TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО – ДПМНЕ :СДСМ е на прав пат за во опозиција

Канал5 - 06.10.2019

Македонија не смее да продолжи да тоне со Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која може да ја носи Македонија напред, се наведува во партиското соопштение на ВМРО - ДПМНЕ. Неспоредливи се кадровските капацитети на тимот на Заев со тимот на Мицкоски.

Богојески: Зошто господин Мицкоски толку се вознемири и користи вокабулар и методи на Груевски?

Фокус - 06.10.2019

Активистот од ВМРО-ДПМНЕ и промотoр на платформата „Македонски концепт“, Петар Богојески одговори на вчерашните обвинувања од Христијан Мицкоски дека во ВМРО-ДПМНЕ има одредени „политички егзибиционисти и маргиналци кои одлучија да му слугуваат на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на прав пат за во опозиција

Сител - 06.10.2019

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија не смее да продолжи да тоне со Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која може да ја носи Македонија напред. Неспоредливи се кадровските капацитети на тимот на Заев со тимот на Мицкоски.

„Обновата” на ВМРО-ДПМНЕ контра „Правиот пат” на СДСМ

МКД - 06.10.2019

Цела година пред наредните парламентарни избори, предвремени или редовни, двете најголеми партии почнаа да ја крстосуваат Македонија. И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ истовремено почнаа кампањи со трибини на терен кои слободно може да се протолкуваат како ...

„СДСМ е на прав пат за во опозиција: Мицкоски има стручни соработници со кредибилитет и професионално докажани- ...

Курир - 06.10.2019

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија не смее да продолжи да тоне со Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која може да ја носи Македонија напред. Неспоредливи се кадровските капацитети на тимот на Заев со тимот на Мицкоски, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО и Мицкоски не чинат! Заев е супер, лидерот наш ќе не внесе во ЕУ и НАТО!

Курир - 06.10.2019

Социјалните мрежи вријат по информациите за формирање на нова политичка опција од поранешни членови на ВМРО-ДПМНЕ. На оваа тема се огласи и Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во вестите на Алфа ТВ изјави дека новите десничарски партии кои би ...

СДСМ е на прав пат за во опозиција: ВМРО-ДПМНЕ како стручни соработници на Мицкоски има луѓе со кредибилитет

Република - 06.10.2019

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија не смее да продолжи да тоне со Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која може да ја носи Македонија напред. Неспоредливи се кадровските капацитети на тимот на Заев со тимот на Мицкоски, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: Македонија има потреба од луѓе кои ќе работат за државата,а не за сопствениот џеб

24Инфо - 06.10.2019

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија не смее да продолжи да тоне со Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која може да ја носи Македонија напред. Неспоредливи се кадровските капацитети на тимот на Заев со тимот на Мицкоски.

Дали СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се плашат од трета опција?

Фактор - 06.10.2019

Зошто СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го „анимираат“ гласачкото тело уште сега со своите кампањи на терен како да е предизборен период иако до парламентарни избори - предвремени или редовни, барем според најавите на премиерот Зоран Заев, има најмалку уште една ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на прав пат за во опозиција

Опсервер - 06.10.2019

Македонија не смее да продолжи да тоне со Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која може да ја носи Македонија напред. Неспоредливи се кадровските капацитети на тимот на Заев со тимот на Мицкоски.

Телефонско интервју на Христијан Мицкоски за радио емисијата Македонски корени од Сиднеј

Опсервер - 06.10.2019

Прашање : Г-динот Заев со лаги успеа да ја придобие целата меѓународна поддршка а вас од ВМРО ДПМНЕ да ве втурна во живата песок која песок преку Заев ја постави режисерот на ова црно сценарио за уништување на Македонија.

Богојески: Зошто Мицкоски толку се вознемири, па користи вокабулар и методи на Груевски?

Либертас - 06.10.2019

Активистот од ВМРО-ДПМНЕ и промотoр на платформата „Македонски концепт“, Петар Богојески одговори на вчерашните обвинувања од Христијан Мицкоски дека во ВМРО-ДПМНЕ има одредени „политички егзибиционисти и маргиналци кои одлучија да му слугуваат на ...

Мицкоски ги прозва „своите” за евентуален неуспех – работеле за Заев

1tv - 06.10.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во вестите на Алфа ТВ тврди дека новите десничарски партии кои би се формирале а во нив би фигурирале личности како Митко Јанчев, Никола Тодоров и Петар Богојески се по нарачка на СДСМ и премиерот Зоран ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ е на прав пат за во опозиција

Скопје1 - 06.10.2019

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија не смее да продолжи да тоне со Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која може да ја носи Македонија напред. Неспоредливи се кадровските капацитети на тимот на Заев со тимот на Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на прав пат за во опозиција

MakPress - 06.10.2019

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија не смее да продолжи да тоне со Зоран Заев. ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која може да ја носи Македонија напред. Неспоредливи се кадровските капацитети на тимот на Заев со тимот на Мицкоски.

Мицкоски: Македонија не може да си дозволи уште некој месец под власта на Заев

Телма - 05.10.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во разговорите за „Обнова на Македонија“, инситира на што побрзи предвремени избори. Македонија не може да си дозволи уште некој месец под владеење на Зоран Заев – порачува партискиот лидер, Христијан ...

Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

24 Вести - 05.10.2019

„Никако не можам да ги разберам луѓето од вмро дпмне, како може да се против се и сешто, ги гледате овие денови, тие се против зголемувањето на минималната плата, против интегрирањето во ЕУ и НАТО, против повраток на ддв, против социјалните пензии, ...

За водителка од македонско радио од Сиднеј Мицкоски е Феникс, а Заев со лаги ја придобил меѓународната заедница

Фокус - 05.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ попладнево го објави интервјуто кое Христијан Мицкоски го дал за македонско радио од Сиднеј. Интересни се прашањата на водителката, која не се труди да биде објективна. – Г-динот Заев со лаги успеа да ја придобие целата меѓународна ...

Мицкоски: Доколку сега има избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласа разлика

Фокус - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред СДСМ и дека доколу сега има избори, тогаш ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со ...

Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

Канал5 - 05.10.2019

На граѓанската трибина На прав пат во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. - Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против се, против ...

Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

Алсат-М - 05.10.2019

На граѓанската трибина На прав пат во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните.- Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против се, против ...

Партиите на терен, СДСМ со карванот ,,На прав пат“, ВМРО-ДПМНЕ со „Обнова за Македонија“

Канал5 - 05.10.2019

Целиот свет го признава нашиот „На прав пат“ само не Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ порача премиерот Зоран Заев на првата граѓанска трибина денеска од Штип. Критики за власта има Мицкоски кој вели дека,,завршува времето на октопод политичарите”.

