TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска температури до 29 степени

Фокус - 14.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло

24 Вести - 03.11.2018

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 19 до 27 степени.

Сончево со температури до 29 степени

МКД - 14.04.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло и утре, од понеделник посвежо време со повремен дожд

Алсат-М - 14.04.2018

Топол пролетен ден во Македонија ќе има и во вториот ден од викендот – УХМР за утре најави максимални дневни температури од 20 до 26 степени. Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира промена од понеделник, кога ќе преовладува променливо ...

Денеска летни температури

+инфо - 14.04.2018

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната температура од 24 до 29 степени. Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за ...

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и топло со пролетни температури до 29 степени

Популарно - 14.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло, температури до 29 степени

А1 On - 14.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло

Канал5 - 02.09.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Минималната температура во земјата ќе се движи од 12 до 18 степени целзиусови, а максималната од 25 до 36 степени. Како што соопшти УХМР, во текот на наредната работна седмица ќе има повремено ...

Сончево и топло и утре, од понеделник посвежо време со повремен дожд

Канал5 - 14.04.2018

Топол пролетен ден во Македонија ќе има и во вториот ден од викендот - УХМР за утре најави максимални дневни температури од 20 до 26 степени. Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира промена од понеделник, кога ќе преовладува променливо ...

Сончево и топло

Сител - 15.09.2019

Времето во целата земја денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 30 Целзиусови степени, Маврово 22, Охрид 26, Битола 30, Кавадарци 32, Берово 26, Крива ...

Сончево и топло и утре, од понеделник посвежо време со повремен дожд

Сител - 14.04.2018

Топол пролетен ден во Македонија ќе има и во вториот ден од викендот - УХМР за утре најави максимални дневни температури од 20 до 26 степени. Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира промена од понеделник, кога ќе преовладува променливо ...

Сончево и топло и утре, од понеделник посвежо време со повремен дожд

Либертас - 14.04.2018

Топол пролетен ден во Македонија ќе има и во вториот ден од викендот – УХМР за утре најави максимални дневни температури од 20 до 26 степени. Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира промена од понеделник, кога ќе преовладува променливо ...

Сончево и топло и утре, од понеделник посвежо време со повремен дожд

Популарно - 14.04.2018

Топол пролетен ден во Македонија ќе има и во вториот ден од викендот – УХМР за утре најави максимални дневни температури од 20 до 26 степени. Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира промена од понеделник, кога ќе преовладува променливо ...

Сончево и топло и утре, од понеделник постудено и дождливо

+инфо - 14.04.2018

Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира промена од понеделник, кога ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд, од вторник и со локална појава на грмежи.

Неверојатни температури низ Македонија- Ваква е моменталната состојба

Курир - 14.04.2018

Во Скопје денес е сончево и топло, а попладнево се очекува мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утре ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Утре сонце и високи температури, од понеделник дожд и посвежо време

Курир - 14.04.2018

Топол пролетен ден во Македонија ќе има и во вториот ден од викендот – УХМР за утре најави максимални дневни температури од 20 до 26 степени. Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира промена од понеделник, кога ќе преовладува променливо ...

Денеска летни температури, од задутре дождови

Шеталиште - 14.04.2018

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Викендов сончево и топло со мала облачност, а од понеделник променливо облачно и посвежо

Денар - 14.04.2018

Времето утре претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Денеска сончево и топло, од недела пресврт на времето

Скопје инфо - 14.04.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло

Локално - 02.09.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Минималната температура во земјата ќе се движи од 12 до 18 степени целзиусови, а максималната од 25 до 36 степени. Како што соопшти УХМР, во текот на наредната работна седмица ќе има повремено ...

Сончево со мала до умерена облачност

CivilMedia - 18.07.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северозападен ветер. УВ=8 Утринската температура ќе се движи од 10 до 20 степени, а дневната температура од 21 до 32 степени.

Подгответе се за промена на времето од понеделник

Фактор - 14.04.2018

Убаво време ќе имаме викендов, а стартот на новата работна недела ќе го започнеме со промени. Топол ден се очекува утре и максимални дневни температури од 20 до 26 степени. Највисока дневна температура денеска е измерена во Гевгелија, 29 степени, а ...

