TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надлежните не знаеле за состојбата на Лубиц

А1 On - 05.04.2015

Германското Федерално биро за воздухопловство соопшти дека немале претходни сознанија дека копилотот на авионот на „Џерманвингс“, Андреас Лубиц се борел со тешка депресија, пред катастрофата на француските Алпи, во која загинаа 150 луѓе.

ЕУ укажувала на пропусти во Германија и пред падот на авионот на Џерманвингс

МКД - 05.04.2015

Европската агенција за безбедност на воздушниот транспорт (ЕАСА) и пред падот на авионот на компанијата Џерманвингс изразувала загриженост во врска со прашањето на безбедноста на воздушниот сообраќај во Германија, особено поради следењето на ...

Надлежните не знаеле за состојбата на Лубиц

Sky - 05.04.2015

Германското Федерално биро за воздухопловство соопшти дека немале претходни сознанија дека копилотот на авионот на „Џерманвингс“, Андреас Лубиц се борел со тешка депресија, пред катастрофата на француските Алпи, во која загинаа 150 луѓе.

Докторите од “Луфтханза” ги прекршиле правилата за Лубиц

Локално - 05.04.2015

Лекарите на авиокомпаниjaтa “Луфтханза” ги прекршиле правилата, затоа што не го информирале Федерално управување за цивилна авијација во Германија за депресијата на Андреас Лубиц, пренесе РИА Новости, повикувајќи се на германското издание Welt am ...

Лекарите на Луфтханза ги прекршиле правилата, не известиле за состојбата на Лубиц

Локално - 05.04.2015

Лекарите на авиокомпанија “Луфтханза” ги прекршиле правилата, што не го информирале Федерално управување за цивилна авијација во Германија за депресијата на вториот пилот на урнатиот авион во Алпите – Андреас Лубиц, пренесе РИА Новости, повикувајќи ...

Заврши потрагата на посмртните останки од Ербасот на „Џерман вингс“

Утрински - 04.04.2015

Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во катастрофата на авионот на „Џерман вингс“, кој се урна на 24 март во француските Алпи,.

Завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во „Џерманвингс“

24 Вести - 04.04.2015

Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во катастрофата на авионот на Џерманвингс, кој се урна на 24 март во француските Алпи.

Заврши потрагата по посмртните останки на загинатите во Герман вингс

+инфо - 04.04.2015

Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во катастрофата на авионот на Герман вингс, кој се урна на 24 март во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Лубиц бил под дејство на силни лекови за вознемиреност, а лекарите знаеле дека пилотира (ВИДЕО)

МКД - 04.04.2015

Додека американските и британските медиуми истакнуваат дека расте притисокот врз „Луфтханза” дека можеби направила пропуст кога дозволила во пилотската кабина на авион на „Џерманвингс” да биде копилотот Андреас Лубиц, за кој постои сомневање дека ...

Завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во Џерман вингс

А1 On - 04.04.2015

Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во катастрофата на авионот на Џерман вингс, кој се урна на 24 март во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во Џерман вингс

Сител - 04.04.2015

Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во катастрофата на авионот на Џерман вингс, кој се урна на 24 март во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

ЏЕРМАНВИНГС: Заврши потрагата по посмртните останки на жртвите

Телеграф - 04.04.2015

Отстранувањето на деловите од авионот, кои се сметаат за најзагадувачки ќе започне во текот на идната недела, а потоа и чистењето на планинската зона Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на ...

Полицијата забранила пристап до куќата на копилотот на срушениот Ербас

Курир - 04.04.2015

Германската полиција испратила свои сили пред куќата на загинатиот копилот Андреас Лубиц, во гратчето Монтабаур. Младиот пилот потекнувал од малото греманско гратче, каде живеел со своите родители, а имал и стан во Дизлердорф.

(ВИДЕО) Расфрлани остатоци и тркала од место на кое се урна авионот на „Germanwings“

Фактор - 04.04.2015

Истражниот тим соопшти дека авионот паднал неколку минути по праќањето на последната порака на контролорите, која е опишана како „рутинска“. Анализата на податоците од втората црна кутија на авионот на „Германвингс“ кој се урнал во Француските Алпи, ...

Заврши потрагата по посмртните останки на загинатите во „Џерманвингс“

Република - 04.04.2015

Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во катастрофата на авионот на Џерманвингс, кој се урна на 24 март во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Враќање на контролата во Шенген зоната?

Тера - 04.04.2015

Додека американските и британските медиуми истакнуваат дека расте притисокот врз „Луфтханза" дека можеби направила пропуст кога дозволила во пилотската кабина на авион на „Џерманвингс" да биде копилотот Андреас Лубиц, за кој постои сомневање дека ...

Заврши потрагата по посмртните останки на загинатите во Герман вингс Објавеново 17:13 04 април 2015| Прочитано78| ...

Локално - 04.04.2015

Француските власти соопштија дека завршија операциите за пронаѓање на посмртните останки на загинатите во катастрофата на авионот на Герман вингс, кој се урна на 24 март во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Бојкот на весникот „Билд“ по падот на авионот на „Џерман Вингс“

Утрински - 03.04.2015

Краткото известување на една бензинска станица дека ќе запре со продажба на таблоидот „Билд“ поради сензационализам во врска со падот на авионот на „Џерман Вингс“ добива колосоални размери во Германија бидејќи стотици продавници почнаа да се ...

И втората црна кутија потврди дека Лубиц намерно го урнал авионот

Канал5 - 03.04.2015

Копилотот на авионот "џерман вингс“ го наместил автоматскиот пилот на понирање на висина од 30 метри, а потоа неколку пати ја зголемил брзината додека не го урнал леталото во планина. Ова го покажале податоците од втората црна кутија од авионот, во ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот

Алсат-М - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот

Утрински - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Од втората црна кутија се потврдува дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

24 Вести - 03.04.2015

Од втората црна кутија на Ербасот А320 на Германвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена, се потврдува дека копилотот намерно го уништил авионот, со што ја предизвика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

+инфо - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Втората црна кутија потврди дека Лубиц намерно го урнал авионот

Макфакс - 03.04.2015

Податоците од втората црна кутија најдена во остатоците од паднатиот авион на Germanwings во Француските Алпи, потврдија дека копилотот делувал намерно, рекоа истражителеите во петок. „Првичното читање покажува дека пилотот во кокпитот го користел ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

Сител - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Според втората црна кутија: Лубиц намерно забрзувал кон планината

Кајгана - 03.04.2015

Податоците од втората црна кутија на паднатиот авионот на Germanwings потврдуваат дека копилотот намерно го срушил авионот. Втората црна кутија беше пронајдена девет дена по падот на авионот Airbus A320 во кој настрадаа 150 луѓе.

Лубиц неколку пати ја зголемувал брзината на авионот и на крај го урнал убивајќи 149 луѓе (ВИДЕО)

МКД - 03.04.2015

Втората црна кутија на авионот на „Џерманвингс“ покажува дека копилотот Андреас Лубиц намерно го урнал авионот, објавија денеска француските иследници, пренесе британски Телеграф . Според истражувачите, тој постојано ја зголемувал брзината на ...

Втората црна кутија на Германвингс доказ за намерно уривање

Р.С.Европа - 03.04.2015

Француските истражители соопштија дека втората црна кутија која беше пронајдена во остатоците на авионот на Германвингс, кој се урна во Алпите е дополнителен доказ оти копилотот Андреас Лубиц намерно ја предизвикал несреќата во која загинаа сите 150 ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

А1 On - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

Алфа - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот Втората црна ...

Втора црна кутија: Авионот на Џерман вингс бил урнат намерно

МРТ - 03.04.2015

Според претходните наоди од снименото во пилотската кабина, копилотот го заклучил пилотот надвор од кабината. Податоците од втората црна кутија од авионот на Џерман вингс потврдија дека копилотот намерно го предизвикал уривањето.

И втората „црна кутија“ индицира намерно уривање

Глас на Америка - 03.04.2015

Снимките покажуваат дека Лубиц го исклучил автопилотот и неколку пати ја зголемил брзината додека го спуштал авионот. Истражителите на француската авијција велат дека првата анализа на втората црна кутија од авионот на Џерманвингс што се урна во ...

