TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пирова победа на Ферер

Екипа - 11.11.2012

Давид Ферер успеа да го скрши отпорот на Јанко Типсаревиќ и да слави со 4-6, 6-3, 6-1 во последниот меч од фазата по групи на АТП-шампионатот, но тоа сепак беше само „пирова победа“ за шпанскиот ас.

Атп Мастерс Лондон: Ѓоковиќ - Дел Потро и Федерер - Мари полуфинални двојки

Телма - 11.11.2012

Новак Ѓоковиќ против Хуан Мартин Дел Потро од 15:30 и Роже Федерер против Анди Мари од 21:00 се полуфиналните двојки на завршниот Мастерс во Лондон и двата меча низ директен пренос на Телма.Дилемите ...

Дел Потро преку Федерер до полуфиналето

Утрински - 11.11.2012

Иако го победи Типсаревиќ, Ферер остана со празни раце во Лондон поради послабиот сет-количник Хуан Мартин дел Потро покажа дека и најмалата шанса е доволна, ако се искористи.

Дел Потро поуспешен од Федерер, пирова победа за Ферер

+инфо - 11.11.2012

Роже Федерер како првопласиран и Хуан Мартин дел Потро како втор во групата Б обезбедија пласман во полуфиналето на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон, по вчерашната разврска во дуелите од ...

Дел Потро поуспешен од Федерер

Либертас - 11.11.2012

Роже Федерер како првопласиран и Хуан Мартин дел Потро како втор во групата Б обезбедија пласман во полуфиналето на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон, по вчерашната разврска во дуелите од ...

Федерер на Мареј, Ѓоковиќ со Дел Потро

Нетпрес - 11.11.2012

Швајцарецот Роже Федерер - Британецот Енди Мареј и Србинот Новак Ѓоковиќ - Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро ќе ги одмерат силите во денешното полуфинале на завршниот мастерс тениски турнир во ...

Познати сите полуфиналисти, но не и двојките

Оn.net - 10.11.2012

По првиот денешен дуел од последното коло во групата Б познати се полуфиналистите на завршниот Мастерс турнир, кој се игра во Лондон.

Атп мастерс Лондон: трето коло во Б групата, Ферер и Дел Потро во борба за второто место

Телма - 10.11.2012

Со натпреварите во Б групата се заокружуваат мечевите во фазата по групи на Мастерсот во Лондон. Роже Федерер обезбеди полуфинале, денеска се среќава со Дел Потро кој сеуште има шанси да обезбеди ...

Мастерс куп - Лондон: Дел Потро последен полуфиналист, Ферер - Типсаревиќ ревијално од 20 и 30

Телма - 10.11.2012

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро обезбеди пласман во полуфиналето на завршниот Мастерс Куп на најдобрите осум тенисери, што се игра во Лондон за награден фонд од 5, 5 милиони долари.

Кун Агуеро заигра тенис(видео)

Mnogoo - 10.11.2012

Напаѓачот на Манчестер Сити Серхио Агуеро дојде да го гледа мечот помеѓу неговиот сонародник Хуан Мартин Дел Потро и Србинот Јанко Типсаревиќ.

Агуеро одличен тенисер

Спорт Денес - 10.11.2012

Погледнете како аргентинскиот фудбалер Агуеро се снаоѓа на тенискиот терен каде игра со сонародникот Хуан Мартин Дел Потро пред дуелот со Типсаревиќ. Потоа Хуан и играше фудбал.

Дел Потро преку Федерер до полуфинале

Спортманија - 10.11.2012

Аргентинскиот тенисер Хуан Мануел Дел Потро успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на Мастерсот во Лондон откако во најважниот меч го совлада со 2-1 (7:6 (7-3), 4:6, 6:3) Роже Федерер и сигурно ја ...

Дел Потро последен полуфиналист

А1 On - 10.11.2012

По првиот денешен дуел од последното коло во групата Б познати се полуфиналистите на завршниот Мастерс турнир, кој се игра во Лондон.

