TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Рецесијата засега не се враќа во Македонија

Дневник - 13.06.2010

Премиерот Никола Груевски смета дека засега нема сигнали за нова рецесија во земјава, иако дел од експертите предвидуваат дека во Европа ќе се случи втора економска криза.

Кризата ќе потрае - нема страв од втора рецесија

Вечер Прес - 13.06.2010

- Кризата се уште е присутна и се чувствува и веројатно така ќе биде и до крајот на годинава, но имаме стабилизација во сите макроекономски показатели, отсуство на каква било опасност од девалвација ...

Груевски – кризата ќе потрае, нема страв од втора рецесија

Канал5 - 12.06.2010

Кризата ќе потрае годинава, можеби и следната – сепак премиерот Груевски е оптимист оти Македонија нема да влезе во втора рецесија.

Груевски:Засега нема сигнали за нова рецесија во Македонија

Р.С.Европа - 12.06.2010

Претседателот на Владата Никола Груевски смета дека засега нема сигнали за нова рецесија во земјава иако дел од експрертите предвидуваат дека во Европа ќе се случи втора економска криза.

Засега нема сигнали за нова рецесија во Македонија

Сител - 12.06.2010

Направените кратења во буџетот се крупни и сериозни, смета премиерот Никола Груевски, одговарајќи на коментарите на бизнис заедницата која очекувала двојно поголемо скусување на буџетот.

Во Македонија нема сигнали за втора рецесија

Форум - 12.06.2010

Во Македонија засега нема сигнали од втора рецесија. Ние не сме осетиле нов бран на крупни проблеми. Засега одиме во правец на едно постепено подобрување, изјави денеска премиерот Никола Груевски Тој ...

Во Македонија нема сигнали за втора рецесија

Макфакс - 12.06.2010

Во Македонија засега нема сигнали од втора рецесија. Ние не сме осетиле нов бран на крупни проблеми. Засега одиме во правец на едно постепено подобрување, изјави денеска премиерот Никола Груевски.

Се прогнозира втор бран рецесија во Европа

Утрински - 11.06.2010

Вашингтон - Некои европски држави би можело да бидат погодени од втор бран рецесија доколку континентот не успее да се справи со должничката криза што се заканува да ги загрози земјите од Централна ...

Европа ја чека втор бран рецесија

Дневник - 10.06.2010

Јавните финансии во богатите земји од Европа, како што се Франција и Британија, но и во САД, во моментов се „неодржливи“, соопшти Светската банка Некои европски држави би можело да бидат погодени од ...

Хрватски Јадран со астрономски цени ,Втор бран рецесија најавува Светска банка

Канал5 - 10.06.2010

Хрватската со астрономски цени на стартот од туристичката сезона. Три евра за сладолед ,10 евра за пица и 25 евра за морски специјалитети се новите цени во Ровињ, Крк, Бол на Брач и во Пореч.

Светска банка: Можен е втор бран рецесија во Европа

Сител - 10.06.2010

Некои европски држави би можело да бидат погодени од втор бран рецесија доколку континентот не успее да се справи со должничката криза која се заканува да ги загрози земјите од централна Азија до ...

Можен втор бран на рецесија во Европа

Макфакс - 10.06.2010

Некои европски држави би можело да западнат во втор бран на рецесија доколку не успеат да излезат на крај со должничката криза која им се заканува и земјите од централна Азија до Латинска Америка, ...

Можен е втор бран рецесија во Европа, предупредува Светска банка

Кирилица - 10.06.2010

Некои европски држави би можело да бидат погодени од втор бран рецесија доколку континентот не успее да се справи со должничката криза која се заканува да ги загрози земјите од централна Азија до ...

Светска Банка:можен втор бран на рецесија

Р.С.Европа - 10.06.2010

Можен е втор бран на рецесија во Европа, доколку некои европски држави не излезат на крај со должничката криза, оценила Светската Банка, пренесува агенцијата Блумберг.

Светска банка: Можен е втор бран рецесија во Европа

Алфа - 10.06.2010

Некои европски држави би можело да бидат погодени од втор бран рецесија доколку континентот не успее да се справи со должничката криза која се заканува да ги загрози земјите од централна Азија до ...

Втор бран рецесија во Европа

Вечер Прес - 10.06.2010

Некои европски држави би можело да бидат погодени од втор бран рецесија доколку Европа не успее да се справи со должничката криза која се заканува да ги загрози земјите од Централна Азија до Латинска ...

Можен е втор бран рецесија во Европа

Идивиди - 10.06.2010

Вашингтон, 10 јуни 2010 (МИА) - Некои европски држави би можело да бидат погодени од втор бран рецесија доколку континентот не успее да се справи со должничката криза која се заканува да ги загрози ...

Финската економија повторно во рецесија

Алсат-М - 09.06.2010

По малото опоравување, економијата на Финска повторно влезе во рецесија. Според денешните информации, во првите три месеци од годинава економијата на оваа скандинавска држава отишла во минус од 0,4 ...