Бојкот на весникот „Билд“ по падот на авионот на „Џерман Вингс“

Сител - 03.04.2015

Краткото известување на една бензинска станица дека ќе запре со продажба на таблоидот „Билд“ поради сензационализам во врска со падот на авионот на „Џерман Вингс“ добива колосоални размери во Германија бидејќи стотици продавници почнаа да се ...

Бојкот на весникот „Билд“ по падот на авионот на „Џерман Вингс“

Press24 - 03.04.2015

- Краткото известување на една бензинска станица дека ќе запре со продажба на таблоидот „Билд“ поради сензационализам во врска со падот на авионот на „Џерман Вингс“ добива колосоални размери во Германија бидејќи стотици продавници почнаа да се ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урнал Ербасот

Нетпрес - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот.

ПОТВРДЕНО: Лубиц намерно го урнал авионот во Алпите

Телеграф - 03.04.2015

Бирото за истраги и анализи за безбедност во Цивилната авијација (БЕА) ги соопшти податоците што ги содржи втората црна кутија Втората црна кутија на „ербасот А320“ на „Џерманвингс“ кој се урна во француските Алпи пред десетина дена потврди дека ...

Идентификувани сите жртви во падот на авионот на „Џерман Вингс“

А1 On - 03.04.2015

Француските истражители ги идентификувале деловите на телата на сите 150 патници и членови на екипажот на авионот на „Џерман Вингс“, кој на 24-ти март се урна во француските Алпи. „Асошиејтед прес“, повикувајќи се на изјава на марсејскиот обвинител ...

Пронајдена втората црна кутија на авионот на "Германвингс"

Нова ТВ - 03.04.2015

Втората црна кутија на авионот на "Германвингс", кој се урна пред десет дена во француските Алпи беше пронајдена денес. Оваа кутија ги содржи сите параметри на авионот во кој загинаа 150 лица.

Идентификувани деловите од телата на сите жртви од „Џерманвингс“

Курир - 03.04.2015

Француските истражни органи, како што е соопштени синоќа, ги идентификувале деловите од телата на сите 150 патници и членови на екипажот од авионот на „Џерманвингс“, која на 24-ти март се урна на француските Алпи.

Идентификувани телата на сите патници на „Џерманвингс“

Нетпрес - 03.04.2015

Француските истражни органи соопштија дека се идентификувани телата на сите 150 патници и членови на екипажот од авионот „„Џерманвингс“ кој се урна на француските Алпи на 24. Март. Пронајдени се вкупно 2.854 делови од тела, а марсејскиот обвинител ...

Втората црна кутија потврди дека Лубиц намерно го урнал авионот

Sky - 03.04.2015

Втората црна кутија на „ербасот“ на „Џерманвингс“, кој минатата недела падна на француските Алпи, потврди дека копилотот Андреас Лубиц намерно го урнал авионот, со што со себе во смрт однел уште 149 лица, потврди француското Биро за истраги и ...

Втората црна кутија на урнатиот авион на Алпите е во добра состојба

Локално - 03.04.2015

Втората црна кутија на несреќниот “Ербас А320″ е употреблива и е во добра состојба. Властите се надеваат дека ќе добијат повеќе индиции за катастрофата која беше причина за смртта на 149 лица во Француските Алпи, соопштија обвинители во Франција, ...

Втората црна кутија потврди: Лубиц намерно го срушил авионот!

Пулс24 - 03.04.2015

Втората црна кутија од авионот „Џерманвингс“ покажува дека авионот намерно е срушен и дека пилотот Анреас Лубиц го исклучил автопилотот и го срушил авионот, објавија француските истражители.

Втората црна кутија потврди: Лубиц намерно го урнал авионот во Алпите!

Точка - 03.04.2015

Копилотот на авионот "German Wings" го наместил автоматскиот пилот на понирање на висина од 30 метри, а потоа неколку пати ја зголемил брзината додека не го урнал леталото во планина. Податоците од втората црна кутија од авионот на германската ...

Податоците од втората црна кутија потврдуваат: Лубиц го урнал авионот намерно

Фактор - 03.04.2015

Анализата на податоците од втората црна кутија на авионот на „Германвингс“ кој се урнал во Француските Алпи, потврдуваат дека вториот пилот намерно го урна авионот, изјавиле инспекторите, пренесе Франс прес.

Идентификувани деловите од телата на сите жртви од „Џерманвингс“

Денешен - 03.04.2015

Француските истражни органи, како што е соопштени синоќа, ги идентификувале деловите од телата на сите 150 патници и членови на екипажот од авионот на „Џерманвингс“, која на 24-ти март се урна на француските Алпи.

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

Денешен - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

МК News - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот.

Идентификувани телата на сите патници на "Џерманвингс"

Точка - 03.04.2015

Француските истражни органи соопштија дека се идентификувани телата на сите 150 патници и членови на екипажот од авионот "Џерманвингс" кој се урна на француските Алпи на 24-ти март. Пронајдени се вкупно 2.854 делови од тела, а марсејскиот обвинител ...

Полиција упадна во 5 медицински кабинети, посетувани од пилотот убиец Лубиц

Локално - 03.04.2015

Пет медицински кабинет во Дизелдорф биле претресени по наредба на обвинителството во врска со авионската несреќа во Француските Алпи, во која загинаа 150 лица, пренесоа светските агенции. Здравствените картони на осомничениот за намерната несреќа ...

Втората црна кутија од несреќната на „Ербас А320“ е во добра состојба

Фактор - 03.04.2015

Втората црна кутија на несреќната на „Ербас А320“ е употреблива и во добра состојба со што властите се надеваат дека ќе добијат повеќе индиции за катастрофата, причина за смртта на 149 лица на Француските Алпи, соопштија обвинителите во Франција.

Во „Џерманвингс“ не знаеле за депресијата на Лубиц, а во „Луфтханза“ знаеле

Sky - 03.04.2015

Авионската компанија „Џерманвингс“ денеска соопшти дека не знаела оти нејзиниот копилот Андреас Лубиц, за кој се сомнева дека намерно го урнал авионот со 150 лица, имал депресија за време на обуката за летање.

Пронајдена втората црна кутија од кобниот лет на „Џерманвингс“

Sky - 03.04.2015

Пронајдена е втората црна кутија од „ербасот“ на „Џерманвингс“, кој минатиот вторник се урна на француските Алпи, јавуваат француските медиуми. Втората црна кутија би можела дополнително да ги расветли околностите на авионската несреќа во која ...

Пронајдена и втората црна кутија од кобниот летот на „Germanwings“

Канал 77 - 03.04.2015

Пронајдена е втората црна кутија од „ербасот“ на „Germanwings“, кој минатиот вторник се урна на француските Алпи, јавуваат француските медиуми. Втората црна кутија би можела дополнително да ги расветли околностите на авионската несреќа во која ...

Втората црна кутија потврди дека Лубиц намерно го урнал авионот

Република - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот Андреас Лубиц намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, ...

Втората црна кутија потврди дека Лубиц намерно го урнал авионот

Тера - 03.04.2015

Податоците од втората црна кутија најдена во остатоците од паднатиот авион на Germanwings во Француските Алпи, потврдија дека копилотот делувал намерно, рекоа истражителеите во петок. „Првичното читање покажува дека пилотот во кокпитот го користел ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

Локално - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна авионот

Вечер Прес - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништил авионот Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина ...

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320

Н.Македонија - 03.04.2015

Втората црна кутија на Ербасот А320 на „Џерман вингс“ кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи авионот, со што ја предзивика својата и смртта на сите 149 патници и членови на екипажот, јавува ...

Лубиц на интернет барал информации за самоубиства

Идивиди - 03.04.2015

Париз, 2 февруари 2015 (МИА) - Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „ “, што пред десетина дена се урна на француските Алпи, Андреас Лубиц, преку интернет разгледувал методи за извршување и ги анализирал безбедносните системи на блиндираните ...

Втората црна кутија ги потврди сомнежите

Идивиди - 03.04.2015

Втората црна кутија потврди дека копилотот намерно го урна Ербасот А320 Париз, 4 април 2015 (МИА) - Втората црна кутија на Ербасот А320 на Џерманвингс кој се урна во Француските Алпи пред десетина дена потврди дека копилотот намерно го уништи ...

