TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не се познати мотивите по убиството во Чаир, пронајдени чаури

Макфакс - 26.11.2017

Скопјанецот Исмет Арифи, кој синоќа беше убиен во Чаир, и Ќемал Лусјани кој, пак, беше ранет, непосредно пред пукотниците биле во чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски. „Пред настанот, И.А. и Ќ.Л.

Не се познати мотивите по убиството во Чаир, пронајдени чаури

Кајгана - 26.11.2017

Скопјанецот Исмет Арифи, кој синоќа беше убиен во Чаир, и Ќемал Лусјани кој, пак, беше ранет, непосредно пред пукотниците биле во чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски. „Пред настанот, И.А. и Ќ.Л.

По убиството во Чаир полицијата пронашла 11 чаури, убиениот претходно бил во чајџилница

Либертас - 26.11.2017

Скопјанецот Исмет Арифи, кој синоќа беше убиен во Чаир, и Ќемал Лусјани кој, пак, беше ранет, непосредно пред пукотниците биле во чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски. „Пред настанот, И.А. и Ќ.Л.

Не се познати мотивите по убиството во Чаир, пронајдени чаури

Вечер Прес - 26.11.2017

Скопјанецот Исмет Арифи, кој синоќа беше убиен во Чаир, и Ќемал Лусјани кој, пак, беше ранет, непосредно пред пукотниците биле во чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски. „Пред настанот, И.А. и Ќ.Л.

Не се познати мотивите по убиството во Чаир, пронајдени чаури

Република - 26.11.2017

Скопјанецот Исмет Арифи, кој завчера вечерта беше убиен во Чаир, и Ќемал Лусјани кој, пак, беше ранет, непосредно пред пукотниците биле во чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски. „ Пред настанот, И.А. и Ќ.Л.

Нови детали за убиството што го потресе Скопје

Sky - 26.11.2017

Скопјанецот Исмет Арифи, кој синоќа беше убиен во Чаир, и Ќемал Лусјани кој, пак, беше ранет, непосредно пред пукотниците биле во чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски. „Пред настанот, И.А. и Ќ.Л.

Престрелка во Чаир, еден починат, еден тешко повреден

ТВ21 - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е починато, а едно е тешко повредено. – На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оеужје.

Пукотници во Чаир, еден загинат

Алсат-М - 25.11.2017

Во престрелка на улица „Лазо Трповски“, што се случи пред неколку часа во скопската населба Топанско Поле, недалеку од маркетот „Принц“, лицето Исмет Арифи го загуби животот, а Кемал Лусјани со прострелна рана е пренесен во болницата Наум Охридски.

Престрелка во Чаир, еден починат, еден тешко повреден

Канал5 - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е починато, а едно е тешко повредено. - На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оеужје.

Познат идентитетот на убиениот во престрeлката во Чаир, убиецот е во бегство

Фокус - 25.11.2017

Во синоќешната престрелка во скопската населба Чаир со смртни последици заврши Исмет Арифи, познат како Кока, а Ќемал Лусјани со прострелна рана е пренесен во болницата „Св. Наум Охридски”. Убиецот е во бегство и полицијата трага по него.

Едно лице убиено во престрелка во Чаир/ОБНОВЕН

Канал5 - 25.11.2017

Мирно попладне на улицата Лазо Трповски во скопски Чаир. Неполни 12 часа од убиството што синоќа на оваа улица се случи никој не сакаше да коментира како и зошто се случи пукањето каде почина 37 годишниот маж од Скопје, а 52 годишен човек е повреден.

Само што излегле од чајџилница во Кока и ранетиот биле испукани 11 куршуми

Фокус - 25.11.2017

Само што излегле од чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски, убиениот Исмет Арифи Кока и повредениот Ќемал Лусјани се соочиле со вперен пиштол. Од огнено оружје биле испукани 11 курпуми, што покажува бројот на пронајдени чаури на местото ...

Еден убиен, друг ранет на излегување од чајџилница во Чаир

Телма - 25.11.2017

Пиел чај со пријателите па на излегување го изрешетале во класична заседа. Триесет и седум годишниот Исмет Арифи Кока од скопско Блаце синоќа околу 22 часот бил убиен, а неговиот пријател Ќемал Лусјани бил тешко ранет една минута откако двајцата ...

