TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хуманитарна акција во Зоолошка градина за четиригодишната Симона Хаџи Тошев

еМагазин - 27.10.2019

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 09:00- 18:00 ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме ќе може да се дружите и фотографирате со ...

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО за малата Симона

24Инфо - 27.10.2019

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција за собирање на финансиски средства за четиригодишната Симона која боледува од леукемија. По тој повод денеска ќе се организираат низа настани за донации во Скопје ЗОО.

(Фото) Дечиња во Штип продаваа сок на пазар за да соберат донации за Симона

еМагазин - 26.10.2019

Дечиња од Штип денеска се организираа и продаваа сок на пазарот за да соберат пари за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев. „Од капка сок до капка донација и весели детски мигови на малата Симона.

Собрани половина од средствата за лекување на Симона Хаџи-Тошев

ММС - 25.10.2019

Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, информираше денеска Борис Шарковски пријател на семејството, но и дел од тимот кој ги организира хуманитраните акции.

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

Press24 - 25.10.2019

Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, изјави за МИА Борис Шарковски, пријател на семејството, но и дел од тимот, што ги организира хуманитарните акции.

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

Вечер Прес - 25.10.2019

Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, изјави за МИА Борис Шарковски, пријател на семејството, но и дел од тимот, што ги организира хуманитарните акции.

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

еМагазин - 25.10.2019

Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, изјави за МИА Борис Шарковски, пријател на семејството, но и дел од тимот, што ги организира хуманитарните акции.

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

MakPress - 25.10.2019

Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, изјави за МИА Борис Шарковски, пријател на семејството, но и дел од тимот, што ги организира хуманитарните акции.

Дојдете на забава во ЗОО Скопје и донирајте за Симона од Штип

Фокус - 24.10.2019

ЗОО Скопје се приклучува во хуманитарната акција за собирање на парична помош за малата Симона од Штип, на која и е потребно скапо лекување на клиника во Загреб. Во недела ќе бидат поставени кутии за донации, а посетителите ќе ги забавуваат разни ...

Хуманитарна акција во Зоолошка за лекување на Симона:„ Да спасиме еден млад живот“

Press24 - 24.10.2019

Од таму информираат дека во недела од 9 до 18 часот ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме најмалите посетители ќе можат да се дружат и фотографираат со омилените дизни маскоти, да гледаат бесплатно магионичарско шоу и многу други ...

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција за четиригодишната Симона Хаџи-Тошев!

Lady - 24.10.2019

Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе се во Загреб. Потребно е да соберат 140 000 евра за лекувањето.

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција!

Екран - 24.10.2019

Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе се во Загреб. Потребно е да соберат 140 000 евра за лекувањето.

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО- Донираме за малата Симона

А1 On - 24.10.2019

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција за собирање на финански средства за четиригодишната Симона која боледува од леукемија. По тој повод во недела организираат низа настани за донации во Скопје Зоо.

Зоолошката градина се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

Независен - 24.10.2019

Зоолошката градина во Скопје се приклучува кон хуманитарната акција за собирање финански средства наменети за лекување на четиригодишната Симона од Штип која боледува од леукемија. По тој повод, во недела ќе бидат организирани низа настани за ...

Зоолошката градина се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

Слободен Печат - 24.10.2019

Симона боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Досега, се собрани над 30.000 евра, но потребни се 140 илјади евра за ...

Зоо Скопје се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

Курир - 24.10.2019

Зоолошката градина во Скопје се приклучува кон хуманитарната акција за собирање финански средства наменети за лекување на четиригодишната Симона од Штип која боледува од леукемија. По тој повод, во недела ќе бидат организирани низа настани за ...

Зоолошката градина се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

Сител - 24.10.2019

Зоолошката градина во Скопје се приклучува кон хуманитарната акција за собирање финански средства наменети за лекување на четиригодишната Симона од Штип која боледува од леукемија. По тој повод, во недела ќе бидат организирани низа настани за ...

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО за малата Симона

Макфакс - 24.10.2019

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција за собирање на финансиски средства за четиригодишната Симона која боледува од леукемија. По тој повод денеска ќе се организираат низа настани за донации во Скопје ЗОО.

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО за малата Симона

Centar - 24.10.2019

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција за собирање на финансиски средства за четиригодишната Симона која боледува од леукемија. По тој повод денеска ќе се организираат низа настани за донации во Скопје ЗОО.

Зоолошката градина се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

Република - 24.10.2019

Зоолошката градина во Скопје се приклучува кон хуманитарната акција за собирање финански средства наменети за лекување на четиригодишната Симона од Штип која боледува од леукемија. По тој повод, во недела ќе бидат организирани низа настани за ...

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО за малата Симона

MTM - 24.10.2019

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција за собирање финансиски средства за четиригодишната Симона, која боледува од леукемија. По тој повод, в недела ќе се организираат низа настани за донации во Скопје ЗОО.

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција за четиригодишната Симона Хаџи-Тошев!

