TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар пред Победа и пред Слога Ј. на табелата во македонскиот фудбал

А1 - 09.11.2003

Повторно Вардар пред Победа и пред Слога Ј., на врвот на табелата во македонскиот фудбалски шампионат. Само два бода ги делат трите водечки екипи по денешното 13.прволигашко коло, во кое мирољубиво заврши големото дерби меѓу Слога и Вардар на Чаир, а Победа пак се сопна во Скопје, но против ...

Дезинформација е дека Пејовиќ ќе биде тренер на Слога Ј.

Дневник - 08.11.2003

ФУДБАЛ -РАФЕТ МУМИНОВИЌ - Не е точно дека српскиот тренер Предраг Пејовиќ од пролетната полусезона ќе ја води Слога Југомагнат. Тоа е најголемата дезинформација што сум ја слушнал за сите овие 15 години, колку што сум во фудбалот - изјави Рафет Муминовиќ, првиот човек на чаирчани.

Стратев останува на клупата на Вардар

Вест - 07.11.2003

Иако по завршување на мечот со Силекс усно поднесе оставка Зоран Стратев останува на тренерската клупа на фудбалскиот прволигаш Вардар и покрај завчерашната оставка која усно ја даде како револт по слабата партија на неговите избраници во дуелот на Силекс (0:3).

Управата не ја прифати оставката на Стратев

Утрински - 07.11.2003

Бурен ден во просториите на Вардар по поразот од Силекс Емил Китановски Зоран Стратев и понатаму останува на кормилото на актуелниот шампион на Македонија, а лошите игри и резултати кои стигнаа во последните неколку натпревари од Купот и домашното првенство во таборот на црвено-црните, во најскоро ...

Стратев поднесе оставка на тренерската функција во Вардар

А1 - 06.11.2003

Зоран Стратев поднесе оставка на тренерската функција во Вардар, по најслабата игра на шампионот есенва, што ја искористи Силекс и славеше победа со 3:0, во 13 коло од Првата македонска фудбалска лига. „Играме лошо во серија. Не можам да ги „придвижам“ фудбалерите и мојата оставка е нормален чин.

Зоран Стратев сепак ќе остане тренер на Вардар

А1 - 06.11.2003

Зоран Стратев пишман се стори. Ја преспа ноќта и по договорот со спонзорот, сепак ќе остане тренер на фудбалскиот шампион Вардар, иако вчера во наплив на емоции, поднесе оставка по катастрофалниот пораз од Силекс. Во клубот денеска вонредна состојба, состаноци на играчите и на стручниот штаб со ...

Силекс на "Градски" го растури Вардар

Вест - 06.11.2003

Прва фудбалска лига - 13. коло Ѓорески (Силекс) во дуел со Веселиновски (фото: О. Теофиловски) Фудбалерите на Силекс во најинтересниот натпревар на ова 13. прволигашко коло, на "Градски", со 0:3 го надиграа лидерот на табелата, екипата на Вардар. Во Куманово, на мечот Башкими - Работнички К.

Недостасуваа само голови

Утрински - 06.11.2003

Во дербито на 13. коло на фудбалското првенство, во Прилеп, Победа - Слога Ј. 0:0 Фудбалерите на победа и Слога Југомагнат одиграа вистински првенствен фудбалски натпревар онаков каков што им доликува на аспирантите за шампионската титула.

Вардар понижен од Силекс на Градски

Дневник - 06.11.2003

ФУДБАЛ - ПРВА македонска ЛИГА, 13. КОЛО Оставка на тренерот Стратев по најслабата партија на црвено-црните есенва Зоран Стратев поднесе оставка на тренерската функција во Вардар, по најслабата игра на шампионот есенва, која ја искористи Силекс и славеше победа со 3-0, во 13.

Вардар доживеа дебакл на Градски

А1 - 05.11.2003

Спортска среда - класика поради фудбалскиот шмек. Најдоброто од мак фудбалот денеска како увертира на новата европска фудбалска ноќ на шампионите. Нашиот денеска доживеа дебакл на Градски во Скопје. Силекс му го продолжи кошмарот понижувајки го со три гола во мрежата.

Најинтересно во Прилеп и во Скопје

Дневник - 05.11.2003

Победа - Слога Југомагнат и Вардар - Силекс се двата дерби-меча од 13. коло од Првата македонска фудбалска лига, што на програмата е денеска, од 13 часот. Тоа се дуели на првите четири тима на табелата и помеѓу четири од шесте досегашни освојувачи на фудбалски трофеи во нашата земја.

Предраг Пејовиќ од пролет нов тренер на Слога Ј.?

Дневник - 04.11.2003

* Постои огромна веројатност српскиот тренер Предраг Пејовиќ од пролетната полусезона да го преземе кормилото на Слога Југомагнат, пишуваат медиумите од СЦГ. Петровиќ, кој е тренер на екипата на Текстилец од Оџак, имал средба со раководните луѓе на чаирчани додека бил на одмор во Црна Гора, на која ...

Слога на Чаир го прегази Силекс

Вест - 03.11.2003

Прва фудбалска лига - 12.коло Рожерио Оливеира постигна хет-трик за Вардар во дуелот со Брегалница Во дербито на колот, фудбалерите на Слога Југомагнат многу полесно од очекувањата со високи 4:1 го победија Силекс. Карактеристично за ова 12.прволигашко коло, со исклучок на мечот во Кичево, е ...

Постигнаа четири, а само Станковски можеше уште толку

Утрински - 03.11.2003

Слога Ј. без проблеми го апсорбира проблемот наречен Силекс Слога Југомагнат ја забележа седмата првенствена победа и уште еднаш ја најави својата кандидатура за шампионската титула. И со право бидејќи на Чаир настрада Силекс со 4:1, а кратовци многу лесно можеа да ја доживее делчевската трагедија ...

Сепак 5 гола во серијата промашувања

Дневник - 03.11.2003

СЛОГА ЈУГОМАГНАТ - СИЛЕКС 4-1 (1-0) Слога Југомагнат го растури Силекс со 4-1, со што му врати за изгубената победа во првиот дел од сезоната, кога во Кратово чаирчани не успеаја да триумфираат иако водеа со 2-0. Гостите беа очајни во целиот меч, не упатија ниту еден удар, а постигнаа гол, ...