TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брет Пит го изгубил телефонот на кој има секси фотки од Џоли?

Курир - 26.02.2012

Бред неодамна го изгубил својот мобилен телефон, па поради тоа со Анџелина се плашат дека некој може да објави нивни приватни фотографии на интернет.

Млак скопски аплауз за Анџелина Џоли

Вечер Прес - 26.02.2012

По само 12 гледачи на белградската премиера, македонската беше преполна, со 500 гости Докажано - скопјани повеќе го сакаат 3Д-спектаклот "Војна на ѕвездите" отколку новиот филм на Анџелина Џоли.

Кој ќе го најде мобилниот на Бред Пит со секси слики од Џоли?

eReporter - 26.02.2012

Познатиот актер Бред Пит го загубил мобилниот телефон преполн со фотографии од децата но и секси пози од Анџелина Џоли. -„Тоа е кошмар за Бред.

Пит и Џоли во септември ќе прават свадба

Дневник - 25.02.2012

Најпознатата холивудска двојка, Анџелина Џоли и Бред Пит почнаа со изградба на конструкција за свечености, во чии рамки во септември би се венчале.

Груевски ја откачи Анџелина Џоли

+инфо - 25.02.2012

И покрај дружбата во Берлин и заедничката вечера со Анџелина Џоли, премиерот Никола Груевски вчера ја изигнорира македонската премиера на неговата „пријателка“ и не присуствуваше на вчерашната ...

Само 12 гледачи во Белград на премиерата на филмот на Џоли

Н.Македонија - 25.02.2012

Само 12 гледачи присуствувале на прексиноќешната премиера на филмот „Во земјата на крвта и медот“ на Анџелина Џоли во Белград За разлика од помпата со која беше дочекан во Сараево и во Загреб, каде ...

Џорџ Клуни и Бред Пит подготвуваат изнанадување за Оскарите: На доделувањето ќе се појават како пар:)))

Попара - 25.02.2012

Познатите холивудски актери Бред Пит и Џорџ Клуни се многу добри пријатели, според американските медиуми, а и за доделувањето на Оскари заедно подготвуваат шега.

Бред Пит го изгуби телефонот во кој имал провокативни фотографии?!?!?!

Попара - 25.02.2012

Бред Пит неодамна изјави дека Анџелина Џоли сеуште знае да биде “злочкаста“ девојка, но дека тоа јавноста нема никогаш да го дознае.

„Во земјата на крв и мед“ на Анџелина Џоли од денеска во кино „Милениум“

24 Вести - 24.02.2012

Во кино „Милениум“ вечер премиерно во Македонија ќе биде прикажан филмот „Во земјата на крв и мед“, режисерско деби на актерката Анџелина Џоли, кој деновиве имаше премиери и во Сараево и Загреб, а ...

За српската премиера на филмот на Џоли продадени 12 карти

Дневник - 24.02.2012

Премиерата на филмот на Анџелина Џоли, "Во земјата на крв и мед", доживеа фијаско. За проекцијата на филмот биле продадени само 12 карти.

Македонска премиера на филмот на Анџелина Џоли

Вест - 24.02.2012

По премиерите во регионов, филмот "Во земјата на крв и мед", режисерско деби на оскаровката Анџелина Џоли, од вечерва (20ч.) игра во скопското кино "Милениум".

Во Белград 12 гледачи за филмот на Џоли

Утрински - 24.02.2012

„Во земјата на крв и мед“ наиде на незаинтересираност и на коментари дека тоа е суров и едностран филм Премиерата на филмот „Во земјата на крв и мед“ на Анџелина Џоли во Србија наиде на речиси ...

На премиерата на филмот на Џоли во Белград само 12 гледачи

Канал5 - 24.02.2012

Додека за премиерата на филмот „Во земјата на крвта и медот“ во Сараево и во Загреб се бараше билет повеќе, во Србија за филмот на Анџелина Џоли нема интерес.