Бизнис Вести - 24.10.2019

Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе се во Загреб. Потребно е да соберат 140 000 евра за лекувањето.

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО- Донираме за малата Симона

iPortal - 24.10.2019

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција! Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе се во Загреб.

Дали болеста на четиригодишната Симона од Штип беше искористена за лажен Инстаграм-профил?

еМагазин - 24.10.2019

Познатиот блогер Дарко Јефремов обелодени дека профилот so.srce.za.simona на Инстаграм е лажен и дека бил креиран од човек од странство. Дарко успеал да го добие профилот за да го продаде на заинтересираната фирма за првичната цел, парите да отидат ...

Зоолошката градина се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

24Инфо - 24.10.2019

Зоолошката градина во Скопје се приклучува кон хуманитарната акција за собирање финански средства наменети за лекување на четиригодишната Симона од Штип која боледува од леукемија. По тој повод, во недела ќе бидат организирани низа настани за ...

Хуманитарна акција во Зоолошка за лекување на Симона

Вечер Прес - 24.10.2019

Скопската зоолошка градина се приклучува во хуманитарната акција за собирање средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев која за жал боледува од акутна нелимфобластна леукемија и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во ...

ЗОО во хуманитарна акција: Донираме за Симона

еМагазин - 24.10.2019

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 09:00- 18:00 ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме ќе може да се дружите и фотографирате со ...

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО- Донираме за малата Симона

Локално - 24.10.2019

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција! Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе се во Загреб.

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО за малата Симона

Точка - 24.10.2019

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција за собирање на финански средства за четиригодишната Симона која боледува од леукемија. По тој повод во недела ќе се организираат низа настани за донации во Скопје Зоо.

Зоолошката градина се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

Скопје инфо - 24.10.2019

Зоолошката градина во Скопје се приклучува кон хуманитарната акција за собирање финански средства наменети за лекување на четиригодишната Симона од Штип која боледува од леукемија. По тој повод, во недела ќе бидат организирани низа настани за ...

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО – Донираме за малата Симона

Н.Македонија - 24.10.2019

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција за четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона и родителите веќе се во Загреб.

Зоолошката градина се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

MakPress - 24.10.2019

Зоолошката градина во Скопје се приклучува кон хуманитарната акција за собирање финански средства наменети за лекување на четиригодишната Симона од Штип која боледува од леукемија. По тој повод, во недела ќе бидат организирани низа настани за ...

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО- Донираме за малата Симона

Скопје1 - 24.10.2019

Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе се во Загреб. Потребно е да соберат 140 000 евра за лекувањето.

Штип се солидаризираше за малата Симона

Телма - 23.10.2019

Штип по вторпат се солидаризираше за да се спаси дете. На повеќе локации во градот се организираат хуманитарни акции и концерти со цел да се соберат над 140.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од акутна ...

Хуманитарна акција во Штип за четиригодишната Симона

24 Вести - 23.10.2019

Штип повторно е во хуманитарна акција. Се собираат средства за четиригодишната Симона Хаџи Тошева што боледува од леукемија и веќе се наоѓа на лекување во Загреб. Последниве денови се организираа неколку настани и собрани се средства за уплата на ...

Штип се обедини за спас на четиригодишната сограѓанка Симона

Сакам да кажам - 23.10.2019

Спортски екипи од училиштата, градинки, како и голем број граѓани се одзваа на целодневниот хуманитарен спортско-музички хепенинг за спас на четиригодишната Симона Хаџи Тошев, што денеска се одржува на плоштадот Слобода во Штип.

Штип во хумана акција да се соберат пари за лекување за малата Симона Хаџи-Тошев

Независен - 23.10.2019

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип со цел да се соберат што е можно повеќе финансиски средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, ...

Штип во хумана акција да се соберат пари за лекување за малата Симона Хаџи-Тошев

Курир - 23.10.2019

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип со цел да се соберат што е можно повеќе финансиски средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, ...

Ф.К Брегалница средствата од следните три натпревари ќе ги донира за помош на 4-годишната Симона

ММС - 23.10.2019

Раководството ФК Брегалница донесе одлука да биде дел од хуманата акција „Со срце за Симона“ за помош на четиригодишната Симона Хаџи Тошев од Штип. Како што информираат од Брегалница, на четиригодишната Симона Хаџи Тошев од Штип и е дијагностицирана ...

Штип се обедини за помош на малата Симона

ММС - 23.10.2019

Со хепенинг на отворено, на градскиот плоштад во Штип денеска се направи нов обид да се повтори хуманитарната акцијата од пред две годнии, кога со донации се спаси млад живот. Овој пат, неработниот ден беше искористен преку настап на познати штипски ...

Хуманитарна акција во Штип

Сител - 23.10.2019

Штипјани се сплотија како еден во хуманата акција да и помогната на својата 4 годишна сограѓанка Симона Хаџи Тошев, која боледува од акутна нелимфобластна леукемија. На градскиот плоштад „Слобода“ 10 екипи од општинските средни училишта организираа ...

