TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Судот и Заев го прават целиот македонски народ слеп и глув за неговите криминали

Фокус - 26.05.2018

Државата се презадолжува, граѓаните осиромашуваат, а Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди, обвинуаат во утринското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. -Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Политичките пресуди станаа секојдневие, судот стана експозитура на СДСМ

МКД - 26.05.2018

Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и со нашето потекло, а поткопувањето на идентитетот Зоран Заев се обидува да го покрие со политички процеси и казни преку заробеното судство.СДСМ продолжува со политичкиот прогон во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот стана партиска експозитура на СДСМ

Алсат-М - 26.05.2018

И четири дена по изречената пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“, за кој доби две години затвор, неговата партија не престанува да го обвинува Зоран Заев за нарачана пресуда.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија

Канал5 - 26.05.2018

Државата се презадолжува, граѓаните осиромашуваат, а Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и со нашето потекло, а поткопувањето на идентитетот Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот експозитура на СДСМ

ТВ21 - 26.05.2018

Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и со нашето потекло, а поткопувањето на идентитетот Зоран Заев се обидува да го покрие со политички процеси и казни преку заробеното судство.

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Зоран Заев и СДСМ ја пустошат Македонија судот слепо извршува политички нарачки

А1 On - 26.05.2018

„Државата се презадолжува, граѓаните осиромашуваат, а Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и со нашето потекло, а поткопувањето на идентитетот Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија

Сител - 26.05.2018

Државата се презадолжува, граѓаните осиромашуваат, а Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и со нашето потекло, а поткопувањето на идентитетот Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Заев ги нарачува пресудите

Макфакс - 26.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ повторно обвини дека државата се презадолжува, а граѓаните осиромашуваат, додека претседателот на СДСМ, Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. „Судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Заев ги нарачува пресудите

Точка - 26.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ повторно обвини дека државата се презадолжува, а граѓаните осиромашуваат, додека претседателот на СДСМ, Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. „Судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија

Вечер - 26.05.2018

Државата се презадолжува, граѓаните осиромашуваат, а Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и со нашето потекло, а поткопувањето на идентитетот Зоран ...

Како по навика, на ВМРО ДПМНЕ секогаш му е крив Заев

Фактор - 26.05.2018

„СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија. Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. Судството е заробено...“ Секој ден исти соопштенија, жалби, поплаки. Така и утринава.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија

Стандард - 26.05.2018

„Државата се презадолжува, граѓаните осиромашуваат, а Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и со нашето потекло, а поткопувањето на идентитетот Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија, правната држава е укината, а политичките пресуди ...

Курир - 26.05.2018

Државата се презадолжува, граѓаните осиромашуваат, а Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди, ова преку соопштение денеска го потенцираа од ВМРО-ДПМНЕ. -Националните интереси се распродаваат, се тргува со Уставот и ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Заев ги нарачува пресудите

Sky - 26.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ повторно обвини дека државата се презадолжува, а граѓаните осиромашуваат, додека претседателот на СДСМ, Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. „Судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија

Макфакс - 24.05.2018

СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија, a судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ. Клиентелистичкото судство на Заев му служи за реализација на политички монтирани случаи против неговите политички противници, смета опозицијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ

А1 On - 24.05.2018

„Додека криминалниот картел ја пустоши државата, Заев си најавува политички пресуди кои судот само ги запишува на хартија и потоа ги презентира. Додека Зоран Заев и криминалниот картел тргуваат со државните и национални интереси, судот слепо ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија

Точка - 24.05.2018

СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија, a судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ. Клиентелистичкото судство на Заев му служи за реализација на политички монтирани случаи против неговите политички противници, смета опозицијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Клиентелистичкото судство на Заев му служи за реализација на политички монтирани случаи

Фактор - 24.05.2018

СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија, a судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ, oбвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата додаваат дека клиентелистичкото судство на Заев му служи за реализација на политички монтирани случаи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека криминалниот картел ја пустоши државата, Заев си најавува политички пресуди кои судот само ги ...

Курир - 24.05.2018

Додека криминалниот картел ја пустоши државата, Заев си најавува политички пресуди кои судот само ги запишува на хартија и потоа ги презентира. Додека Зоран Заев и криминалниот картел тргуваат со државните и национални интереси, судот слепо ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија

Sky - 24.05.2018

СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија, a судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ. Клиентелистичкото судство на Заев му служи за реализација на политички монтирани случаи против неговите политички противници, смета опозицијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Пресудата има за цел да го засени Груевски, симболот за зачувување на националниот интерес

Фокус - 23.05.2018

Меѓу власта на Заев и судот постои непринципиелен брак. Бенефициите на овој брак се во корист на Заев но тоа многу брзо ќе се смени и ќе се сврти на негова штета. Тоа оди право пропорционално со добивањето и губењето на власта, така функционира ...

ВМРО ДПМНЕ: „Тенк“ е случај на кој се смеат сите правници

Нова ТВ - 23.05.2018

Пресудата која Судот ја изрече за Никола Груевски во случајот „Тенк“, е нарачана од Зоран Заев и од СДСМ кои се подготвени да ги осудат сите кои се спротиставуваат на антидржавните политики, кажа на денешната прес конференција потпретседателот на ...