Преполна сала на премиерата на Земјата на крв и мед- распродадени сите проекции за викендов

Канал5 - 24.02.2012

Режисерката на филмот Анџелина Џоли не дојде на премиерата на своето филмско првенче, но и да се наканеше да дојде во Скопје, за неа ќе немаше слободно столче.

Во Белград само 12 гледачи присуствуваа на премиерата на филмот на Џоли „Во земјата на крв и мед“

Вест - 24.02.2012

Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крв и мед“, во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ.

Во Белград само 12 гледачи на премиерата на „Во земјата на крвта и медот“

+инфо - 24.02.2012

Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крвта и медот“, во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ.

На премиерата на филмот на Анџелина Џоли во Белград само 12 луѓе

Макфакс - 24.02.2012

На премиерата на филмот „Во земјата на крв и мед“, режисерски првенец на Анџелина Џоли, во Белград имало само 12 луѓе, од кои тројца предвреме ја напуштиле проекцијата.

Во Белград само 12 гледачи присуствуваа на премиерата на филмот на Џоли

МРТ - 24.02.2012

Tweet Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крвта и медот“, во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ.

Филмот на Анџелина Џоли од денеска во кино „Милениум“

Сител - 24.02.2012

Во кино „Милениум“ вечер премиерно во Македонија ќе биде прикажан филмот „Во земјата на крв и мед“, режисерско деби на актерката Анџелина Џоли, кој деновиве имаше премиери и во Сараево и Загреб, а ...

Во Белград само 12 гледачи присуствуваа на премиерата на филмот на Анџелина Џоли

Press24 - 24.02.2012

Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крвта и медот“, во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ.

Интервју на Анџелина Џоли за Ал Џезира

Press24 - 24.02.2012

Во интервјуто познатата актерка зборува за новиот филм, за војната во Босна и Херцеговина и друго нејзино мислење за земјите од ...

Филмот на Џоли премиерно пред македонската публика

Курир - 24.02.2012

Во кино „Милениум“ вечер премиерно во Македонија ќе биде прикажан филмот „Во земјата на крв и мед“, режисерско деби на актерката Анџелина Џоли, кој деновиве имаше премиери и во Сараево и Загреб, а ...

Во земјата на крв и мед“ на Анџелина Џоли во кино „Милениум“

МКД - 24.02.2012

Во кино „Милениум“ вечервa премиерно ќе биде прикажан филмот „Во земјата на крв и мед“, режисерско деби на актерката Анџелина Џоли, кој деновиве имаше премиери и во Сараево и Загреб, а беше прикажан ...

„Во земјата на крв и мед“ на Анџелина Џоли од денеска во кино „Милениум“

МРТ - 24.02.2012

Tweet Во кино „Милениум“ вечер премиерно во Македонија ќе биде прикажан филмот „Во земјата на крв и мед“, режисерско деби на актерката Анџелина Џоли, кој деновиве имаше премиери и во Сараево и ...

„Во земјата на крвта и медот“ на Анџелина Џоли од денеска во кино „Милениум“

+инфо - 24.02.2012

Во кино „Милениум“ вечерва премиерно ќе биде прикажан филмот „Во земјата на крвта и медот“, режисерско деби на актерката Анџелина Џоли, кој деновиве имаше премиери и во Сараево и во Загреб, а беше ...

Белграѓани ја бојкотираа Џоли - 12 гледачи на премиерата

Сител - 24.02.2012

Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крвта и медот“, во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ.

„Во земјата на крв и мед“ на Анџелина Џоли од денеска во кино „Милениум“

Press24 - 24.02.2012

Во кино „Милениум“ вечер премиерно во Македонија ќе биде прикажан филмот „Во земјата на крв и мед“, режисерско деби на актерката Анџелина Џоли.

Видео: Само 12 гледачи присуствуваа на премиерата на филмот на Џоли во Србија

Курир - 24.02.2012

Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крвта и медот“, во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ.

