TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Статистика: Енис Барди, „најпеколен“ играч на ЕП во Полска

Екипа - 25.06.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди, е ’најпеколниот’ играч на Европското првенство во Полска. Тој по трите одиграни натпревари од групната фаза, се наоѓа на првото место во рангирањето за најмногу упатени шутеви во рамките на ...

Енис Барди: Горд сум што сум дел од оваа репрезетнација!

ТВ21 - 24.06.2017

И покрај тоа што младите фудбалери освоија само еден бод на Европското првенство, нивното учество на вакво натпреварување ќе остане запишано во историјата на македонскиот фудбал. Сепак, некои играчи ќе се разделат од оваа селекција, а во нив е и ...

Енис Барди се сели во Ла Лига?

СуперСпорт - 24.06.2017

Повеќе од јасно е дека Енис Барди беше нашиот најдобар играч на претстојното Европско првенство за млади репрезентации на кое учество зеде и нашата репрезентација. Играчот од средниот ред постигна два од четирите погодоци за Македонија на ...

ФОТО НА ДЕНОТ: Рака на срце – двоецот Бобан – Барди е машината на Македонија!

Екипа - 24.06.2017

Без сомнение играта на младата македонска репрезентација не може да се замисли без двоецот од средниот ред Енис Барди и Бобан Николов… Тоа и двајцата го потврдија и на последниот дуел на Европското првенство во Полска.

Барди, Николов и Зајков се нашите „маратонци“ на ЕП во Полска

SportMedia - 24.06.2017

Од вкупно 23 репрезентативци кои беа пријавени за настап во македонската млада репрезентација за Европското првенство во Полска, само тројца ги одиграа сите 270 минути. Ѓоко Зајков, Бобан Николов и Енис Барди се нашите фудбалски маратонци, кои ...

Барди блесна, Ѓорѓев со еврогол, Маркоски за крај (Видео)

SportMedia - 24.06.2017

Енис Барди за 1:1 против Србија Никола Ѓорѓев за 2:1 против Србија Енис Барди за 1:2 против Португалија Кире Маркоски за 2:3 против ...

Енис Барди ја продолжува кариерата во Шпанија?

ТВ21 - 23.06.2017

Фудбалерот на младата селекција на Македонија, Енис Барди е сигурно еден од најбараните играчи на трансфер пазарот ова лето. Неговите добри игри на квалфикациите на ЕП во Полска, го привлекоа вниманиет на многу екипи, а последен во редот се најде и ...

ВИДЕО: Барди повторно блесна, со екстра-бомба и Португалија ја „тресна“!

Gol.mk - 23.06.2017

Репрезентацијата на Македонија постигна нов гол на Европското првенство (ЕП) во Полска, преку Енис Барди, кој на ефектен начин го совлада португалскиот голман. Погодокот падна во 40 минута, кога нашиот фудбалер обезбеди простор и со ефектен удар од ...

Сепак, се вративме во игра: Велемајсторски гол на Барди (ВИДЕО)

Спортклуб - 23.06.2017

Македонската репрезентација се врати во игра во финишот од мечот против Португалија. Во моментите кога се мачевме да ја играме својата игра, на сцена стапи генијалноста на Енис Барди кој од над 20 метри, со мала помош на еден противнички играч успеа ...

Супергол на Енис Барди, Македонија го проби мразот во Гдиња (Видео)

SportMedia - 23.06.2017

Енис Барди е немилосрден и погодува со леснотија и од огромна далечина, а со супер гол против Португалија намали на 1:2 и ја врати Македонија во игра на мечот што се игра во Гдиња. Барди упати вистински проектил од 25 метри во спротивниот агол на ...

ВИДЕО: Мајсторски гол на Енис Барди

СуперСпорт - 23.06.2017

Нашата репрезентација стигна до третиот гол на Европското првенство за млади играчи кое се одржува во Полска. Творец на погодокот повторно беше Енис Барди кој на ефектен начин го совлада Бруно Варела.

Невнимание во одбраната: Португалија за момент ги руши нашите надежи за поволен исход од мечот (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.06.2017

Португалија води со 3-1 против Македонија по едно мало невнимание на нашата дефанзивна линија во оваа ситуација. Македонија со голот на Енис Барди во 41. минута донесе мала надеж за поволен исход против силната Португалија која игра одлично против ...