Пронајдена втората црна кутија од „Ербасот“ на „Џерман вингс“

24 Вести - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Џерман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

Пронајдена и втората црна кутија од падот на авионот А320 на „Џерман вингс“

Канал5 - 02.04.2015

Другата црна кутија од авионот А320 на „Џерман вингс“ кој се сруши на 24. Март во француските Алпи, пронајдена е во четвртокот изјави обвинител од Марсеј. Оваа црна кутија ги содржи параметри на летот на авионот во чиј пад загинаа 150 луѓе.

Пронајдена втората црна кутија од урнатиот „Ербас“ на „Џерман вингс“

Утрински - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Џерман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи. На оваа кутија се снимени параметрите на летот, кои треба да бидат ...

Копилотот на урнатиот „Ербас“ на интернет барал информации за самоубиства

А1 On - 02.04.2015

Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „Џерман вингс“, што пред десетина дена се урна на француските Алпи, Андреас Лубиц, преку интернет разгледувал методи за извршување самоубиства и ги анализирал безбеднсните системи на блиндираните врати на ...

НОВИ ДОКАЗИ: Пронајдена е втората црна кутија од авионот што се урна во Алпите

Телеграф - 02.04.2015

Германските истражувачи откриле оти во периодот пред падот на авионот, копилотот Лубиц интензивно пребарувал на интернет методи на самоубиство, а „гуглал“ и детали за сигурноста на копилотите, што би можело да значи дека неверојатниот чин тој го ...

ШТО ПРЕБАРУВАЛ ЛУБИЦ: „Гуглал“ како да се самоубијам и каква сигурност има копилотот

Телеграф - 02.04.2015

Според Обвинителството, копилотот Андреас Лубиц ги вршел овие пребарувања на интернет неколку дена пред несреќата на авионот, кој се урна на 24 март Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „Џерманвингс“, што пред десетина дена се урна на ...

Обвинетелите тврдат Лубиц планирал самоубиство

Глас на Америка - 02.04.2015

Копилотот на Германвингс неколку дена пред да го урне авионот, на Интернет пребарувал начини за самоубиство Германските обвинители соопштија дека копилотот, за кого постои сомнение дека намерно го урнал авионот на Германвингс во француските Алпи, ...

Најдена и втората црна кутија, идентификувани телата на сите жртви (ВИДЕО)

МКД - 02.04.2015

Најдени се вкупно 2.854 делови од тела, според марсејскиот обвинител Брис Робен, кој рекол дека ќе биде потребно долго време за да се поврзат тие делови со ДНК-примероците дадени од членовите на семејствата на загинатите.

Копилотот на урнатиот „Ербас“ на интернет барал информации за самоубиства

+инфо - 02.04.2015

Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „Џерман вингс“, што пред десетина дена се урна на француските Алпи, Андреас Лубиц, преку интернет разгледувал методи за извршување самоубиства и ги анализирал безбеднсните системи на блиндираните врати на ...

Пронајдена и втората црна кутија од авионот на „Germanwings“

Кајгана - 02.04.2015

Пронајдена е втората црна кутија од авионот на германската компанија „Germanwings“ што се урна на француските Алпи, јави AFP, повикувајќи се на обвинителството на Марсеј. Кутијата ги содржи параметрите на леталото, што се урна на 24.март и при што ...

Пронајдена втората црна кутија од урнатиот „Ербас“ на „Џерман вингс“

Курир - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Џерман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

Пронајдена втората црна кутија од паднатиот „Ербас“

Нетпрес - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Герман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

Пронајдена втората црна кутија од паднатиот „Ербас“ на „Џерман вингс“

А1 On - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Џерман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

Копилотот на урнатиот „Ербас“ на интернет барал информации за самоубиства

Сител - 02.04.2015

Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „Џерман вингс“, што пред десетина дена се урна на француските Алпи, Андреас Лубиц, преку интернет разгледувал методи за извршување самоубиства и ги анализирал безбеднсните системи на блиндираните врати на ...

Пронајдена втората црна кутија од паднатиот „Ербас“ на „Џерман вингс“

Сител - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Џерман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

Пријателите на Лубиц тврдат дека снимката од црната кутија е лажна

А1 On - 02.04.2015

Пријателите на Андреас Лубиц тврдат дека авиокомпанијата го обвинува копилотот за несреќата, со цел да ги прикрие механичките недостатоци на авионот. Како што пренесе „Дејли меил“, тие покренале страница на „Фејсбук“ на која ги разменуваат теориите ...

Пријателите на Лубиц тврдат дека копилотот не го урнал авионот, се прикрива механичка грешка

Макфакс - 02.04.2015

Многу пријатели на Андеас Лубиц сметаат дека снимката од црната кутија не е автентична и дека компанијата Луфтахнза ја има променето за да изгледа дека копилотот намерно го соборил авионот.

Свршеницата на Лубиц се крие и не сака да се врати дома уплашена од омразата на средината

МКД - 02.04.2015

Свршеницата на копилотот-убиец Андрес Лубиц, која е наводно бремена, сѐ уште се крие на тајна локација и не сака да се врати во градот каде што двајцата пораснале бидејќи се плаши дека ќе ја пречека омраза, пренесува Индипендент .

Пронајдена и втората црна кутија од паднатиот авион на „Germanwings“

Макфакс - 02.04.2015

Пронајдена е втората црна кутија од авионот на германската компанија „Germanwings“ што се урна на француските Алпи, јави AFP, повикувајќи се на обвинителството на Марсеј. Кутијата ги содржи параметрите на леталото, што се урна на 24 март и ...

Пронајдена втората црна кутија од паднатиот „Ербас“ на „Герман вингс“

+инфо - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Герман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

Пронајдена втората црна кутија на авионот на Германвингс

Р.С.Европа - 02.04.2015

Француското обвинителство соопшти дека била пронајдена втората црна кутија од авионот на Германвингс кој се урна во француските Алпи минатата недела, при што загинаа сите 150 патници. Според обвинителството, повеќе детали за црната кутија ќе ...

Андреас Лубиц добил „SIC“ код кој препорачува специјални, редовни медицински прегледи

Фактор - 02.04.2015

Германскиот пилот Андреас Лубиц, кој е осомничен за намерно уривање на авионот А320, имал издаден документ, според кој пилотот требало да се наоѓа под редовен лекарски надзор, пренесува „Die Welt“.

Таблетот го издаде Лубиц: На Google му се појавува “самоубиство” и “отклучување на кокпит”

Локално - 02.04.2015

Вториот пилот на летот 9525 на Germanwings Андреас Лубиц, за кој се тврди дека намерно предизвикал несреќата на авионот “Ербас А320″ на 24 март, правел истражување на интернет на методи за самоубиство и на системите за заклучување на пилотската ...

Таблет го издаде Лубиц: На пребарувачот се појавува „самоубиство“ и „отклучување на кокпит“

Фактор - 02.04.2015

Вториот пилот на летот 9525 на „Germanwings“ Андреас Лубиц, за кој се тврди дека намерно ја предизвикал несреќата на авионот „Ербас А320“ на 24 март, правел истражување на интернет за методи на самоубиство и на системите за заклучување на пилотската ...

Пријателите на копилотот посочија кој НАВИСТИНА стои зад уривањето на авионот!

Пулс24 - 02.04.2015

Пријателите на Андреас Лубиц тврдат дека авиокомпанијата го обвинила за обид за самоубиство, со цел да ги прикрие механичките проблеми. Тие покренале Фејсбук страница со име „Андреас Лубиц А320, ние сме против ловењето“, на која разменуваат теории ...

Девојката на Лубиц: Се плашам од светска омраза

Локално - 02.04.2015

Девојка на пилотот на Андреас Лубиц – Кетрин Голдбах и нејзиното семејство го напуштиле својот роден град, пишува британскиот весник Дејли мејл. 26-годишната професорка по математика, нејзиниот брат Андреас и нивните родители решиле да се преселат ...

Копилотот на Ербас“ на интернет барал информации за самоубиства

Република - 02.04.2015

Според Обвинителството, Лубиц ги вршел овие пребарувања на интернет неколку дена пред несреќата на авионот, кој се урна на 24 март Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „Џерман вингс“, што пред десетина дена се урна на француските Алпи, Андреас ...

Лубиц свесно ги лажел лекарите

Локално - 02.04.2015

Претпоставениот виновник за уривањето на авионот А320 во Француските Алпи – германскиот пилот Андреас Лубиц,им доставувал на лекарите неточни податоци за својата дејност. Според податоците на германскиот “Билд” Лубиц за последен пат ја посетил ...

