TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Грција не се малтретираат македонски државјани, тврди Атина

Утрински - 26.07.2008

Во Грција не се малтретираат македонски државјани, тврди Атина Во Грција немало случај на малтретирање македонски државјанин, соопшти грчката Канцеларија за врски во Скопје, пренесувајќи го ставот на владата во Атина.

Атина: Во Грција не се малтретираат Македонци

А1 - 25.07.2008

Случај на малтретирање македонски државјанин во Грција немало и Скопје треба да престане да ја искривува вистината, соопшти синоќа официјална Атина.

Уште еден македонски возач малтретиран во Грција

Утрински - 25.07.2008

Траги од малтретирањето на камионот од македонскиот возач Нов случај на малтретирање од страна на грчките државјани. Возач на камион од Македонија завчера на граничниот премин Стар Дојран, по влезот од соседна Грција, пријавил дека бил малтретиран од страна на грчки државјани. Возачот П.Б.

Грци со ножеви нападнале македонски камионџија

Време - 25.07.2008

Уште еден македонски камионџија е жртва на грчки насилници. Педесет и деветгодишниот П.Б.

Во Грција не се малтретираат македонски државјани, тврди официјална Атина

Канал5 - 25.07.2008

Скопје, 25 јули (МИА) - Во Грција немало случај на малтретирање македонски државјанин, соопшти синоќа грчката Канцеларија за врски во Скопје пренесувајќи го ставот на Владата во Атина.

Тројца со ножеви малтретирале македонски камионџија

Вест - 25.07.2008

Завчера, на стариот пат кај Солун во Грција, во близина на индустриската зона Неохоруда со часови бил малтретиран 59-годишниот скопјанец П.Б.

Атина негира инциденти

Дневник - 25.07.2008

Случај на малтретирање македонски државјанин во Грција немало и Скопје треба да престане да ја искривува вистината, соопшти официјална Атина.

Вооружени Грци нападнале Македонец

Макфакс - 25.07.2008

Македонски државјанин бил нападнат од група Грци вооружени со ножеви во близина на Солун, соопшти денеска македонската полиција. Инцидентот бил пријавен од нападнатиот П.Б.

Случај на малтретирање македонски државјанин во Грција немало и Скопје треба да престане да ја искривува вистината, ...

Макфакс - 25.07.2008

Случај на малтретирање македонски државјанин во Грција немало и Скопје треба да престане да ја искривува вистината, соопшти синоќа официјална Атина.

Грција го демантира последниот случај на малтретирање македонски државјанин

Кирилица - 25.07.2008

влада очекувано, го демантира и последниот случај на малтретирање на македонски државјанин, за кој вчера информира МВР дека при враќањето во земјава, од службеното патување во Грција со камион, пред Солун бил запрен и нападнат со ножеви од тројца Грци.

Владата ги повика грчките власти да го осудат најновото малтретирање на Македонец

Кирилица - 25.07.2008

Владата повторно повикува да ја оставиме политиката да си биде политика и сите проблеми и предизвици да се надминуваат низ институционални рамки, а економијата, бизнисот, граѓаните, цивилното општество и ...

Немало напад на македонски државјанин

Вечер Прес - 25.07.2008

Во Грција немало случај на малтретирање македонски државјанин, соопшти грчката Канцеларија за врски во Скопје пренесувајќи го ставот на Владата во Атина.

Македонски камионџија повторно жртва на грчки насилници

Н.Македонија - 25.07.2008

Скопски камионџија, кој превезувал стока од Грција кон Македонија, завчеравечер на излезот од Солун бил пресретнат од тројца грчки насилници, кои вооружени со ножеви му се заканиле на возачот, а потоа ги ...

Вооружени Грци нападнале Македонец

А1 - 24.07.2008

Македонски државјанин бил нападнат од група Грци вооружени со ножеви во близина на Солун, соопшти денеска македонската полиција. Инцидентот бил пријавен од нападнатиот П.Б. (59) од Скопје во полициската станица на граничниот премин Стар Дојран. Скопјанецот П.

Малтретиран Македонец во Солун

Канал5 - 24.07.2008

59 годишниот Македонец Петар Бошковски вчеравечер бил нападнат од грчки државјани во близина на Солун, единствената причина за нападот била ознаката МК на неговиот камион.

МАЛТРЕТИРАН ВОЗАЧ ВО ГРЦИЈА

Телма - 24.07.2008

Записникот за случајот, МВР ќе го предаде во Министерството за надворешни работи. Оттаму велат дека, откако ќе се комплетира извештајот, преку канцеларијата за врски во Атина и амбасадорот Благој Ханџиски, ќе реагираат кај грчките власти.

Македонски камионџија дочекан на нож во Грција

Дневник - 24.07.2008

Македонски камионџија дочекан на нож во Грција Камионџијата П.Б. (59) од Скопје бил малтретиран во Грција од три лица, кои со ножеви го нападнале, го навредувале, му ја исекле церадата од камионот и ја избришале ознаката „МК“ на регистрацијата. Инцидентот се случил завчера во близината на Солун.

Пријавен нов случај на малтретиран македонски државјанин во Грција

Канал5 - 24.07.2008

Скопје, 24 јули (МИА) - На граничниот премин Стар Дојран по влезот од соседна Грција, вчера македонскиот државјанин П.Б. (59) од Скопје пријави нов случај на малтретирање од страна на грчки државјани. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека П.Б.

МАКЕДОНСКИ ВОЗАЧ МАЛТРЕТИРАН ВО ГРЦИЈА

Сител - 24.07.2008

Македонскиот државјанин П.Б. (59) од Скопје вчера на граничниот премин Стар Дојран по влезот од соседна Грција, пријави нов случај на малтретирање од страна на грчки државјани - соопшти МВР.

ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ ДА ГО ОСУДАТ НАЈНОВОТО МАЛТРЕТИРАЊЕ НА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН

Сител - 24.07.2008

ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ ДА ГО ОСУДАТ НАЈНОВОТО МАЛТРЕТИРАЊЕ НА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН Владата на Република Македонија реагира во врска со најновиот случај на малтретирање на македонски државјанин во Грција и ги повикува грчките власти и надлежните органи да ги најдат сторителите и најостро да го осудат овој ...

Македонец со ножеви малтретиран во Грција

Кирилица - 24.07.2008

По излегувањето од камионот, три непознати лица излегле од ТМВ-фургонот со ножеви во рацете се упатиле кон П.Б. и му се обратиле со зборовите –”охи Македонија Скопје”, и притоа го завлекле зад неговиот камион, каде што двајца го држеле со вперени ножеви кон него додека третиот ја ...

Македонски камионџија малтретиран во Грција

Нетпрес - 24.07.2008

Македонски камионџија бил малтретиран од страна на грчки државјани додека возел низ Грција. Покрај вербалниот напад, со нож му била оштетена церадата и ознаката “МК“ залепена на камионот “мерцедес“. Педесет и девет годишниот скопјанец П. Б.