Максимум на африканскиот бран: денес (сабота) температури до околу 30°c! (детали)

Скопје24 - 14.04.2018

Како што и претходно најавивме денес (сабота) африканскиот бран ќе го достигне својот максимум со што ќе се мерат највисоки температури на воздухот и истите ќе бидат далеку над просекот за месец април (повисоки од нормалните дури за околу па и за ...

Од утре промена на времето

Орбис - 14.04.2018

Топол пролетен ден во Македонија ќе има и во вториот ден од викендот – УХМР за утре најави максимални дневни температури од 20 до 26 степени. Управата за хидрометеоролошки работи прогнозира промена од понеделник, кога ќе преовладува променливо ...

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза: Еве што се најавува

Sky - 14.04.2018

Времето во Македонија денеска претпладне беше претежно сончево. Дневната температура се движеше од 22 до 28 степени Целзиусови. Иако метеоролозите најавуваа дождови и зголемена облачност за денеска попладне, сепак до крај имавме стабилно време со ...

Синоптичарите најавуват голема промена на времето

Sky - 14.04.2018

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза. Утре ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец, а кон крајот на денот во западните делови ќе има повремен локален дожд.

Неверојатни температури низ Македонија

Пулс24 - 14.04.2018

Во Скопје денес е сончево и топло, а попладнево се очекува мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утре ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Времето денеска: Сончево и топло

Канал 77 - 25.04.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне ќе има умерена облачност и локално услови за краткотраен дожд, особено на крајниот исток. Утринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната од 23 до 30 степени.

Сончево и многу топло време

Пулс24 - 14.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло време, темепратура до 28 степени

24 Вести - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево со температури до 28 степени

МКД - 13.10.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Повеќе облачност ќе има во источните делови. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до девет степени, дневната од 21 до 28 ...

Зголемување на облачноста и дожд попладне

Алсат-М - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Времето денеска: зголемување на облачноста

Алсат-М - 13.04.2018

Во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Попладне и особено на северозапад ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Денеска сончево со температура до 28 степени

Либертас - 13.04.2018

Времето денеска ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум Целзиусови степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Денеска сонце, викендов топло со умерена облачност

+инфо - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Претежно сончево и топло, до 28 степени

Канал5 - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Претежно сончево и топло, температури до 28 степени

А1 On - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Претежно сончево и топло, до 28 степени

Сител - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Денеска температури до 28 Целзиусови степени

Макфакс - 13.04.2018

Денеска, времето претпладне ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека во текот на денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Нестабилно време попладне во северните делови, утре попладне на планините

ТВ21 - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Нестабилно време попладне во северните делови, утре попладне на планините

Либертас - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Нестабилно време попладне во северните делови, утре попладне на планините

Канал5 - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Нестабилно време попладне во северните делови, утре попладне на планините

Сител - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Топол петок со зголемена облачност

Таратур - 13.04.2018

Петочно, во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Попладне и особено на северозапад ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Времето денеска: зголемување на облачноста

Р.С.Европа - 13.04.2018

Во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Попладне и особено на северозапад ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Дожд и грмежи денеска попладне во северните делови од земјата

А1 On - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Викендов сончево и топло со мала облачност, а од понеделник променливо облачно и посвежо

Макфакс - 13.04.2018

Времето утре претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло време со температури до 28 степени

Курир - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Утре сончево и топло, од недела пресврт на времето

Курир - 13.04.2018

Времето утре претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Нестабилно време со дожд и грмежи попладнево во северните делови

Курир - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

УХМР издаде предупредување – подгответе се за невреме

МК News - 13.04.2018

Времето во Македонија денеска претпладне беше претежно сончево. Дневната температура се движеше од 22 до 28 степени Целзиусови. Но, метеоролозите најавуваат голема промена за попладнево. Се очекува зголемување на облачноста, која ќе создаде услови ...

Денеска температури до 28 Целзиусови степени

Точка - 13.04.2018

Денеска времето претпладне ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека во текот на денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Какво време ќе имаме за викендот?

