TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал: Артим Шакири ќе може да потпише договор со „ВБА“

А1 - 25.07.2003

Македонскиот фудбалски репрезентативец Артим Шакири конечно доби британска работна дозвола и ќе може да потпише договор со англискиот Вест Бромвич Албион, член на Првата дивизија. Во вториот обид, ВБА денеска ја издејствува работната виза за Шаќири и во следните неколку дена се очекува да го ...

Артим Шаќири веќе се гледа во ВБА

Вест - 24.07.2003

Разгледување на жалбата од страна на британското министерство за надворешни работи, поднесена од англискиоот второлигаш Вест Бромвич Албион, по повод недобивањето на работна дозвола за нашиот репрезентативец Артим Шаќири е оставена за утре.

Артим Шаќири пред трансфер во ВБА

Вест - 23.07.2003

ДЕНЕСКА СЕ РЕШАВА СУДБИНАТА НА НАШИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ Зголемени се шансите нашиот репрезентативец Артим Шаќири да добие британска работна виза, со што конечно би се реализирал неговиот трансфер во второлигашот Вест Бромвич Албион, објавија бугарските медиуми.