TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бејл не оди во Англија останува во Мадрид

Спортклуб - 17.06.2018

Играчот на европскиот првак Герет Бејл го откажал можниот трансфер во Манчестер Јунајтед бидејќи сака да се докаже кај новиот тренер на Реал Мадрид Хулен Лопетеги пренесува „Дејли стар“. 28-годишниот репрезентативец на Велс веднаш по финалето од ...

Реал Мадрид има нов напаѓач – минатата сезона постигна 24 гола!

Спортски - 17.06.2018

Самиот фудбалер потврди дека од наредната сезона ќе биде член на Реал Мадрид. Раул Де Томас од наредната сезона ќе биде на располгање на Хуан Лопетеги. Овој 23 годишен фудбалер минатата сезона ја помина на позајмица во Рајо Ваљекано, а сега самиот ...

Навас може да ги пакува куферите, Реал Мадрид најде голман во Англија

СуперСпорт - 17.06.2018

Реал мадрид понуди 35 милиони фунти на Челси за Тибо Куртоа, но „сините“ ја одбија понудата. „Кралевите“ имаат неколку желби, а прва е Алисон Бекер, но Реал и Рома не можат да се договорат, а како најнова идеја на новиот тренер Хулен Лопетеги е ...

„Кралевите“ ја одредија цената – Кој го сака Бејл, треба да плати 150 милиони евра

Екипа - 17.06.2018

Велшкиот интернационалец Герет Бејл ја разгледува можноста за заминување од „Сантијаго Бернабеу“ ова лето, со оглед дека немаше доволна минутажа во составот минатата сезона. Се мачеше и со повреди, но во финалето на Лигата на шампионите постигна два ...

Реал во новата сезона со нов напаѓач, а неговата порака ги воодушеви сите во Мадрид

Sport M - 17.06.2018

Раул Де Томас се враќа од позајмица и ќе биде на располагање на тренерот на Реал Мадрид, Жулиан Лопетеги во наредната сезона. Де Томас минатата сезона играше на позајмица во Рајо Ваљекано, но после добрите игри доби повик да се врати во Реал.

Доказ за моќта на Шпанија: Може да сменат и „сто“ тренери, ама играта не се менува (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.06.2018

Шпанија и Португалија во пиринејската пресметка на стартот на СП во Русија одиграа волшебен меч со шест бола, по кој двете селекции, фаворити да ја минат групата освоија по еден бод, а овој меч беше деби за новиот селектор Фернандо Иеро.

Бејл останува во Реал

Стандард - 16.06.2018

Велшката фудбалска ѕвезда Герет Бејл има намера да остане во Реал Мадрид. 28-годишното крило ја донело одлуката по заминувањето на Зинедин Зидан и назначувањето на Хулен Лопетеги за тренер на „белите“, тврди ESPN.

Бејл решен да си замине и по разговорот со Лопетеги

Екипа - 16.06.2018

Герет Бејл е решен да си замине од Реал Мадрид и по разговорот што во текот на вчерашниот ден го водел со Хулен Лопетеги. Новиот тренер го контактирал велшкиот ас, со цел да го убеди да го промени својот став и решеноста што Бејл ја покажа по ...

(Не)очекувано: Герет Бејл донел одлука каде ќе игра во новата сезона!

Sport 1 - 16.06.2018

Велшката ѕвезда Герет Бејл донел конечна одлука каде ќе игра во следната сезона, откако повеќе од шест месеци светските медиуми постојано го преселуваа од таборот на европскиот првак Реал Мадрид.

Рамос: Овде е како на погреб

SportMedia - 15.06.2018

Капитенот на „црвената фурија“ не криеше дека атмосферата во екипата е на НУЛА Првото дерби на Светското првенство во Русија ќе се игра вечерва и тоа меѓу соседите, Шпанија и Португалија. Двете земји од Пиринејскиот полуостров одлично се познаваат, ...

Чави: Заминувањето на Лопетеги ќе остави белег, но тоа Шпанија може да го надмине

Екипа - 15.06.2018

Шпанија вечерва го стартува Мундијалот во Русија, а прв противник на „црвената фурија“ ќе биде актуелниот европски првак Португалија со Кристијано Роналдо. Но, се чини дека најголем противник на Шпанците во моментов е лошата атмосфера по ...

Шпанецот брзо го промени мислењето: Лопетеги мораше да одговори и на едно непријатно прашање на промоцијата на ...

Дерби - 15.06.2018

Хулен Лопетеги во експресно краток временски интервал се врати од Русија и во текот на вчрашниот ден беше претставен како нов тренер на Реал Мадрид во свечената сала на „Сантијаго Бернабеу“, промоција која пристигна само еден ден откако доживеа ...

Се огласи и државата: Министерот се произнесе за случајот Лопетеги

Спортклуб - 15.06.2018

Хулен Лопетеги веќе е минато за фудбалската репрезентација на Шпанија откако беше сменет на ден пред почетокот на Светското првенство. Причината е што беше објавено дека ќе го презеде тимот на Реал Мадри.

BET-IBC совети за обложување: Португалија ќе се обиде да го искористи хаосот во Шпанија

24Фудбал - 15.06.2018

„Фуријата“ пристигна во Русија како еден од фаворитите, но настана хаос во репрезентацијата откако селекторот Хулен Лопетеги доби отказ на 24 часа пред почетокот на СП Агентот за големи облози во Азија и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да ...

Информацијата која Шпанија не успеа да ја сокрие – Пике спречил голем хаос на состанок за Лопетеги!

Спортклуб - 15.06.2018

Шпанците доживејаа потрес пред почетокот на СП, кога на ден пред официјалното стартување на турнирот, им го заменија тренерот, односно Лопетеги поради задкулисни игри, доби отказ. На негово место дојде Фернандо Јеро, познатиот шпански играч и ...

Лопетеги им испрати порака на Јеро и шпанските фудбалери непосредно пред првиот меч на СП (Фото)

Дерби - 15.06.2018

Хулен Лопетеги ги обиколи шпанските медиуми во изминативе два дена и буквално стана топ тема во домашната јавност поради неверојатниот сплет на околности, па во рок од само 48 часа, доби позитивен, но и негативен публицитет.

Флорентино со остри зборови за одлуката на федерацијата да го отпушти Лопетеги

Дерби - 15.06.2018

Денешната официјална промоција на Хулен Лопетеги како нов тренер на Реал Мадрид беше можност за обраќање на веќе бившиот шпански селектор, но и првиот човек на клубот, Флорентино Перез. Ако Лопетеги се концентрираше на емоциите и одговорноста која ...

Рамос: Ова повеќе личи на погреб!

Вечер Прес - 15.06.2018

Програмата од вториот ден на Светското првенство ќе биде затворена со големото дерби меѓу Шпанија и Португалија, натпревар пред кој сега најголемите ѕвезди на двете селекции полека ги даваат првите импресии во пресрет на тоа што денеска ќе го ...

Ова е најсреќниот ден во мојот живот

Вечер Прес - 15.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги, денеска беше официјално претставен пред медиумите на „Сантијаго Бернабеу“, при што изјави дека ова е „најсреќниот ден“ во неговиот живот. Педест и едногодишниот Лопетеги досега беше селектор на ...

Рамос: Што е ова, погреб или мундијал…

iPortal - 15.06.2018

Атмосферата во шпанскиот национален тим дефинитивно е нарушена по отказот што вчера му беше врачен на селекторот Хулен Лопетеги. Капитенот Серхио Рамос на денешната прес-конференција потврди дека тимскиот дух не е на посакуваното ниво, но и посочи ...

СП 2018: Хаос во кампот на Шпанија: Пике ги разделувал капитенот и претседателот

Република - 15.06.2018

Селекцијата на Шпанија утре со почеток од 20:00 часот со натпреварот против Португалија ќе го започнува настапот на Мундијалот. Но „фуријата“ во пресрет на овој меч се соочува со низа проблеми, а сето тоа предизвикани од промената на селекторот ...

Реал го промовираше Лопетеги: Ова е најсреќниот ден во мојот живот

Канал5 - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги, денеска беше официјално претставен пред медиумите на „Сантијаго Бернабеу“, при што изјави дека ова е „најсреќниот ден“ во неговиот живот. Педест и едногодишниот Лопетеги досега беше селектор на ...

СП 2018: Рамос го нападнал Рубиалес поради отпуштањето на Лопетеги

Канал5 - 14.06.2018

Капитенот на Шпанија, Серхио Рамос и претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Луис Рубиалес биле многу блиску до тепачка, пишуваат медиумите во Шпанија. Двајцата се судриле во базата на тимот во Русија во врска со одлуката на шефот да го ...