Шеталиште - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево со температура до 28 степени

Мета - 13.04.2018

Времето денеска ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум Целзиусови степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Денес топло со температура до 28 степени

Денар - 13.04.2018

Денеска, времето претпладне ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека во текот на денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Претежно сончево и топло, до 28 степени

Локално - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево со температура со 28 степени

CivilMedia - 13.04.2018

Времето во Македонија претпладне претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Нестабилно време попладне во северните делови, утре попладне на планините

Локално - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Нестабилно време попладне во северните делови, утре попладне на планините

Бриф - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Викендов сончево и топло со мала облачност, а од понеделник променливо облачно и посвежо

Точка - 13.04.2018

Времето утре претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Викенд временска прогноза за Гостивар

Gostivarpress.mk - 07.09.2018

Викендов во Гостивар и околината не очекува променливо време. Денес, петок 5 октомври, беа измерени минимални утрински температури од 9 степени, додека дневните ќе достигнат до 23. Ќе владее претежно сончево време.

Максимумот на африканскиот бран – температурите ќе се искачат дури до околу 30°c

Скопје24 - 13.04.2018

Понатаму Африкаснкиот бран кој ја зафати нашата територија ќе засилува па така утре (сабота) температурите на воздухот ќе бидат уште повисоки и истите ќе бидат дури за околу па и за повеќе од 10 степени повисоки од нормалните за април месец.

Викенд анализа на метеорологот ПОПОСКИ! погледнете што да очекувате

Скопје24 - 13.04.2018

Утре (сабота) како што и претходно објавивме ќе биде МАКСИМУМОТ на овој африкански бран кој ја зафати нашата територија па така температурите на воздухот ќе бидат и НАЈВИСОКИ и истите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 28 степени додека во ...

Времето денеска: Сончево и топло, до 28 степени

Канал 77 - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево и топло време со температури до 28 степени

Пулс24 - 13.04.2018

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени.

Толку од сонцето: УХМР најавува пресврт со времето

Sky - 13.04.2018

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза. Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има претежно во западните делови.

Нестабилно време со дожд и грмежи попладнево во северните делови

Пулс24 - 13.04.2018

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ...

Утре сончево и топло, од недела пресврт на времето

Пулс24 - 13.04.2018

Времето утре претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Претежно сончево и топло, температури до 28 степени

24Инфо - 13.04.2018

Претежно сончево и топло, температури до 28 степени Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од ...

Денеска температури до 28 степени

Кумановски м. - 13.04.2018

loading... Времето денеска претпладне претежно сончево, додека попладне облачноста ќе се зголеми, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Минималните температури ќе се движат од 4 до 8, а максималните ...

Попладне услови за дожд во северните делови од земјава

Кумановски м. - 13.04.2018

loading... Сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во северните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево со температура до 27 степени

24 Вести - 12.04.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната ...

Време, сончево со температура до 27 степени

Алсат-М - 25.10.2019

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време, со слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се спушти до 5 степени, а дневната ќе се искачи до 27 степени целзиусови.

И денеска сончево, температурата до 27 степени

Либертас - 12.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 20 ...

Сончево време со температура до 27 степени

ТВ21 - 12.04.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната ...

Сончево и топло време, од недела наоблачување со услови за дожд

Макфакс - 12.04.2018

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура се движи од 3 до 12, а дневната температура од 20 до 27 степени.

Сончево со температура до 27 степени

+инфо - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

Сончево со температура до 27 степени

Сител - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

Сончево со температура до 27 степени

А1 On - 14.10.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Дневните температури ќе се движат од 18 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени. Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со мала до умерена ...

Сончево со температура до 27 степени

Канал5 - 01.11.2018

Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 18 до 27 степени. Продолжува периодот на умерено облачно и топло време со температури кои и понатаму ќе бидат над просекот ...

Сончево време со температура до 27 степени

Курир - 01.11.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 18 до 27 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и ...

Сончево и топло време, од недела наоблачување со услови за дожд

Точка - 12.04.2018

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура се движи од 3 до 12, а дневната температура од 20 до 27 степени.

Времето денеска: Сончево и топло

Шеталиште - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

Времето претежно сончево, од недела промена

Фактор - 12.04.2018

Времето денес претежно сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура се движи од 3 до 12, а дневната температура од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Сончево време, локално со краткотраен дожд

Мета - 12.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 20 ...

Сончево со температура до 27 степени

Локално - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

Сончево со температура до 27 степени

Денар - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

Сончево со температура до 27 степени

Бриф - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

Временска прогноза за наредните денови

24Инфо - 19.10.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со умерен ...

