TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барди ќе биде дел од триото, кое ќе ја предводи „машината“ на Леванте во Примера

Gol.mk - 22.07.2017

Една од најважните работи во секоја екипа е можноста да се има добар среден ред. Карактеристиките и квалитетите на фудбалерите од овој дел на теренот ја предвидуваат иднината и амбициите на еден клуб.

Барди во дебито за Леванте постигна гол

Канал5 - 21.07.2017

Младиот македонски репрезентативец Енис Барди имаше „деби од соништата“ во дресот на својот нов тим шпанскиот Леванте, за кој уште на првиот одигран натпревар постигна гол. Шпанскиот прволигаш во пријателски натпревар против Ла Нусија забележа ...

Енис Барди ќе дебитира на „Ел Мадригал“ против Виљареал

МКД - 21.07.2017

Познат е распоредот за новата сезона во Примера, македонскиот репрезентативец Енис Барди првиот натпревар за Леванте ќе го игра на гостински терен кај Виљареал. Наредната сезона во Примера која започнува на 19.

Барди блесна на дебито: Даде гол во првиот меч за Леванте

SportMedia - 21.07.2017

По потпишувањето за тимот на Леванте, енис Барди изјави дека со тоа му се остварил сонот. Сега тој сон станува уште поубав. Во дебитантскиот настап за Леванте, Барди даде гол. Леванте играше пријателски натпревар против нисколигашот Ла Нурсија, а ...

Барди тргна со гол во новиот клуб (ВИДЕО)

Спортклуб - 21.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна гол на дебито за својот нов тим Леванте. Повратникот во Ла Лига синоќа се сретна со нисколигашот Ла Нусиа и победи со 5-0, а Барди беше стрелец на четвртиот гол.

Барди во дебито за Леванте постигна гол

Сител - 21.07.2017

Младиот македонски репрезентативец Енис Барди имаше „деби од соништата“ во дресот на својот нов тим шпанскиот Леванте, за кој уште на првиот одигран натпревар постигна гол. Шпанскиот прволигаш во пријателски натпревар против Ла Нусија забележа ...

Првенец на Барди во дебито за Леванте (Видео)

Слободен Печат - 21.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди го имаше првиот настап за својот нов клуб Леванте, успевјаќи на дебито да се впише во листата на стрелците. Во пријателскиот натпревар со нисколигашот Ла Нусија, Барди на 20 минути пред крајот на срдбата успеа ...

Барди ќе има шанса да дебитира во Примера против Виљареал

Gol.mk - 21.07.2017

Македонија оваа година ќе има претставник во една од најсилните лиги во светот - Примера, во Енис Барди, кој ќе ги брани боите на прволигашот Леванте. За Барди ова е трета интернационална авантура, а своето деби во големото првенство нашиот ...

Познат распоредот за новата сезона во Примера: Барди дебитира на „Ел Мадригал“

24Фудбал - 21.07.2017

Денеска беше утврден распоредот за новата сезона во Примера која започнува на 19. август, Енис Барди со Леванте во првото коло му гостува на Виљареал. Наредната сезона во Примера ќе биде поинтересна за македонската публика од причина што Енис Барди ...

Барди ќе го брка рекордот на Митко Стојковски по бројот на одиграни натпревари во Примера

Gol.mk - 21.07.2017

Енис Барди, младиот талентиран фудбалер, кој ова лето го замени Ујпешт со Леванте (1,5 милиони), има голем предизвик пред себе - да успее да се наметне во најсилната фудбалска лига во светот, Примера.

Барди во дебито за Леванте постигна гол

А1 On - 21.07.2017

Младиот македонски репрезентативец Енис Барди имаше „деби од соништата“ во дресот на својот нов тим шпанскиот Леванте, за кој уште на првиот одигран натпревар постигна гол. Шпанскиот прволигаш во пријателски натпревар против Ла Нусија забележа ...

Нема подобра промоција за Барди во Примера, првиот меч против „жолтата подморница“

Република - 21.07.2017

Македонија оваа година ќе има претставник во една од најсилните лиги во светот Примера дивизија, во Енис Барди, кој ќе ги брани боите на прволигашот Леванте. За Барди ова е трета интернационална авантура, а своето деби во големото првенство нашиот ...

Не му требаше многу: Барди со гол дебитираше за Леванте (ВИДЕО)

Курир - 20.07.2017

Барди имаше одлично деби во дресот на Леванте и веќе на првиот натпревар постигна погодок и беше еден од најдобрите на теренот. На пријателскиот натпревар против Ла Нусија, Барди покажа дека ќе биде од голема корист за Леванте во сезоната која ...

