TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси го „боцна“ Бразилецот: Барселона е подобра без Нејмар!

Таратур - 26.11.2017

Лео Меси верува дека заминувањето на Нејмар од Барселона всушност ја подобрило играта на каталонскиот клуб, барем во одредени сегменти. Нејмар ова лето ја напушти Барселона за рекордни 222 милиони евра и се пресели во Пари Сент Жермен.

Меси го „боцна“ Бразилецот: Барселона е подобра без Нејмар!

Спортски - 26.11.2017

Лео Меси верува дека заминувањето на Нејмар од Барселона всушност ја подобрило играта на каталонскиот клуб, барем во одредени сегменти. Нејмар ова лето ја напушти Барселона за рекордни 222 милиони евра и се пресели во Пари Сент Жермен.

Меси шокира: Барселона е подобра без Нејмар!

Спортклуб - 26.11.2017

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ја шокира јавноста, а особено навивачите на Барселона откако изјави дека неговиот тим подобро игра без Нејмар, отколку со него. Бразилецот во август се пресели во ПСЖ за 222 милиони евра, но од тогаш Барселона ...

„Најк“ ќе го спасува ПСЖ од маките со финансискиот фер-плеј

Екипа - 26.11.2017

Францускиот гигант Пари Сен Жермен реализираше два неверојатни трансфери пред почетокот на сезоната, доведувајќи ги на „Паркот на принцовите“ Бразилецот Нејмар и францускиот репрезентативец Килијан Мбапе.

„Ах само да знаев дека Нејмар ќе си оди, кога ќе видам кој игра сега во форот на Барса...“

24Фудбал - 26.11.2017

Ѕвездата на Наполи, Дрис Мертенс признава дека често размислува како ќе му се одвивала кариерата и животот доколку летоска малку порано дознаел дека Нејмар ќе го напушти Камп Ноу Белгиецот минатата сезона беше фантастичен во дресот на ...

ПСЖ најде чаре да го надитри финансискиот фер-плеј!

Sport 1 - 26.11.2017

Над ПСЖ виси казна од УЕФА цело време откако летово го донесе Нејмар во своите редови, за фрапантни 222 милиони евра. Оттогаш се свртеа повеќе сценарија за неговата можна судбина, поради прекршувањето на правилото за финансиски фер-плеј.

Ново, досега најразгалено барање од Нејмар!

Sport 1 - 26.11.2017

Стигна нов каприц од Нејмар, кога е во прашање неговата иднина во Пари Сен Жермен. Според пишувањата на „Јаху спортс“, Бразилецот сакал да има можност да бира на кои натпревари од француската лига нема да настапи. „Нејмар многу му е лут на Емери.

Поради Нејмар, „Најк“ му плаќа 35 милиони долари повеќе на ПСЖ

Стандард - 26.11.2017

Присуството на Бразилецот Нејмар во ПСЖ донесе нови подобри услови во договорот помеѓу клубот и американскиот спортски концерт „Најк“. Договорот досега беше околу 25 милиони евра, а новиот е околу 60 милиони годишно.

ВИДЕО: ПСЖ пресилен за шампионот, Кавани и Нејмар го средија и Монако

Gol.mk - 26.11.2017

Фудбалерите на ПСЖ покажаа кој е кој во француската Лига 1 оваа сезона, откако во последниот меч од 14. коло славеа голема гостинска победа над актуелниот бранител на титулата, екипата на Монако (0-2).

Кавани и Нејмар – ПСЖ го реши Монако!

Екипа - 26.11.2017

И Монако се најде „сомлен“ од машинеријата на ПСЖ во францускиот шампионат. Во дербито на 14. коло во Лига 1, ПСЖ дојде до гостинска победа од 1-2 против Монако со која само дополнително си ја зацврсти позицијата на врвот од табелата во трката за ...

Видео: Дербито во Франција за „светците“ – Нејмар изнуди и реализраше пенал, погоди и Кавани, Мутињо стрелец за Монако!

Спортски - 26.11.2017

Четиринаесетото коло во француското првенство ни го донесе и дербито помеѓу Монако и ПСЖ. ПСЖ и во овој натпревар покажа дека оваа сезона тие ќе го водат главниот збор во Франција. „Светците“ успеаа да слават со 1:2.