Времето денеска: Сончево со температура до 27 степени

Канал 77 - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

Сончево време со температура до 27 степени

Пулс24 - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза: Времето носи ново изненадување

Sky - 15.05.2018

Денеска времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Попладне, а особено во вечерните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, на места со поинтензивни процеси во форма на невреме.

Променливо облачно и топло до 25 степени

Алсат-М - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

И денеска топло со температури до 25 степени

МКД - 11.04.2018

Времето денеска во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 19 до 25 Целзиусови степени.

Денеска умерено облачно време со температура до 25 степени

Либертас - 11.04.2018

Времето денеска претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 Целзиусови степени.

Умерено облачно време со температура до 25 степени

ТВ21 - 11.04.2018

Времето денеска во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 Целзиусови степени.

Променливо облачно и топло, викендот дожд

+инфо - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Променливо облачно и топло до 25 степени

Сител - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Топла среда со температури до 25 Целзиусови

Таратур - 11.04.2018

И денес во Македонија ќе имаме генерално пролетни временски услови. Претпладне ќе биде умерено облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 19 до 25 Целзиусови степени.

Променливо облачно и топло до 25 степени

А1 On - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Променливо облачно и топло до 25 степени

Канал5 - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Претпладне умерено облачно, попладне намалување на облачноста

Макфакс - 11.04.2018

Времето претпладне ќе биде умерено до значително облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а максималната од 19 до 25 степени.

Нема уште долго да се радуваме на сонцето – следи драстична промена

Курир - 11.04.2018

Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има во западните делови. Поголемо наоблачување со локален дожд ќе има за време на ...

Променливо облачно и топло време до 25 степени

Курир - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Претпладне умерено облачно, попладне намалување на облачноста

Точка - 11.04.2018

Времето претпладне ќе биде умерено до значително облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а максималната од 19 до 25 степени.

Променливо облачно и топло до 25 степени

Бриф - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Умерено облачно време со температура до 25 степени

Мета - 11.04.2018

Времето денеска претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 Целзиусови степени.

Претпадне умерено облачно, попладне намалување на облачноста

Денар - 11.04.2018

Времето претпладне ќе биде умерено до значително облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а максималната од 19 до 25 степени.

Еве каквo време не очекувa денеска

Шеталиште - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне умерено облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Променливо облачно и топло до 25 степени

Локално - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Сончево и топло до петок - викендов нагла промена на времето

Скопје инфо - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне умерено облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Умерено облачно со слаб југоисточен ветер

CivilMedia - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне умерено облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Променливо облачно и топло време до 25 степени

Пулс24 - 11.04.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Времето денеска: Променливо со темература до 25 степени

Канал 77 - 11.04.2018

Времето претпладне ќе биде умерено до значително облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а максималната од 19 до 25 степени.

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза: Еве што се најавува со времето

Sky - 11.04.2018

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза. Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има во западните делови.

Сончево и топло со температури до 25 степени

Кумановски м. - 11.04.2018

loading... Времето денеска претпладне ќе биде умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од 4 до 11, а максималните од 19 до 25 степени, информираат од ...

Сончево, а утре облачно со слаб дожд

Алсат-М - 10.04.2018

Времето денеска е сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови утре ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Алсат-М - 10.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево со температура до 26 степени

Алсат-М - 10.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 16 до 26 степени. Во Скопје слично време, со темепратура до 24 степени.

Неделава топло со температури до 28 степени

24 Вести - 10.04.2018

Топло време со мала до умерена облачност ќе преовладува во следните денови во поголем дел од Македонија. Услови за изолирана појава на краткокраен дожд ќе има само во западните делови од државата.

Сончево и топло со температури и над 25 степени

МКД - 10.04.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 25 Целзиусови степени, Крива Паланка 22, Маврово 17, Охрид 20, Битола 23, Берово 21, Кавадарци 25, ...

Сончево и топло, температурата до 25 степени

Алсат-М - 10.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб претежно источен ветер. Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 ...

Облачно, со дожд и слаб ветер

Алсат-М - 10.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во југоисточните делови ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево време со температура до 26 степени

Макфакс - 03.05.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 0 до 8, а дневната од 19 до 26 степени, информира УХМР.

Сончево со температура до 26 степени

Канал5 - 27.10.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од минус два до пет, а максималната ќе достигне од 20 до 26 степени.

