TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗ: Вкупно 70 оздравени пациенти, денеска нема починати

Фокус - 26.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 70 оздравени пациенти од: Скопје-23, Куманово-8, Штип-6, Тетово-10, Гостивар-10, Свети Николе-13 и нема починати пациенти, соопштија од министерството за здравство.

Бројката на лица кои имале коронавирус во Македонија надмина 10.000

ТВ21 - 26.07.2020

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 10.086. Во моментов бројот на активни случаи е 4199, додека пак бројката на оздравени пациенти е поголема и изнесува 5427.

Пет месеци од првиот случај на Ковид-19 во земјава, досега вирусот потврден кај 9.934 луѓе

Фокус - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

Канал5 - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

24 Вести - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19

24 Вести - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3 -Кавадарци 5 -Гостивар 15 -Гевгелија 3 -Струмица 4 ...

Нови 152 случаја на КОВИД-19, вкупниот број надмина 10.000

Алсат-М - 26.07.2020

Нови 152 случаја позитивни на КОВИД-19 има во изминатите 24 часа од направени 1077 тестирања. Во изминатото деноноќие нема починати пациенти. Од новодијагностицираните, 39 се во Скопје, 20 во Куманово, 15 во Гостивар, 14 во Штип, 13 во Струга, девет ...

152 новозаразени од Ковид-19, oздравени се 70 пациенти, нема починати

Слободен Печат - 26.07.2020

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 10086, бројката на оздравени пациенти е 5427, на починати е 460, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува ...

Пет месеци Ковид-19 во земјава: вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

Независен - 26.07.2020

Фото: Б. Грданоски По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе.

Беше прогнозирано најмногу 2.000 заразени, веќе денес можно е да дојдеме до бројката од 10.000

МКД - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на ковид-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9.934 луѓе. Од нив, излекувани се 5.357, активно болни се 4.117, а починаа 460 ...

Пет месеци Ковид-19 во земјава: Вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

А1 On - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: Вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

Сител - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Ковид-19: Повторно расте бројот на активни случаи во Македонија

360 степени - 26.07.2020

Од почетокот па се до средината на јули, статистиките за ковид-19 во земјава почнаа да покажуваат позитивни „сигнали“. За првпат од крајот на мај почна да паѓа бројот на активно болни од вирусот.

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: Вирусот потврден кај 9.934 луѓе, од нив 460 починаа

Слободен Печат - 26.07.2020

Бројот на новодијагностицирани во 24 часа двапати надмина 200 – на 10 јули беше 205 и на 18 јули – 241. На 2 јули починаа 15 пациенти – најголем број во едно деноноќие. По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 ...

Нови 152 случаи на коронавирус во Македонија

Р.С.Европа - 26.07.2020

Во изминатото деноноќие се регистрирани нови 152 случаи на коронавирус во земјава од направени 1077 тестирања. Нема починати пациенти, соопшти Министерството за здравство. Најголем број од новите случаи се регистрирани во Скопје - 39.

МЗ: 152 новозаразени и 70 оздравени од Ковид-19 во последните 24 часа

Радио МОФ - 26.07.2020

Министерството за здравство (МЗ) информира дека се потврдени 152 нови случаи на Ковид-19, односно, регистрирани се 39 нови случаи во Скопје, 20 во Куманово, 15 во Гостивар, 14 во Штип, 13 во Струга, 9 во Тетово, 8 во Дебар, а по пет новозаболени има ...

Македонија веќе пет месеци живее со ковид-19

+инфо - 26.07.2020

Бројот на новодијагностицирани во 24 часа двапати надмина 200 – на 10 јули беше 205 и на 18 јули – 241. На 2 јули починаа 15 пациенти – најголем број во едно деноноќие. По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на ковид-19 ...

Пет месеци COVID-19 во земјава, 2 и 18 јули имаа најцрна статистика

Кајгана - 26.07.2020

Скопје, 26 јули 2020 (МИА) – По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на COVID-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9.934 луѓе.

Пет месеци Ковид-19 во земјава: Вирусот потврден кај 9.934 луѓе, од нив 460 починаа

Press24 - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

Р.С.Европа - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

70 оздравени пациенти, ниту еден починат, 3 нови случаи на Ковид 19 во Охрид

OhridNews - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19, oд кои 3 во Охрид. Денеска нема починати пациенти. Нови случаи на Ковид 19 регистрирани се и во: Скопје 39, Куманово 20, Дебар 8, Штип 14, Прилеп 1, ...

Состојба до 26.07.2020: Потврдени се 152 новозаболени, во Скопје 39

Црнобело - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3 -Кавадарци 5 -Гостивар 15 -Гевгелија 3 -Струмица 4 ...

Нови 152 случаи на Ковид-19, 70 оздравени, нема починати

Независен - 26.07.2020

Фото: Б. Грданоски Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19 во: -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3 -Кавадарци 5 -Гостивар 15 -Гевгелија ...

Нови 152 случаја на ковид-19, нема починати

МКД - 26.07.2020

Нови 152 случаја позитивни на ковид-19 има во изминатите 24 часа од направени 1077 тестирања. Во изминатото деноноќие нема починати пациенти. Од новодијагностицираните, 39 се во Скопје, 20 во Куманово, 15 во Гостивар, 14 во Штип, 13 во Струга, девет ...

Ја надминавме бројката од 10.000 случаи на коронавирус, речиси половина се активни

Кајгана - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на COVID-19 во нашата земја. По градови, новите случаи се во: -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

Бизнис Вести - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Пет месеци Ковид-19 во земјава: Позитивни биле 9934 луѓе, од нив 460 починале

Локално - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: Вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

Скопје инфо - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Убава вест: Оздравени нови 70 заболени од корона вирусот, најмногу од Скопје, Свети Николе и Гостивар

еМагазин - 26.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 70 оздравени пациенти од: Скопје-23, Куманово-8, Штип-6, Тетово-10, Гостивар-10, Свети Николе-13. Вкупната бројка на оздравени е 5.427. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Манчевски по петти пат негативен на корона вирусот: ...

МАКЕДОНИЈА 5 МЕСЕЦИ СО КОВИД-19: Почнавме со песни од тераса за министерот Филипче и стигнавме до 10.000 заразени и 460 ...

Денешен - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

По точно пет месеци КОВИД-19 во земјава: вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

Frontline - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

152 нови случаи на ковид 19, oздравени се 70 пациенти, Починати нема

Либертас - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3 -Кавадарци 5 -Гостивар 15 -Гевгелија 3 -Струмица 4 ...

Коронавирус денес: 2 нови случаи во Кичево, исто така и во Македонски Брод, вкупно 152 новозаболени во Македонија!

Порта - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3 -Кавадарци 5 -Гостивар 15 -Гевгелија 3 -Струмица 4 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: вирусот потврден кај 9.934 луѓе, од нив 460 починаа

Курир - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

Опсервер - 26.07.2020

Скопје, 26 јули 2020 () – По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе.

