TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комеморација во Скопје

Вест - 12.09.2002

"Секој од нас ќе се сеќава каде точно бил на 11 септември, кога авионите удрија во Светскиот трговски центар", рече амбасадорот на САД во Скопје Лоренс Батлер, на завчерашната комеморација за жртвите на терористичкиот напад врз САД, која се одржа во американската амбасада.

Трагедија за сите граѓани на светот

Утрински - 12.09.2002

Комеморација за загинатите во амбасадата на САД во Скопје По 11 септември животот веќе за никого не е ист, е она што го рече амбасадорот на САД во Македонија, Лоренс Батлер, во вторникот вечерта, на комеморацијата за загинатите и на одбележување на годишнината на терористичките напади врз Њујорк и ...

Комеморација на трагедијата од 11. септември

А1 - 09.09.2002

Пригодна церемонија во знак на сеќавање на трагедијата од 11-ти септември минатата година ќе се одржи утре во амбасадата на САД во Скопје. Како што е соопштено, амбасадорот на САД Лоренс Батлер по тој повод ќе прочита дел од пораката на американскиот претседател Џорџ Буш и комеморативното писмо на ...