TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку пет лица загинаа, а 80 се повредени во серија експлозии во Индија

24 Вести - 27.10.2013

Најмалку пет лица загинаа, а над 80 се повредени денеска во серија експлозии во индискиот град Патна, главниот град на источната сојузна држава Бихар, пренесува ИТАР-ТАСС.

Најмалку пет лица загинаа, а 80 се повредени во серија експлозии во Индија

Канал5 - 27.10.2013

Најмалку пет лица загинаа, а над 80 се повредени денеска во серија експлозии во индискиот град Патна, главниот град на источната сојузна држава Бихар, пренесува ИТАР-ТАСС.

Најмалку 18 лица загинаа во експлозии во авганистан

Телма - 27.10.2013

Најмалку 18 лица загинаа во експлозија на крајпатна бомба во источниот дел на авганистанската провинција Газни. Бомбата се активирла во момент кога по патот минувал цивилен автобус.

Пет загинати, а 80 повредени во серија експлозии во Индија

А1 On - 27.10.2013

Најмалку пет лица загинаа, а над 80 се повредени денеска во серија експлозии во индискиот град Патна, главниот град на источната сојузна држава Бихар, пренесува ИТАР-ТАСС.

ИНДИЈА: Пет лица загинаа, осумдесет повредени

Телеграф - 27.10.2013

Полицијата уапсила пет осомничени за серијата експлозии што се случија денеска во Патна Најмалку пет лица загинаа, а над 80 се повредени денеска во серија експлозии во индискиот град Патна , главниот ...

Најмалку 18 лица загинаа во експлозија на бомба во Источен Авганистан

Сител - 27.10.2013

Најмалку 18 лица загинаа во експлозија на крајпатна бомба во источниот дел на авганистанската провинција Газни. Бомбата се активирла во момент кога по патот минувал цивилен автобус.

18 загинати во експлозија на бомба во Источен Авганистан

А1 On - 27.10.2013

Најмалку 18 лица загинаа во експлозија на крајпатна бомба во источниот дел на авганистанската провинција Газни. Бомбата се активирла во момент кога по патот минувал цивилен автобус.

Најмалку пет лица загинаа, а 80 се повредени во серија експлозии во Индија

+инфо - 27.10.2013

Најмалку пет лица загинаа, а над 80 се повредени денеска во серија експлозии во индискиот град Патна, главниот град на источната сојузна држава Бихар, пренесува ИТАР-ТАСС.

Седумнаесетмина загинати во Авганистан

Р.С.Европа - 27.10.2013

Најмалку 17 лица загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат во источниот дел на Авганистан, соопшти полицијата. Локалните власти велат дека многумина од загинатите се жени и деца кои се ...

Најмалку 18 лица загинаа во експлозија на бомба во Источен Авганистан

+инфо - 27.10.2013

Најмалку 18 лица загинаа во експлозија на крајпатна бомба во источниот дел на авганистанската провинција Газни. Бомбата се активирла во момент кога по патот минувал цивилен автобус.

Најмалку 18 загинати во експлозија на бомба во Авганистан

Макфакс - 27.10.2013

Најмалку 18 загинати во експлозија на бомба во Авганистан Во минибусот со којшто патувале на свадба коешто налетало на експлозивната направа во областа Андар во јужната покраина Газни, имало 23 ...

Најмалку пет лица загинаа, а 80 се повредени во серија експлозии во Индија

Сител - 27.10.2013

Најмалку пет лица загинаа, а над 80 се повредени денеска во серија експлозии во индискиот град Патна, главниот град на источната сојузна држава Бихар, пренесува ИТАР-ТАСС.

Петмина загинати, над 80 повредени во експлозии во Индија

Република - 27.10.2013

Најмалку пет лица загинале, а над 80 се повредени во серија експлозии кои одекнаа денеска во Патна, главниот град на источната сојузна држава Бихар, пренесува ИТАР-ТАСС.

Најмалку пет лица загинаа, а 80 се повредени во серија експлозии во Индија

Н.Македонија - 27.10.2013

Најмалку пет лица загинаа, а над 80 се повредени денеска во серија експлозии во индискиот град Патна, главниот град на источната сојузна држава Бихар, пренесува ИТАР-ТАСС Полицијата уапсила пет ...