МВР го потврди синоќешниот инцидент во Чаир

Алсат-М - 25.11.2017

Полицијата не дава детали за сторителот на синоќешниот напад во скопски Чаир во кој беше убиен 37- годишниот Исмет Арифи Кока, а тешко е ранет неговиот 52- годишен пријател. На местото на настанот пронајдени се 11 чаури од куршуми.

Крвава престрелка во Чаир - приведени нема

24 Вести - 25.11.2017

Едно лице е убиено, а едно тешко повредено по синоќешната престрелка во скопски Чаир. Настанот се случил во 22 часот и 20 минути на ул. Лазо Трповски кога од возило било пукано кон друго возило во движење.

Убиство во скопски Чаир

Нова ТВ - 25.11.2017

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир – објави телевизија 24 . Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“, до ...

Еден убиен и еден повреден во престрелка во Чаир

Кајгана - 25.11.2017

Едно лице е убиено, а едно е повредено во престрелка што се случуваше синоќа во Чаир. Според информациите од терен, во жртвите било пукано од автоматско оружје, а за случајот сѐ уште не е приведен никој.

Престрелка во Чаир, еден убиен, еден тешко повреден

Стандард - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е убиено, а едно е тешко повредено. „На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оружје.

Престрелка во Чаир, еден починат, еден тешко повреден

Р.С.Европа - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е починато, а едно е тешко повредено. На лице место починал И.А. од село Блаце, а тешко повреден е Љ.Ќ.

ВИДЕО: Еден убиен, еден тешко ранет во престрелка во Чаир

А1 On - 25.11.2017

Во престрелка во Чаир, едно лице е убиено, а едно е тешко повредено. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“. Тешко повредениот Л. Ќ. е пренесен во ГОБ Св. Наум Охридски. Екипи на МВР се излезени на терен и работат на расчистување на ...

Крвави престрелки во Скопје: Полицијата нема никого приведено

Курир - 25.11.2017

Едно лице загина, а друго се бори за живот по престрелката во скопската населба Топанско, општина Чаир, дозна КУРИР. На прометно место во овој дел на градот вечерва се случи крвава престрелка.

Познат идентитетот на убиениот и повредениот во престрелката во Чаир

Нетпрес - 25.11.2017

Во крвава оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е убиено, а друго се бори за живот. Како што дознава КУРИР, убиеното лице е Исмет А.

Убиство во скопски Чаир (ВИДЕО)

+инфо - 25.11.2017

Убиен е Исмет Арифи, а Ќемал Лусјани со прострелна рана е пренесен во болницата „Св. Наум Охридски“. Убиецот е во бегство. Во престрелка на улица Лазо Трповски што се случи пред неколку часа, кај маркетот „Принц“, лицето Исмет Арифи е убиен, а Ќемал ...

Пукотници во Чаир: Едно лице загина!

Таратур - 25.11.2017

Едно лице загина, а едно е повредено во престрелката која што се случи пред неколку часа во скопската населба Чаир. Очевидци на местото на настанот велат дека едно лице е тешко повредено, а едно лице загинало во престрелката која што се случи ...

Убиство во Чаир, едно лице е рането

МКД - 25.11.2017

Убиен е Исмет Арифи, а Ќемал Лусјани со прострелна рана е пренесен во болницата „Св. Наум Охридски". Убиецот е во бегство. Синоќа на улицата „Лазо Трповски“ во скопската населба Чаир, кај маркетот „Принц“, со огнено оружје бил убиен Исмет Арифи од ...

Ранетиот скопјанец се бори за живот по крвавата престрелка во Чаир

Сител - 25.11.2017

Околу 22 часот и 30 минути синоќа се случи пукање и вооружена престрелка во Чаир, при што едно лице беше убиено на местото на настанот, а друго тешко рането. Како што јави Курир, убиениот е Исмет А.

Еден убиен и еден повреден во престрелка во Чаир

Макфакс - 25.11.2017

Едно лице е убиено, а едно е повредено во престрелка што се случуваше синоќа во Чаир. Според информациите од терен, во жртвите било пукано од автоматско оружје, а за случајот сѐ уште не е приведен никој.

Убиениот во Чаир е жител на Блаце, повредениот е чаирчанец

Нова ТВ - 25.11.2017

Во вооружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е убиено, а едно е тешко повредено, соопшти МВР. – На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оружје.