Лубиц ги излажал лекарите на 10 март дека наскоро нема да лета

Фактор - 02.04.2015

Нови детали за вториот пилот, за кој се претпоставува дека намерно го урна „Ербасот А320“ во француските Алпи, пишува денес „Bild“. При медицинско истражување, непосредно пред несреќата, Андреас Лубиц им рекол на лекарите дека е на боледување и ...

Луфтханза го мести Лубиц? Пријатели на копилотот тврдат дека снимката од црната кутија е лажирана!

МК News - 02.04.2015

Пријателите на копилотот Андреас Лубиц тврдат дека авио-компанијата го обвинила за самоубиство за да ги прикрие механичките недостатоци на авионот. Тие направиле Фејсбук страница по име „Андреас Лубиц А320, ние сме против ловот“, на која разменуваат ...

Бремената девојка на Лубиц се плаши од осуда!

Република - 02.04.2015

Катрин Голдбах, девојката на копилотот на „Герман вингс“, Андреас Лубиц, не смее да се врати во родниот град бидејќи стравува од осудата на јавноста. Голдбах, која е бремена од Лубуц, предавала во германскиот град Мондабур, каде што Лубиц пораснал.

Пронајдена и втората црна кутија од паднатиот авион на "Germanwings"

Точка - 02.04.2015

Пронајдена е втората црна кутија од авионот на германската компанија "Germanwings" што се урна на француските Алпи, јави AFP, повикувајќи се на обвинителството на Марсеј. Кутијата ги содржи параметрите на леталото, што се урна на 24 март и ...

Еве што пребарувал на интернет копилотот на Ербасот!

Пулс24 - 02.04.2015

Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „Џерман вингс“, што пред десетина дена се урна на француските Алпи, Андреас Лубиц, преку интернет разгледувал методи за извршување самоубиства и ги анализирал безбеднсните системи на блиндираните врати на ...

Пронајдена е и втората црна кутија од паднатиот авион

Република - 02.04.2015

Пронајдена е втората црна кутија од авионот на германската компанија „Џерманвингс“ што се урна на француските Алпи, јави „АФП“, повикувајќи се на обвинителството на Марсеј. Кутијата ги содржи параметрите на леталото, што се урна на 24 март и загинаа ...

Пронајдена на втората црна кутија на паднатиот авион на Германвингс

Локално - 02.04.2015

Истражниот тим успеа да ја пронајде втората црна кутија на местото на несреќата на авионот на германската компанија German vings во Алпите. Како што е соопштено од страна на светските медиуми, звук рекордерot e пронајден девет дена по падот на ...

И втората црна кутија од паднатиот авион на „Џерманвингс“ е пронајдена

Пулс24 - 02.04.2015

Пронајдена и втората црна кутија од авионот на „Џерманвингс“ Пронајдена е втората црна кутија од авионот на германската компанија „Џерманвингс“ што се урна на француските Алпи, јави „АФП“, повикувајќи се на обвинителството на Марсеј.

Die Welt: Андреас Лубиц имал документ кој препорачува да се наоѓа под редовен лекарски надзор

Локално - 02.04.2015

Германскиот пилот Андреас Лубиц, кој е осомничен за намерно уривање на авионот А320, имал издаден документ, според кој пилотот требало да се наоѓа под редовен лекарски надзор, објави Die Welt.

Пронајдена е и втората црна кутија, откриени се и детали поради кои има сомнеж дека Лубиц детално испланирал сè

Точка - 02.04.2015

Француските истражувачи тврдат дека ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Германвингс“, кој минатата недела се урна во француските Алпи, пренесуваат AFP и германски „Bild”. Истражувачите сега ќе можат да го добијат конечното делче од ...

Пронајдена втората црна кутија од „Ербасот“ на „Џерман вингс“

Денешен - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Џерман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

Копилотот на урнатиот „Ербас“ на интернет барал информации за самоубиства

Н.Македонија - 02.04.2015

Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „Џерман вингс“, што пред десетина дена се урна на француските Алпи, Андреас Лубиц, преку интернет разгледувал методи за извршување самоубиства и ги анализирал безбедносните системи на блиндираните врати на ...

Пронајдена втората црна кутија од паднатиот „Ербас“ на „Џерман вингс“

Н.Македонија - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Џерман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи. На оваа кутија се снимени параметрите на летот, кои треба да бидат ...

Пронајдена втората црна кутија од паднатиот „Ербас“ на „Џерман вингс“

Lider - 02.04.2015

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Џерман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

Копилотот на урнатиот „Ербас“ на интернет барал информации за самоубиства

Lider - 02.04.2015

Копилотот на „Ербасот“ на авиокомпанијата „Џерман вингс“, што пред десетина дена се урна на француските Алпи, Андреас Лубиц, преку интернет разгледувал методи за извршување самоубиства и ги анализирал безбеднсните системи на блиндираните врати на ...

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Џерман вингс“

Утрински - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Џерман вингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. - Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

„Билд“: Постојат видео снимки од авионот пред уривањето во Алпите

Утрински - 01.04.2015

Германскиот весник „Билд“ тврди дека постојат видео и тонски снимки, направени со мобилни телефони направени од патниците за последните секунди од летот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ кој минатата недела се урна во ...

Копилотот имал дијагноза склон кон самоубиство

Вест - 01.04.2015

ГЕРМАНИЈА, 1 април (АП) - Како некој со дијагноза дека е склон кон самоубиство добил работа како пилот на комерцијален авион и му се доверени животите на стотици луѓе? Тоа е прашањето што се поставува откако службите завчера потврдија дека копилотот ...

Телата на загинатите од „Џерманвингс“ им се предадени на семејствата

Телеграф - 01.04.2015

Вината за трагедијата му се припишува на копилотот Андреас Лубиц, за кого има сомненние дека намерно го урнал авионот Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Џерманвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, ...

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

А1 On - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

„Билд“: Постојат видео снимки од кабината на авионот за последните секунди пред падот во Алпите

А1 On - 01.04.2015

Германскиот весник „Билд“ тврди дека постојат видео и тонски снимки, направени со мобилни телефони направени од патниците за последните секунди од летот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ кој минатата недела се урна во ...

„Билд“: Постојат видео снимки од кабината на авионот од последните секунди пред падот во Алпите

Press24 - 01.04.2015

Германскиот весник „Билд“ тврди дека постојат видео и тонски снимки, направени со мобилни телефони направени од патниците за последните секунди од летот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ кој минатата недела се урна во ...

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

Сител - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

„Билд“: Има видео снимки за последните секунди пред падот на авионот

Нетпрес - 01.04.2015

Постојат видео и тонски снимки направени со мобилни телефони од патниците за последните секунди од летот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ кој минатата недела се урна во француските Алпи, пишува германскиот весник ...

УРНАТ АВИОН: Пронајдено видео од последните секунди во авионот

Телеграф - 01.04.2015

Неколку секунди пред крајот на снимката се слуша силен удар. Уште еднаш се слуша плачење и видеото завршува На местото на несреќата е пронајдена мемориска картичка која ги открива последните секунди на авионот на „Џерманвингс“.

Снимени последните крикови на патниците на „Џерман вингс“

А1 On - 01.04.2015

На француските Алпи, на местото каде што се урна авионот на „Џерман вингс“, е пронајден видео запис на кој се забележани последните моменти пред несреќата. Снимката која што е направена со мобилен телефон е „толку хаотична што е тешко да се ...

Луфтханза: Пилотот на Германвингс пријавил дека пати од тешка депресија

Репортер - 01.04.2015

Копилотот на германскиот авион кој што минатата недела се урна во француските Алпи пријавил во авиокомпанијата Луфтханза во 2009 година дека пати од тешка депресија, објави компанијата во вторникот.

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

Нетпрес - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

Дали е ова последната снимка од падот на „ербасот“? (ВИДЕО)

Телеграф - 01.04.2015

На снимката се слушаат удари, кои се толкуваат како обидот на пилотот да влезе во кабината, додека копилотот се обидува да го урне авионот На „Јутјуб“ се појави снимка на која наводно е прикажан моментот непосредно пред падот на авионот на ...