Дел Потро преку Федерер до полуфинале

Сител - 10.11.2012

Аргентинскиот тенисер Хуан Мануел Дел Потро успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на Мастерсот во Лондон откако во најважниот меч го совлада со 2-1 (7:6 (7-3), 4:6, 6:3) Роже Федерер и сигурно ја ...

Со денешната победа Федерер избегнува дуел со Ѓоковиќ

Канал5 - 10.11.2012

Швајцарецот Роже Федерер загуби со 2 - 1 во сетови од Хуан Мартин дел Потро во последниот меч во групата на тенискиот Мастерс куп во Лондон и двајцата ќе играат во утрешното полуфинале.

Дел Потро со победа над Федерер се пласираше во полуфиналето

Точка - 10.11.2012

Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро го совлада Рожер Федерер со 2-1 (7-6, 4-6, 6-3) и обезбеди пласман во полуфиналето. Швајцарецот успеа да го освои вториот сет, но не и да го спречи Мартин Дел Потро ...

Видео: Агуеро „удри“ партија тенис со Дел Потро

Пулс24 - 10.11.2012

Погледнете како Аргентинскиот фудбалер Кун Агуеро играше тенис со својот сонародник Дел Потро пред дуелот меѓу Дел Потро и Јанко Типсаревиќ.

Познати полуфиналистите на Мастерсот во Лондон

Primetime - 10.11.2012

По одигрувањето на предпоследниот натпревар во групата Б од завршниот Мастерсот во Лондон, јасни се полуфиналистите во сингл конкуренција.

Дел Потро го преслуша Типсаревиќ

Оn.net - 09.11.2012

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро лесно со 2:0 по сетови 6:0 и 6:4 го совлада Јанко Типсаревиќ на завршниот турнир во Лондон.

Агуеро против Дел Потро

Оff.net - 09.11.2012

Серхио Агуеро му даде поддршка на својот сонародник Хуан Мартин дел Потро при елиминацијата на Типсаревиќ на турнирот во Лондон, а потоа тие си ги одмерија ...

Федерер нерешлива енигма за Ферер

Утрински - 09.11.2012

Швајцарецот победи со 6-4, 7-6 на АТП-финалето во Лондон и зголеми на 14:0 во меѓусебните дуели Роже Федерер ја продолжи супериорната низа во мечевите со Давид Ферер за да стане првиот сигурен ...

Ѓоковиќ му се придружи на Федерер во полуфиналето на Мастерсот во Лондон

МКД - 09.11.2012

Најдобриот светски тенисер во моментов, Србинот Новак Ѓоковиќ се пласира во полуфиналето од завршниот Мастер-турнир што се одржува во Лондон откако попладнево со 2-0 во сетови (6-2, 7-6) за точно 99 ...

Јанко преслаб за Дел Потро

А1 On - 09.11.2012

По 77 минути игра Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро го победи српскиот тенисер Јанко Типсаревиќ, со резултат 6:0, 6:4. Типсаревиќ одигра катастрофален меч, особено неговата игра беше лоша во првиот ...

Дел Потро го “сруши“ Типсаревиќ

Спорт Денес - 09.11.2012

За час и 17 минути, Аргентинецот Мартин дел Потро го порази својот втор противник во групата Б во завршната сезона во Лондон.

Агуеро се фати за рекетот (видео)

ЗаЗабава - 09.11.2012

Напаѓачот на Манчестер Сити Серхио Агуеро дојде да го гледа мечот помеѓу неговиот сонародник Хуан Мартин Дел Потро и Србинот Јанко Типсаревиќ.

Типсаревиќ лесен залак за Дел Потро, денес расплет во групата А

+инфо - 09.11.2012

Аргентинскиот ас Хуан Мартин дел Потро убедливо со 6-0, 6-4 славеше над Јанко Типсаревиќ во дуелот од второто коло во групата Б на завршниот АТП Мастерс шампионат во Лондон.

Федерер преку Ферер во полуфиналето во Лондон

Либертас - 09.11.2012

Швајцарскиот ас и бранител на титулата Роже Федерер славеше со 6-4, 7-6 над Давид Ферер во второто коло од групната фаза на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон, со што се пласираше во полуфиналето.