Николовски: Цел на пресудата е да го засени и политички да го дисквалификува Груевски

МКД - 23.05.2018

Меѓу власта на Заев и судот постои непринципиелен брак. Бенефициите на овој брак се во корист на Заев но тоа многу брзо ќе се смени и ќе се сврти на негова штета. Тоа оди право пропорционално со добивањето и губењето на власта, така функционира ...

Николоски за пресудата за Груевски: Видовме како функционира политички суд

Либертас - 23.05.2018

Денеска видовме во живо како функционира политички суд и како се изрекуваат политички пресуди. Го видовме на дело непринципиелниот брак помеѓу власта на Заев и судот. Бенефиците од овој брак сега се во корист на Заев, но многу брзо ќе се свртат на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Правдата само политички инструмент, ќе следи ревизија за незаконските постапки

Канал5 - 23.05.2018

Денес го видовме тоа што сите го знаат и го гледаат откако СДСМ и Заев дојдоа на власт. Судот го спроведе тоа што Зоран Заев го напиша. Денеска видовме во живо како функционира политички суд и како се изрекуваат политички пресуди.

(ВИДЕО) Влахов Мицов за пресудите на Заев и Груевски: Во Македонија нема независно судство

А1 On - 23.05.2018

Потпретседателот на Единствена Македонија, Стефан Влахов Мицов, по повод ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев, за случајот „Поткуп“ и осудителната пресуда на Ѓоко Поповски и експремиерот Никола Груевски, изјави дека во Македонија нема ...

(Видео) Влахов Мицов за пресудите на Заев и Груевски: Во Македонија нема независно судство

Макфакс - 23.05.2018

Потпретседателот на Единствена Македонија, Стефан Влахов Мицов, по повод ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев, за случајот „Поткуп“ и осудителната пресуда на Ѓоко Поповски и експремиерот Никола Груевски изјави дека во Македонија нема ...

ВМРО ДПМНЕ најави ревизија на сите пресуди кои ги смета политички

AKO - 23.05.2018

,,Денесka го видовме тоа што сите го знаат и го гледаат откако СДСМ и Заев дојдоа на власт. Судот го спроведе тоа што Зоран Заев го напиша. Денеска видовме во живо како функционира политички суд и како се изрекуваат политички пресуди.

Николоски: Ова е политички суд кој изрекува политички пресуди

Тера - 23.05.2018

По изрекувањето на пресудата за поранешнит премиер Никола Груевски со реакција се огласи опозициската партија ВМРО ДПМНЕ. „Денес го видовме тоа што сите го знаат и го гледаат откако СДСМ и Заев дојдоа на власт.

Заев по пресудата за Груевски: Законот треба да важи еднакво за сите

Press24 - 23.05.2018

На Македонската телевизија вечерва почна првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Николовски: Пресудата е политичка, „Мерцедесесот“ и сега се вози, Груевски не го однесе дома

Република - 23.05.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, вели дека неговиот поранешен лидер Никола Груевски е во Скопје, но одби да одговори зошто не присуствуваше на денешното изрекување на пресудата во случајот „Тенк“.

Влахов Мицов за пресудите на Заев и Груевски: Во Македонија нема независно судство

Точка - 23.05.2018

Потпретседателот на Единствена Македонија, Стефан Влахов Мицов, по повод ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев за случајот „Поткуп“ и осудителната пресуда на Ѓоко Поповски и експремиерот Никола Груевски изјави дека во Македонија нема ...

Николоски: Судот го спроведе тоа што Заев го напиша, останува горчливиот вкус дека правдата не постои и е само ...

Република - 23.05.2018

Денес го видовме тоа што сите го знаат и го гледаат откако СДСМ и Заев дојдоа на власт. Судот го спроведе тоа што Зоран Заев го напиша. Денеска видовме во живо како функционира политички суд и како се изрекуваат политички пресуди.

Николоски за пресудата за Груевски: Судот го спроведе тоа што Заев го напиша

Мета - 23.05.2018

Денеска видовме во живо како функционира политички суд и како се изрекуваат политички пресуди. Го видовме на дело непринципиелниот брак помеѓу власта на Заев и судот. Бенефиците од овој брак сега се во корист на Заев, но многу брзо ќе се свртат на ...

Николоски за пресудата на Груевски: Во Македонија се водат чисто политички монтирани процеси (ВИДЕО)

Стандард - 23.05.2018

„Денеска видовме во живо како функционира политички суд и како се изрекуваат политички пресуди. Го видовме на дело непринципиелниот брак помеѓу власта на Заев и судот. Бенефиците од овој брак сега се во корист на Заев, но многу брзо ќе се свртат на ...

Николоски: Судот го спроведе тоа што Заев го напиша, останува горчливиот вкус дека правдата не постои и е само ...

Курир - 23.05.2018

Денес го видовме тоа што сите го знаат и го гледаат откако СДСМ и Заев дојдоа на власт. Судот го спроведе тоа што Зоран Заев го напиша. Денеска видовме во живо како функционира политички суд и како се изрекуваат политички пресуди.

Груевски не присуствуваше на изрекувањето на пресудата бидејќи истата Заев ја објавил

Курир - 23.05.2018

Низ јавноста веќе подолго време се зборува дека процесите кои СЈО ги води против поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски и останати функционери од ВМРО-ДПМНЕ, ќе добијат политички епилог, дека виновните ќе бидат прогласени за ...