Деби од соништата за Барди: Прв меч за Леванте и веднаш гол (видео)

Екипа - 20.07.2017

Енис Барди имаше деби од соништата во дресот на Леванте, откако веќе на првиот натпревар македонскиот ас го постигна и премиерниот погодок за својот нов клуб. Шпанскиот прволигаш вечерва игра пријателски натпревар против Ла Нусија, па иако ривалот ...

Барди дебитираше со гол за Леванте (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.07.2017

Барди брзо покажа зошто е донесен во Леванте, македонскиот репрезентативец постигна гол, а имаше и импресивен шут од далечина кој противничкиот голман го одбрани. Леванте со 5-0 победи на гостувањето кај Ла Нусија, тим кој игра во четвртата шпанска ...

Леванте доби фантастичен играч – Барди стрелаше на дебито (Видео)

Спортклуб - 20.07.2017

Младиот македонски талент, Енис Барди, кој пред неколку дена потпиша договор со Леванте, денеска на пријателска средба, за прв пат стрелаше во дресот на новиот клуб. Шпанската екипа Леванте вечерва одигра пријателска средба против тимот на Ла Нусиа, ...

ВИДЕО: Деби од соништата за Барди - даде гол за Леванте и со „топовски“ шутеви мамеше аплаузи!

Gol.mk - 20.07.2017

Македонскиот фудбалер Енис Барди забележа деби од соништата за шпански Леванте и уште на самиот старт на своите настапи во шпанскиот дрес успеа да импресионира, со деби-погодок во новата средина.

Одличен почеток на новата авантура: Барди „пукаше“ на дебито за Леванте (Видео)

Дерби - 20.07.2017

Енис Барди во текот на оваа седмица го официјализираше својот премин од унгарски Ујпешт во старо-новиот член на шпанската Примера составот на Леванте, Тој со клубот од Валенсија стави потпис на тригодишен договор, клуб за кој вечерва го имаше своето ...

Не му требаше многу, Барди со гол дебитираше за Леванте (ВИДЕО)

СуперСпорт - 20.07.2017

Нашиот репрезентативец Енис Барди имаше одлично деби во дресот на Леванте и веќе на првиот натпревар постигна погодок и беше еден од најдобрите на теренот. На пријателскиот натпревар против Ла Нусија, Барди покажа дека ќе биде од голема корист за ...

Фантастичен старт на Барди во дресот на Леванте (Видео)

Спортски - 20.07.2017

И официјално од неодамна македонскиот репрезентативец, Енис Барди е фудбалер на шпански Леванте. Со клубот од Валенсија, Барди потпиша тригодишен договор, а вечерва го имаше своето деби за клубот во кое беше фантастичен.

Барди доби место во најскапите 10 фудбалери на унгарското првенство

Gol.mk - 19.07.2017

Македонската фудбалска надеж, Енис Барди, од вчера и официјално дресот на Ујпешт го замени со оној на новиот член на Примера, Леванте. 22-годишниот играч за врска, во изминатата сезона беше еден од најдобрите фудбалери во унгарскиот тим, а имаше и ...

Барди промовиран во Леванте

СуперСпорт - 18.07.2017

Откако вчера се официјализираше трансферот на нашиот репрезентативец Енис Барди во редовите на Леванте денес следеше и официјално претставување на фудбалерот пред медиумите. На прес конференцијата говореа претседателот на Леванте, Кико Катлан, а ...

Барди: Во Леванте сите се како едно семејство

SportMedia - 18.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди е задоволен од приемот во екипата на Леванте. Барди потпиша договор до 2021 година и ќе биде дел од најсилното првенство во светот, шпанската Примера дивисион.

Барди: Леванте е големо семејство, благодарам што ми овозможи да играм во најсилната лига на светот (Видео)

Дерби - 18.07.2017

Енис Барди во текот на вчерашниот ден го комплетираше трансферот од Ујпешт во Леванте, а пак денеска клубот од Валенсија официјално го престави нашиот репрезентативец пред пред шпанската јавност.

Барди амбициозен на презентацијата во Леванте: Можеби еден ден ќе станам голем играч како Роналдо!

МКД - 18.07.2017

Енис Барди попладнево беше презентиран како нов фудбалер на Леванте, Македонецот е среќен што ќе игра во Шпанија и веднаш покажа колку е амбициозен Репрезентативецот на „Црвено-жолтите“ започнува нова авантура и во иднина ќе настапува во најсилното ...