Типсаревиќ лесен залак за Дел Потро

Либертас - 09.11.2012

Аргентинскиот ас Хуан Мартин дел Потро убедливо со 6-0, 6-4 славеше над Јанко Типсаревиќ во дуелот од второто коло во групата Б на завршниот АТП Мастерс шампионат во Лондон.

Федерер ги откри своите недостатоци, Агуеро се пресмета со Дел Потро

Вечер Прес - 09.11.2012

Швајцарецот откри дека не знае да готви, но дека сака да научи, додека фудбалерот на Манчестер Сити ги покажа вештините со рекетот Швајцарскиот тенисер Роже Федерер го осигура пласманот во ...

Дел Потро „ГО СРУШИ“ Типсаревиќ

Пулс24 - 09.11.2012

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро го доби дуелот со србинот Јанко Типсаревиќ во меч кој траеше еден час и 17 минути. Лошата игра на Типсаревиќ во Лондон продолжува, а тоа го искористи аргентинецот ...

Федерер ги искористи грешките на Ферер

Пулс24 - 09.11.2012

Роџер Федерер го доби мечот со Давид Ферер во два сета на завршниот АТП мастерс турнир во Лондон. Вториот меч за Роџер Федерер му донесе нова победа во два сета.

Делпо го прегази Типсаревиќ

Канал 77 - 09.11.2012

Аргентинцот Хуан Мартин дел Потро ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон, откако во второто коло го победи Јанко Типсаревиќ.

Федерер обезбеди полуфинале во Лондон

Оn.net - 08.11.2012

Со својата втора победа во вториот настап на завршниот Мастерс турнир, овој пат над Давид Ферер, Швајцарецот обезбеди место меѓу најдобрите четворица.

Федерер го победи и Ферер

Екипа - 08.11.2012

Роже Федерер ја забележа и втората победа на завршниот Мастерс турнир во Лондон. По еден час и 49 минути игра швајцарскиот тенисер го совлада Давид Ферер во два сета – 6-4, 7-6(7-5).

Атп мастерс Лондон: Федерер - Ферер од 15:00 и Типсаревиќ - Дел Потро од 21:00 директно на Телма

Телма - 08.11.2012

Второ коло во Б групата на Мастерсот во Лондон, актуелниот шампион Федерер за противник го има Ферер од 15:00 часот со пренос на Телма. Ова е нивна 14 пресметка досега Федерер победи на 13 дуели.

Атп Мастерс Лондон: Федерер прв полуфиналист, дел Потро - Типсаревиќ од 21 часот

Телма - 08.11.2012

Рожер Федерер е прв финалист на завршниот Мастерс Куп на најдобрите осум тенисери, што се игра во Лондон за награден фонд од 5, 5 милиони долари, откако Швајцарецот во второто коло од групата „Б“ го ...

Федерер прв полуфиналист на Мастерс купот

Спортманија - 08.11.2012

Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на АТП Мастерс купот во Лондон откако денеска го победи Давид Ферер со 2:0 во сетови.

Федерер се пласираше во полуфиналето во Лондон

СуперСпорт - 08.11.2012

Шесткратниот шампион Роџер Федерер си обезбеди место во полуфиналето на овогодинешното издание на Мастерс во Лондон, по втора победа во групата, овој пат со 6-4 7-6 (5) над Давид Ферер.

Федерер во полуфинале

ЗаЗабава - 08.11.2012

Швајцарецот Роже Федерер е првиот полуфиналист на завршниот АТП Мастерс за оваа сезона што се одржува во Лондон. Федерер во второто коло од Б групата го победи Шпанецот Давид Ферер со 6-4, 7-6 (7-5) ...

Федерер прв полуфиналист на Мастерс купот

Кајгана - 08.11.2012

Бранителот на титулата на Мастерс купот кој се одржува во Лондон, Швајцарецот Роџер Федерер е првиот тенисер кој обезбеди пласман во полуфиналето на овогодишното издание.