Познат идентитетот на убиениот и повредениот во престрелката во Чаир

Курир - 25.11.2017

Во крвава оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е убиено, а друго се бори за живот. Како што дознава КУРИР, убиеното лице е Исмет А.

Детали за убиството во Чаир: Откриен идентитетот на убиениот

Press24 - 25.11.2017

Во Чаир доцна синоќа се случи вооружена престрелка, во која едно лице беше убиено, едно тешко рането, јави Курир. Според најновите податоци на порталот, убиениот е Исмет А. викан Кока од Блаце, кој починал на лице место во својот автомобил, додека ...

Ранетиот скопјанец се бори за живот по крвавата престрелка во Чаир

Press24 - 25.11.2017

Околу 22 часот и 30 минути синоќа се случи пукање и вооружена престрелка во Чаир, при што едно лице беше убиено на местото на настанот, а друго тешко рането. Како што јави Курир, убиениот е Исмет А.

Познат идентитетот на убиениот и повредениот во престрелката во Чаир

Таратур - 25.11.2017

Во крвава оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е убиено, а друго се бори за живот. Како што дознава порталот Курир, убиеното лице е Исмет А.

Убиството во Чаир е вооружена пресметка на бандите на ДУИ и СДСМ? (ФОТО)

Курир - 25.11.2017

Во скопската населба Топанско, во општина Чаир, синоќа се случи крвава вооружена пресметка. Како на сцена од филм, среде населено место во чија близина има голем број на згради и објекти, ладнокрвно беше убиено едно лице, а друго тешко рането.

Излегле од чајџилница па ги изрешетале - убиецот од Чаир сеуште на слобода

Сител - 25.11.2017

Во 22 часот и 26 минути во Единицата за информации и команда, во петокот било пријавено дека на улицата Лазо Трповски, имало пукотници. Полицијата информира дека полициски екипи од СВР Скопје веднаш излегле на местото на настанот, при што утврдено е ...

Убиениот во Чаир бил активист на СДСМ

Нетпрес - 25.11.2017

Министерството за внатрешни работи го потврди крвавиот инцидент што се случи минатата ноќ во Чаир, околу 22:30 часот, кога е убиен Исмет Кока Арифи, додека сериозно е повреден Ќемал Лусјани.

Пукање во Чаир - еден убиен, еден повреден

Алфа - 25.11.2017

Еден загинат и еден тешко повреден во крвава оружена престрелка во Чаир што се случи синоќа пред 23 часот. Еден загинат и еден тешко повреден во крвава оружена престрелка во Чаир што се случи синоќа пред 23 часот.

По убиството во Чаир полицијата пронашла 11 чаури, убиениот претходно бил во чајџилница

+инфо - 25.11.2017

Полицијата излезе со детали за убиството, но стрителот засега е непознат и се преземаат мерки за негово пронаоѓање. Скопјанецот Исмет Арифи, кој синоќа беше убиен во Чаир, и Ќемал Лусјани кој, пак, беше ранет, непосредно пред пукотниците биле во ...

МВР: Во убиениот и во повредениот во Чаир пукало непознато лице

Нова ТВ - 25.11.2017

Министерството за внатрепни работи соопшти дека заедно со Основното јавно обвинителство работат на расчистување на убиството што доцна синоќа се случи во скопската општина Чаир. Како што се наведува во соопштението, во 22:26 часот во Единицата за ...

МВР го потврди убиството во Чаир, убиецот сѐ уште непознат

МКД - 25.11.2017

МВР денеска го потврди пукањето во Чаир во кое едно лице е убиено, а едно е тешко рането. Синоќа после 22 часот во Единицата за информации и команда било пријавено дека на ул.„Лазо Трповски“, имало пукотници на улица и имало повредено лице.

Излегле од чајџилница па ги изрешетале - убиецот од Чаир сеуште на слобода

Press24 - 25.11.2017

Во 22 часот и 26 минути во Единицата за информации и команда, во петокот било пријавено дека на улицата Лазо Трповски, имало пукотници. Полицијата информира дека полициски екипи од СВР Скопје веднаш излегле на местото на настанот, при што утврдено е ...

Полицијата пронашла 11 чаури, убиениот претходно бил во чајџилница

Слободен Печат - 25.11.2017

Скопјанецот Исмет Арифи, кој синоќа беше убиен во Чаир, и Ќемал Лусјани кој, пак, беше ранет, непосредно пред пукотниците биле во чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски. „Пред настанот, И.А. и Ќ.Л.