Шпанските медиуми по скандалот во Русија: Најлошите 19 часа во историјата на репрезентацијата

Кајгана - 14.06.2018

Шпанската репрезентација вчера го преживеа еден од најголемите скандали во историјата на Светските првенства. На само 48 часа пред почетокот на нивниот прв натпревар на Мундијалот, федерацијата го отпушти селекторот Лопетеги и на негово место го ...

Рамос го нападнал Рубиалес поради отпуштањето на Лопетеги

Sport M - 14.06.2018

Капитенот на Шпанија, Серхио Рамос и претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Луис Рубиалес биле многу блиску до тепачка, пишуваат медиумите во Шпанија. Двајцата се судриле во базата на тимот во Русија во врска со одлуката на шефот да го ...

Матео Ковачиќ ни даде добра причина да навиваме за Хрватска

Оff.net - 14.06.2018

Реал ѝ го украде на Шпанија селекторот Лопетеги а во меѓувреме фудбалерите на „кралскиот клуб“ даваа кратки пораки зошто би требале да навиваме за нивната ...

Лопетеги ќе потроши 100 милиони евра за својот омилен играч

Sport 1 - 14.06.2018

Реал Мадрид е подготвен да плати дури 100 милиони евра за Давид де Хеа, кој веќе неколку години е желба на „кралевите“, а конечно ќе биде исполнета по доаѓањето на Хулен Лопетеги на тренерското место.

Еуфорија во Мадрид: Познато е кога Реал ќе го претстави Лопетеги

Спортклуб - 14.06.2018

Актуелниот европски првак ја заврши работата околу новиот тренер и во следниот период ќе се обиде да го комплетира тимот за новата сезона. Официјално, клубот објави дека промоцијата на Хулен Лопетеги ќе се одржи вечерва во 19 часот, непосредно по ...

Лопетеги со прва изјава по отказот од репрезентацијата на Шпанија

СуперСпорт - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Жулен Лопетеги доби отказ од селекторската позиција на Шпанија на еден ден пред почетокот на Светското првенство во Русија. Од фудбалската федерација на Шпанија се решија за ваков чекор веднаш штом беше потврдено дека ...

Марадона удри по Лопетеги: Тој си поигра со луѓето…

Дерби - 14.06.2018

Репрезентацијата на Шпанија важеше за еден од главните фаворите за пехарот на Светското првенство во Русија, но по неочекуваните проблеми и смената на селекторот пред самиот старт на мундијалот останува отворено прашањето како ќе реагираат играчите.

Рамос: Ова повеќе личи на погреб, а утре почнува мундијалот

Дерби - 14.06.2018

Програмата од вториот ден на Светското првенство ќе биде затворена со големото дерби меѓу Шпанија и Португалија, натпревар пред кој сега најголемите ѕвезди на двете селекции полека ги даваат првите импресии во пресрет на тоа што утре ќе го гледаме ...

Јорк: Јунајтед да не гледаат СП, туку да потпишат со Бејл

TopSport - 14.06.2018

Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Двајт Јорк ги повика првите луѓе на клубот да заборават на потрагата на фудбалери на Светското првенство во Русија и наместо тоа да направат сѐ да го обезбедат потписот на ѕвездата на Реал Мадрид, Герет ...

Лопетеги во Мадрид: Вчера ми беше втор најтажен ден во животот, денес ми е најсреќниот

Екипа - 14.06.2018

Бурни се овие 48 часа за Хулен Лопетеги, откако овој стратег потпиша договор со Реал Мадрид, по што во текот на вчерашниот ден доби отказ од функцијата селектор на Шпанија. Тој вчера максимално разочаран се врати назад во татковината, за денеска да ...

Лопетеги официјално стана „крал“: Најдобриот фудбалер на светот е во Реал Мадрид!

Gol.mk - 14.06.2018

Со официјална прес-конференција Реал Мадрид го претстави наследникот на Зинедин Зидан. Се работи за Жулен Лопетеги, кој доби отказ од шпанската репрезентација на два дена од Мундијалот поради договорот со „кралевите“.

Лопетеги емотивно распрсна на презентацијата во Реал: Вчера го искусив најтешкиот ден во живот по смртта на мојата ...

Дерби - 14.06.2018

Реал Мадрид и официјално ја одржа презентацијата на Хулен Лопетеги како нов тренер на европскиот шампион само еден ден подоцна откако шпанскиот стручњак заработи отказ од шпанската Федерација, а во ситуација кога новиот преводник на „кралевите“ се ...

Рамос: Што е ова, погреб или мундијал…

Екипа - 14.06.2018

Атмосферата во шпанскиот национален тим дефинитивно е нарушена по отказот што вчера му беше врачен на селекторот Хулен Лопетеги. Капитенот Серхио Рамос на денешната прес-конференција потврди дека тимскиот дух не е на посакуваното ниво, но и посочи ...

Лопетеги: Вчера ми беше најтажниот ден во животот по смртта на мајка ми, а денес најсреќен

Sport 1 - 14.06.2018

Хулен Лопетеги остана без селекторското место, но сега беше претставен како тренер на Реал Мадрид. И официјално. И тоа во термин кога во Русија се играше првиот натпревар од истиот Мундијал.

Новиот тренер на Реал се расплаче на промоцијата (Видео)

SportMedia - 14.06.2018

Хулен Лопетеги вечерва и официјално беше претставен за нов стратег на актуелниот европски првак Хулен Лопетеги вечерва беше промовиран во нов тренер на Реал Мадрид. Досегашниот селектор на Шпанија, реши да ја прифати понудата на „кралскиот клуб“ и ...

Лопетеги се расплака на презентацијата во Реал: По смртта на мојата мајка вчерашниот ден ми беше најтажен (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.06.2018

Хулен Лопетеги вечерва беше промовиран како нов предводник на „Кралевите“, во еден момент емоциите го навладаа стратегот па тој се расплаче кога говореше за разделбата со Шпанија По турбулениот ден кој го имаше „Фуријата“ и шокантниот отказ кој му ...

Лопетеги: Вчера беше најтажниот, денеска е најсреќниот ден во мојот живот

TopSport - 14.06.2018

Хулен Лопетеги беше и официјално претставен како нов тренер на Реал Мадрид, откако беше отпуштен од позицијата шпански селектор поради преговорите со „Кралскиот клуб“. Лопетеги, кој ќе го замени големиот Зинедин Зидан на клупата на „Лос Бланкос“, ...

Лопетеги се расплака пред Реал: Се чувствувам како дел од семејството

Кајгана - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид Хулен Лопетеги денеска беше официјално претставен на прес-конференција на „Сантијаго Бернабеу“. Тој потпиша тригодишен договор со „кралскиот клуб“ и предизвика скандал во шпанската репрезентација што ја водеше од летото, ...

ВИДЕО: Емоциите го совладаа – Реал Мадрид го претстави Лопетеги, а тој се расплака

Спортклуб - 14.06.2018

Хулен Лопетеги, ден откако доби отказ од клупата на Шпанија и тоа на 24 часа пред почетокот на Мундијалот, денес и официјално беше промовиран на „Сантијаго Бернабеу“. Новиот стратег на Реал Мадри не успеа да издрже, го совладаа емоциите и при своето ...

Официјално: Лопетеги претставен како нов тренер на Реал Мадрид

СуперСпорт - 14.06.2018

Жулен Лопетеги и официјално беше презентиран како нов тренер на Реал Мадрид на официјалната промоција закажана на „Сантијаго Бернабе“. На промоцијата се обрати претседателот на „Кралевите“, Флорентино Перез, како и новиот предводник на клубот, Жулен ...

ХАОС во кампот на Шпанија: Пике ги разделувал капитенот и претседателот

Спортклуб - 14.06.2018

Селекцијата на Шпанија утре со почеток од 20:00 часот со натпреварот против Португалија ќе го започнува настапот на Мундијалот. Но „фуријата“ во пресрет на овој меч се соочува со низа проблеми, а сето тоа предизвикани од промената на селекторот ...

Реал го промовираше Лопетеги: Ова е најсреќниот ден во мојот живот

Sport M - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги, денеска беше официјално претставен пред медиумите на „Сантијаго Бернабеу“, при што изјави дека ова е „најсреќниот ден“ во неговиот живот. Педест и едногодишниот Лопетеги досега беше селектор на ...

Реал го промовираше Лопетеги: Ова е најсреќниот ден во мојот живот

+инфо - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги, денеска беше официјално претставен пред медиумите на „Сантијаго Бернабеу“, при што изјави дека ова е „најсреќниот ден“ во неговиот живот. Педесeт и едногодишниот Лопетеги досега беше селектор на ...

