TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија остана без „Мекдоналдс“

Утрински - 13.06.2013

Вчера напладне се корнеа светлечките реклами и натписите на ресторанот "Мекдоналдс" во центарот на Скопје И по еден месец од затворањето на сите седум ресторани на „Мекдоналдс“ во земјава, јавноста ...

Македонија остана без McDonalds

Кирилица - 13.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Мекдоналдс дефинитивно замина – симнати сите табли од рестораните (Фото)

МК News - 13.06.2013

Под притисок од централата на “Мекдоналдс”, а по спорното раскинување на договорот, побарано е натписите да бидат симнати од сите ресторани.

Тргнати ознаките од рестораните „Мекдоналдс“

Утрински - 12.06.2013

Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“, најави дека сите вработени ќе останат згрижени Сите ознаки на брендот „Мекдоналдс“ денеска се симнати од рестораните во Македонија.

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

Вест - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

24 Вести - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

Дневник - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Тргнати ознаките на мекдоналдс во скопје

Телма - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Вработените во „Мекдоналд“ загрижени за иднината

Дневник - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот „Мекдоналд“ од вчера се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds

Канал5 - 12.06.2013

- Ние се уште имаме договор и тој трае 20 години. Бараме почитување на законите и правата. Се обидуваме во системот тоа да го докажеме, рече Јаневски.

“McDonald's" комплетно исчезна од Македонија

Press24 - 12.06.2013

Денеска се симнати сите ознаки на брендот McDonalds од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

Сител - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

ФОТО: Симнати паноата на „Мекдоналдс“ во Македонија

Курир - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ" најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Повеќе од 200 вработени во „Мекдоналдс“ стравуваат за својата иднина

Курир - 12.06.2013

Веќе еден месец дена откако на вратите на рестораните „Мекдоналдс" во Македонија има катанци, а повеќе од 200 вработени стравуваат за својата иднина, за работните места кои до неодамна им беа сосема ...

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

Економски - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Македонците најмалку јаделе во Мекдоналдс од земјите во Западен Балкан

Капитал - 12.06.2013

Секогаш за време на криза потрошувачите се повеќе јадат брза храна, а анализата на синџирот ресторани Мекдоналдс покажа дека овој тренд за регионот Западен Балкан не важи.

Вработените од „Мекдоналдс“ во неизвесност бараат одговори за својата иднина

Нетпрес - 12.06.2013

Веќе месец дена откако на вратите на рестораните „Мекдоналдс“ во Македонија има катанци, а повеќе од 200 вработени стравуваат за својата иднина, за работните места кои до неодамна им беа сосема ...

Отстранети натписите од рестораните „Мекдоналдс“, дали брендот ќе остане во Македонија се уште неизвесно

Нетпрес - 12.06.2013

Под притисок од централата на „Мекдоналдс“ по спорното раскинување на договорот за франшиза меѓу „Мекдоналдс“ и македонскиот носител на франшизата компанијата „СЈ“ денеска почнаа да се симнуваат сите ...

Почнаа да се отстрануваат натписите Мекдоналдс. Вработените остануваат згрижени.

Капитал - 12.06.2013

СЈ компани, носител на франшизата на Мекдоналдс за Македонија, денеска почна да ги отстранува натписите Мекдоналдс од нивните објекти низ цела Македонија.

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

А1 On - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Отстранети написите McDonald's, СЈ се надева на решавање на проблемот

Кајгана - 12.06.2013

Написите и трговските марки од рестораните на McDonald's во Македонија отстранети се денеска по барање на централата на McDonald's, но компанијата СЈ, која е македонски носител на франшизата, ...

ГАЛЕРИЈА „Мекдоналдс“ ги симна паноата од рестораните

+инфо - 12.06.2013

Компанијата „СЈ“ која ја поседува франшизата на гигантската фирма за брза храна „Мекдонадлс“, на барање од централата на фирмата денеска ги отстрани сите рекламни паноа, симболи и натписи кои се ...

Отстранети написите McDonald's, СЈ се надева на решавање на проблемот

Макфакс - 12.06.2013

Написите и трговските марки од рестораните на McDonald's во Македонија отстранети се во средата по барање на централата на McDonald's, но компанијата СЈ, која е македонски носител на франшизата, ...

Јаневски се надева дека ќе продолжи договорот со МекДоналдс

Нова ТВ - 12.06.2013

Вработените во МекДоналдс рестораните и понатаму ќе добиваат плата, иако не ќе мораат да доаѓаат на работа до разрешувањето на спорот околу раскинувањето на договорот на странската компанија со ...

Нема веќе МекДоналдс во Македонија

Сител - 12.06.2013

Носителот на франшизата на Мек Доналдс еднострано го раскина договорот. Без да навлегува во детали кои се причините за раскинување , инвеститорот Светозар Јаневски, вели дека правдата ќе ја бара пред ...

Мек Доналдс си отиде од Македонија

МКД - 12.06.2013

Денеска се симнаа сите ознаки, рекламни паноа и натписи на рестораните Мек Доналдс во Скопје, Охрид и Тетово. Со ова се разјасни дилемата дали сепак македонската компанија СЈ ќе успее да ја задржи ...

Oзнакитe McDonalds симнати од рестораните во Македонија

Р.С.Европа - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Нема веќе Мекдоналдс во Македонија – денес се одлепуваа ознаките од рестораните

МК News - 12.06.2013

Денеска се симнати сите ознаки на брендот McDonalds од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

Либертас - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Симнати натписите од рестораните „Мекдоналдс“

Фактор - 12.06.2013

Денеска почнаа да се симнуваат натписите и трговски марки од рестораните на „Мекдоналдс“, под притисок од централата по спорното раскинување на договорот за франшиза меѓу „Мекдонландс“ и македонскиот ...