(ВИДЕО) Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

А1 On - 05.10.2019

На граѓанската трибина На прав пат во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. – Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против се, против ...

Заев и Мицкоски меѓу граѓаните- СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ како во предизборие

Алфа - 05.10.2019

Иако нема договор за предвремени парламентарни избори, партиите како да се во предизборен период . И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ почнаа со партиски активности на терен. Опозициската партија вчера стартуваше со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“ , а ...

Мицкоски: Доколку сега има избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласа разлика

Курир - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред СДСМ и дека доколу сега има избори, тогаш ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со ...

Заев ги почна трибините: Сите го признаа нашиот прав пат, само Мицкоски е против

Нова ТВ - 05.10.2019

На граѓанската трибина „На прав пат“ денеска во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. – Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против ...

(Видео) Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

Макфакс - 05.10.2019

На граѓанската трибина ,,На прав пат” во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. ,,Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против се, ...

Заев: Само Мицкоски е против раст на плати пензии и враќање пари кај народот

Press24 - 05.10.2019

На граѓанската трибина На прав пат во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. - Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против се, против ...

Mицкоски: Aко сега има избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласови разлика

Сител - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред СДСМ и дека доколу сега има избори, тогаш ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со ...

Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

МКД - 05.10.2019

За разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против сѐ што е во интерес на граѓаните, рече премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев на граѓанската трибина На прав пат во Штип. „Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против сѐ, ...

Mицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласови разлика, ако сега има избори

Слободен Печат - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека Заев е давеник кој се фаќа за сламка. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во ...

Mицкоски: Aко сега има избори,ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласови разлика

PressingTV - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред СДСМ и дека доколу сега има избори, тогаш ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со ...

Мицкоски: Формирањето нови партии во десницата е по нарачка на Заев

Локално - 05.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Алфа“ ТВ изјави дека новите десничарски партии, кои би се формирале а во нив би фигурирале личности како Митко Јанчев, Никола Тодоров и Петар Богојески, се по нарачка на СДСМ и премиерот Зоран Заев.

Богојески: Лидер на политичка партија треба да обединува наместо да исклучува неистомисленици

Локално - 05.10.2019

„Јас и Мицкоски немаме лични недоразбирања. Имаме сериозни разлики во политиките во кои веруваме. Визијата за иднината на партијата, но пред се на државата ни е различна. Лидерот треба да обединува, а не да разрешува или исклучува од партија ...

Мицкоски за новите партии: Легитимна е желбата на Заев да прави проблеми во рамките на опозицијата

iPortal - 05.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Алфа“ ТВ изјави дека новите десничарски партии, кои би се формирале а во нив би фигурирале личности како Митко Јанчев, Никола Тодоров и Петар Богојески, се по нарачка на СДСМ и премиерот Зоран Заев.

Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

24Инфо - 05.10.2019

На граѓанската трибина На прав пат во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. – Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против се, против ...

Mицкоски: Aко сега има избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласови разлика

4NEWS - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред СДСМ и дека доколу сега има избори, тогаш ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со ...

Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

Република - 05.10.2019

За разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против сѐ што е во интерес на граѓаните, рече премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев на граѓанската трибина „На прав пат“ во Штип. Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против сѐ, ...

(ВИДЕО) Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

Либертас - 05.10.2019

На граѓанската трибина На прав пат во Штип, премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. – Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против ...

Мицкоски: Можното формирање на нови партии е нарачка на Заев

Либертас - 05.10.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во вестите на Алфа ТВ тврди дека новите десничарски партии кои би се формирале а во нив би фигурирале личности како Митко Јанчев, Никола Тодоров и Петар Богојески се по нарачка на СДСМ и премиерот Зоран ...

Заев: Kако можат ВМРО-ДПМНЕ да бидат против сѐ

PressingTV - 05.10.2019

За разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против сѐ што е во интерес на граѓаните, рече премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев на граѓанската трибина „На прав пат“ во Штип. Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против сѐ, ...

Мицкоски: Заев е давеник кој се обидува да се фати за сламка

PressingTV - 05.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски даде интевку за радио емисијата Македонски корени од Сиднеј. Во разговорот тој беше прашан за многу теми како што се предвремените избори, новиот тим, владеењето на Заев, случајот „Рекет“… На прашањето дали ...

Во овој момент Зоран Заев е давеник кој се обидува да се фати за сламка

Република - 05.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за радио емисијата „Македонски корени“ од Сиднеј се осврна на актуелните прашања во државава. Повторно не би се враќал на некој минати времиња бидејќи тогаш не сум бил во можност да водам политика ...

Заев: Целиот свет го признава нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

Точка - 05.10.2019

На граѓанската трибина „На прав пат” во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. ,,Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против се, ...

Богојески: Лидер на политичка партија треба да обединува наместо да исклучува неистомисленици

iPortal - 05.10.2019

„Јас и Мицкоски немаме лични недоразбирања. Имаме сериозни разлики во политиките во кои веруваме. Визијата за иднината на партијата, но пред се на државата ни е различна. Лидерот треба да обединува, а не да разрешува или исклучува од партија ...

Доколку сега има избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласа разлика

Република - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред СДСМ и дека доколу сега има избори, тогаш ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со ...

МИЦКОСКИ ЗА РАДИО ЕМИСИЈА ВО СИДНЕЈ: Заев знае дека ќе доживее дебакл на изборите!

Денешен - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски даде интервју за радио емисијата „Македонски корени“ од Сиднеј. Ова е разговорот: Г-динот Заев со лаги успеа да ја придобие целата меѓународна поддршка, а вас од ВМРО ДПМНЕ да ве втурне во живата песок ...

Мицкоски: Зоран Заев е давеник кој се обидува да се фати за сламка, тој не сака да има предвремени парламентарни избори ...

Скопје1 - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во интервју за радио емисијата Македонски корени од Сиднеј одговарајќи на новинарски прашања рече: Прашање : Г-динот Заев со лаги успеа да ја придобие целата меѓународна поддршка а вас од ВМРО ДПМНЕ да ...

Заев од Штип: Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ се против НАТО и ЕУ

AKO - 05.10.2019

На граѓанската трибина ,,На прав пат“ во Штип, претседателот на СДСМ Зоран Заев порача дека за разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните. – Неразбирливо е како Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да бидат против се, ...