Реал го промовираше Лопетеги: Вчерашниот ден беше најтажен во мојот живот, но денешниот е најсреќен

МКД - 14.06.2018

Хулен Лопетеги вели дека вчерашниот ден кога доби отказ од Шпанија на 24 часа пред светско е еден од најтажните во неговиот живот, но затоа пак денешниот е најсреќен бидејќи потпиша за Реал По турбулениот ден кој го имаше „Фуријата“ и шокантниот ...

Реал го промовираше Лопетеги: Ова е најсреќниот ден во мојот живот

А1 On - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги, денеска беше официјално претставен пред медиумите на „Сантијаго Бернабеу“, при што изјави дека ова е „најсреќниот ден“ во неговиот живот. Педесет и едногодишниот Лопетеги досега беше селектор на ...

Лопетеги: Вчера беше најтажниот, денеска е најсреќниот ден во мојот живот

Макфакс - 14.06.2018

Хулен Лопетеги беше и официјално претставен како нов тренер на Реал Мадрид, откако беше отпуштен од позицијата шпански селектор поради преговорите со „Кралскиот клуб“. Лопетеги, кој ќе го замени големиот Зинедин Зидан на клупата на „Лос Бланкос“, ...

Реал го промовираше Лопетеги: Ова е најсреќниот ден во мојот живот

Слободен Печат - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги, денеска беше официјално претставен пред медиумите на „Сантијаго Бернабеу“, при што изјави дека ова е „најсреќниот ден“ во неговиот живот. Педесeт и едногодишниот Лопетеги досега беше селектор на ...

Мбапе за проблемите на Шпанија: И без Лопетеги тие се фаворити за титулата

Дерби - 14.06.2018

Младиот француски напаѓач, Килијан Мбапе и понатаму ја става Шпанија на врвот на главни фаворити за пехарот на престојното СП и покрај неочекуваните проблеми и турбуленции во „црвената фурија“ и отказот на селекторот Хулен Лопетеги пред самиот старт ...

Што кажа новиот тренер на Реал за Бејл во 2015. година?

Спортски - 14.06.2018

Шпанскиот тренер Лопетеги пред два дена беше именуван за нов тренер на Реал Мадрид, а веднаш потоа доби отказ на клупата на Шпанија и нема да ја води на Мундијалот. Тој уште вчера го напушти кампот на репрезентацијата во Русија и замина за Шпанија.

Изјава на Лопетеги од пред три години даде јасна насока што треба Бејл да прави

Дерби - 14.06.2018

Хулен Лопетеги вчера беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид, а веднаш после неколку часови се појавија информации дека од Шпанската фудбалска федерација се бесни затоа што селекторот преговарал за клупски ангажман без нивно знаење и веднаш ...

Шпанска ,,Марка”: Перез направил лукав потег пред почетокот на Мундијалот со што им…

Дерби - 14.06.2018

Од Шпанската фудбалска вчера реагираа дека легендарниот поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја предводи репрезентацијата на Мундијалот во Русија. Досегашниот селектор на Шпанците, Хулен Лопетеги заработи отказ од оваа позиција по ...

Изјавите од минатото се огромен проблем за Лопетеги: Прво за Меси, а сега и за Бејл

Спортклуб - 14.06.2018

Шпанскиот тренер Жулен Лопетеги пред два дена официјално беше именуван за нов тренер на Реал Мадрид, па веднаш утредента доби отказ на клупата на Шпанија и нема да ја води на Мундијалот. Тој вчера го напушти кампот на репрезентацијата во Русија и се ...

Лопетеги има свои правила: Реал ќе жртвува двајца играчи, но затоа купува фантастични замени

СуперСпорт - 14.06.2018

Хулеп Лопетеги ќе воведе сопствени правила во екипата на Реал Мадрид, а тоа значи дека се знае првата жртва на тренерот, но и потенцијалните засилувања на екипата летово. Лопетеги сака нов голман, па Кејлор Навас ќе биде жртва, а како негова замена ...

Како во шпанскиот сојуз му заштедија на Реал Мадрид 2 милиони евра

Спортски - 14.06.2018

Јулијан Лопетеги е поранешен селектор на шпанската репрезентација, а нов тренер на Реал Мадрид. Вчера беше објавено дека Лопетеги само два дена пред првиот натпревар на Мундијалот доби отказ. Причината беше договорот со Реал.

Реал Мадрид ја закажа промоцијата на Лопетеги!

Sport 1 - 14.06.2018

Хулен Лопетеги е нов тренер на Реал Мадрид, а на клупата ќе го замени Зинедин Зидан, кој пред две недели одлучи да даде отказ. Поради тоа што ја прифати понудата на „кралевите“, фудбалската федерација на Шпанија одлучи вчера да го отпушти и да најде ...

Почнува ерата по Зидан: Познато е кога Лопетеги ќе дебитира на клупата на Реал

Спортклуб - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги ќе ја направи прозивката на 17 јули без повеќе од половина тим бидејќи дури 14 фудбалери ќе настапат на Светското првенство во Русија. Своето деби на клупата тој ќе го забележи на 28 јули против ...

Лопетеги вечер ќе ја каже својата страна од приказната, Реал ја закажа презентацијата на новиот тренер

24Фудбал - 14.06.2018

Хулен Лопетеги ќе се појави пред новинарите во 19 часот кога ќе биде преставен како нов тренер на Реал Мадрид, стратегот ќе има прилика да ја каже својата страна на приказната Хулен Лопетеги ја однесе Шпанија на светско но нема да ја предводи ...

Реал не губи време, закажана презентацијата на Лопетеги

МКД - 14.06.2018

Реал Мадрид нема да чека да се симне прашината по шокантен отказ на Хулен Лопетеги од кормилото на Шпанија и вечерва во 19 часот на Сантијаго Бернабеу ќе го промовира стратегот како наследник на Зинедин Зидан Хулен Лопетеги ја однесе Шпанија на ...

Изјава на Лопетеги од пред три години даде јасна насока што треба Бејл да прави

24Инфо - 14.06.2018

Хулен Лопетеги вчера беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид, а веднаш после неколку часови се појавија информации дека од Шпанската фудбалска федерација се бесни затоа што селекторот преговарал за клупски ангажман без нивно знаење и веднаш ...

Мбапе за проблемите на Шпанија: И без Лопетеги тие се фаворити за титулата

Точка - 14.06.2018

Младиот француски напаѓач, Килијан Мбапе и понатаму ја става Шпанија на врвот на главни фаворити за пехарот на престојното СП и покрај неочекуваните проблеми и турбуленции во „црвената фурија“ и отказот на селекторот Хулен Лопетеги пред самиот старт ...

Реал вечер ќе го промовира Лопеги

Локално - 14.06.2018

Реал Мадрид ќе го претстави официјално својот нов тренер Хулен Лопетеги вечерва, најавија од Кралскиот клуб на својот сајт. Стратегот се врати рано утринава во својата татковина, откако беше отпуштен од националниот тим токму поради договорот со ...

Марадона удри по Лопетеги: Тој си поигра со луѓето…

Точка - 14.06.2018

Репрезентацијата на Шпанија важеше за еден од главните фаворите за пехарот на Светското првенство во Русија, но по неочекуваните проблеми и смената на селекторот пред самиот старт на мундијалот останува отворено прашањето како ќе реагираат играчите.

Реал го промовираше Лопетеги: Ова е најсреќниот ден во мојот живот

Локално - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги, денеска беше официјално претставен пред медиумите на „Сантијаго Бернабеу“, при што изјави дека ова е „најсреќниот ден“ во неговиот живот. Педест и едногодишниот Лопетеги досега беше селектор на ...

Изјава на Лопетеги од пред три години даде јасна насока што треба Бејл да прави

Точка - 14.06.2018

Хулен Лопетеги вчера беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид, а веднаш после неколку часови се појавија информации дека од Шпанската фудбалска федерација се бесни затоа што селекторот преговарал за клупски ангажман без нивно знаење и веднаш ...

Шпанска „Марка”: Перез направил итар потег пред почетокот на Мундијалот со што им…

Точка - 14.06.2018

Од Шпанската фудбалска вчера реагираа дека легендарниот поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја предводи репрезентацијата на Мундијалот во Русија. Досегашниот селектор на Шпанците, Хулен Лопетеги заработи отказ од оваа позиција по ...

Прво засилување за Реал: Лопетеги на „Сантијаго Бернабеу“ го доведува шпанскиот репрезентативец

Точка - 14.06.2018

Хулен Лопетеги е избран за тренер на Реал Мадрид, а набрзо откако беше назначен за нов тренер на „Кралевите“ тој заработи отказ и нема да ја предводи репрезентацијата на Шпанија на Мундијалот во Русија.