Мајсторија на Барди од 20 метри

Оff.net - 23.06.2017

По фантастичниот погодок на Никола Ѓорѓев против Србија, фудбалерите на Боби Милевски уште еднаш ги демонстрираа своите голгетерски квалитети од далечина. Овој пат има соло акција и голчиште на Енис Барди во првото полувреме против ...

Еден бод и четири постигнати гола за Македонија на првото, историско Европско првенство (ВИДЕО)

МКД - 23.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во Полска со денешниот пораз од Португалија, нашите момци не разочараа на својот историски настап на големите натпреварувања.

Барди: Дадовме се од себе, покажавме дека знаеме да играме добар фудбал!

24Фудбал - 23.06.2017

Еден од најдобрите млади фудбалери на Македонија го сумираше впечатокот од Полска веднаш по мечот со Португалија. Македонија со поразот од 4-2 од Португалија го заврши историскиот настап на Европското првенство во Полска за фудбалери до 21 година, ...

Барди: Си одиме среќни, покажавме дека знаеме да играме фудбал

МКД - 23.06.2017

Најдобриот македонски фудбалер на Европското првенство, Енис Барди е задоволен од настапот на Македонија на првото големо натпреварување. Македонија со пораз од Португалија од 4-2 го заврши настапот на Европското првенство во Полска, но не разочара.

Енис Барди: Докажавме дека може да играме и со најголемите европски ѕвезди!

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Енис Барди остави уште една одлична партија зад себе… Еден од централните мотори на македонската селекција не го криеше задоволството што Македонија не е посрамотена пред Европа, но ...

Барди: Имам нови понуди, но мислите ми се само на натпреварот со Португалија (ВИДЕО)

Gol.mk - 23.06.2017

Селекторот на македонската репрезентација Боби Милевски најави неколку промени во составот пред денешниот натпревар против Португалија. Сепак, не ни помислува да го извади од игра „мозокот“ на селекцијата Енис Барди.

Барди: Среќен сум за првиот гол

Сител - 23.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година вечерва во Гдиња го игра третиот натпревар од групата Б, противник ни е селекцијата на Португалија, која има шанси за полуфинале. Во нашиот табор се подготвени за новиот предизвик.

Барди: Ќе биде добар натпревар во кој ќе ги освоиме трите бода

Сител - 23.06.2017

Стрелецот на првиот гол за Македонија на ЕП за играчи до 21 година, Енес Барди верува дека македонската репрезентација е кадарна да ги освои трите бода во дуелот против Португалија. Македонските фудбалери вечерва ќе го игра последниот натпревар на ...

Барди: Со Шпанија – пораз, со Србија – реми, нека биде победа за крај!

Екипа - 23.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година вечерва (20.45 часот) го игра последниот трет натпревар од групата Б, на Европското првенство во Полска.

МАЈСТОРИЈА: Втор гол на Барди на турнирот во Полска! (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.06.2017

Македонија го намали раното водство на Португалија со одличен погодок на Енис Барди. Енис Барди го постигна вториот гол на турнирот во Полска, овој пат против Португалија во мечот од третото коло од групата „Б“ на Европското првенство во Полска за ...

Барди е мајсториште, ремек-дело за македонска радост во Гдиња

Екипа - 23.06.2017

Македонија се враќа во игра на натпреварот со Португалија, откако нашиот национален тим пред крајот на првото полувреме го преполови водството на противникот на 1-2. Стрелец на голот е Енис Барди, одличниот плејмејкер кој најпрвин прекрасно се ...

И Леванте во трката по Енис Барди

Екипа - 22.06.2017

Енис Барди добрите настапи од квалификацискиот циклус ги продолжи и на Европското Првенство во Полска, па неслучајно од ден на ден се подолга е листата на клубови што сакаат да го видат македонскиот репрезентативец во своите редови.

У21, младинците во нов состав против Португалија

Алсат-М - 21.06.2017

Македонската У – 21 репрезентација го освои првиот бод на европските првенства додека името на Енис Барди ќе се запише со златни букви како стрелец на првиот гол на еден голем европски турнир.