Мицкоски: Заев нарачува формирање на нови „десничарски“ партии

MakPress - 05.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Телевизија Алфа од Ресен истакна дека новите десничарски партии кои би се формирале а во нив би фигурирале личности како Митко Јанчев, Никола Тодоров и Петар Богојески се по нарачка на ...

Мицкоски за Фактор: Можното формирање на нови партии е нарачка на Заев

Скопје1 - 05.10.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во вестите на Алфа ТВ тврди дека новите десничарски партии кои би се формирале а во нив би фигурирале личности како Митко Јанчев, Никола Тодоров и Петар Богојески се по нарачка на СДСМ и премиерот Зоран ...

Мицкоски: Кога ќе формираме Влада првиот проект ќе биде укинување на прогресивниот данок

MakPress - 05.10.2019

Македонија економски тигар на Балканот, фер и честита политика за земјоделците, достоинствен образовен систем и пензионерски живот, враќање на рамниот данок, укинување на акцизата од три денари за дизелот, како и враќање на македонизмот во ...

Зеќири: Со Сиљановска и Дурловски заедно, Мицкоски не може да обнови ништо друго освен деструкцијата, криминалниот ...

Канал5 - 04.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски нема никакви промени, партијата се уште е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот, изјави Мухамед Зеќири, потпретседател на СДСМ.

Зекири: ВМРО-ДПМНЕ со ова раководство е завршена приказна!

Фокус - 04.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски нема никакви промени, партијата се уште е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот, истакна Мухамед Зекири од СДСМ. „Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да обноват ништо освен ...

Новиот тим на Мицкоски дојде побрзо од реформите

Deutsche Welle - 04.10.2019

Влада во сенка, класично кадровско засилување во нереформирана партија или подготовка за избори? Аналитичари за ДВ го коментираат новиот тим на стратегиски советници на Мицкоски. Со визијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ „за земја која ќе биде напредна и ...

Богојески: Новите советници на Мицкоски се испукани куршуми од времето на Груевски

Фокус - 04.10.2019

Реформаторот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески, го критикува новиот состав на стратешки соработници на лидерот на партијата, Христијан Мицкоски. Според Богојески, дел од експертите во новиот тим биле соработници и на преходниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, ...

СДСМ: Мицкоски освен за обнова на криминалот ништо друго не нуди

Канал5 - 04.10.2019

Кај ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски ништо не се променило, а партијата се води по деструктивните политики на Груевски и во одбрана на криминалот. „Обновата" за која зборува Мицковски е само лажен параван зад кој се кријат деструкцијата и одбраната ...

Мицкоски од Ресен најави предизборна програма за решавање на сите проблеми на граѓаните

Канал5 - 04.10.2019

„ВМРО – ДПМНЕ во периодот што следи ќе понуди комплетно нови политики, кои ќе значат решение за сите проблеми.“ Македонија економски тигар на Балканот, фер и честита политика за земјоделците, достоинствен образовен систем и пензионерски живот, ...

(Видео) Мицкоски: Имаме јасно дефинирани проекти за решавање на проблемите на граѓаните

Макфакс - 04.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на настанот за кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Ресен. „Знам и свесен сум дека ми престои тешка и пеколна битка за да го убедиме секој еден ...

Мицкоски: Македонија- економски тигар на Балканот

360 степени - 04.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Ресен одржа уште една во серијата средби низ земјата, кои како што велат од партијата, ќе послужат за креирање на програмата „Обнова на Македонија“ за следните парламентарни избори.

ВМРО-ДПМНЕ активна на терен: Мицкоски од Ресен најави предизборна програма за решавање на сите проблеми на граѓаните

Независен - 04.10.2019

Македонија економски тигар на Балканот, фер и честита политика за земјоделците, достоинствен образовен систем и пензионерски живот, враќање на рамниот данок, укинување на акцизата од три денари за дизелот, како и враќање на македонизмот во ...

Претставникот на Кондрад Аденауер до ВМРО-ДПМНЕ: Не не заборавајте кога ќе дојдете на власт

Нетпрес - 04.10.2019

Претставникот на Фондацијата Кондрад Аденауер во Македонија, Јоханес Реј се заблагодари на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ како и на партијата за коорганизирањето на вчерашната Регионална политичка академија за млади.

Ќе се разговара за актуелни теми: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски, гостин во вестите на Алфа

Курир - 04.10.2019

Денеска лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе биде гостин во вестите на телевизија Алфа во 17.30 ...

Мицкоски гостин во вестите на Алфа

Нетпрес - 04.10.2019

Денеска лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе биде гостин во вестите на телевизија Алфа во 17.30 ...

Мицкоски: За разлика од СДСМ ние сме со народот

Нетпрес - 04.10.2019

Има една суштинска разлика помеѓу „Обновата за Македонија“ и „Правиот пат“ како што вчера го нарекоа од СДСМ, а тоа е што ние сме помеѓу граѓаните, на улиците, на плоштадите и разговараме лице во лице, очи во очи со нив.

(ВИДЕО) Зеќири: Со Сиљановска и Дурловски заедно, Мицкоски не може да обнови ништо друго освен криминалниот режим

А1 On - 04.10.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски нема никакви промени, партијата се уште е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да обноват ништо освен криминалиот режим и темните години на ...

Претставникот на Конрад Аденауер до ВМРО-ДПМНЕ: Не не` заборавајте кога ќе дојдете на власт

Курир - 04.10.2019

Претставникот на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Јоханес Реј се заблагодари на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, како и на партијата за коорганизирањето на вчерашната Регионална политичка академија за млади.

(Видео) Зеќири: Со Силјановска и Дурловски заедно Мицкоски не може да обнови ништо

Макфакс - 04.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски нема никакви промени, партијата сè уште е заглавена во матрицата на деструкција и одбрана на криминалот. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не може да обнови ништо, освен криминалиот режим и темните години на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неспоредливи се соработниците на Заев со тие на Мицкоски

Курир - 04.10.2019

СДСМ е на прав пат да ја уништи државата. Деструкцијата на власта резултира со понижена држава, разурната економија, земјоделство на колена, колабирано здравство и разнишано образование, велат во соопштение од ВМРО- ДПМНЕ.

Арсовски: Тимот на Мицкоски е составен од истакнати лица кои што се успешни во своите професии

Курир - 04.10.2019

Гледајќи ги портфолијата на оние 16 луѓе кои што се во тимот на претседателот Мицкоски може да заклучиме дека се работи за врвни професори и луѓе кои што се поистоветуваат со визијата на ВМРО-ДПМНЕ, вели Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, во ...