Шпанија го отпушти селекторот Лопетеги ден пред почетокот на мундијалот

Сакам да кажам - 13.06.2018

Шпанската фудбалска репрезентација остана без селектор на ден пред почетокот на Светското првенство во Русија, откако Хулен Лопетеги доби отказ. Ова уследи неполни 24 часа откако Реал Мадрид објави дека Лопетеги ќе биде негов нов тренер, ...

Лопетеги доби отказ, Иеро е нов селектор на Шпанија

Телма - 13.06.2018

Шпанската фудбалска федерација му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги на само еден ден до почетокот на Светското првенство во Русија. Челниците на шпанскиот фудбал се решија на ваков потег, бидејќи Лопетеги вчера потпиша договор со Реал Мадрид, ...

Седумте „кралеви“ од шпанската репрезентација не беа шокирани од случајот „Лопетеги“

Gol.mk - 13.06.2018

Фудбалскиот свет остана во шок откако денес челниците на шпанската фудбалска репрезентација одлучија да го отпуштат Jулен Лопетеги на 72 часа до официјалниот старт на Мундијалот. Причината е едноставна - селекторот го „издаде“ националниот тим и ...

Ден пред почетокот на СП, Шпанија може да остане без селектор

Макфакс - 13.06.2018

Фудбалската јавност во Шпанија е во шок, по најавите дека националниот тим, ден пред стартот на Светското првенство во Русија, може да остане без селектор. Челниците на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, предводени од претседателот Луис Рубијалес, се ...

Шпанскиот фудбалски сојуз бесен – го отпушти селекторот на ден пред почетокот на СП

+инфо - 13.06.2018

Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија, ...

На ден пред почетокот на СП Шпанија го отпушти селекторот

Sport M - 13.06.2018

Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија, а е последица на тајните преговори што Лопетеги ги водел со сега веќе неговиот нов клуб ...

Реал Мадрид доби тренер, сега работи на првото засилување

Таратур - 13.06.2018

Голема прашина се крена во фудбалската јавност откако еден од фаворитите за освојување на Светското првенство остана без селектор. Имено, селекторот на Шпанија, Јулен Лопетеги на големо изненадување беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид.

Продолжуваат проблемите во шпанскиот табор

ЗаЗабава - 13.06.2018

Шпанија вчера беше изненадена со тоа што Жулен Лопетеги беше промовиран во нов тренер на Реал, за денеска да дојде уште еден, поголем шок. Федерацијата на Шпанија потврди дека му доделува отказ на Лопетеги и дека на негово место доаѓа легендата на ...

Перес спремен да го одврзе кесето во престојниот преоден рок

ЗаЗабава - 13.06.2018

По неколкугодишна апстиненција Реал Мадрид се враќа на трансфер-пазарот, нешто што најмногу му недостасуваше на Флорентино Перес. Новиот тренер Хулен Лопетеги при потпишувањето на договорот доставил листа од пет потенцијални засилувања кои ги сака ...

Репрезентативците од Реал ја чувале тајната за Лопетеги, но една работа го уништила планот

Дерби - 13.06.2018

Информацијата дека Хулен Лопетеги ќе биде нов тренер на Реал Мадрид ги изненади и шпанските медиуми, но она што беше најневообичаено е тајмингот, односно соопштувањето на информацијата на два дена пред почетокот на СП во Русија.

Изненадениот Дел Боске го искоментира потегот на Перез за ангажман на Лопетеги

Дерби - 13.06.2018

Хулен Лопетеги не беше споменат во ниту една од листите кои ги составуваа шпанските медиуми за потенцијалните наследници на Зинедин Зидан во Реал Мадрид, па токму поради тоа, потврдата на „кралевите“ за негов ангажман дојде како гром од ведро небо ...

Никој ништо не му може: Реал пак го украде шоуто

Спортклуб - 13.06.2018

Во периодот кога сите зборуваат за Светското првенство, Реал Мадрид го сврте вниманието кон себе, како што му доликува на најтрофејниот европски клуб и актуелен континентален првак. Тоа го направи со ангажманот на шпанскиот селектор Хулен Лопетеги ...

Реконструкција во Мадрид: Лопетеги го прави најмоќниот Реал во историјата!

Sport 1 - 13.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетег, планира да го реконструира својот нов тим, па поради тоа подготвил листа со пет засилувања. Лопетеги сака да купи што е можно повеќе Шпанци, па поради тоа на листата со потенцијални засилувања ги има ...

Лопетеги закажа прес во 10:30, Шпанија ќе го избрка селекторот на ден пред светско?!

24Фудбал - 13.06.2018

Хулен Лопетеги за помалку од еден час ќе се појави пред медиумите во Русија заедно со првиот човек на федерацијата, некои шпекулации велат дека тој ќе го напушти кормилото на Шпанија Реал Мадрид вчера на големо изненадување соопшти дека Хулен ...

Кој е Хулен Лопетеги: Не може многу да се пофали на клупски план, бил тренер само на…

Дерби - 13.06.2018

Европскиот шампион, Реал Мадрид денеска и официјално го потврди наследникот на Зинедин Зидан и тоа во името на Хулен Лопетеги. Предводникот на шпанската репрезентација воопшто не се споменуваше како кандидат за оваа функција, но „кралевите“ ...

ШОК во Шанија: Лопетеги нема да ја води „фуријата“ на Мундијалот !?

Спортклуб - 13.06.2018

До почетокот на Светското првенство во Русија остана уште само еден ден, а во центарто на вниманието се наоѓа селекцијата на Шпанија. Доколку ова се случе и соработката веднаш биде прекината, Шпанија во Русија ќе ја предводи селекторот на младата ...

Селекторот на Шпанија би можел да биде отпуштен еден ден пред СП

Кајгана - 13.06.2018

Шпанската фудбалска федерација закажа прес-конференција за денеска, а спортските медиуми велат дека на неа ќе биде објавено отпуштањето на Хулен Лопетеги од селекторската позиција на репрезентацијата.

Се одложи пресот за еден час, ќе се промени ли одлуката за заминување на Лопетеги во последен момент!?

24Фудбал - 13.06.2018

Прес конференцијата на која Хулен Лопетеги требаше да се појави е одложена за еден час, селекторот има итен состанок со првиот човек на федерацијата Рубиалес Шпанските медиуми утрово шпекулираа дека селекторот Лопетеги може да добие отказ на ден ...

Во Фудбалската федерација на Шпанија бесни на Лопетеги

Дерби - 13.06.2018

Од таборот на Реал Мадрид вчера и официјално потврдија дека нов предводник на клубот ќе биде актуелниот селектор на репрезентацијата на Шпанија, Хулен Лопетеги. Лопетеги ќе ги преземе „Кралевите“ веднаш по крајот на Светското првенство, а одлуката ...

Ден пред почетокот на СП, Шпанија може да остане без селектор

TopSport - 13.06.2018

Фудбалската јавност во Шпанија е во шок, по најавите дека националниот тим, ден пред стартот на Светското првенство во Русија, може да остане без селектор. Челниците на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, предводени од претседателот Луис Рубијалес, се ...

ГРУПА Б: Европските сили Шпанија и Португалија ја водат играта во групата

Gol.mk - 13.06.2018

Група Б Шпанија sp-2018-fudbal-kvalifikacii-makedonija-spanija-11062017-9093.jpg Потписот на Лопетеги на клупата на Реал Мадрид донесе потрес во шпанскиот национален тим непосредно пред почетокот на Светското првенство.

Шок во Шпанија: Отказ за Лопетеги на еден ден пред СП

Екипа - 13.06.2018

Огромен потрес во редовите на шпанската фудбалска репрезентација на само 24 часа пред официјалното отворање на СП, откако Хулен Лопетеги доби отказ од функцијата селектор на „црвената фурија“.

Шпанија го избрка Лопетеги на ден пред СП затоа што тајно преговарал со Реал!

Gol.mk - 13.06.2018

Фудбалската репрезентација на Шпанија нема да биде водена од селекторот Жулен Лопетеги на Светското првенство (СП) во Русија затоа што федерацијата реши да му врачи отказ, на еден ден пред Мундијалот.

Не го спаси ниту бунтот на играчите, Шпанија го избрка Лопетеги!

24Фудбал - 13.06.2018

Хулен Лопетеги нема да ја предводи Шпанија на Светското првенство, стратегот доби отказ и покрај тоа што капитените Серхио Рамсо и Андрес Иниеста побарале да нема промени Првиот човек на Фудбалската федерација на Шпанија пресече, Хулен Лопетеги доби ...

