TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево време со температура до 40-от степен

Нетпрес - 28.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени.

Балканот зафатен од тропски горештини

Сител - 28.07.2013

Тропски бран ги зафати земјите од регионот, па температурите во одредени делови на црногорскиот дел на Јадранот и на одредени места во Босна и Херцеговина денеска достигнаа до 40 степени.

Денеска пеколни 40 степени

А1 On - 28.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени.

Времето утре – Сончево и многу топло, температурата до 40 степени

А1 On - 28.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени. Во Скопје слично време, со температура до 38 ...

Денеска до 39 степени

+инфо - 28.07.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Сончево и многу топло време и денеска

Нетпрес - 28.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 37 степени.

Пеколни температури во земјава, нека се крие кој каде ќе најде

МКД - 28.07.2013

Ако изминативе неколку денови сите плачевме поради тешкото и жешко време, тогаш од утре подгответе се за вистински пекол и температури од над 40 степени Целзиусови.

Балканот зафатен од тропски горештини

Нетпрес - 28.07.2013

Тропски бран ги зафати земјите од регионот, па температурите во одредени делови на црногорскиот дел на Јадранот и на одредени места во Босна и Херцеговина денеска достигнаа до 40 степени.

Тропски температури во регионот, во БиХ утре и до 42 степени

Макфакс - 28.07.2013

Тропски бран ги зафати државите од регионот, па температурите на некои места, на црногорскиот дел на Јадранот и некои места во Босна и Херцеговина ќе достигнат и до 40 степени.

Сончево и многу топло време, со температура до 40 степени

Сител - 28.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени.

Утре пеколно време, температури до 40 степени

Сител - 28.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени. Во Скопје слично време, со температура до 38 ...

Тропска недела со висок УВ индекс

Sky - 28.07.2013

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, додека пак во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер.

Топол ден со тропски температури до 39 степени

Скопје инфо - 28.07.2013

Во недела тропски ден, сончево и многу топло. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер.

Метео: Сончево и топло со мала облачност

Бриф - 28.07.2013

Денес времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Утре повторно не очекува многу топло време

Бриф - 28.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени. Во Скопје слично време, со температура до 38 ...

Денеска до пеколни 39 степени

Н.Македонија - 28.07.2013

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец.

Денеска до 38 степени, Скопје до 35

Канал5 - 27.07.2013

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер.

Време - Нѐ очекува пеколна недела

Алсат-М - 27.07.2013

Топло и стабилно време најавувата метеоролозите за следните неколку денови. Понеделникот се очекува да биде најтопол кога температурите ќе се искачат и малку над 40 степени.

Утре уште пожешко - до 39 степени!

Канал5 - 27.07.2013

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени. Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска скоро 40 степени

Телеграф - 27.07.2013

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец .

Сончево и топло до 38 степени

Телеграф - 27.07.2013

Ќе дува слаб претежно северен ветер Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност . Ќе дува слаб претежно северен ветер.

Денеска излегувајте од дома само ако морате

Press24 - 27.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Време: Уште еден пеколен ден

Press24 - 27.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

Пеколни 39 степени - носете лесна облека и пијте многу вода

Press24 - 27.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Викендов пеколно топло време

Press24 - 27.07.2013

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и топло со мала облачност и ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

Метео - Температура до 38-миот степен со УВ индекс 8

Inpress - 27.07.2013

Скопје, 27. јули 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Времето денеска како во Африка

+инфо - 27.07.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура се движеше од 11 до 21 степени, а дневната ќе изнесува од 30 ...

Топло и сончево време, температурата до 38-от степен

Нетпрес - 27.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Температурите ќе се движат од 26 до 38 степени.

Продолжуваат пеколните горештини, температури до 39 степени

Курир - 27.07.2013

Времето во Македонија денеска повторно ќе биде сончево и многу топло. Можни се мала облачност и слаб ветер со променлив правец.

Пеколно жешко време, температури до 38 степени

Курир - 27.07.2013

Во Македонија денеска времето ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

Пеколот продолжува и денеска

Sky - 27.07.2013

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се движат од 14 до 22 степени додека пак максималните дневни ќе се движат во интервал од 29 до 38 степени.

Топло и сончево време, температурата до 38-от степен

Точка - 27.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Температурите ќе се движат од 26 до 38 степени.