Уште еден убиец на слобода: Убиениот во Чаир бил активист на СДСМ и критичар на ДУИ

Курир - 25.11.2017

Синоќа во Чаир со неколку истрели беше убиен Исмет Арифи (викан Кока) од село Блаце. Неговиот сопатник во автомобилот е тешко повреден и пренесен во болница. Според првични информации убиството се случило во вооружена пресметка на бандите на ДУИ и ...

Нови детали: Престрелка во Чаир однесе во смрт едно лице, напаѓачот во бегство

Сител - 25.11.2017

Крвава ноќ во скопската населба Чаир, едно лице убиено. Во престрелката на улица „Лазо Трповски“ загина лицето Исмет Арифи додека Ќемал Лусјани со прострелна рана е префрлен во градската болница.

Престрелка во Чаир, еден починат, еден тешко повреден (Видео)

Слободен Печат - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е починато, а едно е тешко повредено. – На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оеужје.

Еден убиен и еден повреден во престрелка во Чаир

Вечер Прес - 25.11.2017

Едно лице е убиено, а едно е повредено во престрелка што се случуваше синоќа во Чаир. Според информациите од терен, во жртвите било пукано од автоматско оружје, а за случајот сѐ уште не е приведен никој.

МВР со детали за синоќешното убиство во Чаир

iPortal - 25.11.2017

МВР во денешниот полициски билтен објави детали за вчерашната престрелка во Чаир во која беше убиен Исмет Арифи викан Кока од село Блаце, а тешко ранет беше Ќемал Лусјани, кој живеел недалеку од местото на инцидентот: Синоќа во 22:26 часот во ...

Само што излегле од чајџилница во Кока и ранетиот биле испукани 11 куршуми

Локално - 25.11.2017

Само што излегле од чајџилницата „Диселдорф“ на улицата Лазар Трповски, убиениот Исмет Арифи Кока и повредениот Ќемал Лусјани се соочиле со вперен пиштол. Од огнено оружје биле испукани 11 куршуми , што покажува бројот на пронајдени чаури на местото ...

МВР со детали за престрелката во Чаир – убиениот и ранетиот излегле од чајџилницата, влегле во возило па било пукано во ...

Локално - 25.11.2017

МВР во денешниот полициски билтен објави детали за вчерашната престрелка во Чаир во која беше убиен Исмет Арифи викан Кока од село Блаце, а тешко ранет беше Ќемал Лусјани, кој живеел недалеку од местото на инцидентот: Синоќа во 22:26 часот во ...

Убиениот во Чаир бил активист на СДСМ

Вечер Прес - 25.11.2017

Министерството за внатрешни работи го потврди крвавиот инцидент што се случи минатата ноќ во Чаир, околу 22:30 часот, кога е убиен Исмет Кока Арифи, додека сериозно е повреден Ќемал Лусјани.

Престелка во Чаир: Еден маж загина, друг е тешко ранет

Канал 77 - 25.11.2017

Триесет и двегодишен маж е мртов, а педесет и двегодишен тешко ранет – ова е билансот од престрелката која вчеравечер се случила на улицата „Лазо Трповски“ во скопската населба Чаир. На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22.30 ...

Убиство ја потресе Македонија – познат идентитетот на настраданите

Sky - 25.11.2017

Едно лице е убиено, а едно е повредено во престрелка што се случуваше синоќа во Чаир. Според информациите од терен, во жртвите било пукано од автоматско оружје, а за случајот сѐ уште не е приведен никој.

Познат идентитетот на загинатиот и повредениот во синоќешната престрелка во Чаир (ВИДЕО)

Либертас - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е починато, а едно е тешко повредено. – На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оеужје.

Еден убиен и еден повреден во престрелка во Чаир

Тера - 25.11.2017

Едно лице е убиено, а едно е повредено во престрелка што се случуваше синоќа во Чаир. Според информациите од терен, во жртвите било пукано од автоматско оружје, а за случајот сѐ уште не е приведен никој.

Убиство вчеравечер го потресе Скопје

Скопје инфо - 25.11.2017

Едно лице загина, а друго се бори за живот по престрелката во скопската населба Топанско, општина Чаир, дозна КУРИР. На прометно место во овој дел на градот вчера се случи крвава престрелка.

