TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Болтон ги исфрли очајните белграѓани од Европа

Утрински - 08.12.2007

Последниот пораз од Болтон на „Маракана“ од 0:1, потврда за големата криза кај некогашниот европски и светски првак Англискиот Болтон, кој со голема мака го елиминира нашиот Работнички Кометал во Купот на УЕФА, речиси со втор состав истрча на „Мараканa“ и ја совлада очајната Црвена звезда, ...

Ц. Звезда загуби од резервите на Болтон

Дневник - 08.12.2007

Поранешниот европски шампион Црвена звезда е елиминирана од Купот на УЕФА, по поразот од 0-1 на домашен терен против резервните фудбалери на премиерлигашот Болтон во групата Ф . Болтон ги поштеди своите најдобри играчи од тешкиот терен за игра на „Маракана“: ги немаше Анелка, Диуф, Нолан, голманот ...

Болтон ја згасна Звезда

Вечер - 08.12.2007

Предноста на домашниот терен не се покажа доволна за "црвено-белите", кои се поразени минимално на Маракана од последниот европротивник на нашиот Работнички К. Освен за најдоброто од Хрватска, Динамо (З), желбата за европска пролет остана само сон и за шампионот на Србија, Црвена звезда.

Последна шанса за Ц. Звезда, Алборг и за Австрија

Време - 06.12.2007

ВЕЧЕРВА КУП НА УЕФА, 4. КОЛО Црвена звезда, Алборг и Австрија денеска во 4. коло од Купот на УЕФА ја имаат последната шанса со победа да останат во игра за продолжување на натпреварите во овој европски куп. Од другите мечеви интерес привлекуваат и дуелите Спартак (М) - Цирих и Андерлехт - Тотнем, ...

Црвена Звезда мора да го победи Болтон

Дневник - 06.12.2007

Поранешниот европски шампион Црвена звезда мора да победи во дуелот против Болтон вечерва, на „Маракана“, ако сака да ги задржи шансите за пласман во елиминациската фаза во Купот на УЕФА, по поразите од Баерн и Арис. Звезда ќе го игра својот прв евронатпревар под водство на Александар Јанковиќ, кој ...

Болтон последна шанса за Црвена (З)

Вечер - 06.12.2007

Во сенка на немилите сцени кои беа заштитен знак на последниот првенствен натпревар со гостинскиот тим на Хајдук од Кула, фудбалерите на Црвена звезда ќе се обидат денеска да го продолжат се уште реалниот сон за настап во елиминациската фаза од најмасовното клупско натпреварување, Купот на УЕФА.