Сончево време со температура до 40-от степен

Точка - 27.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени.

Како да ги преживеете пеколните температури?

Скопје инфо - 27.07.2013

Високите температури, како и временските промени се голем стрес за организамот, а за таквото време полесно да се поднесе, докторите препорачуваат да се пијат доста течности, да се конзумира лесна ...

Вистинско македонско жешко лето

Република - 27.07.2013

И викендов продолжуваат високите температури, карактеристични за македонскотот лето. Нѐ очекува сончево и топло време со мала локална облачност попладне. Ќе дува умерен северен ветер.

Жежок летен ден

eReporter - 27.07.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево и многу топло време

Бизнис Инфо - 26.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 26 до 37 степени.

Пеколни температури од утре до среда

Курир - 26.07.2013

Во сабота и недела, времето ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се движат од 14 до 23 степени Целзиусови, а максималните дневни температури ќе достигнат до 30 односно до 40 ...

Пред нас сончев и топол викенд, температурите до 39 степени

Нетпрес - 26.07.2013

Во деновите од викендот не’ очекува сончево и топло време со температури до 39-от степен, најавуваат метеоролозите. Се’до вторник ќе се задржи сончево и многу топло време со пораст на температурата ...

Во понеделник и во вторник дури до + 42 степени и УВ 10

МКД - 26.07.2013

Многу топло време не очекува и во текот на викендот, со утрински температури до 23 степени Целзиусови, а максималните дневни температури ќе достигнат до 30 односно до 40 степени.

Денеска многу жешко време

Сител - 26.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Сител - 26.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер

Сител - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

Жега и утре

+инфо - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 38 ...

И утре тропски температури

А1 On - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

Времето утре – Сончево и топло со температура до 39 степени

А1 On - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Топло со слаб северен ветер

Телеграф - 26.07.2013

Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени Времето во Македонија ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност . Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево и топло време со максимални 37 степени

Sky - 26.07.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 34 степени.

Пеколни 39 степени

Република - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

И утре тропски горештини

Република - 26.07.2013

Времето утре, 27 јули, сабота во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер.

Oд недела пеколни температури

Скопје инфо - 26.07.2013

На Балканскиот полуостров во петок ќе биде претежно сончево, топло и ветровито. Засилен ветер ќе дува во Јадранско, Јонско и Егејско море. Максималните дневни температури ќе се движат од 30°C до 38°C.

Пред нас сончев и топол викенд, температурите до 39 степени

Точка - 26.07.2013

Во деновите од викендот не’ очекува сончево и топло време со температури до 39-от степен, најавуваат метеоролозите. Се’до вторник ќе се задржи сончево и многу топло време со пораст на температурата ...

Време: Сончево и топло со температура до 39 степени

Либертас - 26.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Време: Сончево и топло со температура до 38 степени

Либертас - 26.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

И утре тропски температури

Либертас - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

Денес пеколен ден

Денешен - 26.07.2013

Денес не очекуваат тропски температури. Времето ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер.

И денеска температура до 38 Целзиусови степени

Република - 26.07.2013

Сончево време со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Метеролозите најавуваат дека температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

Алсат-М - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Утре топло со температура до 37 степени

Канал5 - 25.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

24 Вести - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Македонија во жолта фаза

Бизнис Инфо - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Дневните температури ќе се движат во интервал од 28 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 36 степени.

Сончево и топло време со температура до 38-от степен

Нетпрес - 25.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Температурите ќе се движат од 28 до 38 степени.

Сончево и топло време

Inpress - 25.07.2013

Скопје, 25. јули 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб северен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Температурите во текот на денешниот ден ќе се движат од 26 до 37 степени.

Денеска пеколно топол ден - 38 Целзиусови степени

МКД - 25.07.2013

Македонија и целиот Медитеран деновиве се под влијание на топла воздушна маса со високи дневни температури. Денеска не очекува уште еден сончев и многу топол ден.

Денеска до 38 степени, од понеделник и до 40

+инфо - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, а за во попладневните часови се очекува мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Делови од Македонија денес во жолта фаза

Inpress - 25.07.2013

Скопје, 25. јули 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб северен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Поради висината на УВ индексот, деновиве владее висок степен на ризик од директна ...