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

Бриф - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Се oтстрануваат сите натписи и симболи на Mc Donlad's во Македонија

Sky - 12.06.2013

По барање на централата на компанијата „Mc Donald's“, компанијата „СЈ“ која ја поседуваше франшизата за рестораните за брза храна во Македонија, денеска ги острани сите симболи, рекламни паноа како и ...

Рестораните на МcDonald's во Скопје остануваат затворени

Скопје инфо - 12.06.2013

Написите и трговските марки од рестораните на McDonald's во Македонија отстранети се во средата по барање на централата на McDonald's, но компанијата СЈ, која е македонски носител на франшизата, ...

Отсега, јадење во "McDonald’s" само во соседството!

Точка - 12.06.2013

Пред околу половина час заврши прес-конференцијата одржана во ресторанот на "McDonald’s" во Скопје во рамките на која сопственикот на компанијата СЈ, Светозар Јаневски се обрати до јавноста по повод ...

Тргнати ознаките од рестораните McDonalds, вработените ќе останат згрижени

Денешен - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

McDonalds замина од Македонија

Локално - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот McDonalds денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Се отстрануваат натписите пред рестораните Мекдоналдс

Вечер Прес - 12.06.2013

Под притосок на централата на Мекдоналдс по спорното раскинување на договорот за франшиза денеска почнаа да се симнуваат сите натписи и трговски марки од рестораните на Мекдоналдс во Скопје.

Мекдоналдс си оди од Македонија

Вечер Прес - 12.06.2013

Под притисок од централата на "Мекдоналдс", а по спорното раскинување на договорот, побарано е натписите да бидат симнати од сите ресторани.

Судбината на McDonald’s - денес пред јавноста

Скопје инфо - 12.06.2013

Компанијата „СЈ“, која од 1997 година оперираше со франшизата на McDonald’s во Македонија, денес најави дека прв пат ќе се произнесе по ненадејната одлука на централата на McDonald’s да наметне ...

Светозар Јаневски: Имаме договор со Мekдоналдс за 20 години

Н.Македонија - 12.06.2013

Сите ознаки на брендот Мekдоналдс денеска се симнати од рестораните во Македонија. Носителот на франшизата, компанијата „СЈ“ најави дека сите вработени ќе останат згрижени, а проблемот со ...

Симнати ознаките на Мекдоналдс од рестораните во Центар и Аеродром

Lider - 12.06.2013

Под притисок на централата на Мекдоналдс, по спорното раскинување на договорот за франшиза меѓу Мекдоналдс и македонскиот носител на франшизата-компанијата “СЈ“, денеска беа симнати сите натписи и ...

Натписите McDonald’s се симнати, Јаневевски очекува повторно отворање

eReporter - 12.06.2013

На барање на централата на McDonald’s, натписите на овој бренд во Македонија денеска се отстранети од сите објекти, се до епилогот по арбитражата што е во тек.

Детали за McDonald’s рестораните се очекуваат во среда

Макфакс - 11.06.2013

Компанијата „СЈ“, која од 1997 година оперираше со франшизата на McDonald’s во Македонија, за во среда најави дека прв пат ќе се произнесе по ненадејната одлука на централата на McDonald’s да наметне ...

Утре ќе се дознае судбината на Мекдоналдс во Македонија

А1 On - 11.06.2013

Светозар Јаневски, мнозински акционер во компанијата „СЈ“ и сопственик на франшизата на McDonald’s за Македонија, утре на прес-конференција ќе ја објасни ненадејната одлука на централата на ...

Јаневски утре ќе зборува за судбината на „Мекдоналдс“ во Македонија

+инфо - 11.06.2013

Светозар Јаневски, мнозински акционер во компанијата „СЈ“, успешен сопственик на франшизата на McDonald’s и нејзин оператор од 1997 година, утре за првпат ќе зборува на прес-конференција за ...

Јаневски утре ќе ја открие судбината на МекДоналдс

Нова ТВ - 11.06.2013

Светозар Јаневски, мнозински акционер во компанијата „СЈ“, сопственик на франшизата на McDonald’s и нејзин оператор од 1997 година, утре за првпат ќе зборува на прес-конференција за ненадејната ...

Судбината на „McDonalds“ во Македонија ќе биде позната утре

Sky - 11.06.2013

Сопственикот на франшизата за „McDonald“ и мнозински акционер на компанијата „СЈ“, Светозар Јаневски за утре закажа пресконференција на која ќе ги објасни деталите за ненадејната одлука на централата ...

Што ќе се случи со рестораните на Мекдоналдс во Македонија?

Фактор - 11.06.2013

Утре ќе се открие што ќе се случува со рестораните на Мекдоналдс во Македонија, но и со над 200 вработени во нив. Според најавите, Светозар Јаневски, мнозински акционер во компанијата „СЈ“ и ...

Светозар Јаневски утре на прес-конференција ќе зборува за судбината на Мекдоналдс во Македонија

Либертас - 11.06.2013

Светозар Јаневски, мнозински акционер во компанијата „СЈ“ и сопственик на франшизата на McDonald’s за Македонија, утре на прес-конференција ќе ја објасни ненадејната одлука на централата на ...

Појадоците во “Мекдоналдс“ ја зголемија продажбата за 2,6%

Lider - 10.06.2013

Американската корпорација “Мекдоналдс“, најголемиот светски ланец за брза храна, соопшти дека во мај оваа година ја зголемиле продажбата во светот, за 2,6 отсто на годишно ниво.