TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се запали врвот на Ајфеловата кула

Вест - 24.07.2003

ПАРИЗ, (АП) - Туристите со неверување гледаа во облаците од сив чад што се издигаа од врвот на Ајфеловата кула, поради што се евакуирани илјадниците посетители на ова одбележје на Париз ПАРИЗ, (АП) - Туристите со неверување гледаа во облаците од сив чад што се издигаа од врвот на Ајфеловата кула, ...

Ајфеловата кула зачаде како оџак

Дневник - 24.07.2003

МАЛ ПОЖАР НА СИМБОЛОТ НА ПАРИЗ Мал пожар завчера избувна при врвот на Ајфеловата кула, која почна да чади како оџак, но немаше повредени луѓе, а симболот на Париз вчера повторно беше отворен за посети на туристи, јави Ројтерс.

Пожарот во Ајфеловата кула ставен под контрола

А1 - 23.07.2003

Снимки од пожарот во Ајфеловата кула синоќа емитуваа како ударна вест сите светски ТВ станици. Пожарот кој според полицијата избувнал во просториите со ТВ и радио опрема беше ставен под контрола за еден час. Истражните органи работат на утврдување на причината од која бил предизвикан, а се ...

Ајфеловата кула зафатена од пожар

А1 - 22.07.2003

На последниот спрат од Ајфеловата кула во Париз вечерва изби пожар. Според локалните медиуми, од огнот се зафатени последните три спрата на кулата, при што од последниот се издига гус црн чад. Париската полиција соопшти дека во инцидентот нема повредени, но од превентивни причини евакуирани се сите ...