Белград, Џоли, фијаско

Оn.net - 24.02.2012

Вкупно 12 гледачи имало на премиерата на филмскиот првенец на Анџелина Џоли во Белград. Некои не ни доседеле до крај. “Во земјата на крв и мед“ на 23-ти февруари премиерно беше прикажан во српската ...

ФОТО: Филмот на Џоли доживеа фијаско во Србија

Нетпрес - 24.02.2012

Режисерското првенче на Анџелина Џоли “Во земјата на крв и мед“ доживеа фијаско на својата премиера во Србија. На премиерата во киното “Синеплекс“ во Белград присуствувале само 12 лица, не сметајќи ...

Премиерата на филмот од Анџелина Џоли во Белград ја гледаа 12 луѓе!

Таратур - 24.02.2012

За разлика од гламурозните премиери во Сараево и Загреб, синоќешната премиера на филмот In The Land of Blood and Honey во Белград ја гледаа само 12 љубители на филмската уметност.

На премиерата на филмот на Џоли во Србија само 12 гледачи

Sky - 24.02.2012

Филмот на Анџелина Џоли "Во земјата на крвта и медот" синоќа ја имаше својата премиер во Белград. Иако се шпкулираше дека филмот е забранет во Србија сепак, не испадна така и филмот ја доживеа ...

Филмот на Анџелина Џоли ја испразни белградската кино сала

Вечер Прес - 24.02.2012

Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли "Во земјата на крвта и медот", во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ.

Филмот на Џоли доживеа фијаско во Србија

Точка - 24.02.2012

Режиерското првенче на Анџелина Џоли “Во земјата на крв и мед“ доживеа фијаско на својата премиера во Србија. На премиерата во киното “Синеплекс“ во Белград присуствувале само 12 лица, не сметајќи ги ...

Само 12 луѓе на белградската премиера на филмот од Џоли

Вечер Прес - 24.02.2012

И од тие грст луѓе речиси половина ја напуштиле салата пред крајот на "Во земјата на крвта и медот" Еден ден пред премиерата во Скопје филмот на Анџелина Џоли доживеа невидена катастрофа во Србија - ...

Во Белград 12 гледачи на премиерата на филмот на Џоли!

Н.Македонија - 24.02.2012

Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крвта и медот“, во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ ...

Скопската премиера без помпа и без Џоли

Н.Македонија - 24.02.2012

Режисерскиот и сценаристички првенец на Анџелина Џоли предизвика контроверзни реакции, особено на Балканот, каде што ставот околу тоа кои беа добрите, а кои лошите момци во војната сѐ уште е прекриен ...

Анџелина продаде само 12 карти во Србија :((((

Попара - 24.02.2012

На премиерата на филмот “Во земјата на крв и мед“ во Белград, режисерката Анџелина Џоли, продаде само 12 карти, не сметајќи ги претставниците од медиумите! Продадени дванаесет карти за премиерата ...

Само 12 гледачи на премиерата на филмот на Џоли

Идивиди - 24.02.2012

Само 12 гледачи присуствуваа синоќа во Белград на премиерата на филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крвта и медот“, во кој се раскажува за насилството врз жените за време на војната во БиХ.

Филмот на Анџелина Џоли од вечерва и во Скопје

eReporter - 24.02.2012

Премиерата на американската драма „Во земјата на крв и мед“ (“In The Land Of blood And Honey”), во режија на Анџелина Џоли ќе биде прикажана вечерва, во 20.00 часот во Градското кино „Милениум“ во ...

Џоли

Вест - 23.02.2012

Пишува Лејла Сабит Пушти ТВ - Џоли! Отвори Интернет - Џоли! Кој има премиера - Џоли! Која е најфотографирана - Џоли! За кого најмногу се пишува - за Џоли! Која е најубава - Џоли! Која има најубав ...

Филмот на Анџелина Џоли вечерва во кино „Милениум“

Дневник - 23.02.2012

Филмот „Во земјата на крвта и медот“, режисерски првенец на Анџелина Џоли, со кој таа го привлече вниманието уште во деновите кога се снимаше, вечерва во 20 часот ќе ја доживее македонската премиера ...

