TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонската ракометна репрезентација патува за Катар

24 Вести - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува до почетокот на ракометниот Мундијал. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското првенство со Тунис го играат на ...

Македонските ракометари на пат за Катар

Утрински - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува до почетокот на ракометниот Мундијал. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското првенство со Тунис го играат на ...

Македонските ракометари патуваат во Катар

Р.С.Европа - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант, македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува за почетокот на ракометниот Мундијал. Првиот натпревар на Светското првенство ракометарите го играат против Тунис на 16 јануари.

Ракометарите го загубија финалето во Нант

Кајгана - 11.01.2015

Македонската ракометна репрезентација го освои второто место на турнирот во Нант, откако во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (8:18). Натпреварот против актеулниот европски и олимписки шампион беше последен меч кој македонските ...

Македонија тргна кон катар

РК Металург - 11.01.2015

Дестинација Нант – Париз – Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија вечна!!! – вели капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, на својот фејсбук-профил.

Kирил Лазаров: Нека ни е со среќа

Дневник - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант, македонската ракометна репрезентација вчера отпатува за Kатар, каде ќе се аклиматизира до почетокот на Светското првенство. Избраниците на македонскиот селектор Ивица Обрван првиот натпревар на мундијалот ќе го ...

Македонија втора на турнирот во Нант

Идивиди - 11.01.2015

Нант, 10 јануари 2015 (МИА) - Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (18:8).

Македонската ракометна репрезентација патува за Катар

Идивиди - 11.01.2015

Париз, 11 јануари 2015 (MИА) – По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува до почетокот на ракометниот Мундијал. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското ...

Ракометарите на пат за Доха

Телеграф - 11.01.2015

Репрезентацијата изутринава ја напушти попатната станица, Нант и заминува на крајната дестинација Катар По три дена поминати во Нант каде машката ракометна репрезентација на Македонија ги одигра последните два подготвителни натпревари за Светското ...

Ракометарите на пат за Доха (ФОТО)

Телеграф - 11.01.2015

Репрезентацијата изутринава ја напушти попатната станица, Нант и заминува на крајната дестинација Катар По три дена поминати во Нант каде машката ракометна репрезентација на Македонија ги одигра последните два подготвителни натпревари за Светското ...

Македонија втора на турнирот во Нант

+инфо - 11.01.2015

Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (18:8). Европскиот и олимписки шампион Франција беше убедлив во првиот дел од натпреварот ...

Македонската ракометна репрезентација патува за Катар

+инфо - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува до почетокот на ракометниот Мундијал. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското првенство со Тунис го играат на ...

Македонската ракометна репрезентација патува за Катар

А1 On - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува до почетокот на ракометниот Мундијал. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското првенство со Тунис го играат на ...

Кирил Лазаров: „Нека ни е среќен патот и успешно првенство...Македонија вечна!“

Спорт365 - 11.01.2015

Нашата сениорска репрезентација претпладне летна од Нант кон Париз, а попладне ќе продолжи за Доха. На својот фб страница, капитенот на ракометната репрезентација на Македонија напиша: Дестинација Нант – Париз – Доха! Нека ни е среќен патот и ...

Македонските репрезентативци тргнаа за Доха (фото)

Tip.com.mk - 11.01.2015

Дестинација Нант – Париз – Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија вечна!!! – вели капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, на својот фејсбук-профил.

Македонската ракометна репрезентација патува за Катар

Канал5 - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува до почетокот на ракометниот Мундијал. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското првенство со Тунис го играат на ...

СП, Мојсовски: Имаме квалитет, можеме да ја минеме групната фаза

Tip.com.mk - 11.01.2015

Македонската сениорска ракометна машка репрезентација наскоро ќе го започне настапот на Светското првенство во Катар кое ќе стартува од 15. јануари и ќе трае до 1. февруари 2015 год. Избраниците на селекторот Ивица Обрван во подготелниот период имаа ...

Доха доаѓаме: Македонските ракометари патуваат за Катар! (ФОТО)

SportMedia - 11.01.2015

Сѐ е подготвено – најдобрите македонски ракометари денеска патуваат за Доха! По пријателскиот турнир во Нант, кој требаше да ги направи последните подесувања во формата, македонската репрезентација се упатува кон местото каде што, сите се надеваме, ...

Лазаров: Нека ни е со среќа

Спортклуб - 11.01.2015

По учеството на турнирот во Нант, Франција, македонската репрезентација отпатува за Доха, каде што за неколку дена стартува СП во ракомет. Ракометарите предводени од селекторот Ивица Обрван првиот натпревар ќе го имаат во петок каде ќе се сретнат ...

СП Катар: Македонија на пат за Доха

Сител - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација ќе патува за Катар каде до почетокот на ракометниот Мундијал ќе се подготвува. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското првенство со Тунис го играат на ...

Кире Лазаров се огласи на ФБ: Македонија вечна!!!

Нетпрес - 11.01.2015

Дестинација Нант-Париз-Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија вечна!!! – напиша капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, на својот фејсбук профил.

Кире Лазаров: Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија вечна!!!

Република - 11.01.2015

Дестинација Нант-Парис-Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија вечна!!! – напиша капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, на својот фејсбук профил.

Пораз од Франција, ракометарите заминуваат за Катар

Курир - 11.01.2015

Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вчера во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (18:8). Европскиот и олимписки шампион Франција беше убедлив во првиот дел од натпреварот кога ...

Франција подобра во финалето во Нант

Актуелно24 - 11.01.2015

Македонската ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако во финалето загуби од дмаќинот Франција со 30:20 (8:18). Натпреварот против актеулниот европски и олимписки шампион беше последен меч кој ...

„Македонија Вечна“- Кире Лазаров се огласи на Фејсбук!

Пулс24 - 11.01.2015

Дестинација Нант-Париз-Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија вечна!!! – напиша капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, на својот фејсбук профил.

