TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Канал5 - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. - Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

24 Вести - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. „Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и култура.

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

ТВ21 - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Разликите со Скопје може да се решат со смелост

Фокус - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели Никола Коѕијас министрот за надворешни работи на Грција, во интервју за германскиот весник „Шпигел“. -Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и со ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

+инфо - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕиас за „Шпигел“: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Стандард - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕиас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и култура.

Коѕијас: Разликите со Скопје може да се решат со смелост

Слободен Печат - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Курир - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас - Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Р.С.Европа - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. „Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и култура.

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Сител - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. - Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

МКД - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. „Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и култура.

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

А1 On - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Кајгана - 08.04.2018

Атина, 8 април 2018 (МИА) - Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. - Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Република - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. -Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и култура.

Коѕијас: Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство

Фактор - 08.04.2018

Mинистерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕиjас во интервју за германскиот весник „Шпигел“ изјави дека разликите со Скопје можат да се решат со смелост. Вели дека разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Локално - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Чувствителните проблеми со Скопје може да се решат само со смелост

еМагазин - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. „Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и култура.

Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

Пулс24 - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Проблемите со Скопје може да се решат со смелост

CivilMedia - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Коѕијас: Разликите со Скопје може да се решат со смелост

Либертас - 08.04.2018

Разликите со Скопје можат да се решат со смелост, вели министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за германскиот весник „Шпигел“. – Разликите со Скопје се проблеми со историски карактер, со идентитет, со наследство и ...

Прес-службата на Коѕијас: Невистинито соопштението на Нова демократија за брифингот за името

Канал5 - 06.04.2018

Од прес-службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, реагираат на соопштението од Нова демократија за одржаната средба на Коѕијас со Кумуцакос. Од опозициската партија изразија загриженост за текот на разговорите за името, а од прес ...

Коѕијас во четврток во Охрид?

Канал5 - 06.04.2018

Од МНР се уште не потврдуваат дали Коѕијас следниот четврток ќе допатува во Охрид, како што објавија грчките медиуми. Во меѓувреме, Коѕијас ги заврши три дневните одвоени средби за името со грчките политички партии.

Следната рунда преговори Димитров-Коѕијас на 12 април во Охрид

Канал5 - 05.04.2018

Новата рунда преговори ќе се одржи во Охрид, следниот четврток на 12 април, јавија синоќа грчките медиуми. Ова ќе биде трета средба на Никола Димитров и Никос Коѕијас за помалку од еден месец, по средбите во Скопје и Виена.

Коѕијас се надева на голем исчекор по што спорот ќе премине во рацете на премиерите

Фокус - 05.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе остварат средба во Охрид. Коѕијас на средбата во Охрид ќе допатува од Белград во рамки на неговата мини балканска турнеја, од каде ќе замине на ...

Грчките опозиционери загрижени по брифингот со Коѕијас за името

Фокус - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Коѕијас на 11-ти и 12-ти април во Охрид на средба со Димитров

Телма - 05.04.2018

На 11 и 12 април грчкиот министер за надворшени работи Никос Коѕијас ќе ја посети Македонија, но овојапат во Охрид. Ова денеска го потврди премиерот Зоран Заев, кој повтори дека е позитивен по средбат меѓу Коѕијас и Димитров во Виена.

Средба Коѕијас- Кумуцакос за името

Телма - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, ни се зголеми загриженоста

Канал5 - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Средба Коѕијас- Кумуцакос за името

24 Вести - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Грчките медиуми најавија средба на Коѕијас со Димитров во Охрид

Таратур - 05.04.2018

Според известувањето на грчкиот медиум reader.gr, министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и ...

Средба Коѕиас- Кумуцакос за името

Стандард - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Средба Коѕијас- Кумуцакос за името

Сител - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Средба Коѕијас- Кумуцакос за името

А1 On - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, ни се зголеми загриженоста

Слободен Печат - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, ни се зголеми загриженоста

Сител - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Средба Коѕијас- Кумуцакос за преговорите за нашето име

Курир - 05.04.2018

- Имавме опширен разговор за кој ќе го известам претседателот на партијата, кусо рече одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, излегувајќи од грчкото МНР. Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на ...

Коѕијас заврши со брифирање на грчките партии за преговорите за името

Независен - 05.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас денеска заврши со циклусот средби со грчките партии кои ги брифираше за текот на преговорите за името. Нешто помалку од два и пол часа траеше денешната, последна средба со одговорниот за надворешна политика ...

Коѕијас следната недела во Охрид, се надева на голем чекор

Нова ТВ - 05.04.2018

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас на 12 април доаѓа во уште една посета на земјава, овој пат во Охрид. Коѕијас се очекува да допатува во Охрид од Белград, во рамки на неговата мала балканска турнеја.