ВМРО-ДПМНЕ за пресудата за Груевски: Судот го спроведе тоа што Заев го напиша

еМагазин - 23.05.2018

Денеска го видовме тоа што сите го знаат и го гледаат откако СДСМ и Заев дојдоа на власт. Судот го спроведе тоа што Зоран Заев го напиша, рече на прес конференција Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, по соопштувањето на пресудата за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ова е политички суд кој изрекува политички пресуди

Канал 77 - 23.05.2018

По објавувањето на денешната пресуда за случајот Тенк, реагираше опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Обраќањето на партискиот потпретседател, Александар Николоски во продолжение во интегрална верзија: Денес го видовме тоа што сите го знаат и го гледаат откако ...

Влахов Мицов: Македонија никогаш немала независно судство

Поглед - 23.05.2018

Потпретседателот на Единствена Македонија, Стефан Влахов Мицов, по повод ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев за случајот „Поткуп“ и осудителната пресуда на Ѓоко Поповски и експремиерот Никола Груевски изјави дека во Македонија нема ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судската пресуда за Заев не е правда, туку неправда

МКД - 22.05.2018

Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското судство. Таа покажа дека законите не важат за криминалниот картел на СДСМ, а нивните функционери слободно може да бараат поткуп и да тонат во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал!

А1 On - 22.05.2018

„Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското судство. Таа покажа дека законите не важат за криминалниот картел на СДСМ, а нивните функционери слободно може да бараат поткуп и да тонат во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчерашната судска пресуда е неправда

Макфакс - 22.05.2018

Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското судство. Таа покажа дека законите не важат за криминалниот картел на СДСМ, а нивните функционери слободно може да бараат поткуп и да тонат во ...

Заев ослободен во случајот „Поткуп“

Сакам да кажам - 22.05.2018

Премиерот Зоран Заев не е виновен за кривичното дело давање ветување за подарок, одлучи денеска Основниот суд Скопје 1, ослободувајќи го од обвинението во случајот „Поткуп“. За ова кривично дело е предвидена затворска казна меѓу една и пет ...

Сведок: Ниту судот се реформирал, ниту немало докази, туку Заев е сега Премиер, а Груевски не!

AKO - 22.05.2018

При објавувањето на пресудата за случајот ,,Поткуп“, која за актуелниот премиер Зоран Заев е ослободителна, судот дозволи преседан, директен пренос од изрекувањето. Порталот ,,Сведок“, кој е специјализиран за следење на судски процеси, во својот ...

Заев не беше ослободен ниту зашто судот се реформирал, ниту зашто немало докази - да не се лажеме!

Сведок - 22.05.2018

Зоран Заев се ослободува од обвинение затоа што обвинителот не ги докажал сомневањата, рече судијата Дарко Тодоровски, објавувајќи ја пресудата, чиј тек на процесот претходно го прераскажа од 2015 до денеска со 20-тина рочишта, од кои половина ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчерашната судска пресуда е неправда

Точка - 22.05.2018

Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското судство. Таа покажа дека законите не важат за криминалниот картел на СДСМ, а нивните функционери слободно може да бараат поткуп и да тонат во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското ...

Курир - 22.05.2018

Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското судство. Таа покажа дека законите не важат за криминалниот картел на СДСМ, а нивните функционери слободно може да бараат поткуп и да тонат во ...

Заев најави дека Груевски ќе биде осуден: Има ли премиерот договор со судот?

Курир - 22.05.2018

Премиерот Зоран Заев пред десетина дена одговарајќи на новинарско прашање најави дека екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе биде прогласен за виновен во процесите кои ги води СЈО против него.

ВМРО-ДПМНЕ: Вчерашната судска пресуда е неправда

Sky - 22.05.2018

Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското судство. Таа покажа дека законите не важат за криминалниот картел на СДСМ, а нивните функционери слободно може да бараат поткуп и да тонат во ...

Заев ќе ја слушне пресудата за „Поткуп“

Фокус - 21.05.2018

Пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев ќе биде објавена денеска во Кривичниот суд. На минатото рочиште обвинителката Валентина Бислимовска побара измена на правната квалификација на обвинителниот акт и наместо за ...

Судот му изрече ослободителна пресуда на Заев

Фокус - 21.05.2018

Премиерот Зоран Заев се ослободува од обвинение, рече судијата Дарко Тодоровски. Според него, јавниот обвинител не докажал дека Заев го сторил делото „Поткуп“. Претходно, Тодоровски го читаше обвинението, за кое кажа дека освен видео доказите од ...

Заев: Среќен сум што ја докажав мојата невиност и дочекав правда

Фокус - 21.05.2018

Среќен сум затоа што довив ослобителна пресуда и конечно ја докажав мој невиност и дочекав правда, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на пресудата за случајот „Поткуп“. Очекуваме жалба.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар

Фокус - 21.05.2018

Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал! Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување, велат од ВМРО-ДПМНЕ откако судот на премиерот Зоран Заев му изрече ...

Денес се очекува пресудата за Заев во случајот “Поткуп”

Алсат-М - 21.05.2018

Кривичниот суд денес се очекува да ја објави пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. Според обвинението, Заев додека бил градоначалник на Струмица од бинисменот Никола Николов Сачевалиев побарал поткуп за продажба на ...

Заев ќе ја слушне пресудата за „Поткуп“

Телма - 21.05.2018

Пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев ќе биде објавена денеска во Кривичниот суд. На минатото рочиште обвинителката Валентина Бислимовска побара измена на правната квалификација на обвинителниот акт и наместо за ...