Ракометарите го загубија финалето во Нант

Макфакс - 11.01.2015

Македонската ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако во финалето загуби од дмаќинот Франција со 30:20 (8:18). Натпреварот против актеулниот европски и олимписки шампион беше последен меч кој ...

Кире Лазаров се огласи на ФБ: Македонија вечна!!!

Курир - 11.01.2015

Дестинација Нант-Париз-Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија вечна!!! – напиша капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, на својот фејсбук профил.

Македонската ракометна репрезентација патува за Катар

Lider - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува до почетокот на ракометниот Мундијал. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското првенство со Тунис го играат на ...

Македонија втора на турнирот во Нант

24 Вести - 10.01.2015

Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (18:8). Европскиот и олимписки шампион Франција беше убедлив во првиот дел од натпреварот ...

Убедлива победа над Алжир, следи дуел со Франција

24 Вести - 10.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа на тунирот во Нант оствари висока победа над Алжир 32:20 и попладнево во финалето на турнирот ќе игра против домаќинот Франција. „Триколорите“ во првиот натпревар ја победија Аргентина со 33:19.

Пораз за Македонија на последниот тест пред сп

Телма - 10.01.2015

Франција беше супериорна во финалето на турнирот во Нант против Македонија која со еден пораз од четири тест средби оди на мундијалот. Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во ...

Лазаров ја мина границата од 1200 голови за нашата репрезентација

Дерби - 10.01.2015

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров во вчерашната победа на нашата селекција над Алжир (32:20) на турнирот во Нант постигна шест гола со што ја мина границата од 1200 голови во „црвено-жолтиот“ дрес.

Со убедлив пораз, но позитивна мисла кон Катар

Дерби - 10.01.2015

Македонската репрезентација претрпе убедлив пораз од 30:20 од актуелниот европски првак Франција во финалето од турнирот во Нант и со тоа ги заврши подготовките пред настапот на Светското првенство во Катар кое почнува в четврток.

Демонстрација на македонското лице за Катар: Франција е мерка за нашиот потенцијал!

Екипа - 10.01.2015

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 18 часот против моќната Франција во финалето на Интернационалниот турнир во Нант, ја очекува вистинската контролна пресметка пред настапот на Светското првенство во Катар.

Македонија поразена од Франција

Утрински - 10.01.2015

Нашите ракометари беа убедливо совладани со 30:20 во финалето од домаќинот на турнирот во Нант Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во финалето загуби од домаќинот Франција со ...

Ракометарите го декласираа Алжир

Кајгана - 10.01.2015

Македонската ракометна репрезентација убедливо го порази Алжир со 32:20 (14:10), во првиот меч на турнирот во Нант. Во финалето на турнирот Македонија ќе игра против Франција, која ја декласира Аргентина со 33:19.

Французите ја покажаа класата

Оn.net - 10.01.2015

Македонската ракометна селекција доживеа убедлив пораз во финалето на подготвителниот турнир во Нант, во дуелот со фаворизираната Франција, од 30:20 . Уште пред крајот од првото полувреме, кое што заврши со водство на Франција од 18:8, на сите им ...

Франција беше преголем залак за Македонија

Хитпортал - 10.01.2015

И збраниците на Обрван високо поразени во финалето на турнирот во Нант. Македонија беше немоќна против една од најсилните светски репрезентации. Избраниците на Обрван загубија убедливо од Франција со 30:20(18:8), во финалето на турнирот во Нант, што ...

Македонските ракометари супериорни против Алжир

Локално - 10.01.2015

Нашата машка ракометна репрезентација по победата над Алжир од 32:20 се пласираше во финалето на меѓународниот турнир во Нант. Избраниците на Ивица Обрван одиграа одлично и беа супериорни во соочувањето со шампионот на Африка.

Ракометарите супериорни против Алжир

Алфа - 10.01.2015

Нашата машка ракометна репрезентација по победата над Алжир од 32:20 се пласираше во финалето на меѓународниот турнир во Нант. Избраниците на Ивица Обрван одиграа одлично и беа супериорни во соочувањето со шампионот на Африка.

Ракометарите во финале против Франција

Алфа - 10.01.2015

Нашата машка ракометна репрезентација попладнево од 18 часот против Франција ќе игра во финалето на турнирот во Нант. За избраниците на Ивица Обрван ова е последната контрола пред заминувањето за Катар и настап на Светското првенство што ќе се одржи ...

Франција е последен тест пред Катар

Телеграф - 10.01.2015

Ракометарите финалната глазура за мундијалот ја имаат во денешниот меч со Франција, во финалето на „Интернасионал“ турнирот Машката ракометна репрезентација на Македонија ќе се соочи со домаќинот Франција во финалето на „Интернасионал“ турнирот во ...

Франција е последен тест пред Катар, Македонија – Франција (ЖИВО)

Телеграф - 10.01.2015

Ракометарите финалната глазура за мундијалот ја имаат во денешниот меч со Франција, во финалето на „Интернасионал“ турнирот Натпреварот стартуваше со една минута молчење во чест на загинатите новинари на „Шарли Ебдо“, како и за сите немили настани ...

Пораз од Франција на последниот тест пред СП

Алфа - 10.01.2015

Македонската ракометна репрезентација загуби со убедливи 30:20 од селекцијата на Франција во финалето од турнирот во Нант воедно и последниот контролен дуел за нашата селекција во пресрет на Светскиот шампионат.

Убедлива победа над Алжир, следи дуел со Франција

+инфо - 10.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа на тунирот во Нант оствари висока победа над Алжир 32:20 и попладнево во финалето на турнирот ќе игра против домаќинот Франција. „Триколорите“ во првиот натпревар ја победија Аргентина со 33:19.

Македонија втора на турнирот во Нант

Канал5 - 10.01.2015

Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (18:8). Европскиот и олимписки шампион Франција беше убедлив во првиот дел од натпреварот ...

