TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бешикташ го купува Шекил Онил?!

БркајРабота - 11.12.2010

Менаџерот на Турскиот кошаркарски клуб Бешикташ, откри дека во текот на наредното лето, тие ќе го доведат Шекил Онил. Серет Јалчин, менаџерот на Бешикташ, се сретнал со центарот на Бостон Селтикс ...

Бешикташ сака да го донесе и Шек

Спорт - 10.12.2010

По трансферот на Ален Ајверсон, турскиот кошаркарски прволигаш Бешикташ има намера на крајот од оваа сезона да донесе уште една голема НБА ѕвезда во поодминати години Станува збор за актуелниот ...

Спорт - Шекил О'Нил доаѓа во Бешикташ

Вест - 10.12.2010

Една од најголемите ѕвезди во последните 20 години во НБА и светската кошарка, Шекил О'Нил од следната сезона ќе настапува во Турција и ќе го носи дресот на Бешикташ! Оваа сензационална вест ја ...

Бешикташ сега го сака и Шекил О'Нил

Н.Македонија - 09.12.2010

Откако годинава го донесе Ален Ајверсон, турскиот кошаркарски клуб Бешикташ планира да ангажира уште една НБА-ѕвезда, и тоа центарот Шекил О’Нил Според информациите центарот на Бостон селтикс сака ...

Бешикташ подготвува нова "бомба", на лето пристигнува Шек?!

Идивиди - 09.12.2010

Турските медиуми пишуваат дека Бешикташ по Ален Ајверсон сака во своите редови да доведе уште една голема НБА ѕвезда, Шекил О'Нил.

По Ајверсон, Бешикташ на лето го купува и Шекил О'Нил?

Спорт Денес - 09.12.2010

Турските медиуми пишуваат дека Бешикташ по Ален Ајверсон сака во воите редови да доведе уште една голема НБА ѕвезда, Шекил О'Нил.

Бешикташ подготвува нова "бомба", на лето пристигнува Шек?!

Сител - 09.12.2010

Турските медиуми пишуваат дека Бешикташ по Ален Ајверсон сака во воите редови да доведе уште една голема НБА ѕвезда, Шекил О'Нил.

Турскиот Бешикташ рај за ветераните од НБА.

Канал5 - 09.12.2010

Според медиумите во Турција, Бешикташ подготвува нова трансфер сензација од НБА лигата. По Ален Ајверсон како нов член на тимот од Истанбул се најавува и еден од најдобрите центри во историјата на ...

Шекил О'Нил доаѓа во Бешикташ?

Inpress - 09.12.2010

Истамбул, 9. декември 2010 (ИНПРЕС) Според пишувањата на турските весници кошаркарскиот клуб Бешикташ подготвува ново изненадување ова лето.

Бешикташ подготвува нова НБА бомба

Спортско инфо - 08.12.2010

По доведувањето на Алан Ајверсон во своите редови, Бешикташ планира да ангажира уште една НБА ѕвезда која ќе го засили турскиот клуб...

Бешикташ подготвува нова "бомба", на лето пристигнува Шек?!

Спортнет - 08.12.2010

Турските медиуми пишуваат дека Бешикташ по Ален Ајверсон сака во воите редови да доведе уште една голема НБА ѕвезда, Шекил О'Нил.

Бешикташ подготвува нова НБА бомба

Курир - 08.12.2010

По доведувањето на Ален Аjверсон во Истанбул, Бешикташ сака да ангажира уште една НБА ѕвезда. Најнова мета на турскиот клуб е центарот на Бостон Селтикс Шекил О’Нил.

Ајверсон си заминува од Бешикташ?

Идивиди - 06.12.2010

Турските медиуми најавија дека Алан Ајверсон наскоро би можел да го напушти Бешикташ, но американската супер ѕвезда побрза да ги демантира таквите гласини преку "Твитер".

Видео: Тепачка на навивачи во Турција, тројца се борат за живот

Спортски - 06.12.2010

Тројца навивачи на турскиот шампион Бурсаспор се префрлени во болница со повреди опасни по живот, откако со нож биле избодени во тепачка со навивачите на Бешикташ.

Избодени тројца навивачи на Бурса

Курир - 06.12.2010

Тројца навивачи на актуелниот шампион на Турција морале да бидат пренесени во болница, откако се здобиле со убодни рани во тепачката со навивачите на Бешикташ.

Видео: Тепачка на навивачи во Турција, тројца се борат за живот

Таратур - 06.12.2010

Тројца навивачи на турскиот шампион Бурсаспор се префрлени во болница со повреди опасни по живот, откако со нож биле избодени во тепачка со навивачите на Бешикташ.

Пресметка на навивачите на Бешикташ и Бурсаспор

Inpress - 06.12.2010

Истамбул, 6. декември 2010 (ИНПРЕС) Според извештаите на турските медиуми, тројца навивачи се здобиле со повреди од убоди со нож, кои им биле нанесени во конфликтот што се случил во пресрет на 15-то ...