Барди: Од дете сонував да играм во Шпанија, би сакал да станам голем играч како Кристијано Роналдо

24Фудбал - 18.07.2017

Леванте го промовираше Енис Барди како нов играч, Македонецот е пресреќен од новата авантура во кариерата и настапот во најсилното првенство во светот Енис Барди попладнево беше презентиран како трето засилување на Леванте, репрезентативецот на ...

Леванте во 17 часот денеска ќе го промовира Барди

SportMedia - 18.07.2017

Енис Барди ги мина медицинските прегледи во Леванте, вчера, потпиша договор до 2020 година со новиот шпански проволигаш за сума од 1,5 милиони евра, а денеска од 17 часот ќе го мине и последниот дел од целата авантура и ќе биде претставен како ново ...

Леванте со официјална прес-конференција ќе го промовира Барди во 17 часот

Дерби - 18.07.2017

Леванте преку својата официјана веб страна со големо задоволство информираше дека тимот ќе продолжи да напредува со ангажманот на фантастичниот македонски фудбалер, кој ќе го гледаме во дресот на шпанскиот прволигаш во наредните три сезони.

Барди: Ми се оствари сонот, цела моја кариера чекав да заиграм за шпански клуб

Слободен Печат - 18.07.2017

На фудбалерите од младинскиот состав на македонската репрезентација, кои го постигнаа историскиот пласман на европското првенство во Полска, полека но сигурно им се исплаќа настапот за дресот во националните бои.

Барди: Го живеам мојот сон, Леванте ми овозможи да играм во најдобрата лига на светот

Gol.mk - 18.07.2017

Еден од најперспективните млади фудбалери на Македонија, Енис Барди денес официјално беше претставен како нов фудбалер на новиот шпански прволигаш, Леванте. enis-bardi-levante.jpg Младинскиот репрезентативец потпиша тригодишен договор со опција за ...

Промоција на Барди: Леванте е едно големо семејство

Екипа - 18.07.2017

Леванте вчера го официјализираше трансферот на Енис Барди од Ујпешт, а македонскиот репрезентативец денеска на прес-конференција и официјално беше претставен пред шпанската фудбалска јавност.

Леванте со официјална прес-конференција ќе го промовира Барди во 17 часот

Точка - 18.07.2017

Леванте преку својата официјана веб страна со големо задоволство информираше дека тимот ќе продолжи да напредува со ангажманот на фантастичниот македонски фудбалер, кој ќе го гледаме во дресот на шпанскиот прволигаш во наредните три сезони.

Барди е нов член на Леванте: Време е за нов предизвик во мојата кариера!

ТВ21 - 17.07.2017

Македонсиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди е нов член на шпанскиот прволигаш Леванте. 22-годишниот Барди стави потпис на тригодишен договор со тимот, со можност за негово продолжување. „Благодарам за се.

Два мега трансфери: Елмас во Фенербахче, Барди во Леванте

24 Вести - 17.07.2017

Елиф Елмас ја прифати понудата да настапува за турскиот гигант Фенербахче. Досегашниот фудбалер на Работнички, покрај многуте понуди во летниот преоден рок, се одлучи за турскиот гигант. Трансфер прави и Енис Барди.

Барди се одлучи за Леванте

Канал5 - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.

Барди: Трансферот во Шпанија е остварување на мојот сон!

Екипа - 17.07.2017

Енис Барди во следните три години ќе го носи дресот на шпанскиот прволигаш Леванте. Македонскиот репрезентативец, како што вели, сега веќе го живее својот фудбалски сон по преселбата во една од најсилните светски фудбалски лиги.

Леванте официјално го потврди ангажманот на Варди и му посвети специјално видео

Дерби - 17.07.2017

Шпанските медиуми на големо најавија дека само прашање на време е кога Енис Барди ќе биде претставен како ново засилување на Леванте, а ова попладне клубот од Валенсија излезе со официјално соопштение за аквизицијата откако македонскиот ...

Официјално: Барди потпиша за Леванте

МКД - 17.07.2017

Македонскиот фудбалер, Енис Барди го комплетираше трансферот во Леванте откако стави потпис на три годишен договор со шпанскиот клуб. Веќе нема дилеми, Барди во следната сезона ќе настапува во Примера, денеска откако ги помина медицинските прегледи ...

Официјално: Барди во Леванте!

Спортски - 17.07.2017

Младиот македонски фудбалер, Енис Барди, денес го комплетираше трансферот од холандски Ујпешт во екипата на Леванте. Нешто порано денес најавивме дека Барди е пред потпис со Леванте, повеќе нема дилеми.

