TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

15 лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

Телма - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Осум лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

24 Вести - 26.11.2015

Најмалку осум лица загинаа во пад на хеликоптер Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир, додека 17 преживеаја, соопштија локалните власти. - Во хеликоптерот се наоѓаа 22 патници и тројца членови на екипажот.

Петнаесет лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

Утрински - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

15 загинати при пад на руски хеликоптер во Сибир

Канал5 - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на краснојарската покраина во источен Сибир се искачи 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега. Во хеликоптерот се наоѓаа вкупно 25 лица, од кои 22 патници и ...

Падна хеликоптер во Сибир, 15 мртви во смрзнатата река

Дневник - 26.11.2015

Најмалку 15 лица загинаа при пад на хеликоптерот „МИ-8“ на подрачјето на Kраснојарската Покраина, на истокот на Сибир. Хеликоптерот на компанијата „Турукан“ превезувал вкупно 26 луѓе, а паднал во замрзнатата река Јанисеј и при падот бил целосно ...

Осум лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

Сител - 26.11.2015

Најмалку осум лица загинаа во пад на хеликоптер Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир, додека 17 преживеаја, соопштија локалните власти. - Во хеликоптерот се наоѓаа 22 патници и тројца членови на екипажот.

Петнаесет лица загинаа во падот на хеликоптерот во Сибир

А1 On - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Осуммина загинати во пад на хеликоптер во Сибир

Курир - 26.11.2015

Најмалку 8 лица загинаа во пад на хеликоптер Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир, додека 17 преживеаја, соопштија локалните власти. - Во хеликоптерот се наоѓаа 22 патници и тројца членови на екипажот.

РАСТЕ ЦРНИОТ БИЛАНС: При падот на хелихоптерот во Сибир загинаа 15 лица (ВИДЕО)

Телеграф - 26.11.2015

Во хеликоптерот се наоѓаа вкупно 25 лица, од кои 22 патници и тројца членови на екипажот. Според прелиминарните податоци загинале 15 лица, а десет се на интензивна нега, изјави портпаролката на локалниот државен обвинител, Оксана Горбунова Билансот ...

Расте бројот на жртви по падот на хеликоптер во Сибир

Курир - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Петнаесет загинати во падот на хеликоптерот во Сибир

Нетпрес - 26.11.2015

Бројот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека 10 се наоѓаат во болница на интензивна нега. – Во хеликоптерот се наоѓаа вкупно 25 лица, од кои 22 патници и тројца ...

Се сруши руски хеликоптер - 15 загинати

Press24 - 26.11.2015

Најмалку 15 лица загинале, додека 10 се повредени, кога хеликпотер Ми-8 се урна на подрачјето на Краснојарската покраина на истокот од Сибир, соопштија локалните власти. Во хеликоптерот се наоѓале вкупно 25 лица, од кои 22 патници и три члена на ...

Падна хелокоптер во Сибир, осум лица загина

Нетпрес - 26.11.2015

Најмалку осум лица загинаа во пад на хеликоптер Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир, додека 17 преживеаја, соопштија локалните власти. Во хеликоптерот се наоѓаа 22 патници и тројца членови на екипажот.

Се урна руски хеликоптер во Сибир, 11 загинати

Макфакс - 26.11.2015

Транспортен хеликоптер Ми-8 се урна во четврток во западен Сибир, при што 11 луѓе загинаа, а седум се повредени. Хеликоптерот со 22 патника и четворица членови на екипажот се урна десет километри од селото Игарк, рече Оксана Горбунова, портпаролка ...

(ВИДЕО) НОВА ТРАГЕДИЈА ВО СИБИР: Падна хиликоптер МИ-8, 12 загинати

Репортер - 26.11.2015

Најмалку 12 луѓе загинаа по падот на хеликоптерот Ми – 8 на подрачјерто на Краснојарска поикраина на истокот на Сибир, соопштија денес локалните власти. Во хеликоптерот имало вкупно 25 луѓе, од кои 22 патници и три членови на екипажот.

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО СИБИР: Урнат хеликоптер „ми-8“, најмалку 12 загинати (ВИДЕО)

Телеграф - 26.11.2015

Најмалку 12 лица загинаа, а 13 се повредени во падот на хеликоптерот „ми-8“ во подрачјето на Краснојарск во источен Сибир, соопштуваат локалните власти, пренесуваат светските новински агенции Во хеликоптер „ми-8“, кој се урна во подрачјето на ...

Осум лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

А1 On - 26.11.2015

Најмалку осум лица загинаа во пад на хеликоптер Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир, додека 17 преживеаја, соопштија локалните власти. – Во хеликоптерот се наоѓаа 22 патници и тројца членови на екипажот.

