TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металурзите да повежбаат реализирање зицери

Вест - 06.11.2003

МАШКА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА Само три дена на врвот.- Влатко Новаковски(Металург) ВАРДАР ВАТРОСТАЛНА - МЕТАЛУРГ 31:28 (18:16) СКОПЈЕ. - СРЦ "Кале". Гледачи: 400. Судии: Марјан и Драган Начевски (Скопје). ВАРДАР В.: К. Колев, Петковски, Неданоски, Димовски 2, Арнаудов, Јовиќ 7, Атанасовски 3, Ѓукиќ 2, ...

Петковски ја одбрани честа на шампионот

Утрински - 06.11.2003

Вардар Ватростална среќно до бодовите во дербито против Металург (31:28) САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Благодарение на голманот Петковски и крилата Јовиќ и Алушовски, Вардар Ватростална во дербито од осмото коло во Суперлигата го совлада довчерашниот лидер на табелата Металург со 31:28.

Манасков тресна шише од паркет

Дневник - 06.11.2003

СУПЕРЛИГА (МАЖИ) Пелистер изби на првото место на табелата Голманот Зоран Петковски со вкупно 21 одбранета топка, од што четири седмерци и седум зицери и контри, беше еден од најзаслужните за победата на Вардар Ватростална, 30-28 (18-16) во градското дерби со Металург. Црвено-црните се вратија на 2.

Во Ватростална гори црвеното светло

Дневник - 04.11.2003

РАКОМЕТ - ПО ПОРАЗИТЕ НА Шампионот На тапет ќе бидат тренерот и дел од играчите, но во наредната недела Можна е тренерска и играчка промена во ракометниот првак Вардар Ватростална, по одигрувањето на следните два меча. Денеска е дербито со Металург (19 ч.

Металург нов ракометен лидер

Дневник - 03.11.2003

РАКОМЕТ - СУПЕРЛИГА МАЖИ Скопски Металург е нов лидер на табелата во машката Суперлига, откако го искористи „киксотт“ на шампионот Вардар Ватростална во дуелот со Пролет. Утре е дербито меѓу овие две екипи во СРЦ Кале. Пролет заслужено победи, а во 50. мин. имаше предност од 4 гола.