Во БиХ се очекува температура до 50 степени

Макфакс - 25.07.2013

Температурата во Босна и Херцеговина во наредниот период ќе се искачи и до 50 степени Целзиусови, најавуваат метеоролозите.

Сончево и топло со умерен ветер од северен правец

Нетпрес - 25.07.2013

Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има појава на мала до умерена облачност. Максималната температура ќе биде во интервал од 30 до 38 степени.

Пеколни 50 степени се очекуваат во БиХ

Курир - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Утре топло со температура до 37

А1 On - 25.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Денеска пеколно топло во Македонија - УВ индексот 8

Press24 - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

Сончево и максимални 37 степени

+инфо - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Жегата продолжува - утре до 37 степени

+инфо - 25.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 26 до Целзиусови 37 степени.

Вонредна временска прогноза: Во вторник неподносливи температури

Press24 - 25.07.2013

Во сабота и недела, времето ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се движат од 14 до 23 степени Целзиусови, а максималните дневни температури ќе достигнат до 30 односно до 40 ...

Топлотниот бран го достигнува врвот - 42 степени во наредните денови

Press24 - 25.07.2013

На Балканскиот полуостров во петок ќе биде претежно сончево, топло и ветровито. Засилен ветер ќе дува во Јадранско, Јонско и Егејско море. Максималните дневни температури ќе се движат од 30°C до 38°C.

Од денес тропски температури

Сител - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

ПЕКОЛНО ТОПЛО: Денеска до 38 целзиусови степени

Телеграф - 25.07.2013

Следната недела температурата во југоисточните делови на земјата ќе достигне до 40 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност .

Време: Пекол на 38 степени - доаѓа топлотен бран

Press24 - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Во БиХ невидени горештини со температури до 50 степени

Press24 - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

А1 On - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

Сител - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Времето- денеска до 38, во наредните денови и до 40 степени

Р.С.Европа - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 30 до 38 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

МРТ - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Утре пекол на 37 степени

Press24 - 25.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Сончево и топло со умерен ветер од северен правец

Точка - 25.07.2013

Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има појава на мала до умерена облачност.

Температури до 50 степени се очекуваат во БиХ

Sky - 25.07.2013

Mетеоролозите најавуваат дека температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Од Федералниот хидрометеоролошки завод предупредуваат дека оваа недела БиХ ќе ја зафати ...

Сончево и топло време со температура до 38-от степен

Точка - 25.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Температурите ќе се движат од 28 до 38 степени.

Ќе се `пржиме` на 38 степени

Sky - 25.07.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Температурите ќе се движат од 28 до 38 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 36 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

Денешен - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Во БиХ стравуваат од голем топлотен бран и температура до 50 степени Целзиусови

Либертас - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Во БиХ се очекува температура до 50 степени

Канал 77 - 25.07.2013

Температурата во Босна и Херцеговина во наредниот период ќе се искачи и до 50 степени Целзиусови, најавуваат метеоролозите.

Времето сончево и топло, температура до 38 степени

Денешен - 25.07.2013

Денеска не очекува сончево и топло време, а во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Доаѓа топлотен бран, од понеделник 40 степени

Алсат-М - 24.07.2013

Сончево и многу топло, со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени

Вест - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени

24 Вести - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Oд понеделник температури до 40 степени

Утрински - 24.07.2013

Сончево и многу топло време, со температура до 40 степени, најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени

Алфа - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Пеколни горештини од понеделник

Економски - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Топол бран од понеделник, температурите до 40 степен

Курир - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени

А1 On - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево време со температура до 37 степени, УВ-индекс 9

Курир - 24.07.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

ПОВТОРНО ЛЕТНИ ГОРЕШТИНИ: Денеска температури и до 37 степени

Телеграф - 24.07.2013

Почнува периодот на летна жега - во наредните денови температурите ќе продолжат да растат, како и УВ-индексот Избегнувајте подолг престој на отворено во текот на денот, температурите почнуваат да ...

ПЕКОЛ: В понеделник 40-ка

Телеграф - 24.07.2013

Следните денови, под влијание на топол бран, времето во земјава ќе биде претежно сончево и топло со пораст на дневната температура Сончево, многу топло со температура до 40 Целзиусови степени ...

Следуваат пеколно жешки денови во Македонија

Сител - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Управата за хидрометеоролошки работи.