Сончево со температура до 26 степени

+инфо - 10.04.2018

Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно и потопло време со дневни температури кои речиси насекаде ќе надминуваат дваесет степени. Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Пролетни температури во Скопје

Сител - 10.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 16 до 26 степени. Во Скопје слично време, со темепратура до 24 степени.

Сончево време со температура до 26 степени

ТВ21 - 10.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 16 до 26 степени. Во Скопје слично време, со темепратура до 24 степени.

Денеска сончево време со температура до 26 Целзиусови степени

Либертас - 10.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движеше од 2 до 9 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува меѓу 16 и 26 степени. Во Скопје слично време, со температура до 24 Целзиусови степени.

Неделава топло со температури до 28 степени

Сител - 10.04.2018

Топло време со мала до умерена облачност ќе преовладува во следните денови во поголем дел од Македонија. Услови за изолирана појава на краткокраен дожд ќе има само во западните делови од државата.

Неделава топло со температури до 28 степени

Канал5 - 10.04.2018

Топло време со мала до умерена облачност ќе преовладува во следните денови во поголем дел од Македонија. Услови за изолирана појава на краткокраен дожд ќе има само во западните делови од државата.

Неделава топло со температури до 28 степени

А1 On - 10.04.2018

Топло време со мала до умерена облачност ќе преовладува во следните денови во поголем дел од Македонија. Услови за изолирана појава на краткокраен дожд ќе има само во западните делови од државата.

Пролетно „расположен“ вторник

Таратур - 10.04.2018

Во Македонија времето и денес, вторник, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 25 Целзиусови степени, Крива Паланка 22, Маврово 17, Охрид 20, Битола 23, Берово 21, ...

До петок сончево време до 28 степени, од викендов големо наоблачување и дожд

Курир - 10.04.2018

Топло време со мала до умерена облачност ќе преовладува во следните денови во поголем дел од Македонија. Услови за изолирана појава на краткокраен дожд ќе има само во западните делови од државата.

Сончево и топло време, во Битола денеска до 23 степени

Шеталиште - 10.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневна од 16 до 26 степени. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 25 Целзиусови степени, Крива Паланка ...

Сончево со температура до 26 степени

Денар - 04.10.2018

Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од 6 до 15, а максималните од 19 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ...

Сончево време со температура до 26 Целзиусови степени

Мета - 10.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движеше од 2 до 9 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува меѓу 16 и 26 степени. Во Скопје слично време, со температура до 24 Целзиусови степени.

Сончево со температура до 26 степени

Слободен Печат - 27.10.2018

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од еден до 24 степени. Времето денеска ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност.

Сончево време со температура до 26 степени

Точка - 03.05.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 0 до 8, а дневната од 19 до 26 степени, информира УХМР.

Температурата денес до 25 степени Целзиусови, наредните денови уште потопло

Фактор - 10.04.2018

Денес(10.04.2018) нѐ очекува претежно сончево време со слаба до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Максималните дневни температури во Скопје ќе бидат до 25 Целзиусови степени, Крива Паланка 22, Маврово 17, Охрид 20, Битола 23, Берово 21, ...

Сончево време со температура до 26 степена

Sky - 10.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервал од 19 до 26 степена.

Времето денеска сончево: Температурите ќе се искачат до 26 степени

еМагазин - 10.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 16 до 26 степени. Во Скопје слично време, со темепратура до 24 степени.

Времето денеска: Сончево со температура до 26 степени

Канал 77 - 10.04.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 16 до 26 степени. Во Скопје слично време, со темепратура до 24 степени.

До петок сончево време до 28 степени, од викендов големо наоблачување и дожд

Пулс24 - 10.04.2018

Топло време со мала до умерена облачност ќе преовладува во следните денови во поголем дел од Македонија. Услови за изолирана појава на краткокраен дожд ќе има само во западните делови од државата.

Сончево и топло време, попладне локален дожд

Фокус - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево со умерена облачност и зголемени дневни температури

МКД - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Време: Сончево со умерена облачност, попладне дожд

24 Вести - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Метеоролозите најавуваат сончева недела и температури над 20 степени

Макфакс - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека попладне ќе има зголемување на облачноста, со услови за слаб локален дожд во западните планински предели.