Македонија пропушти победа против Србија, го освои првиот бод на ЕП (Видео)

Слободен Печат - 21.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го освои првиот бод на Европското првенство во Полска откако во второто коло од Групата Б одиграа 2-2 со селекцијата на Србија. Србија беше подобар противник во првиот дел, крунисувајќи ја ...

ЕП фудбал У-21: Македонските младинци пропуштија шанса да ја совладаат Србија

Алсат-М - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран попладнево во Бидгош, селекциите на Македонија и ...

Ѓурѓевиќ ја „украде“ радоста на Македонија: Реми на младите против Србија

ТВ21 - 20.06.2017

Иако беше на дофат на победа, македонската репрезентација до 21 година ремизираше против Србија со резултат 2-2. Гачиновиќ во 24-та минута ги доведе Србите во предност, а бурни бе реакциите, откако судиите не видоа дека српскиот фудбалер е во офсајд ...

Србите спасија жива глава – прв бод за Македонија на европските првенства!

24 Вести - 20.06.2017

Македонските фудбалери до 21 година за малку ќе оствареа сензационална победа против Србија, сепак на крај мораа да се задоволат со реми од 2-2. Србите мораа да спасуваат жива глава со гол во 90.

Младата фудбалска репрезентација ги постигна првите голови на Европско првенство

Фокус - 20.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра нерешно со репрезенацијата на Србија. Крајниот резулат гласеше 2-2, а овие два гола беа први што македонската репрезентација ги постигнала на едно Европско првенство, со оглед на тоа дека е и ...

Македонија против Србија со 2:2 го освои првиот бод на Европските првенства

Канал5 - 20.06.2017

Македонија во последните минути прими гол од Србија и пропушти да ја забележи првата победа на Европските првенства. Натпреварот заврши 2-2, а нашите млади репрезентативци го освоија првиот бод.

Македонија пропушти победа против Србија

СуперСпорт - 20.06.2017

Репрезентацијата на Македонија немаше среќа и во финишот од натпреварот пропушти да ја запише својата прва историска победа на едно Европско првенство. Во вториот натпревар во Полска нашите надежи ремизираа со соодветната репрезентација на Србија, а ...

ЗАСЛУЖИЈА ТРИ БОДА: Македонија испушти победа против Србија

Телеграф - 20.06.2017

Во меч со возбудлив финиш македонските репрезентативци откако направија пресврт не издржаа до крај за да го зачуваат водството Македонија и Србија одиграа нерешено 2:2, па на тој начин останаа речиси без шанси за полуфиналето на овој шампионат така ...

ЕП фудбал У-21: Македонските младинци пропуштија шанса да ја совладаат Србија

Сител - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран попладнево во Бидгош, селекциите на Македонија и ...

ЕУРО 2017 У21: Македонските младинци не успеаја да го задржат водството против Србија

Нетпрес - 20.06.2017

Во натпреварот со две дијаметрално различни полувремиња, младите македонски фудбалери по невнимание примија гол во последната минута со што ја испуштија шансата за историската победа Мигови недостигаа македонските фудбалери до 21 година да ја ...

(Видео) Младите фудбалери ремизираа со Србија

Макфакс - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери ремизираа со Србија 2:2 (0:1), во второто коло на Европското првенство во Полска. Првиот бод на Македонија ѝ го донесоа Барди и Ѓорѓев, кои постигнаа голови во второто полувреме.

Барди: Историскиот гол ми носи среќа, а ремито ми предизвикува - тага!

Gol.mk - 20.06.2017

Енис Барди засекогаш ќе остане запишан во историјата на македонскиот фудбал како фудбалер кој успеал да го постигне деби-голот за нашата земја на Европските првенства. По ремито против Србија (2-2), тој изјави дека жали за пропуштената шанса за ...

Барди: Историски гол, ама жалам за историската победа

Екипа - 20.06.2017

ЕКИПА во Бидгошч, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Дали да плачеш, или да се радуваш?! Македонија ремизираше против Србија (2-2) на вториот меч на ЕП во Полска, а победата ни избега во 90.минута.