Контроверзниот филм на Џоли утревечер во „Милениум“

Утрински - 23.02.2012

„Во земјата на крв и мед“ ја донесе холивудската ѕвезда во Сараево и во Загреб, но не и во Скопје . Утре во 20 часот во киното „Милениум“ во Скопје ќе се одржи премиерата на филмот „Во земјата на крв ...

Џоли и Пит планираат да купат куќа во Истра

Дневник - 23.02.2012

Хрватските медиуми објавија дека славната двојка Анџелина Џоли и Бред Пит на сугестија од Раде Шербеџија одлучиле да купат куќа во Истра.

Груевски се сретнал со Анџелина Џоли, без да даде денар во хуманитарни цели?!

+инфо - 23.02.2012

На денешната возбудлива собраниска седница посветена на пратенички прашања, пратеникот Тито Петковски го праша премиерот Никола Груевски дали од државната каса ја финансирал неодамнешната средба со ...

Дебакл на Џоли во Србија

ЗаЗабава - 23.02.2012

Дали познатата Анџелина Џоли требаше да направи филм на Балканот за да го доживее неуспехот од вкупно 12 продадени карти за нејзината премиера?! Навистина, иако звучи неверојатно, за белградската ...

Злосторство во земјата на крвта и медот

Окно - 23.02.2012

Жртвите од војната во БиХ тврдат дека филмот на Ангелина Џоли, „Во земјата на крвта и медот“ ( In the land of Blood and Honey ) реално ги прикажува злосторстватае и тортурите низ кои поминаа многу ...

Џоли и Пит ќе градат куќа на Истра

Дневник - 22.02.2012

На најпознатата холивудска двојка, Џоли и Пит им понудиле парцела на истарското приморје спроти Бриони. Понудата одела преку нивниот пријател и колега Раде Шербеџија, кој успеал да им го најде овој ...

Тој и кажа НЕ на Анџелина Џоли

Курир - 22.02.2012

Дали вие би одговориле со „НЕ“ на било која молба која ќе излезе од устата на прекрасната Анџелина Џоли? Најверојатно не, но еве го човекот кој ја „откачил“ актерката.

Џоли - Ми недостига мојата мајка

Идивиди - 22.02.2012

Анџелина Џоли изјави дека понекогаш заборава дека мајка и е мртва и би сакала да зборува со неа за своите деца. Мајката на Џоли - Машелин Бертран, почина во јануари 2007 година.

Бред Пит…секси и со наочари и со уште еден маж :)))

Попара - 22.02.2012

Убавиот актер Бред Пит позираше за Vanity Fair со продуцентот на неговиот нов филм, “Moneyball”, Бенет Милер. Филмот “Moneyball” освои две номинации за Оскар, па по тој повод списанието Vanity Fair ...

Анџелина и Бред купуваат куќа на Истра

Нетпрес - 21.02.2012

Анџелина Џоли и Бред Пит во договор со Раде Шербеџија се одлучиле да купат куќа на Истра. Кога куќата ќе биде завршена, се’ уште не се знае, јавува хрватски “Индекс“, пренесува Нетпрес.

Џоли - Ми недостига мојата мајка

Inpress - 21.02.2012

Њујорк, 21. февруари 2012 (ИНПРЕС) Анџелина Џоли изјави дека понекогаш заборава дека мајка и е мртва и би сакала да зборува со неа за своите деца.

Анџелина и Бред купуваат куќа на Истра

Точка - 21.02.2012

Анџелина Џоли и Бред Пит во договор со Раде Шербеџија се одлучиле да купат куќа на Истра. Кога куќата ќе биде завршена, се’ уште не се знае, јавува хрватски “Индекс“, пренесува Нетпрес.

Што би снимила Џоли кај нас?

Н.Македонија - 21.02.2012

По сите реакции со кои ѝ се соочи филмот за војната во БиХ, која е официјално најкрвав конфликт на европското поднебје по Втората светска војна, хуманитарката Џоли, поподготвена за спорни балкански ...