Мицкоски: За разлика од СДСМ ние сме со народот

Курир - 04.10.2019

Има една суштинска разлика помеѓу „Обновата за Македонија“ и „Правиот пат“ како што вчера го нарекоа од СДСМ, а тоа е што ние сме помеѓу граѓаните, на улиците, на плоштадите и разговараме лице во лице, очи во очи со нив.

„Стратешкиот тим ќе помогне да се изнајдат решенија со кои Македонија предводена ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе“

Курир - 04.10.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во вестите на МТВ 1 изјави дека тимот од стратешки соработници на ВМРО-ДПМНЕ за обнова на Македонија е тим кој е составен од врвни и докажани интелектуалци кој со свои сугестии ќе помогне да се изнајдат ...

Тимот на Мицкоски vs тимот на Заев

Нетпрес - 04.10.2019

Цветанка Ласкова наспроти Игор Дурловски, Љубе Бошковски како економски советник наспроти професорот Владимир Дуковски – кој од партиските лидери, Христијан Мицкоски или Зоран Заев се опкружи со луѓе способни да понудат квалитетни и одржливи ...

Мицкоски од Ресен најави предизборна програма за решавање на сите проблеми на граѓаните

Слободен Печат - 04.10.2019

Пред присутните вети дека програмата ќе ја прави заедно со граѓаните, оти ќе ги слушне нивните барања, потреби и ќе се обврзе за нивно решавање. Македонија економски тигар на Балканот, фер и честита политика за земјоделците, достоинствен образовен ...

Христијан Мицкоски наместо про боно, инкасирал 20.000€ за советничкиот ангажман во Владата на Груевски?

Centar - 04.10.2019

1,2 милиони денари е износот кој му бил исплатен на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за неговиот ангажман како советник во кабинетите на тогашните премиери Никола Груевски и Емил Димитриев.

Зеќири: Појавувањето на Дурловски во листата, значи најава на соништата од минатото

iPortal - 04.10.2019

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири во денешната изјава за медиуми кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот и дека со Сиљановска и Дурловски, партијата не нуди ништо прогресивно и европско.

Богојески: Новите советници на Мицкоски се испукани куршуми од времето на Груевски

24Инфо - 04.10.2019

Реформаторот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески, го критикува новиот состав на стратешки соработници на лидерот на партијата, Христијан Мицкоски. Според Богојески, дел од експертите во новиот тим биле соработници и на преходниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Новиот тим на Мицкоски дојде побрзо од реформите

Либертас - 04.10.2019

Влада во сенка, класично кадровско засилување во нереформирана партија или подготовка за избори? Аналитичари за Дојче веле го коментираат новиот тим на стратегиски советници на Мицкоски. Со визијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ „за земја која ќе биде ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на прав пат да ја уништи државата

Опсервер - 04.10.2019

Деструкцијата на власта резултира со понижена држава, разурната економија, земјоделство на колена, колабирано здравство и разнишано образование. СДСМ знае граѓаните ја гледаат разликата меѓу криминалниот тим на Заев и ВМРО-ДПМНЕ и затоа се плаши.

Христијан Мицковски освен за обнова на криминалот ништо друго не нуди

24Инфо - 04.10.2019

Кај ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски ништо не се променило, а партијата се води по деструктивните политики на Груевски и во одбрана на криминалот. „Обновата” за која зборува Мицковски е само лажен параван зад кој се кријат деструкцијата и одбраната ...

Мицкоски: Можното формирање на нови партии е нарачка на Заев

Фактор - 04.10.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во вестите на Алфа ТВ тврди дека новите десничарски партии кои би се формирале а во нив би фигурирале личности како Митко Јанчев, Никола Тодоров и Петар Богојески се по нарачка на СДСМ и премиерот Зоран ...

Мицкоски: Досега се собрани над 10 илјади проблеми пријавени од граѓаните

Република - 04.10.2019

Досега се собрани над 10 илјади проблеми во рамките на акцијата разговори за Македонија, рече денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој во ресен продолжи со караванот „Разговори за обнова на Македонија“. порача Мицкоски.

Претставникот на Конрад Аденауер до ВМРО-ДПМНЕ: Не не` заборавајте кога ќе дојдете на власт

Република - 04.10.2019

Претставникот на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Јоханес Реј се заблагодари на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, како и на партијата за коорганизирањето на вчерашната Регионална политичка академија за млади.

Зеќири: Со Сиљановска и Дурловски заедно, Мицкоски не може да обнови ништо друго освен деструкцијата, криминалниот ...

Centar - 04.10.2019

– Во ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски нема никакви промени, партијата се уште е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да обноват ништо освен криминалиот режим и темните години на ...

Мицкоски: За разлика од СДСМ ние сме со народот

Опсервер - 04.10.2019

Има една суштинска разлика помеѓу „Обновата за Македонија“ и „Правиот пат“ како што вчера го нарекоа од СДСМ, а тоа е што ние сме помеѓу граѓаните, на улиците, на плоштадите и разговараме лице во лице, очи во очи со нив.

СДСМ распали по Мицкоски: Христијан Мицковски освен за обнова на криминалот ништо друго не нуди

Centar - 04.10.2019

Соопштение за јавност на СДСМ – реакција на изнесените ставови на Христијан Мицкоски: Христијан Мицковски освен за обнова на криминалот ништо друго не нуди Кај ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски ништо не се променило, а партијата се води по ...

Богојески: Новиот тим советници на Мицкоски се испукани куршуми

iPortal - 04.10.2019

Реформаторот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески на вчерашното гостување во емисијата „ Клик плус “ на ТВ21, ги нарече новите советници на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски испукани куршуми.

Мириса на предвремени избори: СДСМ ќе не носи „на прав пат“, ВМРО-ДПМНЕ за „обнова на Македонија„

еМагазин - 04.10.2019

Она што веќе извесен период се шпекулира во политичките кругови, дека партиите на големо се подготвуваат за предвремени парламентарни избори напролет, станува видливо и од однесувањето на двете најголеми партии во Македонија, владејачката СДСМ и ...

„Обнова“ VS „Прав пат“: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се подготвуваат за избори

PressingTV - 04.10.2019

Во ист ден двете најголеми партии започнаа кампањи кои многумина ги протолкуваа како неофицијален старт на предизборна кампања. Повеќе е од јасно е дека и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се подготвуваат за предвремени избори, можеби уште напролет.