НЕВЕРОЈАТНО: Шпанците го сменија селекторот на два дена пред СП!

SportMedia - 13.06.2018

Во шпанската федерација беа шокирани што на само три дена пред првиот меч со Португалија, нивниот селектор објави дека ќе го води Реал во следната сезона Хулен Лопетеги нема да ја води репрезнетацијата на Шпанија на Светското првенство во Русија.

Голем потрес во репрезентацијата на Шпанија: Лопетеги заработи отказ

Дерби - 13.06.2018

Од раководството на Шпанскта фудбалска федерација бесни дека Хулен Лопетеги преговарал со тимот на Реал Мадрид се решија да му врачат отказ на само еден ден од почетокот на Светското првенство во Русија.

Шпанија покажа големина: Му врачи отказ на Лопетеги на ден пред стартот на СП!

Спортклуб - 13.06.2018

Она што беше најавено утрово и се реализираше- Хулен Лопетеги доби отказ од клупата на Шпанија на само еден ден пред почетокот на Светското првенство во Русија. Вакво нешто не се памети, а уште повеќе од една селекција како Шпанија.

Рамос и Иниеста се побунија но не помогнаа, Лопетеги доби отказ од Шпанија!

МКД - 13.06.2018

Шпанија го избрка селекторот Холен Лопетеги на ден пред светското првенство и на 48 часа пред дуелот со Португалија, не помогна ниту бунтот на играчите Првиот човек на Фудбалската федерација на Шпанија пресече, Хулен Лопетеги доби отказ.

Шпанија го отпушти Лопетеги два дена пред стартот на Светското

Стандард - 13.06.2018

Хулен Лопетеги нема да го води шпанскиот национален тим на Светското првенство! Тој беше отпуштен официјално денеска од претседателот на Шпанската федерација, Луис Рубиалес. Шефот на шпанскиот фудбал ја објави одлуката на денешната прес-конференција.

Утре почнува Светско, а Шпанија остана без селектор

Оff.net - 13.06.2018

Шок во таборот на шпанскиот национален тим во пресрет на Мундијалот. Фудбалската федерација на Шпанија го отпушти Хулен Лопетеги од селекторската позиција, а за две дена играат против Европскиот ...

Шпанија дознала дека Лопетеги оди во Реал пет минути пред официјализацијата!

Gol.mk - 13.06.2018

Челниците на Фудбалската федерација на Шпанија му врачија отказ на Жулен Лопетеги еден ден пред Светското првенство (СП), а причина се тајните преговори со Реал Мадрид. На вонредната прес-конференција не беше присутен тренерот, туку во негово име ...

Енрике еден од можните наследници на Лопетеги на чело на Шпанија

Sport M - 13.06.2018

Откако денес стана јасно дека селекторот на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе го преземе Реал Мадрид по крајот на Светското првенство во Русија, од медиумите во Шпанија побрзаа да лицитираат со имињата на стручњаците кои можат да го наследат на чело на ...

Шпанија го отпушти селекторот Лопетеги еден ден пред Мундијалот

Кајгана - 13.06.2018

Шпанската репрезентација влезе како еден од фаворитите на претстојното Светско првенство, но денешното отпуштање на селекторот Лопетеги се заканува дека ќе ја наруши хармонијата на составот и Шпанија би можела да доживее уште еден дебакл како оној ...

Играчите застанале зад Лопетеги: Проголтајте ја честа, оставете нѐ да играме!

Gol.mk - 13.06.2018

Фудбалерите на Шпанија силно се бунтувале на отказот на Јулен Лопетеги и барале тој да остане селектор на Мундијалот во Русија . Стратегот поради тајни преговори со Реал Мадрид доби отказ, на вонредна прес-конференција водена од првиот човек на ...

Претседателот на Шпанскиот фудбалски сојуз објасни зошто му врачил отказ на Лопетеги

Дерби - 13.06.2018

Утрово се пишуваше дека од Фудбалската федерација на Шпанија се бесни поради потегот кој го направи селекторот Хулен Лопетеги со потпишувањето тригодишен договор со Реал Мадрид без никој од федерацијата да биде информиран за тоа.

Шпанците го отпуштија Лопетеги, Рамос му го чува грбот

Макфакс - 13.06.2018

Хулен Лопетеги повеќе не е селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија. Отако Реал Мадрид вчера објави дека Лопетеги ќе го наследи Зинедин Зидан, Фудбалскиот сојуз на Шпанија, на чело со претседателот Луис Рубијалес, донесе радикална одлука и ...

На ден пред почетокот на СП Шпанија го отпушти селекторот- причината е Реал Мадрид

Курир - 13.06.2018

Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија, а е последица на тајните преговори што Лопетеги ги водел со сега веќе неговиот нов клуб ...

Фабрегас прв се огласи по отказот на Лопетеги

Спортклуб - 13.06.2018

Веста на денот без сомнение е Хулен Лопетеги кој ден откако потпише со Реал Мадрид, заработи отказ од клупата на Шпанија. И сето тоа на ден пред почетокот на Мундијалот во Русија. Прв кој се огласи по одлуката на Фудбалската Федерација на Шпанија, е ...

Најсреќен поради отказот на Лопетеги е Сеск Фабрегас

TopSport - 13.06.2018

Сеск Фабрегас прв се огласи на социјалните мрежи откако беше потврдена информацијата дека шапнскиот селектор Хулен Лопетеги добил отказ. Фабрегас не е меѓу играчите што ги одбра Лопетеги, а кои ќе ги бранат боите на Шпанија на Светското првенство во ...

Лопетеги доби „клоца“ од Шпанија без ниеден пораз

Gol.mk - 13.06.2018

Јулен Лопетеги доби отказ од федерацијата на Шпанија затоа што тајно преговарал со Реал Мадрид и нема да седи на клупата на Мундијалот, а според статистиката, многу веројатно тој е првиот селектор кој нема пораз, а добива „клоца“.

Поранешен фудбалер на Барса и Реал ќе ја води Шпанија на Светско

Оff.net - 13.06.2018

Како гром од ведро небо одекна веста дека селекторот на Шпанија Хулен Лопетеги е избркан од своето место , а негов наследник на Мундијалот ќе биде некогашниот фудбалер на двата најголеми ривали во шпанскиот ...

Алберт Селадес ќе ја води Шпанија на Мундијалот

Sport M - 13.06.2018

Шпанската фудбалска федерација ја шокираше фудбалскиот јавна со одлука да го промени Лопетеги од селектор на само еден ден пред почетокот на Светското првенство. Лопетеги потврди вчера дека по Светското првенство тој ќе го преземе тренерското место ...

Шпанија доби нов тренер

Курир - 13.06.2018

Поранешниот дефанзивец на Болтон, Фернандо Хиеро е новиот тренер на шпанската фудбалска репрезентација за Светското првенство во Русија, откако на 24 часа пред почетокот шпанската федерација го отпушти Хулен Лопетеги.

Реал Мадрид доби тренер, сега работи на првото засилување

Спортски - 13.06.2018

Голема прашина се крена во фудбалската јавност откако еден од фаворитите за освојување на Светското првенство остана без селектор. Имено, селекторот на Шпанија, Јулен Лопетеги на големо изненадување беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид.

Шпанија со шокантна одлука, Лопетеги добива отказ на ден пред светско!

МКД - 13.06.2018

„Црвената Фурија" би можела да влезе во голем хаос на ден пред Светското првенство, првиот човек на федерацијата размислува да му врачи отказ на Хулен Лопетеги Реал Мадрид вчера на големо изненадување соопшти дека Хулен Лопетеги ќе биде наследникот ...

Јеро наместо Лопатеги ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот

Сител - 13.06.2018

Ден пред стартот на Мундијалот Шпанската фудбалска федерација реши да му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден откако Лопетеги официјално промовиран во нов тренер на Реал Мадрид. - Бевме принудени на ваков чекор.

Рамос испрати капитенска порака по турбуленциите во националниот тим и отказот на Лопетеги (ФОТО)

Дерби - 13.06.2018

Селекцијата на Шпанија важеше за еден од главните Топ 3 фаворити за титулата на Светското првенство во Русија, но пред самиот старт на мундијалот „црвената фурија“ минута низ неочекуван турбулентен период кој заврши со отказ на селекторот Хулен ...

Фабрегас се исмева со отказот на Лопетеги (ФОТО)

24Фудбал - 13.06.2018

На својот твитер профил Сеск Фабрегас го исмева отказот на Хулен Лопетеги кој беше избркан од селекторската функција на Шпанија на ден пред почетокот на Светското првенство. Реал Мадрид синоќа објави дека Лопетеги ќе им биде тренер по крајот на ...

