TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси, Роналдо, Кака, Дрогба, Руни во...Манчестер Сити

Спорт Денес - 19.02.2011

Организаторите на натпреварот од Лигата на Европа меѓу Арис и Манчестер Сити (0:0) во првото коло направија неповторлив гаф кој долго ќе се памети.

Меси, Роналдо, Кака, Дрогба, Руни во...Манчестер Сити

Точка - 19.02.2011

Организаторите на натпреварот од Лигата на Европа меѓу Арис и Манчестер Сити (0:0) во првото коло направија неповторлив гаф кој долго ќе се памети.

Невиден гаф на организаторите на мечот Арис-Манчестер Сити

VOX - 18.02.2011

Кога разбрале во дека на гости им доаѓаат супер богатите англичани од Манчестер, како дел од Лига Европа, домаќините Арис од Солун сигурно биле импресионирани. Премногу импресионирани...

Неверојатната тимска фотографија на Манчестер Сити

Mnogoo - 18.02.2011

Кога Арис го пречека Манчестер Сити во вторникот, Грците знаеја дека мораат да најдат начин да ги импресионираат супер-богатите гости.

Манчини бара повеќе од Џеко

Вечер Прес - 17.02.2011

Менаџерот на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Роберто Манчини очекува многу повеќе од скапото зимско засилување во нападот Един Џеко, за чиј премин од Волфсбург зимава платија 32 милиони евра.

Без голови во Солун

Спортско инфо - 16.02.2011

Арис и Манчестер Сити одиграа нерешено во Солун со резултат од 0 - 0 во рамки на шеснаестфиналето од Лига Европа... Сити беше фаворит на натпреварот во Солун, но сепак не успеаа да постигнат гол, па ...

Манчини: Џеко мора да се подобри

24Фудбал - 16.02.2011

Роберто Манчини вели дека јануарското засилување Един Џеко ’треба да се подобри’ откако напаѓачот има спор старт на кариерата во Манчестер Сити ’Граѓаните’ платија околу 27 милиони фунти за ангажман ...

Манчини го критикува Џеко

Спортско инфо - 16.02.2011

Роберто Манчини изјави дека Един Џеко мора да се подобри и да го вложи својот максимум во Манчестер Сити... Џеко се приклучи на Граѓаните во Јануари и досега во седум натпревари има постигнато само ...

Манчестер Сити не успеа да погоди во Грција

Спорт Денес - 16.02.2011

Тимовите на Арис и Манчестер Сити одиграа досадни 90 минути во првиот шеснаесет финален натпревар од Лига Европа. На натпреварот во Грција покај големата предност, англичаните не успеаа да постигнат ...

Арис - Манчестер Сити 0:0, денес останатите натпревари

Алфа - 16.02.2011

Денес ќе се одиграат и преостанатите натпревари од Лигата на Европа откако вчера на првата средба Арис и Манчестер Сити одиграа без голови 0-0.

Манчини го накриви солунскиот терен за средбата без голови

Спорт Денес - 16.02.2011

Вчера фудбалерите на Арис и Манчестер Сити го одиграа првиот меч од 1/16-финалето од Европа лигата, а првите деведесет минути завршија без погодоци.

Манчини: Како гостин 0-0 е подобро од 1:1

Спорт Денес - 16.02.2011

Менаџерот на Манчестер Сити - Роберто Манчини е уверен дека неговите момци ќе одиграат многу подобра партија во реваншот од Лига Европа против Арис.

Ниту Манчестер Сити не успеа да ја прекине рекордната низа на Арис во еврокуповите

Канал5 - 16.02.2011

Во стартниот дуел од шеснаесетина финалето од лига Европа во Солун, Арис и Манчестер Сити одиграа натпревар без постигнат гол.

Манчестер Сити не успеа да погоди во Грција

Точка - 16.02.2011

Тимовите на Арис и Манчестер Сити одиграа досадни 90 минути во првиот шеснаесет финален натпревар од Лига Европа. На натпреварот во Грција покај големата предност, англичаните не успеаа да постигнат ...

Без голови во Солун

Курир - 16.02.2011

Во првиот натпревар од шеснаестинафиналето на Лига Европа, Арис и Манчестер Сити одиграа без голови во Солун. Составот на Манчестер Сити ја имаше честа прв од главните фаворити да го отвори ...

Реми на Арис и Манчестер Сити

Inpress - 16.02.2011

Солун, 16. февруари 2011 (ИНПРЕС) Синоќа се одигра првиот натпревар од шеснаесетфиналето во Лигата на Европа. Тимот на Роберто Манчини на гостувањето во Солун изигра 0-0 со грчкиот Арис.

Арис и Манчестер Сити први во 1/16 финалето од Лигата на Европа

А1 - 15.02.2011

\Со натпреварот во Солун меѓу Арис и Манчестер Сити, вечерва од 18 часот ќе почне 1/16 финалната фаза во фудбалската Лига на Европа.

"Граѓаните" кај непобедливиот Арис

Спорт - 15.02.2011

Фудбалерите на Манчестер Сити имаат сериозна пречка на патот кон осминафиналето од Лига Европа Гостуваат на стадион Клеантис Викедилис каде Арис нема пораз 40 години или 24 натпревари во европските ...

Без голови во Солун

Спорт - 15.02.2011

Екипите на Арис и Манчестер Сити ги отворија елиминациите од Лига Европа, но тоа го направија со најнепопуларниот резултат играјќи нерешено 0:0 Во текот на сите 90 минути не можеше да се види некој ...

Арис и Манчестер Сити први во 1/16 финалето од ЛЕ

Идивиди - 15.02.2011

Со натпреварот во Солун меѓу Арис и Манчестер Сити, вечерва од 18 часот ќе почне 1/16 финалната фаза во фудбалската Лига на Европа.

Арис остана непоразен дома и против Манчестер Сити

Mnogoo - 15.02.2011

Грчкиот тим Арис остана непоразен на домашен терен и на 25-тиот натпревар по ред во европските купови. На стадионот „Клеантис Викедилис“ во Солун, Арис денеска одигра 0-0 со Манчестер Сити во ...

Арис и Манчестер Сити први во 1/16 финалето од Лигата на Европа

Сител - 15.02.2011

Со натпреварот во Солун меѓу Арис и Манчестер Сити, вечерва од 18 часот ќе почне 1/16 финалната фаза во фудбалската Лига на Европа.

Почнува 1/16 финалната фаза во Лига Европа

Press24 - 15.02.2011

Елиминациите ги отвараат Арис и Манчестер Сити во Солун Со натпреварот во Солун меѓу Арис и Манчестер Сити, вечерва од 18 часот ќе почне 1/16 финалната фаза во фудбалската Лига на Европа.