Обнова VS Прав пат: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се подготвуваат за избори

Република - 04.10.2019

Во ист ден двете најголеми партии започнаа кампањи кои многумина ги протолкуваа како неофицијален старт на предизборна кампања. Повеќе е од јасно е дека и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се подготвуваат за предвремени избори, можеби уште напролет.

Богојески: Новите советници на Мицкоски се испукани куршуми

Либертас - 04.10.2019

Богојески: Новите советници на Мицкоски се испукани куршуми – луѓе од кога Груевски промовираше ...

Мицкоски: Имаме јасно дефинирани проекти за решавање на проблемите на граѓаните

24Инфо - 04.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на настанот за кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Ресен. „Знам и свесен сум дека ми престои тешка и пеколна битка за да го убедиме секој еден ...

Богојески: Новите советници се големо разочарување кај членството на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 04.10.2019

Реформаторот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески на вчерашното гостување во емисијата „ Клик плус “ на ТВ21, ги нарече новите советници на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски испукани куршуми.

Мицкоски: Имаме јасно дефинирани проекти за решавање на проблемите на граѓаните

MTM - 04.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на настанот за кампањата „Разговори за Обнова на Македонија - Проблеми, решенија и програма“ во Ресен. „Знам и свесен сум дека ми престои тешка и пеколна битка за да го убедиме секој еден ...

СДСМ:  Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да обноват ништо освен криминалиот режим

24Инфо - 04.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски нема никакви промени, партијата се уште е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да обноват ништо освен криминалиот режим и темните години на ...

СДСМ: Мицкоски освен за обнова на криминалот, ништо друго не нуди

iPortal - 04.10.2019

„Кај ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ништо не се променило, а партијата се води по деструктивните политики на Груевски и во одбрана на криминалот. „Обновата“ за која зборува Мицковски е само лажен параван зад кој се кријат деструкцијата и одбраната ...

Зеќири: Со Сиљановска и Дурловски, Мицкоски не може да обнови ништо друго освен деструкцијата

Локално - 04.10.2019

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири во денешната изјава за медиуми кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот и дека со Сиљановска и Дурловски, партијата не нуди ништо прогресивно и европско.

Ќе се разговара за актуелни теми: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски, гостин во вестите на Алфа

Република - 04.10.2019

Денеска лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе биде гостин во вестите на телевизија Алфа во 17.30 часот ...

Зеќири: Со Сиљановска и Дурловски заедно, Мицкоски не може да обнови ништо

Либертас - 04.10.2019

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Во ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски нема никакви промени, партијата се уште е заглавена во матрицата на деструкција и одбраната на криминалот.

Мицкоски: Имаме јасно дефинирани проекти за решавање на проблемите на граѓаните

Н.Македонија - 04.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на настанот за кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Ресен. – Знам и свесен сум дека ми престои тешка и пеколна битка за да го убедиме секој еден ...

Мицкоски од Македонија ќе прави „тигар на Балканот“

365 - 04.10.2019

„ …Основните проблеми кои што ги мачат граѓаните ширум Македонија се безпарицата, сиромаштијата, но најмногу од сѐ е тоа што граѓаните во нашата татковина ја загубија надежта за подобра иднина, за перспектива, убедени се во безперспективноста.

Богојески: Новите советници се големо разочарување кај членството на ВМРО-ДПМНЕ

1tv - 04.10.2019

Реформаторот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески на вчерашното гостување во емисијата „ Клик плус “ на ТВ21, ги нарече новите советници на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски испукани куршуми.

СДСМ „на прав пат“, ВМРО-ДПМНЕ со тим за „обнова на Македонија“

ТВ21 - 03.10.2019

Иако власта се уште не ја прифатила „фрлената ракавица“ од опозицијата за избори, сепак според прегрупирањето на силите и нивното делување на терен, наликува на предизборен период. Двете најголеми политички партии соопштија дека почнуваат нови ...

Богојески: Новите советници на Мицкоски се испукани куршуми – луѓе од кога Груевски промовираше преродба

ТВ21 - 03.10.2019

Богојески: Новите советници на Мицкоски се испукани куршуми – луѓе од кога Груевски промовираше ...

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

Канал5 - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во подготовка за избори?

Алсат-М - 03.10.2019

Со слоганите “На прав пат“ и “Обнова на Македонија“ двете најголеми партии во македонскиот политички блок СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ја промовираа кампањата за подобрување и создавање на нови изборни програми.

Дали независните пратеници ќе прават партија: Ќе бидеме поактивни

Независен - 03.10.2019

Независната пратеничка група планира да ги засили своите активности во наредниот период. Тие најавуваат дека ќе бидат многу погласни во клучниот период за земјава, пред влегувањето во НАТО и евентуалното започнување на преговорите со Брисел за ...

Мицкоски е за 120 изборни едници

Независен - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Мицкоски е за 120 изборни едници

+инфо - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Мицкоски го претстави тимот за обнова на Македонија

Алфа - 03.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ се доекипира, за да ја донесе обновата која и е неопходна на Македонија.. Гордана Силјановска Давкова, Сашко Кедев, Игор Дурловски, Александар Климовски, се дел од новиот тим на стратешки соработници на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремни избори во март наредната година, СДСМ смета дека октомври е најдобар датум

Глас на Америка - 03.10.2019

Дипломатите во Скопје им порачуваат на двете главни партии да престанат со поделбите зарадите иднината на земјата СКОПЈЕ — Се интензивираат повиците на опозицијата за предвремени избори, која тврди дека тоа е единствениот пат за излез, од како што ...

СДСМ „на прав пат“

360 степени - 03.10.2019

Владејачкиот социјалдемократски сојуз под слоганот „На прав пат“ и во црвена бела боја, најавува караван на граѓански трибини низ земјава. Посетите на поголемите градови се планирани секој викенд, а преку работните денови во помалите населени ...

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

А1 On - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

Сител - 03.10.2019

– Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Прес-конференција на Мицкоски во 11:15 часот

Курир - 03.10.2019

Во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 11:15 часот ќе се одржи прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ „на прав пат“, ВМРО-ДПМНЕ со тим за „обнова на Македонија“

4NEWS - 03.10.2019

Иако власта се уште не ја прифатила „фрлената ракавица“ од опозицијата за избори, сепак според прегрупирањето на силите и нивното делување на терен, наликува на предизборен период. Двете најголеми политички партии соопштија дека почнуваат нови ...

Богојески: Новите советници на Мицкоски се испукани куршуми – луѓе од кога Груевски промовираше преродба

4NEWS - 03.10.2019

Богојески: Новите советници на Мицкоски се испукани куршуми – луѓе од кога Груевски промовираше преродба Извор: ...