Започнуваат тропските горештини, денеска до 37 степени

Нетпрес - 24.07.2013

Времето во Македонија денеса ќе биде претежно сончево,со утринската температура од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени.

Временска прогноза: Од денеска почнуваат тропските горештини

Факултети - 24.07.2013

Во Македонија во четврток ќе биде тропски ден, ќе биде претежно сончево и многу топло. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Тропски горештини во Македонија: Живата на термометарот до 40 степени

Нетпрес - 24.07.2013

Нашата земја во следните денови ќе биде зафатена од сончево и многу топло време, најавуваат метеоролозите. Во следните денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топол бран кој ќе услови ...

Од викендов пеколни 40 степени во Македонија

Press24 - 24.07.2013

Сончево, многу топло време со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Денеска пеколни 38 степени

Press24 - 24.07.2013

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде сончево и топло, а попладне ќе дојде до мало заоблачување. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

И утре пеколно топло - носете светла облека и јадете лесна храна

Press24 - 24.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Утре ќе се „пржиме“ на 38 степени

+инфо - 24.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Сончево време со температура до 37 степени и УВ индекс 9

Сител - 24.07.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

Започнуваат тропските горештини, денеска до 37 степени

Точка - 24.07.2013

Времето во Македонија денеса ќе биде претежно сончево, со утринската температура од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени.

Од денеска вистински летни горештини

Република - 24.07.2013

Од денеска почнуваат вистински летни горештини кои ќе траат во наредните денови. Времето денеска ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност.

Денеска сончево со температура до 38 степени и УВ индекс 9

Либертас - 24.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Температура ќе се движи од 30 до 38 степени.

Денес и наредните денови не очекуваат тропски горештини

Денешен - 24.07.2013

Времето во Македонија денеса ќе биде претежно сончево, при што утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени.

Од понеделник вистинско лето, 40 степени!

Денешен - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Тропски горештини во Македонија: Живата на термометарот до 40 степени

Точка - 24.07.2013

Нашата земја во следните денови ќе биде зафатена од сончево и многу топло време, најавуваат метеоролозите. Во следните денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топол бран кој ќе услови ...

Сончево време со висок УВ индекс

Sky - 24.07.2013

Времето денеса ќе биде претежно сончево. Температуртата ќе се движи од 29 до 37 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

Сончево со висок УВ

Република - 24.07.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

Од понеделник 40 степени

Бриф - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре температури и до 38 степени

Република - 24.07.2013

Вистински летни горештини нѐ очекуваат во наредните денови. Утре времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност.

Ни престојат пеколни температури од 40 степени целзиусови!

Фактор - 24.07.2013

Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат дека од денес ќе почнат да растат дневните температури, а од понеделник се очекуваат температури од 40 степени целзиусови.

Утре сончево и топло

Либертас - 24.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Следуваат пеколно жешки денови во Македонија

Вечер Прес - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Управата за хидрометеоролошки работи.

Македонија под вршник

Lider - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени не оечуваат следните денови, за денеска се прогнозираат 38 степени во Скопје до 36. Сончево и топло, а попладне со мала до умерена локална облачност.

Во наредните денови тропски температури

Идивиди - 24.07.2013

Скопје, 24 јули 2013 (МИА) - Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и потопло

Бизнис Инфо - 23.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Дневните температури ќе се движат во интервал од 27 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.

Денеска сончево и топло со температура до 35 степени

Нетпрес - 23.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко. Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.

Денеска ќе биде сончево и топло

Телеграф - 23.07.2013

Температурата ќе се движи од 18 до 35 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко . Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 , а дневната од 26 до 35 Целзиусови ...

Жежок ден со температура до 35 степени

+инфо - 23.07.2013

На територијата на Македонија денеска ќе владее сончево, топло и тивко време. Утринската температура се движеше од 12 до 18 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува од 26 до 35 степени.

Жежок ден - температурите до 37 степени

+инфо - 23.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево, утринската температура ќе се движи од 11 до 19 Целзиусови степени, а дневната од 29 до 37 степени.

Времето утре претежно сончево со температура до 37 степени

А1 On - 23.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

Утре до 37 степени

+инфо - 23.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево, у тринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени.