Федерер го победи Ферер за полуфинале

А1 On - 08.11.2012

Швајцарецот Роже Федерер е првиот полуфиналист на завршниот АТП Мастерс за оваа сезона што се одржува во Лондон. Федерер во второто коло од Б групата го победи Шпанецот Давид Ферер со 6-4, 7-6 (7-5) ...

Федерер преку Ферер во полуфиналето во Лондон

+инфо - 08.11.2012

Швајцарскиот ас и бранител на титулата Роже Федерер славеше со 6-4, 7-6 над Давид Ферер во второто коло од групната фаза на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон, со што се пласираше во полуфиналето.

Федерер во полуфиналето во Лондон

Сител - 08.11.2012

Рожер Федерер ја оствари и втората победа на Мастерсот во Лондон, откако попладнево во првиот меч од 2.коло на групата Б, го совлада шпанецот Давид Ферер со 2:0 по сетови.

Мастерс куп Лондон- Федерер подобар и од Ферер

Канал5 - 08.11.2012

Роџер Федерeр со сигурно чекори ита кон уште едно полуфинале на мастерс купот во Лондон. Бранителот на трофејот во 2 коло од групата Б без загубен сет го победи упорниот Шпанец Давид Ферер.

Ферер немоќен против Федерер

Точка - 08.11.2012

Одличната форма во последниот период Давид Ферер не успеа да ја круниса со триумф над Рожер Федерер кој синоќа славеше над шпанецот во второто коло од групата Б.

Федерер прв полуфиналист во Лондон

Нетпрес - 08.11.2012

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер, се пласира во полуфиналето на завршниот мастерс турнир во Лондон, откако славеше и во вториот натпревар во Б - групата над Шпанецот Давид Ферер со 6:4, 7:6.

Федерер прв полуфиналист на Мастерс купот

Макфакс - 08.11.2012

Бранителот на титулата на Мастерс купот, кој се одржува во Лондон, Швајцарецот Роџер Федерер е првиот тенисер кој обезбеди пласман во полуфиналето на овогодишното издание.

Делпо го прегази Типсаревиќ

Макфакс - 08.11.2012

Аргентинцот Хуан Мартин дел Потро ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон, откако во второто коло го победи Јанко Типсаревиќ.

Стартува 2-то коло од Б-групата во Мастерсот во Лондон

Inpress - 08.11.2012

Лондон, 8. ноември 2012 (ИНПРЕС) Денес стартува дуелите од 2.коло од Б групата на Мастерсот во Лондон, со мечот меѓу Рожер Федерер и Давид Ферер.

Ферер го совлада Дел Потро

Оn.net - 07.11.2012

Давид Ферер продолжи со одличните настапи и славеше во првото коло од завршниот турнир во Лондон над Хуан Мартин дел Потро со 6:3, 3:6, 6:4.

Рекордна 40. победа за Федерер

Вест - 07.11.2012

Роже Федерер презеде уште еден рекорд, откако со победа го почна својот настап на Светското тениско финале во Лондон Швајцарецот го совлада Јанко Типсаревиќ со 6:3, 6:1 во Б-групата и дојде до 40.

Неуморниот Ферер го победи Дел Потро

Екипа - 07.11.2012

Давид Ферер, кој во неделата триумфираше на Мастерсот во Париз, продолжи со одличните изданија победувајќи го во првото коло од завршниот турнир во Лондон Хуан Мартин Дел Потро со 6-3,3-6,6-4.

Федерер го помина Лендл

Утрински - 07.11.2012

Швајцарецот преку Типсаревиќ до рекордна 40. победа на Мастерс-куповите. Ферер ја доби првата рововска битка во Лондон, совладувајќи го Дел Потро во три сета Роже Федерер помести уште една граница во ...

Ферер подобар од Дел Потро

А1 On - 07.11.2012

Во вториот меч во групата Б, на завршниот Мастерс во Лондон, Давид Ферер го совлада Дел Потро со резултат 6:3, 3:6, 6:4.

Ферер продолжи да победува и во Лондон

Дневник - 07.11.2012

Шпанскиот тенисер Давид Ферер ја продолжи низата победи, откако синоќа во првиот меч на Мастерсот во Лондон го совлада Хуан Мартин дел Потро со 2:1 (6:3; 3:6 и 6:4) во сетови.