Точно напладне треба да се соопшти пресудата за предметот „Поткуп“

24 Вести - 21.05.2018

Кривичниот суд точно напладне треба да ја соопшти пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. Заев е обвинет дека како градоначалник на Струмица побарал поткуп од 160.000 евра од бизнисменот Иван Николов Сачевалиев .

Зоран Заев ослободен од обвинението за Поткуп

МКД - 21.05.2018

Судот донесе одлука дека Зоран Заев не е виновен во случајот Поткуп и е ослободен од овнинение (Следува опширен извештај) ...

Судот го ослободи Заев од одговорност во предметот „Поткуп“

Телма - 21.05.2018

Судијата дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во случајот „Поткуп“. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Заев: Беше трауматичен момент, но среќен сум што ја докажав мојата невиност и дочекав правда

МКД - 21.05.2018

Среќен сум што добив ослободителна пресуда и што конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда, изјави премиерот Зоран Заев денеска по објавувањето на ослободителната пресуда за предметот „Поткуп".

Зоран Заев ослободен од обвинението во „Поткуп“

Алсат-М - 21.05.2018

Зоран Заев не е виновен во случајот „Поткуп“. Кривичниот суд не пронајде вина и донесе ослободителна пресуда за барање мито додека Заев ја водеше Струмица. „ Трауматичен е моментот, но сум среќен заради тоа што добив ослободителна пресуда.

ВМРО ДПМНЕ: Судот ја донесе пресудата за Заев под притисок

Нова ТВ - 21.05.2018

ВМРО ДПМНЕ во реакција на ослоодителната пресдуа за премиерот Зоран Заев за „Поткуп“ обвини дека судството работи под политички притисок на власта. -Со денешната пресуда на дело се потврди неказнивоста на власта.

ВМРО-ДПМНЕ: Со пресудата за „Поткуп“ се потврди неказнивоста на власта

МКД - 21.05.2018

Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп" не изненади никого. Jавностa е свесна како работи судството под политички притисок на власта.

ВМРО-ДПМНЕ: „Заев, вторпат амнестиран политичар за криминал“

Алсат-М - 21.05.2018

Ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев не ја изненади опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека очекувале ваков потег на судот со оглед на тоа што Заев се заканил со генерален реизбор на судии како дел од реформите во правосудството.

Ослободителна пресуда за Заев – втора амнестија според ВМРО – ДПМНЕ

Телма - 21.05.2018

Ослобoдителната пресуда на Заев судијата Дарко Тодоровски ја образложи со тоа дека обвинителството не го докажа обвинението за поткуп. Отпаднаа и доказите од посебните истражни мерки, добиени со тајно снимање и следење затоа што обвинителството на ...

Судот го ослободи Заев од одговорност во предметот „Поткуп“

24 Вести - 21.05.2018

На 25. јануари 2016-та Зоран Заев за прв пат седна на обвинителна клупа за примање Поткуп. По две години, е ослободен од вина. Судијата Дарко Тодоровски ја напиша и во преполната судска сала ја прочита пресудата.

Пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Макфакс - 21.05.2018

Кривичниот суд во Скопје денеска треба да ја објави пресудата за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. На минатото рочиште Обвинителството го преквалификува обвинението за Заев со друг став за кој е предвидена поблага казна, а ...

Денеска се очекува пресудата за „Поткуп“ во среда за „Тенк“

Канал5 - 21.05.2018

Кривичниот суд денеска се очекува да ја објави пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. На минатото рочиште за „Поткуп“ обвинителката побара измена на правната квалификација на обвинителниот акт - во барање, наместо ...

(Видео) Ослободителна пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Макфакс - 21.05.2018

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“. Според пресудата, обвинителството не успеало да докаже дека Заев сторил кривично дело примање поткуп. Заев претходно изјави дека не се чувствува виновен.

Судот го ослободи Заев од обвинението за „поткуп“

Сакам да кажам - 21.05.2018

Обвинетиот Зоран Заев за кривично дело барање ветување за подарок се ослободува од обвинение, одлучи судијата Дарко Тодоровски од Основниот суд Скопје 1. Ослободителната пресуда во случајот „Поткуп“ беше очекувана, бидејќи посебните истражни мерки ...

Заев е невин за „Поткуп“

+инфо - 21.05.2018

Обвинетиот Зоран Заев се ослободува од обвинение. Јавниот обвинител не докажа дека судот го сторил делото за кое се товари. Ова е пресудата која ја соопшти судијата Дарко Тодоровски во случајот Поткуп.

Судот го ослободи Заев од одговорност во предметот „Поткуп“

Сител - 21.05.2018

Судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во случајот „Поткуп“. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Судот го ослободи Заев од одговорност во предметот „Поткуп“

Канал5 - 21.05.2018

Судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во случајот „Поткуп“. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Заев доби ослободителна пресуда за случајот „Поткуп“

ТВ21 - 21.05.2018

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“. Обвинителството не успеало да докаже дека Заев сторил кривично дело примање поткуп. На минатото рочиште Обвинителството го преквалификува обвинението за Заев ...

Ослободителна пресуда за Заев за „Поткуп“

Р.С.Европа - 21.05.2018

Кривичниот во Скопје го ослободи од обвинение премиерот Зоран Заев за случајот „Поткуп“. Заев во „Поткуп“ беше обвинет дека како градоначалник на Струмица барал поткуп од над 160 илјади евра од бизнисменот Иван Николов за продажба на државно ...