ЕП фудбал У-21: Македонските младинци пропуштија шанса да ја совладаат Србија

+инфо - 20.06.2017

Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран попладнево во Бидгош, селекциите на Македонија и Србија одиграа без победник 2:2. Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 ...

Екс голманот на Јунајтед сакаше да ги тестира нервите на Николов и Македонија (Видео)

Спортклуб - 20.06.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија одигра позитивно реми против селекцијата на Србија, иако тоа можеше лесно да биде и пораз, но и победа, доколку издржеше одбраната во 90. минута.

Барди: Среќен сум поради историскиот гол, жалам што не победивме

МКД - 20.06.2017

Стрелецот на првиот гол за македонската репрезентација на Европските првенства, Енис Барди има измешани чувства по натпреварот против Србија. Енис Барди беше најдобриот македонски поединец на мечот против Србија, одигра одлично на средината на ...

Барди: Ова нека ни биде мотив за дуелот против Португалија

24Фудбал - 20.06.2017

Македонија имаше триумф против Србија се до 90. минута кога противникот израмни, разочарувањето е големо, но Барди смета дека ова ќе биде мотивација за следниот предизвик. Македонија одигра реми со резултат 2-2 против Србија во второто коло од ...

Македонија во 90-та минута испушти победа против Србија на европското за младинци

Стандард - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран попладнево во Бидгош, селекциите на Македонија и ...

Прв бод за Македонија на европските првенства

Курир - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран попладнево во Бидгошч, селекциите на Македонија и ...

Македонија во 90. минута пропушти победа против Србија, прв бод на Европските првенства (ВИДЕО)

МКД - 20.06.2017

Македонија го освои првиот бод на Европските првенства, но беше многу блиски и до победа бидејќи Србија со гол во самиот финиш од натпреварот дојде до 2-2. Македонија со одлична игра во второто полувреме направи пресврт, од негатива од 1-0, ...

Младите фудбалери ремизираа со Србија

Кајгана - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери ремизираа со Србија со 2:2 (0:1), во второто коло на Европското првенство во Полска. Првиот бод на Македонија ѝ го донесоа Барди и Ѓорѓев, кои постигнаа голови во второто полувреме.

Барди: Вториот испит ќе го положиме, Србија можеме да ја добиеме

Екипа - 20.06.2017

ЕКИПА во Бидгошч, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Време е за вториот испит. По поразот од Шпанија, младата фудбалска репрезентација на Македонија денеска го игра вториот натпревар на Европското првенство, а противник е Србија.

ВИДЕО: Неправда во Бидгошч - Србија од ОФСАЈД поведе против Македонија!

Gol.mk - 20.06.2017

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија има негатива на мечот против Србија по 25 минути игра. На стадионот во Бидгошч, „орлите“ поведоа во 24 минута, но од спорна офсајд-позиција која главниот судија не ја виде.

Србија доминира и води со 1-0, Гачиновиќ го совлада Алексовски

Екипа - 20.06.2017

Србија кон средината на првото полувреме поведе на дуелот со Македонија, откако Гачиновиќ се најде на вистинско место во вистински момент и од непосредна близина го совлада Алексовски. Србите доминираат и по неколкуте неискористени шанси заслужено ...

Гачиновиќ го отвори мечот во Бидгошч, Србија води против Македонија (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.06.2017

Избраниците на Благоја Милевски засега не успеваат да се наметнат во почетната фаза од мечот против Србија во второто коло на турнирот во Полска. Србија поведе со 1-0 против Македонија, со голот на Мијат Гачиновиќ во 24.

Ја имавме Србија в џеб…Историско реми за нас на ЕП!

Екипа - 20.06.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија ремизираше против Србија (2-2) на вториот меч од групната фаза на Европското првенство во Полска. Бевме на чекор до победа, имавме водство од 2-1 се до 90.минута, но потоа Урош Ѓурѓевиќ постигна погодок ...

Македонија оштетена, судиите не видоа ДВА метри офсајд (ФОТО)

МКД - 20.06.2017

Србија води на полувремето против Македонија со голот на Гачиновиќ, но „Црвено-жолтите" се оштетени откако судиите не забележаа голем офсајд Гачиновиќ го отвори резултатот во Бидгошч, Србија води со 1-0, но Македонија е оштетена, голот е од офсајд.