Ферер продолжи да победува и во Лондон

Хитпортал - 07.11.2012

Ш панскиот тенисер Давид Ферер ја продолжи низата победи, откако синоќа во првиот меч на Мастерсот во Лондон го совлада Хуан Мартин дел Потро со 2:1 (6:3; 3:6 и 6:4) во сетови.

Неуморниот Ферер го совлада Дел Порто

Спорт Денес - 07.11.2012

Давид Ферер продолжи со одличната игра и го совлада Мартин дел Порто со 6-3, 3-6 и 6-4 во првото коло на завршниот турнир во Лондон.

Фуриозен старт на Федерер во Лондон

+инфо - 07.11.2012

Роже Федерер со убедлива победа од 6-3, 6-1 над Јанко Типсаревиќ стартуваше со одбраната на тронот на 5,5 милиони фунти вредниот завршен Мастерс шампионат во Лондон.

Федерер го прегази Типсаревиќ

Либертас - 07.11.2012

Роже Федерер со убедлива победа од 6-3, 6-1 над Јанко Типсаревиќ стартуваше со одбраната на тронот на 5,5 милиони фунти вредниот завршен Мастерс шампионат во Лондон.

Ферер продолжи да победува и во Лондон

МРТ - 07.11.2012

Шпанскиот тенисер Давид Ферер ја продолжи низата победи, откако синоќа во првиот меч на Мастерсот во Лондон го совлада Хуан Мартин дел Потро со 2:1 (6:3; 3:6 и 6:4) во сетови.

Федерер очекува “нешто посебно” во Лондон

Точка - 07.11.2012

Вториот светски тениски рекет Роже Федерер стартуваше со победа на завршниот мастерс турнир во Лондон. Тој во првото коло од Б - групата убедливо го совлада Србинот Јанко Типсаревиќ со 6:3, 6:1 и ...

Федерер очекува “нешто посебно” во Лондон

Нетпрес - 07.11.2012

Вториот светски тениски рекет Роже Федерер стартуваше со победа на завршниот мастерс турнир во Лондон. Тој во првото коло од Б - групаста убедливо го совлада Србинот Јанко Типсаревиќ 6:3, 6:1 и ...

Федерер го збриша Типсаревиќ, Ферер подобар од Делпо

Хајд Парк - 07.11.2012

Роџер Федерер и Давид Ферер со победи стартуваа на завршниот Мастерс турнирот во Лондон. Швајцарецот Федерер, одбраната на титулата во Лондон, ја започна на убедлив начин откако во два сета, 6:1, ...

Федерер го совлада Типсаревиќ

Пулс24 - 07.11.2012

Роџер Федерер во два сета го совлада Јанко Типсаревиќ на АТП светската финална турнеа во Лондон. Во првото коло од групата „Б“, швајцарецот Роџер Федерер го победи србинот Јанко Типсаревиќ во два ...

Ферер победнички, падна Дел Потро

Пулс24 - 07.11.2012

Шпанецот Давид Ферер ја продолжува својата побединчка серија и на АТП завршницата во Лондон. Во двобојот од групата „Б“, Давид Ферер беше поуспешен од Хуан Мартин Дел Потро, натпреварот се играше во ...

Ферер продолжи да победува во Лондон

Денешен - 07.11.2012

Шпанскиот тенисер Давид Ферер ја продолжи низата победи, откако синоќа во првиот меч на Мастерсот во Лондон го совлада Хуан Мартин дел Потро со 2:1 (6:3; 3:6 и 6:4) во сетови.

Федерер го преслуша Типсаревиќ

Оn.net - 06.11.2012

Швајцарецот со 2:0 во сетови го доби својот денешен дуел со српскиот тенисер во рамките на првото коло од групата Б на завршниот Мастерс, кој се игра во Лондон.

Федерер: Ми оди во Лондон

Екипа - 06.11.2012

Роже Федерер не го крие задоволството од успешниот старт на АТП-шампионатот во Лондон, откако во првото коло од групата забележа рутинска победа од 6-3, 6-1 над Јанко Типсаревиќ.