Убедлива победа над Алжир, следи дуел со Франција

Канал5 - 10.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа на тунирот во Нант оствари висока победа над Алжир 32:20 и попладнево во финалето на турнирот ќе игра против домаќинот Франција. „Триколорите“ во првиот натпревар ја победија Аргентина со 33:19.

Убедлива победа над Алжир, следи дуел со Франција

А1 On - 10.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа на тунирот во Нант оствари висока победа над Алжир 32:20 и попладнево во финалето на турнирот ќе игра против домаќинот Франција. „Триколорите“ во првиот натпревар ја победија Аргентина со 33:19.

Лазаров ја мина границата од 1.200 постигнати голови

Tip.com.mk - 10.01.2015

По реализираните шест погодоци вчера против Алжир на меѓународниот турнир во Нант, десниот бек на македонската ракометна сениорска машка репрезентација ја мина границата од 1.200 голови во 160. одиграни натпревари за “црвено-жолтите“.

Аргентина трета на турнирот во Нант

SportMedia - 10.01.2015

Ракометарите на Аргентина го освоија третото место на подготвителниот турир во Нант, на кој учестува и Македонија, совладувајќи го поладнево Алжир со 21-20. Натпреварот беше крајно изедначен, a и на двете репрезентации им припадна по едно полувреме, ...

Триколорите не’ отрезнија пред Светското во Катар

Оff.net - 10.01.2015

Фаворитот број еден за светското злато, репрезентацијата на Франција убедливо ја победи нашата селекција на турнирот во Нант 30:20 . Аргентина претходно го освои третото место, откако го совлада Алжир ...

Франција нѐ спушти на земја: Македонија загуби двоцифрено од европскиот владетел!

SportMedia - 10.01.2015

По вчерашната „експлозија“ против Алжир , македонската ракометна репрезентација денеска доби удар од реалноста со високиот пораз против Франција, со ….., во финалето на подготвителниот турнир во Нант.

Македонија втора на турнирот во Нант

А1 On - 10.01.2015

Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (18:8). Европскиот и олимписки шампион Франција беше убедлив во првиот дел од натпреварот ...

Се пробавме со една од најдобрите репрезентации: Франција беше преголем залак за Македонија

Спорт365 - 10.01.2015

Избраниците на Обрван високо поразени во финалето на турнирот во Нант. Македонија беше немоќна против една од најсилните светски репрезентации. Избраниците на Обрван загубија убедливо од Франција со 30:20(18:8), во финалето на турнирот во Нант, што ...

Македонските ракометари немаа никакви шанси против Франција

Точка - 10.01.2015

Откако вчера македонската ракометна репрезентација го прегази Алжир, денес во финалето од подготвителниот турнир во Нант загубивме од домаќинот Франција со 30:20. Актуелните европски и олимписки шампиони Франција вечерва во Нант ја демонстрираа ...

Убедлива победа над Алжир, следи дуел со Франција

Нетпрес - 10.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа на тунирот во Нант оствари висока победа над Алжир 32:20 и попладнево во финалето на турнирот ќе игра против домаќинот Франција. „Триколорите“ во првиот натпревар ја победија Аргентина со 33:19.

Македонија загуби од Франција

Сител - 10.01.2015

Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (18:8). Европскиот и олимписки шампион Франција беше убедлив во првиот дел од натпреварот ...

Ракометарите го загубија финалето во Нант

Fox.mk - 10.01.2015

Македонската ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако во финалето загуби од дмаќинот Франција со 30:20 (8:18). Натпреварот против актеулниот европски и олимписки шампион беше последен меч кој ...

Македонија го декласираше Алжир

Денешен - 10.01.2015

Македонската ракометна репрезентација дојде до лесна победа против Алжир совладувајќи го со убедливи 32-20, на првиот натпревар од подготвителниот турнир во Нант. Македонија на стартот поведе со 5-1, Алжирците намалија два гола од оваа предност, но ...

Убедлива победа над Алжир, следи дуел со Франција

Курир - 10.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа на тунирот во Нант оствари висока победа над Алжир 32:20 и попладнево во финалето на турнирот ќе игра против домаќинот Франција. „Триколорите“ во првиот натпревар ја победија Аргентина со 33:19.

Ракометарите го декласираа Алжир

Актуелно24 - 10.01.2015

Македонската ракометна репрезентација убедливо го порази Алжир со 32:20 (14:10), во првиот меч на турнирот во Нант. Во финалето на турнирот Македонија в сабота ќе игра против Франција која ја декласира Аргентина со 33:19.

Ракометна лекција од Франција

Спорт - 10.01.2015

Македонија е поразена во финалето на „Интернасионал“ турнирот во Нант, откако со 30:20 беа подобри домаќините Тежок финален тест пред СП имаа нашите ракометари, но радува добрата игра која ја презентираа во второто полувреме.

Ракометарите ќе се возат со стил на СП во Катар

Вечер - 10.01.2015

Македонската ракометна репрезентација го доби автобусот со кој ќе се превезува за време на Светското првенство во Катар. Првиот впечаток е дека станува збор за модерен автобус, а згора на тоа ги има сите ознаки на македонската репрезентација.

Напред Македонија: Катар брендираше автобус за нашите ракометари

Вечер - 10.01.2015

Нашите репрезентативци викендов се на турнир во Нант, а веќе утре патуваат за Доха каде што ќе имаат неколку дена за аклиматизација. Првенството почнува на 15 јануари, а првиот меч Македонија го игра ден подоцна, против Тунис.

Убедлива победа над Алжир, следи дуел со Франција

Lider - 10.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа на тунирот во Нант оствари висока победа над Алжир 32:20 и попладнево во финалето на турнирот ќе игра против домаќинот Франција. „Триколорите“ во првиот натпревар ја победија Аргентина со 33:19.

Македонија втора на турнирот во Нант

Lider - 10.01.2015

Машката ракометна репрезентација на Македонија го освои второто место на турнирот во Нант, откако вечерва во финалето загуби од домаќинот Франција со 30:20 (18:8). Европскиот и олимписки шампион Франција беше убедлив во првиот дел од натпреварот ...