Видео: Џорџ Клуни и Бред Пит се “препуцаваат” за девојки???

Попара - 21.02.2012

Американските медиуми пишуваат за расправија на Џорџ Клуни и Бред Пит и тоа поради нивните девојки. Големото пријателство на овие две ѕвезди е на искушение, бидејќи Анџелина и Стејси не се ...

Анџелина станала сенилна :)))) Понекогаш сакала да разговара со мајка и, но тогаш ќе се присетела дека ја нема веќе ...

Попара - 21.02.2012

Анџелина Џоли со Бред Пит имаат шест деца: 10-годишниот Медокс, 8-годишната Паја, 7-годишната Захара, 5-годишната Сило, и 3-годишните близнаци Нокс и Вивиен, па често и недостасуваат советите на ...

Небојша Глоговац одбил улога во филмот на Џоли

Дневник - 20.02.2012

Контроверзите околу филмот на Анџелина Џоли „Во земјата на крвта и медот“ не стивнуваат. Познатиот српски актер Небојша Глоговац, кого филмската јавност го памети по голем број улоги во српските ...

Анџелина Џоли ќе финансира деминирање кај Госпиќ

Сител - 20.02.2012

Хрватски медиуми пренесоа по загрепската премиера на филмот Во земјата на крв и мед дека Анџелина Џоли ќе финансира отстранување мини во околина на Госпиќ.

Анџелина Џоли ќе финансира отстранување мини во близина на Госпиќ

МРТ - 20.02.2012

Tweet Хрватски медиуми пренесоа по загрепската премиера на филмот Во земјата на крв и мед дека Анџелина Џоли ќе финансира отстранување мини во околина на Госпиќ.

Џоли заинтересирана за финансирање на отстранување мини во близина на Госпиќ

Алфа - 20.02.2012

Хрватски медиуми пренесоа по загрепската премиера на филмот Во земјата на крв и мед дека Анџелина Џоли ќе финансира отстранување мини во околина на Госпиќ.

Од нафталин: Бред Пит во младоста

Црнобело - 20.02.2012

Анџелина Џоли и Бред Пит моментално се актуелни на Балканот. И додека едни ја осудуваат славната актерка за нејзиното режисерско првенче... ...– Во земјата на крв и мед, други ја величат.

Славенка Дракулиќ: Дали Анџелина Џоли требаше да биде силувана?

+инфо - 20.02.2012

По повод медиската хајка , па дури и отворените закани упатени кон Анџелина Џоли за нејзиниот филм „Во земјата на крвта и медот“ реагираше и книжевникот Славенка Дракулиќ, авторка на романот „Како да ...

Анџелина Џоли ќе отстранува мини во близина на Госпиќ

Курир - 20.02.2012

По загрепската промоција на филмот „Во земјата на крв и мед“ , хрватските медиуми пренесоа дека Анџелина Џоли ќе финансира отстранување на мини во околината на Госпиќ.

Овој е човекот кој ја одби Анџелина Џоли

Таратур - 20.02.2012

Српскиот актер Небојша Глоговац ја одби улогата во режисерското деби на Анџелина Џоли, In the land of blood and honey. „Понудена ми беше соработка, но бидејќи последниве години во холивудската ...

Српскиот актер Небојша Глоговац откри зошто ја одбил Анџелина Џоли

+инфо - 20.02.2012

Во разговор за српски „Новости“ актерот Небојша Глоговац зборувајќи за своите најнови проекти, поточно претстојните премиери на дури четири филма, зборува и за еден кој го одбил - понудата да биде ...

Шокантно! Анџелина Џоли гола на хероинска сеанса! :(((

Попара - 20.02.2012

Најшокантни се фотографиите од Џоли каде таа била 14 часа на хероински оргии, на ко исе гледа дека е целосно исцрпена и слаба и како трпеливо чека да и се подготви шприц со хероин.