Четириесет лица загинаа во експлозија во град блиску до Дамаск

Телма - 26.10.2013

Најмалку 40 лица загинаа, а десетици се повредени во експлозија на автомобил бомба во сирискиот град Сук Вади Барада на 40 километри од Дамаск. Меѓу загинатите има седум деца. Напаѓачите...

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија во Дамаск

Алсат-М - 26.10.2013

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во сирискиот град Сук Вади Барада на 40 километри од Дамаск. Напаѓачите со автомобил бомба ја нападнале локалната џамија.

СИРИЈА: Две лица загинаа во експлозија на автомобил бомба

Телеграф - 26.10.2013

Напаѓачите со автомобил бомба ја нападнале локалната џамија Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во сирискиот град Сук Вади Барада на 40 километри од Дамаск .

Најмалку две лица загинаа во експлозија на автомобил бомба во близина на Дамаск

+инфо - 26.10.2013

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во сирискиот град Сук Вади Барада на 40 километри од Дамаск. Напаѓачите со автомобил бомба ја нападнале локалната џамија.

Бројот на жртвите од нападот во предградието на Дамаск се зголеми на 40

Макфакс - 26.10.2013

Во експлозијата на автомобил бомба во петокот попладнето во близина на џамијата Осама бин Заи во Сук Вада Барада 40 километри северозападно од сириската престолнина Дамаск, според новиот извештај на ...

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во близина на Дамаск

Сител - 26.10.2013

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во сирискиот град Сук Вади Барада на 40 километри од Дамаск. Напаѓачите со автомобил бомба ја нападнале локалната џамија.

Двајца загинати во експлозија на автомобил бомба во близина на Дамаск

А1 On - 26.10.2013

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во сирискиот град Сук Вади Барада на 40 километри од Дамаск. Напаѓачите со автомобил бомба ја нападнале локалната џамија.

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во близина на Дамаск

Бриф - 26.10.2013

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во сирискиот град Сук Вади Барада на 40 километри од Дамаск. Напаѓачите со автомобил бомба ја нападнале локалната џамија.

Неколку загинати во напад на џамија во Сирија

Либертас - 26.10.2013

Најмалку две лица загинаа, а 30 се повредени во експлозија на автомобил бомба во сирискиот град Сук Вади Барада на 40 километри од Дамаск. Напаѓачите со автомобил бомба ја нападнале локалната џамија.

Најмалку 20 загинати во експлозија на автомобил-бомба во Дамаск

24 Вести - 25.10.2013

Најмалку 20 лица загинаа денеска при експлозија на автомобил-бомба во близина на џамија во сирискиот град Сук Вади Барада, на 40 километри северозападно од главниот град Дамаск, соопшти Сирискиот ...

Најмалку 20 загинати во експлозија на автомобил-бомба во Дамаск

Сител - 25.10.2013

Најмалку 20 лица загинаа денеска при експлозија на автомобил-бомба во близина на џамија во сирискиот град Сук Вади Барада, на 40 километри северозападно од главниот град Дамаск, соопшти Сирискиот ...

Најмалку 20 мртви во експлозија на автомобил бомба во Сирија

Макфакс - 25.10.2013

Во експлозија на автомобил загинале најмалку 20 луѓе, меѓу кои три деца во петокот во близина на џамија во место што го контролираат бунтовниците на 40 километри северозападно од главниот град ...

Најмалку 20 загинати во експлозија на автомобил-бомба во Дамаск

А1 On - 25.10.2013

Најмалку 20 лица загинаа денеска при експлозија на автомобил-бомба во близина на џамија во сирискиот град Сук Вади Барада, на 40 километри северозападно од главниот град Дамаск, соопшти Сирискиот ...

Најмалку 20 загинати во експлозија на автомобил-бомба во Дамаск

+инфо - 25.10.2013

Најмалку 20 лица загинаа денеска при експлозија на автомобил-бомба во близина на џамија во сирискиот град Сук Вади Барада, на 40 километри северозападно од главниот град Дамаск, соопшти Сирискиот ...