Нови 152 случаја на КОВИД-19, вкупниот број надмина десет илјади

Опсервер - 26.07.2020

Скопје, 26 јули 2020 () – Нови 152 случаја позитивни на КОВИД-19 има во изминатите 24 часа од направени 1077 тестирања. Во изминатото деноноќие нема починати пациенти. Од новодијагностицираните, 39 се во Скопје, 20 во Куманово, 15 во Гостивар, 14 во ...

Филипче: Направени се 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19

Frontline - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, соопшти на својот Фејсбук профил, министерот за Здравство, Венко Филипче. -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: Вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

iPortal - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

20 нови случаи на коронавирус и 8 оздравени во Куманово

Кумановски м. - 26.07.2020

Центарот за јавно здравје Куманово изминатото деноноќие регисрира 20 нови случаи на коронавирус, а осум лица се оздравени. Како што информираше директорот на ЦЈЗ Куманово, Ариф Љатифи сите 20 се од Општина Куманово, а во Липково изминатите 24 часа ...

152 нови случаи на ковид-19 во Македонија, во Скопје 39

Алфа - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3 -Кавадарци 5 -Гостивар 15 -Гевгелија 3 -Струмица 4 ...

За пет месеци коронавирусот во Македонија е потврден кај 9934 луѓе

24Инфо - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

МЗ: Потврдени се 152 нови случаи на Ковид-19, починати нема

iPortal - 26.07.2020

Нови 152 случаја позитивни на КОВИД-19 има во изминатите 24 часа од направени 1077 тестирања. Во изминатото деноноќие нема починати пациенти. Од новодијагностицираните, 39 се во Скопје, 20 во Куманово, 15 во Гостивар, 14 во Штип, 13 во Струга, девет ...

Нови 20 заразени и 8 оздравени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 26.07.2020

Нови 20 случаи на заразени од вирусот ковид-19 се регистрирани во Центарот за јавно здравје во Куманово. Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а откриени се 152 нови случаи на коронавирус во земјава.

Министерство потврди 15 новоинфицирани со корона во регион на Гостивар и 10 оздравени

Gostivarpress.mk - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во земјава, информира Министерство за здравство. По региони: -Скопје 39 -Куманово 20 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3 ...

Над 10.000 заразени од КОВИД-19 во земјава – во последното деноноќие 152 нови случаи

Вечер Прес - 26.07.2020

Нови 152 случаја позитивни на КОВИД-19 има во изминатите 24 часа од направени 1077 тестирања. Во изминатото деноноќие нема починати пациенти. Од новодијагностицираните, 39 се во Скопје, 20 во Куманово, 15 во Гостивар, 14 во Штип, 13 во Струга, девет ...

Нема починати од ковид-19, регистрирани 152 нови случаи, оздравени се 70 во изминатото деноноќие

Мета - 26.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-20, Дебар-8, Штип-14,Прилеп-1,Тетово-9, Струга-13, Битола-5, Охрид-3, Кавадарци-5, ...

Бројката на лица кои имале коронавирус во Македонија надмина 10.000

4NEWS - 26.07.2020

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 10.086. Во моментов бројот на активни случаи е 4199, додека пак бројката на оздравени пациенти е поголема и изнесува 5427. Бројот на смртни случаи е 460.

МЗ: Регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, починати нема

Граѓански збор - 26.07.2020

Нови 152 случаја позитивни на КОВИД-19 има во изминатите 24 часа од направени 1077 тестирања. Во изминатото деноноќие нема починати пациенти. Од новодијагностицираните, 39 се во Скопје, 20 во Куманово, 15 во Гостивар, 14 во Штип, 13 во Струга, девет ...

Нови 152 случаи на коронавирус во Македонија

Бриф - 26.07.2020

Во изминатото деноноќие се регистрирани нови 152 случаи на коронавирус во земјава од направени 1077 тестирања. Нема починати пациенти, соопшти Министерството за здравство. Најголем број од новите случаи се регистрирани во Скопје – 39.

Дојдовме до 10.000 заболени! ОД КОРОНАТА ПОЧИНАА ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ ОД ИЛИНДЕНСКОТО ВОСТАНИЕ

Вечер - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

За 24 часа 152 нови случаи на Ковид-19, нема починати

Expres - 26.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 70 оздравени пациенти Нема починати пациенти.

Нема починати од Ковид 19, но процентуално повторно зголемена бројката на заразени

AKO - 26.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39 -Куманово 20-Дебар 8 -Штип 14-Прилеп 1-Тетово 9 -Струга 13 -Битола 5 -Охрид 3-Кавадарци 5 -Гостивар 15 -Гевгелија 3 -Струмица 4 -Радовиш ...

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: вирусот потврден кај 9934 луѓе, од нив 460 починаа

MakPress - 26.07.2020

По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус досега е потврден кај 9934 луѓе. Од нив, излекувани се 5357, активно болни се 4117, а починаа 460 ...

Македонија ја надмина психолошката граница од 10.000 заболени со коронавирус, 4199 активни случаи

MakPress - 26.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-20, Дебар-8, Штип-14,Прилеп-1,Тетово-9, Струга-13, Битола-5, Охрид-3, Кавадарци-5, ...

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

24 Вести - 05.11.2020

Нови 1192 случаи со Ковид-19 од 3211 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се 22 пациенти од кои осум од Скопје (78 г., 78 г., 61 г., 60 г., 81 г., 70 г., 84 г. и 51 г.

Над девет милиони луѓе во светот оздравени од Ковид-19

Фокус - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

МЗ: Регистрирани 137 нови случаи на Ковид-19, починале девет лица

Канал5 - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања. Регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 1 ...

9 починати, 137 новозаболени за 24 часа од 1.542 тестови

Сакам да кажам - 25.07.2020

Девет лица починаа по компликации од коронавирус во изминатите 24 часа, и тоа тројца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар, соопшти Министерството за здравство.

Нови 137 заболени од Ковид-19, починаа 9 пациенти

Алсат-М - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

Нови 137 заразени со КОВИД-19 и девет починати лица

Телма - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу се во Скопје – 60, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, седум во Тетово, по пет во Кичево, Дебар и Битола, тројца во Прилеп, ...

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

Канал5 - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Регистрирани 137 нови случаи на Ковид-19, 9 починати, 103 оздравени пациенти

24 Вести - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

Девет починати и 103 оздравени пациенти од ковид-19

МКД - 25.07.2020

Девет лица починаа, а потврдени се 137 нови случаи на ковид-19 во Македонија во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Тројца починати пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар.

Состојба до 25.07.2020: Од 1542 тестови, потврдени се 137 новозаболени

Црнобело - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

Објавени денешните бројки, се ближиме до 10.000 заразени со COVID-19

Кајгана - 25.07.2020

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 1.542 тестирања и регистрирани се 137 нови случаи на COVID-19. По градови, новите случаи се од: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 ...

Нови 137 заразени со КОВИД-19 и девет починати лица

ММС - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу се во Скопје – 60, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, седум во Тетово, по пет во Кичево, Дебар и Битола, тројца во Прилеп, ...

