TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ ќе изградел нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

Build - 11.09.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија од Штип денеска порача дека ќе изградат нов студентски дом во градот до крајот на 2017 година. Објектот треба да има капацитет од 300 легла и истиот ќе се најде на врвот на листата на приоритети на ...

СДСМ ветува нов студентски дом во Штип

Нова ТВ - 10.09.2016

СДСМ ветува нов студентски дом во Штип, се вели во една од нивните писмени реакции о ВМРО ДПМНЕ во коишто преписки се обвинуваат меѓусебно на тема образование. -Она што ВМРО-ДПМНЕ не го направи за 9 години во Штип, новата влада ќе го заврши до ...

СДСМ најавува изградба на студентски дом во Штип

24 Вести - 10.09.2016

Опозициската СДСМ најавува дека по изборите во декември и како што велат, по промената на власта, ќе изградат студентски дом во Штип. Домот со капацитет од 300 легла ќе биде изграден до крајот на 2017 година, велат од ...

СДСМ: Доцна е за Груевски и МОН, СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017

А1 On - 10.09.2016

Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја променат состојбата на терен. А таа е поразителна. По 10 години власт, студентите се уште учат во мизерни услови.

СТУДЕНТИ ова е листа на примени во државните студентски домови- проверете дали сте меѓу нив

Press24 - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

(ВИДЕО) Атанасов: Владата на СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

Бриф - 10.09.2016

Изјава за медиуми и одговори на новинарски прашања, Петар Атанасов, Претседател на Комисијата за образование на СДСМ Почитувани граѓани, Новата влада на СДСМ ќе ги има студентите на врвот на листата на приоритети.

СДСМ вети студентски дом за Штип. Кој ќе го гради?

Фактор - 10.09.2016

Власта и опозицијата се скараат за изградба на студентски дом во Штип каде е сместен државниот универзитет „Гоце Делчев“. СДСМ најави дека по изборите до 2017-та ќе изгради нов и современ студентски дом за потребите на сите студенти и средношколци, ...

СТУДЕНТИ ова е листа на примени во државните студентски домови- проверете дали сте меѓу нив

Курир - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република ...

СДСМ: Условите за сместување на студентите од Штипскиот универзитет се несоодветни

Lider - 10.09.2016

И по девет години од формирањето на Универзитетот „Гоце Делчев“ власта нема решение за сместувањето на студентите, обвини денеска претседателот на Комисијата за образование на СДСМ Петар Атанасов.

СДСМ: Доцна е за Груевски и МОН, СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017

Либертас - 10.09.2016

Соопштение на СДСМ – реакција на соопштението на МОН: Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја променат состојбата на терен. А таа е поразителна.

За студенти: Ова е листа на примени во државните студентски домови- Проверете дали сте меѓу нив

Пулс24 - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

СДСМ вети нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

Мета - 10.09.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) најави дека, доколку победи на изборите на 11 декември, владата предводена од нив ќе изгради модерен студентски дом во Штип до крајот на 2017 година.

СДСМ: Доцна е за Груевски и за МОН, СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип

+инфо - 10.09.2016

Она што ВМРО-ДПМНЕ не го направи за 9 години во Штип, новата влада ќе го заврши до крајот на 2017, порачува опозицијата. Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја ...

Листа на примени бруцоши во државните студентски домови

Нетпрес - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

СДСМ вети нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

Локално - 10.09.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) најави дека, доколку победи на изборите на 11 декември, владата предводена од нив ќе изгради модерен студентски дом во Штип до крајот на 2017 година.

СДСМ: Ќе изградиме нов студентски дом во Штип

Стандард - 10.09.2016

Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја променат состојбата на терен. А таа е поразителна, реагира СДСМ. „По 10 години власт, студентите се уште учат во мизерни услови.

Сите листи на примени студенти во државните студентски домови

Скопје инфо - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

СДСМ: Доцна е за Груевски и МОН, СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017

Локално - 10.09.2016

Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја променат состојбата на терен. А таа е поразителна. По 10 години власт, студентите се уште учат во мизерни услови.

СТУДЕНТИ ова е листа на примени во државните студентски домови

МК News - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

СТУДЕНТИ ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ СТЕ ВО ОВИЕ СПИСОЦИ: Листа на примени студенти во државните студентски домови

Маркукуле - 11.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...