На 15 се искачи бројката на загинати во уривањето на рускиот хеликоптер

+инфо - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, соопштија денеска локалните власти.

Сибир: 15 жртви во хеликоптерска несреќа

МРТ - 26.11.2015

Во хеликоптерот се наоѓале 22 патника и три члена на екипажот. Леталото паднало на тешко пристапен терен, а трупот му е речиси целосно уништен... Најмалку 15 луѓе загинаа во пад на хеликоптер МИ-8 во областа на Краснојарската област на истокот на ...

Во Сибир се урна хеликоптер Ми-8

Руска реч - 26.11.2015

Хеликоптерот Ми-8 во кој, според првичните податоци, се наоѓале 25 луѓе, се урна во Туруханскиот реон во Краснојарскиот ...

Петнаесет лица загинаа во падот на хеликоптерот во Сибир

Сител - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Се урна руски хеликоптер во Сибир, 11 загинати

+инфо - 26.11.2015

Транспортен хеликоптер Ми-8 се урна во четврток во западен Сибир, при што 11 луѓе загинаа, а седум се повредени. Хеликоптерот со 22 патника и четворица членови на екипажот се урна десет километри од селото Игарк, рече Оксана Горбунова, портпаролка ...

Петнаесет лица загинаа во падот на хеликоптерот во Сибир

Денешен - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Петнаесет лица загинаа во падот на хеликоптерот во Сибир

Канал 77 - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, а десет се наоѓаат во болница на интензивна нега – сооппштија денеска локалните власти.

15 загинати во хеликоптерска несреќа во Сибир, 10 преживеале

Локално - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

15 загинати во хеликоптерска несреќа во Сибир, 10 преживеале

МК News - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Осум лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

Тера - 26.11.2015

Најмалку осум лица загинаа во пад на хеликоптер Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир, додека 17 преживеаја, соопштија локалните власти. – Во хеликоптерот се наоѓаа 22 патници и тројца членови на екипажот.

Падна хеликоптер во Сибир, 15 мртви!

Фактор - 26.11.2015

Најмалку 15 лица загинале, додека 10 се повредени, кога хеликпотер Ми-8 се урна на подрачјето на Краснојарската покраина на истокот од Сибир, соопштија локалните власти. Во хеликоптерот се наоѓале вкупно 25 лица, од кои 22 патници и три члена на ...

(ВИДЕО) Ексклузивно ВИДЕО: Спасување на преживеаните од рускиот Ми-8 кој падна во Сибир!

Фактор - 26.11.2015

Првото видео од местото каде што се урна транспортниот хеликоптер „Ми-87“ го објави „Lifenews.ru“. Инцидентот се случи пред неколку часа на подрачјето на Краснојарската покраина на истокот од Сибир.

Се урна руски хеликоптер. Загинаа најмалку 15 лица!

Пулс24 - 26.11.2015

Најмалку 15 лица загинале, додека 10 се повредени, кога хеликпотер МИ-8 се урна на подрачјето на Краснојарската покраина на истокот од Сибир, соопштија локалните власти. Во хеликоптерот се наоѓале вкупно 25 лица, од кои 22 патници и три члена на ...

Осум лица загинаа во пад на хеликоптер во Сибир

Република - 26.11.2015

Најмалку осум лица загинаа во пад на хеликоптер Ми­8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир, додека 17 преживеаја, соопштија локалните власти. ­ Во хеликоптерот се наоѓаа 22 патници и тројца членови на екипажот.

Расте бројот на жртви по падот на хеликоптерот во Сибир

Република - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Петнаесет загинати при пад на хеликоптер во Сибир

Пулс24 - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Петнаесет лица загинаа во падот на хеликоптерот во Сибир

Lider - 26.11.2015

Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните власти.

Дест лица загинаа при пад на хелихоптер во Русија

365 - 26.11.2015

10 лица загинаа, 15 се повредени при пад на хеликоптер во Русија. Меѓу загинатите се тројцата членови на екипажот и патниците. Хеликоптерот Ми-8 на компанијата “Турухан” претрпе несреќа на во близина на аеродромот во градот ...

Петнаесет лица загинаа во падот на хеликоптерот во Сибир

Идивиди - 26.11.2015

Москва, 26 ноември 2015 (МИА) - Билансот на загинатите во падот на хеликоптерот Ми-8 на подрачјето на Краснојарската покраина во источен Сибир достигна 15 лица, додека десет се наоѓаат во болница на интензивна нега, сооппштија денеска локалните ...