TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наката: Бев подобар од Франческо Тоти!

SportMedia - 18.01.2015

Јапонската фудбалска легенда, Хидетоши Наката во интервју за „Скај спортс“ изјави дека кога во периодот од 1999 до 2001 година бил дел од Рома, бил подобар од ѕвездата на „римската волчица“, Франческо Тоти. „Среќен сум поради Тоти.

Десетте најоригинални прослави на голови во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

SportMedia - 18.01.2015

Откако капитенот на Рома, Франческо Тоти лудо и незаборавно го прослави голот против Лацио, со селфи со цела трибина навивачи на „волчицата“, во четириминутно видео се сместени десетте најоригинални прослави на погодоци во историјата.

Тоти не планира да си замине

Идивиди - 16.01.2015

Принцот од Рим, Франческо Тоти, ќе продолжи со игрите во редовите на Рома и во иднина така што очекува да ја заврши кариерата во екипата каде што е уште од стартот. Тој веќе има 38 години и беше најавено дека ќе замине во САД каде што ќе ја продолжи ...

1000 часа Франческо Тоти

Оff.net - 15.01.2015

Капитенот на Рома во истиот дрес на терен има поминато 59.977 минути и му фалат уште 23 минути за да заокружи јубилејна бројка. На мечот против Бреша во 1993 година, две години откако ние станавме независна држава, Франческо Тоти дебитираше со три ...

Тоти не планира да си замине

Спорт - 15.01.2015

Принцот од Рим, Франческо Тоти, ќе продолжи со игрите во редовите на Рома и во иднина така што очекува да ја заврши кариерата во екипата каде што е уште од стартот. Тој веќе има 38 години и беше најавено дека ќе замине во САД каде што ќе ја продолжи ...

Навивач на Рома отиде чекор подалеку од другите, го истетовира селфито на Тоти! (ФОТО)

24Фудбал - 14.01.2015

Легендарниот капитен на Рома, Франческо Тоти беше во центарот на вниманието на последното римско дерби, со два погодоци во второто полувреме го спаси својот тим од пораз, но она што крена најголем прав, беше прославата на вториот погодок.

Фанатик на Рома го овековечи селфито на Тоти

Дерби - 14.01.2015

Франческо Тоти стана најдобриот стрелец во историјата на римското дерби со постигнатите два гола на минатонеделниот натпревар меѓу Рома и Лацио, а тоа беше доволна причина „принцот од рим“ својот рекорд да го прослави на навистина несекојдневен ...

Селфито на Тоти стана и тетоважа (ФОТО)

Екипа - 14.01.2015

Иконата на Рома, Франческо Тоти својот рекорден погодок во римските дербија против Лацио го прослави на неверојатен начин, со „селфи“ во чија позадина беа навивачите на „волчицата“. Еден навивач на Рома го овековечи со тетоважа „селфито на Тоти“ на ...

Навивач на Рома го истетовира селфито на Тоти! (ФОТО)

МКД - 14.01.2015

Легендарниот капитен на Рома, Франческо Тоти беше во центарот на вниманието на последното римско дерби, со два погодоци во второто полувреме го спаси својот тим од пораз, но она што крена најголем прав, беше прославата на вториот погодок.

Славното селфи на Тоти

Оn.net - 14.01.2015

Франческо Тоти ја воодушеви светската јавност со неговото селфи, направено при прославата на голот во дербито со Лацио. Легендата на Рома е миленик на навивачите на клубот, а моментот кога кога ја прави славната фотографија за еден фан беше ...

Навивач на Рома го истетовира селфито на Тоти

Спортски - 14.01.2015

Легендата на Рома, Франческо Тоти беше во центарот на вниманието на римското дерби поради начинот на кој го прослави својот втор гол. „Принцот од Рим“ голот го прослави на навистина необичен начин така што направи селфи пред трибината на која се ...

Прославата на Тоти ги воодушеви навивачите на Рома

The Men - 14.01.2015

Капитенот на Рома, Франческо Тоти, беше во центарот на вниманието на последно римско дерби, откако со два погодоци во второто полувреме го спаси својот тим од пораз. Капитенот го прослави својот втор погодок на необичен начин со тоа што зеде мобилен ...

Гарсија: Тоти требаше да ја добие „Златната топка“

СуперСпорт - 14.01.2015

Тренерот на Рома изјави денес дека капитенот на Рома, Тоти требало да ја добие „Златната топка“ кога Италија станала шампион на СП во Германија. Тоти беше најдобар асистент на турнирот на кој Италија ја освои петтата титула во историјата, а сепак ...

Тоа се нарекува фанатизам! Навивач на Рома го тетовираше “селфито” на Тоти!