Атп мастерс Лондон: Федерер против Типсаревиќ тргнува во одбраната на титулата, Ферер за противник ќе го има делпо

Телма - 06.11.2012

Бранителот на титулата Рожер Федерер и Србинот Јанко Тиспаревиќ ќе го отворат вториот ден од завршниот Матсерс турнир од серијата 1000, што се игра во Лондон за награден фонд од 5, 5 милиони долари.

Атп Мастерс Лондон: Федерер рутинирано го совлада Типсаревиќ, Ферер подобар од Дел Потро

Телма - 06.11.2012

Рожер Федерер ја забележа првата победа на завршниот Мастерс турнир на најдобрите осум тенисери што четврта година по ред се игра во Лондон.

Федерер: Новак е вистинскиот број еден

А1 On - 06.11.2012

Откако дојде до промената на АТП, листата на најдобри светски тенисери, Србинот Новак Ѓоковиќ повторно се најде на лидерската позиција.

Федерер сака Надал да се врати на теренот

Спорт Денес - 06.11.2012

Рафаел Надал оваа година нема да настапи на завршниот турнир во Лондон поради повреда на колената, Федерер смета дека ништо не е исто без Рафа на теренот. Нормално е дека не е исто без Рафа.

Лекција на Федерер за Типасревиќ

А1 On - 06.11.2012

Минатофодишниот победник на Мастерсот во Лондон Рожер Федерер со победа ги почна натпреварите во Б групата откако попладнево го совлада Јанко Типсаревиќ со 2:0 во сетови.

Федерер собори уште еден рекорд

Спортманија - 06.11.2012

Рожер Федерер денеска лесно го совлада Јанко Типсаревиќ во рамките на Б групата на завршниот АТП турнир во Лондон, а победата беше рекордна 40-та на последните турнири во календарската година.

Федерер го победи Типсаревиќ и сруши уште еден рекорд

СуперСпорт - 06.11.2012

Роџер Федерер е сопственик на какви ли не престижни рекорди во светот на тенисот, а денес додаде уште еден кон и без тоа својата сјајна кариера.

Федерер: Ѓоковиќ заслужено е прв на АТП!

+инфо - 06.11.2012

Швајцарскиот ас Роже Федерер призна дека Новак Ѓоковиќ заслужено се искачи на првото место на АТП листата, на кое ќе остане до почетокот на новата сезона.

Федерер: Ѓоковиќ заслужено е прв на АТП

Либертас - 06.11.2012

Швајцарскиот ас Роже Федерер призна дека Новак Ѓоковиќ заслужено се искачи на првото место на АТП листата, на кое ќе остане до почетокот на новата сезона.

ВИДЕО: Федерер очекувано го совлада Типасревиќ

Сител - 06.11.2012

Ланскиот победник на Мастерсот во Лондон Рожер Федерер со победа ги почна натпреварите во Б групата откако попладнево го совлада Јанко Типсаревиќ со 2:0 во сетови.

Тенискиот крем во Лондон го игра завршниот АТП мастерс турнир

Канал5 - 06.11.2012

Роџер Федерер попладнево на импресивен начин ја оствари првата победа во групата над Јанко Типсаревиќ. Швајцарецот кој минатиот викенд ја изгуби првата позиција на АТП листата од Новак Џоковиќ, со ...

Федерер со рекордна 40-та победа во кариерата на финалниот турнир на АТП

МРТ - 06.11.2012

Светскиот тенисер број 2, Роџер Федерер подобри уште еден рекорд во импресивната кариера - 40-та победа во кариерата на финалниот турнир на АТП со награден фонд од 5.5 милиони долари во Лондон.

Федерер: Не е исто кога го нема Рафа, сите сакаме да се врати!!!

Пулс24 - 06.11.2012

Роџер Федерер зборуваше околу тоа како го изгубил првото место во светот и ривалитетот со Новак Џоковиќ и Енди Мареј, но, Федерер се сврте и кон Рафаел Надал, кој поради повреда на коленото нема да ...