Престрелка во Чаир, еден починат, еден тешко повреден

CivilMedia - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е починато, а едно е тешко повредено. „На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оеужје.

КРВ ВО СКОПЈЕ: Еден мртов, еден тешко ранет

Вечер Прес - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир, едно лице е тешко повредено. На улицата „Лазо Трповски" во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оеужје. На лице место починал И.А.

Видео: Еден убиен и еден повреден во престрелка во Чаир

Точка - 25.11.2017

Едно лице е убиено, а едно е повредено во престрелка што се случила синоќа во Чаир. Според информациите од терен, во жртвите било пукано од автоматско оружје, а за случајот сѐ уште не е приведен никој.

Нови детали: Престрелка во Чаир однесе во смрт едно лице, напаѓачот во бегство

МК News - 25.11.2017

Крвава ноќ во скопската населба Чаир, едно лице убиено. Во престрелката на улица „Лазо Трповски“ загина лицето Исмет Арифи додека Ќемал Лусјани со прострелна рана е префрлен во градската болница.

Нови детали: Престрелка во Чаир однесе во смрт едно лице, напаѓачот во бегство

Скопје инфо - 25.11.2017

Крвава ноќ во скопската населба Чаир, едно лице убиено. Во престрелката на улица „Лазо Трповски“ загина лицето И.А. додека Ќ.Л со прострелна рана е префрлен во градската болница. Засега она што се шпекулира во јавноста е дека напаѓачот е во бегство ...

Убиството во Чаир е вооружена пресметка на бандите на ДУИ и СДСМ?

Пулс24 - 25.11.2017

Во скопската населба Топанско, во општина Чаир, синоќа се случи крвава вооружена пресметка. Како на сцена од филм, среде населено место во чија близина има голем број на згради и објекти, ладнокрвно беше убиено едно лице, а друго тешко рането.

Дали се работи за пресметка на вооружените банди на СДСМ и ДУИ – детали за синоќешната престрелка во Чаир

Република - 25.11.2017

Во скопската населба Топанско поле, во општина Чаир, синоќа се случи крвава вооружена пресметка. Среде населено место во чија близина има голем број на згради и објекти, ладнокрвно беше убиено едно лице, а друго тешко рането.Како што се дознава, ...

МВР со детали за престрелката во Чаир – убиениот и ранетиот излегле од чајџилницата, влегле во возило па било пукано во ...

Либертас - 25.11.2017

МВР во денешниот полициски билтен објави детали за вчерашната престрелка во Чаир во која беше убиен Исмет Арифи викан Кока од село Блаце, а тешко ранет беше Ќемал Лусјани, кој живеел недалеку од местото на инцидентот: Синоќа во 22:26 часот во ...

Убиство во скопски Чаир

Бриф - 01.09.2021

Во скопската населба Топанско Поле во Чаир утрово во вооружен напад убиено е лицето Е.Б. „На 01.09.2021 година во 09:21 часот пријавено е дека во населба Топанско Поле во близина на бензинска пумпа било пукано во Е.Б. кој починал од повредите.

Убиство во скопски Чаир (ВИДЕО)

МК News - 25.11.2017

Во престрелка на улица Лазо Трповски што се случи , кај маркетот „Принц“ во скопски Чаир е убиен Исмет Арифи од Скопје, а Ќемал Лусјани со прострелна рана е пренесен во болницата „Св. Наум Охридски“, дознава Плусинфо од полициски извори.

Пукање во Чаир- Еден убиен и еден тешко ранет

Локално - 25.11.2017

Убиен е Исмет Арифи, а Ќемал Лусјани со прострелна рана е пренесен во болницата „Св. Наум Охридски“. Убиецот е во бегство. Во престрелка на улица Лазо Трповски што се случи синоќа кај маркетот „Принц“ во скопски Чаир е убиен Исмет Арифи од Скопје, а ...

(ВИДЕО) Престрелка во Чаир однесе во смрт едно лице, напаѓачот во бегство

Фактор - 25.11.2017

Пукотници и убиство вчера го потресоа скопски Чаир. Престрелката на улица „Лазо Трповски“ го однесе во смрт лицето Исмет Арифи додека Ќемал Лусјани со прострелна рана е префрлен во градската болница.

(ВИДЕО) Убиство во скопски Чаир

еМагазин - 25.11.2017

Во престрелка, која се случила синоќа во скопската населба Чаир, во близина на супермаркетот Принц, едно лице на возраст од 35 години го загубило животот, а еден 52-годишник се здобил со тешки повреди.