Хумана акција во Штип со цел да се соберат пари за лекување за малата Симона

iPortal - 23.10.2019

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип со цел да се соберат што е можно повеќе финансиски средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, ...

Штип во хумана акција да се соберат пари за лекување за малата Симона Хаџи-Тошев

24Инфо - 23.10.2019

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода” во Штип со цел да се соберат што е можно повеќе финансиски средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, ...

Штип во хумана акција да се соберат пари за лекување за малата Симона Хаџи-Тошев

Опсервер - 23.10.2019

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип со цел да се соберат што е можно повеќе финансиски средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, ...

Штип во хумана акција да се соберат пари за лекување за малата Симона Хаџи-Тошев

Вечер Прес - 23.10.2019

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода” во Штип со цел да се соберат што е можно повеќе финансиски средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, ...

(Фото) Браво за штипјани: Масовна поддршка на хуманитарната акција за четиригодишната Симона

еМагазин - 23.10.2019

Штипјани денеска масовно присуствуваат на хуманитарна забава за четиригодишната Симона Хаџи Тошев која боледува од акутна нелимфобластна леукемија и треба да се лекува во странство. Оние кои не можат да присуствуваат на забавата, може да донираата ...

Хуманитарна акција во Штип

4NEWS - 23.10.2019

Штипјани се сплотија како еден во хуманата акција да и помогната на својата 4 годишна сограѓанка Симона Хаџи Тошев, која боледува од акутна нелимфобластна леукемија. На градскиот плоштад „Слобода“ 10 екипи од општинските средни училишта организираа ...

Штип во хумана акција да се соберат пари за лекување за малата Симона Хаџи-Тошев

Локално - 23.10.2019

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип со цел да се соберат што е можно повеќе финансиски средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, ...

Штип во хумана акција да се соберат пари за лекување за малата Симона Хаџи-Тошев

MakPress - 23.10.2019

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип со цел да се соберат што е можно повеќе финансиски средства за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, ...

Борбата за живот на четиригодишната Симона продолжува: Отворен број на Т-Мобиле

еМагазин - 22.10.2019

Отворен е и телефонски број за донации на Т-Мобиле за Симона Хаџи Тошев (143 424), четиригодишното девојче кое државата ја крена на нозе во собирањето на хуманитарна помош за лекување во странство.

Апел за помош на четиригодишната Симона од Штип

ММС - 21.10.2019

На четиригодишната Симона Хаџи Тошев од Штип потребана и е ИТНА помош! На Симона и’ е дијагностицирана leucosis acuta non lymphoblastic, акутна нелимфоластна леукемија. Средствата се потребни за лекување во ...

Да бидеме хумани: Симона има четири години и неопходна и е нашата помош!

Хитпортал - 21.10.2019

На Симона и е потребна итна помош! Симона Хаџи Тошев е од Штип, има 4 години и дијагностицирана и е Leucosis acuta non lymphoblastic, акутна нелимгобластна леукемија. Средствата се потребни за лекување во странство.

Брегалница во хумана акција: СО СРЦЕ ЗА СИМОНА!

SportMedia - 21.10.2019

Чувствувајќи ја обврската за максимална општествена одговорност, Управниот одбор на ФК Брегалница донесе одлука нашиот клуб да биде дел од хуманата акција „Со срце за Симона“ за помош на нашата мала сограѓанка Симона Хаџи Тошев.

Да помогнеме: Симона има 4. години и и’ е потребна помош!

Екран - 21.10.2019

На Симона и е потребна итна помош! Симона Хаџи Тошев е од Штип, има 4 години и дијагностицирана и е Leucosis acuta non lymphoblastic, акутна нелимгобластна леукемија. Средствата се потребни за лекување во странство.

Брегалница во хумана акција: Средствата од сите натпревари до крај на полусезоната за помош на 4-годишната Симона

Екипа - 21.10.2019

Управниот одбор на ФК Брегалница донесе одлука да биде дел од хуманата акција „Со срце за Симона“ за помош на четиригодишната штипјанка Симона Хаџи Тошев. Како што информираат од Брегалница, на четиригодишната Симона Хаџи Тошев од Штип и е ...

Симона има 4 годинки и е потребна помош! Да помогнеме!

Кумановски м. - 21.10.2019

На Симона и е потребна итна помош! Симона Хаџи Тошев е од Штип, има 4 години и дијагностицирана и е Leucosis acuta non lymphoblastic, акутна нелимгобластна леукемија. Средствата се потребни за лекување во странство. loading...

Отворен телефонски број за донации за малата Симона, а ќе се одржи и хуманитарна забава во Штип

еМагазин - 21.10.2019

Отворен е телефонски број на ВИП за донации за Симона Хаџи Тошев од Штип која има само 4 години и дијагностицирана и е акутна нелимфобластна леукемија. Бројот на кој можете да донирате е 143 460. Средствата и се потребни за лекување во странство.