TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отровните гасови убиле рудар во Добрево

Време - 10.09.2009

Триесет и шестгодишен рудар, вработен во рудникот на „Индоминерали и метали“ во селото Добрево, се отрул од отровните гасови завчера во несреќата во еден од ...

Гасот пијанка повторно усмрти рудар во рудникот „Злетово“

Утрински - 10.09.2009

ШТИП - По само една година нова несреќа со трагични последици по животот на рудар во јамите на рудникот за олово и цинк „Злетово“.

Eден загинат, а еден повреден рудар во рудникот "Добрево"

Кајгана - 10.09.2009

Трисет и шестгодишниот рудар Јован Станојков од село Добрево почина од задушување, а неговиот колега 37-годишниот Стојанче Крстевски е повреден, додека ...

Рудар почина во окното на рудникот „Добрево“

Н.Македонија - 10.09.2009

Од МВР првично информираат дека причина за несреќата е истекување на опасен гас, кој ги зафатил дишните органи на рударот Рудар завчеравечер починал во окното ...

Загина 36-годишен рудар

А1 - 09.09.2009

Јован Станојковски, 36-годишен рудар во Добрево кај Пробиштип е најновата рударска жртва. Синоќа додека работел на пробивање на подетажен ископ одеднаш му се ...

Несреќа во рудникот Добрево

Телма - 09.09.2009

Трисет и шестгодишниот рудар Јован Станојков од село Добрево почина од задушување, а неговиот колега 37-годишниот Стојанче Крстевски е повреден, додека ...

Загина рудар во „Злетово“

Дневник - 09.09.2009

Отровните гасови од рударските јами биле кобни за Јован Станојковски од пробиштипското село Добрево, а лекарите успеале да го спасат неговиот колега Стојанче ...

Еден загинат, а еден повреден рудар во рудникот „Добрево“

Сител - 09.09.2009

Трисет и шестгодишниот рудар Јован Станојков од село Добрево почина од задушување, а неговиот колега 37-годишниот Стојанче Крстевски е повреден, додека ...

Рудар се загушил во рудникот „Добрево“

Кирилица - 09.09.2009

Смртта настанала од подземните гасови за време на ноќната смена, а уште еден рудар бил повреден Трисет и шестгодишниот рудар Јован Станојков од село Добрево ...

Загина рудар во рудникот Злетово

Канал5 - 09.09.2009

Кобен бил вчерашниот празничен ден за Јован Станојковски од пробиштипското село Добрево. Вчеравечер во критичниот момент вчеравечер кога Станојковски решил да ...

Загина рудар, еден лесно повреден

Вечер - 09.09.2009

При ископ во рудникот Индоминерали и метали во село Добрево завчера загина рудар, а негов колега минал со лесни повреди.

Еден рудар загинал, друг е повреден во несреќа во рудникот во Добрево

Нетпрес - 09.09.2009

Триесет и шестгодишен рудар вработен во рудникот на “Индоминерали и метали“ во селото Добрево загинал вчера во несреќа во еден од ускопите во рудникот, вториот ...