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

iPortal - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

24Инфо - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

За Мицкоски за изборниот законик прифатливо е секое решение кое ќе го зголеми демократскиот капацитет и квалитет, ...

Опсервер - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

Локално - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

Скопје инфо - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

еМагазин - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

МИЦКОСКИ: Македонската јавност до денеска не го виде писмото од Катица Јанева ниту го дозна нотарот кој го потврдил ...

Денешен - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за јавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да направат отстапки.

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

CivilMedia - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

СДСМ за 2 години направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11

365 - 03.10.2019

За две години СДСМ направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, изјави вечерва пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов. – ВМРО-ДПМНЕ ги заборави граѓаните, ги остави без водовод и канализации, а сега шири лажна загриженост.

Мицкоски: Откако европскиот совет се произнесе за датум за преговори за земјва, да формираме техничка влада,  да ги ...

Скопје1 - 03.10.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната прес конференција одговраше на новинарски прашања. Во продолжение прашањата и одговорите во целост: Прашање: Дали мислите дека премиерот ќе го прифати вашето барање за предвремени ...

Мицкоски: СДСМ да нaправат отстапки за законот за ЈО

MakPress - 03.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија, како што рече, би требало да нaправат отстапки.

Костадинов: Доколку обвинителството смета дека треба – јас ќе дадам информации во врска со „Рекет“

ТВ21 - 02.10.2019

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов во интервју за ТВ21 вели дека доколку обвинителството смета дека тој може да помогне во истрагата тој ќе даде информации во врска со „Рекет“ во ...

КОСТАДИНОВ: За 2 години СДСМ направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години

Денешен - 02.10.2019

За две години СДСМ направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, изјави вечерва пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов. – ВМРО-ДПМНЕ ги заборави граѓаните, ги остави без водовод и канализации, а сега шири лажна загриженост.

Костадинов: За 2 години СДСМ направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години

24Инфо - 02.10.2019

Костадинов: За 2 години СДСМ направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години За две години СДСМ направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, напиша вечерва пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов.

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“

24Инфо - 02.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“ во која која тимови предводени од највисокото раководство на партијата ги посетуваат сите поголеми населени места во Република Македонија. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р.

ВМРО – ДПМНЕ: Ситуацијата во Република Македонија е алармантна

Опсервер - 02.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“ во која која тимови предводени од највисокото раководство на партијата ги посетуваат сите поголеми населени места во Република Македонија. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р.

Што знаел Костадин Костадинов пред отворањето на истрагата „Рекет“?

4NEWS - 02.10.2019

Што знаел Костадин Костадинов пред отворањето на истрагата „Рекет“? Извор: ...

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“

MakPress - 02.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“ во која која тимови предводени од највисокото раководство на партијата ги посетуваат сите поголеми населени места во Република Македонија. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта за осум месеци реализира 28 отсто капитални инвестиции

Канал5 - 01.10.2019

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта. Криминалот, корупцијата и рекетот кои во изинативе три години го тиштат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев бега од избори зошто анкетите се на наша страна

Курир - 01.10.2019

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта.

Јанушев: Месеци преостануваат до предвремени избори, истражувањата покажуваат дека Мицкоски ја предводи ВМРО-ДПМНЕ во ...

Курир - 01.10.2019

Неколку анкети беа спроведени во изминатиов период и на сите е очигледен огромниот раст на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта за осум месеци реализира 28 отсто капитални инвестиции

Сител - 01.10.2019

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта. Криминалот, корупцијата и рекетот кои во изинативе три години го тиштат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е исплашен затоа што знае дека ја има изгубено поддршката од граѓаните

А1 On - 01.10.2019

„Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта. Криминалот, корупцијата и рекетот кои во изинативе три години го тиштат ...

Неколку месеци преостануваат до изборите, уверува Јанушев

Нетпрес - 01.10.2019

Неколку анкети беа спроведени во изминатиов период и на сите е очигледен огромниот раст на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Јанушев: Месеци преостануваат до предвремени избори

МКД - 01.10.2019

Неколку анкети беа спроведени во изминатиов период и на сите е очигледен огромниот раст на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

(ВИДЕО) Васев: Мицкоски, Ѓорчев и ВМРО-ДПМНЕ навиваат државата да не добие датум за преговори

А1 On - 01.10.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски нудат само обнова на криминаланиот режим и богатење на неколкумина во белиот дворец. Затоа, ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои работат против нашата интеграција во НАТО и ЕУ.

Васев: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нудат само обнова на криминаланиот режим

МКД - 01.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои работат против нашата интеграција во НАТО и ЕУ, изјави Стефан Васев од СДСМ. „ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски нудат само обнова на криминаланиот режим и богатење на неколкумина во белиот дворец.

ВМРО-ДПМНЕ: Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта

Макфакс - 01.10.2019

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта, соопшти опозициската партија.

Заев бега од избори, зашто анкетите се во полза на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 01.10.2019

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ОД таму додаваат дека на претстојните парламентарни избори СДСМ ќе го добие одговорот на ...

На избори со и без закон за обвинителство

Независен - 01.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ и вчера побара власта да распише предвремени избори. Коментирајќи ги последните јавни настапи на премиерот Зоран Заев, најголемата опозициска партија констатираше дека има само еден начин да се проверат неговите тврдења оти државата ...

Стефан Васев: ВМРО-ДПМНЕ работи против нашата интеграција во НАТО и ЕУ

Либертас - 01.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски нудат само обнова на криминалниот режим и богатење на неколкумина во белиот дворец. Затоа, ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои работат против нашата интеграција во НАТО и ЕУ.

Васев: Мицкоски, Ѓорчев и ВМРО-ДПМНЕ навиваат државата да не добие датум за преговори, работат против ЕУ и НАТО

iPortal - 01.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски нудат само обнова на криминаланиот режим и богатење на неколкумина во белиот дворец. Затоа, ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои работат против нашата интеграција во НАТО и ЕУ.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта за осум месеци реализира 28 отсто капитални инвестиции

Либертас - 01.10.2019

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта. Криминалот, корупцијата и рекетот кои во изинативе три години го тиштат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта за осум месеци реализира 28 отсто капитални инвестиции

Локално - 01.10.2019

„Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта“, соопштуваат утрово од ВМРО-ДПМНЕ.

Јанушев: Месеци преостануваат до предвремени избори

PressingTV - 01.10.2019

Неколку анкети беа спроведени во изминатиов период и на сите е очигледен огромниот раст на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на Фејсбук..