(Видео) Ослободителна пресуда за Заев во „Поткуп“

А1 On - 21.05.2018

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“. Според пресудата, Обвинителството не успеало да докаже дека Заев сторил кривично дело примање поткуп. Заев претходно изјави дека не се чувствува виновен.

Заев: Среќен сум што дочекав правда

Либертас - 21.05.2018

Среќен сум затоа што довив ослобителна пресуда и конечно ја докажав мој невиност и дочекав правда, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на пресудата за случајот „Поткуп“. Тој побара од институциите и медиумите јавно да ја објават целата снимка ...

Заев: Конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда

Кајгана - 21.05.2018

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - Среќен сум што добив ослободителна пресуда и што конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда, изјави премиерот Зоран Заев денеска по објавувањето на ослободителната пресуда за предметот „Поткуп“.

Заев: Судството не е истото што Груевски го контролираше

+инфо - 21.05.2018

Очекував ослободителна пресуда бидејќи во текот на судењето ги докажавме сите работи, рече премиерот Зоран Заев откако денеска во Кривичниот суд беше соопштена пресудата за случајот „Поткуп“.

Заев ослободен за „Поткуп“

Р.С.Европа - 21.05.2018

Кривичниот суд во Скопје го ослободи од обвинение премиерот Зоран Заев за случајот „Поткуп“. Заев беше обвинет дека како градоначалник на Струмица барал поткуп од над 160 илјади евра од бизнисменот Иван Николов Сачевалиев.

Заев: Среќен сум што ја докажав мојата невиност и дочекав правда

Канал5 - 21.05.2018

Премиерот Зоран Заев се ослободува од обвинението за случајот “Поткуп”, рече судијата Дарко Тодоровски. Според него, јавниот обвинител не докажал дека Заев барал поткуп од струмичкиот бизнисмен Иван Николов.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е амнестиран вторпат, пресудата за „Поткуп“ не нè изненади

Макфакс - 21.05.2018

Зоран Заев пред малку вторпат е амнестиран политичар за очигледен криминал. Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого, изјави Наум ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев повторно избегна соочување со правдата

А1 On - 21.05.2018

Зоран Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал. Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого, изјави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е неправедно ослободен за Поткуп

Р.С.Европа - 21.05.2018

Неправедна пресуда донесена под политички притисок на власта е ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот Поткуп, реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според нив, било јасно дека „судот ќе подлегне на заканите од Зоран Заев дека би ...

(Видео) Ослободителна пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Правдико - 21.05.2018

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“. Според пресудата, која јавно ја прочита судијата Дарко Тодоровски, Обвинителството не успеало да докаже дека Заев сторил кривично дело примање поткуп.

Судот го ослободи Заев во случајот „Поткуп“ - ВМРО ДПМНЕ: Партиското судство го амнестира Заев по втор пат

Сител - 21.05.2018

Премиерот Заев е ослободен за Поткуп. Судскиот процес заврши онака како што очекуваше Заев. По читањето на пресудата, тој порача дека е среќен што добил ослободителна пресда и ја докажал невиноста во судска постапка.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е по втор пат амнестиран политичар

Либертас - 21.05.2018

Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал! Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување, велат од ВМРО-ДПМНЕ откако судот на премиерот Зоран Заев му изрече ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев повторно избега од соочување со правдата

Канал5 - 21.05.2018

На пресудата, жестоко реагираа од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Сметаат дека Заев повторно избега од соочување со правдата. Зоран Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал, рече портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ , Наум ...

Заев ослободен за „Поткуп“: Драго ми е што судот ја утврди вистината

ТВ21 - 21.05.2018

Со преквалификација на кривичното дело, доказите прибавени со посебните истражни мерки отпаднаа, а сведочењето на Иван Николов Сачевалиев беше нејасно и контрадикторно – ова беше главното образложение на судијата Дарко Тодоровски кој образложувајќи ...

Денес се очекува пресудата за Заев во случајот “Поткуп”

Тера - 21.05.2018

Кривичниот суд денес се очекува да ја објави пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. Според обвинението, Заев додека бил градоначалник на Струмица од бинисменот Никола Николов Сачевалиев побарал поткуп за продажба на ...

Заев доби ослободителна пресуда за „Поткуп“

Н.Македонија - 21.05.2018

Пресудата за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, е осободителна. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже дека обвинетиот заев го сторил делото што му се ставаше на товар и ...

Заев е ослободен од обвинение во случајот ,,Поткуп“

AKO - 21.05.2018

Премиерот Зорана Заев, које беше обвинет дека барал поткуп од струмички бизнисмен, се ослободува од обвинение. Ова беше прочитано во пресудата на Кривичниот суд, предмалку во судница од судечкиот совет.

Заев ослободен за случајот „Поткуп"

Press24 - 21.05.2018

Премиерот Зоран Заев е ослободен од обвинението за случајот Поткуп. Судијата денеска одлучи дека јавното обвинителство не докажало вина за случајот, во кој премиерот се товареше дека како градоначалник на Струмица побарал поткуп од 160.000 евра од ...

Зоран Заев ослободен од обвинението за Поткуп

Тера - 21.05.2018

Судот донесе одлука дека Зоран Заев не е виновен во случајот Поткуп и е ослободен од обвинението. Обвинителството не докажа дека премиерот Зоран Заев додека бил градоначалник на Струмица побарал поткуп од 160.000 евра од бизнисменот Иван Николов ...