Алжир прв вистински тест за македонските ракометари

24 Вести - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечер во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство во ...

Македонија вечерва се среќава со Алжир во Нант

Телма - 09.01.2015

Ракометарите денеска и утре ги играат последните два натпрвери пред настапот на СП во Катар Македонската ракометна репрезентација вечерва против Алжир во Нант го игра претписледниот натпревар во подготовките пред настапот на мундијалот во Катар.

Македонија го победи Алжир со 32:20

Телма - 09.01.2015

Супериорна игра на ракометарите против Алжир Македонската ракометна репрезентација прикажа супериорна игра против Алжир совладувајќи го со убедливи 32-20, на првиот натпревар од подготвителниот турнир во Нант, кој е последна проверка за нашите ...

(Фото) Ракометарите го одржаа првиот тренинг во Нант

Дерби - 09.01.2015

Македонската ракометна сениорска репрезентација вечерва го одржа првиот тренинг во Нант во пресрет на меѓународниот турнир на кој покрај четата на Ивица Обрван ќе учествува домашната селекција Франција, Аргентина и Алжир.

Лекција за Алжир, загревање за моќната Франција

Дерби - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација го победи Алжир со убедливи 32:20 (14:10) на подготвителниот турнир во Нант и се избори за меч против домаќинот Франција кој ќе биде и последна проверка пред почетокот на СП во Катар.

Французите без Нарсис на турнирот во Нант

Екипа - 09.01.2015

Француската репрезентација се соочува со неочекуван проблем на неполна седмица до почетокот на СП во Катар откако на повреда се пожали и Даниел Нарсис. Одличниот бек се здобил со незгодна повреда на мускулот, па стручниот штаб реши тој воопшто да не ...

Миркуловски: Победа над Алжир ќе ни ја зголеми самодовербата пред Тунис

Екипа - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација вчерва (21 часот) ќе ги одмери силите со Алжир во вториот полуфинален меч од турнирот што се одржува во Нант. За „црвено-жолтите“ ова ќе биде претпоследен контролен меч пред заминувањето за Катар, а селекторот ...

Ракометарите го прегазија Алжир (32-20), ваков лик ни треба и во Катар

Екипа - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација прикажа фантастична игра на дуелот против Алжир совладувајќи го со убедливи 32-20, на првиот натпревар од подготвителниот турнир во Нант, во пресрет на Светското првенство што ќе се одржи во Катар.

Македонија преку Алжир до финале со Франција

Утрински - 09.01.2015

Македонските ракометари лесно постигнаа триумф од 32:20 на полуфиналниот меч од турнирот во Нант Македонската ракометна репрезентација се покажа во извонредно светло постигнувајќи убедлива победа од 32:20 против Алжир на турнирот во Нант.

Опремата стигна, репрезентативците го одработија првиот тренинг

РК Металург - 09.01.2015

Опремата на репрезентацијата конечно стигна во Нант, а нашите репрезентативци го одработија својот вечерен тренинг. Ракометарите ја почувствуваа подлогата на “ХХЛ“ Арената, каде утре и заутре ќе се играат натпреварите од меѓународниот турнир, на ...

И конечно ракометните репрезентативци се спремни за СП во Катар

СуперСпорт - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација и конечно е спремна за Светското првенство во Катар, со тоа што во текот на вчерашниот ден стигна и целата опрема која ќе се користи во Катар. Вчера, тие го обработија и првиот тренинг во салата “ХХЛ” во Нант, ...

Македонија вечерва ќе тестира против Алжир

МКД - 09.01.2015

Подготовките за Светското првенство на ракометната репрезентација течат според планот, вечерва започнува пријателскиот турнир во Франција, а прв противник е селекцијата на Алжир. Избраниците на Обрван вечерва ќе ги одмерат силите со селекцијата на ...

Алжир како загревање за Франција

Оn.net - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација оствари убедлива победа на дуелот во Нант, Франција, каде во рамките на подготвителниот турнир со 32:20 ја совлада селекцијата на Алжир. Предноста изразена во повеќе голови разлика беше обезбедена во второто ...

Македонија покажа моќ против Алжир, убедлива победа!

МКД - 09.01.2015

Одлична претстава на македонската ракометна репрезентација на пријателскиот натпревар против Алжир, избраниците на Обрван славеа со убедливи 32:20 и закажаа дуел со силната селекција на Франција.

Алжир прв вистински тест за македонските ракометари

Идивиди - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечер во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство во ...

Глазура на формата се прави во Нант

Идивиди - 09.01.2015

Дружењето на македонските ракометни љубители со машката репрезентација од денеска до (се надеваме) последните денови од јануари продолжува преку тв екраните. Вчера, рано наутро македонскиот тим замина од Македонија за Доха, а патувањето до ...

Алжир – прв сериозен тест за Македонија

Телеграф - 09.01.2015

Настапот на „Интернасионал“ турнирот одново става акцент на тест на перформансите на тимот, додека резултатот е во втор план Првата сериозна проверка на формата со која ќе го пречека мундијалот во Катар, репрезентацијата на Македонија ќе ја има ...

Македонија преку Алжир до финале со големата Франција

Телеграф - 09.01.2015

Ракометната селекција лесно дојде до триумф од 32:20 во контролниот натпревар, и утре ќе игра против европскиот шампион за првото место на турнирот во Нант КРАЈ! МАКЕДОНИЈА – АЛЖИР 32:20. Триумф на нашата селекција и дуел утре со големата Франција ...

Алжир прв вистински тест за македонските ракометари

А1 On - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечер во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство во ...

Алжир прв вистински тест за македонските ракометари

+инфо - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечер во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство во ...

Алжир прв вистински тест за македонските ракометари

Канал5 - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечер во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство во ...

