TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кочанец силувал малолетничка

Утрински - 09.08.2002

Уапсен педофил во Кочани КОЧАНИ - СВР поднесе кривична пријава против 47-годишниот Ванчо С. од Кочани во Основниот суд во Кочани поради основано сомневање дека на 3 август извршил полов напад врз две малолетнички. Според првичните информации, настанот се случил во неговиот дом на ул.

Уапсен кочанчанец кој извршил полов напад врз две деца

Вест - 06.08.2002

Полицијата од Кочани, деновиве, до Основниот суд во Кочани, поднесе кривична пријава против В.С. (47) од Кочани под сомнение дека тој извршил полов напад врз две деца. Настанот за кои е осомничен В.С. според првичните информации се случил на втори авгус околу 2 часот кога В.С.

Педофил нападнал тринаесетгодишно дете

Дневник - 06.08.2002

КОЧАНИ Полицијата во Кочани завчера го уапсила педофилот што извршил полов напад врз тринаесетгодишно дете, а се обидел да изврши полови дејства врз уште едно дете. Надлежните информираат дека станува збор за В.С. (47) од Кочани, против кого била поднесена кривична пријава за двете кривични дела.