Заев: Среќен сум што докажав дека сум невин и дочекав правда

Press24 - 21.05.2018

Среќен сум затоа што довив ослобителна пресуда и конечно ја докажав мој невиност и дочекав правда, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на пресудата за случајот „Поткуп“. Тој побара од институциите јавно да ја објават целата снимка од ...

Заев: Судството не е истото што Груевски го контролираше

Press24 - 21.05.2018

Очекував ослободителна пресуда бидејќи во текот на судењето ги докажавме сите работи, рече премиерот Зоран Заев откако денеска во Кривичниот суд беше соопштена пресудата за случајот „Поткуп“.

ВМРО ДПМНЕ: Заев е по вторпат амнестиран

AKO - 21.05.2018

,,Зоран Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал! Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого.

Заев, како што се очекуваше, ослободен за „Поткуп“ обвинителот не го докажал обвинението

Сведок - 21.05.2018

Зоран Заев е ослободен од кривична одговорност за случајот „Поткуп“ бидејќи обвинителството не ги докажало сомневањата. Ова е образложенињто на пресудата што ја објави судијата Дарко Тодоровски, откако претходно, со треперлив глас ја прераскажа ...

Заев ќе ја слушне пресудата за „Поткуп“

Стандард - 21.05.2018

Пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев ќе биде објавена денеска во Кривичниот суд. На минатото рочиште обвинителката Валентина Бислимовска побара измена на правната квалификација на обвинителниот акт и наместо за ...

Заев ќе ја слушне пресудата за „Поткуп“

Курир - 21.05.2018

Пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев ќе биде објавена денеска во Кривичниот суд. На минатото рочиште обвинителката Валентина Бислимовска побара измена на правната квалификација на обвинителниот акт и наместо за ...

„ПОТКУП“ ПРЕД ФИНИШ: Ќе чуе ли Заев ослободителна пресуда?

Фактор - 21.05.2018

Јавноста денеска ќе ја слушне пресудата за случајот „Поткуп“. Дали кривичен суд ќе донесе ослободителна пресуда за случајот во кој првиот човек на владата Зоран Заев е обвинет дека како градоначалник на Струмица барал поткуп од приближно 160 илјади ...

Пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Точка - 21.05.2018

Кривичниот суд во Скопје денеска треба да ја објави пресудата за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. На минатото рочиште Обвинителството го преквалификува обвинението за Заев со друг став за кој е предвидена поблага казна, а ...

Денеска пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Мета - 21.05.2018

Денеска се очекува Кривичниот суд да ја објави пресудата за предметот „Поткуп“ во кој обвинет е премиерот Зоран Заев. Според обвинението, Заев додека бил градоначалник на Струмица од бизнисменот Иван Николов Сачевалиев побарал поткуп од 160.000 евра ...

(Во живо) Пресуда за случајот „Поткуп“

Независен - 21.05.2018

Пренос во живо од „ТВ24“ на пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. Премиерот Зоран Заев е обвинет дека како градоначалник на Струмица побарал поткуп од 160.000 евра од бизнисменот Иван Николов Сачевалиев.

Заев ослободен за случајот „Поткуп“

Локално - 21.05.2018

Обвинетиот Зоран Заев во случајот „Поткуп“ се ослободува од сите обвиненија, рече судијата во Кривичниот суд. Судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во ...

Зоран Заев ослободен од обвинението за „Поткуп“

Слободен Печат - 21.05.2018

Судот предмалку соопшти дека го ослободува премиерот Зоран Заев од обвинението за случајот „Поткуп“. На минатото рочиште обвинителката Валентина Бислимовска побара измена на правната квалификација на обвинителниот акт и наместо за примање поткуп, ...

Ослободителна пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

МК News - 21.05.2018

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“. Според пресудата, обвинителството не успеало да докаже дека Заев сторил кривично дело примање ...

Судот го ослободи Заев за „Поткуп“

Курир - 21.05.2018

Судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во случајот „Поткуп“. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Ослободителна пресуда за Заев во „Поткуп'“

Фактор - 21.05.2018

Премиерот Зоран Заев е ослободен од вина во случајот „Поткуп“, пресуди Кривичниот суд Скопје. Според пресудата, обвинителството не успеало да докаже дека Заев сторил кривично дело примање поткуп.

Заев: Конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда

Стандард - 21.05.2018

Среќен сум што добив ослободителна пресуда и што конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда, изјави премиерот Зоран Заев денеска по објавувањето на ослободителната пресуда за предметот „Поткуп“.

Судот го ослободи Заев од одговорност во предметот „Поткуп“

Вечер - 21.05.2018

Судијата дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во случајот „Поткуп“. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Заев ослободен во случајот „Поткуп“

Република - 21.05.2018

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“. Според пресудата, обвинителството не успеало да докаже дека Заев сторил кривично дело примање поткуп. Заев претходно изјави дека не се чувствува виновен.

Зоран Заев доби ослободителна пресуда во случајот „Поткуп“

Мета - 21.05.2018

Кривичниот суд денеска донесе ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев за кривичното дело примање поткуп. Судијата Дарко Тодоровски од Основниот суд Скопје го ослободи Заев од обвинение.

Видео: Ослободителна пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Точка - 21.05.2018

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“. Според пресудата, Обвинителството не успеало да докаже дека Заев сторил кривично дело примање поткуп. Заев претходно изјави дека не се чувствува виновен.