ЛОПЕТЕГИ ЌЕ СЕ ПОЗДРАВИ СО„СТАРЦИТЕ": Роналдо, Бејл, Модриќ на листата за заминување?

SportMedia - 13.06.2018

Жулен Лопетеги стана нов шеф на струката во Реал Мадрид, а ден подоцна пак доби отказ од функцијата селектор на Шпанија. Но тоа не ги менува плановите на „кралскиот клуб", макар што именувањето на нов „шеф", односно наследник на Зинедин Зидан на ...

Лопетеги ја испрати првата порака по добиениот отказ од селекторската функција

Дерби - 13.06.2018

Хулен Лопетеги ќе биде нов тренер на Реал Мадрид, но нема да ја предводи селекцијата на Шпанија на Светското првенство во Русија кое официјално започнува во текот на утрешниот ден. Тој доби отказ од шпанската федерација на еден ден пред мундијалот, ...

Дел од играчите на Шпанија реагирале негативно кон колегите од Реал, поради тајната со Лопетеги

Спортклуб - 13.06.2018

Шпанија вчера беше изненадена со тоа што Жулен Лопетеги беше промовиран во нов тренер на Реал, за денеска да дојде уште еден, поголем шок. Федерацијата на Шпанија потврди дека му доделува отказ на Лопетеги и дека на негово место доаѓа легендата на ...

Чави бурно го искритикува Лопетеги и ја оцени одлуката на Федерацијата

Дерби - 13.06.2018

Храбрата и бескомпромисна одлука на Шпанската Фудбалска федерација околу отказот на Хулен Лопетеги едноставно предизвика голема бура од реакции во јавноста на Пиринеите, бидејќи истата пристигна на само еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Седум играчи одамна знаеле „од каде дува ветерот"...

SportMedia - 13.06.2018

По информацијата која Флорентино Перез му ја пренел на капитенот Серхио Рамос, истовремено истата ја дознале и Карвахал, Васкез, Асенсио, Иско, Фернандез и Ваљехо. Фдбалскиот свет остана изненаден кога Флорентино Перез во понеделникот објави дека ...

Лопетеги: Многу сум тажен, се надевам дека ќе го освоиме Светското

Стандард - 13.06.2018

Хулен Лопетеги, кој беше исфрлен од репрезентацијата, кажа неколку зборови, пред новинарите што го чекаа на аеродромот во Краснодар. Во исто време, новиот тренер Фернандо Јеро даваше прес-конференција.

Ништо без него: Пике ја растури хармонијата во шпанската репрезентација

Спортклуб - 13.06.2018

Сосема неочекувано, светскиот првак од 2010 година е во центарот на вниманието на фудбалската јавност на еден ден пред почетокот на Мундијалот. Причината е промената на селекторската функција откако вчера беше објавено дека Хулен Лопетеги се ...

Во Фудбалската федерација на Шпанија бесни на Лопетеги

Точка - 13.06.2018

Од таборот на Реал Мадрид вчера и официјално потврдија дека нов предводник на клубот ќе биде актуелниот селектор на репрезентацијата на Шпанија, Хулен Лопетеги. Лопетеги ќе ги преземе „Кралевите“ веднаш по крајот на Светското првенство, а одлуката ...

Голем потрес во репрезентацијата на Шпанија: Лопетеги заработи отказ

Точка - 13.06.2018

Од раководството на Шпанскта фудбалска федерација бесни дека Хулен Лопетеги преговарал со тимот на Реал Мадрид се решија да му врачат отказ на само еден ден од почетокот на Светското првенство во Русија.

Претседателот на Шпанскиот фудбалски сојуз објасни зошто му врачил отказ на Лопетеги

Точка - 13.06.2018

Утрово се пишуваше дека од Фудбалската федерација на Шпанија се бесни поради потегот кој го направи селекторот Хулен Лопетеги со потпишувањето тригодишен договор со Реал Мадрид без никој од федерацијата да биде информиран за тоа.

Шок во Шпанија: Отказ за Лопетеги на еден ден пред СП

iPortal - 13.06.2018

Огромен потрес во редовите на шпанската фудбалска репрезентација на само 24 часа пред официјалното отворање на СП, откако Хулен Лопетеги доби отказ од функцијата селектор на „црвената фурија“.

Шпанците останаа без селектор еден ден пред почетокот на Мундијалот

Република - 13.06.2018

Хулен Лопетеги нема да ја води репрезнетацијата на Шпанија на Светското првенство во Русија. Оваа изненадувачка вест денеска ја објави претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Луис Рубиалес.

Шпанија го отпушти селекторот Лопетеги еден ден пред Мундијалот

24Инфо - 13.06.2018

Шпанската репрезентација влезе како еден од фаворитите на претстојното Светско првенство, но денешното отпуштање на селекторот Лопетеги се заканува дека ќе ја наруши хармонијата на составот и Шпанија би можела да доживее уште еден дебакл како оној ...

Шпанија во шок: Ден пред Мундијалот националниот тим останува без селектор?!

Бриф - 13.06.2018

Љубителите на фудбалот во Шпанија се шокираа од информацијата дека нивниот национален фудбалски тим може да остане без селектор еден ден пред Светското првенство! Причината е едноставна – фудбалската асоцијација на Шпанија не е задоволна што Реал ...

Селекторот на Шпанија доби отказ пред почетокот на СП

Вечер Прес - 13.06.2018

Реперзентацијата на Шпанија остана без селектор на еден ден пред почетокот на Светското првенство во Русија, откако Хулен Лопетеги доби шут карта од страна на „Црвената фурија“. Челниците на федерацијата се почувствуваа изневерено откако Лопетеги ...

На ден пред почетокот на СП Шпанија го отпушти селекторот

Либертас - 13.06.2018

Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија, а е последица на тајните преговори што Лопетеги ги водел со сега веќе неговиот нов клуб ...

Рамос испрати капитенска порака по турбуленциите во националниот тим и отказот на Лопетеги

Точка - 13.06.2018

Селекцијата на Шпанија важеше за еден од главните Топ 3 фаворити за титулата на Светското првенство во Русија, но пред самиот старт на мундијалот „црвената фурија“ минута низ неочекуван турбулентен период кој заврши со отказ на селекторот Хулен ...

Официјално: Лопетеги веќе не е селектор на Шпанија

Локално - 13.06.2018

Хулен Лопетеги е отпуштен од функцијата селектор на Шпанија, соопшти претседателот на федерацијата Луис Рубиалес. Разрешувањето станува факт помалку од 24 часа, откако стратегот го презеде Реал Мадрид.

Изненадениот Дел Боске го искоментира потегот на Перез за ангажман на Лопетеги

Точка - 13.06.2018

Хулен Лопетеги не беше споменат во ниту една од листите кои ги составуваа шпанските медиуми за потенцијалните наследници на Зинедин Зидан во Реал Мадрид, па токму поради тоа, потврдата на „кралевите“ за негов ангажман дојде како гром од ведро небо ...

Кој е Хулен Лопетеги: Не може многу да се пофали на клупски план, бил тренер само на…

Точка - 13.06.2018

Европскиот шампион, Реал Мадрид денеска и официјално го потврди наследникот на Зинедин Зидан и тоа во името на Хулен Лопетеги. Предводникот на шпанската репрезентација воопшто не се споменуваше како кандидат за оваа функција, но „кралевите“ ...

Фернандо Иеро ќе ја води Шпанија на Мундијалот во Русија

Република - 13.06.2018

Фудбалскиот сојуз на Шпанија денеска му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги, откако беше објавено дека по завршувањето на Светското првенство тој ќе го наследи Зинедин Зидан на клупата на Реал М. – Бевме приморани да повлечеме ваков потег.

Фабрегас се огласи после отказот на Лопетеги...

Точка - 13.06.2018

Фудбалскиот сојуз на Шпанија, денес ја шокираше јавноста со одлуката да му врачи отказ на Хулен Лопетеги на само еден ден пред почетокот на Светското првенство. Од Реал Мадрид синоќа потврдија дека Лопетеги е наследникот на Зидан на тренерската ...

Лопетеги по стапките на Муслин, Халилхоџиќ, Mарвијк, Постекоглу

Н.Македонија - 13.06.2018

Ло­пе­те­ги до­би отказ два де­на пред дуелот со Португалија на СП по­ра­ди тоа што потпишал до­го­вор сo Ре­ал Ма­дрид, и тој е пет­ти­от се­ле­ктор што пла­си­рал не­ко­ја селек­ци­ја, но не­ма да ја во­ди на СП 2018.