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, ни се зголеми загриженоста

А1 On - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, ни се зголеми загриженоста

+инфо - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, уште повеќе сме загрижени

МКД - 05.04.2018

Јоргос Кумуцакос, одговорен за надворешна политика во грчката опозициска партија Неа демократиа вели дека по брифингот со министерот за надворешни работи Никос Коѕијас за прашањето за името, загриженоста е уште поголема.

Коѕијас го демантира Кумуцакос дека изразил загриженост на брифингот за името

+инфо - 05.04.2018

Од прес-службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, реагираат на соопштението од Нова демократија за одржаната средба на Коѕијас со Кумуцакос. Од опозициската партија изразија загриженост за текот на разговорите за името, а од прес ...

Македонија 2025 бара решение за името согласно уставот - во Грција дилема за потребното мнозинство за евентуалниот ...

Сител - 05.04.2018

Економската иницијатива Македонија 2025 бара Владата да остане доследна на политиките за зачувување на националиот идентитет во процесот на преговори со Грција. Република Македонија е суверена земја.

Прес-службата на Коѕијас: Невистинито соопштението на Нова демократија за брифингот за името

А1 On - 05.04.2018

Од прес-службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, реагираат на соопштението од Нова демократија за одржаната средба на Коѕијас со Кумуцакос. Од опозициската партија изразија загриженост за текот на разговорите за името, а од прес ...

Коѕијас контра Кумуцакос: Соопштението на Неа демократиа за брифингот за името не е точно

МКД - 05.04.2018

Од прес-службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, реагираат на соопштението од Неа демократиа за одржаната средба на Коѕијас со одговорниот за надворешна политика во партијата Јоргос Кумуцакос.

Прес-службата на Коѕијас: Невистинито соопштението на Нова демократија за брифингот за името

Сител - 05.04.2018

Од прес-службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, реагираат на соопштението од Нова демократија за одржаната средба на Коѕијас со Кумуцакос. Од опозициската партија изразија загриженост за текот на разговорите за името, а од прес ...

Средба Коѕијас- Кумуцакос за спорот со името

Слободен Печат - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Коѕијас и Кумуцакос два и пол часа разговарале за името

+инфо - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Средба Коѕијас- Кумуцакос за спорот со името

Либертас - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

CivilMedia - 05.04.2018

Во четврток на 12 април во Охрид, ќе се одржи нова средба на шефовите на македонската и грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, според добро избрифирани информации во грчките новинарски кругови.

Прес-службата на Коѕијас: Невистинито соопштението на Нова демократија за брифингот за името

Либертас - 05.04.2018

Од прес-службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, реагираат на соопштението од Нова демократија за одржаната средба на Коѕијас со Кумуцакос. Од опозициската партија изразија загриженост за текот на разговорите за името, а од прес ...

Надежта последна умира, Коѕијас се надева дека премиерите ќе ја решат судбината на Македонија

Фактор - 05.04.2018

Коѕијас по последната средба со Димитров која се одржа во Виена заедно со медијаторот Метју Нимиц изјави дека се надева оти на следната средба ќе бидат подготвени да направат голем чекор. Претходно, Никос Коѕијас и Никола Димитров имаа средба во ...

Средба Коѕијас- Кумуцакос за името

CivilMedia - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Средба Коѕијас- Кумуцакос за името

Локално - 05.04.2018

Нешто помалку од два и пол часа траеше средбата на шефот на грчката дипломатија со одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос во рамките на активностите на Никос Коѕијас да ги извести партиите за преговорите ...

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, ни се зголеми загриженоста

Либертас - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Кумуцакос: Нова демократија останува на ставот за едно комплетно, сеопфатно и конечно решение

Република - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, ни се зголеми загриженоста

Локално - 05.04.2018

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по вчерашната средба со шефот на грчката дипломатија.

Средбата Димитров - Коѕијас следната недела во Охрид

Пулс24 - 05.04.2018

Новата средба меѓу шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција - Никола Димитров и Никос Коѕијас ќе се одржи следниот четврток - на 12 април во Охрид, дознава „Независен весник“. Се очекува Коѕијас да допатува вечерта на 11 април од Белград ...

Коѕијас со исцрпен брифинг кај Кумуцакос за спорот за името

Фактор - 05.04.2018

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас имал исцрпен и долг брифинг со министерот за надворешни работи во сенка Јоргос Кумуцакос од опозициската Нова Демократија за напредокот во разговорите за решавање на спорот за името и што досега е ...

Коѕијас: Невистинито соопштението на Нова демократија за брифингот за името

CivilMedia - 05.04.2018

Од прес-службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, реагираат на соопштението од Нова демократија за одржаната средба на Коѕијас со Кумуцакос. Од опозициската партија изразија загриженост за текот на разговорите за името, а од прес ...

Средбата Коѕијас-Кумуцакос заврши со демант

Локално - 05.04.2018

Од прес-службата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, реагираат на соопштението од Нова демократија за одржаната средба на Коѕијас со Кумуцакос. Од опозициската партија изразија загриженост за текот на разговорите за името, а од прес ...