СуперСпорт - 14.01.2015

Многумина ќе кажат дека е претерано, но ние уште еднаш ќе повториме, тоа е фанатизам... Фудбалскиот свет и понатаму зборува за “магиите” кои ги приредува Франческо Тоти на фудбалскиот терен, посебно во римското дерби против Лацио, а начинот на кој ...

Тоти: Не размислувам за заминување од Рома

СуперСпорт - 14.01.2015

Франческо Тоти им потврди на сите навивачи дека нема никаква намера да го напушти клубот од престолнината на Италија. “Немам никаква намера да го променам клубот. И понатаму уживам во Рим, уживам во играњето за Рома.

Балотели шокираше со изјава: Тоти не е легенда!

СуперСпорт - 14.01.2015

После тоа што во неделата во градското дерби постигна два гола и така стана најдобар стрелец во историјата на римското дерби, Франчесто Тоти го потврди фактот дека е жива легенда и дека под своето име во долга низа на години подвлече една црта.

Тоти: И понатаму ме држи истата страст, можам многу да и дадам на Рома

Топки - 14.01.2015

Франческо Тоти, живата легенда на Римската Волчица, нема намера да ја напушти Рома во скоро време. Двократниот стрелец од неделното дерби против Лацио (2:2) истакнува дека сеуште чувствува дека може да и даде многу на Рома.

Балотели: Тоти за мене никогаш нема да биде голем играч

Топки - 14.01.2015

Марио Балотели не го смета Франческо Тоти за легенда, а објаснил зашто. Тоти е римска икона и за многумина е еден од најголемите легенди на италијанскиот фудбал, па и европскиот. За многумина да, но не и за контроверзниот Балотели: “Тоти? Никогаш ...

Се шири „селфи-вирусот“ на Тоти... (ВИДЕО)

Спорт365 - 14.01.2015

Селфито од прославата на голот беше присутно и порано на фудбалските терени, но сепак, Франческо Тоти е тој што ја покрена епидемијата... ...

Селфито на Тоти стигна и до тетоважа

Pixel.mk - 14.01.2015

Потегот на капитенот на Рома по неговиот втор гол за конечни 2:2 во последното римско дерби засекогаш ќе остане овековечен, барем кога е во прашање еден од навивачите на ...

Селфито на Тоти– мотив за тетоважа (ФОТО)

Спорт365 - 14.01.2015

Капитнот на Рома, Франческо Тоти, иницираше хистерија помеѓу фановите со своето прво, „историско“ сејфи кое го сликаше на дербито против Лацио. Франческо Тоти, кој има постигнато вкупно 11 голови на римските дербија, својот рекорд го одбележа со ...

Фанатизам „до коска“ – навивач на Рома го истетовира селфито на Тоти! (ФОТО)

SportMedia - 14.01.2015

Фудбалската јавност и понатаму зборува за магијата која Фернандо Тоти ја прикажа во двобојот со лутиот градски ривал Лацио, а начинот на кој го прослави вториот гол покрена лавина од коментари.

Фото: Фан на Рома го истетовира селфито на Тоти

Волеј - 14.01.2015

“Императорот” како што го викаат Франческо Тоти најверни фанови на Рома, одигра маестрален дерби натпревар против Лацио минатата недела и му помогна на својот тим да стигне до бод. Сепак покрај одличните перформанси на капитенот на Рома она што ...

Тоти, што направи?!

Pixel.mk - 14.01.2015

Прашање на време беше кога потегот со селфито на Тоти по постигнат гол во ремито помеѓу Рома и Лацио ќе го видиме и на друг натпревар, во изведба на некој друг играч. Тој играч во овој случај е Идо Ексбард од тимот на Макаби Ахи Назарет, кој ...

Балотели: Тоти никогаш нема да биде великан...

Точка - 14.01.2015

Контроверзниот италијански напаѓач Марио Балотели нема големо мислење за Франческо Тоти кој многумина го сметаат за легенда. Тоти е икона на Рома и легенда на италијанскиот и европскиот фудбал, но не и за Марио Балотели.

Балотели влегува од скандал во скандал: овојпат му се нафрли на принцот на рим

Спортклуб - 14.01.2015

Тоти е икона кај голем дел од фудбалската јавност и една од најголемите легенди во италијанскиот фудбал. Многумина имаат само пофални зборови за него, но не и контроверзниот Балотели. “Тоти? Никогаш нема да биде великан за мене.

Балотели: Тоти не е легенда и никогаш нема да биде великан!