Сончево и могу топло со температура до 36°C

Скопје инфо - 23.07.2013

Во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Сончево и топло со температура до 35°C

Скопје инфо - 23.07.2013

На Балканот денеска ќе биде сончево, топло и ветровито. Засилен ветер ќе дува во Јадранско, Јонско и Егејско море. Максималните дневни температури ќе се движат од 26°C до 34°C.

Денеска сончево и топло со температура до 35 степени

Точка - 23.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко. Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.

Денес сончево и топло со температура до 35 степени

Либертас - 23.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 26 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло.

Пеколни горештини од денес – и до 40 степени

МК News - 23.07.2013

Секојдневно температурите ќе бидат се повисоки. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Сончево и топло со температура до 35 степени

Република - 23.07.2013

На територијата на цела Македонија денеска ќе имаме сончево, топло и тивко време. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 26 до 35 степени.

Летните горештини се враќаат во Македонија

Sky - 23.07.2013

Утре времето ќе биде сончево и топло. Се очекува да дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер.

Температурите неделава ќе растат

Н.Македонија - 23.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени, пренесува МИА Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до ...

Сончево и топло, од четврток топлотен бран

Бизнис Инфо - 22.07.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Утре пекол во Македонија - температури до 37 степени

Press24 - 22.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени.

Утре ќе се вариме на 35 степени

Press24 - 22.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 26 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло.

Денеска пекол во Македонија - температури до 35 степени

Press24 - 22.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 26 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло.

Топло време со можна појава на дожд и град

Телеграф - 22.07.2013

Во одредени делови врнежите ќе бидат проследени со силен ветер, силни електрични празнења Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност .

Метео - Денес температура до 37-миот степен и УВ индекс 9

Inpress - 22.07.2013

Скопје, 24. јули 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Метео - Сончево и топло со умерена облачност и температура до 32. степен

Inpress - 22.07.2013

Скопје, 22. јули 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Неделава ќе се врати летото

OhridNews - 22.07.2013

По врнежливиот викенд и необично ниските температури за овој период од годината, деновиве следи стабилизација на времето.

Топло, сончево и ветровито

МКД - 22.07.2013

Денеска времето ќе биде сончево, пријатно и ветровито, со слаб доумерен северен ветер. Утринските измерени температури се во Скопје 20 Целзиусови степени, Крива Паланка 15, Виница 19, Берово 15, ...

Неделна прогноза - Од среда тропски бран, наредна недела пеколни температури до 42 степени

Факултети - 22.07.2013

Досега не почувствувавме високи температури кои што се карактеристични за летото и можевме да бидеме задоволни со досегашните температури но ни следува период кој ќе ни донесе тропски температури и ...

Денеска сонце и пеколни 33 степени

Press24 - 22.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Денеска топло, од среда и до 40 степени

+инфо - 22.07.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Од утре пеколни горештини

Нетпрес - 22.07.2013

Живата во термометрите од утре од ден во ден ќе се искачува се повисоко, за до недела да достигне максимални 40 степени.

Од утре пеколни горештини во Македонија

Курир - 22.07.2013

Се очекува од утре температурите да почнуваат секојдневно да се искачуваат. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Од утре пекол во Македонија - температури до 40 степени

Press24 - 22.07.2013

Од утре се очекува Македонија повторно да ја зафатат пеколни горештини. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Време: Сонце и пеколни 37 степени

Press24 - 22.07.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

Не очекува топло време, можна е појава на дожд и град

Денешен - 22.07.2013

Денеска не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Пеколни горештини од утре

Sky - 22.07.2013

Пеколни горештини од утре се очекуваат во Македонија. Температурите постојано ќе растат и ќе достигнат до 40 степени целзиусови.

Од утре пеколни горештини во Македонија

Вечер Прес - 22.07.2013

Се очекува од утре температурите да почнуваат секојдневно да се искачуваат. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Сончево и топло време со температура до 33 степени

Скопје инфо - 22.07.2013

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Од утре не очекуваат пеколни горештини

Денешен - 22.07.2013

Од утре не очекуваат пеколни горештини. Секојдневно температурите ќе бидат се повисоки. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Од утре пеколни горештини

Точка - 22.07.2013

Живата во термометрите од утре од ден во ден ќе се искачува се повисоко, за до недела да достигне максимални 40 степени.