Федерер го збриша Типсаревиќ, Ферер подобар од Делпо

Макфакс - 06.11.2012

Роџер Федерер и Давид Ферер со победи стартуваа на завршниот Мастерс турнирот во Лондон. Швајцарецот Федерер, одбраната на титулата во Лондон, ја започна на убедлив начин откако во два сета, 6:1, ...

Ѓоковиќ на врвот на АТП листата

24 Вести - 05.11.2012

Новак Ѓоковиќ се врати на првото место на АПТ листата за прв пат по четиримесечен престој на втората позиција. Српскиот тенисер се врати на врвот на листата на асоцијацијата на тениски професионалци ...

Ѓоковиќ пак на врвот

Оn.net - 05.11.2012

Српскиот тенисер од денеска повторно се најде на првото место на АТП листата, откако успеа да го прескокне довчерашниот лидер Роџер Федерер.

Бекер: Федерер не е најдобриот на сите времиња, такво нешто не постои

МКД - 05.11.2012

Легендарниот германски тенисер и освојувач на шест гренслем-трофеи, Борис Бекер, изјави оти не мисли дека швајцарскиот ас Роже Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња, затоа што, според него, ...

Давид Ферер го освои Париз

Утрински - 05.11.2012

За да дојде до престижниот трофеј, петтиот тенисер на светот го совлада Полјакот Јежи Јанович со 6-4, 6-3 Давид Ферер, конечно, се вброи меѓу големите тениски победници со триумфот во финалето во ...

Ферер конечно стигна до Мастерс титула

Спортски - 05.11.2012

Шпанецот Давид Ферер победи на Мастерс турнирот во Париз, откако во финалето го победи Јержи Јанович со 2:0 (6:4, 6:3). Ферер , во Париз стигна до највредниот трофеј во својата кариера, бидејќи ова ...

Ѓоковиќ повторно број 1 на АТП листата

Кајгана - 05.11.2012

По четири месеци, Новак Ѓоковиќ се врати на првото место на АТП листата. Тој на врвот го мина Роџер Федерер, кој на тронот го наследи по грен слем турнирот во Вимблдон.

Федерер почнува против Типсаревиќ

Н.Македонија - 05.11.2012

ТЕНИС - ЗАВРШЕН МАСТЕР ЗА МАЖИ ВО ЛОНДОН Најдобриот светски тенисер Роже Федерер утре ќе се сретне Јанко Типсаревиќ во својот прв меч на годинашниот завршен мастерс-турнир во Лондон, на кој ги брани ...

Ѓоковиќ се врати на врвот на АТП листата

Спортманија - 05.11.2012

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од денеска повторно е светски рекет број еден. Тој се врати на првата позиција на АТП ранг листата и го собори од врвот Рожер Федерер кој барем засега останува со 302 ...

Ноле повторно на врвот

ЗаЗабава - 05.11.2012

По речиси четири месеци, Новак Ѓоковиќ повторно е рекет број еден во светот, откако го прескокна Швајцарецот Роже Федерер.

Ѓоковиќ е повторно број 1

Спорт Денес - 05.11.2012

После скоро четири месеци Новак Ѓоковиќ е повторно најдобар тенисер на светот. Ѓоковиќ сега има 11 410 бода, додека Федерер има 9 465 иако играше на три турнири повеќе од Србинот.

Започнува турнирот на осумте најдобри

СуперСпорт - 05.11.2012

Тениската сезона влегува во самата завршница, за тенисерите следи најважниот тениски турнир на осумте најдобри. За жал меѓу овие осум најдобри ќе го нема Рафаел Надал кој веќе подолг период е ...

Ѓоковиќ повторно е број 1

Идивиди - 05.11.2012

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ официјално денес го зазеде првото место на АТП листата, позиција кој тој најверојатно ќе ја задржи до крајот на годината.

Федерер: Новак заслужено е на врвот

Спорт Денес - 05.11.2012

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер тврди дека Новак Ѓоковиќ заслужено ќе ја заврши годината на врвот на АТП листата. Ѓоковиќ го замени Федерер на врвот, каде Швајцарецот беше последните четири месеци.