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок - да се почитуваат мерките за заштита

Press24 - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Дневен Ковид биланс: Девет починати и 137 нови случаи

Нова ТВ - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу се во Скопје – 60, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, седум во Тетово, по пет во Кичево, Дебар и Битола, тројца во Прилеп, ...

Нови 137 заразени со КОВИД-19 и девет починати лица

Сител - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу се во Скопје – 60, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, седум во Тетово, по пет во Кичево, Дебар и Битола, тројца во Прилеп, ...

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Сител - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Над девет милиони во светот оздравеа од ковид-19

Слободен Печат - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

А1 On - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Бројот на заболени од ковид-19 и натаму висок, активни 4.092, вкупно заболени 9.797

МКД - 25.07.2020

Нови 129 случаи со ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Нови 137 случаи со Ковид-19, починаа деветмина

Независен - 25.07.2020

Фото: Б. Грданоски Во последните 24 часа се направени 1.542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на Ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 ...

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

Сител - 05.11.2020

Нови 1192 случаи со Ковид-19 од 3211 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се 22 пациенти од кои осум од Скопје (78 г., 78 г., 61 г., 60 г., 81 г., 70 г., 84 г. и 51 г.

137 случаи на Ковид-19, починати се девет лица

А1 On - 25.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на Ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 ...

Бројот на заболени од Ковид-19 во земјава и натаму висок, да се почитуваат мерките

ММС - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

А1 On - 05.11.2020

Нови 1192 случаи со Ковид-19 од 3211 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се 22 пациенти од кои осум од Скопје (78 г., 78 г., 61 г., 60 г., 81 г., 70 г., 84 г. и 51 г.

Ковид – 19: Девет починати и 137 нови болни за 24 часа

360 степени - 25.07.2020

Во последното деноноќие во Македонија починале девет лица кои биле заразени со ковид-19. Според Министерството за здравство станува збор за тројца пациенти од Скопје, по двајца од Куманово и од Гостивар и по еден пациент од Штип и Струга.

M3: 137 новозаразени, 9 починати и 103 оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа

Радио МОФ - 25.07.2020

Министерството за здравство (МЗ) информира дека се потврдени 137 нови случаи на Ковид-19, односно, регистрирани се 60 нови случаи во Скопје, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, 7 во Тетово, 5 во Битола, Дебар и Кичево, а пријавени се по три ...

9 починати, 137 новозаразени, се ближиме до вкупно 10.000 ковид дијагностицирани

+инфо - 25.07.2020

Досега во земјата се направени вкупно 94.092 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот Во последните 24 часа се направени 1.542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19, починати се 9 лица и регистрирани ...

Деветмина починати, 137 нови случаи на коронавирус

Р.С.Европа - 25.07.2020

Во изминатото деноноќие се регистрирани 137 нови случаи на ковид-19 во земјава. Биле направени 1542 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Најмногу нови случаи – 60, се регистрирани во Скопје.

9 починати, 103 оздравени, 1 нов случај на Ковид 19 во Охрид

OhridNews - 25.07.2020

Во последните 24 часа девет лица ја загубиле битката со корона вирусот Ковид 19, тројца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар. Институтот за јавно здравје денаска регистрира 103 оздравени ...

Девет починати и 137 нови случаи на коронавирус во Македонија

Макфакс - 25.07.2020

Девет лица починаа, а потврдени се 137 нови случаи на коронавирус во Македонија во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Тројца починати пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар.

Нови 304 заразени во БиХ

Независен - 25.07.2020

Во Босна и Херцеговина во последните 24 часа заразени се нови 304 со корона вирус, а во федерацијата 174, на 1.016 примероци. Досега во Федерацијата тестирани се 81.485 примероци, а Ковид-19 е потврден кај 5.631 лица.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Независен - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

Независен - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

ЦЈЗ Куманово: 13 нови случаи изминатото деноноќие

Кумановски м. - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

Нови 137 заразени со КОВИД-19 и девет починати лица

Frontline - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу се во Скопје – 60, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, седум во Тетово, по пет во Кичево, Дебар и Битола, тројца во Прилеп, ...

Девет починати и 137 нови случаи на коронавирус во Македонија

MTM - 25.07.2020

Девет лица починаа, а потврдени се 137 нови случаи на коронавирус во Македонија во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Тројца починати пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

24Инфо - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Пулс24 - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19

Скопје инфо - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

4NEWS - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Нови 137 заразени со КОВИД-19 и девет починати лица

4NEWS - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу се во Скопје – 60, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, седум во Тетово, по пет во Кичево, Дебар и Битола, тројца во Прилеп, ...

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

iPortal - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

МЗ: Потврдени се 137 нови случаи на Ковид-19, 103 оздравени и 9 починати

Граѓански збор - 25.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 ...

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

iPortal - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Frontline - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

Скопје инфо - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Вечер Прес - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

4NEWS - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Нови 137 случаи позитивни на Ковид-19

Бриф - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

Нови 137 заболени со Ковид-19 од 1.542 тестирања, најмногу во Скопје 60

еМагазин - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во Скопје 60, Куманово 13, Дебар 5, Штип 16, Прилеп 3, Тетово 7, Струга 1, Велес 3, Битола 5, Охрид 1, Гостивар 11, Кочани 1, Пробиштип 1, Демир Хисар ...

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

Опсервер - 05.11.2020

– Нови 1192 случаи со Ковид-19 од 3211 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се 22 пациенти од кои осум од Скопје (78 г., 78 г., 61 г., 60 г., 81 г., 70 г., 84 г. и 51 г.

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

Вечер Прес - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Викендов ќе достигнеме бројка од 10.000 заболени во Македонија

Република - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

137 нови случаи на коронавирус, 9 починати, 103 оздравени

Либертас - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

МЗ: Регистрирани се 137 нови случаи на Ковид-19, 103 оздравени и 9 починати

iPortal - 25.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 ...

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, нови 129 позитивни и 109 оздравени пациенти

Локално - 25.07.2020

Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Опсервер - 25.07.2020

Вашингтон, 25 јули 2020 () – Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Бројот на заболени од ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

Frontline - 05.11.2020

Нови 1192 случаи со Ковид-19 од 3211 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се 22 пациенти од кои осум од Скопје (78 г., 78 г., 61 г., 60 г., 81 г., 70 г., 84 г. и 51 г.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Курир - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Либертас - 25.07.2020

– Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

Либертас - 25.07.2020

– Нови 129 случаи со Ковид-19 од 1.535 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Починаа шест пациенти, пет од Скопје и еден од Струга. Регистрирани се 109 оздравени пациенти.

Нови 137 заразени со КОВИД-19 и девет починати лица

Вечер Прес - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу се во Скопје – 60, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, седум во Тетово, по пет во Кичево, Дебар и Битола, тројца во Прилеп, ...