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија

24Инфо - 01.10.2019

Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта. Криминалот, корупцијата и рекетот кои во изинативе три години го тиштат македонскиот граѓанин, заедно со националното предавство, се причините поради кои граѓаните бараат ...

Васев: Мицкоски, Ѓорчев и ВМРО-ДПМНЕ навиваат државата да не добие датум за преговори, работат против ЕУ и НАТО

Centar - 01.10.2019

– ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски нудат само обнова на криминаланиот режим и богатење на неколкумина во белиот дворец. Затоа, ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои работат против нашата интеграција во НАТО и ЕУ.

Јанушев: Христијан Мицкоски ја предводи ВМРО-ДПМНЕ во вистинска насока

Република - 01.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил напиша: Неколку анкети беа спроведени во изминатиов период и на сите е очигледен огромниот раст на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта за осум месеци реализира 28 отсто капитални инвестиции

4NEWS - 01.10.2019

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта. Криминалот, корупцијата и рекетот кои во изинативе три години го тиштат ...

Костадинов: Опозицијата секојдневно се потпишува под уставното име РСМ

Локално - 01.10.2019

Костадин Костадинов, член на Извршниот одбор на СДСМ, смета дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ постапува лицемерно во врска со прашањето за името. „Крајно лицемерно е од страна на опозицијата која трошеше пари на лажен барок, палми, споменици и згора на ...

Денеска лидерска средба?

Вечер Прес - 01.10.2019

Премиерот Зоран Заев минатата недела од Њујорк изјави дека не ја исклучува можноста денеска повторно да седнат на заедничка маса со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за да разговараат за законот за јавно обвинителство.Заев додаде дека би ...

Мицкоски, Ѓорчев и ВМРО-ДПМНЕ навиваат државата да не добие датум за преговори

24Инфо - 01.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски нудат само обнова на криминаланиот режим и богатење на неколкумина во белиот дворец. Затоа, ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои работат против нашата интеграција во НАТО и ЕУ, вели Стефан Васев од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија

Опсервер - 01.10.2019

Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта. Криминалот, корупцијата и рекетот кои во изинативе три години го тиштат македонскиот граѓанин, заедно со националното предавство, се причините поради кои граѓаните бараат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта

MakPress - 01.10.2019

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните политики на власта. Криминалот, корупцијата и рекетот кои во изинативе три години го тиштат ...

Костадинов: Зошто опозицијата и Мицкоски молчат и не одговараат, дали Камчев ја финансирал кампањата на ВМРО-ДПМНЕ?

Канал5 - 30.09.2019

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и портпарол на партијата Костадин Костадинов учествуваше во дебатната емисија "Само Вистина" на телевизија Канал 5 . Костадинов до соговроникот повторно ги постави и јавно објавените прашања: Дали Орце Камчев ја ...

„Само Вистина“ со Костадин Костадинов и Димче Арсовски

Канал5 - 30.09.2019

Во вечерашната „Само Вистина“ дебатираа Костадин Костадинов и Димче Арсовски. - Кадровската политика на СДСМ е најлоша до сега, вели меѓу другото портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во вечерашното издание на „Само вистина“.

Костадинов: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ работат против интересите на граѓаните и против ЕУ и НАТО

Канал5 - 30.09.2019

Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија". Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку масовна и јасно изразена ...

Костадинов: Лани Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ беа против ЕУ и НАТО и се уште го бранат криминалот на Груевски

Фокус - 30.09.2019

Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија“. Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку масовна и јасно изразена ...

СДСМ:Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на предвидената трибина во Кратово

Канал5 - 30.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на груевизмот сакаат да се вратат криминалниот режим, заканите, уцените, изолациите. Граѓаните не сакаат обнова на криминалниот режим и нема да го дозволат тоа.

СДСМ : Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на трибина во Кратово, Мицкоски избега од граѓаните

Макфакс - 30.09.2019

,,ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на груевизмот сакаат да се вратат криминалниот режим, заканите, уцените, изолациите.Граѓаните не сакаат обнова на криминалниот режим и нема да го дозволат тоа.Доказ за тоа ...

СДСМ: Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на предвидената трибина во Кратово, Мицкоски избега од граѓаните

А1 On - 30.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на груевизмот сакаат да се вратат криминалниот режим, заканите, уцените, изолациите. Граѓаните не сакаат обнова на криминалниот режим и нема да го дозволат тоа.

(ВИДЕО) Костадинов: Пред една година, над 660.000 граѓани гласаа за ЕУ и НАТО, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против

А1 On - 30.09.2019

„Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија“. Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку масовна и јасно изразена ...

АНКЕТИТЕ ПОКАЖУВААТ: Мицкоски со најголем раст на рејтингот, ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ

Курир - 30.09.2019

Најновите спроведени анкети на барања на дел од медиуми, покажуваат дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е политичар кој има најголем раст на рејтингот кај граѓаните. Резултатите покажуваат дека Зоран Заев е политичар со најголема ...

И спинуваните анкети не му помагаат на СДСМ – Мицкоски со најголем раст на рејтингот, ВМРО ДПМНЕ постојано ја зголемува ...

Нетпрес - 30.09.2019

Две анкети беа спроведени минатата недела во однос на популарноста на политичките партии во Македонија. И на двете анкети огромен раст има и на рејтингот на ВМРО ДПМНЕ и на нејзиниот лидер Христијан Мицкоски.

(Видео) Костадинов: Пред една година граѓаните јасно и недвосмислено порачаа дека се за ЕУ и НАТО

Макфакс - 30.09.2019

Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија“. Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку масовна и јасно изразена ...

Костадинов: Единствена мисија на ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ е да го штити криминалот на режимот и да се обидува да ...

Centar - 30.09.2019

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и портпарол Костадин Костадинов учествуваше во дебатната емисија “Само Вистина” на телевизија Канал 5 и ја потенцираше деструктивната политика на опозицијата со која ВМРО-ДПМНЕ го кочи напредокот на државата.

Мицкоски со најголем раст на рејтингот

PressingTV - 30.09.2019

Како ново лице на главната политичка сцена во Македонија, кое се појави пред нешто повеќе од две години кога го наследи Никола Груевски на лидерското место во ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски има најголем раст на рејтингот кај граѓаните, а тоа го ...

Пред една година, над 660.000 граѓани гласаа за ЕУ и НАТО, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ беа против

24Инфо - 30.09.2019

Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија”. Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку масовна и јасно изразена ...