Монако ќе мора да го отстапи тронот во Франција: ПСЖ го урна и шампионот (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2017

ПСЖ дефинитивно е без конкуренција моментално во Лига 1, бидејќи славеше победа од 2-1 и на гостувањето кај актуелниот првак Монако. Оваа сезона ќе биде исклучително тешко некој да ги совлада „светците“, кои засега делуваат непобедливо.

ВИДЕО: Нејмар изнуди сомнителен пенал кој го реалзираше за победа на ПСЖ против Монако

Спортклуб - 26.11.2017

Дерби дуелот во францускиот фудбалски шампионат му припадна на ПСЖ кој славеше тешка победа кај Монако со резултат од 1-2. Парижани први го отворија резултатот, со гол во 19. минута преку Едисон Каавани.

Нејмар го „изрешета“ половина тим на Монако, Мбапе му ја упропасти акцијата на годината (Видео)

Дерби - 26.11.2017

ПСЖ го доби големото дерби против Монако на гостувањето на „Луј Втори“ и јасно стави до знаење како стојат работите во Лига 1, а покрај трите гола, победата од 1:2 ја одбележа и една спектакуларна акција на Бразилецот Нејмар кој уште еднаш ни ...

Меси го „боцна“ Бразилецот: Барселона е подобра без Нејмар!

Локално - 26.11.2017

Лео Меси верува дека заминувањето на Нејмар од Барселона всушност ја подобрило играта на каталонскиот клуб, барем во одредени сегменти. Нејмар ова лето ја напушти Барселона за рекордни 222 милиони евра и се пресели во Пари Сент Жермен.

До каде мисли да оди? – Нејмар со ново неверојатно барање од ПСЖ!

Спортски - 25.11.2017

Бразилецот Нејмар ова лето стана најскапиот фудбалер во историјата, но неговите потези по доаѓањето во ПСЖ се повеќе ги иритираат љубителите на најважната споредна работа во светот. Првата ѕвезда на клубот од Париз неделно заработува огромна сума, а ...

Меси: Со заминувањето на Нејмар загубивме во нападот, но добивме и еден голем плус

Дерби - 25.11.2017

Лионел Меси беше неразделив од Нејмар во секој поглед и всушност тој му беше главниот ментор на Бразилецот за тоа што допрва ќе го очекува во светскиот фудбал, но бидејќи популарниот „Неј“ одлучи да си замине од „Камп Ноу“ изминатово лето, Лео беше ...

Ѕвездата на Наполи се покаја и и го „плесна“ на Барса: Дембеле не вреди ни половина од парите кои е платен

Спортклуб - 25.11.2017

Напаѓачот на Наполи Дрис Мертенс, го потврди интересот на Барселона за него минатото лето, но дека одлучил да остане во Неапол. Каталонците го сакаа Мертенс во своите редови пред да го продадат Нејмар во ПСЖ, но тој одбил бидејќи во тој момент ќе ...

Мертенс: Ја одбив Барселона, а потоа Нејмар си замина…

Дерби - 25.11.2017

Белгискиот репрезентативец Драјс Мертенс и сезонава е фудбалер кој го носи главниот товар во Наполи, а она што го направи минатата сезона му донесе интерес од клубови како Барселона. Во своето последно интервју, Мертенс открива дека често помислува ...

Нејмар има преголеми барања – откриено зошто со тренерот Емери не се во добри односи

Спортклуб - 25.11.2017

Бразилецот Нејмар е најскапиот фудбалер на сите времиња по трансферот од Барселона во ПСЖ. Сепак сезонава го следат доста контровези, а она што медиумите постојано го пишуваа и пренесуваат, е неговиот однос со тренеро Унаи Емери.

Разгаленост или пак не? Нејмар со неверојатно барање од клубот

Поглед - 25.11.2017

Бразилецот Нејмар, моментално е најскапиот фудбалер на сите времиња, но неговиот карактер од доаѓањето во ПСЖ, се повеќе ги иритира клубските колеги. Првата звезда на парискиот клуб неделно заработува сума од која просечниот човек би го заболела ...

ВИДЕО: Индивидуалната игра на Нејмар против Селтик е доказ зошто е најскап фудбалер на светот

Gol.mk - 24.11.2017

Бразилската суперѕвезда, Нејмар одлично се адаптира во редовите на францускиот прволигаш ПСЖ, откако ова лето се пресели од Барселона за 222 милиони евра. Напаѓачот игра одлична сезона, постигнувајќи 13 гола на 14 натпревари, меѓу кои два в ...