SportMedia - 14.01.2015

Италијанскиот фудбалски репрезентативец, Марио Балотели нема големо мислење за Франческо Тоти и за фудбалерот на Рома смета дека не е великан и дека никогаш нема да биде фудбалска легенда. „Тоти? Тој никогаш нема да биде великан за мене.

И фудбалерите прават селфи: Топ пет комбинации!

Вистина.мк - 14.01.2015

И фудбалерите се само луѓе. Тренираат по цела година, напорно работат, а по големите успеси сакаат да се фотографираат. И најважната споредна работа на светот не можеше да им одолее на познатите селфиња, како и ниту еден друг аспект на животот.

„Тоти ја заслужи Златната топка во 2006“

Курир - 14.01.2015

Тренерот на Рома Руди Гарсија рече дека капитенот на „Волчицата“ Франческо Тоти требало да ја освои Златната топка кога Италија беше светски првак во 2006-та година. Тоти беше најдобар асистент на турнирот на кој „Аѕурите“ ја освоија петтата титула, ...

Фото: Најдобрите фудбалски селфија!

Спортски - 13.01.2015

Од Подолски со Меркел, преку ’лудиот’ Давид Луиз па се до големиот принц на Рим, Франческо Тоти. Како и сите сегменти од модерното опшество така и фудбалерите не се имуни на глобалниот тренд за правење селфи, а ние ви ги преставуваме најдобрите 5 ...

Навивачите на Рома: Косово е Србија

Топки - 13.01.2015

Дербито на 18.коло од Италијанската Серија А помеѓу Рома и Лацио заврши без победник (2:2), а натпреварот донесе многу интересни случувања. Одличната фудбалска претстава ќе остане запаметена по селфито кое го направи Франческо Тоти, но и по деталот ...

Топ пет фудбалски селфија

Топки - 13.01.2015

И тие се луѓе. Тренираат цела година, напорно работат и тогаш после големи успеси прават и по некоја слика… Како сите останати сегменти на модерното друштво, ниту најважната споредна работа на светот не можеше да одолее на тие прочуени селфија.

По ремек-делото на Тоти: ТОП-10 фудбалски „селфија“ (ФОТО)

SportMedia - 13.01.2015

Фудбалерите се луѓе кои работат напорно преку целата година и често знаат да „откачат“ на и надвор од теренот. Во продолжение, погледнете ги десетте најдобри фудбалски „селфија“ кои се дело на Тоти, Подолски, Луиз, Родригез, ...

Фудбалер на Лацио ја потпевна химната на Рома

Оff.net - 13.01.2015

Марко Пароло ќе има многу за објаснување пред навивачите на Лацио. Пред стартот на неделното римско дерби, камерите го уловија како ги изговара зборовите од химната на Рома која во тој момент се пееше на ...

Шок за навивачите на Лацио: Нивен фудбалер ја пееше химната на Рома! (ВИДЕО)

SportMedia - 13.01.2015

По римското дерби меѓу Рома и Лацио во фокусот на вниманието беа Франческо Тоти и Фелипе Андерсон, сѐ додека не се појави видео од играчот за врска, Марко Пароло кој е член на „небесносините“, но и покрај тоа пред стартот на натпреварот си ја ...

Гарсија: Чудно е што Тоти никогаш не ја освоил Златната топка

Волеј - 13.01.2015

Тренерот на Рома, Руди Гарсија е изненаден од фактот дека Франческо Тоти никогаш не ја освоил Златната топка, која ја добива најдобриот фудбалер на светот во текот на една измината година.

„Тоти ја заслужи Златната топка во 2006“

Спорт365 - 13.01.2015

Тренерот на Рома, Руди Гарсија изјави дека капитенот на „Волчицата“, Франческо Тоти, заслужил да ја освои „Златната топка“ во 2006-та година. Тоти беше најдобар асистент на Мундијалот во 2006-та, кога „Аѕурите“ ја освоија петтата титула во својата ...

Гарсија: Тоти е генијалец

Дерби - 12.01.2015

Тренерот на Рома, Руди Гарсија, не го криеше задоволството од блесокот на Франческо Тоти и фактот што капитенот со два гола го спаси од пораз својот тим на римското дерби со Лацио кое заврши со резултат 2:2.

Лотито: Селфито на Тоти беше неприкладен потег

Дерби - 12.01.2015

Франческо Тоти вчера стана топ тема во медиумите поради двата постигнати гола на градското дерби со Лацио и посебно поради начинот на кој го прослави вториот гол. Селфи фотографијата со навивачите можеби им се допадна на фановите на Рома и ...