Македонија го торпедираше Алжир

Оff.net - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација прикажува врвна форма пред Светското првенство во Катар кое стартува за една недела. Подготвителниот турнир во Нант тимот на Обрван го почна со убедлива победа од 12 голови ...

Подготовки за СП: Алжир е следниот тест за македонските ракометари

Tip.com.mk - 09.01.2015

Ракометарите на Македонија во Нант го одржаа тренингот пред денешниот натпревар со Алжир на турнирот на кој што играат и Франција и Аргентина. Алжирците ќе бидат нашиот трет подготвителен меч, откако претходно во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје ...

Ако победиме играме со Франција: Аргентинците беа „здробени“ во Нант!

SportMedia - 09.01.2015

Репрезентацијата на Македонија ќе игра против Франција во финалето на подготвителниот турнир во Нант, ако успее вечерва да го победи Алжир. Французите попладнево беа безмилосни против Аргентина и ја совладаа со 33-19.

Македонија го прегази Алжир

Н.Македонија - 09.01.2015

Македонската машка ракометна репрезенатција ја декласираше селекцијата на Алжир со 32-20(14-10)на пријателскиот ракометен турнир во Нант Франција Избраниците на селекторот Ивица Обрван одиграа одличен контролен натпревар во пресрет на СП во Катар, ...

Македонија го прегази Алжир!

Точка - 09.01.2015

Африканските шампиони беа лесен залак вечерва за македонските ракометари на турнирот во Франција во пресрет на Светското првенство во Катар. Уште од самиот старт македонските ракометари започнаа фуриозно со серија од 5-1, а Алжирците едноставно ...

Филип Лазаров: Важна ни е формата, но сепак – одиме на победа против Алжир!

SportMedia - 09.01.2015

Најдоброто од македонскиот ракомет вечерва тргнува во завршна, фина обработка на формата пред СП во Катар. Нашите репрезентативци се наоѓаат во Нант, каде што ќе одиграат два подготвителни меча, еден со Алжир, вечерва и еден со победникот од дуелот ...

Ристовски: Џокерите ги оставивме за СП во Катар

SportMedia - 09.01.2015

На една недела пред почетокот на СП во Катар, македонската репрезентација покажа дека е веќе во добра форма, и на добар пат да ја оствари целта, да го победи Тунис, првиот ривал во Доха. Сега на менито на македонските ракометари беше Алжир кој беше ...

Македонија славеше над Алжир, против „галските петли“ во финалето

Спорт365 - 09.01.2015

Вицешампионот на Африка беше лесен плен за избраниците на Обрван. Македонската ракометна репрезентација во рамките на полуфиналниот меч од турнирот во Нант, славеше над Алжир со 32:20(14:10).

Македонија денеска во Нант ќе ги одмери силите со Алжир

Нетпрес - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечерва во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство ...

Македонија пресилна за Алжир

Република - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација дојде до лесна победа против Алжир совладувајќи го со убедливи 32-20, на првиот натпревар од подготвителниот турнир во Нант. Македонија на стартот поведе со 5-1, Алжирците намалија два гола од оваа предност, но ...

Македонија сигурна против Алжир

Сител - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација постигна убедлива победа од 32:20 над Алжир на турнирот во Нант. Македонските ракометари без проблеми го совладаа вечерашниот ривал и утре ќе играат против европскиот шампион Франција.

Алжир ја проверува силата на избраниците на Обрван

Сител - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечерва во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство ...

Алжир одличен тест за македонската репрезентација

Република - 09.01.2015

Репрезентацијата на Алжир ќе биде првиот противник на Македонија на ракометниот турнир во Нант, вечерва од 20,45 часот, како прв посериозен тест пред настапот на Светското првенство во Катар.

Македонската ракометна репрезентација вечерва на тест со Алжир

Шеталиште - 09.01.2015

Македонската ракометна сениорска репрезентација вчера го одржа првиот тренинг во Нант, пред денешниот натпревар со Алжир на турнирот на кој што играат и Франција и Аргентина. Добра вест за македонската експедиција е тоа што пристигна и опремата чиј ...

Ракометарите го декласираа Алжир

Fox.mk - 09.01.2015

Македонската ракометна репрезентација убедливо го порази Алжир со 32:20 (14:10), во првиот меч на турнирот во Нант. Во финалето на турнирот Македонија в сабота ќе игра против Франција која ја декласира Аргентина со 33:19.

Македонија денеска против Алжир

Курир - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечерва во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство ...

Французите во проблеми пред стартот на СП во Катар

Вечер - 09.01.2015

Ракометната репрезентација на Франција се соочува со неочекуван проблем пред стартот на Свеското првенство во Катар, откако на повреда се пожали бекот Даниел Нарсис. Тој се здобил со незгодна повреда на мускулот и затоа стручниот штаб одлучи тој ...

Македонија обезбеди дуел со Франција

Спорт - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентарија со 32:20 успеа да го победи Алжир на турнирот во Франција. Пулените на Ивица Обрван доминираа во текот на целиот натпревар и со тоа закажаа дуел во финалето, утре од 17:00 часот против домаќинот Франција.

Глазура на формата се прави во Нант

Спорт - 09.01.2015

Дружењето на македонските ракометни љубители со машката репрезентација од денеска до (се надеваме) последните денови од јануари продолжува преку тв екраните. Вчера, рано наутро македонскиот тим замина од Македонија за Доха, а патувањето до ...

Македонија го прегази Алжир и закажа дуел со Франција

Вечер - 09.01.2015

„Црвено – жолтите“ во првиот натпревар на турнирот во Нант (Франција) го торпедираа шампионот на Африка, слекцијата на Алжир со 32:20. Македонската ракометна репрезентација славеше и во третата контролна средба пред стартот на Светското првенство во ...

