TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За Собранието, правото и криминалецот Груевски

Окно - 14.06.2019

Како што повеќе пати имам напишано и кажано, правото е многу егзактно и логично. Зад секоја норма мора да стои многу логично барање. Секоја норма мора да биде сама по себе логична и конзистентна, како и да претставува логичен дел од пошироката ...

За Собранието, правото и криминалецот Груевски

CivilMedia - 13.06.2019

Како што повеќе пати имам напишано и кажано, правото е многу егзактно и логично. Зад секоја норма мора да стои многу логично барање. Секоја норма мора да биде сама по себе логична и конзистентна, како и да претставува логичен дел од пошироката ...

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

ТВ21 - 11.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

24 Вести - 11.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Седницата за оставката на Груевски закажана за 12:30 часот

Алсат-М - 11.06.2019

Седницата на македонското собрание, на која ќе се констатира оставката на Никола Груевски е закажана за 12:30 часот. До пред почетокот на седницата постоеше дилема дали претседателскиот спике, Талат Џафери ќе ја стави оставката на Груевски, која тој ...

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

Телма - 11.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Груевски конечно не е пратеник

Слободен Печат - 11.06.2019

Собранието денеска ја прифати оставката од Груевски поднесена од Унгарија до собранието на 5 јуни и тој повеќе не е пратеник. Предлогот за одземање на мандатот е беспредметен и се повлекува. Сега ДИК треба да извести за нов пратеник.

Kонстатација на оставка или гласање: Што ќе одлучи Собранието за Груевски?

PressingTV - 11.06.2019

Собранието денеска треба да расправа за пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски. До последен момент нема да се знае што точно ќе се случува бидејќи спикерот Џафери за утрово закажа координација со партиите.

Груевски ако побара, може да добива плата од 63 илјади денари од Собранието уште една година

еМагазин - 11.06.2019

Сега веќе поранешниот пратеник, бившиот македонски премиер Никола Груевски , кој стана политички азилант во Унгарија, според Законот за пратеници има право да побара да остварува плата (или апанажа) и по престанувањето на мандатот за време до една ...

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

Фактор - 11.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

1tv - 11.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

Телма - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Денеска ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

Фокус - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието, Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

Канал5 - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

Канал5 - 10.06.2019

Се уште нема одлука дали оставката на Груевски, ќе биде ставена на дневен ред на утрешната седница. Од кабинетот на Џафери посочија дека на координацијата утрово секој од координаторите изнел свој став, и оти претседателот на Собранието во текот на ...

Одлуката ќе се знае утре – дали оставката на Груевски ќе се најде на дневен ред?

ТВ21 - 10.06.2019

Утре пред самиот почеток на собраниската седница, на која ќе се расправа за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски, ќе биде познато дали како точка на дневен ред ќе биде ставена и поднесената оставка од пратеникот и екс премиерот.

Џафери не се договорил со пратениците дали оставката на Груевски утре ќе биде на дневен ред

+инфо - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствувал претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

Сител - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Собранието денеска ќе расправа за мандатот на Груевски

Press24 - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

А1 On - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

А1 On - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

Независен - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

Независен - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

Сител - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Утре ќе се знае дали Собранието ќе расправа за оставката на Груевски

Р.С.Европа - 10.06.2019

Oд кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери информираат дека утре пред почетокот на парламентарното заседание ќе се знае дали оставката на поранешниот премиер и пратеник кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски ќе биде ...

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

ММС - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Утре ќе се знае дали Собранието ќе расправа за оставката на Груевски

Слободен Печат - 10.06.2019

На дневен ред на 102. седница закажана за утре засега е извештајот на Комисијата за мандатно-деловнички и имуинитетни прашања која му предлага на Собранието одземање на мандатот на Груевски поради шестмесечно неоправдано отсуство.

Дали е ова последен ден на Груевски како пратеник ќе се знае пред седницата

Нова ТВ - 10.06.2019

Пред почетокот на денешната собраниска седница ќе се знае дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде на ставена на дневен ред.

Собранието ќе расправа за мандатот на Никола Груевски

МКД - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Оставката на Груевски пак ги раскара пратениците

+инфо - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски, ќе биде ставена на утрешната 102. седница ќе се знае утре пред почетокот на парламентарното заседание.

Денеска ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на седница

Press24 - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

Либертас - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

MTM - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

Локално - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

Утре ќе се знае дали Собранието ќе расправа за оставката на Груевски

PressingTV - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски ќе биде ставена на утрешната 102. седница ќе се знае утре пред почетокот на парламентарното заседание.

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

24Инфо - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Утре ќе се знае дали Собранието ќе расправа за оставката на Груевски

Вечер Прес - 10.06.2019

epa06344011 Former Macedonian prime minister and leader of opposition VMRO DPMNE, Nikola Gruevski leaves the office of the Special Public Prosecution in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, 22 November 2017.

Денеска ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

Локално - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Утре ќе се знае дали Собранието ќе расправа за оставката на Груевски

MTM - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски ќе биде ставена на утрешната 102. седница ќе се знае утре пред почетокот на парламентарното заседание.

Утре ќе се знае дали Собранието ќе расправа за оставката на Груевски

Опсервер - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски ќе биде ставена на утрешната 102. седница ќе се знае утре пред почетокот на парламентарното заседание.

Оставката на Груевски уште еднаш ги раскара пратениците

Либертас - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски, ќе биде ставена на утрешната 102. седница ќе се знае утре пред почетокот на парламентарното заседание.

Собранието ќе расправа за мандатот на Груевски

24Инфо - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски, кој избега од земјава и доби политички азил во Унгарија, ќе биде ставена на 102. собраниска седница ќе се знае пред почетокот на парламентарното заседание.

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

Опсервер - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Собрание: Владејачките партии и натаму „не забавуваат“ со оставката на Груевски

Денешен - 10.06.2019

На претпладневната средба на собранискиот спикер Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола Груевски, ...

Неизвесно е кога оставката на Груевски ќе биде ставена на дневен ред на комисија

MakPress - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Не знаат што со оставката на Груевски?

Expres - 10.06.2019

Најверојатно до вечер, претседателот на Собранието Талат Џафери ќе одлучи дали да се прифати оставката на поранешниот премиер и сегашен пратеник Никола Груевски или Собранието да одлучува за одземање на неговиот пратенички мандат поради отстуство ...

До крајот на денот ќе се знае дали оставката на Груевски ќе биде ставена на утрешната седница

1tv - 10.06.2019

На претпладневната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи, на која не присуствува претставник на ВМРО-ДПМНЕ, не е донесена конечна одлука дали оставката на пратеникот и поранешен премиер Никола ...

Нема одлука дали оставката на Груевски ќе се најде на дневен ред на утрешната комисија

MakPress - 10.06.2019

Дали оставката на поранешниот премиер и пратеник кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски ќе биде ставена на утрешната 102. седница ќе се знае утре пред почетокот на парламентарното заседание.

Пратениците утре ќе ја констатираат оставката на Груевски, на потег е Талат Џафери!

Магазин - 10.06.2019

Минатата недела, поранешниот премиер Груевски, кој доби азил во Унгарија по изрекувањето на двегодишната затворска казна за предметот „Тенк“, испрати нотарски заверена писмена оставка на унгарски јазик, која деновиве беше преведена на македонски ...