TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време: Облачно и нестабилно

Press24 - 12.06.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Се очекува умерен ветер од северозападен правец.

Променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Нетпрес - 12.06.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Се очекува умерен ветер од северозападен правец.

Времето променливо облачно со дожд

+инфо - 12.06.2011

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Се очекува умерен ветер од северозападен правец.

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Sky - 12.06.2011

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови од ...

Пороен дожд и грмежи

eReporter - 12.06.2011

Променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови, се очекува денеска во Македонија Се очекува умерен ветер од северозападен правец.

Времето денеска, претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Нетпрес - 11.06.2011

Времето денеска во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне се очекува да биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи посебно во западните делови.

Време: Облачно со локален дожд

Press24 - 11.06.2011

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Времето денеска со сонце, облаци и со дожд

+инфо - 11.06.2011

Времето претпладнево ќе биде сончево со умерена локална облачност, додека попладне нé очекува време наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со дожд и грмотевици

Точка - 11.06.2011

Според прогнозата на метеоролозите денеска не очекува сончево време со умерена облачност. Попладне нестабилно со локален краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Времето денес сончево со мала до умерена облачност

Нетпрес - 10.06.2011

Времето денес во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови се очекува локално да има краткотраен дожд и ретка појава на грмежи, особено во јужните и западните ...

Времето нестабилно

+инфо - 10.06.2011

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Во одредени региони ќе има појава на нестабилност со дожд и поретка појава на грмежи.

Време: Променливо облачно со температура до 28 степени

Курир - 10.06.2011

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Локално ќе има појава на нестабилност со дожд и поретка појава на грмежи.

Променливо облачно со грмотевици и дожд

А1 - 09.06.2011

За претстојниот продолжен викенд, метеоролозите предвидуваат променливо време со сончеви периоди во текот на денот и дождливи периоди во текот на попладневните часови .

Временска прогноза - Променливо облачно со дожд и грмежи попладне

Inpress - 09.06.2011

Скопје, 9. јуни 2011 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има и услови за појава на краткотрајно невреме со град.

Време: Променливо облачно

Press24 - 09.06.2011

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Локално ќе има појава на нестабилност со дожд и поретка појава на грмежи.

Променливо облачно со грмотевици и дожд

Алфа - 09.06.2011

За претстојниот продолжен викенд, метеоролозите предвидуваат променливо време со сончеви периоди во текот на денот и дождливи периоди во текот на попладневните часови.

Денес променливо нестабилно време

Кирилица - 09.06.2011

Времето во Македонија претпладне ќе биде облачно, а нестабилноста локално ќе се развива со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер Попладне се очекува изолирана појава на невреме со интензивен дожд и ...

Времето денеска нестабилно со услови за невреме

Р.С.Европа - 09.06.2011

Времето во Македонија претпладне ќе биде облачно, а локално нестабилноста ќе се развива со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер.

Времето претпладне облачно, попладне пороен дожд,грмежи и силен ветер

Нетпрес - 09.06.2011

Времето во Македонија претпладне ќе биде облачно, а нестабилноста локално ќе се развива со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер.

Сончево време со мала облачност, попладне нестабилно со дожд

Точка - 09.06.2011

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност. Попладне нестабилно време со локални врнежи, умерен до северен ветер и можност за град. Температурата ќе се движи од 22 до 31 степен.

Променливо облачно и нестабилно

Sky - 09.06.2011

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално ќе има услови за појава на невреме со интензивен пороен дожд и ...

Променливо облачно со грмотевици и дожд

Точка - 09.06.2011

За претстојниот продолжен викенд, метеоролозите предвидуваат променливо време со сончеви периоди во текот на денот и дождливи периоди во текот на попладневните часови.

Денес топло и нестабилно со температура до 32 степени

Кирилица - 08.06.2011

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално ќе има услови за интензивен пороен дожд со појава ...

Денеска топло- од петок заладување

Press24 - 08.06.2011

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално ќе има услови за интензивен пороен дожд со појава ...

Времето и натаму нестабилно

Р.С.Европа - 08.06.2011

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално ќе има услови за интензивен пороен дожд со појава ...

Времето ќе нé дрибла и денеска

+инфо - 08.06.2011

Времето претпладнево во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во одредени региони ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, со услови за интензивен пороен дожд, а ќе има ...

Претпладне сонце, попладне дожд и температура до 32 степени

Нетпрес - 08.06.2011

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално ќе има услови за интензивен пороен дожд со појава ...

Сончево со мала облачност, попладне нестабилно со локален дожд

Точка - 08.06.2011

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност. Попладне нестабилно со локални врнежи, умерен до засилен ветер и можност за град. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степени.

Дожд и температура до 32 степени

Вечер Прес - 08.06.2011

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално ќе има услови за ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд со температура до 32 степени

Нетпрес - 07.06.2011

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи особено во западните и јужните делови на земјата.

Временска прогноза-сончево со појава на дожд

Р.С.Европа - 07.06.2011

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи особено во западните и јужните делови.

Нестабилно време

Сител - 06.06.2011

Под влијание на нестабилна воздушна маса од Медитеранот, и во текот на оваа недела ќе се задржи нестабилно време. Во претпладневните часови ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има развој на ...

Пороен дожд, град и силен ветер ја очекуваат Македонија неделава

Нетпрес - 06.06.2011

Под влијание на нестабилна воздушна маса од Медитеранот, и во текот на оваа недела ќе се задржи нестабилно време. Во претпладневните часови ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има развој на ...

Задржување на нестабилното време

Курир - 06.06.2011

И во текот на оваа недела ќе се задржи нестабилно време, како резултат на влијанието на нестабилна воздушна маса од Медитеранот.

Нестабилно време и оваа недела

Press24 - 06.06.2011

И во текот на оваа недела ќе се задржи нестабилно време, како резултат на влијанието на нестабилна воздушна маса од ...

Нестабилно време

МРТ - 06.06.2011

Под влијание на нестабилна воздушна маса од Медитеранот, и во текот на оваа недела ќе се задржи нестабилно време. Во претпладневните часови ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има развој на ...

Сончево и топло време, попладне дожд

Точка - 06.06.2011

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град.