нема финасирање нема конкретни планови.

(Архива) Федерализација: Илузија преку која Груевски си бара спас

Репортер - 06.12.2016

Токму Груевски и Ахмети водат кампањи со етноцентрични пораки, а федерализацијата е измислена само за да ја минираат стратегијата на СДСМ за придобивање гласови кај Албанците, велат аналитичари.Регионализација, кантонизација, федерализација… Врз ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не треба својата партиска фрустрација да ја истура врз новинарите

Курир - 06.12.2016

СДСМ мора да се спушти на земја и да го прифати поразот што ги очекува. СДСМ мора да се соочи со фактот дека на 11 декември завршува две годишната политичка криза во која што ја втурнаа државата и дека на изборите граѓаните жестоко ќе ги казнат ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ со 48 проекти за Тетово, а СДСМ едвај со 12

Курир - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ бараат Арифи да одговори каков договор потпишала во Тирана

Мета - 06.12.2016

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната седница на советот на Општина Тетово. Советниците беа револтирани зашто не присустуваше градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, од која побарале на денешната седница да им одговори од чиј ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ со 48 проекти за Тетово, а СДСМ едвај со 12

Пулс24 - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Lider - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не треба својата фрустрација да ја истура врз новинарите

Пулс24 - 06.12.2016

СДСМ мора да се спушти на земја и да го прифати поразот што ги очекува. СДСМ мора да се соочи со фактот дека на 11 декември завршува две годишната политичка криза во која што ја втурнаа државата и дека на изборите граѓаните жестоко ќе ги казнат ...

Носителите на листи од ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани

Телевизија Нова - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макeдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев од Тетово порача дека во програмата на партијата се предвидени дури 48 нови проекти за општината, наспроти 12 ...

Ѓорчев: Има големи разлики во програмите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Телевизија Нова - 06.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во Тетово.

СДСМ со водство во И.Е. 1 од 2,3 % пред ВМРО – ДПМНЕ

Телма - 05.12.2016

10 партии и коалиции поднесоа листи во првата или популарно позната како скопска изборна единица. А резултатите покажуваат водство на Коалицијата на СДСМ пред ВМРО-ДПМНЕ од 2,3 процентни поени.

Попоски: Не гледам дали луѓето се среќни или не, но со економски развој Македонија може да е убаво место за живеење

МКД - 05.12.2016

Носителот на кандидатската листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1, Никола Попоски смета дека на изборите в недела логично е ВМРО-ДПМНЕ да има многу јасно и недвосмислено мнозинство и дека граѓаните ќе препознаат која од ...

СДСМ: Измислиците на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречат промените на 11 декември

+инфо - 05.12.2016

СДСМ на овие избори заедно со граѓаните го враќа животот во Македонија и ниту една измислица на ВМРО-ДПМНЕ не може да застане на тој пат. ВМРО-ДПМНЕ не може да им го подобри животот на граѓаните и затоа го прави единственото што го знае – лаже, ...

Реакција на ВМРО ДПМНЕ: СДСМ ги затвори фабриките во Велес

Дума - 05.12.2016

Понебулозни се прес конференциите на СДСМ како се наближува денот на изборите 11 декември, па мислат дека со рециклирање на нивните губитнички програми во ново пакување, ќе ја добијат девербата кај народот.

СДСМ: Измислиците на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречат промените на 11 декември

А1 On - 05.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ не може да им го подобри животот на граѓаните и затоа го прави единственото што го знае – лаже. Преку проектот Вистината за Македонија граѓаните лично се уверија дека ВМРО-ДПМНЕ преку притисоци, поткупи и влечење за уши на гласање ги ...

СДСМ: Измислиците на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречат промените на 11 декември

Локално - 05.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ не може да им го подобри животот на граѓаните и затоа го прави единственото што го знае – лаже. Преку проектот Вистината за Македонија граѓаните лично се уверија дека ВМРО-ДПМНЕ преку притисоци, поткупи и влечење за уши на гласање ги ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Поддршка за реформите и проектите да продолжат!

Нетпрес - 05.12.2016

За разлика од СДСМ кој како најголема инвестиција во образованието во Македонија и Прилеп го смета воведувањето на двојазичноста, па дури и во музичкото училиште во Прилеп, ние имаме тотално спротивен концепт, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ Општински ...

СДСМ: Измислиците на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречат промените на 11 декември

Репортер - 05.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ не може да им го подобри животот на граѓаните и затоа го прави единственото што го знае – лаже. Преку проектот Вистината за Македонија граѓаните лично се уверија дека ВМРО-ДПМНЕ преку притисоци, поткупи и влечење за уши на гласање ги ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Владата на ВМРО-ДПМНЕ инвестира 3 пати повеќе средства во образованието, отколку СДСМ

Пулс24 - 05.12.2016

За разлика од СДСМ кој како најголема инвестиција во образованието во Македонија и Прилеп го смета воведувањето на двојазичноста, па дури и во музичкото училиште во Прилеп, ние имаме тотално спротивен концепт, се вели во реакцијатана ВМРО-ДПМНЕ.