TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиецот - познат, нарачателот - не

Вечер Прес - 10.10.2007

Случајот со руската новинарка Ана Политковскаја, убиена лани на 7 октомври - е решен, изјави генералниот обвинител на Русија Јуриј Чајка. МИА пренесе дека тој не ги кажал имињата на приведените, но додал дека случајот наскоро ќе биде предаден на судот.

Обвинителот тврди, случајот Политковскаја е решен

А1 - 09.10.2007

Случајот со убиството на руската новинарка Ана Политковскаја е решен, изјави генералниот обвинител на Русија Јуриј Чајка. Чајка, кој што е во Ереван за учество на заседанието на Координативниот совет на генералните обвинители на земјите од ЗНД, не ги обелодени имињата на приведените за случајот, но ...

Улица во Рим "Ана Политковскаја"

Вечер Прес - 09.10.2007

Една од улиците во Рим ќе го носи името на убиената руска новинарка Ана Политковскаја, соопшти градоначалникот на Рим Валтер Велтрони, пренесува МИА. Тој говореше на манифестација, посветена на годишнината од убиството на Политковскаја, кое беше осудено секаде во светот, но најмалку во ...

Улица во Рим ќе го носи името на Политковскаја

А1 - 08.10.2007

Една од улиците во Рим ќе го носи името на убиената руска новинарка Ана Политковскаја, соопшти градоначалникот на Рим Валтер Велтрони. Велтрони говореше на манифестација, посветена на годишнината од убиството на Политковскаја.

Москва под силно обезбедување

Вест - 08.10.2007

ПО ПОВОД ГОДИШНИНАТА ОД УБИСТВОТО НА ПОЛИТКОВСКАЈА МОСКВА, 8 октомври (Ројтерс) - Полицијата вчера го зајакна обезбедувањето во Москва за протестите што се одржаа во спомен на убиената новинарка Ана Политковскаја и пред прославата на роденденот на Владимир Путин во Кремљ чија политика Политковскаја ...