Манчестер јунајтед почна преговори со ѕвезда на Селтик

Sport 1 - 24.11.2017

Англискиот великан Манчестер јунајтед започнал преговори со шкотскиот гигант Селтик за трансфер на младата француска ѕвезда Муса Дембеле, најавија англиските медиуми. Дембеле игра во одлична форма за Селтик и веќе подолго време е центар на внимание ...

Ибрахимовиќ добива наследник: Јунајтед почна преговори со младата ѕвезда на Селтик

Спортклуб - 24.11.2017

Златан Ибрахимовиќ по се изгледа ќе добие наследник во редовите на Манчестер Јунајтед идната сезона. Станува збор за младиот фудбалер на Селтик, Муса Дембеле со кого, како што тврдат англиските медиуми, Јунајтед веќе почнал преговори.

Дембеле пред вратите на Олд Трафорд

СуперСпорт - 24.11.2017

Манчестер Јунајтед почна преговори со шкотскиот великан Селтик за трансфер на францускиот фудбалер, Муса Дембеле. Овој 21 годишен фудбалер долго време е во центарот на вниманието во англиските медиуми.

ПСЖ со голови поставува рекорди и стандарди...

Н.Македонија - 24.11.2017

Пари сен Жермен го декласира Селтик (7-1) со што постави нов рекорд според бројот на постигнати голови, 24 (4,8 во просек по меч досега) во групната фаза на Лигата на шампионите, а 15 гола се од напаѓачкото трио Кавани - Нејмар - Мбапе Пари сен ...

Нејмар иритиран од прашањето за Реал Мадрид одговори со пцовка и си замина (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.11.2017

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар експлодираше по дуелот со Селтик кога беше запрашан за шпекулациите за трансфер во Реал Мадрид, Бразилецот одговори со пцовка и си замина „Светците“ вчера ја наполнија мрежата на Селтик а Нејмар со два гола беше главен актер ...

Тренерот на Селтик по дебаклот од ПСЖ: Играв со петмина во одбран, што требаше? Да ставам седум дефанзивци

Спортклуб - 23.11.2017

Селтик иако добро го почна мечот од ЛШ во Париз против ПСЖ, откако поведе со 0-1, на крајс и помина и тоа како лошо, со пораз од 7-1. По мечот, стратегот на екипата од Шкотска, Брендон Роџерс го призна поразот кој го нарече болен.

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Спортски - 23.11.2017

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во светот. Освен што беше стрелец на првите два погодоци и го намести третиот против Селтик на „Паркот на принцовите“, Нејмар се истакна и со одличните потези, а ...

ПСЖ „гази“ се пред себе, а пеколното трио зад себе има „СТРАШНИ“ бројки!

Спортски - 23.11.2017

Бројките од досегашниот дел од сезоната изгледаат навистина неверојатно. „Светците“ оваа сезона играат одлично, како во домашното првенство, така и во Лигата на шампионите, а како не би играле кога имаат „пеколно“ трио.

Никој како ПСЖ: Французите срушија неверојатен рекорд во ЛШ!

Спортски - 23.11.2017

Пари Сент Жермен синоќа демонтрираше сила и со високи 7:1 го декласираше тимот на Селтик. Со тоа францускиот тим стана најефикасната екипа во историјата на групната фаза од Лигата на шампиони со 24 гола во пет натпревари.

Кој има 51 гол и 18 асистенции од 18 меча во новата сезона?

Sport 1 - 23.11.2017

Ако некој се прашуваше дали се исплати неконтролираното трошење на ПСЖ за засилувања, одговорот стигнува во бројки. Последната е „седмица“ – во мрежата на Селтик. Веќе не е чудно, ако ПСЖ постигне шест, седум гола, затоа што напред го има ...

Брендан Роџерс: Не би се изненадил доколку ПСЖ игра во финалето

Спортски - 23.11.2017

Тренерот на фудбалерите на Селтик, Брендан Роџерс го констатираше она што сите го забележаа во вчерашниот натпревар помеѓу ПСЖ и Селтик. Роџерс истакна дека Французите биле многу подобар тим и заслужено славеле победа од 1:7.