Убава вест: Оздравеа 103 пациенти од Ковид-19, половината од нив од Скопје

еМагазин - 25.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 103 оздравени пациенти од Скопје 53, Дебар 3, Штип 1, Прилеп 6, Тетово 7, Велес 5, Битола 2, Кавадарци 1, Гостивар 11, Струмица 1, Крушево 1, Кичево 3, Ресен 9, информираат од Министерството за ...

137 нови позитивни на корона вирус

Алфа - 25.07.2020

Од вкупно 1524 тестирања во псоледните 24 часа, 137 лица се позитивни на Ковид 19. Најмногу заразени има во Скопје со бројка од 60 пациенти, Штип 16, Куманово 13, Дебар, Битола и Кичево со по 5, Тетово 7 , Прилеп, Велес и Свети Никола со по 3 нови ...

Гостивар со 11 нови случаи, исто толку оздравени и 2 починати во денешниот извештај за корона на МЗ

Gostivarpress.mk - 25.07.2020

Регионот на Гостивар во денешниот извештај за состојбата со коорнавирус на Министерството за здравство е евидентиран со 11 новозаболени, 11 оздравени и 2 починати лица. Во продолжение, извештајот на МЗ: Во последните 24 часа се направени 1542 ...

Нови 137 заразени со КОВИД-19 и девет починати лица

Опсервер - 25.07.2020

Скопје, 25 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу се во Скопје – 60, 16 во Штип, 13 во Куманово, 11 во Гостивар, седум во Тетово, по пет во Кичево, Дебар и ...

Коронавирусот во Кичево не стивнува, денес нови 5 лица, вкупно 137 новозаболени во Македонија!

Порта - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

Девет починати и 137 нови случаи на коронавирус во Македонија

Н.Македонија - 25.07.2020

Девет лица починаа, а потврдени се 137 нови случаи на коронавирус во Македонија во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Тројца починати пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар.

Девет починати и 137 нови случаи на коронавирус во Македонија

Денар - 25.07.2020

Девет лица починаа, а потврдени се 137 нови случаи на коронавирус во Македонија во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Тројца починати пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар.

Девет починати и 137 нови случаи на коронавирус во Македонија

Вечер - 25.07.2020

Девет лица починаа, а потврдени се 137 нови случаи на коронавирус во Македонија во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Тројца починати пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар.

Нова црна статитика: Девет починати и 137 заразени

Скопје1 - 25.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60 -Куманово 13 -Дебар 5 -Штип 16 -Прилеп 3 -Тетово 7 -Струга 1 -Велес 3 -Битола 5 -Охрид 1 -Гостивар 11 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар ...

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

MakPress - 25.07.2020

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми и други извори.

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, да се почитуваат мерките за заштита

MakPress - 05.11.2020

Нови 1192 случаи со Ковид-19 од 3211 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се 22 пациенти од кои осум од Скопје (78 г., 78 г., 61 г., 60 г., 81 г., 70 г., 84 г. и 51 г.

Нови 129 заразени со корона вирусот, направени 1.535 тестирања

Фокус - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Шест починати, 129 новозаболени, 109 оздравени

Канал5 - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19, објави на својот фејсбук профил министерот Венко Филипче. Починати се 6 лица, пет пациенти од Скопје и еден од Струга.

Регистрирани 129 нови случаи на коронавирус, починати 6 лица, оздравени 109 пациенти

ТВ21 - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Шест мртви, 129 заразени и 109 излекувани, денешен баланс од Ковид-19

Алсат-М - 24.07.2020

Коронавирусот денеска одзема 6 животи, 5 од Скопје и еден од Струга, со што бројот на жртви од „Ковид-19“ се искачи на 451. Исто така, денеска беа регистрирани и голем број на новопотврдени случаи.

Нови 129 заболени со Ковид-19 во Македонија, шест починати

24 Вести - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – 1, Гостивар – 9, Кочани – ...

Шестмина починати од Ковид-19 во изминатите 24-часа

Фокус - 24.07.2020

Во изминатите 24 часа регистрирани се нови 129 заразени со корона вирусот. Од Министерството за здравство информираат и дека починати се 6 граѓани, пет пациенти од Скопје и еден од Струга.

6 починати,129 нови случаи, 3 во Охрид

OhridNews - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19.: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 – Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Нови 129 случаи со Ковид-19, шест починати, 109 оздравени пациенти

Независен - 24.07.2020

Фото: Б. Грданоски Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – 1, ...

Регистрирани 129 нови случаи, 6 лица починаа од COVID-19

Кајгана - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на COVID-19. По градови: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар ...

МЗ: Регистрирани се 129 нови случаи на Ковид-19 во земјава - 6 лица починаа изминативе 24 часа

Press24 - 24.07.2020

„-Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево 1 -Свети Николе 3 -Кичево 6 „Починати се 6 лица, пет пациенти од Скопје и еден од Струга.

Нови 129 случаи со Ковид-19, шест починати, 109 оздравени пациенти

Сител - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – 1, Гостивар – 9, Кочани – ...

Состојба до 24.07.2020: Од 1535 тестови, потврдени се 129 новозаболени

Црнобело - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Ковид-19: Шестмина починати и 129 нови случаи

360 степени - 24.07.2020

Починати се 6 лица, пет пациенти од Скопје и еден од Струга Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања за ковид-19, а регистрирани се 129 нови случаи, информира министерот за здравство Венко Филипче на својот профил на Фејсбук.

Шест починати и 129 новозаболени од ковид-19 во земјава

+инфо - 24.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 109 оздравени пациенти Министерот за здравство, Венко Филипче на својот Фејсбук профил информираше дека во последните 24 часа од коронавирус во Македонија починале шест лица, а потврдени се 129 нови ...

Се огласи Филипче: Шест починати, 129 нови случаи и 109 оздравени пациенти

Нова ТВ - 24.07.2020

Шест починати, 129 нови случаи и 109 оздравени пациентт е ковид билансот во земјата за последните 24 часа, информира министерот Венко Филипче. Во последните 24 часа, како што објави тој на Фејсбук профилот во услови на хакиран сајт на ресорното ...

Шест починати, 129 новозаразени и 109 оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа

Радио МОФ - 24.07.2020

Во последните 24 часа се потврдени 129 нови случаи на Ковид-19, односно, регистрирани се 45 случаи во Скопје, 25 во Штип, по девет во Тетово и Гостивар, седум во Куманово, по шест во Битола и Кичево, пет во Струга, четири во Прилеп, по три во Охрид, ...

Шест починати и 129 нови случаи на ковид-19 е билансот од последните 24 часа

МКД - 24.07.2020

Вкупно 129 нови случаи на ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа од направени 1.535 тестирања. Од нив најмногу се во Скопје-45, а потоа следуваат Куманово 7, Дебар 1, Штип 25, Прилеп 4, Тетово 9, Струга 5, Битола 6, Охрид 3, Кавадарци 1, ...

Шестмина починати и 129 нови случаи на коронавирус во Македонија

Макфакс - 24.07.2020

Во последните 24 часа од коронавирус во Македонија починале шест лица, а потврдени се 129 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.535 тестирања, а најголем број нови случаи се од Скопје – 45 и од Штип – 25.