Судиите „слепи“: Голот на Србија – офсајд од ТРИ метри

Екипа - 20.06.2017

Македонските фудбалери имаат право да бидат гневни на судиите од Шкотска поради огромниот превид при водечкиот погодок што го постигна Мијат Гачиновиќ. Имено, во моментот кога Грујиќ паѓа како покосен (за што можеше да добие втор жолт картон, а ...

Минути на пресуда, можеме ли до победа против „орлите“ ? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 20.06.2017

Едно големо невнимание на нашата одбрана, Србија успеа да го казни, и преку голот на Гачиновиќ да се стекне со водство од 1:0 во натпреварот во Бидгошч. Сеуште го чекаме првиот гол на нашите момчиња на ЕП..

Момент за историја, Македонија израмни на 1:1 со првиот гол на Европските првенства (ВИДЕО)

SportMedia - 20.06.2017

Енис Барди го постигна првиот гол за Македонија на Европските првенства,а нашиот млад репрезентативец со удар од белата точка во 63. минута погоди и израмни на 1:1 против Србија во Бидгошч.

ИСТОРИЈА: Прв гол на Македонија на ЕП, Барди израмни од пенал

Екипа - 20.06.2017

Енис Барди е играчот чие име ќе остане запишано во историјата на македонскиот фудбал, како стрелец на првиот гол за нашата репрезентација на европските првенства. Похрабриот пристап на нашите фудбалски надежи во второто полувреме против Србија вроди ...

Одлична акција, Барди влезе во историјата на македонскиот фудбал (ВИДЕО)

Спортклуб - 20.06.2017

Фудбалерот на Ујпешт, Енис Барди денеска влезе во историјата на македонскиот фудбал како прв стрелец на првиот гол на нашата репрезентација на едно Европско првенство. Во 64. минута, Барди со гол ја круниса одличната акција меѓу Маркоски и Елмас и ...

ВИДЕО: Барди е ЗЛАТНОТО МОМЧЕ - го даде првиот гол за Македонија во историјата на ЕП!

Gol.mk - 20.06.2017

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија го постигна првиот гол на Европското првенство (ЕП) во Полска, во дуелот против Србија. Стрелец беше Енис Барди, кој во 64. минута успеа да постигне гол од белата точка.

Голот што ќе остане во аналите на македонскиот фудбал, испишан со името на Енис Барди! (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.06.2017

Македонија го постигна првиот погодок на Европското првенство за фудбалери до 21 година што се одржува во Полска. Избраниците на Благоја Милевски израмнија во дуелот со Србија во второто коло од групата „Б“ на турнирот во Полска.

МОМЕНТ ЗА ИСТОРИЈА: Енис Барди е стрелец на првиот гол за Македонија на ЕП

Телеграф - 20.06.2017

Во 64. минута против Србија од пенал, Македонија успеа да дојде до историскиот погодок на големите натпреварувања Енис Барди го постигна првиот гол за Македонија на Европските првенства. Тој реализираше во 64.

Ден за историја, а тажиме: Прв гол, прв бод, но – ни избега победата! (ВИДЕО)

Спортклуб - 20.06.2017

Младата македонска репрезентација може да жали што денеска не успеа да дојде до -првата победа во историјата на Европските првенства. Во второто коло од шампионатот во Полска, нашите фудбалери одиграа 2-2 со Србија во меч во кој до 89.

Малку фалеше за победа, Македонија против Србија го освои првиот бод на Европските првенства (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.06.2017

Македонија во последните минути прими гол од Србија и пропушти да ја забележи првата победа на Европските првенства, натпреварот заврши 2-2, го освоивме првиот бод. Македонија со одлична игра во второто полувреме направи пресврт, од негатива од 1-0, ...

Балкански трилер без победник, Македонија - Србија 2:2 (ВИДЕО)

SportMedia - 20.06.2017

Македонија го освои првиот бод на Европските првенства во фудбал, а младите репрезентативци во возбудлив меч одиграа 2:2 со Србија, во второто коло од Б групата. Првото полувреме го одигравме скромно, без многу жар и препознатливата офанзивна игра, ...

