TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спорт - Шпанците си заминаа од Скопје со две победи

Време - 09.12.2010

Светскиот вицешампион во ватерполо, Шпанија, ја остари целта на петдневниот престој во Скопје победувајќи ја репрезентацијата на Македонија двапати.

Ватерполистите подобри, но повторно поразени

Утрински - 09.12.2010

И покрај видливиот напредок во однос на меѓусебниот дуел од пред два дена во квалификациите за Европското првенство, ватерполо репрезентацијата на Македонија повторно загуби од Шпанија, овој пат со ...

И втора шпанска лекција за Македонија

Дневник - 09.12.2010

Актуелниот светски ватерполо-вицепрвак Шпанија во рок од два дена двапати ја преслуша Македонија на Олимпискиот базен во Скопје . Во вториот меч, што се играше во рамките од 2.

Ватерполистите вторпат поразени од Шпанија

Н.Македонија - 09.12.2010

И во вториот натпревар за три дена, овој пат во Светската лига, светските вицепрваци славеа со четири гола предност (12-8) во меч во кој за Македонија дебитираа нови странци Македонската сениорска ...

Поповски: На вистински пат сме

А1 - 08.12.2010

Македонската ватерполо репрезентација ја заврши натпреварувачка 2010-та, можеби со пораз, но без горчина, бидејќи неуспех со светскиот вицепрвак е очекуван епилог.

Ватерполистите и по втор пат загубија од Шпанија

Идивиди - 08.12.2010

Македонската ватерполо репрезентација во Скопје и по втор пат загуби од селекцијата на Шпанија. По поразот од 10-6 во неделата, во Олимпискиот базен во Скопје, Шпанија славеше со 12-8, овој пат во ...

Ватерполистите и по втор пат загубија од Шпанија

Сител - 08.12.2010

Македонската ватерполо репрезентација во Скопје и по втор пат загуби од селекцијата на Шпанија. По поразот од 10-6 во неделата, вечерва, во Олимпискиот базен во Скопје, Шпанија славеше со 12-8, овој ...

Ватерполистите и втор пат поразени од Шпанија

Курир - 08.12.2010

Светскиот вицепрвак беше подобар со 12:8 во рамките од втората рунда од Светската лига. За само три дена втор пораз на македонските ватерполисти од Шпанија.

Македонските ватерполисти повторно поразени од Шпанија

Inpress - 08.12.2010

Скопје, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Македонската ватерполо репрезентација за само два дена двапати изгуби од ватерполистити на Шпанија.

Втор пораз на ватерполистите од Шпанија

А1 - 07.12.2010

Пораз на нашата ватерполо репрезентација во Скопје и во вториот дуел со Шпанија. И овој со идентична разлика само со 12:8, против актуелниот мундијалски вицепрвак одигран во рамките на втората рунда ...

Ватерполистите и по втор пат загубија од Шпанија

Спортнет - 07.12.2010

Македонската ватерполо репрезентација во Скопје и по втор пат загуби од селекцијата на Шпанија. По поразот од 10-6 во неделата, вечерва, во Олимпискиот базен во Скопје, Шпанија славеше со 12-8, овој ...

Спорт - Шпанците не натпливаа

Вест - 07.12.2010

МАКЕДОНИЈА-ШПАНИЈА 6:10 (3:4, 1:4, 1:1, 1:1) СКОПЈЕ. - Базен: "Олимписки". Гледачи: 1.000. Судии: Шпигел (Германија), Делон (Франција).

„Фуријата“ преголем залак за ватерполистите

Утрински - 07.12.2010

Кога нема да се искористат своите шанси, кои македонските ватерполисти ги имаа во голем број на стартот од квалификациите за Европското првенство 2012 во Ајндховен, тогаш логична последица е поразот ...

Шпанија не потона на Олимписки

Дневник - 07.12.2010

Шпанија едноставно беше пребрза и премоќна за македонскиот ватерполо-тим на Олимпискиот базен во Скопје . Македонија го доживеа првиот пораз (6-10) во првиот меч од квалификациите за ЕП 2012 година, ...

Пораз од Шпанија во квалификациите за ЕП

Н.Македонија - 07.12.2010

Шпанија славеше со 10-6, благодарение на многуте промашени шанси со играч повеќе во базенот, но денеска Македонија има можност за реванш, но во Светската лига Македонската сениорска ...

Македонија против Шпанија во Светската лига во ватерполо

Идивиди - 07.12.2010

На „Олимпискиот базен“ во Скопје, вечерва во 19 часот репрезентациите на Македонија и на Шпанија ќе одиграат уште еден натпревар. Овојпат ова ќе биде дуел од рамките на 2.коло од Светската лига.

Македонската ватерполо репрезентација повторно против Шпанија

Канал5 - 07.12.2010

Вторпат во само три дена македонската ватерполо репрезентација ќе игра дуел против светскиот вицепрвак Шпанија. Вечерва на Олимпискиот базен во Скопје нашите најдобри ватерполисти против Шпанија ќе ...

Вечер Македонија-Шпанија во Светската лига во ватерполо

Кирилица - 07.12.2010

На „Олимпискиот базен“ во Скопје, вечерва во 19 часот репрезентациите на Македонија и на Шпанија ќе одиграат уште еден натпревар, овојпат дуел од рамките на 2.коло од Светската лига По поразот во ...

Македонија против Шпанија во Светската лига во ватерполо

Сител - 07.12.2010

На „Олимпискиот базен“ во Скопје, вечерва во 19 часот репрезентациите на Македонија и на Шпанија ќе одиграат уште еден натпревар. Овојпат ова ќе биде дуел од рамките на 2.коло од Светската лига.

Македонија поразена од ватерполо селекцијата на Шпанија

А1 - 06.12.2010

Ватерполо селекцијата на Mакедонија загуби на отворањето на евроквалификациите, откако синоќа во Oлимпискиот базен подобри беа Шпанците со 10-6.

Ватерполистите утре повторно со Шпанија

А1 - 06.12.2010

Ден одмор за Македонските ватерполисти пред утрешниот втор натпревар за само три дена против светскиот вицепрвак Шпанија, повторно во Олимпискиот базен во Скопје.

Македонската ватерполо репрезентација поразена од Шпанија

Идивиди - 06.12.2010

Ватерполо репрезентацијата на Македонија со пораз ги почна квалификациите за Европското првенство во Ајндховен 2012 година.

Пораз за македонските ватерполисти

Алфа - 06.12.2010

Македонските ватерполисти поразени во првиот меч од кавлификациите за Европското првенство. Во олимпискиот базен во Центар Шпанија беше поуспешна со 10:6 над нашите избраници.

Пораз на македонските ватерполисти на стартот на евроквалификациите

Канал5 - 06.12.2010

Лош старт на македонската ватерполо репрезентација во квалификациите за Европското првенство во 2011 во Холандија. Нашите ватерполисти изгубија со 10-6 од светскиот вицепрвак Шпанија, на кого од ...

Македонската ватерполо репрезентација поразена од Шпанија

Сител - 06.12.2010

Ватерполо репрезентацијата на Македонија со пораз ги почна квалификациите за Европското првенство во Ајндховен 2012 година.

Место голот ги погодуваа стативите

Вечер - 06.12.2010

Дури во пет наврати нашите ватерполисти ја погодуваа стативата на голот на Шпанците, а во два наврати и предноста на двајца играчи.

Македонија поразена од Шпанија

Курир - 06.12.2010

Вториот меч со истата селекција го играме во вторник од 19 часот во рамките од Светската лига. Македонската ватерполо репрезентација доживеа пораз од 6:10 од Шпанија.