Нова средба меѓу Коѕијас и Димитров во Охрид

Фокус - 04.04.2018

Во четврток на 12 април во Охрид, ќе се одржи нова средба на шефовите на македонската и грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, според добро избрифирани информации во грчките новинарски кругови.

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

Канал5 - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

24 Вести - 04.04.2018

Лидерот на грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката Влада да ја притисне Македонија да го промени ставот во однос ...

Левендис бара Грција да ја притисне Македонија да се направат уште неколку отстапки за името

Фокус - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

24 Вести - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и Приштина, објави reader.gr.

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

Канал5 - 04.04.2018

- Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и Приштина, објави reader.gr.

Димитров и Коѕијас ќе се сретнат во Охрид, пишуваат грчките медиуми

Макфакс - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕјас, ќе имаат нова средба на 12 април во Охрид, објави грчкиот портал reader.gr. Од македонското Министерство за надворешни работи засега нема информација за ...

Независен: Средбата Димитров - Коѕијас следната недела во Охрид

Сител - 04.04.2018

Новата средба меѓу шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција - Никола Димитров и Никос Коѕијас ќе се одржи следниот четврток - на 12 април во Охрид, дознава „Независен весник“. Се очекува Коѕијас да допатува вечерта на 11 април од Белград ...

Средбата Димитров – Коѕијас идниот четврток во Охрид

+инфо - 04.04.2018

Новата средба меѓу шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција – Никола Димитров и Никос Коѕијас ќе се одржи следниот четврток – на 12 април во Охрид, јавува „Независен весник“. Се очекува Коѕијас да допатува вечерта на 11 април од Белград во ...

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

Курир - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Нова средба меѓу Коѕијас и Димитров во Охрид

МКД - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и Приштина, објави reader.gr.

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

Слободен Печат - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и Приштина, објави reader.gr.

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

Стандард - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

Курир - 04.04.2018

Во четврток на 12 април во Охрид, ќе се одржи нова средба на шефовите на македонската и грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, според добро избрифирани информации во грчките новинарски кругови.

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

Кајгана - 04.04.2018

Атина, 4 април 2018 (МИА) - Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата ...

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

А1 On - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

Сител - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Левендис до Коѕијас: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

Слободен Печат - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Средбата Димитров - Коѕијас следната недела во Охрид

Независен - 04.04.2018

Новата средба меѓу шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција - Никола Димитров и Никос Коѕијас ќе се одржи следниот четврток - на 12 април во Охрид, дознава „Независен весник“. Се очекува Коѕијас да допатува вечерта на 11 април од Белград ...

Коѕијас следниот четврток доаѓа во Охрид

Нова ТВ - 04.04.2018

Следната средба на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, ќе биде следниот четврток, на 12 април во Охрид. Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас се очекува да допатува во Охрид од Белград, во рамки на неговата мала ...

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

А1 On - 04.04.2018

Во четврток на 12 април во Охрид, ќе се одржи нова средба на шефовите на македонската и грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, според добро избрифирани информации во грчките новинарски кругови.

Коѕијас и Димитров на 12 април на средба во Охрид

Р.С.Европа - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и Приштина, објави reader.gr, а пренесува МИА.

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

Либертас - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и Приштина, објави reader.gr.

Коѕијас и Димитров следниот четврток на нова средба во Охрид

Република - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и Приштина, пренесува МИА.

Коѕијас повторно доаѓа во Македонија, на 12 април во Охрид ќе се сретне со Димитров

еМагазин - 04.04.2018

Во четврток на 12 април во Охрид, ќе се одржи нова средба на шефовите на македонската и грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, според добро избрифирани информации во грчките новинарски кругови.

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

CivilMedia - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Коѕијас на 12 април во Охрид на средба со Димитров

Бриф - 04.04.2018

Во четврток на 12 април во Охрид, ќе се одржи нова средба на шефовите на македонската и грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, според добро избрифирани информации во грчките новинарски кругови.

Димитров и Коѕијас ќе се сретнат во Охрид, пишуваат грчките медиуми

Точка - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, ќе имаат нова средба на 12 април во Охрид, објави грчкиот портал reader.gr. Од македонското Министерство за надворешни работи засега нема информација за ...

Левендис бара Грција посилно да ја притисне Македонија

Фактор - 04.04.2018

Василис Левендис, се приклучува на реториката на помалите грчки опозициски партии кои својот рејтинг го билдаат врз македонски грб. Лидерот на Сојуз на централисти, по брифингот кој го доби од грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас ...

Нова средба Коѕијас-Димитров на 12-ти април во Охрид

Локално - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Охрид. Коѕијас ќе допатува во Охрид од Белград, а претходно ќе ја посети и Приштина, објави reader.gr .