Објавена наводната видеоснимка на фаталниот лет на Џерманвингс (ВИДЕО)

МКД - 01.04.2015

Францускиот весник Пари мач и германскиот Билд тврдат дека дошле во посед на снимка направена со мобилен телефон на која може да се слушнат последните моменти на германскиот ербас А320, кој депресивниот копилот Андреас Лубиц го урна на француските ...

ВИДЕО:Криците на патниците од „Џерман вингс“ кои нема да може да ги заборавите

Курир - 01.04.2015

Германските и француските медиуми тврдат дека дошле до видео записот кој е направен непосредно пред падот на авионот во кој загинаа 150 луѓе. Францускиот магазин Парис меч и германскиот дневник Билд тврдат дека го поседуваат видео записот кој бил ...

Пријателите на копилотот тврдат: Тој не го собори авионот, грешката е кај авиокомпанијата

Press24 - 01.04.2015

Многу пријатели на Андреас Лубиц сметаат дека снимката од црната кутија не е автентична и дека германската авиокомпанија ја променила за да изгледа така како што е преставено во јавноста, дека намерно тој го соборил авионот и дека е виновен за ...

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

+инфо - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. - Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

Алфа - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските ...

Сите тела од падот на авионот на „Џерман вингс„ се однесени од местото на несреќата

Курир - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Џерман вингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата. Екипа од 20 планинари со другите екипи ги однесоа личните ...

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

Денешен - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

Најдоа видеозапис кој ги документира последните секунди на паднатиот авион во Франција

Локално - 01.04.2015

Инспекторите во авионската несреќа во француските Алпи пронашле видеозапис кој ги документира последните секунди пред падот на авионот, соопшти Bild. Видеото е направено од задниот дел на авионот и ги документира последните неколку секунди пред ...

Каков пропуст на Луфтханза: Знаеле дека Лубиц боледува од тешка депресија и дека бил склон кон самоубиство

МК News - 01.04.2015

Копилотот на авионот на Џерманвингс Андреас Лубиц, кој минатата недела го урна ербасот А320 со 150 патници и членови на екипажот, ја информирал компанијата Луфтханза во 2009 година дека пати од „тежок депресивен период“, јавува германски Шпигел.

Луфтханза: Ќе треба многу време за да ги дознаеме причините за инцидентот

Република - 01.04.2015

Извршниот директор на „Луфтханза“ најави дека ќе биде потребно време, додека се воспостават настаните кои довеле до несреќата на патничкиот авион на „Џерманвингс“ во Франција минатата недела.

ВИДЕО:Криците на патниците од „Џерман вингс“ кои нема да може да ги заборавите

МК News - 01.04.2015

Германските и француските медиуми тврдат дека дошле до видео записот кој е направен непосредно пред падот на авионот во кој загинаа 150 луѓе. Францускиот магазин Парис меч и германскиот дневник Билд тврдат дека го поседуваат видео записот кој бил ...

Шефот на Луфтханза: Ќе треба многу време за да се разбере она што се случи

Локално - 01.04.2015

Извршниот директор на германската авиокомпанија “Луфтханза” смета дека ќе помине долго време пред да бидат утврдени настаните кои доведоа до разбивањето на авионот А-320 на “Germanwings” минатата недела, пренесува Ројтерс.

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот

Вечер Прес - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс", што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс", што се урна во француските ...

„Билд“: Постојат видео снимки од кабината на авионот за последните секунди пред падот во Алпите

Денешен - 01.04.2015

Германскиот весник „Билд“ тврди дека постојат видео и тонски снимки, направени со мобилни телефони направени од патниците за последните секунди од летот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ кој минатата недела се урна во ...

Моменти пред трагедијата: Дали ова е последната снимка од кобниот лет на „Џерманвингс“?

Sky - 01.04.2015

На Јутјуб се појави снимка која наводно ги прикажува моментите пред падот на авионот на „Џерманвингс“ во Алпите. Автентичноста на снимката се уште не е потврдена. На Јутјуб е објавена снимка која наводно ги прикажува последните моменти пред падот на ...

Луфтханза знаела дека копилотот Лубиц боледува од депресија

еМагазин - 01.04.2015

Копилотот на авионот на Џерман вингс, Андреас Лубиц, кој минатата недела го урна ербасот А320 со 150 патници и членови на екипажот, ја информирал компанијата Луфтханза во 2009 година дека пати од „тежок депресивен период“, јавува германски Шпигел.

Врисоци и плач - Дали е ова последната снимка од авионот на "Џерманвингс"?

Вечер Прес - 01.04.2015

На Јутуб се појави снимка која наводно е регистрирана во последните моменти пред падот на авионот на "Џерманвингс" во француските Алпи. Автентичноста на снимката се уште не е потврдена, а за неа денес известија германски "Билд" и неколку француски ...

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на "Германвингс"

Точка - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата "Германвингс", што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. - Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Џерманвингс“

Република - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

Дали ова е вистинска верзија, а се друго завера: Лубиц не го урнал авионот, во прашање е грешка на Луфтханза!

Фактор - 01.04.2015

Пријателите на Андреас Лубиц тврдат дека авио-компанијата го обвинила за самоубиство како би ги заташкала механичките недостатоци на авионот. Тие покренале Фејсбук страна под името „Andreas Lubic A320,ние сме против парите“ на која разменуваат ...

Луфтханза: Нема да ги дознаеме наскоро причините за инцидентот

Фактор - 01.04.2015

Извршниот директор на „Луфтханза“ најави дека ќе биде потребно време, додека се воспостават настаните кои довеле до несреќата на патничкиот авион на „Germanwings“ во Франција минатата недела.

Луфтханза го мести Лубиц? Пријатели на копилотот тврдат дека снимката од црната кутија е лажирана!

Точка - 01.04.2015

Многу пријатели на Андреас Лубиц сметаат дека снимката од црната кутија не е автентична и дека компанијата Луфтханза ја изменила за да изгледа дека Лубиц намерно го урнал авионот. Пријателите на копилотот Андреас Лубиц тврдат дека авио-компанијата ...

Шпор: Треба многу време за да се дознае вистината за „Џерманвингс“

Sky - 01.04.2015

Директорот на компанијата „Луфтханза“, Карстен Шпор, изјави дека ќе биде потребно уште многу време за да се дознае што се случило со авионот на компанијата. Шпор, кој заедно со Томас Викелман, шеф на „Џерманвингс“, ќерка-компанија на „Луфтханза“, го ...

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

Локално - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

Lider - 01.04.2015

Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

Сите тела се однесени од местото на падот на авионот на „Германвингс“

Идивиди - 01.04.2015

Париз, 1 април 2015 (МИА) - Сите тела на жртвите од авионот на компанијата „Германвингс“, што се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопштија локалните власти. -Нема веќе ниту едно тело на местото на несреќата.

Гугл мапс го скрил станот на копилотот на авионот на Џерманвингс (ФОТО)

МКД - 31.03.2015

Гугл мапс ја заматил до непрепознатливост сликата на зградата на Андреас Лубиц, копилотот убиец кој со 149 луѓе во авионот ербас А320 на Џерманвингс се заби во француските Алпи, јавува британски Телеграф .

Германскиот ко-пилот порано имал суицидни намери и бил лекуван

Репортер - 31.03.2015

Како може човек кој порано бил дијагностициран со суицидни намери да добие работа комерцијален пилот, и да му се доверат животите на стотици луѓе? Ова прашање, како што објавува агенцијате AP, се поставува откако официјални лица во понеделникот ...

Би-би-си: Луфтханза знаела за депресијата на Андреас Лубиц

+инфо - 31.03.2015

Копилотот на авионот „Ербас 320“ на „Герман Вингс“, кој се урна минатата седмица во француските Алпи, Андреас Лубиц ги известил инструкторите во школата за летање за претходните проблеми со депресијата, наведуваат од Луфтханза, пренесува Би-би-си .

Луфтханза знаела: копилотот Лубиц во 2009 ја известил компанијата дека боледува од депресија

МКД - 31.03.2015

Копилотот на авионот на Џерманвингс Андреас Лубиц, кој минатата недела го урна ербасот А320 со 150 патници и членови на екипажот, ја информирал компанијата Луфтханза во 2009 година дека пати од „тежок депресивен период“, јавува германски Шпигел.

Последните моменти во авионот на Џерманвингс снимени со мобилен телефон

МКД - 31.03.2015

На француските Алпи, на местото каде се урна авионот на Џерманвингс на летот У49525, била пронајдена видео снимка направена со мобилен телефон на која се снимени последните моменти пред трагедијата.