ДАМАСК: Над 20 загинати во експлозија

Телеграф - 25.10.2013

Сириските државни медиуми соопштија дека сириските владини сили убиле најмалку 40 бунтовници при заседа во близина на Дамаск Најмалку 20 лица загинаа денеска при експлозија на автомобил-бомба во ...

Најмалку 20 загинати во експлозија на автомобил-бомба во Дамаск

Бриф - 25.10.2013

Најмалку 20 лица загинаа денеска при експлозија на автомобил-бомба во близина на џамија во сирискиот град Сук Вади Барада, на 40 километри северозападно од главниот град Дамаск, соопшти Сирискиот ...

Експлозија во руски камп за воена обука, шест загинати

24 Вести - 22.10.2013

Во експлозија во камп за воена обука во регионот Псков на запад во Русија денеска загинаа шест војници, додека двајца се повредени, јавија руски медиуми.

Експлозија во руски воен камп - шест загинати

Канал5 - 22.10.2013

Во експлозија во камп за воена обука во регионот Псков во западниот дел на Русија загинале шест војници, додека двајца се повредени, пренесе руската државна агенција.

Експлозија во руски камп за воена обука, шест загинати

+инфо - 22.10.2013

Во експлозија во камп за воена обука во регионот Псков на запад во Русија денеска загинаа шест војници, додека двајца се повредени, јавија руски медиуми.

РУСИЈА: Шестмина загинати при експлозија во камп

Телеграф - 22.10.2013

Сè уште не се знае причината за експлозијата во кампот за воена обука што се случила во момент кога војниците се враќале од противпожарникарска вежба Во експлозија во камп за воена обука во регионот ...

Русија: Шест жртви по експлозија во воен камп

Нетпрес - 22.10.2013

Во експлозија во камп за воена обука во регионот П’сков во западниот дел на Русија загинале шест војници, додека двајца се повредени, пренесе руската државна агенција.

Експлозија во руски камп за воена обука, шест загинати

А1 On - 22.10.2013

Во експлозија во камп за воена обука во регионот Псков на запад во Русија денеска загинаа шест војници, додека двајца се повредени, јавија руски медиуми.

Шест војници загинаа во Русија во експлозија на полигон

Макфакс - 22.10.2013

Шест припадници на десантните единици загинаа а двајца се ранети во експлозија на полигон во западна Русија во вторникот, соопшти министерстовот за одбрана.

Шест загинати во експлозија во руски камп за воена обука

Денешен - 22.10.2013

Во експлозија во камп за воена обука во регионот Псков на запад во Русија денеска загинаа шест војници, додека двајца се повредени, јавија руски медиуми.

Експлозија во Русија – загинаа шест војници

Република - 22.10.2013

Во експлозија во камп за воена обука во регионот Псков во западниот дел на Русија загинале шест војници, додека двајца се повредени, пренесе руската државна агенција.

Најмалку шест загинати во напад на патнички воз во Пакистан

Макфакс - 21.10.2013

Најмалку шест лица загинаа, а 20 се повредени во понеделникот во експлозија на бомба при проаѓање на воз во нестабилната југоисточна пакистанска провинција Балуџистан, соопштија локалните власти.

Најмалку шест лица загинаа во експлозија во Пакистан

Алфа - 21.10.2013

Во експлозија на бомба над која минал патнички воз во југозападен Пакистан, денеска загинаа најмалку шест лица, а ранети се повеќе од 17 други, соопштија пакистанските власти.

Најмалку шест лица загинаа во експлозија во Пакистан

А1 On - 21.10.2013

Во експлозија на бомба над која минал патнички воз во југозападен Пакистан, денеска загинаа најмалку шест лица, а ранети се повеќе од 17 други, соопштија пакистанските власти.

Најмалку шест лица загинаа во експлозија во Пакистан

Бриф - 21.10.2013

Во експлозија на бомба над која минал патнички воз во југозападен Пакистан, денеска загинаа најмалку шест лица, а ранети се повеќе од 17 други, соопштија пакистанските власти.