129 нови случаи на Ковид-19, шест починати

А1 On - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Нови 129 случаи на Ковид-19 и шестмина починати

Р.С.Европа - 24.07.2020

Министерството за здравство соопшти дена во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19, шест починати и 109 оздравени. „Новите регистрирани случаи се во Скопје 45, Куманово 7, Дебар 1, Штип 25, ...

Регистрирани 129 нови случаи на коронавирус, шест лица починаа

ММС - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19, овјави на својата фејсбук страница министерот за здравство Венко Филипче. Новите регистрирани случаи се: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 ...

КОВИД-19: Шест починати, 129 нови случаи, 109 оздравени пациенти

Денешен - 24.07.2020

Во последните 24 часа од коронавирус во Македонија починале шест лица, а потврдени се 129 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.535 тестирања, а најголем број нови случаи се од Скопје – 45 и од Штип – 25.

Филипче: Нови 129 случаи со Ковид-19, шест починати, 109 оздравени пациенти

Frontline - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – 1, Гостивар – 9, Кочани – ...

Нови 129 случаи со Ковид-19, шест починати, 109 оздравени пациенти

Бриф - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – 1, Гостивар – 9, Кочани – ...

Пет скопјани и еден стружанец починале од компликации од ковид-19, нови 129 заразени од 1.535 тестирања

Република - 24.07.2020

Еден стружанец и петмина скопјани починале од компликации од ковид-19 во изминатото деноноќие, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Со тоа бројката на починати од почетокот на епидемијата се искачи на 451.

Шестмина починати и 129 нови случаи на коронавирус во Македонија

Точка - 24.07.2020

Во последните 24 часа од коронавирус во Македонија починале шест лица, а потврдени се 129 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.535 тестирања, а најголем број нови случаи се од Скопје – 45 и од Штип – 25.

Шестмина починати, 129 новозаболени од Ковид 19

24Инфо - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Шест починати, 129 новозаболени од Ковид-19

Вечер Прес - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19, објави на својот фејсбук профил министерот Венко Филипче. -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 ...

Најнова вест: 129 новозаразени и 6 починати од коронавирус

Centar - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Нови 129 случаи со Ковид-19, шест лица починаа

iPortal - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – 1, Гостивар – 9, Кочани – ...

Повторно расте бројот на починати, денеска 129 новозаразени од Ковид-19

Курир - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Нови 129 случаи со Ковид-19, шест починати, 109 оздравени пациенти

Либертас - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – 1, Гостивар – 9, Кочани – ...

Нови 129 случаи со Ковид-19, шест починати, 109 оздравени пациенти

Опсервер - 24.07.2020

Скопје, 24 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – ...

Починаа 6 лица, регистрирани 129 нови случаи на Ковид 19 во земјава

Локално - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19

Скопје инфо - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Денеска 129 новозаразени од Ковид-19, расте бројот на починати

Порта - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Седум новозаболени и седум оздравени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 24.07.2020

Нови 7 случаи позитивни на коронавирус се регистрирани во Центарот за јавно здравје во Куманово. Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во земјава.

Регистрирани 129 новозаразени со ковид-19, починаа 6 лица, а оздравени се 109 пациенти

Мета - 24.07.2020

Во изминатото деноноќие, регистрирани се 129 новозаразени со корона вирус од направени 1.535 тестирања, информираат од Министерството за здравство. Од новите случаи најмногу (45) се во Скопје и 25 во Штип.

Починале шест лица, повторно трицифрен број заболени

Фактор - 24.07.2020

Во последните 24 часа се регистрирани 129 нови случаи на ковид-19 во земјава. Во последното деноноќие починале шест лица. По градови најмногу новозаболени се во Скопје повторно каде се регистрирани 45 нви случаи.

Во регион на Гостивар 9 новозаразени со корона, 6 оздравени

Gostivarpress.mk - 24.07.2020

Министерството за здравство ја објави дневната стаистика за состојбата со корона во земјава, според која во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи.

Нови 129 случаи на заразени со Ковид-19 од 1.535 тестирања, најмногу во Скопје и Штип

еМагазин - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на Ковид-19 во Скопје 45, Куманово 7, Дебар 1 Штип 25, Прилеп 4, Тетово 9, Струга 5, Битола 6, Охрид 3, Кавадарци 1, Гостивар 9, Кочани 3, Демир Хисар 1, Делчево ...

Убава вест: Оздравени нови 109 пациенти од корона вирусот, најмногу во Скопје, Штип и Тетово

еМагазин - 24.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 109 оздравени пациенти од Скопје 60, Куманово 7, Штип 16, Прилеп 1,Тетово 12, Велес 4, Кавадарци 2, Гостивар 6, Виница 1. Вкупната бројка на оздравени е 5.254.

Шестмина починати и 129 нови случаи на коронавирус

Н.Македонија - 24.07.2020

Во последните 24 часа од коронавирус во Македонија починале шест лица, а потврдени се 129 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.535 тестирања, а најголем број нови случаи се од Скопје – 45 и од Штип – 25.

Шестмина починати и 129 нови случаи на коронавирус во Македонија

Денар - 24.07.2020

Во последните 24 часа од коронавирус во Македонија починале шест лица, а потврдени се 129 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.535 тестирања, а најголем број нови случаи се од Скопје – 45 и од Штип – 25.

Процентуално се намалува бројката на заразени од Ковид 19

AKO - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1-Штип 25 -Прилеп 4-Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево 1 ...

Шестмина починати и 129 нови случаи на коронавирус во Македонија

Вечер - 24.07.2020

Во последните 24 часа од коронавирус во Македонија починале шест лица, а потврдени се 129 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.535 тестирања, а најголем број нови случаи се од Скопје – 45 и од Штип – 25.

129 ЗАРАЗЕНИ И 6 ПОЧИНАТИ од коронавирус изминатите 24 часа

Вечер - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

Денес шест битолчани новозаболени од ковид-19

Битола Њуз - 24.07.2020

Според официјалните информации на Министерството за здравство објавени на нивната “фејс бук“ страница денес во Битола има шест новозаболени лица. Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во ...

Денеска регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19, починаа 6 лица

Скопје1 - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола 6 -Охрид 3 -Кавадарци 1 -Гостивар 9 -Кочани 3 -Демир Хисар 1 -Делчево ...

1535 тестови за 24 часа во Македонија, нови 129 случаи со Ковид-19 и шест починати

MakPress - 24.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 45, Куманово – 7, Дебар – 1, Штип – 25, Прилеп – 4, Тетово – 9, Струга – 5, Битола – 6, Охрид – 3, Кавадарци – 1, Гостивар – 9, Кочани – ...

Нови 123 заболени со ковид-19, починаа три лица

Р.С.Европа - 23.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19. По градови во Скопје-54, Штип-18, Гостивар-16, Струга шест, Куманово и Тетово по пет, Дебар и Кичево четири ...