Нејмар пцуеше и им побегна на новинарите (Видео)

Екипа - 23.11.2017

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар по натпреварот со Селтик не можеше да се контролира кога новинарите го прашаа колку се вистинити шпекулациите околу неговата преселба во Реал Мадрид. Иако летово го постави новиот рекорд за платена сума за еден фудбалер, ...

Роџерс: Зар требаше да играм со седум дефанзивци за да го спречам овој ПСЖ?

Gol.mk - 23.11.2017

Брендaн Роџерс, менаџерот на Селтик, спортски го призна синоќешниот убедлив пораз од ПСЖ, а по мечот истакна дека неговите момци не можеа ама баш ништо да сторат за да ги спречат налетите на париските ѕвезди кои постигнаа седум гола во шкотската ...

Пеколното трио на ПСЖ се заканува да го урне легендарното „МСН“

Спортклуб - 23.11.2017

Бројките од досегашниот дел од сезоната делуваат неверојатно. „Светците“ играат феноменално и мелат се пред себе, како во Лигата на шампионите, така и во домашниот шампионат, а се е полесно кога во нападот имаат вистинско „трио фантастико“.

Мурињо го доведува фудбалерот по кој Европа “полуде”!?

Спортски - 23.11.2017

Манчестер Јунајтед ги започна преговорите со шкотскиот великан, Селтик, околу трансферот на францускиот фудбалер, Муса Дембеле. Овој 21-годишен фудбалер веќе долго е во центарот на вниманието кај англиските медиум.

(ВИДЕО) Го прашаа Нејмар за Реал, тој полуде!

Спортклуб - 23.11.2017

Бразилската суперѕвезда Нејмар ги напушти новинарите откако еден од нив му постави прашање дали кариерата ќе ја продолжи во Реал Мадрид. Претходно, фудбалерот на ПСЖ културно одговраше на прашањата во врска со натпреварот иако не му се допадна кога ...

Нејмар експлодираше кога го прашаа за Реал Мадрид: Многу сте досадни! (ВИДЕО)

МКД - 23.11.2017

На Нејмар не му се допадна прашањето за трансфер во Реал Мадрид, па ѕвездата на ПСЖ одговори со пцовка и ја напушти мешаната зона „Светците“ вчера ја наполнија мрежата на Селтик а Нејмар со два гола беше главен актер на теренот.

Никој како ПСЖ: Французите срушија неверојатен рекорд во ЛШ!

Таратур - 23.11.2017

Пари Сент Жермен синоќа демонтрираше сила и со високи 7:1 го декласираше тимот на Селтик. Со тоа францускиот тим стана најефикасната екипа во историјата на групната фаза од Лигата на шампиони со 24 гола во пет натпревари.

ПСЖ на атомски погон го собори рекордот на ЛШ, Нејмар се израмни со Ривалдо и го брка Кака

Спортклуб - 23.11.2017

ПСЖ оваа сезона го има најдобриот напад во европскиот фудбал, без разлика што се зборува за тимот. Освен што газат во францускиот фудбал, “светците” се одлични и во Лигата на шампионите каде синоќа соборија рекорд по ефикасност.

Нејмар: Досадни сте, не ме прашувајте за Реал Мадрид…

Спортклуб - 23.11.2017

Бразилецот Нејмар синоќе одигра одличен натпревар за својот ПСЖ во убедливата победа над Селтик од 7-1. Покрај тоа што ги постигна првите два погодоци за „светците“, едноставно блескаше на теренот.

ВИДЕО: Нејмар проговори за Реал Мадрид

Спортски - 23.11.2017

Бразилецот Нејмар повеќе не може да ги поднесе прашањата за Реал Мадрид. Нејмар синоќа беше брилијантен против Селтик во Лигата на Шампионите, постигнувајќи два гола за ПСЖ, а новинарите по натпреварот повторно ги интересираа само шпекулациите.

Нејмар во фаца им одговори на новинарите за шпекулациите околу одењето во Реал Мадрид: Досадни сте (Видео)

Дерби - 23.11.2017

Нејмар вчера одигра натпревар од соништата против Селтик во Лигата на Шампионите. Тој успеа два пати да се запише во листата на стрелци за конечни 7:1 во полза на ПСЖ. Неговото доаѓање во ПСЖ дефинитивно се исплати, а за тоа говори и статистиката ...