Селфито на Тоти

Оn.net - 12.01.2015

Капитенот на Рома, Франческо Тоти ја спаси „волчицата“ од пораз против лутиот ривал Лацио и со двата постигнати гола стана најдобар стрелец во историјата на дерби дуелите. „Горд сум на остварениот рекорд, затоа што тоа е најдобра работа која еден ...

Видео: Даде гол па „мавна“ едно селфи!

Спортски - 12.01.2015

Капитенот на Рома, Франческо Тоти го спаси од пораз против Лацио и со двата постигнати гола стана најдобар стрелец во историјата на дерби дуелите. Особено прекрасен беше вториот гол кој го постигна Тоти , а потоа следуваше интересна прослава.

Гол па селфи

Идивиди - 12.01.2015

Легендата на Рома, и капитен на клубот Франческо Тоти синќа во римското дерби против Лацио на Олимпко Стадионот ја спаси „римската волчица“ од пораз со два одлични гола, а вториот пат успеа и да го направи незаборавен.

НАЈЛОША ПРОСЛАВА НА ГОЛ: Тоти зад Марио Ѓуровски (ВИДЕО)

Телеграф - 12.01.2015

Фудбалерот на Рома си направи „селфи“ и се најде на 32. позиција на вечната листа за најлоша радост Капитенот на Рома, Франческо Тоти, имаше интересна прослава на вториот погодок на дуелот против Лацио кога си направи „селфи“ на терен.

Легентата Тоти со селфи го прослави вториот погодок продив Лацио

Попара - 12.01.2015

Легендарниот Франческо Тоти еден од најдобрите фудбалери во историјата на Италијанскиот фудбал направи атрактивна прослава. Тоти во големото градско дерби против вечниот ривал Лацио постигна два гола и ја анулираше предноста од два гола, својот втор ...

Менез сака да игра како Инѕаги и Тоти

Н.Македонија - 12.01.2015

Жереми Менез се наметнува како прв избор во нападот на Милан, и покрај тоа што не е класичен центарфор, откако постигна девет гола во италијанската фудбалска Серија А, од кои последниот против Торино, реми 1-1, од пенал, во саботниот меч од 18.

Римското дерби во Серија А без победник

+инфо - 12.01.2015

Дербито на 18.коло на Серија меѓу екипите од Рим, Рома и Лацио заврши без победник 2:2. Тимот на Лацио имаше предност од 2:0 по првиот дел со головите на Стефано Маури (25 минута) и на Переира Гомес (29), но сепак Рома успеа да стигне до ...

Пост римско дерби

Оff.net - 12.01.2015

Во неделата се одигра Il Derby della capitale, битката за Рим која заврши без победник 2:2. Лацио водеше 2:0, а Рома во вториот дел израмни со двата гола на Франческо Тоти. Римската полиција објави дека кај 18 уапсени лица пред и после натпреварот ...

Лотито: Тоти претера

Волеј - 12.01.2015

Капитенот на Рома, Франческо Тоти вчера беше топ тема во светските медиуми, поради начинот на кој го прослави голот против Лацио. Рома и Лацио одиграа 2:2, а домашните се вратија по негатива од два гола, херој беше Тоти со два гола, а оној за ...

Тоти со селфи го прослави својот втор гол против Лацио

Нетпрес - 12.01.2015

По очајното прво полувреме кој тимот на Рома го одигра во големото градско дерби против Лацио, во вториот дел “домаќините” заиграа далеку подобро. Иако имаше негатива од 0:2, во вториот дел, предводена од клупската легенда, Франческо Тоти, кој ...

Јувентус славеше во Неапол, Тоти со селфи од дербито на Рим (Видео)

Шеталиште - 12.01.2015

Актуелниот шампион на Италија и лидер на табелата во Серија А синоќа за прв пат по 2000-та година им се радуваше на сите три бода на гостувањето на „Сан Паоло“. Победа која на „старата дама“ и ја донесоа Пол Погба со одличниот волеј со кој во 29.

ВИДЕО: Тоти постигна фантастичен гол, а потоа си направи селфи со фановите

Курир - 12.01.2015

Франческо Тоти и на 38 години покажува дека е фудбалски мајстор. „Принцот на Рим“ беше најзаслужен што неговиот тим остана непоразен во градската пресметка со Лацио. Рома губеше со 2:0, а потоа Тоти со два гола во второто полувреме и донесе бод на ...

Серија А: Блесок на „принцот од Рим“

Спорт - 12.01.2015

Франческо Тоти постигна два гола и ја спаси Рома од пораз на градското дерби со Лацио. Двете екипи имаат причини за жалење што не стигнаа до целиот плен. Лацио, кој ја имаше улогата на гости, одигра перфектно прво полувреме па затоа по 45 минути ...