Состојба до 23.07.2020: Од 1312 тестови потврдени се 123 нови случаи

Црнобело - 23.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 5 -Дебар 4 -Штип 18 -Прилеп 1 -Тетово 5 -Струга 6 -Битола 2 -Охрид 3 -Гостивар 16 -Крушево 1 -Демир Хисар 1 -Свети Николе 2 ...

Три нови случаи на Ковид 19 во Охрид

OhridNews - 26.09.2020

Во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нов случаj, на Ковид 19, од кои 3 во Охрид, 2 во Струга, 51 во Скопје, 10 во Струмица… Починат е пациент од Скопје на 79 годишна возраст.

Скопјанец, дебранец и струмичанец нови жртви на вирусот, 123 се новозаболени

Република - 23.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-54, Куманово-5, Дебар-4, Штип-18, Прилеп-1, Тетово-5, Струга-6, Битола-2, Охрид-3, Гостивар-16, ...

Петмина новозаболени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 23.07.2020

Во последните 24 часа направени се вкупно 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19 во земјата. По градови: Скопје 54, Куманово 5, Штип 18, Гостивар 16, Тетово 5, Струга 6, Кичево 4...

Колку оздравени имаме од коронавирусот и од кои градови се?

Фактор - 23.07.2020

За 24 часа, во земјава има 74 оздравени од коронавирусот. Најголем дел од нив се од главниот град. Институтот за јавно здравје денеска евидентира 74 оздравени пациенти од:Скопје-23, Дебар-1, Штип-2, Прилеп-6, Тетово-15, Битола-7, Гостивар-6, ...

Убава вест: Оздравеа 74 пациенти заболени од корона вирусот, најмногу во Скопје и Тетово

еМагазин - 23.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 74 оздравени пациенти од:Скопје-23, Дебар-1, Штип-2, Прилеп-6, Тетово-15, Битола-7, Гостивар-6, Кочани-2, Пробиштип-2, Кичево-5, Ресен-5, информира Министерството за здравство.

Денеска 123 новозаболени од Коронавирус од кои четворица од Кичево

Порта - 23.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 5 -Дебар 4 -Штип 18 -Прилеп 1 -Тетово 5 -Струга 6 -Битола 2 -Охрид 3 -Гостивар 16 -Крушево 1 -Демир Хисар 1 -Свети Николе 2 ...

Во последните 24 часа, 123 нови случаи на ковид-19 и 3 починати

Пулс24 - 23.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 5 -Дебар 4 -Штип 18 -Прилеп 1 -Тетово 5 -Струга 6 -Битола 2 -Охрид 3 -Гостивар 16 -Крушево 1 -Демир Хисар 1 -Свети Николе 2 ...

Во Битола денес двајца новозаболени, седум излекувани, од корона вирус

Битола Њуз - 23.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 54, Куманово 5, Дебар 4, Штип 18, Прилеп 1, Тетово 5, Струга 6, Битола 2, Охрид 3, Гостивар 16, Крушево 1, Демир Хисар 1, Свети Николе 2, ...

Нови 123 случаи на Ковид 19 од 1.312 тестирања

AKO - 23.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 5 -Дебар 4 -Штип 18 -Прилеп 1 -Тетово 5 -Струга 6 -Битола 2 -Охрид 3 -Гостивар 16 -Крушево 1 -Демир Хисар 1 -Свети Николе ...

Бројката на заразени во земјава се ближи кон 10.000

Фокус - 22.07.2020

За речиси пет месеци од почетокот на пандемијата земјава се ближи кон 10.000 заразени од Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 9547, бројката на оздравени пациенти е 5071, на починати е 442.

Регистриран 131 оздравен пациент од Ковид за 24 часа

Фокус - 22.07.2020

Институтот за јавно здравје денеска регистрира 131 оздравен пациент од: Скопје-41, Охрид-36, Струга-25, Тетово-11, Штип-10, Гостивар-5, Велес-3. Вкупната бројка на оздравени пациенти е ...

Состојба до 22.07.2020: Потврдени се 137 новозаболени, 10 починати и 131 оздравен пациент

Црнобело - 22.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64 -Куманово 7 -Штип 19 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 14 -Велес 1 -Битола 2 -Охрид 5 -Гостивар 6 -Радовиш 2 -Крушево 1 -Демир Хисар 1 -Свети ...

Најмногу досега: Во БиХ регистрирани 331 новозаразени со корона вирус

Независен - 22.07.2020

Ентитетските здравствени институции во Босна и Херцеговина денеска јавија дека за 24 часа регистрирани се нови 331 случај со корона вирус, што е најголем број од почетокот на епидемијата. Во федерацијата тестирани се 1.209 примероци, од кои 190 се ...

Повеќе од девет милиони луѓе во светот оздравеле од коронавирусот

Макфакс - 22.07.2020

Повеќе од девет милиони луѓе во светот се опоравиле од Ковид-19. Според Worldometer, 9.010.122 пациенти во светот се опоравиле од коронавирусот. Најголем број оздравени има во САД- 1.685.263, по што следат Бразил со 1.409.202, Индија со 752.393, ...

37 оздравени и 5 нови случаи на коронавирус во Охрид, повторно висок број на починати

OhridNews - 22.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-64, Куманово-7, Штип-19, Прилеп-1, Тетово-7, Струга-14, Велес-1, Битола-2, Охрид-5 , Гостивар-6, ...

Повеќе од девет милиони луѓе во светот оздравеле од коронавирус

Република - 22.07.2020

Вкупно 9.010.122 луѓе во светот заздравеле од Ковид-19. Најмногу оздравени има во САД- 1.685.263, по што следат Бразил со 1.409.202, Индија со 752.393, Русија со 562.384, Чиле со 306.816 и Перу со 245.081 закрепнати пациенти.

КАТАСТРОФАТА ПРОДОЛЖУВА ПО ЕДЕН МИРЕН ДЕН: Нови 10 починати, 137 позитивни од 1 437 тестови, 131 оздравени!

Денешен - 22.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64 -Куманово 7 -Штип 19 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 14 -Велес 1 -Битола 2 -Охрид 5 -Гостивар 6 -Радовиш 2 -Крушево 1 -Демир Хисар 1 -Свети ...

Од 1437 тестирања денес нови 137 случаи на Коронавирус, 4 од нив се од Кичево

Порта - 22.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64 -Куманово 7 -Штип 19 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 14 -Велес 1 -Битола 2 -Охрид 5 -Гостивар 6 -Радовиш 2 -Крушево 1 -Демир Хисар 1 -Свети ...

137 нови случаи на Ковид-19 во Македонија

Алфа - 22.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64 -Куманово 7 -Штип 19 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 14 -Велес 1 -Битола 2 -Охрид 5 -Гостивар 6 -Радовиш 2 -Крушево 1 -Демир Хисар 1 -Свети ...

Повеќе од девет милиони луѓе во светот оздравеле од коронавирус

MTM - 22.07.2020

Повеќе од девет милиони луѓе во светот се опоравиле од Ковид-19. Според Worldometer, 9.010.122 пациенти во светот се опоравиле од коронавирусот. Најголем број оздравени има во САД- 1.685.263, по што следат Бразил со 1.409.202, Индија со 752.393, ...