Сончево и топло, попладне локално дожд

+инфо - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

А1 On - 02.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, дневната од 26 до 32 степена.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Канал5 - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

ТВ21 - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево и топло, попладне локално дожд

Либертас - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Попладне зголемување на облачноста и услови за локален дожд

А1 On - 09.04.2018

Попладне се очекува преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Како што соопшти УХМР, ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 26 степени.

Сончево со температура до 26 степени

А1 On - 27.10.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од минус два до пет, а максималната ќе достигне од 20 до 26 степени.

УХРМ: Од утре следува период на сончево и потопло време

Макфакс - 09.04.2018

Времето денеска до крајот на денот ќе биде топло, со мала до умерена локална облачност, информира УХРМ. Во западните делови ќе биде умерено до значително облачно, во вечерните часови со услови за изолирана појава на краткотраен дожд во планинските ...

Од утре сончево и топло со температури до 26 степени

+инфо - 09.04.2018

Времето до крајот на денот ќе биде топло, со мала до умерена локална облачност, информира УХРМ. Во западните делови ќе биде умерено до значително облачно, во вечерните часови со услови за изолирана појава на краткотраен дожд во планинските предели.

Пролетта во полн ек: Високи температури во деновите пред нас- УХМР со прогноза за цела недела

Курир - 09.04.2018

Како што информира УХМР, утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 18 до 25 степени. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб ...

Времето утре: Сончево со мала локална облачност

Бриф - 09.04.2018

Времето утре во Македонија ќе биде ќе биде сончево со мала умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели.

Сончево со умерена локална облачност и температура до 24 степени

CivilMedia - 09.04.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели.

ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Временската прогноза која не чека деновиве ќе биде ваква

Фактор - 09.04.2018

Вчерашниот ден помина во релативно топло и сончево време со умерен ветер во поедини делови од земјава. Топло и претежно стабилно време ќе преовладува и денеска со дневни температури околу 20 степени целзиусови.

Метеоролозите најавуваат сончева недела и температури над 20 степени

Скопје инфо - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека попладне ќе има зголемување на облачноста, со услови за слаб локален дожд во западните планински предели.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Стандард - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Денар - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Сончево утро со попладневен дожд

Независен - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Попладне зголемување на облачноста и услови за локален дожд

Локално - 09.04.2018

Попладне се очекува преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Како што соопшти УХМР, ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 26 степени.

Попладне зголемување на облачноста и услови за локален дожд

Слободен Печат - 09.04.2018

Попладне се очекува преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Како што соопшти УХМР, ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 26 степени.

Времето денес претежно сончево, во втората половина на денот се очекува промена

Фактор - 09.04.2018

Времето денеска во Македонија претежно сончево, со повремена облачност на одредени места. Но, УХМР објави нови информации според кои треба да очекуваме нова промена. Имено, попладне се очекува преодно зголемување на облачноста со услови за слаб ...

Времето утре: Сончево со мала до умерена локална облачност

Бриф - 09.04.2018

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневна од 16 до 26 степени. Во Скопје слично време, со темепратура до 24 степени.

Сончево со температура до 26 степени

Локално - 27.10.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од минус два до пет, а максималната ќе достигне од 20 до 26 степени.

УХМР со прогноза за времето идната недела

Фактор - 09.04.2018

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 19 до 26 степена.

УХРМ: Од утре следува период на сончево и потопло време

Точка - 09.04.2018

Времето денеска до крајот на денот ќе биде топло, со мала до умерена локална облачност, информира УХРМ. Во западните делови ќе биде умерено до значително облачно, во вечерните часови со услови за изолирана појава на краткотраен дожд во планинските ...

Нека не ве лаже сонцето: Следува невреме,а потоа нов пресврт со времето

Sky - 09.04.2018

Денеска во попладневните часови ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Потоа ќе преовладува претежно стабилно и потопло време со дневни температури кои речиси насекаде ќе надминуваат ...

Високи температури во деновите пред нас

Пулс24 - 09.04.2018

Како што информира УХМР, утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 18 до 25 степени. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб ...

УХРМ со вонредна временска прогноза – попладнево драматична промена на времето

Sky - 09.04.2018

Попладне се очекува преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Како што соопшти УХМР, ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 26 степени.

УХМР најавува голема промена на времето: Следуваат жешки денови

Sky - 09.04.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека попладне ќе има зголемување на облачноста, со услови за слаб локален дожд во западните планински предели.