Алжир прв вистински тест за македонските ракометари

Lider - 09.01.2015

Машката ракометна репрезентација вечер во Нант го игра првиот натпревар на турнирот во Франција, а противник е селекцијата на Алжир. Ова воедно е првиот вистински тест за избраниците на селекторот Ивица Обрван пред настапот на Светското првенство во ...

Ракометарите стигнаа во Нант

Телма - 08.01.2015

Машката селекција пристигна во Нант, се чека опремата. акометната репрезентација на Македонија попладнево пристигна во Нант, каде што следните два дена на покана од домаќинот Франција ќе настапи на турнир како последна контрола пред Светското ...

Ракометарите „заглавија“ на аеродромот во Париз

Дерби - 08.01.2015

Македонската сениорска репрезентација утрово отпатува за Франција каде ќе учествува на силниот меѓународен турнир како дел од подготовките за Светското првенство во Катар. Сепак по пристигнувањето во Париз, нашата експедиција се соочи неочекувана ...

Ракометарите „заглавија“ поради хаосот во Париз

Екипа - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација утрово пристигна во Франција, каде веднаш се соочи со неочекувана ситуација поради зголемените мерки за безбедност по вчерашните немили сцени во францускиот главен град.

ФОТО: Ракометарите одржаа тренинг во Нант: Се е подготвено за Алжир

Екипа - 08.01.2015

Македонските ракометари вечерва го одржаа првиот тренинг во Франција, во салата во Нант каде што утре со почеток во 21 часот ќе се сретнат со селекцијата на Алжир во полуфиналето од турнирот што се одржува во земјата на актуелниот европски првак.

Опремата на ракометарите ќе стигне навреме во Нант

Екипа - 08.01.2015

Македонските репрезентативци ќе тренираат во својата опрема на вечерашниот тренинг во Нант, откако организаторите на турнирот информирале дека сите куфери на ракометарите и стручниот штаб, заедно со помошната опрема, ќе бидат доставени во хотелот на ...

Добра вест: Турнирот во Нант на македонска телевизија. Распоред на Турнирот

РК Металург - 08.01.2015

Македонската сениорска репрезентација утре наутро патува во Франција, каде ќе биде дел од меѓународниот турнир во Нант. Македонските репрезентативци летаат на релација Скопје – Виена – Париз – Нант, каде треба да пристигнат околу 14.30 часот.

Безбедносната криза во Франција ја допре и Македонската репрезентација

РК Металург - 08.01.2015

Македонската репрезентација моментално е на аеродромот во Париз од каде во 13.00 часот ќе лета за Нант. Нашите ракометари се безбедни, но безбедносната криза што вчера ја зафати Франција ја допре и нашата репрезентација.

Нови перипетии на македонската експедиција – во Нант не стигна опремата на репрезентацијата

РК Металург - 08.01.2015

Вчерашните настани во Франција создадоа хаос во кој непосредно се најде и нашата репрезентација. Откако, по извесно задоцнување, нашите репрезентативци пристигнаа во Нант, тие се соочија со друг проблем – во Нант не пристигна ниту личниот багаж на ...

Ракометарите стигнаа, но не и опремата

Оn.net - 08.01.2015

Членовите на македонската ракометна репрезентација конечно пристигнаа во Нант, Франција, откако минаа неколку часа повеќе на аеродромот во Парис. Франција е во состојба на зголемена безбедносна состојба поради тероритичкиот напад во кој животот го ...

Ракометарите со „триста маки“ пристигнаа во Нант но останаа без опремата !

МКД - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација по низата компликации сепак пристигна во Нант каде ќе настапи на пријателскиот турнир кој е дел од подготовките за престојното Светско првенство во Катар.

Куферите стигнаа, ракометарите го одработија првиот тренинг во Франција (ФОТО)

МКД - 08.01.2015

Работите во ракометната репрезентација се враќаат во нормала, куферите пристигнаа на време, па репрезентативците без проблем го одработија првиот тренинг. Ракометарите го одработија тренингот во Нант, во „ХХЛ“ која е со капацитет од 10.700 гледачи и ...

Обрван: Во Нант ќе имаме противници по мерка за она што нè чека во Kатар

Дневник - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација денеска и утре ќе ги одработи двете последни тест средби во пресрет на Светското првенство во Kатар (15 јануари - 1 февруари). Денеска составот на селекторот Ивица Обрван игра против Алжир (20.15 часот) во Нант ...

Мојсоски: На СП ќе бидам стариот Мојсо

Идивиди - 08.01.2015

ИНТЕРНАСИОНАЛ ТУРНИР ПЕТОК 18:15 ФРАНЦИЈА – АРГЕНТИНА 20:45 МАКЕДОНИЈА – АЛЖИР САБОТА 15:30 МЕЧ ЗА ТРЕТО МЕСТО 18:00 ФИНАЛЕ Македонската репрезентација утрово со летови преку Загреб и Париз замина за Нант каде што утре со почеток од 20:45 часот ќе ...

Обрван: Турнирот во Франција доаѓа во вистински момент

Алфа - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација денеска замина за Нант каде од утре ќе биде дел од силен турнир на кој покрај домаќинот Франција ќе настапат и селекциите на Алжир и Аргентина. Наш прв противник е селекцијата на Алжир, која според селекторот ...

Ракометарите го одработија првиот тренинг во Нант (ФОТО)

Телеграф - 08.01.2015

Пристигна и багажот и засега се е во најдобар ред Откако попладнево пристигнаа во Нант, македонските репрезентативци вечерва го одработија и првиот тренинг пред утрешниот меч со селекцијата на Алжир во рамките од „Интернасионал“ турнирот.

Ракометарите стигнаа во Нант, багажот ќе доцни

Телеграф - 08.01.2015

И покрај засилените безбедносни мерки на аеродромите и во Загреб и во Париз, националниот тим, според предвиденото, пристигна во Нант. Багажот треба да го добијат до 18 часот Ракометната репрезентација на Македонија попладнево пристигна во Нант, ...