Повеќе од девет милиони луѓе во светот оздравеле од коронавирус

Точка - 22.07.2020

Повеќе од девет милиони луѓе во светот се опоравиле од Ковид-19. Според Worldometer, 9.010.122 пациенти во светот се опоравиле од коронавирусот. Најголем број оздравени има во САД- 1.685.263, по што следат Бразил со 1.409.202, Индија со 752.393, ...

Двајца починати и 7 новозаболени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 22.07.2020

Две лица починале, а седуммина се новозаболени од коронавирус во изминатото деноноќие во Куманово. Во последните 24 часа во државата се откриени 137 нови случаи, а направени се 1437 тестирања на ковид-19.

Убава вест: Оздравени 131 пациенти, најмногу во Скопје, Штип, Тетово, Струга, Охрид

еМагазин - 22.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 131 оздравен пациент од: Скопје-41, Штип-10, Тетово-11, Струга-25, Велес-3, Охрид-36, Гостивар-5. Вкупната бројка на оздравени пациенти до сега изнесува 5.071.

Повеќе од девет милиони луѓе во светот оздравеле од коронавирусот

24Инфо - 22.07.2020

Повеќе од девет милиони луѓе во светот оздравеле од Ковид-19. Според Worldometer, 9.010.122 пациенти во светот закрепнале од коронавирусот. Најголем број оздравени има во САД – 1.685.263, по што следуваат Бразил со 1.409.202, Индија со 752.393, ...

Повеќе од девет милиони луѓе во светот оздравеле од коронавирус

Н.Македонија - 22.07.2020

Повеќе од девет милиони луѓе во светот се опоравиле од ковид-19. Според Wорлдометер, 9.010.122 пациенти во светот се опоравиле од коронавирусот. Најголем број оздравени има во САД- 1.685.263, по што следат Бразил со 1.409.202, Индија со 752.393, ...

Повеќе од девет милиони луѓе во светот оздравеле од коронавирус

Вечер - 22.07.2020

Повеќе од девет милиони луѓе во светот се опоравиле од Ковид-19. Според Worldometer, 9.010.122 пациенти во светот се опоравиле од коронавирусот. Најголем број оздравени има во САД- 1.685.263, по што следат Бразил со 1.409.202, Индија со 752.393, ...

Нови 163 случаи со Ковид-19

Алсат-М - 21.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-52, Куманово-21, Дебар-2, Штип-33, Тетово-4, Струга-7, Велес-2, Битола-5, Охрид-1, Кавадарци-4, Гостивар-17, Струмица-2, Кочани-2, ...

Состојба до 21.07.2020: Потврдени се 163 новозаболени, нема починати пациенти

Црнобело - 21.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 52 -Куманово 21 -Дебар 2 -Штип 33 -Тетово 4 -Струга 7 -Велес 2 -Битола 5 -Охрид 1 -Кавадарци 4 -Гостивар 17 -Струмица 2 -Кочани 2 -Пробиштип ...

Нови 163 случаи на Ковид-19, нема починати

Р.С.Европа - 21.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19, 69 оздравени пациенти и нема починати во последното деноночие.

Еден нов случај во Охрид, 163 во Македонија

OhridNews - 21.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во Македонија. Најголем број на новодијагностицирани има во Скопје (52). Потоа следуваат Штип (33), Куманово 21, Гостивар (17).

БиХ регистрира 190 новозаразени

Независен - 21.07.2020

Во последните 24 часа во Босна и Херцеговина регистрирани се 188 заразени со ковид-19 од кои во Република Српска 45 случаи, а во Федерацијата 143 и два во Брчко. Во истиот период оздравеле 262 лица.

По подолго време во БиХ повеќе оздравени од заразени пациенти со коронавирус

Слободен Печат - 21.07.2020

Во Босна и Херцеговина денеска за првпат по речиси еден месец е регистрирана повисока бројка на оздравени од пациенти заразени со коронавирус во еден ден. Во последните 24 часа во БиХ од Ковид-19 оздравеле 262 лица, додека во истиот тој период 188 ...

Нови 163 случаи на COVID-19, нема починати пациенти

Кајгана - 21.07.2020

Во последните 24 часа направени се 1.636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на COVID-19. По градови: -Скопје 52 -Куманово 21 -Дебар 2 -Штип 33 -Тетово 4 -Струга 7 -Велес 2 -Битола 5 -Охрид 1 -Кавадарци 4 -Гостивар 17 -Струмица 2 -Кочани 2 ...

Регистрирани 163 нови случаи на Ковид-19, починати нема

Алфа - 21.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 52 -Куманово 21 -Дебар 2 -Штип 33 -Тетово 4 -Струга 7 -Велес 2 -Битола 5 -Охрид 1 -Кавадарци 4 -Гостивар 17 -Струмица 2 -Кочани 2 -Пробиштип ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес нема починат од коронавирусот, Заев објасни зошто гласаа 260.000 помалку

Фактор - 21.07.2020

ЗА 24 ЧАСА НЕМА СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-52, Куманово-21, Дебар-2, Штип-33, Тетово-4, ...

Регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19

Скопје инфо - 21.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: - Скопје 33 - Куманово 17 - Дебар 3 - Штип 5 - Прилеп 7 - Тетово 13 - Струга 3 - Велес 6 - Битола 4 - Охрид 2 - Кавадарци 5 - Гостивар 8 - Гевгелија ...

Нови 163 лица заболени од Ковид-19 денес

Порта - 21.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 52 -Куманово 21 -Дебар 2 -Штип 33 -Тетово 4 -Струга 7 -Велес 2 -Битола 5 -Охрид 1 -Кавадарци 4 -Гостивар 17 -Струмица 2 -Кочани 2 -Пробиштип ...

Убава вест: Оздравени 69 пациенти од корона вирусот, најмногу во Скопје и Штип

еМагазин - 21.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 69 оздравен пациент од: Скопје-41, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-4, Тетово-1, Велес-3, Кавадарци-2, Гостивар-6, Пробиштип-1. Вкупната бројка на оздравени е 4940.

Регистрирани 163 нови случаи на КОВИД-19, нема починати пациенти

CivilMedia - 21.07.2020

По градови: Скопје 52, Куманово 21, Дебар 2, Штип 33, Тетово 4, Струга 7, Велес 2, Битола 5, Охрид 1, Кавадарци 4, Гостивар 17, Струмица 2, Кочани 2, Пробиштип 2, Демир Хисар 3, Македонски Брод 1, Свети Николе 3, Кичево 1 и Ресен ...

Во Скопје 1880 активни случаи на Ковид-19, во неколку општини троцифрена бројка

Алфа - 21.07.2020

Нови 96 случаи со Ковид-19 од 724 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починаа 10 лица, четири пациенти од Скопје, два од Куманово и по еден пациент од Штип, Тетово, Гостивар и Кичево.