Пресврт во спорот за името

Sky - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, ќе имаат нова средба на 12 април во Охрид, објави грчкиот портал reader.gr. Од македонското Министерство за надворешни работи засега нема информација за средба ...

Коѕијас ќе допатува во Охрид?

Фактор - 04.04.2018

Во Охрид на 12 месецов, ќе се одржи нова средба на шефовите на македонската и грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас. Коѕијас се очекува да допатува во Охрид од Белград, во рамки на неговата мала балканска турнеја.

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

Либертас - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

Левендис: Владата да ја притисне ПЈРМ да промени став во прашањето за името

Локално - 04.04.2018

Лидерот на малата грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и воедно ја повикува грчката влада да ја притисне нашата земја да промени став во ...

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Димитров и Козијас ќе се сретнат во Охрид

Поглед - 04.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, ќе имаат нова средба на 12 април во Охрид, објави грчкиот портал reader.gr Ова ќе биде трета средба меѓу македонскиот шеф на дипломатијата Димитров со неговиот ...

Средбата Димитров - Коѕијас следната недела во Охрид

24Инфо - 04.04.2018

Средбата Димитров - Коѕијас следната недела во Охрид Новата средба меѓу шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција - Никола Димитров и Никос Коѕијас ќе се одржи следниот четврток - на 12 април во Охрид, дознава „Независен весник“.

Следната недела одлучувачка во Грција за спорот со името со Македонија

Канал5 - 03.04.2018

Следните седмици ќе бидат одлучувачки за дали ќе има или не решение на проблемот, смета лидерот на партијата Река кој вчера имаше средба со шефот на грчката дипломатија. За текот на преговорите за името, за односите со Албанија и за грчко турските ...

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

24 Вести - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Димитров и Коѕијас брифираат за исходот од средбата со Нимиц

Телма - 03.04.2018

Шефовите на диломатиите на Македонија и Грција од вчера почнаа да ги брифираат државниот врв и партиските лидери во своите земји за исходот од состанокот, што во петокот во Виена го имаа со медијаторот на Обединетите нации во решавањето на спорот ...

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Телма - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Коѕијас на 12-ти април во Скопје, Могерини и Хан на 18-ти?

24 Вести - 03.04.2018

Шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Димитров и Коѕиас ќе се сретнат повторно веќе на 12 Април, открива лидерот на грчката партија „Река“ после средбата со Коѕиас. Ставрос Теодоракис во интервју за државната ТВ ЕРТ вели дека доколку ...

Димитров и Коѕијас брифираат за исходот од средбата со Нимиц

Канал5 - 03.04.2018

Шефовите на диломатиите на Македонија и Грција од вчера почнаа да ги брифираат државниот врв и партиските лидери во своите земји за исходот од состанокот, што во петокот во Виена го имаа со медијаторот на Обединетите нации во решавањето на спорот ...

Димитров и Коѕијас на 12 април ќе се сретнат во Скопје, пишуваат грчките медиуми

Фокус - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Грчки медиуми: На 12 април нова средба Димитров - Коѕијас

Канал5 - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Грчки медиуми: На 12 април нова средба Димитров - Коѕијас

24 Вести - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Димитров и Коѕијас брифираат за исходот од средбата со Нимиц

24 Вести - 03.04.2018

Шефовите на диломатиите на Македонија и Грција од вчера почнаа да ги брифираат државниот врв и партиските лидери во своите земји за исходот од состанокот, што во петокот во Виена го имаа со медијаторот на Обединетите нации во решавањето на спорот ...

ЕРТ: Димитров и Коѕијас ќе се сретнат следната недела, потоа е можен состанок и на премиерите

Макфакс - 03.04.2018

Според информациите од државната грчка телевизија „ЕРТ“ нова средба во врска со спорот за името на министерско ниво ќе има по vелигденските празници, односно во текот на наредната недела. Како можен датум за средбата на шефовите на дипломатиите ...

Новата посета на Коѕијас - знак дека е придвижен процесот за името

Р.С.Европа - 03.04.2018

Повторната посета на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и изјавите за зголемен оптимизам, според познавачите, се знак за придвижување на процесот за името. Начелно има согласност дека министерот за надворешни работи Никос Коѕијас ќе допатува ...

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, а потоа може случајот да го преземат премиерите

МКД - 03.04.2018

Лидерот на грчката партија Потами, Ставрос Теодоракис ги потврди информациите во медиумите за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април.

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимата

А1 On - 03.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент разговарале единствено за прашањето за името, објави грчката новинска агенција АНА- МПА.

На 12 април можна нова средба Коѕијас - Димитров?

Сител - 03.04.2018

Димитров ќе го пречека Коѕијас во Скопје веднаш по Велигден. Третата средба во еден месец според изјавата на лидерот на една од партиите дел од коалицијата на Ципрас ќе се одржи на 12 април.

