TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров: Ќе биде тешко да ни се каже „не“

24 Вести - 14.09.2019

Оптимизам за шансите на земјава во октомври да добие датум за почеток на преговори, по посетите на Париз, Брисел и Берлин, изразува шефот на македонската дипломатија Никола Димитров. Во интервју за Дојче Веле вели дека сигналите се позитивни и дека ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

Телма - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

Фокус - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Во предворје на октомвриската одлука на ЕУ – засилена дипломатска офанзива

24 Вести - 11.09.2019

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите, ова е пораката што му беше упатена шефот на дипломатијата Никола Димитров на средбата со Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи.

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Македонија

Канал5 - 11.09.2019

Државниот секретар во разговорот со шефот на македонската дипломатија потсети на заложбата на Франција да го поддржува одржливото стабилизирање, економскиот и социјалниот развој и зајакнување на владеењето на правото во Западен Балкан Амели де ...

Франција бара да продолжат реформите во Македонија

Р.С.Европа - 11.09.2019

Државниот секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, Амели де Моншалин, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Македонија

МКД - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

Сител - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција од нас бара владеење на правото и продолжување на реформите

ММС - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Македонија

Слободен Печат - 11.09.2019

На средбата на Димитров и Де Моншален е направен преглед на европската перспектива на Северна Македонија. Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите

+инфо - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

Независен - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

Локално - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

iPortal - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

24Инфо - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција инсистира на владеење на правото и продолжување на реформите

PressingTV - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

4NEWS - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

CivilMedia - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Северна Македонија

Либертас - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Франција бара владеење на правото и продолжување на реформите во Македонија

1tv - 11.09.2019

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола Димитров ја повтори француската позиција за приближување на земјите од Западен Балкан со ...

Министерот Димитров денеска на средби во Брисел

Канал5 - 10.09.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска утрово треба да пристигне во Брисел, по посетата на Париз, каде продолжува да притиска за добивање датум за преговори во октомври.

Министерот Димитров денеска на средби во Брисел

24 Вести - 10.09.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска утрово треба да пристигне во Брисел, по посетата на Париз, каде продолжува да притиска за добивање датум за преговори во октомври.

Димитров продолжува да притиска во Брисел, за добивање датум за преговори во октомври

Независен - 10.09.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска утрово треба да пристигне во Брисел, по посетата на Париз, каде продолжува да притиска за добивање датум за преговори во октомври.

Министерот Димитров во Париз, Брисел и Берлин

Р.С.Европа - 10.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Министерот Димитров во Париз, Брисел и Берлин

Либертас - 10.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Димитров во Брисел на средба со Хан

PressingTV - 10.09.2019

По посетата на Париз, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, од денеска е во Брисел, каде продолжува да притиска за добивање датум за преговори во октомври. Димитров, кој вчера во Париз оствари средба со француската државна секретарка за ...

Димитров: Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври

Н.Македонија - 10.09.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, кој е во посета на Франција, се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања, и со Клеман Бон, советник за Европа во ...

Министерот Димитров во Париз, Брисел и Берлин

1tv - 10.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Димитров од Париз: Имаме историска шанса во октомври да добиеме датум за преговори со ЕУ

Фокус - 09.09.2019

Добивањето позитивна одлука за отпочнување пристапни преговори со ЕУ е уважување и конкретно вреднување на очигледните резултати и постигнувања, а што истовремено ќе создаде нов импулс за нас, за целиот регион и за ЕУ, рекол министерот за надворешни ...

Димитров од Париз: Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври

24 Вести - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Димитров од Париз : Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври

Канал5 - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи. Министерот Димитров се сретна и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Димитров на европска турнеја за обезбедување датум за преговори

360 степени - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања, и со Клеман Бон, советник за Европа во кабинетот на ...

Димитров: Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври

Макфакс - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, кој е во посета на Франција, се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања, и со Клеман Бон, советник за Европа во ...

Димитров во Париз: Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври

+инфо - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања, и со Клеман Бон, советник за Европа во кабинетот на ...

Димитров од Париз: Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври

Независен - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Работна посета на Димитров на Франција за европските аспирации на Македонија, следуваат Брисел и Берлин

МКД - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања, и со Клеман Бон, советник за Европа во кабинетот на ...

Димитров: Имаме шанса во октомври да добиеме датум за преговори со ЕУ

Нетпрес - 09.09.2019

Добивањето позитивна одлука за отпочнување пристапни преговори со ЕУ е уважување и конкретно вреднување на очигледните резултати и постигнувања, а што истовремено ќе создаде нов импулс за нас, за целиот регион и за ЕУ, рекол министерот за надворешни ...

Димитров во Париз: Нашата цел е да станеме европска земја, а тоа пред се’ значи владеење на правото

24Инфо - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на 9 септември 2019 година се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања, и со Клеман Бон, советник за Европа во ...

Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври, порача Димитров од Париз

Вечер Прес - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври, порача Димитров од Париз

Либертас - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Димитров од Париз : Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври

Скопје1 - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи, задолжена за европски прашања и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на ...

Димитров во работна посета на Француската Република

MakPress - 09.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Француската Република. За време на посетата, министерот Димитров ќе оствари средба со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и ...