Нејмар: Ќе ја освојам Лигата на шампионите и Светското првенство

Точка - 23.11.2017

Бразилецот откако се пресели од Барселона во ПСЖ, сега доби прилика да биде „главен“ во својот нов тим, а неговите амбиции остануваат исти - освојување на најголемите трофеи. ПСЖ синоќа го демолираше шкотски Селтик со 7:1, а одлична партија одигра ...

Нејмар во фаца им одговори на новинарите за шпекулациите околу одењето во Реал Мадрид: Досадни сте

Точка - 23.11.2017

Нејмар вчера одигра натпревар од соништата против Селтик во Лигата на Шампионите. Тој успеа два пати да се запише во листата на стрелци за конечни 7:1 во полза на ПСЖ. Неговото доаѓање во ПСЖ дефинитивно се исплати, а за тоа говори и статистиката ...

Нејмар се забавува до утринските часови, но Емери тоа го одобрува!

Спортски - 22.11.2017

Бразилецот Нејмар изминатото лето премина од Барселона во редовите на ПСЖ и со тоа стана најскапиот фудбалер на сите времиња. ПСЖ за неговите услуги на Барселона и плати 222 милиони евра, а статусот најскап фудбалер на Бразилецот му отвори нови ...

Нејмар лудува до раните утрински часови, а тренерот Емери го поддржува!?

Спортклуб - 22.11.2017

Бразилецот Нејмар минатото лето стана убедливо најскапиот фудбалер на сите времиња. ПСЖ за неговите услуги и исплати на Барселона 222 милиони евра колку што изнесуваше откупната клаузула, а Нејмар во Париз има и посебен третман како најголема ѕвезда ...

Нејмар и во Париз се забавува до раните утрински часови, Емери го брани

Gol.mk - 22.11.2017

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар, одлично се вклопи во системот на игра на неговиот нов клуб ПСЖ, но исто така, одлично и се забавува во дискотеките во Париз и тоа до раните утрински часови.

ЛШ: Селтик прв до водство во Париз! (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2017

Големо изненадување во почетната фаза од вечерашните натпревари. Селтик можеби загуби убедливо пред своја публика (0-5), а се чини дека на гостувањето кај ПСЖ не отишол со бело знаме. Уште во првата минута од мечот големо изненадување приреди ...

ВИДЕО: Нејмар „удри“ на стариот муштерија - шести меч и шести гол против Селтик

Gol.mk - 22.11.2017

Селтик е вообичаен муштерија на Нејмар, без разлика дали игра во дресот на Барса или ПСЖ. Бразилецот го постигна својот шести гол на шестиот натпревар против шкотскиот шампион во Лигата на шампионите.

Селтик ги налути ѕвездите на ПСЖ па прими четири гола за едно полувреме! (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2017

Уште во првата минута од натпреварот, Селтик поведе во Париз, но веќе до крајот на првиот дел резултатот беше ...

ЛШ: Селтик поведе, а потоа на сцена настапи Нејмар... (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2017

Кога ПСЖ е во проблеми, тука е Бразилецот да ги реши истите. На големо изненадување дојде водството на Селтик на гостувањето кај ПСЖ со голот на Дембеле уште во првата минута. Во продолжение Нејмар-шоу, па Бразилецот во 9. односно во 22.

Видео: Селтик поведе, а потоа на сцена стапи Нејмар

Спортски - 22.11.2017

Тимот на Селтик изненадувачки рано поведе на гостувањето кај Пари Сент Жермен, но со тој гол само ги налути „светците“. Потоа на сцена стапи Нејмар кој постигна два брзи гола за комплетен пресврт, а потоа следуваше и асистенција за Кавани.

Јуве и Барса се здодевни, ПСЖ е во мода!

SportMedia - 22.11.2017

Пари Сен Жермен дефинитивно има тим од кој треба да се плашат сите противници. Францускиот првак сезонава „гази“ во Лигата на шампионина УЕФА. Во петото коло ја завележа петата победа и тоа убедлива, против Селтик со 7:1.

ЛШ: Јуве и Барса мирољубиво, ПСЖ „гази“, прв пораз за Јунајтед

Екипа - 22.11.2017

Јувентус и Барселона одиграа реми без голови во Торино. Тоа на каталонскиот тим му донесе пласман во нокаут фазата, а „старата дама“ има еден бод предност во однос на Спортинг Лисабон, тимот на Стефан Ристовски, во пресрет на последното коло.