Грчки медиуми: На 12 април нова средба Димитров – Коѕијас

Слободен Печат - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

А1 On - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Курир - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

+инфо - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Теодоракис: По 12 април спорот со името го преземаат премиерите

Слободен Печат - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Теодоракис: На 12 април средба Коѕиас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Стандард - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕиас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Сител - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Продолжуваат средбите на Коѕијас со лидерите на политичките партии

Независен - 03.04.2018

Следните седмици ќе бидат одлучувачки за дали ќе има или не решение на проблемот, смета лидерот на партијата Река кој вчера имаше средба со шефот на грчката дипломатија. За текот на преговорите за името, за односите со Албанија и за грчко турските ...

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Независен - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Грчки медиуми: Нова средба Димитров – Коѕијас на 12 април

Курир - 03.04.2018

Грчките медиуми коментираат дека следната седмица ќе биде клучна за преговорите, а во тие рамки ја вклучуваат и новата средба на двајцата министри. Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе ...

Грчки медиуми: На 12 април нова средба Димитров – Коѕијас

А1 On - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимата

+инфо - 03.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент разговарале единствено за прашањето за името, објави грчката новинска агенција АНА- МПА.

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимата

Сител - 03.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент разговарале единствено за прашањето за името, објави грчката новинска агенција АНА- МПА.

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимата

Кајгана - 03.04.2018

Атина, 3 април 2018 (МИА) - Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент разговарале единствено за прашањето за името, објави грчката ...

Грчки медиуми: На 12 април нова средба Димитров - Коѕијас

Сител - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Коѕијас на 12 април пак во Скопје, јавуваат грчките медиуми

МКД - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Димитров и Коѕијас брифираат за исходот од средбата со Нимиц

Кајгана - 03.04.2018

Скопје, 3 април 2018 (МИА) - Шефовите на диломатиите на Македонија и Грција од вчера почнаа да ги брифираат државниот врв и партиските лидери во своите земји за исходот од состанокот, што во петокот во Виена го имаа со медијаторот на Обединетите ...

Грчки медиуми: На 12 април нова средба Димитров – Коѕијас

+инфо - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Димитров и Коѕијас брифираат за исходот од средбата со Нимиц

+инфо - 03.04.2018

Шефовите на диломатиите на Македонија и Грција од вчера почнаа да ги брифираат државниот врв и партиските лидери во своите земји за исходот од состанокот, што во петокот во Виена го имаа со медијаторот на Обединетите нации во решавањето на спорот ...

Грчки медиуми: На 12 април нова средба Димитров - Коѕијас

Кајгана - 03.04.2018

Атина, 3 април 2018 (МИА) - Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Димитров и Коѕијас брифираат за исходот од средбата со Нимиц

Сител - 03.04.2018

Шефовите на диломатиите на Македонија и Грција од вчера почнаа да ги брифираат државниот врв и партиските лидери во своите земји за исходот од состанокот, што во петокот во Виена го имаа со медијаторот на Обединетите нации во решавањето на спорот ...

Димитров и Коѕијас брифираат за исходот од средбата со Нимиц

А1 On - 03.04.2018

Шефовите на диломатиите на Македонија и Грција од вчера почнаа да ги брифираат државниот врв и партиските лидери во своите земји за исходот од состанокот, што во петокот во Виена го имаа со медијаторот на Обединетите нации во решавањето на спорот ...

Преговорите продолжуваат по Велигден, можна нова посета на Коѕијас

Нова ТВ - 03.04.2018

Кон средината на идната недела, по велигденските празници, грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас повторно ќе допатува во Скопје, каде што ќе се сретне со министерот Никола Димитров.

Продолжуваат средбите на Коѕијас со лидерите на политичките партии

А1 On - 03.04.2018

Следните седмици ќе бидат одлучувачки за дали ќе има или не решение на проблемот, смета лидерот на партијата Река кој вчера имаше средба со шефот на грчката дипломатија. За текот на преговорите за името, за односите со Албанија и за грчко турските ...

МНР: Коѕијас по Велигден во Скопје, точниот датум не е утврден

Р.С.Европа - 03.04.2018

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас ќе го посети Скопје после празниците, потврдуваат од МНР за Радио Слободна Европа. „Начелно има согласност дека министерот за надворешни работи Никос Коѕијас ќе допатува во Скопје по Велигден, но ...

Теодоракис: По средбата во Скопје преговорите ги преземаат премиерите

Нова ТВ - 03.04.2018

Лидерот на грчката партија Река (Потами) Ставрос Теодоракис, по вчерашната средба со министерот а надворешни работи Никос Коѕијас за разговорите во Виена, изјави дека нова средба на Котујас и ДИмитров ќе се одржи на 12 парил во Скопје, по што, како ...

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимат

Република - 03.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент разговарале единствено за прашањето за името, објави грчката новинска агенција АНА- МПА.