Денеска нема починати пациенти од Ковид 19

AKO - 21.07.2020

По подолго време, изминатото деноноќие не се регистрирани починати пациенти од Ковид 19. Во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 52 -Куманово 21 -Дебар 2 -Штип 33 -Тетово 4 -Струга ...

Вкупно 9412 позитивни на Ковид-19 досега - СКОПЈЕ, ТЕТОВО И ШТИП СО НАЈМНОГУ АКТИВНИ ЗАРАЗЕНИ

Вечер - 21.07.2020

Во Македонија од почетокот на пандемијата вкупно се регистрирани 9412 пациенти заразени со коронавирусот, од кои оздравени се 4940 пациенти, 432 ги загубиле своите животи додека пак бројот на активни изнесува 4040 заразени лица.

5 нови случаи на ковид-19 денес во Битола, 1.636 тестирања-новозаболени 163

Битола Њуз - 21.07.2020

Во Битола во последните 24 часа се регистрирани пет новозаболени од ковид-19 според официјалните информации на Министерството за здравство објавени на нивната “фејс бук“ страница. Во последните 24 часа се направени 1.636 тестирања, а регистрирани се ...

Десет починати и 96 нови случаи на ковид-19 од 724 тестирања

Сакам да кажам - 20.07.2020

Десет починати и 96 нови регистрирани позитивни од ковид-19 од 724 тестирања, е билансот за последниве 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починатите се четири пациенти од Скопје, два од Куманово и по еден од Штип, Тетово, Гостивар и ...

Регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19, 61 оздравен, 10 починати лица

24 Вести - 20.07.2020

Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 -Охрид 6 -Гостивар 4 -Струмица 3 -Крива Паланка 1 -Радовиш 5 -Кочани 2 -Свети ...

Последниве 24 часа, 10 починати и 96 нови потврдени случаи на Ковид-19

Алсат-М - 20.07.2020

Десет починати и 96 нови потврдени случаи на Ковид-19 е билансот од последниве 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починатите се од Скопје, Куманово, Штип, Тетово, Гостивар и Кичево. Биле извршени 724 тестирања.

96 нови случаи на коронавирус, 6 новодијагностицирани во Охрид

OhridNews - 20.07.2020

Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 -Охрид 6 -Гостивар 4 -Струмица 3 -Крива Паланка 1 -Радовиш 5 -Кочани 2 -Свети ...

Во Босна и Херцеговина нови 130 заболени, Република Српска вчера не тестирала

Независен - 20.07.2020

Во изминатите 24 часа во федерацијата Босна и ерцеговина за корона вурус тестирани се 794 примероци, од кои 130 се позитивни, соопшти Институтот за јавно здравје. До сега се тестирани 75.451, а Ковид-19 потврден е кај 4.749 лица.

Десет лица починаа од ковид-19, регистрирани уште 96 нови случаи

МКД - 20.07.2020

Од 724 тестирања колку што се направени во последните 24 часа, регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 од кои во Скопје 24, Куманово 6, Штип 24, Прилеп 1, Тетово 7, Струга 9, Битола 1, Охрид 6, Гостивар 4, Струмица 3, Крива Паланка 1, Радовиш 5, ...

Нови 96 случаи на ковид-19, 10 починати во последните 24 часа

Р.С.Европа - 20.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-24, Куманово-6, Штип-24, Прилеп-1, Тетово-7, Струга-9, Битола-1, Охрид-6, Гостивар-4, Струмица-3, ...

Потврдени 96 нови случаи, 10 лица починаа од COVID-19

Кајгана - 20.07.2020

Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на COVID-19. По градови: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 -Охрид 6 -Гостивар 4 -Струмица 3 -Крива Паланка 1 -Радовиш 5 -Кочани ...

Состојба до 20.07.2020: Од 724 тестови, потврдени се 96 нови случаи

Црнобело - 20.07.2020

Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 -Охрид 6 -Гостивар 4 -Струмица 3 -Крива Паланка 1 -Радовиш 5 -Кочани 2 -Свети ...

Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на Ковид-19

Алфа - 20.07.2020

Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 -Охрид 6 -Гостивар 4 -Струмица 3 -Крива Паланка 1 -Радовиш 5 -Кочани 2 -Свети ...

Филипче: Денес 163 нови случаи на коронавирус, 69 оздравени пациенти, нема починати

Frontline - 20.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1.636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ...

Нови 96 позитивни и 10 починати од Ковид-19

Локално - 20.07.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на Ковид-19. По градови, бројките изгледаат вака: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 ...

96 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

iPortal - 20.07.2020

Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 -Охрид 6 -Гостивар 4 -Струмица 3 -Крива Паланка 1 -Радовиш 5 -Кочани 2 -Свети ...

Од 724 тестови денес заболени 96 од Коронавирус

Порта - 20.07.2020

Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 -Охрид 6 -Гостивар 4 -Струмица 3 -Крива Паланка 1 -Радовиш 5 -Кочани 2 -Свети ...

Убава вест: Оздравеа нови 61 пациенти од корона вирусот, најмногу во Скопје и Куманово

еМагазин - 20.07.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 61 оздравен пациент од: Скопје-27, Куманово-16, Прилеп-4, Тетово-4, Кавадарци-1, Гевгелија-1, Крива Паланка-3, Кратово-1, Кичево-1, Ресен-3. Вкупната бројка на оздравени пациенти е 4.871.

Во последните 24 часа во земјава направени се 724 тестирања: Потврдени 96 нови случаи на Ковид-19, 10 починати и 61 ...

Точка - 20.07.2020

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19. По градови: -Скопје 24 -Куманово 6 -Штип 24 -Прилеп 1 -Тетово 7 -Струга 9 -Битола 1 -Охрид 6 -Гостивар 4 ...

Центар и Карпош со ист број заразени од Ковид-19

Локално - 20.07.2020

Нови 127 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 904 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и осум починати, а оздравени 83 пациенти. Од новорегистрираните 127 случаи на Ковид-19 во Скопје се 57, ...

Двајца починати, шест новозаболени и 16 оздравени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 20.07.2020

Во последните 24 часа регистрирани се двајца починати, шест нови случаи и 16 оздравени од коронавирус во Центарот за јавно здравје во Куманово. Во земјата се регистрирани нови 96 случаи од ковид-19, а направени се 724 тестирања.

Денес Битола со еден новозаболен од ковид-19, тестирани 724, нови случаи 96

Битола Њуз - 20.07.2020

Според информациите на Министерството за здравство објавени на нивната официјална “фејс бук“ страница, во Битола е регистриран еден нов случај на новозаболен од ковид-19. Во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови ...

Во Пехчево нема повеќе коронавирус, оздраве единствениот заразен жител на овој град

MakPress - 20.07.2020

Оздраве единствениот позитивен пациент на Ковид-19 во Пехчево. Како што соопштија од Здравствен дом Пехчево, станува збор за вториот од двајцата брачни партнери, кои пред повеќе од еден месец беа позитивни на коронавирус.