Видео: Реми против Србија, прв бод на Европските првенства!

Спортски - 20.06.2017

Македонските млади фудбалери одиграа одличен натпревар против селекцијата на Србија, но сепак на крајот мораше да се задоволиме само со бод. Избраниците на Благоја Милевски после високиот пораз од Шпанија покажаа дека не се случајно пласирани во ...

СУДИСКА ГРЕШКА: Србија води по првото полувреме со гол од офсајд (ВИДЕО)

Курир - 20.06.2017

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија има негатива на мечот против Србија по 25 минути игра. На стадионот во Бидгошч, „Орлите“ поведоа во 24 минута, но од спорна офсајд-позиција која главниот судија не ја виде.

Македонија покажа карактер, пресвртот не беше доволен за победа (Видео)

Дерби - 20.06.2017

Македонија направи пресврт на дуелот со Србија на Европското првенство за играчи до 21 година, но на крајот освои само бод на натпреварот одигран во Бидгошч. Србите водеа на полувреме, избраниците на Благоја Милевски направија пресврт, но во 90.

Фудбал (У21): Македонија прокоцка победа во 90 минута на ЕП во Полска

Нова ТВ - 20.06.2017

Македонија и Србија одиграа 2:2 во првиот меч од второто коло во групата Б на Европското првенство за играчи до 21 година во Полска. Србија поведе со голот на Мијат Гачиновиќ во 24 минута на што „црвено-жолтите“ одговорија со пресврт во второто ...

ЕП фудбал У-21: Македонските младинци пропуштија шанса да ја совладаат Србија

А1 On - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран попладнево во Бидгош, селекциите на Македонија и ...

Македонија покажа карактер, пресвртот не беше доволен за победа

Точка - 20.06.2017

Македонија направи пресврт на дуелот со Србија на Европското првенство за играчи до 21 година, но на крајот освои само бод на натпреварот одигран во Бидгошч. Србите водеа на полувреме, избраниците на Благоја Милевски направија пресврт, но во 90.

Македонија пропупшти голема победа против Србија

Вечер Прес - 20.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ремизираше (2:2) против селекцијата на Србија на Европското првенство во Полска „Црвено - жолтите“ имаа водство од 2:1 на неколку минути до крајот на средбата, сепак не издржија и примија гол во ...

Историско реми на Европските првенства, Македонија беше на дофат на победата! (видео)

Република - 20.06.2017

Во вториот натпревар на Европското првенство во Полска, македонската репрезентација до 21 година ремизираше со врсниците од Србија, 2-2 (0-1) со што го освои првиот бод на Европското првенство.

Голема грешка на судиите во Бидгошч, Србија води по првото полувреме со гол од офсајд! (видео)

Република - 20.06.2017

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија има негатива на мечот против Србија по 25 минути игра. На стадионот во Бидгошч, „орлите“ поведоа во 24 минута, но од спорна офсајд-позиција која главниот судија не ја виде.

Прв бод за Македонија на европските првенства

Пулс24 - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран попладнево во Бидгошч, селекциите на Македонија и ...

Историски гол за Македонија на ЕП, Енис Барди израмни на 1-1 (видео)

Република - 20.06.2017

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија го постигна првиот гол на Европското првенство (ЕП) во Полска, во дуелот против Србија. Стрелец беше Енис Барди, кој во 64. минута успеа да постигне гол од белата точка.

Србите спасија жива глава – прв бод за Македонија на европските првенства!

МК News - 20.06.2017

Македонските фудбалери до 21 година за малку ќе оствареа сензационална победа против Србија, сепак на крај мораа да се задоволат со реми од 2-2. Србите мораа да спасуваат жива глава со гол во 90.

Македонските младинци пропуштија шанса да ја совладаат Србија

Локално - 20.06.2017

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран попладнево во Бидгош, селекциите на Македонија и ...

Македонија со херојска игра до прв бод на големите натпреварувања...

Н.Македонија - 20.06.2017

Македонија со херојска игра до прв бод на големите натпреварувања Младинската репрезентација го освои првиот бод за една македонска национална селекција на големите натпреварувања (европски и светски првенства) во ремито против Србија 2-2, на ...