Заев: Среќен сум што ја докажав мојата невиност и дочекав правда

Слободен Печат - 21.05.2018

Среќен сум затоа што довив ослобителна пресуда и конечно ја докажав мој невиност и дочекав правда, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на пресудата за случајот „Поткуп“. – Очекуваме жалба.

Ослободителна пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Независен - 21.05.2018

Судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во случајот „Поткуп“. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Заев доби ослободителна пресуда за „Поткуп“

Бриф - 21.05.2018

Среќен сум затоа што довив ослобителна пресуда и конечно ја докажав мој невиност и дочекав правда, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на пресудата за случајот „Поткуп“. Очекуваме жалба.

Луѓе за украдени тегли ајвар во затвор, Заев за поткуп од 200.000 евра слободен

Курир - 21.05.2018

За десет украдени тегли ајвар една и пол затвор, за барање поткуп од 200.000 евра ослободителна пресуда, вака може да се објасни судството во Македонија. Судијата Дарко Тодоровски го ослободи од одговорноста премиерот, кој беше обвинет во случајот ...

Заев: Слушањето на пресудата беше трауматичен момент за мене

Независен - 21.05.2018

Премиерот Зоран Заев денеска на во Кривичниот суд во Скопје ја слушна пресудата за случајот „Поткуп“. Судот одлучи да го ослободи од одговорноста и во читањето на пресудата судијата Дарко Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Заев доби ослободителна пресуда од Судот

iPortal - 21.05.2018

Премиерот Зоран Заев се ослободува од обвинение, рече судијата Дарко Тодоровски. Според него, јавниот обвинител не докажал дека Заев го сторил делото „Поткуп“. Претходно, Тодоровски го читаше обвинението, за кое кажа дека освен видео доказите од ...

Заев: Слушањето на пресудата беше трауматичен момент за мене

Локално - 21.05.2018

Премиерот Зоран Заев денеска на во Кривичниот суд во Скопје ја слушна пресудата за случајот „Поткуп“. Судот одлучи да го ослободи од одговорноста и во читањето на пресудата судијата Дарко Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Заев: Среќен сум што докажав дека сум невин и дочекав правда

МК News - 21.05.2018

Среќен сум затоа што довив ослобителна пресуда и конечно ја докажав мој невиност и дочекав правда, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на пресудата за случајот „Поткуп“. Тој побара од институциите јавно да ја објават целата снимка од ...

Луѓе за украдени тегли ајвар во затвор, Заев за поткуп од 200.000 евра ослободен

Република - 21.05.2018

За десет украдени тегли ајвар една и пол година затвор, за барање поткуп од 200.000 евра ослободителна пресуда, вака може да се објасни судството во Македонија. Судијата Дарко Тодоровски го ослободи од одговорноста премиерот, кој беше обвинет во ...

(ГАЛЕРИЈА) ТРАУМАТИЧЕН МОМЕНТ: Заев во грч ја чекаше пресудата

Фактор - 21.05.2018

На премиерот му олесна. Слушна ослободителна пресуда за случајот во кој се товареше дека како градоначалник на Струмица барал поткуп од приближно 160 илјади евра од струмичкиот бизнисмен Иван Николов Сачевалиев за легализација на градежно земјиште.

Заев: Конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда

CivilMedia - 21.05.2018

Среќен сум што добив ослободителна пресуда и што конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда, изјави премиерот Зоран Заев денеска по објавувањето на ослободителната пресуда за предметот „Поткуп“.

Заев: Не може да се очекува уставна промена за било кое име

Мета - 21.05.2018

Среќен сум затоа што добив ослободителна пресуда и конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на пресудата за случајот „Поткуп“. Тој побара од институциите јавно да ја објават целата снимка од ...

Панов 2 месеци во затвор поради изјава на граѓанин дека дал поткуп, Заев ослободен за докажан случај со поткуп од ...

Курир - 21.05.2018

Македонскиот правосуден систем полн со преседани и двојни стандарди денес го допре дното. Премиерот Зоран Заев и поранешен градоначалник на Струмица на денешното читање на пресудата во предметот „Поткуп“, каде истиот е обвинет за барање поткуп од ...

Заев: Груевски едно време беше добар познавач на судството, но сега веќе не е истото кое тој го контролираше

Слободен Печат - 21.05.2018

Премиерот Зоран Заев вели дека е среќен што доби ослободителна пресуда и оти конечно ја докажал својата невиност во случајот Поткуп. – Веројатно како на секој граѓанин по изрекување на пресуда така и за мене, трауматичен е моментот.

Ослободителна пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Таратур - 21.05.2018

Скопскиот кривичен суд изрече ослободителна пресуда за премиерот Зоран Заев за случајот „Поткуп“. Заев беше обвинет дека како градоначалник на Струмица барал поткуп од над 160 илјади евра од бизнисменот Иван Николов Сачевалиев.

(ВИДЕО) Заев: Среќен сум што дочекав правда

iPortal - 21.05.2018

Среќен сум затоа што довив ослобителна пресуда и конечно ја докажав мој невиност и дочекав правда, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на пресудата за случајот „Поткуп“. Тој побара од институциите и медиумите јавно да ја објават целата снимка ...