Барди е нов играч на Леванте: Нов чекор во мојата кариера, остварување на еден сон

Спортклуб - 17.07.2017

Леванте денеска го официјализираше трансферо на младиот и перспективен Енис Барди, македонскиот фудбалер кој ветува многу за во иднина. Барди денеска ги мина лекарските прегледи и потпиша договор на 3 сезони со овој фудбалски клуб од Шпанија, и по ...

Барди со стил ја затвори приказната со Ујпешт (Фото)

Дерби - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди отврата ново поглавје во својата кариера со екипата на Леванте која официјално утре ќе го претстави во јавноста, но играчот од средината на теренот со стил и со искрена порака реши да ја затвори приказната со ...

ФК Леванте утре го промовира Барди

Сител - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ги мина лекарските прегледи во Леванте и се очекува да го стави својот потпис на тригодишниот договор со тимот од Валенсија, а клубот официјалната промоција ја закажа за утре, во 17 часот.

Барди станува играч на Леванте, Македонија добива фудбалер во Примера

МКД - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски талент, Енис Барди од наредната сезона ќе настапува за Леванте, тој во моментов е во Валенсија каде ги поминува медицинските прегледи и ќе стави потпис на договор со шпанскиот клуб.

Енис Барди потпиша за Леванте

Стандард - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.

Барди се одлучи за Леванте

А1 On - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.

Барди е веќе во Валенсија, детали го делат од потпис со Леванте!

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди како што изгледа кариерата ќе ја продолжи во Шпанија каде ќе го носи дресот на екипата на Леванте. Барди замина од Ујпешт и беше изоставен од тимот на последната средба, а медиумите од Шпанија велат дека тој е ...

Барди потпишува за Леванте, извисија Борусија Дортмунд, Штутгарт и Динамо Загреб

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона речиси сигурно ќе го носи дресот на шпанскиот Леванте. Барди треба официјално да го потврди договорот и дресот на Ујпешт, да го замени со тој на екипата од Примера дивисион.

Енис Барди на прегледи, па потпишува за Леванте!… (ФОТО)

Екипа - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да потпише договор со повратникот во шпанската ...

Барди е во Валенсија, го комплетира трансферот во Леванте! (ФОТО)

24Фудбал - 17.07.2017

Новата македонска фудбалска ѕвезда, Енис Барди е во Валенсија каде треба да ги помине медицинските прегледи во Леванте и да стави потпис на договор со шпанскиот клуб. Веќе нема дилеми, Барди следната сезона ќе игра во Примера, остануваат уште ...

Барди ги мина лекарските прегледи, Македонија пак ќе има фудбалер во Примера

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски бисер, Енис Барди доцна синоќа пристигна во Валенсија и утрово ги мина лекарскире прегледи со новиот шпански прволигаш Леванте. Плејмејкерот на Ујпешт ги договори сите детали со клубот од предградието на Валенсија и по подолго ...

Барди слета во Шпанија, фали само потписот за прво големо искуство во Примера (Фото)

Дерби - 17.07.2017

Енис Барди беше прогласен за еден од најдобрите 10 играчи на Европското младинско првенство во Полска од страна на угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“, а со своите феноменални изданија, фантастичниот македонски репрезентативец го ...

Елмас не е единствен, Барди пред трансфер во Шпанија!

Спортски - 17.07.2017

Според последните информации после Елиф Елмас кој кариерата ќе ја продолжи во екипата на Фенербахче, Енис Барди е пред трансфер во шпанската Примера. Македонскиот младински репрезентативец го делат само детали од трансферот во шпански Леванте.

Два фантастични трансфери за македонскиот фудбал во еден ден

СуперСпорт - 17.07.2017

Младинските репрезентативци на Македонија, Енис Барди и Елиф Елмас денес се пред одлични трансфери. Поискусниот Барди веќе ги мина медицинските прегледи со екипата на Леванте и се очекува во текот на денешниот ден и официјално да стави потпис на ...

Македонец во Ла Лига: Барди ги помина прегледите и потпишува за Леванте (ФОТО)

Спортклуб - 17.07.2017

Еден од најголемите таленти во македонскиот фудбал Енис Барди тукушто ги помина лекарските прегледи во Леванте и наскоро се очекува да стави потпис на договорот. За него, Ујпешт ќе добие 1,5 милиони евра, а Барди треба да биде замена за Хавиер ...

Барди: Сонот ми се оствари, дојде време за нов предизвик!

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот играч за врска, Енис Барди, утрово пристигна во Валенсија каде треба да го официјализира трансферот во екипата на Леванте. Неуморниот работник на терен, веќе ги мина редовните лекарски прегледи и се очекува во текот на денот да стави ...