Фестивал на голови во Париз, Ристовски со нов настап

Оff.net - 22.11.2017

ПСЖ безобразен против Селтик кој го декласираше со 7-1. Јувентус и Барса одиграа мирољубиви 0-0 во меч во кој Меси остана да одмора на клупата за резерви. Нашиот репрезентативец учествуваше во триумфот на Спортинг од 3-1 против ...

Атлетико остана во живот, ПСЖ броеше до седум против Селтик (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2017

Aтлетико Мадрид се фати за последната сламка за спас, ја совлада Рома и ќе чека шанса во псоледното во коло за второто место во групата. ПСЖ му се „истури“ на Селтик, а во дербито на вечерта беше најмирно, Јуве и Барса одиграа без голови.

ВИДЕО: ПСЖ моќен како никогаш досега, му даде седум гола на Селтик!

Gol.mk - 22.11.2017

Францускиот гигант Пари Сен Жермен игра одлично во фудбалската Лига на шампиони и на перфектен начин одигра во 5. коло против Селтик, кому му даде седум гола (7-1) и во Париз покажа како се игра модерен фудбал.

Селтик постигна гол за 57 секунди па прими СЕДУМ од ПСЖ, Базел го шокираше Јунајтед, Јуве и Барса одиграа 0-0 (ВИДЕО)

МКД - 22.11.2017

ПСЖ одново демонстрираше моќ, „Светците" го испратија Селтик со седум гола во мрежата, Базел во финишот го изненади Манчестер јунајтед а во Торино, Јуве и Барса одиграа натпревар без голови Селтик настрада на гостувањето во Париз, гостите одлично го ...

ВИДЕО: Ѕвездите на ПСЖ со ревија ефектни голови му сервираа СЕДМИЦА на Селтик

Спортклуб - 22.11.2017

Првакот на Шкотска, Селтик само го налути ПСЖ откако во денешниот меч од 5. коло од групата Б во ЛШ, поведе со 0-1. На крај парижани направија комплетен пресврт и славеја победа од 7-1. Дембеле на самиот почеток, во 1.

Нејмар „продаваше“ финти во победата против Селтик (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2017

Бразилецот покажа дел од своите дриблерски квалитети на мечот против Селтик. ПСЖ ја наполни мрежата од голот на Селтик по втор пат во Лигата на шампионите, по триумфот од 0-5 на гости, дома славеше со убедливи 7-1, а токму гостите преку Дембеле ...

ВИДЕО: Нејмар како на тренинг, милиметарски точен пас за Мбапе

Sport M - 22.11.2017

На натпрварот ПСЖ-Селтик, Парижаните одиграа како да имаат тренинг. Натпреварот заврши 7-1 со многу атрактивна игра од страна на ПСЖ. Нејмар постигна два погодици, но некои моменти кои не резултираа во погодок беа доста ...

ПСЖ го прегази Селтик, Базел го изненади Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 22.11.2017

Со вечерашните натпревари беше комплетирано 5 коло од групната фаза во Лигата на Шампионите. Во групата Б, ПСЖ и Баерн Минхен со очекувани победи се одвоија од Андерлехт и Селтик и во последното коло ќе одлучуваат кој ќе биде победник во групата.

Фудбал, ЛШ: Базел го шокира Манчестер Ј., дебакл на Селтик во Париз

Нова ТВ - 22.11.2017

Базел го приреди најголемото изненадување во осумте вечерашни дуели во УЕФА Лигата на шампиони (ЛШ). Со голот на Михаел Ланг во 90 минута, швајцарскиот состав, на својот „Сент Јакоб Парк“, го шокира Манчестер јунајтед, потсети на сезоната 2011/12 во ...

Парижани славеја победа од 7-1

ЗаЗабава - 22.11.2017

Селтик само го налути ПСЖ откако во денешниот меч од 5. коло од групата Б во ЛШ, поведе со 0-1. На крај парижани направија комплетен пресврт и славеја победа од 7-1. Дембеле на самиот почеток, во 1.

Мундијалот, ЛШ и брак се трите желби на Нејмар

Канал5 - 21.11.2017

Бразилскиот репрезентативец и член на Пари Сен Жермен, Нејмар ги искажа трите желби кои посакува да му се остварат во 2018 година. Најскапиот фудбалер на светот најави „напад“ на трофеите на СП, ЛШ и приватно на неговата девојка.