Ноле како прв на АТП атакува на тронот во Лондон

+инфо - 05.11.2012

Српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ се врати на првото место на АТП листата, каде ќе ја заврши сезоната без разлика на исходот на завршниот АТП Мастерс шампионат, кој денеска стартуваше во Лондон.

Ѓоковиќ е повторно број 1 на АТП листата

Кирилица - 05.11.2012

Ѓоковиќ е повторно број 1 на АТП листата Новак Ѓоковиќ, по четири месеци се врати на првото место на АТП листата. Тој на врвот го мина Роџер Федерер, која на тронот го наследи по грен слем турнирот ...

Давид Ферер го освои Париз

Либертас - 05.11.2012

Шпанскиот тенисер Давид Ферер во финалето на Мастерс турнирот во Париз го победи Јержи Јанович со 2:0 (6:4, 6:3). Ферер стигна до највредниот трофеј во својата кариера бидејќи ова му е прва титула на ...

Ѓоковиќ повторно на врвот на АТП

Канал5 - 05.11.2012

Од денеска и официјално Новак Ѓоковиќ е повторно најдобриот тенисер на светот. По цели четири месеци српскиот ас се враќа на лидерската позиција на АТП ранг листата на најдобрите тенисери на светот.

Федерер: Ѓоковиќ заслужено е број 1

МРТ - 05.11.2012

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер му честиташе на Србинот Новак Ѓоковиќ за неговото враќање на чело на светската АТП листа и обезбедувањето на врвот барем до крајот на годината.

Ферер триумфираше во Париз

Точка - 05.11.2012

Шпанецот ја освои својата прва АТП титула на турнир од Мастерс 1000 сериите. Ферер во финалето славеше над одличниот Јержи Јанович со 2:0.

Ферер го запре „полското чудо“ Јанович

Курир - 05.11.2012

Парискиот сон на полското тениско чудо Јержи Јанович, заврши во финалето на Мастерсот одигран во француската престолнина, во кое овој досега анонимен натпреварувач загуби со 2-0 во сетови (6:4, 6:3) ...

Ферер конечно стигна до Мастерс титула

Таратур - 05.11.2012

Шпанецот Давид Ферер победи на Мастерс турнирот во Париз, откако во финалето го победи Јержи Јанович со 2:0 (6:4, 6:3). Ферер , во Париз стигна до највредниот трофеј во својата кариера, бидејќи ова ...

Ѓоковиќ се врати на врвот на АТП

Нетпрес - 05.11.2012

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од денеска повтрно е на врвот на АТП листата, откако од оваа позиција го симна Швајцарецот Роже Федерер.

Ѓоковиќ повторно на врвот на АТП листата

Primetime - 05.11.2012

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ повторно е на врвот на АТП листата, откако го потисна на второто место место досегашниот лидер Рожер Федерер.

Дали Федерер би го победил Мекинро?

Курир - 05.11.2012

За Роже Федерер уште во моментите додека настапува на АТП турнејата се вели дека е најдобриот тенисер на сите времиња. Несомнено, на ова укажуваат бројките, титулите и рекордите.

Федерер не е најдобар на сите времиња

Нетпрес - 05.11.2012

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер изјави дека Швајцарецот Роже Федерер не е најдобар на сите времиња -Федерер има 17.

Ѓоковиќ повторно е број 1 на АТП-листата

Макфакс - 05.11.2018

Новак Ѓоковиќ од денес и официјално се врати на првото место на АТП листата. Србинот, со пласманот во финалето на мастерсот во Париз, турнир од кој се откажа Рафаел Надал, освои 600 бода, што ми беше доволно да го мине Шпанецот на челната позиција.

Федерер: Новак го заслужува првото место

Макфакс - 05.11.2012

Рекордерот според бројот на освоени титули на Грен слем турнирите, швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер, изјавил дека Новак Ѓоковиќ заслужил годината да ја заврши на првото место.

Ѓоковиќ официјално прв на AТП листата

Inpress - 05.11.2012

Цирих, 5. ноември 2012 (ИНПРЕС) Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го надмина Швајцарецот Роџер Федерер на најновата АТП листа од најдобрите играчи во светот.