Еден убиен и еден тешко ранет во престрелка во Чаир...

Н.Македонија - 25.11.2017

Еден убиен и еден ранет во престрелка во Чаир Жителот на село Блаце И.А. (35) е убиен, а Љ.Ќ (52) е тешко ранет, во престрелката која се случила на улицата „Лазо Трповски“ во скопската населба Чаир.

Едно убиено и едно повредено лице во Чаир

365 - 25.11.2017

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е починато, а едно е тешко повредено. Според информациите од МВР, настанот се случил вчера околу 22:30 часот, кога имало пукање од огнено оружје.

Еден убиен и еден повреден во престрелка во Чаир

Фокус - 24.11.2017

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир – дознава телевизија 24. Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“, до ...

Еден мртов и еден тешко ранет во престрелка во Чаир

24 Вести - 24.11.2017

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир – дознава телевизија 24. Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“, до ...

Загина едно лице од престрелката во Чаир

Курир - 24.11.2017

Едно лице загина а едно е повредено во престрелката која што се случи пред неколку часа во скопската населба Чаир. Очевидци на местото на настанот за екипата на „Курир“ велат дека едно лице е тешко повредено, а едно лице загинало во престрелката ...

Пукање во скопски Чаир, едно лице рането

Курир - 24.11.2017

Пред еден час во скопската населба Чаир кај маркетот „Принц“ имало истрели од огнено оружје. Неофицијално дознаваме дека се работи за престрелка во која едно лице е повредено. Полицијата ги блокираше сите улици во околината на ...

Вечерва пукање во Чаир - има рането лице

Press24 - 24.11.2017

Во скопската населба Чаир кај маркетот „Принц“ вечерва се слушнале истрели од огнено оружје, јавува Курир. Според порталот, се работи за престрелка во која едно лице е повредено, но нема детали за неговата здравствена состојба.

Пукање во Чаир, едно лице рането

Нетпрес - 24.11.2017

Пред еден час во скопската населба Чаир кај маркетот „Принц“ имало истрели од огнено оружje. Според неофицијални информации, се работи за престрелка во која едно лице е повредено. Полицијата ги блокираше сите улици во околината на ...

Пукање во скопски Чаир, едно лице рането

Сител - 24.11.2017

Пред еден час во скопската населба Чаир кај маркетот „Принц“ имало истрели од огнено оружје. Неофицијално дознаваме дека се работи за престрелка во која едно лице е повредено. Полицијата ги блокираше сите улици во околината на ...

Детали за пукањето во Чаир: Еден убиен, еден тешко повреден

Press24 - 24.11.2017

Во скопски Чаир вечерва се случила вооружена пресметка во која едно лице е убиено, едно тешко повредено, дознава 24Вести. Станува збор за престрелка на две групи која се случила на улицата „Лазо Трповски“, до трговскиот Принц.

Еден убиен, еден повреден во престрелката во Чаир

Нетпрес - 24.11.2017

Едно лице e убиено, а едно тешко повредено во престрелката која вечерва се случи во скопската населба Чаир. Според информациите, Л. Ќ., кој е тешко повреден, со возило на брза помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски.

Престрелка вечерва во Чаир: Едно лице е рането

Република - 24.11.2017

Пред еден час во скопската населба Чаир кај маркетот „Принц“ имало истрели од огнено оружје. Неофицијално дознаваме дека се работи за престрелка во која едно лице е повредено. Полицијата ги блокираше сите улици во околината на маркетот.

Едно лице е мртво, познат мотивот за престрелката во Чаир

Република - 24.11.2017

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир, објави телевизија 24. Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ „Св. Наум Охридски“. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“, до ...

Убиство во Чаир!

Вечер Прес - 24.11.2017

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир, објави телевизија 24. Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски", до ...

ВИДЕО: Еден мртов и еден тешко ранет во престрелка во Чаир

Либертас - 24.11.2017

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир – дознава Телевизија 24 . Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“, до ...

Пукање во скопски Чаир, едно лице рането

Скопје инфо - 24.11.2017

Пред еден час во скопската населба Чаир кај маркетот „Принц“ имало истрели од огнено оружје. Неофицијално дознаваме дека се работи за престрелка во која едно лице е повредено. Полицијата ги блокираше сите улици во околината на ...