TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Софија порачува: Патувајте низ Бугарија, безбедно е!

Дневник - 24.07.2003

ДРУМСКО РАЗБОЈНИШТВО Патувањето низ Бугарија е безбедно и безопасно за странските државјани, изјави бугарскиот министер за внатрешни работи, Георги Петканов, при посетата на преминот Калотина на границата со Турција, јави МИА.

Бугарија ќе ја засили безбедноста на автопатите

А1 - 23.07.2003

Бугарското министерство за внатрешни работи значително ќе ги засили безбедносните мерки за странците што минуваат низ таа балканска земја, изјави денеска бугарскиот министер за внатрешни работи Георги Петканов по средбата со турскиот амбасадор во Софија Хајдар Берк.