Грчки медиуми: На 12 април нова средба Димитров – Коѕијас

Либертас - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Грчки медиуми: На 12. април нова средба Димитров - Коѕијас

еМагазин - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12. април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

На 12 април нова средба Димитров – Коѕијас

CivilMedia - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас – Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Република - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

CivilMedia - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Продолжуваат средбите на Коѕијас со лидерите на политичките партии

Локално - 03.04.2018

Следните седмици ќе бидат одлучувачки за дали ќе има или не решение на проблемот, смета лидерот на партијата Река кој вчера имаше средба со шефот на грчката дипломатија. За текот на преговорите за името, за односите со Албанија и за грчко турските ...

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Бриф - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Продолжуваат средбите на Коѕијас со лидерите на политичките партии

CivilMedia - 03.04.2018

Следните седмици ќе бидат одлучувачки за дали ќе има или не решение на проблемот, смета лидерот на партијата Река кој вчера имаше средба со шефот на грчката дипломатија. За текот на преговорите за името, за односите со Албанија и за грчко турските ...

Теодоракис: По 12 април спорот со името го преземаат премиерите

Либертас - 03.04.2018

Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ставрос Теодоракис во интервју за државната ТВ ЕРТ, повикувајќи се на она што го слушнал од Никос Коѕијас, рече дека следниот четврток ќе има нова средба, а доколку се биде во ред, тогаш случајот ќе ...

Нова средба Димитров – Коѕијас на 12 април

Пулс24 - 03.04.2018

Грчките медиуми коментираат дека следната седмица ќе биде клучна за преговорите, а во тие рамки ја вклучуваат и новата средба на двајцата министри. Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе ...

Коѕијас повоторно во Скопје по Велигден

Локално - 03.04.2018

Кон средината на идната недела, по велигденските празници, грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас повторно ќе допатува во Скопје, каде што ќе се сретне со министерот Никола Димитров.

Димитров и Коѕијас во Светата недела ќе ги анализираат позициите

Канал 77 - 03.04.2018

Најверојатно на 12-ти април, Димитров и Коѕијас ќе ги продолжат разговорите, најавуваат грчките медиуми, и пренесуваат ставови на владини извори, според кои, за решавање на спорот клучни се следните неколку недели.

Димитров и Коѕијас брифираат за исходот од средбата со Нимиц

Локално - 03.04.2018

Шефовите на диломатиите на Македонија и Грција од вчера почнаа да ги брифираат државниот врв и партиските лидери во своите земји за исходот од состанокот, што во петокот во Виена го имаа со медијаторот на Обединетите нации во решавањето на спорот ...

Коѕијас ќе се крши со јајца и во Скопје

Фактор - 03.04.2018

Постои голема можност грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас да се скрши со јајца како што налагаат христијанските обичаи, со неговиот колега Никола Димитров кон средината на следната недела кога велигденските празници се уште ќе се ...

ЕРТ: Димитров и Коѕијас ќе се сретнат следната недела, потоа е можен состанок и на премиерите

Точка - 03.04.2018

Според информациите од државната грчка телевизија ЕРТ, нова средба во врска со спорот за името на министерско ниво ќе има по велигденските празници, односно во текот на наредната недела. Како можен датум за средбата на шефовите на дипломатиите, ...

Грчки медиуми: Нова средба Димитров – Коѕијас на 12 април

Република - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

ЕРТ: Димитров и Коѕијас ќе се сретнат следната недела, потоа е можен состанок и на премиерите

Sky - 03.04.2018

Според информациите од државната грчка телевизија ЕРТ, нова средба во врска со спорот за името на министерско ниво ќе има по велигденските празници, односно во текот на наредната недела. Како можен датум за средбата на шефовите на дипломатиите, ...

Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Локално - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Преговорите за името продолжуваат и во „Светата недела„

Либертас - 03.04.2018

Најверојатно на 12-ти април, Димитров и Коѕијас ќе ги продолжат разговорите, најавуваат грчките медиуми, и пренесуваат ставови на владини извори, според кои, за решавање на спорот клучни се следните неколку недели.

Теодоракис: По 12 април спорот со името го преземаат премиерите

iPortal - 03.04.2018

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа средба со шефот на грчката дипломатија.

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимата

CivilMedia - 03.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент разговарале единствено за прашањето за името, објави грчката новинска агенција АНА- МПА.

Нова средба, нови шанси: Димитров и Коѕијас ќе имаат средба на 12 април

Фактор - 03.04.2018

Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе имаат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимата

Локално - 03.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент разговарале единствено за прашањето за името, објави грчката новинска агенција АНА- МПА.

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимата

Либертас - 03.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент разговарале единствено за прашањето за името, објави грчката новинска агенција АНА- МПА.

МНР без потврда за точниот датум на Велигденската посета на Коѕијас

Фактор - 03.04.2018

МНР засега не може да го потврди точниот датум на Велигденската посета на грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас кој според информации на грчкото министерство треба повторно да пристигне во Скопје за средби со државниот врв по ...

