TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само на 5 ноември ,,Матрикс 3" заработи 43 милиони долари

Утрински - 08.11.2003

,,Матрикс: Револуции" од недела во кино ,,Милениум" Од недела големиот светски хит "Матрикс: револуции" на браќата Лари и Енди Вачовски ќе се прикажува во кино "Милениум". Овој исклучителен научнофантастичен филм својата светска премиера кај нас ја имаше во Скопје во Универзалната сала, каде што се ...

Од недела "Матрикс" во "Милениум"

Вест - 07.11.2003

Научно-фантастичниот филм "Матрикс" тројка од недела ќе почне да се прикажува во киното "Милениум". На светската премиера завчера што се случи во Универзалката во Скопје, на "Матрикс" вриеше публика, бидејќи како и претходните две верзии на овој филм на браќата Вашовски е култен за сајбер ...

"Матрикс 3" беше испратен со аплауз

Утрински - 07.11.2003

Гламурозна вечерна премиера на „Матрикс: револуции" Завчера во 20,30 во Универзалната сала во Скопје се одржа свечената премиера на научнофантастичниот спектакл "Матрикс револушн" во присуство на претставници на дипломатскиот кор, како и на политичката и културна елита во земјава.

Матриксот е рефлексија на човечката слабост

Утрински - 07.11.2003

Рецензија Сунчица Уневска Ако првиот филм насловен само "Матрикс" беше рафинирана борба на свеста и на потсвеста, ако "Матрикс" беше мистериозен и провокативен во борбата на човекот да ја задржи контролата над сопствениот живот, се разбира, ако воопшто ја има, тогаш "Матрикс рилоудид" и "Матрикс ...

СКОПЈЕ СО ЦЕЛИОТ СВЕТ ГО ГЛЕДАШЕ "МАТРИКС 3"

Утрински - 06.11.2003

Светската премиера на "Матрикс: револуции" се одржа вЧера во 15 Часот во Универзалната сала Сунчица Уневска На светската премиера на "Матрикс 3", што се одржа вчера во 15 часот во Универзалната сала во Скопје, беа дојдени посетители од цела Македонија.

Во Скопје третото продолжение на „Матрикс“

А1 - 05.11.2003

Светска премиера на третото продолжение на филмот Матрикс. Скопје денеска им се придружи на Москава, Лос Анџелес, Њу Јорк, Лондон, Токио и на уште 50- тина градови во светотот каде истовремено, без оглед на временската зона, се прикажува филмот „Матрикс“ револуции.

Со премиерата на "Матрикс" и Скопје во кино метрополите

Вест - 05.11.2003

ДЕНЕСКА ВО УНИВЕРЗАЛНА За премиерата набавени посено платно што во моментов е најголемо на Баалканот, посебен проектор , а репродукцијата на звукот ќе се слуша низ осум канали со моќност преку 20.000 вати Со денешната проекција (15 ч.

Проекција на "Матрикс" на најголемото платно на Балканот

Утрински - 04.11.2003

Скопје се вклучува во светската премиера на „Матрикс: Револуции" Сунчица Уневска Утре во 15 часот во Универзалната сала во Скопје ќе се одржи премиерата на "Матрикс: Револуции" која воедно е и светска премиера бидејќи се одржува во исто време низ целиот свет.

Светска премиера на "Матрикс 3" и во Скопје

Дневник - 04.11.2003

УТРЕ СПЕКТАКЛ ВО "УНИВЕРЗАЛНАТА САЛА" Првата проекција во нашата земја се случува истовремено со премиерите во светот На платно со димензии 13 на 8 метри и со најсовремена сараунд-опрема за кино утре во 15 часот првпат во Македонија ќе биде прикажан светскиот мегахит "Матрица-револуции", односно ...

И во Скопје светска премиера на "Матрикс:Револуции"

Вест - 03.11.2003

В СРЕДА ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА Во светското премиерно прикажување на третото продолжение на хит филмот "Матрикс", насловено "Матрикс:Револуции" се приклучува и Скопје. В среда (15 ч.) филмот ќе биде прикажан во Универзална сала истовремено кога ќе има проекции во кино салите во Њујорк, Лондон, Париз, ...