СДСМ: Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на предвидената трибина во Кратово, Мицкоски избега од граѓаните

iPortal - 30.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на груевизмот сакаат да се вратат криминалниот режим, заканите, уцените, изолациите. Граѓаните не сакаат обнова на криминалниот режим и нема да го дозволат тоа.

СДСМ:Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на предвидената трибина во Кратово

Либертас - 30.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на груевизмот сакаат да се вратат криминалниот режим, заканите, уцените, изолациите. Граѓаните не сакаат обнова на криминалниот режим и нема да го дозволат тоа.

Рокот истекува: Денеска лидерска средба?

Фактор - 30.09.2019

Премиерот Зоран Заев минатата недела од Њујорк изјави дека не ја исклучува можноста денеска повторно да седнат на заедничка маса со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за да разговараат за законот за јавно обвинителство.

За Заев нема потреба од предвремени избори, за Мицкоски март следната година е добар датум

Фактор - 30.09.2019

Нема потреба од предвремени избори, и покрај неоснованите повици на опозицијата, рече премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев во интервју за „Детектор“ на Сител. Според Заев, само откако ќе истече целиот мандат, граѓаните ќе можат да ги искусат ...

Костадинов: Пред една година, граѓаните јасно и недвосмислено порачаа дека се за ЕУ и НАТО

iPortal - 30.09.2019

Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија“. Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку масовна и јасно изразена ...

СДСМ: Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на предвидената трибина во Кратово, Мицкоски избега од граѓаните

24Инфо - 30.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на груевизмот сакаат да се вратат криминалниот режим, заканите, уцените, изолациите. Граѓаните не сакаат обнова на криминалниот режим и нема да го дозволат тоа.

Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на предвидената трибина во Кратово, Мицкоски избега од граѓаните кои силно порачаа дека не сакаат ...

Бриф - 30.09.2019

Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на предвидената трибина во Кратово, Мицкоски избега од граѓаните кои силно порачаа дека не сакаат обнова на криминалниот режим и изолациите ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на ...

Мицкоски со најголем раст на рејтингот, ВМРО-ДПМНЕ убедливо пред СДСМ

Република - 30.09.2019

Како ново лице на главната политичка сцена во Македонија, кое се појави пред нешто повеќе од две години кога го наследи Никола Груевски на лидерското место во ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски има најголем раст на рејтингот кај граѓаните, а тоа го ...

СДСМ: Мицкоски избега од граѓаните на Кратово

Локално - 30.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на груевизмот сакаат да се вратат криминалниот режим, заканите, уцените, изолациите“, стои во денешното соопштение на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија.

Мицкоски: Техничка влада и избори во март

CivilMedia - 30.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Детектор вели дека е свесен дека граѓаните се уморни од одржување на било какви избори, но истовремено, актуелната состојба во земјата наметнува тоа да се случи.

(ВИДЕО) Костадинов: Пред една година, над 660.000 граѓани гласаа за ЕУ и НАТО, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ беа и уште се ...

Бриф - 30.09.2019

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија“. Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега ...

(видео) КОСТАДИНОВ: Една година по референдумот нашата држава е светол пример и партнер на демократскиот свет

Денешен - 30.09.2019

Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија“ на кој излегоа над 660.000 граѓани, а близу 610.000 гласаа „за“, истакна на денешната прес-конференција портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов.

Костадинов: Мисијата на ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ е да го штити криминалот на режимот

24Инфо - 30.09.2019

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и портпарол Костадин Костадинов учествуваше во дебатната емисија “Само Вистина” на телевизија Канал 5 и ја потенцираше деструктивната политика на опозицијата со која ВМРО-ДПМНЕ го кочи напредокот на државата.

Костадинов: Зошто опозицијата и Мицкоски молчат и не одговараат, дали Камчев ја финансирал кампањата на ВМРО-ДПМНЕ?

Centar - 30.09.2019

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и портпарол на партијата Костадин Костадинов учествуваше во дебатната емисија “Само Вистина” на телевизија Канал 5 каде до соговроникот повторно ги постави и јавно објавените прашања: Дали Орце Камчев ја финансирал ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се лицемерни, бараат пари за промена на опашка на бик, а се потпишуваат на амандмани ...

Centar - 30.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ свесно манипулира со решеното прашање за името а од друга страна потпишува амандмани под уставното име, што само го докажува лицемерието во опозицијата, посочи Костадин Костадинов, член на Извршниот одбор на СДСМ при вечерашното гостување ...

Костадинов: Мисијата на ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ е да го штити криминалот на режимот

iPortal - 30.09.2019

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и портпарол Костадин Костадинов учествуваше во дебатната емисија “Само Вистина” на телевизија Канал 5 и ја потенцираше деструктивната политика на опозицијата со која ВМРО-ДПМНЕ го кочи напредокот на државата.

За 500 дена Заев загубил а Мицкоски стекнал десетина % екстра рејтинг

Expres - 30.09.2019

Според најновата анкета на Институтот за политички истражувања направена за емисијата Детектор на Сител во последниве 16 месеци дошло до тектонски поместувања во рејтинзите на лидерите на најголемите македонски партии.

Мицкоски: По одлуката на Европскиот совет за датум за преговори да се формира техничка влада

MakPress - 30.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Детектор“ на телевизија Сител истакна дека предвремените парламентарни избори се единствен начин да се увиди дали Македонија навистина блеска како што вели премиерот Зоран ...

Костадинов: Над 660.000 граѓани гласаа за ЕУ и НАТО, само ВМРО-ДПМНЕ беа и уште се против

MakPress - 30.09.2019

Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија“. Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку масовна и јасно изразена ...

Костадинов: Над 660.000 граѓани гласаа за ЕУ и НАТО, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и денеска уште се против

365 - 30.09.2019

„Почитувани граѓани, денеска се навршува една година од референдумот ‘За Европска Македонија’. Над 660.000 граѓани излегоа на референдумот, а близу 610.000 гласаа ‘За’. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку ...

Костадинов: Пред една година, над 660.000 граѓани гласаа за ЕУ и НАТО, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ беа и уште се против

Скопје1 - 30.09.2019

Денеска се навршува една година од референдумот „За Европска Македонија“. Над 660.000 граѓани излегоа не реферндумот а близу 610.000 гласаа За. Ниту една политичка опција, ниту една политичка програма досега не добила толку масовна и јасно изразена ...

СДСМ: Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на трибина во Кратово

MakPress - 30.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не нудат ништо ново, заглавени во матрицата на груевизмот сакаат да се вратат криминалниот режим, заканите, уцените, изолациите. Граѓаните не сакаат обнова на криминалниот режим и нема да го дозволат тоа.