Грчки медиуми: Нова средба Димитров – Коѕијас на 12 април

24Инфо - 03.04.2018

Грчки медиуми: Нова средба Димитров – Коѕијас на 12 април Шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас, на 12 април ќе остварат нова средба повторно во Скопје, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА ...

Коѕијас денеска и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

ТВ21 - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Канал5 - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Kоѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

24 Вести - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. За денеска напладне закажана е средба со генералниот секретар на ...

Димитров на одвоени средби ги информира лидерите на партиите за преговорите за името

24 Вести - 02.04.2018

Шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Димитров и Коѕијас, поединечно одлучија да ги брифираат премиерите и лидерите на политичките партии за исходот од средбите во Виена со Нимиц.

Коѕијас ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Алсат-М - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Нема лидерска средба, Димитров одделно ќе ги брифира партиските лидери

Макфакс - 02.04.2018

Нема лидерска средба за преговорите кои министерот за наворешни работи, Никола Димитров ги водеше со грчкиот министер Никос Коѕијас во Виена, велат од Влада. Партиските лидери ќе бидат брифирани на поединечни средби со министерот Димитров, одлучило ...

Димитров со партиските лидери ќе разговара за исходот од Виена

Нова ТВ - 02.04.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров ќе го информира државниот врв и политичките партии за преговорите за името на поединечни средби, информираат од МНР. Димитров претходно најави дека ќе се одржи состанок на државниот врв и лидерите на ...

Коѕијас со грчките комунисти ја започна серијата брифинзи за името

+инфо - 02.04.2018

Речиси два часа траеше средбата на генералниот секретар на Комунистичката партија на Грција Димитрис Куцубас со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас. Со Куцубас всушност почна серијата средби на Коѕијас со лидерите на грчките политички партии, ...

Коѕијас и Куцубис разговарале за Македонија, Албанија, Турција и Кипар

Курир - 02.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на денешната прва од серијата брифинзи со лидерите на политичките партии го информирал Димитрис Куцубас, лидерот на грчките комунисти за разговорите со властите во Македонија и Албанија, како и за грчко- ...

Коѕијас пак во Скопје по Велигден

Независен - 02.04.2018

Кон средината на идната недела, по велигденските празници, грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас повторно ќе допатува во Скопје, каде што ќе се сретне со министерот Никола Димитров.

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Кајгана - 02.04.2018

Атина, 2 април 2018 (МИА) - Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името.

Наскоро Коѕијас пак во Скопје

Р.С.Европа - 02.04.2018

Кон средината на идната недела, по велигденските празници, грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас повторно ќе допатува во Скопје и ќе се сретне со министерот Никола Димитров, пишува „Независен весник“ повикувајќи се на дипломатски ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Алфа - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани ...

Дводневни консултации на Коѕијас со челниците на грчките партии за разговорите за името

Нетпрес - 02.04.2018

Во понеделник и вторник, првите луѓе на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името.

Коѕиас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Стандард - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Слободен Печат - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас го брифираше лидерот на грчките комунисти Куцубас за разговорите за името

А1 On - 02.04.2018

Речиси два часа траеше средбата на генералниот секретар на Комунистичката партија на Грција Димитрис Куцубас со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас. Со Куцубас всушност почна серијата средби на Коѕијас со лидерите на грчките политички партии, ...

Коѕијас го брифираше лидерот на грчките комунисти Куцубас за разговорите за името

Сител - 02.04.2018

Речиси два часа траеше средбата на генералниот секретар на Комунистичката партија на Грција Димитрис Куцубас со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас. Со Куцубас всушност почна серијата средби на Коѕијас со лидерите на грчките политички партии, ...

Коѕијас го брифираше лидерот на грчките комунисти за разговорите за името

Слободен Печат - 02.04.2018

Речиси два часа траеше средбата на генералниот секретар на Комунистичката партија на Грција Димитрис Куцубас со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас. Со Куцубас всушност почна серијата средби на Коѕијас со лидерите на грчките политички партии, ...

Коѕијас и Куцубис разговарале за Македонија, Албанија, Турција и Кипар

А1 On - 02.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на денешната прва од серијата брифинзи со лидерите на политичките партии го информирал Димитрис Куцубас, лидерот на грчките комунисти за разговорите со властите во Македонија и Албанија, како и за грчко- ...

Коѕијас и Куцубис разговарале за Македонија, Албанија, Турција и Кипар

Сител - 02.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на денешната прва од серијата брифинзи со лидерите на политичките партии го информирал Димитрис Куцубас, лидерот на грчките комунисти за разговорите со властите во Македонија и Албанија, како и за грчко- ...