„Германскиот авион не го урна пилотот самоубиец, туку некој друг!“

Курир - 31.03.2015

Се појави ново гледиште зошто германскиот авион е урнат, а го пласираше познатиот алтернативен блогер Јим Стоун од порталот „Jimstone“. Се обидоа да ни го продадат следното сценарио: Пилотот ја напуштил кабината и не можел да влезе.

Нова теорија: Германскиот авион не го урна пилотот самоубиец, туку некој друг!

Нетпрес - 31.03.2015

Се појави ново гледиште зошто германскиот авион е урнат, а го пласираше познатиот алтернативен блогер Јим Стоун од порталот „Jimstone“. Се обидоа да ни го продадат следното сценарио: Пилотот ја напуштил кабината и не можел да влезе.

Германскиот авион не го урна пилотот самоубиец, туку некој друг - Еве ја новата теорија!

Сител - 31.03.2015

Се појави ново гледиште зошто германскиот авион е урнат, а го пласираше познатиот алтернативен блогер Јим Стоун од порталот „Jimstone“. Се обидоа да ни го продадат следното сценарио: Пилотот ја напуштил кабината и не можел да влезе.

ВИДЕО: Како изгледал еден лет на Лубиц?

А1 On - 31.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц веќе со денови е во центарот на вниманието на јавноста како потенцијален виновник за авионската несреќа, во која загинаа 150 лица. На интернет се појави видео запис од 2007 година, на кој Лубиц е прикажан како се смее во тек ...

„Гугл-мапс“ ја замагли сликата од домот на Лубиц (ФОТО)

Телеграф - 31.03.2015

Ако се обидете да го погледнете неговиот дом во Диселдорф, ќе видите само замаглен квадрат „Гугл-мапс“ ја замагли сликата од домот на Андреас Лубиц, копилотот кој е осомничен дека намерно го урна авионот на „Џерманвингс“ во француските Алпи, ...

Има ли пилот во авионот?

МКД - 31.03.2015

Денешната состојба во Македонија е слична како во урнатиот авион над Алпите. Пилотот (Груевски) шета низ авионот и прави средби со патниците, а авионот го ставил на автопилот. Копилотот (Заев) се забарикадирал во кабината и го урнал авионот кон ...

(ВИДЕО) Се појавија снимки на Лубиц, еве како пилотира мал авион

Фактор - 31.03.2015

На интернет се појави видео кое го покажува вториот пилот на „Germanwings“ Андреас Лубиц кој раководи со мало летало во предградието на Дизелдорф. Кадрите се снимени од вториот човек зад пилотот, чии лице не се гледа.

Се појавија снимки на Лубиц, како пилотира мал авион

Локално - 31.03.2015

На интернет се појави видео кое го покажува вториот пилот на Germanwings Андреас Лубиц кој лета мал авион во предградието на Дизелдорф. Кадрите се снимени од вториот човек зад пилотот, чии лице не се гледа.

Германскиот авион не го урнал копилотот, туку некој друг? Што барале борбени авиони до аирбусот

МК News - 31.03.2015

Се појави ново гледиште зошто германскиот авион е урнат, а го пласираше познатиот алтернативен блогер Јим Стоун од порталот „Jimstone“. Се обидоа да ни го продадат следното сценарио: Пилотот ја напуштил кабината и не можел да влезе.

275 милиони евра може да бидат исплатени на семејствата на жртвите на катастрофата на Germanwings

Локално - 31.03.2015

Германската авиокомпанија “Луфтханза” може да го отплати 275 милиони евра компензација на семејствата на загинатите како резултат на несреќата на авионот на нејзината ќерка компанија Germanwings во јужна Франција, пишува германскиот весник ...

Германскиот авион не го урнал копилотот, туку некој друг?

Денешен - 31.03.2015

Се појави ново гледиште зошто германскиот авион е урнат, а го пласираше познатиот алтернативен блогер Јим Стоун од порталот „Jimstone“. Се обидоа да ни го продадат следното сценарио: Пилотот ја напуштил кабината и не можел да влезе.

Борбени авиони го урнале германскиот авион!?

Пулс24 - 31.03.2015

Се појави ново гледиште зошто германскиот авион е урнат, а го пласираше познатиот алтернативен блогер Јим Стоун од порталот „Jimstone“. Нам ни ја сервираа приказната дека копилотот Андреас Лубиц тргнал во самоубиствена мисија, но дали е тоа така? ...

Градот Монтабаур застана на страната на Андреас Лубиц

Фактор - 31.03.2015

Пастирот на Лутеранска црква во германскиот град Монтабаур, родното место на Андреас Лубиц, изјавил дека гратчето застанува зад вториот пилот и неговото семејство. Изјавата доаѓа по тврдењата на обвинителството дека 27-годишниот Лубиц е одговорен за ...

Испадна дека пилотот убиец Лубиц е жив

Локално - 31.03.2015

Нова мистерија околу несреќата на авионот во француските Алпи. Се испостави дека Андреас Лубиц е жив и здрав и се наоѓа во Швајцарија, барем таква информација ја свртеја агенциите. Станува збор сепак за сидентичност на имиња и неправилно користење ...

Сите тела се отстранети од местото на авионската несреќа на “Германвингс”

Локално - 31.03.2015

Сите телата на жртвите од авионот на “Германвингс”, кој се урна во француските Алпи, се однесени од местото на несреќата, соопшти денеска локалните власти. “Не постои тело на местото на несреќата.

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

МК News - 31.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители Во следните години, се до ...

Лубиц не е Лубиц

Фактор - 31.03.2015

Сликата која ги обиколува медиумите и за која се претпоставува дека е на вториот пилот на „А320“, кој се урна во Француските Алпи, не е на овој Андреас Лубиц. Излегува дека Андреас Лубиц кој се гледа од сликата е жив и здрав и се наоѓа во Швајцарија.

Каков пропуст на Луфтханза: Знаеле дека Лубиц боледува од тешка депресија и дека бил склон кон самоубиство

Точка - 31.03.2015

Копилотот за кого се верува дека минатата недела намерно го урнал авионот на „Германвингс“ во француските Алпи, своевремено ја информирал пилотската школа на Луфтханза за тешката депресија од која пател, објави Луфтханза.

„Џерманвингс“ и скршените медиумски крилја

Дневник - 30.03.2015

Михаел Дитрих, свештеник во лутерантската црква во Монтабаур, родното место на копилотот Андреас Лубиц, изјави дека заедницата стои зад него и зад неговото семејство и покрај наводите на обвинителството дека тој се смета за одговорен за уривањето на ...

„Билд“ објави снимка од последните неколку минути од летот на авионот на „Германвингс“

24 Вести - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

Утрински - 30.03.2015

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската кабина. Вицепремиерот Ворен Трас новите правила за безбедност се очекува да ги ...

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

Утрински - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на „Џерман вингс“, Андреас Лубиц, одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

24 Вести - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

Kапетанот го молел Лубиц: Во името на Бога, отвори ја вратата

Дневник - 30.03.2015

Записите од црната кутија, објавени од германскиот весник „Билд“, откриваат како изгледале последните драматични минути во авионот на „Џерманвингс“ и како копилотот на авионот, Андреас Лубиц, дошол во позиција да остане сам во кабината и наводно да ...

Се трага по телата на жртвите од Ербасот кој се сруши на Алпите

Канал5 - 30.03.2015

На падините на Француските Алпи досега се пронајдени 600 делови од телата, кои им припаѓаат на жртвите на Ербасот на „германвингс“. Еден од најдобрите германски криминолози , Михаел Цокос, изјави дека ова ќе биде ужасна задача на идентификување на ...

Објавено видео од авионска обука на Лубиц

Канал5 - 30.03.2015

Телевизијата „ИТВ њуз“ објави видеоснимка од копилотот на „џерманвингс“, Андреас Лубиц, од времето кога се обучувал за управување со авиони. Лубиц обуката за пилоти ја почнал кога имал 20 години, а во 2007 година зел шестмесечен медицински одмор.

Здравствениот картон на копилотот на „Germanwings“ предаден на истрагата

Кајгана - 30.03.2015

Германската болница во којашто се лекувал копилотот на „Germanwings“, Андреас Лубиц, ја предала медицинската документација на обвинителството во Диселдорф, објави портпаролката на клиниката.

