TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осма победа сезонава за Валентино Роси

Утрински - 22.07.2002

Трка за ГН на Германија во мотоциклизам Италијанецот Валентино Роси (Хонда) е победник на трката во мотоциклизам што викендот се возеше на патеката Саксринг за големата награда на Германија. За него ова беше осма победа во деветтата трка сезонава со што се зацврсти на лидерската позиција во ...

Валентино Роси нема милост кон противниците

Дневник - 22.07.2002

МОТОЦИКЛИЗАМ - ГН ГЕРМАНИЈА Италијанскиот возач Валентино Роси ја постигна својата осма победа во деветтата трка од светското првенство во мотоциклизам во мотоГП класата што се возеше на патеката Захзенринг во Германија. Возачот на Хонда го искористи паѓањето на лидерот Алекс Барош и Оливер Жак на ...