КАКО ШТО И СЕ ОЧЕКУВАШЕ, ЗАЕВ ОСЛОБОДЕН ЗА БАРАЊЕ ПОТКУП:Среќен сум што добив ослободителна пресуда

Вечер - 21.05.2018

-Среќен сум што добив ослободителна пресуда и што конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда, -изјави премиерот Зоран Заев откако ја слушна ослободителната пресуда за предметот “Поткуп”.

Судијата не му поверувал на сведокот бидејќи бил контрадикторен околу тоа дали Заев му побарал мито од 2 или од 3 евра

Република - 21.05.2018

Зоран Заев е ослободен од кривична одговорност за случајот „Поткуп“ бидејќи обвинителството не ги докажало сомневањата. Ова е образложенињто на пресудата што ја објави судијата Дарко Тодоровски, откако претходно, со треперлив глас ја прераскажа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев повторно избега од соочување со правдата (ВИДЕО)

Стандард - 21.05.2018

„Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал! Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого.

Стоилковски: Заев е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал, ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ ...

Курир - 21.05.2018

Зоран Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал. Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого.

ВМРО-ДПМНЕ: „Заев, вторпат амнестиран политичар за криминал“

Локално - 21.05.2018

Ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев не ја изненади опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека очекувале ваков потег на судот со оглед на тоа што Заев се заканил со генерален реизбор на судии како дел од реформите во правосудството.

ВМРО-ДПМНЕ: Денешната судска пресуда за Заев не е правда, туку неправда

Независен - 21.05.2018

Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал! Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого.

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедна пресуда е донесена под политички притисок за Заев

Фактор - 21.05.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека неправедна пресуда е донесена под политички притисок на власта е ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот Поткуп. Велат дека било јасно дека „судот ќе подлегне на заканите од Зоран Заев дека би можел да си ...

Од денеска, Заев е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал

Република - 21.05.2018

Зоран Заев од денеска по втор пат е амнестиран политичар за очигледен криминал. Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е амнестиран по вторпат, пресудата за „Поткуп“ не нè изненади

Точка - 21.05.2018

Зоран Заев од пред малку е по вторпат амнестиран политичар за очигледен криминал. Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого, изјави ...

(ВИДЕО) Заев: Ја докажав мојата невиност и дочекав правда

Бриф - 21.05.2018

-Веројатно како за секој граѓанин при изрекување на пресуда, така и за мене, трауматичен е моментот, но среќен сум заради тоа што добив ослободителна пресуда. Среќен сум заради тоа што конечно ја докажав мојата невиност и тоа што дочекав правда.

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не верува дека Заев е невин, а сведокот во случајот Поткуп лажел дека Зоран Заев му барал мито од ...

Курир - 21.05.2018

Ниту во СДСМ, ниту кој било граѓанин верува дека Зоран Заев е најчесниот човек во Македонија. Никој не верува дека Заев е невин, а сведокот во случајот Поткуп лажел дека Зоран Заев му барал мито од едно евро за Вице, едно евро за партијата и едно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев по втор пат е амнестиран политичар за очигледен криминал

iPortal - 21.05.2018

„Зоран Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал!“ – обвинуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого.

Заев денес ќе ја слушне пресудата за „Поткуп“

24Инфо - 21.05.2018

Заев денес ќе ја слушне пресудата за „Поткуп“ Пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев ќе биде објавена денеска во Кривичниот суд. На минатото рочиште обвинителката Валентина Бислимовска побара измена на правната ...

Пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Sky - 21.05.2018

Кривичниот суд во Скопје денеска треба да ја објави пресудата за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. На минатото рочиште Обвинителството го преквалификува обвинението за Заев со друг став за кој е предвидена поблага казна, а ...

Ослободителна пресуда за Заев за случајот „Поткуп“

еМагазин - 21.05.2018

Судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје денеска го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше првообвинет во случајот „Поткуп“. Судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже дека обвинетиот Заев го ...

Вонредна: Предмалку паднаа и последните лаги на бившиот режим: ЗОРАН ЗАЕВ е целосно ослободен!

Sky - 21.05.2018

Во 12 часот и 30-тина минути попладнево судот ја соопшти ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот поткуп. Кривичниот суд во Скопје денеска ја објави пресудата за случајот „Поткуп“ во која беше обвинет премиерот Зоран Заев.

Премиерот Зоран Заев ослободен од обвинение за случајот „Поткуп“

Поглед - 21.05.2018

Судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во случајот „Поткуп“. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот обвинител не успеа да докаже ...

Заев: Среќен сум што конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда

24Инфо - 21.05.2018

Среќен сум што добив ослободителна пресуда и што конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда, изјави премиерот Зоран Заев денеска по објавувањето на ослободителната пресуда за предметот „Поткуп“.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев амнестиран по втор пат

еМагазин - 21.05.2018

“Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал! Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување“, регираат од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ по ослободителната пресуда за премиерот ...

Чујте и почујте – Заев е невин

Пулс24 - 21.05.2018

Добро слушнавте. Заев е невин. Не барал поткуп. Следуваат детали од ова трагикомично судење… На 25. јануари 2016-та Зоран Заев за прв пат седна на обвинителна клупа за примање Поткуп. По две години, е ослободен од вина.

Судот го ослободи Заев за „Поткуп“

Маркукуле - 21.05.2018

Зоран Заев предмалку беше ослободен од обвинението за судскиот случај “Поткуп”. Пресудата ја прочита судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд, а во читањето на пресудата судијат посочи дека обвинителството не успеало да ја докаже вината на Заев, ...