УРНАТ АВИОН: 3Д-симулација на трагедијата (ВИДЕО)

Телеграф - 30.03.2015

Наводите од истрагата се дека копилотот Андреас Лубиц го искористил моментот кога капетанот излегол на кратко од кабината, по што ја заклучил вратата и, како што се претпоставува, намерно го урнал авионот Копилотот за кој се верува дека го урнал ...

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

Кирилица - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

Како да се намалат ризиците во воздухопловството по катастрофата на авионот на Џерман вингс

А1 On - 30.03.2015

Њујрок тајмс – Њујорк Има уште нешта кои се уште не се познати околу трагичната катастрофа на ербасот на Џерманвингс во Франција. Но она кое го знаеме е дека авиокомпаниите можат да преземат чекори за да биде намален ризикот пилоти намерно или ...

Објавена снимка од последните минути од летот на авионот на „Џерманвингс“

Курир - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи, пренесе МИА.

Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

Телеграф - 30.03.2015

Досега Австралија дозволуваше пилотот да биде сам во кабината за време на летот Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската ...

Како да се намалат ризиците во воздухопловството по катастрофата на авионот на Џерман вин

Press24 - 30.03.2015

Има уште нешта кои се уште не се познати околу трагичната катастрофа на ербасот на Џерманвингс во Франција. Но она кое го знаеме е дека авиокомпаниите можат да преземат чекори за да биде намален ризикот пилоти намерно или заради невнимание да урнат ...

Објавена снимка од последните неколку минути од летот на авионот на „Германвингс“

Сител - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

Алфа - 30.03.2015

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската кабина. Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија ...

Објавена снимка од последните неколку минути од летот на авионот на „Германвингс“

Press24 - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

По авионската несреќа - Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

Press24 - 30.03.2015

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската кабина. Вицепремиерот Ворен Трас новите правила за безбедност се очекува да ги ...

Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

А1 On - 30.03.2015

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската кабина. Вицепремиерот Ворен Трас новите правила за безбедност се очекува да ги ...

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

Сител - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

„Билд“ објави снимка од последните неколку минути од летот на авионот на „Германвингс“

А1 On - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

Алфа - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

ГЕРМАНСКИ ОБВИНИТЕЛИ: Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

Телеграф - 30.03.2015

Наведено е дека не е пронајдено самоубиствено писмо или преземање одговорност при претресот во домот на 27-годишниот Лубиц Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на „Џерманвингс“, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени ...

Објавена снимка од последните неколку минути од летот на авионот на „Германвингс“

Нетпрес - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

Сител - 30.03.2015

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската кабина. Вицепремиерот Ворен Трас новите правила за безбедност се очекува да ги ...

Како да се намалат ризиците во воздухопловството по катастрофата на авионот на Џерман вингс

Сител - 30.03.2015

Има уште нешта кои се уште не се познати околу трагичната катастрофа на ербасот на Џерман вингс во Франција. Но она кое го знаеме е дека авиокомпаниите можат да преземат чекори за да биде намален ризикот пилоти намерно или заради невнимание да урнат ...

Германски обвинители потврдија: Лубиц имал самоубиствени склоности

+инфо - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

Свештеник: Заедницата е со Лубиц и неговото семејство

А1 On - 30.03.2015

Михаел Дитрих, свештеник во лутеранската црква во Монтабаур, родното место на копилотот Андреас Лубиц во Германија, изјавил дека заедницата е со него и неговото семејство и покрај фактот што обвинителството смета дека тој е одговорен за уривање на ...

ПРВИ СНИМКИ: Младиот Лубиц на тренинг за пилотирање (ВИДЕО)

Телеграф - 30.03.2015

На видеото, снимено пред околу осум години, Лубиц е прикажан како учи пилотирање, како се смее додека лета над Германија Снимка од тренинг на Андреас Лубиц, копилот кој се сомничи дека намерно го урна авионот на „Џерманвингс“ при што загинаа 150 ...

Девојката на Лубиц била бремена?

МКД - 30.03.2015

Девојката со која копилотот на урнатиот авион на Џерманвингс во француските Алпи, Андреас Лубиц, се забавувал во последните неколку месеци, наводно е професорка по англиски и математика во средно училиште во Дизелдорф, а на своите ученици наводно ...

ВИДЕО: Вака изгледала обуката на копилотот Андреас Лубиц

Press24 - 30.03.2015

Снимка на која се гледа како копилотот на авионот на „Герман вингс“ учи да лета со едрилица се појави на Интернет. На смиката се гледа како тогаш 20-годишниот Андреас Либиц со насмевка управува со леталото над Германија.

Објавена 3Д-симулација од последните мигови на авионот (ВИДЕО)

Телеграф - 30.03.2015

Од снимките добиени од црната кутија, можело да се чуе како пилотот очајнички се обидувал да влезе во кабината Според досегашните сознанија, што тимовите кои ја вршат истрагата за падот на авионот „ербас“ на германската авиокомпанија „Џерманвингс“, ...

Погледнете како изгледала обуката на копилотот Андреас Лубиц (ВИДЕО)

МКД - 30.03.2015

Снимката на која Андреас Лубиц се учи да пилотира со едрилица се појавила на Интернет. На смиката се гледа како тогап 20-годишниот Либиц со насмевка управува со леталото над Германија, пренесува Дејли мејл .

„Треба да се сеќаваме на името на пилотот-херој, кој се обидувал да ги спаси патниците, а не на копилотот“

МКД - 30.03.2015

Додека светските медиуми интензивно пишуваат за Андреас Лубиц, копилотот на Џерманвингс обвинет за намерно уривање на ербасот на лет 4У9525, човекот кој се обидувал да ги спаси патниците и екипажот изгледа подзаборавен во сенката.

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

А1 On - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

ВИДЕО: Вака изгледала обуката на копилотот Андреас Лубиц

Курир - 30.03.2015

Снимка на која се гледа како копилотот на авионот на „Герман вингс“ учи да лета со едрилица се појави на Интернет. На смиката се гледа како тогаш 20-годишниот Андреас Либиц со насмевка управува со леталото над Германија.

Обвинителството: Лубиц имал самоубиствени тенденции и пред да стане пилот

МКД - 30.03.2015

Андреас Лубиц, копилотот на авионот на Џерманвингс кој минатата недела се урна на француските Алпи со 150 луѓе во него, во минатото бил лекуван поради самоубиствени тенденции, објавило обвинителството.

Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

Република - 30.03.2015

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската кабина. Вицепремиерот Ворен Трас новите правила за безбедност се очекува да ги ...

„Билд“ објави снимка од последните неколку минути од летот на авионот на „Германвингс“

Тера - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд" денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320", што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

(ВИДЕО) Детална 3Д анимација на кобниот лет на „Germanwings“

Фактор - 30.03.2015

Американски NBC објави детална 3Д анимација на летот на авионот на „Germanwings“ кој според повеќето информации во француските Алпи намерно го урнал копилотот Андреас Лубиц. Последните информации на германските обвинители велат дека копилотот, пред ...

Сомнително: Зошто германскиот пилот би се убил ако очекувал венчавка и раѓање на дете?

Фактор - 30.03.2015

Вистинска забуна настана во светските медиуми кои до детал известуваат за животот на копилотот Андреас Лубиц кој во смрт однесе 149 патници и членови на екипажот кога како што се претпоставува намерно го урнал Ербасот А320.

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности пред да ја добие пилотската лиценца

Република - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

Пилотот херој во сенката на Андреас Лубиц

Локално - 30.03.2015

Патрик Зондхајмер, човекот кој се обиде да ги спаси патниците и екипажот на “Германвингс”, како да остана во сенка на Андреас Лубиц кои медиумите го обвинуваат дека на 24 март намерно го урна авионот “, пишува Раша Тудеј.

Втората црна кутија на авионот може никогаш да не биде пронајдена

Фактор - 30.03.2015

Андреас Лубиц (28 година), вториот пилот на Ербас на „Германвингс“, за кој се верува дека може намерно да го урна пред една недела во Француските Алпи, ги погуби сите 150 лица, имал склоност кон самоубиство.