Турнирот во Нант последна фаза од подготовките за настап на СП

Тера - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија, во четвртокот, отпатува за Нант, Франција, каде ќе го спроведе последниот дел од подготвките за настап на Светското првенство во Катар кое ќе започне на 15.јануари.

ФОТО: Нашите ракометари заглавија на аеродромот во Париз

МК News - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација, која денеска утрово отпатува за Нант (Франција), каде утре и задутре треба да се одржи меѓународниот турнир пред почетокот на Светското првенство (СП) во Катар, моментно е на аеродромот во Париз, каде во 13 ...

Ракометарите пристигнаа во Нант, се чека опремата

Канал5 - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија попладнево пристигна во Нант, каде што следните два дена на покана од домаќинот Франција ќе настапи на турнир како последна контрола пред Светското првенство во Катар.

Безбедносната криза во Франција ја допре и македонската репрезентација

Tip.com.mk - 08.01.2015

Македонската репрезентација моментално е на аеродромот во Париз од каде во 13.00 часот ќе лета за Нант. Нашите ракометари се безбедни, но безбедносната криза што вчера ја зафати Франција ја допре и нашата репрезентација.

Ракометарите го одработија првиот тренинг во Нант (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт365 - 08.01.2015

Репрезентативците пристигнаа во Франција. Откако пристигна и багажот, чиј транспорт доцнеше, македонските репрезентативци можеа смирени да го одработат тренингот пред пријателскиот дуел со Алжир, кој ќе се игра утре, а во зависност од резултатот, во ...

Куферите стигнаа, ракометарите тренираа во Нант (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија го одработи првиот тренинг во Нант, поточно во „ХХЛ“ арената“ која има капацитет од 10.700 гледачи и во која „жолто-црвените“ ќе ги играат натпреварите на меѓународниот пријателски турнир на кој покрај нас ќе ...

Малер за избраниците на Обрван: Ракометарите останаа без дресови пред мечот со Алжир! (ФОТО)

SportMedia - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во францускиот град Нант, каде што утре и задутре ќе настапи на силен турнир кој воедно ќе биде последна контрола пред Мундијалот во Катар, но се соочи со проблеми во делот на пристигнување на ...

Ракометарите се на аеродром во Париз, чекаат лет за Нант

Н.Македонија - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација, која денеска утрово отпатува за Нант (Франција), каде викендов треба да се одржи меѓународниот турнир пред почетокот на Светското првенство (СП) во Катар, моментно е на аеродромот во Париз, каде во 13 часот има ...

Ракометарите пристигнаа во Нант, се чека опремата

А1 On - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија попладнево пристигна во Нант, каде што следните два дена на покана од домаќинот Франција ќе настапи на турнир како последна контрола пред Светското првенство во Катар.

Турнирот во Нант последна фаза од подготовките за настап на СП

Хајд Парк - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија, во четвртокот, отпатува за Нант, Франција, каде ќе го спроведе последниот дел од подготвките за настап на Светското првенство во Катар кое ќе започне на 15.јануари.

Ракометарите пристигнаа во Франција без опрема

Точка - 08.01.2015

После терористичкиот напад на радикалните исламисти во Париз, Французите ги зголемија безбедносните мерки на аеродромите, а тоа на своја кожа го почуствуваа и нашите ракометари. Нашите ракометари биле задржани неколку часа на аеродромот „Шарл Де ...

ОБНОВЕНО: Ракометарите пристигнаа во Нант

Н.Македонија - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација, предполовина час пристигна во францускиот град нант, каде утре и задутре ќе настапи на меѓународниот турнир, како последен тест пред почетокот на Светското првенство (СП) во Катар Македонските ракоеметари, ...

Нант е последниот тест пред Катар

Н.Македонија - 08.01.2015

Македонија првиот дуел ќе го игра со Алжир, а потоа, во зависност од победникот, ќе ги одмери силите со Франција или со Аргентина На турнирот во Франција акцентот ќе биде ставен повеќе врз тактичко-техничкото уигрување НАЈДОБРИТЕ МАКЕДОНСКИ ...

Македонските ракометари останаа без багаж и опрема на аеродромот во Париз

Нетпрес - 08.01.2015

Откако „скапаа“ чекајќи на аеродромот во Париз, нов малер за македонските ракометари во Франција. Македонските ракометари поминаа низ строга безбедноста процедура на аеродромот во Париз, се разбира поради последните случувања со терористичките ...

Меѓународниот турнир во Нант ќе биде последната проверка за нашите ракометари

Нетпрес - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација од денеска ќе претстојува во Франција, каде ќе учествува на турнир во Нант. Освен Македонија, на овој турнир учествуваат селекциите на Франција, Алжи и Аргентина.

ФОТО: Нов малер за нашите ракометари, го нема багажот и опремата

Press24 - 08.01.2015

Откако „скапаа“ чекајќи на аеродромот во Париз, нов малер за македонските ракометари во Франција. Македонските ракометари поминаа низ строга безбедноста процедура на аеродромот во Париз, се разбира поради последните случувања со терористичките ...

Обрван: Турнирот во Нант добра можност за проверка на формата

Сител - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација денеска отпатува за Нант, каде во наредните два дена ќе одигра два контролни натпревари, во пресрет на Светското првенство во Катар. Прв предизвик за избраниците на селекторот Ивица Обрван се ракометарите на ...

Во незгоден момент македонските ракометари заминаа за Франција

Република - 08.01.2015

Во незгоден момент македонските ракометари заминаа за Франција на турнирот во Нант, каде ќе играат во конкуренција на домаќинот, на Алжир и Аргентина. Преку Париз до Нант, македонската експедиција утре ќе го почне последниот тест пред настапот во ...

Македонските ракометари поради безбедносни мерки „заглавија“ во Париз

Шеталиште - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација, која денеска утрово отпатува за Нант (Франција), каде утре и задутре треба да се одржи меѓународниот турнир пред почетокот на Светското првенство во Катар, „заглави“ на аеродромот во Париз, од каде требаше со ...