Нејмар: Сакам да ја освојам Лигата на Шампионите и да станам светски шампион, а потоа и да се оженам

Стандард - 21.11.2017

Големата ѕвезда на Пари Сен Жермен, Нејмар објави уште еднаш дека е среќен во француската престолнина, откако овој пат ги утврди и големите цели за следната година – трофеј од Лигата на Шампионите и златен медал од претстојното Светско првенство.

Нејмар: Сакам да ја освојам ЛШ, Светското првенство па да се оженам!

Спортски - 21.11.2017

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар уште еднаш потврди дека е среќен во француската престолнина и со тоа ги демантираше шпекулациите во медиумите. Бразилиецот притоа јавно проговори и за неговите цели во престојната година – трофеј во ЛШ, златен ...

Нејмар од натпревар оди во диско но тоа не му пречи на Емери: Млад е, треба да се забавува со пријателите

24Фудбал - 21.11.2017

Тренерот на ПСЖ, Унаи Емери го одобрува бурниот ноќен живот на Нејмар, вели дека Бразилецот е млад и треба да се забавува со пријателите Нејмар одново е во фокусот на медиумите, овој пат поради неговиот ноќен живот и лудите забави.

Емери откри во каква состојба бил Нејмар на понеделничкиот тренинг по бурната ноќ во клуб во Париз

Дерби - 21.11.2017

ПСЖ во саботата имаше уште едно брилијантно издание и го победи Нант со 4:1 на домашен терен, а ако Бразилецот Нејмар не се најде во прв план со оглед на тоа што не се запиша во листата на стрелците, надвор од теренот успеа да го привлече вниманието ...

Емери го одобрува бурниот ноќен живот на Нејмар: Треба да се забавува со пријателите, млад е

МКД - 21.11.2017

Предводникот на ПСЖ, Унаи Емери не гледа ништо лошо во бурниот ноќен живот на Нејмар и забавите до раните утрински часови, вели дека Бразилецот е млад и треба да го прави тоа Нејмар одново е во фокусот на медиумите, овој пат поради неговиот ноќен ...

Ова се трите желби на Нејмар

Курир - 21.11.2017

Бразилскиот репрезентативец и член на Пари Сен Жермен, Нејмар ги искажа трите желби кои посакува да му се остварат во 2018 година. Најскапиот фудбалер на светот најави „напад“ на трофеите на СП, ЛШ и приватно на неговата девојка.

Нејмар: Сакам да ја освојам ЛШ, Светското првенство па да се оженам!

Таратур - 21.11.2017

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар уште еднаш потврди дека е среќен во француската престолнина и со тоа ги демантираше шпекулациите во медиумите. Бразилиецот притоа јавно проговори и за неговите цели во престојната година – трофеј во ЛШ, златен ...

Мундијалот, ЛШ и брак се трите желби на Нејмар

А1 On - 21.11.2017

Бразилскиот репрезентативец и член на Пари Сен Жермен, Нејмар ги искажа трите желби кои посакува да му се остварат во 2018 година. Најскапиот фудбалер на светот најави „напад“ на трофеите на СП, ЛШ и приватно на неговата девојка.

Мундијалот, ЛШ и брак се трите желби на Нејмар

Република - 21.11.2017

Бразилскиот репрезентативец и член на Пари Сен Жермен, Нејмар ги искажа трите желби кои посакува да му се остварат во 2018 година. Најскапиот фудбалер на светот најави „напад“ на трофеите на СП, ЛШ и приватно на неговата девојка.

Мундијалот, ЛШ и брак се трите желби на Нејмар

Идивиди - 21.11.2017

Бразилскиот репрезентативец и член на Пари Сен Жермен, Нејмар ги искажа трите желби кои посакува да му се остварат во 2018 година. Најскапиот фудбалер на светот најави „напад“ на трофеите на СП, ЛШ и приватно на неговата девојка.

Кавани ги откри инструкциите на Емери во однос на тоа кој да ги шутира пеналите во ПСЖ

24Фудбал - 20.11.2017

Се чини дека дилемите околу главниот изведувач на ударите од белата точка кај ПСЖ се решени. Едисон Кавани и Нејмар беа во конфронтација во однос на тоа кој да ги изведува пеналите во тимот на ПСЖ, подолг период медиумите се занимаваа со оваа тема, ...