Коѕијас ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Press24 - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Сител - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас ќе им реферира на сите партии за преговорите во Виена

Нова ТВ - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас на тет-а тет средби ќе ги информира грчките политички лидери за името

+инфо - 02.04.2018

за денеска напладне официјално е закажана средба со генералниот секретар на Комунистичката партија на Грција, Димитрис Куцубас, со што и ќе започне циклусот средби. Веројатно е дека денеска Коѕијас ќе се сретне и со лидерот на партијата Река, додека ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

А1 On - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Курир - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

И Димитров и Коѕијас поединечно ќе ги информираат политичките партии за разговорите за името во Виена

МКД - 02.04.2018

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас со иста шема, наместо на средба со државниот и политичкиот врв на земјите, за последните разговори ќе ги брифираат политичките партии и претседателот на ...

Се крчка следната средба меѓу Коѕијас и Димитров

Макфакс - 02.04.2018

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас следната недела повторно ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, пишуваат грчките медиуми. Тие додаваат, дека од денес Коѕијас ќе отпочне средби со лидерите ...

Нема лидерска средба, Димитров одделно ќе ги брифира партиските лидери

24Инфо - 02.04.2018

Нема лидерска средба за преговорите што министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ги водеше со грчкиот министер Никос Коѕијас во Виена, велат од Владата. Партиските лидери ќе бидат брифирани на одделни средби со министерот Димитров, одлучило ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Република - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас го брифираше лидерот на грчките комунисти Куцубас за разговорите за името

CivilMedia - 02.04.2018

Речиси два часа траеше средбата на генералниот секретар на Комунистичката партија на Грција Димитрис Куцубас со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас. Со Куцубас всушност почна серијата средби на Коѕијас со лидерите на грчките политички партии, ...

Коѕијас ќе ги информира лидерите на грчките партии за текот на преговорите за името

Мета - 02.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас ќе ги информира лидерите на грчките политички партии за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да дојдат во зградата на грчкото МНР, според медиумите, ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Либертас - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас го брифираше лидерот на грчките комунисти Куцубас за разговорите за името

Либертас - 02.04.2018

Речиси два часа траеше средбата на генералниот секретар на Комунистичката партија на Грција Димитрис Куцубас со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас. Со Куцубас всушност почна серијата средби на Коѕијас со лидерите на грчките политички партии, ...

Коѕијас го брифираше лидерот на грчките комунисти Куцубас за разговорите за името

Локално - 02.04.2018

Речиси два часа траеше средбата на генералниот секретар на Комунистичката партија на Грција Димитрис Куцубас со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас. Со Куцубас всушност почна серијата средби на Коѕијас со лидерите на грчките политички партии, ...

Коѕијас и Куцубис разговарале за Македонија, Албанија, Турција и Кипар

CivilMedia - 02.04.2018

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на денешната прва од серијата брифинзи со лидерите на политичките партии го информирал Димитрис Куцубас, лидерот на грчките комунисти за разговорите со властите во Македонија и Албанија, како и за грчко- ...

Коѕијас ќе ги отвори картите пред грчките партии

CivilMedia - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Локално - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Коѕијас пак во Скопје по Велигден

Либертас - 02.04.2018

Кон средината на идната недела, по велигденските празници, грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас повторно ќе допатува во Скопје, каде што ќе се сретне со министерот Никола Димитров.

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

24Инфо - 02.04.2018

Атина, 2 април 2018 . Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името.

Коѕијас ќе ги информира грчките партии за разговорите со името

Фактор - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...

Се крчка следната средба меѓу Коѕијас и Димитров

Sky - 02.04.2018

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас следната недела повторно ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, пишуваат грчките медиуми. Тие додаваат, дека од денес Коѕијас ќе отпочне средби со лидерите ...

Нема лидерска средба, Димитров одделно ќе ги брифира партиските лидери

Sky - 02.04.2018

Нема лидерска средба за преговорите што министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ги водеше со грчкиот министер Никос Коѕијас во Виена, велат од Владата. Партиските лидери ќе бидат брифирани на одделни средби со министерот Димитров, одлучило ...

Се крчка следната средба меѓу Коѕијас и Димитров

Точка - 02.04.2018

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, следната недела повторно ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, пишуваат грчките медиуми. Тие додаваат дека од денес Коѕијас ќе почне средби со лидерите ...

Нема лидерска средба, Димитров одделно ќе ги брифира партиските лидери

Точка - 02.04.2018

Нема лидерска средба за преговорите што министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ги водеше со грчкиот министер Никос Коѕијас во Виена, велат од Владата. Партиските лидери ќе бидат брифирани на одделни средби со министерот Димитров, одлучило ...

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името...

Н.Македонија - 02.04.2018

Коѕијас денес и утре ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на ...

Коѕијас ќе ги информира лидерите на грчките партии за разговорите за името

Идивиди - 02.04.2018

Лидерите на грчките политички партии, еден по еден, ќе бидат информирани од шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за разговорите во Виена и текот на преговорите за името. Наместо претседателите на партиите да ја посетат зградата на грчкото МНР, ...