Селекторот на Шпанија Лопетеги стана нов тренер на Реал Мадрид

Сакам да кажам - 12.06.2018

Актуелниот селектор на шпанската репрезентација Хулен Лопетеги ќе биде нов тренер на Реал Мадрид. Педесет и едногодишниот Лопетеги потпиша тригодишен договор, потврди клубот, само два дена пред почетокот на Светското првенство во Русија.

Шпанскиот селектор Хулен Лопетеги нов тренер на Реал Мадрид

Канал5 - 12.06.2018

Селекторот на шпанската фудбачска селекција Хулен Лопетеги по Светското првенство во Русија ќе го преземе кормилото на европскиот шампион Реал Мадрид. Лопетеги кој пред да стане селектор на Шпанија го водеше тимот на Порто со Кралевите од Мадрид ќе ...

Лопетеги нов тренер на Реал, кормилото го превзема по мундијалот во Русија

Телма - 12.06.2018

Актуелниот селектор на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе го пополни испразнетото тренерско место во Реал Мадрид по завршувањето на Светското фудбалско првенство кое ќе стартува за два дена во Русија.

Реал Мадрид го назначи Лопетеги за нов тренер

Независен - 12.06.2018

Тренерот на шпанската репрезентација, Хулен Лопетеги е новиот тренер на Реал Мадрид. „Белите“ објавија соопштение за неговото назначување, наведувајќи дека договорот ќе биде потпишан по Светското првенство во Русија и ќе трае три години.

Реал Мадрид го назначи Лопетеги за нов тренер

Курир - 12.06.2018

Тренерот на шпанската репрезентација, Хулен Лопетеги е новиот тренер на Реал Мадрид. „Белите“ објавија соопштение за неговото назначување, наведувајќи дека договорот ќе биде потпишан по Светското првенство во Русија и ќе трае три години.

Бејл сака да се врати во Тотенхем

Екипа - 12.06.2018

Велшкиот интернационалец Герет Бејл изразил желба да се врати во Тотенхем. Тој беше клучен адут на „кралевите“ во триумфот (3-1) над Ливерпул во финалето на Лигата на шампионите во Киев, но и покрај тоа поголемиот дел од сезоната ја помина на ...

Гром од ведро небо: Реал Мадрид го соопшти името на новиот тренер и сите ги изненади (Фото)

Дерби - 12.06.2018

Заминувањето на Зинедин Зидан од Реал Мадрид буквално ја шокираше комплетната спортска јавност на Пиринеите, но во таа насока сега оди и соопштението кое го пренесе европскиот шампион кога е во прашање наследникот на францускиот стручњак.

Селекторот се сели кај „кралевите“: Хулен Лопетеги, нов тренер на Реал Мадрид

Екипа - 12.06.2018

Европскиот клупски првак Реал Мадрид го најде наследникот на Зинедин Зидан. Актуелниот шпански селектор Хулен Лопетеги ќе се седне на клупата на „кралскиот клуб“ по завршувањето на Светското првенство во Русија.

Реал Мадрид го потврди новиот тренер и ги изненади сите

24Фудбал - 12.06.2018

Зинедин Зидан доби наследник на клупата на Реал Мадрид, кралскиот клуб се одлучи за тренер кој не беше споменуван во шпекулациите на медиумите. Актуелниот селектор на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид по завршувањето на ...

Официјално: Лопетеги нов тренер на Реал Mадрид!

Sport 1 - 12.06.2018

Како гром од ведро небо - Жулен Лопетеги е новиот шеф на стручниот штаб на Реал ...

ОФИЦИЈАЛНО: Лопетеги го наследи Зидан во Реал Мадрид

Gol.mk - 12.06.2018

Екипата на Реал Мадрид ќе добие нов тренер во шпанскиот селектор Жулен Лопетеги, кој ќе седне на кормилото на „кралевите“ по крајот на Мундијалот. Оваа одлука ја соопштија и од Реал Мадрид, од каде велат дека се среќни што успеале да договорат ...

Официјално: Реал Мадрид има нов тренер

Стандард - 12.06.2018

Тимот на Реал Мадрид има нов тренер, а неговото име е повеќе од изненадување. По многу познати имиња, кои беа поврзувани со клубот во деновите по заминувањето на Зинедин Зидан, „белите“ назначија свој поранешен играч за ментор.

Реал Мадрид конечно најде нов тренер!

SportMedia - 12.06.2018

Актуелниот селектор на Шпанија, Жулијан Лопетеги ќе седне на клупата на тимот од „Сантијаго Бербанеу“ во новата сезона Жулен Лопетеги ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид за следната сезона.

„Кралско“ изненадување! Лопетеги е новиот тренер на Реал Мадрид

TopSport - 12.06.2018

Шпанскиот селектор, Хулен Лопетеги ќе го преземе тимот на Реал Мадрид по крајот на Мундијалот како замена за супер-успешниот Зинедин Зидан, потврди актуелниот европски шампион. По изненадувачката одлука на Зинедин Зидан да се повлече по освојувањето ...

Реал Мадрид го назначи Лопетеги за нов тренер

Sport M - 12.06.2018

Тренерот на шпанската репрезентација, Хулен Лопетеги е новиот тренер на Реал Мадрид. „Белите“ објавија соопштение за неговото назначување, наведувајќи дека договорот ќе биде потпишан по Светското првенство во Русија и ќе трае три години.

Реал Мадрид доби нов тренер

Кајгана - 12.06.2018

Мадрид, 12 јуни 2018 (МИА) – По заминувањето од тренерската позиција на Реал Мадрид, Зинедин Зидан остави вакуум што многу познати тренери одбија да го пополнат, имајќи ги предвид успесите и популарноста на Зидан.

„Кралско“ изненадување! Лопетеги е новиот тренер на Реал Мадрид

Макфакс - 12.06.2018

Шпанскиот селектор, Хулен Лопетеги ќе го преземе тимот на Реал Мадрид по крајот на Мундијалот како замена за супер-успешниот Зинедин Зидан, потврди актуелниот европски шампион. По изненадувачката одлука на Зинедин Зидан да се повлече по освојувањето ...

Реал Мадрид го назначи Лопетеги за нов тренер

А1 On - 12.06.2018

Селекторот на шпанската репрезентација, Хулен Лопетеги е новиот тренер на Реал Мадрид. „Белите“ објавија соопштение за неговото назначување, наведувајќи дека договорот ќе биде потпишан по Светското првенство во Русија и ќе трае три години.

Жулен Лопетеги – од Волвс… до Реал Мадрид!

Спортклуб - 12.06.2018

Кариерата на Жулен Лопетеги можеше да оди сосема во различен правец од сегашниот. Тој со Шпанија потпиша договор до 2020 година, но дефинитивно тоа нема да биде испочитувано, бидејки денеска беше потврдено дека по завршување на Мундијалот, Лопетеги ...

Како ли ќе работи Лопетеги во Реал? За него најдобар во светот е - Лео Меси!

Gol.mk - 12.06.2018

Екипата на Реал Мадрид ќе добие нов тренер во шпанскиот селектор Жулен Лопетеги, кој ќе седне на кормилото на „кралевите“ по крајот на Мундијалот, но тој ќе има проблеми да работи со Кристијано Роналдо, затоа што според изјава дадена во минатото - ...

Новиот тренер на Реал Мадрид вели: Лео Меси е најдобриот во историјата на фудбалот!

Екипа - 12.06.2018

Реал Мадрид објави дека по крајот на Светското првенство во Русија на клупата доаѓа 51-годишниот Хулен Лопетеги, Баскиецот кој е актуелен селектор на Шпанија. Изненадувачка вест со оглед на тоа што неговото име воопшто не се спомнуваше меѓу ...

Новиот тренер на Реал, Лопетеги: Меси е најдобриот на сите времиња

TopSport - 12.06.2018

Реал Мадрид во вторникот доби нов тренер во ликот на сегашниот селектор на шпанската репрезентација, Хулен Лопетеги, а критичарите веднаш му најдоа „мана“ – изјавата во ноември околу тоа кој е најдобриот фудбалер во историјата.

Социјалните мрежи не забораваат, еве што Лопетеги збореше за Роналдо и Меси пред десетина дена

24Фудбал - 12.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид има една изјава која воопшто не му се допаѓа на првата ѕвезда на Кралевите. Многумина беа изненадени со заминувањето на Зинедин Зидан од клупата на Реал Мадрид, а како уште поизненадувачка вест одекна во фудбалската ...

Лопетеги остава голема дупка во „фуријата“: Кој ќе биде нов селектор на Шпанија?

