TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костелиќ: Немам неизлечива болест и очекувам брзо враќање

Утрински - 07.11.2003

Најдобрата светска скијачка негира за пауза од 18 месеци Најдобрата светска скијачка, Јаница Костелиќ, реагираше на написите според кои ќе мора дури 18 месеци да отсуствува од скијачките патеки. Потврдено е дека има проблеми со тироидната жлезда, но Јаница смета дека нема причина за загриженост и ...

Костелиќ: Срцето ми чука побрзо, но не умирам

Дневник - 07.11.2003

СКИЈАЊЕ - ПО ОТКРИВАЊЕТО НА БОЛЕСТА НА ТИРОИДНАТА ЖЛЕЗДА Не ми е пријатно кога по улица сите ме загледуваат - изјави Јаница Јаница Костелиќ, светската скијачка шампионка, истакна дека и покрај проблемите што ги има со тироидната жлезда, сигурно ќе може да ја продолжи кариерата.

Јаница Костелиќ има проблеми со штитната жлезда

Дневник - 06.11.2003

СКИЈАЊЕ - ПО ЧЕТИРИТЕ ОПЕРАЦИИ Светската шампионка во алпско скијање, Јаница Костелиќ, има сериозни здравствени проблеми со штитната жлезда, соопштија вчера хрватските медиуми. Според директорот на Хрватската скијачка репрезентација, Жељко Шуќур, засега не се знае дали таа ќе може да се врати на ...

Костелиќ ќе паузира од 12 до 18 месеци

Утрински - 06.11.2003

Поради влошената состојба на тироидната жлезда на најдобрата светска скијачка Најдобрата светска скијачка, Јаница Костелиќ има здравествени проблеми со тироидната жлезда и не е познато кога ќе се врати на скијачките терени, изјави директорот на хрватската репрезентација, Ведран Павлек.