Турнирот во Нант последна фаза од подготовките за настап на СП

Fox.mk - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија, во четвртокот, отпатува за Нант, Франција, каде ќе го спроведе последниот дел од подготвките за настап на Светското првенство во Катар кое ќе започне на 15.јануари.

ФОТО: Лазаров и другарите се запознаа со „XXL арената„ во Нант

Шеталиште - 08.01.2015

Македонските ракометари го одработијапрвиот тренинг во Нант, во „ХХЛ“ арената“ која има капацитет од 10.700 гледачи и во која игра Нант.Таму ќе се играат натпреварите на меѓународниот пријателски турнир на кој покрај нашата селекција ќе учествуваат ...

Ракометарите стигнаа во Нант, но не и нивната опрема

Шеталиште - 08.01.2015

По долг пат преку Загреб и Париз, македонската ракометна репрезентација пристигна во Нант каде во наредните два дена ќе учествува на турнирот на кој дел се уште и Франција, Аргентина и Алжир.

Фото: Македонските ракометари заглавија на аеродромот во Париз

Денешен - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација, која денеска утрово отпатува за Нант (Франција), каде утре и задутре треба да се одржи меѓународниот турнир пред почетокот на Светското првенство (СП) во Катар, моментно е на аеродромот во Париз, каде во 13 ...

Турнирот во Нант последна фаза од подготовките за настап на СП

Макфакс - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија, во четвртокот, отпатува за Нант, Франција, каде ќе го спроведе последниот дел од подготвките за настап на Светското првенство во Катар кое ќе започне на 15.јануари.

ФОТО: Нашите ракометари заглавија на аеродромот во Париз

Курир - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација, која денеска утрово отпатува за Нант (Франција), каде утре и задутре треба да се одржи меѓународниот турнир пред почетокот на Светското првенство (СП) во Катар, моментно е на аеродромот во Париз, каде во 13 ...

Репрезентативците пристигнаа во Нант без дресови

Вечер - 08.01.2015

Македонската ракометна федерација пристигна во Нант, но не пристигна ниеден куфер на ракометарите ниту опремата. Сепак, преземени се сите процедури за пријавување на непристигнат- загубен багаж а информирана е и Ракометната федерација на Франција.

Ракометарите претресени до гола кожа на аеродромот во Париз

Вечер - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија по пристигна во Франција, веднаш се соочи со неочекувана ситуација заради зголемените безбедносни мерки по вчерашниот инцидент во главен град. На аеродромот „Шарл де Гол" се спроведуваат големи мерки за ...

Ракометарите го одработија првиот тренинг во Нант

Спорт - 08.01.2015

Аклиматизацијата на француско тло е во тек. Се е во ред и се одвива според предвиденото. Ракометарите на Македонија вечерва го одработија првиот тренинг во Нант. Аклиматизацијата на француско тло, каде утре ќе се соочат со Алжир во првиот меч од ...

Македонија преку Нант до Катар, преносите на МТВ

Курир - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација од денеска ќе претстојува во Франција, каде ќе учествува на турнир во Нант. Освен Македонија, на овој турнир учествуваат селекциите на Франција, Алжи и Аргентина.

ФОТО: Нов малер за ракометарите, го нема багажот и опремата

Курир - 08.01.2015

Откако „скапаа“ чекајќи на аеродромот во Париз, нов малер за македонските ракометари во Франција. Македонските ракометари поминаа низ строга безбедноста процедура на аеродромот во Париз, се разбира поради последните случувања со терористичките ...

Мојсоски: На СП ќе бидам стариот Мојсо

Спорт - 08.01.2015

Македонската репрезентација утрово со летови преку Загреб и Париз замина за Нант каде што утре со почеток од 20:45 часот ќе ги одмери силите со Алжир. В сабота и со победникот или поразениот од дуелот Франција - Аргентина, на двете последни контроли ...

ФОТО: Нов малер за ракометарите, го нема багажот и опремата

Maxim - 08.01.2015

Откако „скапаа“ чекајќи на аеродромот во Париз, нов малер за македонските ракометари во Франција. Македонските ракометари поминаа низ строга безбедноста процедура на аеродромот во Париз, се разбира поради последните случувања со терористичките ...

Ракометарите заглавија на аеродромот во Париз / Фото

Lider - 08.01.2015

Македонската ракометна репрезентација, која денеска утрово отпатува за Нант (Франција), каде утре и задутре треба да се одржи меѓународниот турнир пред почетокот на Светското првенство (СП) во Катар, моментно е на аеродромот во Париз, каде во 13 ...

Ракометарите пристигнаа во Нант, се чека опремата

Lider - 08.01.2015

Ракометната репрезентација на Македонија попладнево пристигн а во Нант , каде што следните два дена на покана од домаќинот Франција ќе настапи на турнир како п оследна контрола пред Светското првенство во Катар.

Лазаров: Во Нант ќе финишираме со она што го работевме за СП

Дневник - 07.01.2015

Македонската, машка ракометна репрезентација ги заврши предвидените подготовки во Скопје за настапите на Светското првенство во Kатар (15 јануари – 1 февруари). Покрај редовните тренинзи, избраниците на македонскиот селектор Ивица Обрван успешно ги ...

Да се потсетиме на термините за натпреварите на СП во Катар

Tip.com.mk - 07.01.2015

Преостануваат уште осум дена до почетокот на 24. по ред Светско првенство во ракомет во машка сениорска конкуренција кое ќе се одржи во Катар 2015 во периодот од 15. јануари до 1. февруари.

Без Стојчевски, Талески и Ојлески на турнирот во Нант

Tip.com.mk - 05.01.2015

Македонската машка сениорска ракометна репрезентација предводена од селекторот Ивица Обрван наскоро ќе ги има и последните контролни средби како подготовка пред настапот на СП во Катар 2015 кое стартува на 15. јануари. Селекторот одреди кои 18.