Спортклуб - 12.06.2018

Неочекуваното заминување на Хулен Лопетеги од селекторската функција во шпанската репрезентација на два дена пред почетокот на Светското првенство ги остави изненадени љубителите на фудбалот во оваа земја.

Слободата на Лопетеги чини два милиони евра!

SportMedia - 12.06.2018

По петти пат во историјата Рела активира клаузула за еден тренер... Уште еднаш, Реал Мадрид го шокираше фудбалскиот свет... Уште еднаш... И тоа со објавата дека Жулен Лопетеги е наследник на Зинедин Зидан, со што кралскиот клуб конечно стави крај на ...

Новиот тренер на Реал пред десетина дена го величеше Меси: Тој е најдобар, тешко да видиме друг како него

МКД - 12.06.2018

Хулен Лопетеги очигледно ќе треба да „гасне пожари" откако ќе седне на кормилото на Реал Мадрид, стратегот пред десетина дена излезе со коментари кои сигурно нема да им се допаднат на Кристијано Роналдо и „Кралевите" Актуелниот шампион на Европа ...

Еве колку Реал ќе и плати на Шпанија за тоа што го „украде“ Лопетеги

24Фудбал - 12.06.2018

Реал Мадрид ќе треба да ја обесштети Фудбалската федерација на Шпанија за тоа што им го „украде“ Хулен Лопетеги, „Кралевите“ ќе ја платат откупната клаузула вредна 2 милиони евра Актуелниот шампион на Европа попладнево соопшти дека Хулен Лопеги ќе ...

Реал мора да ја плати откупната клаузула за Лопетеги, тоа се случило само со уште четворица тренери

Дерби - 12.06.2018

Реал Мадрид денеска предизвика вистински шок со информацијата за својот нов тренер, а шпанските фанови се надеваат дека промоцијата на Хулен Лопетеги нема да има негативно влијание врз атмосферата во националниот тим за време на СП во Русија.

Откриено: Еве кој е главниот „виновник“ за доаѓањето на Лопетеги во Реал

Спортклуб - 12.06.2018

Именувањето на Жулен Лопетеги на тренерското место во Реал Мадрид изненади многумина во светот, но на Пиринеите тоа и не е така големо изненадување. Клоп, Венгер, Конте, Сари, Лев и многу други имиња беа во предност, но функцијата сепак ја доби ...

Реал го руши светскиот рекорд: Лопетеги ќе бира меѓу Куртоа и Облак!?

Sport 1 - 12.06.2018

Реал Мадрид денеска објави дека нов тренер на екипата ќе биде Хулен Лопетеги, а веднаш почнаа шпекулациите за тоа кој ќе го замени Кејлор Навас на голманската позиција. Желбите на Флорентино Перез се познати, а тоа се Тибо Куртоа од Челси и Јан ...

Енрике еден од можните наследници на Лопетеги на чело на Шпанија

А1 On - 12.06.2018

Откако денес стана јасно дека селекторот на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе го преземе Реал Мадрид по крајот на Светското првенство во Русија, од медиумите во Шпанија побрзаа да лицитираат со имињата на стручњаците кои можат да го наследат на чело на ...

Ништо нема џабе: Реал ќе плати отштета за Лопетеги

Спортклуб - 12.06.2018

За да го откупи договорот со Фудбалската федерација на Шпанија, Реал Мадрид ќе плати отштета за својот нов тренер Хулен Лопетеги. Таа е во висина од два милиони евра, а трофејниот стручњак си заминува од позицијата на две години пред истекот на ...

Кој ќе ја преземе „црвената фурија“: Осум можни наследници на Лопетеги на клупата на Шпанија

Дерби - 12.06.2018

Европскиот шампион, Реал Мадрид денеска и официјално го потврди наследникот на Зинедин Зидан и тоа во името на Хулен Лопетеги. Предводникот на шпанската репрезентација воопшто не се споменуваше како кандидат за оваа функција, но „кралевите“ ...

Се исполнува желбата на Флорентино: Лопетеги пристигнува со листа од пет засилувања

Спортклуб - 12.06.2018

По неколкугодишна апстиненција Реал Мадрид се враќа на трансфер-пазарот, нешто што најмногу му недостасуваше на Флорентино Перес. Новиот тренер Хулен Лопетеги при потпишувањето на договорот доставил листа од пет потенцијални засилувања кои ги сака ...

Селекторот на Шпанија, Лопетеги нов тренер на Реал

Сител - 12.06.2018

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација, Хулен Лопетеги е новиот тренер на Реал Мадрид. Информацијатан преку соопштение на својата официјална веб страна ја потврдија од редовите на „Кралскиот тим“, наведувајќи дека договорот ќе биде ...

Енрике еден од можните наследници на Лопетеги на чело на Шпанија

Курир - 12.06.2018

Откако денес стана јасно дека селекторот на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе го преземе Реал Мадрид по крајот на Светското првенство во Русија, од медиумите во Шпанија побрзаа да лицитираат со имињата на стручњаците кои можат да го наследат на чело на ...

Официјално: Лопетеги е нов тренер на Реал Мадрид

МКД - 12.06.2018

Зинедин Зидан доби наследник на клупата на Реал Мадрид, кралскиот клуб се одлучи за Хулен Лопетеги кој е актуелен селектор на Шпанија. Селектор на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид по завршувањето на Светското првенство.

Реал Мадрид го замени Зидан со шпанскиот селектор

Локално - 12.06.2018

Реал Мадрид официјално објави дека во новата сезона тренер на тимот ќе биде актуелниот селектор на Шпанија, Хулен Лопетеги. Назначувањето ќе стане факт по завршувањето на Светското првенство во 2018 година.

Гром од ведро небо: Реал Мадрид го соопшти името на новиот тренер и сите ги изненади

Точка - 12.06.2018

Заминувањето на Зинедин Зидан од Реал Мадрид буквално ја шокираше комплетната спортска јавност на Пиринеите, но во таа насока сега оди и соопштението кое го пренесе европскиот шампион кога е во прашање наследникот на францускиот стручњак.

Шпанскиот селектор Хулен Лопетеги е нов тренер на Реал Мадрид

AKO - 12.06.2018

Актуелниот селектор на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид по завршувањето на Светското првенство. Лопетеги кој пред да стане селектор на Шпанија го водеше тимот на Порто со Кралевите од Мадрид ќе потпише тригодишен договор.

Голем удар за „фуријата“ – Шпанија на Мундијалот без два важни играчи !?

Спортклуб - 11.06.2018

Селекцијата на Шпанија во големото дерби против Португалија ќе го отвори настапот на Светското првенство во Русија. Но „фуријата“ се соочува со големи проблеми пред средбата против Кристијано Роналдо и друштвото.

Шпанија има голем проблем пред дуелот со Португалија

24Фудбал - 11.06.2018

Двајца стандардни репрезентативци се повредија пред клучниот дуел во групата, тие се неизвесни за настап во петок. Шпанија е помеѓу главните фаворити за освојување на светската титула на Мундијалот во Русија, но тимот на Хулен Лопетеги се соочува со ...

Шпанците во големи проблеми пред дуелот со Португалија

Спортклуб - 11.06.2018

Репрезентацијата на Шпанија со големото пиринејско дерби против Португалија го отвора натпреварувањето на Светското првенство во Русија. Светскиот првак од 2010. година, екипата на Шпанија, во првото коло од групната фаза од Мундијалот игра против ...

Шпанците во проблеми пред мечот со Португалија

Sport M - 11.06.2018

Светскиот првак од 2010 година, екипата на Шпанија во првото коло од групната фаза на Мундијалот ќе игра против добро познатиот противник, Португалија. Од Шпанија се очекува да биде фаворит за освојување на златото, но јасно е дека многу од тоа ...

Шпанија без Пике и Силва на стартот на СП?

ЗаЗабава - 11.06.2018

Селекцијата на Шпанија во големото дерби против Португалија ќе го отвори настапот на Светското првенство во Русија. Но фуријата се соочува со големи проблеми пред средбата против Кристијано Роналдо и друштвото.

Шпанците се „тресат“: Пике и Силва неизвесни за Португалија

Екипа - 11.06.2018

Шпанскиот селектор Хулен Лопетеги се соочува со сериозни проблеми на само неколку дена пред стартот на СП 2018, откако двајца стандардни првотимци се пожалија на повреди за време на денешниот утрински тренинг во Русија.

Лопетеги: Улогата на фаворит нема да и пречи на Шпанија на Светското

Стандард - 11.06.2018

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Хулен Лопетеги изјави дека улогата на фаворит на тимот на Мундијалот 2018 во Русија не влијае врз играчите. „Од нас не зависи тоа кој е одредуван за фаворит.