Барди ја прифати понудата од Леванте

Слободен Печат - 17.07.2017

Енис Барди во текот на вчерашниот ден беше подвргнат на медицински тестови, неопходни пред да се стави потписот на неговиот договор со шпанскиот прволигаш Леванте. Македонскиот фудбалер дефинитивно ги напушта редовите на унгарскиот тим Ујпешт и ќе ...

Со среќа момци: Барди пред потпис со Леванте, Елмас со Фенербахче

Нова ТВ - 17.07.2017

Енис Барди и Елиф Елмас се првите македонски фудбалски репрезентативци кои се пред трансфер во летниот преоден рок по настапите со националниот тим на Европското првенство во Полска. Барди во моментот се наоѓа во Валенсија и подложен е на лекарски ...

ОФИЦИЈАЛНО: Енис Барди три години во Леванте!

Екипа - 17.07.2017

Шпанскиот прволигаш Леванте и официјално го потврди трансферот на македонскиот репрезентативец Енис Барди! 22-годишниот македонски фудбалер стави потпис на договор со тимот од Валенсија за соработка во следните три години, со можност за продолжување ...

ОФИЦИЈАЛНО: Барди нов фудбалер на Леванте

СуперСпорт - 17.07.2017

Од таборот на Леванте штотуку официјално го потврдија трансферот на македонскиот репрезентативец, Енис Барди. Барди со Леванте потпиша договор до 2020 година кој може да биде продолжен на дополнителни две години.

ОФИЦИЈАЛНО: Енис Барди е најновото засилување на Левaнте!

Gol.mk - 17.07.2017

Екипите на Леванте и Ујпешт постигнаа договор за услугите на Енис Барди, и од попладнево нашиот репрезентативец и официјално е најновото засилување за новиот член на Примера, објави шпанскиот клуб на својата интернет страница.

Барди: Отсекогаш сонував да играм во Шпанија

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот бисер, Енис Барди и официјално е нов член на Леванте со кого потпиша договор до 2020 година, со можност за продолжување на истиот на две години. Според тамошните медиуми, неговиот трансфер од Ујпешт во Леванте „тежи" 1,5 милиони евра.

Барди се одлучи за Леванте

+инфо - 17.07.2017

Барди договори тригодишна соработка, со можност за продолжување на уште две години. Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб.

Барди утре ќа ја има официјалната промоција во Леванте

Макфакс - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ги мина лекарските прегледи во Леванте и се очекува да го стави својот потпис на тригодишниот договор со тимот од Валенсија, а клубот официјалната промоција ја закажа за утре, во 17 часот.

Барди се одлучи за Леванте

Курир - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.

Официјално: Барди потпиша тригодишен договор со Леванте

24Фудбал - 17.07.2017

Македонскиот фудбалер, Енис Барди го комплетираше трансферот во Леванте откако стави потпис на тригодишен договор со шпанскиот клуб со опција за продолжување на уште две години. Веќе нема дилеми, Барди во следната сезона ќе настапува во Примера, ...

Брза потврда од Валенсија: Барди во Леванте до 2020 година

Нова ТВ - 17.07.2017

Енис Барди и официјално е нов член на Леванте. Македонскиот репрезентативец успешно ги мина лекарските прегледи и потпиша тригодишен договор со шпанскиот прволигаш од Валенсија со опција за продолжување на соработката за дополнителни две сезони.

Шпанија е новата дестинација за македонскиот репрезентативец

Канал 77 - 17.07.2017

Барди потпишува за Леванте, извисија Борусија Дортмунд, Штутгарт и Динамо Загреб. Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона речиси сигурно ќе го носи дресот на шпанскиот Леванте.

Барди слета во Шпанија, фали само потписот за прво големо искуство во Примера

Точка - 17.07.2017

Енис Барди беше прогласен за еден од најдобрите 10 играчи на Европското младинско првенство во Полска од страна на угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“, а со своите феноменални изданија, фантастичниот македонски репрезентативец го ...

Барди во Леванте, Елмаз во Фенербахче

Вечер Прес - 17.07.2017

Трансферот од Ујпешт во Леванте, според најавите, ќе изнесува 1,5 милиони евра а унгарскиот тим, според договорот, ќе добие и 10% од следниот трансфер на Енис Барди Репрезентативецот на Македонија, Енис Барди, во новата клупска сезона ќе го носи ...

Барди денеска треба да го финишира трансферот во Леванте

Република - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да потпише договор со повратникот во шпанската ...