Објавена снимка од обуката на пилотот-самоубиец Лубиц

Sky - 30.03.2015

Видеозапис на кој Андреас Лубиц учи да пилотира со едрилица вчера се појави на интернет. На снимката се гледа тогаш 20-годишниот Лубиц како насмеан управува со едрилица на Германија. Германскиот пилот е осомничен дека намерно ја предизвикал ...

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени нагони!

Вечер Прес - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија германски обвинители.

Детална 3Д анимација на кобниот лет на „Germanwings“ (видео)

Република - 30.03.2015

Американски NBC објави детална 3Д анимација на летот на авионот на „Germanwings“ кој според повеќето информации во француските Алпи намерно го урнал копилотот Андреас Лубиц. Последните информации на германските обвинители велат дека копилотот, пред ...

The Telegraph: Андреас Лубиц постојано го наведувал пилотот да ја напушти кабината, открива “црната кутија”

Локално - 30.03.2015

Како изгледа, Андреас Лубиц, помошник пилотот на осудени лет на “Џермануингс”, внимателно ја планирал својата одлука да се заклучи ги да го урне авионот, пишува The Telegraph , повикувајќи се на публикации во германскиот печат.

Шокантни транскрипти од разговорот на пилотите: Оди до WC, јас ќе управувам!

Вечер Прес - 30.03.2015

Германскиот неделник "Билд" објави транскрипт од разговорот од пилотската кабина на авионот на "Џерманвингс" кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот Патрик Сондхаимер очајнички се обидувал да ја скрши ...

Секој со своја теорија, блогер тврди: германскиот авион не го урна пилотот самоубиец, туку некој друг!

Република - 30.03.2015

Се појави ново гледиште зошто германскиот авион е урнат, а го пласираше познатиот алтернативен блогер Јим Стоун од порталот „Jimstone“. Се обидоа да ни го продадат следното сценарио: Пилотот ја напуштил кабината и не можел да влезе.

Прва видеоснимка од копилотот-убиец

Република - 30.03.2015

Телевизијата ИТВ Њуз вчера објави видео снимка од копилотот на Џерманвингс, Андреас Лубиц од времето кога се обучувал за управување со авиони. Лубиц обуката за пилоти ја почнал кога имал 20 години, а во 2007 година зел шестмесечен медицински одмор.

Пилотот херој во сенка на Андреас Лубиц

Република - 30.03.2015

Патрик Зондхајмер, човекот кој се обиде да ги спаси патниците и екипажот на „Германвингс”, како да остана во сенка на Андреас Лубиц кои е осомничен дека на 24 март намерно го урна авионот, пишува Раша Тудеј.

„Билд“ објави снимка од последните неколку минути од летот на авионот на „Германвингс“

Денешен - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

Зошто пилотот би се самоубил ако чекал да му се роди дете?

Вечер Прес - 30.03.2015

Не е исклучена можноста приватните проблеми да биле "последната капка во чашата" бесот на копилотот да се излее врз 149 невини луѓе, но овој немил настан го наметна прашањето: како да се намалат ризиците ова да се повтори? По светските медиуми, кои ...

Шокантен транскрипт од разговорот на Лубиц со капетанот: Оди до тоалет, јас ќе управувам!

МК News - 30.03.2015

Германскиот неделник Билд објави транскрипт од разговорот во кокпитот на авионот на Џерманвингс кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот очајнички Патрик Сондхеимер очајнички се обидувал да ја скрши вратата ...

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

Локално - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

The Sunday Express: Лубиц бил скриен геј, нарекуван од колегите “доматниот Енди”

Локално - 30.03.2015

За сомнителната страна од животот на вториот пилот на А320, обвинет за смртта на 149 лица, пишува денеска The Sunday Express, повикувајќи се на полициски извори. Излегува дека Андреас Лубиц не само што ги плашел жените со кои се сретнувал со чудни ...

Копилотот имал две девојки? Една од нив е и трудна

МК News - 30.03.2015

Медиумите досега пишуваа дека стјуардесата Марија В. која 7 години била девојка на копилотот е причината поради која тој го срушил авионот. Наводно, таа му раскинала. Впрочем, досега медиумите пишуваа дека причината поради која копилотот го срушил ...

Еве што направи пилот на „Џерманвингс“ еден ден по авионската несреќата!

МК News - 30.03.2015

Германката Брита Енглиш не можела да се ослободи од стравот додека во средата влегувала во авион на „Џерманвингс“, само еден ден откако копилотот урна авион на оваа авиокомпанија во француските Алпи.

НОВА ТЕОРИЈА: Кој бил таму, германскиот авион не го урна пилотот самоубиец, туку некој друг!

Фактор - 30.03.2015

Се појави нови гледиште зошто германскиот авион е урнат, а го пласираше познатиот алтернативен блогер Јим Стоун иод порталот „Jimstone“. Се обидоа да ни го продадат следното сценарио: Пилотот ја напуштил кабината и не можел да влезе.

Невиден расплет: Две девојки тврдат дека биле во врска со Лубиц, едната е бремена...

Точка - 30.03.2015

До сега медиумите наведувале дека стјуардесата Марија била девојката поради која тој наводно ја предизвикал трагедијата, откако раскинала со него. Вистинска конфузија владее во светските медиуми, кои во детали известуваат за животот на копилотот ...

Монтабаур застанува зад Андреас Лубиц

Локално - 30.03.2015

Пасторот на Лутеранска црква во германскиот Монтабаур, родното место на Андреас Лубиц, изјави дека гратчето застанува зад вториот пилот и неговото семејство. Изјавата доаѓа во позадината на тврдењата на обвинителството дека 27-годишниот Лубиц е ...

Објавена снимка од последните минути од летот на авионот на „Џерманвингс“

Република - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

Билд објави снимка од последните неколку минути од летот на авионот на „Џерман вингс“

еМагазин - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

Детали од последните неколку минути од летот на авионот на „Германвингс"

Вечер Прес - 30.03.2015

Авионот, според соопштението на „Германвингс" брзо понирал осум минути. Во 10 часот и 32 минути, контролорите на летот се обиделе да воспостават контакт со авионот, но не добиле одговор, а автоматскиот аларм се вклучил речиси во истото време, ...

Објавена снимка од последните минути на авионот на „Џерманвингс“

МК News - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.

Како да се намалат ризиците во воздухопловството по катастрофата на авионот на „Џерманвингс“

Република - 30.03.2015

Има уште нешта кои се уште не се познати околу трагичната катастрофа на ербасот на Џерманвингс во Франција. Но она кое го знаеме е дека авиокомпаниите можат да преземат чекори за да биде намален ризикот пилоти намерно или заради невнимание да урнат ...

Шокантен транскрипт од разговорот на Лубиц со капетанот: Оди до тоалет, јас ќе управувам!

Точка - 30.03.2015

Германскиот неделник "Билд" објави транскрипт од разговорот во кокпитот на авионот на Џерманвингс кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот Патрик Сондхаимер очајнички се обидувал да ја скрши вратата и да се ...

Видео од обуката на копилотот Андреас Лубиц

Република - 30.03.2015

Снимка на која се гледа како копилотот на авионот на „Герман вингс“ учи да лета со едрилица се појави на Интернет.На смиката се гледа како тогаш 20-годишниот Андреас Либиц со насмевка управува со леталото над Германија.

Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

Н.Македонија - 30.03.2015

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската кабина Вицепремиерот Ворен Трас новите правила за безбедност се очекува да ги ...

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

Н.Македонија - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители Во следните години, се до ...

Австралија воведува правило за две лица во пилотската кабина

Lider - 30.03.2015

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во пилотската кабина. Вицепремиерот Ворен Трас новите правила за безбедност се очекува да ги ...

Лубиц одел на психијатар поради самоубиствени склоности

Lider - 30.03.2015

Копилотот за кој се верува дека го урнал авион на Џерманвингс, Андреас Лубиц одел на психотерапија поради самоубиствени склоности, неколку години пред да ја добие пилотската лиценца, изјавија денеска германски обвинители.

„Билд“ објави снимка од последните неколку минути на „Германвингс“

Идивиди - 30.03.2015

Париз, Берлин, 30 март 2015 (МИА) - Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во ...

Вака течеле последните минути во урнатиот авион на „Џерман вингс“

Lider - 30.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат на тоа дека копилотот самиот се заклучил во кокпитот и намерно го соборил авионот во француските Алпи.