TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Палевски: ДПА ја нападна печатницата, ВМРО-ДПМНЕ ми го разнесе џипот

Дневник - 12.09.2002

НАПАДИ ВРЗ СОПСТВЕНИКОТ НА "ГЛОБАЛ" И НА "СТАРТ" Активисти на ВМРО-ДПМНЕ фрлија "молотов коктел" врз џипот на мојата сопруга, а нивните коалициски партнери стрелаа врз печатницата на весникот "Глобал" во Мала Речица, тврди Љупчо Палевски, сопственик на дневниот весник "Глобал" и на неделникот ...

Со молотов коктел запален џипот на сопственикот на"Упа ентерпрајз"

Вест - 12.09.2002

ЗАВЧЕРА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ Џипот "вранглер", сопственост на Љупчо Палевски, сопственик на фирмата "Упа ентерпрајз" и главен уредник на неделникот "Старт" и на новиот дневен весник "Глобал" целосно изгорел Две непознати лица од автомобил во движење, завчеравечер, фрлиле молотов коктел врз џипот ...

Атак врз печатницата на „Глобал“, сопственикот Палевски ја обвини власта

А1 - 11.09.2002

Ова се остатоците од џипот сопственост на семејството Палевски, кој синоќа изгоре во експлозија на молотов коктел пред куќата на Палевски на улицата „Киро Крстевски - Платник“ веднаш до средното уметничко училиште во општината Центар во Скопје.